Voorhout en Sassenheim moeten woningbouw samen aanpakken DUIN EN BOLLENSTREEK Kaagbaan oorzaak geluidsoverlast Lading glas op kruispunt v, li PVDA IN REACTIE OP STRUCTUURSCHETS De stof voor mijn verhalen haal ik overal vandaan Oud Lisse blij met plaats in monumentencommissie li EcicUcSommit DONDERDAG 24 OKTOBER 1991 lfci Dronkeman richt veel schade aan SASSENHEIM Een 31- jarige Sassenheimer heeft gisteravond flinke schade veroorzaakt in zijn woon plaats. De man reed op de Koetsierweg achterop de wagen van een 32-jarige filaatsgenoot die net de Di- igence in wilde rijden. Vervolgens ging hij er dwars door een plantsoen vandoor, waarbij hij on dermeer een verkeersbord plat reed. De politie wist de man korte tijd later op te sporen, waarna bleek dat hij teveel gedronken had. Fusie van afdelingen Patiëntenvereniging KATWIJK/RIJNSBURG/VAL KENBURG De afdelingen Kat wijk, Rijnsburg en Valkenburg van de Nederlandse Patiëntenvereni ging (NPV) werken voortaan sa men. De nieuwe gecombineerde af deling telt ruim vijfhonderd leden. Landelijk beschikt de NPV over ze venenveertigduizend leden ver deeld over meer dan honderd afde lingen. De patiëntenvereniging werd in 1982 opgericht met als doel patiëntenbelangen te behartigen op het zich razendsnel ontwikkelende terrein van de gezondheidszorg. Ook werd via voorlichtingsavonden getracht mensen in te lichten over de ontwikkelingen. Instellingen verstandelijk gehandicapten openen deuren REGIO Tijdens de open dag van instellin gen voor geestelijk gehandicapten die zater dag plaats vindt, zullen ook een aantal regio nale instellingen hun deuren openen. Van tien tot vier uur kan iedereen nader kennis maken met de zorg en begeleiding van mensen met een verstandelijke handi cap. In Zoeterwoude kan men een bezoek brengen aan Swetterhage. In Noordwijk zal de Van den Bergh-Stichting voor publiek ge opend zijn. Ook de Hafakker in Noordwijkerhout doet mee. Het secretariaat van het Regionale Overlegorgaan Zwakzinnigenzorg Noordelijk Zuid-H,olland coördineert de open dag die aansluit op de televisieactie „Wie zorgt die leeft". Zij verstrekken desgevraagd ook in formatie, tel: 071-155311. Ï.ETMTIIDEN Een ladine plas met een tota OEGSTGEEST Het aantal klachten over de geluidsoverlast die wordt veroorzaakt door de vlieg tuigen die de zogenaamde Kaagbaan van Schiphol gebruiken neemt hand over hand toe. De heer S. van der Vaart die aan de Rembrandt van Rijn laan in Oegstgeest woont wil het verzet tegen die geluidso verlast bundelen. Naast Oegst geest hebben ook bewoners van de Leidse Merenwijk en Warmond last van de vliegtui gen, die vaak 's morgens vroeg laag vliegend hun draai ma ken om op Schiphol aan te gaan vliegen. Maar ook 's nachts worden bewoners ge wekt door het lawaai van de straalmotoren. De Kaagbaan komt steeds meer in gebruik als aanvlie groute. De Luchthaven Schip hol heeft Van der Vaart laten weten dat er plannen zijn om de Kaagbaan 300 meter te ver lengen zodat ook grote toestel len, zoals de Boeing 747 kun nen landen. Daardoor zal de geluidsoverlast in de nabije toekomst alleen nog maar ver ergeren. Niettemin is er hoop voor de verdere toekomst vol gens Schiphol omdat over acht jaar de technische ontwikke ling zo ver is gevorderd dat vliegtuigen onder een scherpe hoek kunnen landen en der halve geen lange landing hoe ven te maken. Vanaf dat mo ment zal de geluidsoverlast sterk afnemen, zo is de ver wachting. Van der Vaart is echter niet bereid acht jaar te wachten. De mensen zullen volgens hem niet wennen aan het geluid van de straalmoto ren, zeker niet als het gaat om oude toestellen. LEIMUIDEN Een lading glas met een tota waarde van 10.000 gulden is gisterochtend ron elf uur op de kruising van de Vriezen weg en provinciale weg 7, ter hoogte van Leimuide van een vrachtwagen gerold. De bestuurde een Schiedammer, kwam