Bedrijven moeten nieuwe weg naar Jagtlust betalen Gebouw Maritima in Wassenaat wijkt voor luxe appartementen.' Warmond: Woningbouw buiten Klinkenbergerpolder verboden CeidócSouocmt DUIN- EN BOLLENSTREEK Lisserbeekplan laat nog ruimte voor verandering SASSENHEIM WIL VIJF TON BIJDRAGEN Sassenheim vreef: hinder van TGV DINSDAG 22 OKTOBER 1991 ^*d< lerrn en pi 's tet iNiet )rach de n Cé rbert i wer dscha] kunr Haags oplichtersduo Uitslaande brand in aangehouden in Lisse schuurtje Oegstgeest LISSE Twee Hagenaars, 20 en 23 jaar oud, zijn gisteren op ver denking van oplichting aangehou den in winkelcentrum Blokhuis in Lisse. De twee probeerden bij een bedrijf videorecorders te slijten te gen een zeer lage prijs. Hoewel de video's in de originele verpakking en met garantiebewijs werden aangeboden, bleken ze niet nieuw. Ze waren afkomstig van een vi- deo-kopieerbedrijf waar ze drie tot vier jaar gedraaid hadden. Naast een proces-verbaal wegens poging tot oplichting werden de recorders van het Haagse duo in beslag ge nomen. OEGSTGEEST Een grote uitslaande brand woedde de af gelopen nacht rond half twee in een houten berging bij een woning aan de Warmonderweg in Oegstgeest. De brandweer van Oegstgeest was met groot materieel uitgerukt. Om tien voor twee was de brandweer de brand meester. De ernaast liggende panden, een snackbar en een woning, liepen rook- en waterschade op. De schade loopt in de duizenden guldens. De oorzaak van de brand is nog onbekend. De politiewoord voerder kon alleen vertellen dat er een knal is gehoord. Raad van State: Kappen bomen Slapersdijk mocht DEN HAAG/LISSE De gemeente Lisse is niet buiten haar boekje gegaan met het kappen van bomen op de Slapersdijk. Dat heeft de Raad van State bepaald. Het ver wijderen van de bomen - inmiddels voltooid - was volgens de Raad geoorloofd, omdat het bouwrijp maken van grond in afwachting van de goedkeuring door de provincie van het uitwerkingsplan, niet in strijd was met het al wel goedgekeurde bestemmingsplan. De gemeente zou bij uitstel van het bouw rijp maken van de grond bovendien het risi co lopen wooncontigenten mis te lopen. De Lissenaar Van der Sluijs had tegen het kap pen bezwaar aangetekend bij de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State. De kaalslag zou volgens hem niet nodig zijn voor de bouw van woningen in het betref fende gebied. Idoor L1A IN 'T VELD LISSE De plannen voor het bouwen van duurdere woningen in het gebied ten noorden van Lisse laten nog ruimte voor verandering open. Dat bleek gisteravond tijdens de behandeling van het concept-bestemmings plan Lisserbeek door de commissie ruimtelijke orde ning. Zo is er van een definitieve keuze van bouwlokaties voor de diverse woningen nog geen sprake. Aldus enige beleidsruimte latend aan de gemeente om de plannen voor het omstreden gebied achter de Heer- eweg tussentijds aan te passen. Wel biedt het plan een totaalover zicht. W. Loos (VVD) vroeg zich dan ook af of het plan niet te flexibel was, met het risico dat de raad straks dingen voorgeschoteld zou kunnen krijgen die haaks staan op de oorspronkelijke bedoeling van het plan. Volgens wethouder D. Stapel (CDA) was die angst ongegrond. De flexibiliteit van het plan was volgens hem juist een voordeel. De gemeente zou zo ruimte heb ben rekening te houden met de in de huidige omgeving aanwezige zaken, zoals enkele huizen, groen en bomen. Wat die bomen betreft bleek Oud- Lisse voorzitter M. den Boer niet