vanaf de Vriezen we r Toen hij de provinciale weg naderde moest plotseling krachtig remmen, waardoor het gl de wagen afschoof. Auto gestolen in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Aan de Wilhehi mina Druckerstraat in Alphen is dinsdag ee Volkwagen Passat gestolen. De auto was nog oi geveer 13.000 gulden waard en dateert uit 198 De politie ziet geen verband met de golf va diefstallen van dit type auto elders. „Het ga daarbij om het nieuwste type. Dit is een al w oudere auto", aldus een woordvoerder. Katwijk zwakt verhoging van belasting af Idoor ROB SCHLEIFFERT KATWIJK Het Katwijkse college van burgemeester en wethouders ziet af van een verhoging van de onroerend- goedbelasting in 1992 van 22 procent. In plaats daarvan zal de verhoging over vier jaar worden uitgesmeerd. Volgend jaar stijgt de belasting met ze ven procent. Het nieuwe voor stel voor een stijging van de OGB met zeven procent houdt in dat huiseigenaren volgend jaar ruim twaalf en huurders ruim vijf gulden meer zullen moeten betalen. Daarmee hoopt het college van B en W tegemoet te komen aan de be zwaren van de raadsfracties tegen het eerste dekkingsplan. De afgelopen maand was tij dens commissievergaderingen gebleken dat de fracties niet akkoord zouden gaan met een stijging van 22 procent. Om de begroting van volgend jaar toch sluitend te krijgen, zal de gemeente dieper in de pot algemene reserves tasten, dan ze al van plan was. De fracties hadden eerder aange drongen op deze maatregel, maar het college was daar tot nu toe een groot tegenstander van. De eerder voorgestelde verhoging van de reinigings rechten met 40 gulden per huishouding blijft gehand haafd. SASSENHEIM „Het grootste gevaar dat de streek bedreigt is een al geheel dichtslibben. Het is zeker geen oplossing iets meer te gaan bouwen om ieder afzonderlijk dorp". Met deze opmerking wees PvdA'er A. Olthof gister avond tijdens de behande ling van de Structuur schets Duin-en Bollen streek het voorstel om kleinschalig per gemeente plannen op te stellen voor de komende 20 jaar reso luut van de hand. Hij propageerde dan ook een samengaan van Rijnsburg, Katwijk, Noordwijk en Val kenburg. Daarnaast zouden volgens Olthof Sassenheim en Voorhout er in de toekomst stellig belang bij hebben de krachten te bundelen. Hille- gom zou in dit kader als zelf standige kern moeten kunnen functioneren. De oorzaak voor deze stellingname is volgens de PvdA-woordvoerder de slechte bereikbaarheid in de regio die de overige plannen in de structuurschets tot ge volg zouden hebben. Ook voor de landbouw in de duin-en bollenstreek zou het bena drukken van belangen op lo kaal niveau een nadelige in vloed hebben. 01thof:„Je moet het vanuit de regio bekijken en niet vanuit je eigen ge meentegrenzen, dat is niet de bedoeling van de structuur schets geweest". Wethouder N. Wagemakers wees er echter met klem op dat het gevaar bestaat -wan neer men volgens Olthofs op tiek te werk zou gaan-dat het bereikbaarheidsscenario bui ten de grotere kernen later aan de orde komt. „Dan komt de rest van de streken dus ook Sassenheim in dit opzicht op het tweede plan". Bedrijventerrein De overige leden van de com missie voor volkshuisvesting en ruimtelijke ordening gin gen akkoord met het voorstel van B en W te kiezen voor een belangenbehartiging per ge meente.In de structuurschets wordt uitgegaan van de aanleg van een regionaal bedrijven terrein ten noorden van Akzo tot aan de Oosthoutlaan. CDA'er van der Plas bena drukte gisteravond dat aan de totstandkoming van een der gelijke voorziening de voor waarde gekoppeld dient te worden dat Sassenheimse be drijven zeker voor vestiging ter plaatse in aanmerking die nen te komen. C. Kuysten (D66) was fel ge kant tegen dit nieuwe terrein aan de zuidkant van Sassen heim, zo'n 60 hectare groot. „Dit gebied heeft ecologische waarde en er zijn zeer interes sante weidevogels te vinden". Zij sprak bovendien haar spijt uit over het verloren gaan van 135 hectare bollengrond in de regio wanneer gekozen wordt voor een lokale aanpakf CDA'er T.van der Plas toonde zich evenzeer verontrust over deze ontwikkeling. Een be zorgdheid die hij ook aan de dag legde over een eventuele bebossing van de strook vanaf de Oosthoutlaan in noordelijke richting tot aan de locatie van de nieuwe sportvelden aan de zuidkant van Postwijk. Hij stelde: „Er wordt in het kader van deze schets een behoorlij ke aanslag op ons grondgebied gedaan Moeten we dan nog enkele hectaren uittrekken voor bosgebied? Daar heb ik mijn bedenkingen over". W. van Biezen (VVD): „Een bos tussen de Oosthoutlaan en het nieuwe sportcomplex dat werkt als een groene buffer tussen Sassenheim en Voor hout of eventueel een weide gebied is ook mooi". Voor deze laatste optie kozen ook Kuys ten en Van der Plas omdat naar hun oordeel openheid in de bollenstreek een eerste ver eiste is. Over de mogelijkheid ruimte te scheppen voor wo ningbouw aan de Noordwest kant van het dorp bij de grens vaan Voorhout was mén bij zonder ingenomen. Schiphol C. Kuysten kwam gisteravond met de vraag: „Waar blijft Schiphol in al deze plannen?" Ze signaleerde dat de Sassen heimse bevolking door de in tensivering van het luchtver keer nu al te kampen heeft met overmatige geluidshinder door toenemend gebruik van de Kaagbaan. Wethouder Wa gemakers verzekerde haar dat er door de gemeente al protes ten richting luchthaven waren gestuurd voor het overige bleef ze het antwoord schudig. Wagemakers concludeerde aan het slot van de discussies over de structuurschets: „Ruimtege brek zal er nu en in de teo- komst in onze streek en de ge hele randstad altijd blijven. Dat is een gegeven waar we zo goed mogelijk mee om moeten gaan. We moeten de overheid laten weten dat dit het maxi male is wat we doen, verder gaan we niet. We zullen de grootst mogelijke moeite doen in onze Duin-en Bollenstreek te kunnen leven en werken. .Dat is de bedoeling van de structuurschets". BIOLOOG STOLK SCHRIJFT OVER LEUKE DINGEN IN NATUUR Ii 1 NOORDWIJK „Van jongsaf aan was ik al geïn teresseerd in de leuke dingen in de natuur. In mijn column wil ik die dingen zo opschrijven dat lezers in elk deel van het land op zaterdag reageren op een manier van: Goh, had je dat nou ooit ge dacht. Met dit verhalen- bundeltje is dat uitgangs punt ook aardig verwe zenlijkt". Aan het woord is prof. dr. An- thonie Stolk, die we vlak voor zijn zoveelste vertrek naar een nog onbekend reisdoel - „er gens in het zuiden of zo"- zegt hij daarover vaagjes, nog even thuis treffen in zijn woning in Noordwijk. Stolk is bij een breed publiek bekend als schrijver van een rubriek over diergedrag in de wekelijkse klevjrenbijlage van de Tele graaf. De bioloog heeft als au teur ook tal van wetenschap pelijke boeken op zijn naam staan, maar ook veel populaire boeken over de natuur zoals „Grote en kleine Spaarders van Moeder Natuur", dat hij schreef in opdracht van de Amro-bank, een viertal ge dichtenbundels en in het voor jaar komt zelfs zijn allereerste roman uit dat als titel „Wil- genland" meekrijgt. En dan ligt sinds kort het ver- halenbundeltje „Natuur", met als subtitel „Kleren maken de zebra", in de boekhandel waarin een aantal verhalen bijeen zijn gebracht die in zijn wekelijkse column al eerder verschenen. „Stof voor mijn verhalen haal ik overal en nergens vandaan", zegt Stolk. „Schrijven doe ik al vanaf mijn veertiende jaar. Als ik leuke dingen tegenkwam dan noteerde ik die direct in een schrift. Dat doe ik trouwens nog steeds. Zo nu en dan maakte ik daar verhaaltjes van en die stuurde ik dan wel op naar kranten. De NRC zag wel wat in mijn geschrijf en plaatste enkele verhalen. Ik wist toen eigenlijk al dat ik in die richting door wilde gaan". Omdat de natuur in al zijn fa cetten hem buitengewoon trok besloot hij biologie te studeren. Theatraal De tegenwerpingen van zijn vader, die van mening was dat een bioloog het zout in de pap niet kon verdienen en meer zag in een juridische opleiding of een medische studie voor zijn zoon, legde Anthonie ech ter naast zich neer. En onder het ietwat theatrale motto: „Liever een arme onderzoeker dan een slechte dokter of ad vocaat" trok hij naar Utrecht. Een stap die hij tot op de dag van vandaag betreurt. „Ik had voor Leiden moeten kiezen", zo weet hij nu. Onder leiding van professor Tinbergen trok ken de Leidse biologiestuden ten het vrije veld in om te kij ken naar plantjes en leuke beestjes, net zoals Stolk dat ook zo graag deed. In Utrecht was van veldwerk echter wei nig of geen sprake. Collega bioloog/schrijver Maarten 't Hart benijdt hij dan ook nog steeds om zijn Leidse achtergrond. Over 't Hart zegt hij: „We hebben veel gemeen schappelijks. We zijn beiden geboren in Maassluis, hebben allebei biologie gestudeerd en zijn gepromoveerd, allebei hebben we met vissen ge werkt, hij met stekelbaarzen, ik met karpers en we zijn bei den literair geïnteresseerd. Net als hij ben ik in mijn ver halen ook niet zo waarheidsge trouw over topografie of be paalde figuren. We zetten nog weieens wat op zijn kop"". Ondanks de bijna onmogelijke toestanden voor studenten in de oorlog zag Stolk toch kans om met behulp van bij elkaar gescharrelde boeken een stu die medicijnen op te pakken. In diezelfde tijd werkte hij ook al aan zijn biologische disserta tie. Het onderzoek daarvoor had een, zoals hij het zelf noeipt, „interessante medische aftakking". En zo kon het ge beuren dat Anthonie Stolk op 6 juni 1950 een dubbele doc torstitel ontving. In 1964 be sloot Stolk, inmiddels hoogle raar aan de Vrije Universiteit van Amsterdam, de medische kant volledig de rug toe te ke ren en zijn verdere leven te wijden aan datgene wat hij al tijd al het liefste deed, de stu die van diergedrag. Wurgsex Talloze expedities voerden hem vanaf dat moment naar interessante gebieden in Afri ka, Amerika, Amazonie en naar eilanden in het Pacifisch gebied. Hij kreeg niet alleen grote bekendheid als veldbio- loog, etholoog en journalist, maar ook als dierfotograaf. „Ik ben er altijd op uit andere dan de gebruikelijke plaatjes te schieten of onderwerpen die niet of nauwelijks eerder zijn gefotografeerd". Door middel van vele publicaties, geschre ven in zijn eigen, ook voor de leek begrijpelijke en boeiende stijl, bereikt hij zijn doel: zo veel mogelijk mensen te inte resseren voor de levende na tuur. „Ik wil de mensen vooral laten zien hoe mooi de natuur is, hoe geraffineerd alles in el kaar zit, hoe efficiënt het functioneert. Maar ook dat er allerlei gekke dingen aan vast zitten; dat er bijvoorbeeld koli- bri's zijn die aan prostitutie doen, dat er bij de Afrikaanse klauwkikker sprake is van wurgsex en dat de bidsprink haan gewoon een schijnheilig dier is". Een leuke anekdote stamt van jaren geleden. Een kennis maakte hem er op at tent dat hij toch vooral eens op zaterdag de NRC moest lezen. „Daar staat elke week een hele pagina in met interessan te verhalen over beesten", zo wist hij. Dat de schrijver van die verhalen Stolk zelf was, kon de kennis echter niet be vroeden, want de artikelen verschenen onder pseudoniem. Inbraak in Sassenheim SASSENHEIM Bij een in- braak in een woning in Sas senheim is gisteravond voor een onbekend bedrag aan sie raden gestolen. De inbrekers hadden het gemunt op een huis aan de Ridderhof. Met een breekijzer werd de achter deur, die vergrendeld was met twee schuiven en een nacht slot, geforceerd. Of er naast sieraden nog meer ontvreemd werd, kon de politie vanmor gen nog niet mededelen. LISSE De Vereniging Oud Lisse (VOL) heeft verheugd gereageerd op de toezegging van wet houder J. Meulemans dat in de in december op te richten monumentencom missie ook voor hen plaats gemaakt zal worden. Meulemans antwoordde dit dinsdagavond tijdens de begro tingsbehandeling in Lisse op vragen van het CDA-raadslid H. Bosman, die tevens lid van Oud Lisse is. Den Boer zei zich te kunnen voorstellen dat de wethouder een slag om de arm hield met betrekking tot de persoon die namens de vereni ging zitting zou moeten gaan nemen in de nieuwe commis sie. Net als Meuleman meent Den Boer dat deskundigheid bij de keuze de doorslag zou moeten geven. „Wij hebben een uitstekende kandidaat in Ignis Maas, een restauratie-ar chitect, maar de uiteindelijke keuze zal in overleg met de wethouder gemaakt moeten worden". Den Boer acht het niet bij voorbaat uitgesloten dat ook Bosman, ondanks haar lid maatschap van de VOL, zit ting zal nemen in de monu mentencommissie. „De com missieleden zouden geselec teerd moeten worden op des kundigheid. Ik zie geen gevaar van belangenverstrengeling". Het overleg tussen de VOL en het college lijkt overigens weer nieuw leven ingeblazen te worden na het vertrek van Mals vleseke Zijn 75ste verjaardag aanstaan de zaterdag viert Stolk ver van huis en haard. Hij denkt er niet aan het wat kalmer aan te gaan doen. „Ik werk nog steeds mee aan zo'n tien tijd schriften en kranten en dat blijf ik voorlopig gewoon doen". De verhalenbundel krijgt al snel een vervolg, zo weet hij en ook de smaak van het schrijven van romans heeft hij inmiddels goed te pakken. „Ik ben alweer bezig aan een tweede roman waarin, net als in de boeken van 't Hart, de natuur een grote rol speelt". De titel weet hij al; „Mals vleseke". Stolk houdt ervan menselijk gedrag te vergelijken met dat van dieren. Zo is het hem op gevallen dat receptiegangers zich nooit pal tegenover elkaar zullen opstellen maar altijd on der een hoek van 45 graden. Moet de een een stukje draaien omdat er bijvoorbeeld een blad sherry langskomt, dan past de ander zich daar keurig bij aan en draait mee, zodat de hoek van 45 graden gehandhaafd blijft. Dit gedrag gebeurt vol gens hem volkomen onbewust. Normale mensen zullen altijd de hoek van 45 graden eerbie digen bij onderling contact. Zij doen daarbij hetzelfde als kip pen die uit een gemeenschap pelijke voerbak eten of var kens die op een modderig erf staan. Mannen hebben volgens Stolk meer ruimte nodig dan vrou wen, terwijl een man en een vrouw vaak maar weinig ruimte nodig hebben. Zelf' houdt Stolk er niet van als mensen hem voortdurend in de ogen kijken. Hij kijkt het liefst wat langs mensen heen, zelfs tijdens lezingen in volle zalen. De momenten met oog contact zijn tijdens een ge sprek met hem dan ook schaars. Dat doet echter niets af aan zijn beminnelijkheid. Stolk is een boeiend verteller die de duizend en een dingen die hij in alle spontaniteit ver telt, ook nog eens boeiend weet op te schrijven. wethouder H. Smith, die zoals bekend in augustus burge meester van Muiden werd. Zijn opvolger D. Stapel heeft toegezegd in november inhou delijk te zullen reageren op een brief van de vereniging. „Een goede zaak", aldus Den Boer, die eraan toevoegt te willen waken voor een nieuwe vertroebeling van de nog bro ze relatie tussen het college en de VOL. Liz Snoyink, Kiki Cornelissën staan REGIOJOURNAAL Concert Peter Eilander uit Apel doorn geeft morgenavond een concert op het Batzorgel van de Vredeskerk aan de Voorstraat 35 in Katwijk. Aanvang kwart over acht, toegang vrij. Op het pro gramma staan werken van onder anderen Buxtehude, Bach en Telemann. Bazar In de Hervormde Kerk in Valkenburg wordt vrijdag de jaarlijkse bazar gehoud'en. Vanaf elf uur 's morgens zijn belangstellenden wel kom. 's Avonds is er rad van avontuur met als hoofd prijs een kleurentelevisie en een loterij waarin een fiets te verdienen is. Andre Hazes De Amsterdamse zanger van het levenslied André Hazes verzorgt morgenavond een optreden in Club'71 in Noordwijk. De zaal van Club'71 aan de Oude Zeeweg 78 gaat open om half negen. Kaarten kosten in de voor verkoop f15. Aan de zaal moet f20 gulden worden be taald. Drs.P. De taalvirtuoos Drs.P. treedt morgenavond op in De Schelft in Noordwijker hout. Samen met pianist Paul Prenen brengt hij het programma Drs. P. Solo. Kaarten voor het optreden kosten /15 en zijn verkrijg baar bij de VVV, Herenweg 14 in Noordwijkerhout. De voorstelling in De Schelft aan de Maandagsewetering 202, begint om kwart over acht. Blijspel Het blijspel Stennis met Dennis wordt zaterdagavond opgevoerd in Tripodia in Katwijk. De hoofdrollen in het stuk worden gespeeld door Liz Snoyink, Kiki Claassen, Johnny Kraar- kamp jr. en Hans Cornelis- sen. Het optreden begint om kwart over acht. Kaarten kosten f20. K O-leden betalen f 17,50 en CJP- en Pas 65-houders f 15. Ze zijn telefonisch te reserveren bij K&O, tel: 01718-16400. Country De countryband Alamo zal zaterdagavond een optreden verzorgen in De Schelft in Noordwijkerhout. De hap pening begint 's avonds om negen uur. Alamo brengt hedendaagse country-mu- ziek afgewisseld met ballads en evergreens. De band trad in maart al eens met veel succes op in Noordwijker hout. Kaarten voor het op treden in De Schelft aan de Maandagsewetering kosten als vanouds f10. Hofwijck Verzorgingshuis Hofwijck Johnny Kraaikamp jr. en Hans aj g op de planken in Tripodia. f ve FOTO: PR ee aan de Hazenboslaan 38 i - Oegstgeest houdt zaterdag een open dag voor menser^JJ die willen gaan werken in de bejaardenzorg. Ook Ho/I wijck, waar 102 oudcren\ worden verzorgd, heeft bej I hoefte aan personeel. Be\f langstellenden kunnen van tien tot drie uur terecht. Capella Hl Het koor Capella Pro Can tij bus treedt zaterdagavond op, in het Groene Kerkje aan deor Haarlemmerstraatweg iïyGEI Oegstgeest. Dirigent is Thetf Tobé. Muzikale medewer\ king wordt verleend door d^«D. Wassenaarse organist Rijkr n Jansen en een koperensem-AQ ble van het Utrechts Conser-jng< vatorium. Uitgevoerd wordLjf de Missa Tempore Quadrat" gesimae van M. Haydn; heë*- motet Lobet den Herrn van hij Joh. Seb. Bach en Funeral, is Sentences van H. Purcelll d; Toegangsprijs f 12,50, 65-Kpn plussers en CJP f 10. F Canite jser De muziekvereniging Canitfn Tuba speelt za terdagm iddagoel in Tuindorp Kooy aan dè Heereweg in Lisseë'\ Aanvang twee uur. Het harL a monie-orkest brengt ee4en nieuw repertoire in verschil! lende stijlen, waaronder mof eii dern en jazz. Entree gratis. Prl< Endegeest he: Psychiatrisch Ziekenhuis Endegeest aan de Endegeesjare terstraatweg in Oegstgeesmer houdt zaterdag open dag van toe half elf tot vijf uur. Een spe-jMa ciaal opvangteam zorgt voorban de kinderen. Om één uuljb speelt toneelgezelschap Balie het stuk „Een overtolkogi lig mens" voor de bezoekers Verder worden rondleidinggde gen gehouden en videofilmL vertoond. Er is een muzikalè, afsluiting. Recital De Bulgaarse Jenny Zachal ra via geeft zondagmiddag een pianorecital in culturee\% centrum De Rank in Noon wijk. Het optreden in Rank aan de Golfban 99, be gint om kwart over twee. Een gunstigers betalen een tienl tje. Jongeren tot en met li jaar mogen voor f 7,50 naajfS® binnen. Concert foop Het Leids Vocaal EnsembH^pn treedt onder leiding va£ Theo Goedhart zondagmid> dag op in het Groene Kerkji aan de Haarlemmerstaat we[ in Oegstgeest. Er wordt eeii bijzonder concert gegeven^ met natuurscènes en toon- of tekstloze muziek. Er wordei werken uitgevoerd Monteverdi, Giovanellif] Brahm, Rachmaninov, gar, Hindemith, Toch Rautavaara. Verder verle\ nen de violistes Bettinin Abraham en Hermien i?o/iL?' deel medewerking, a7smec/£.!° het duo Delany. Aan van™ 'drie uur.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14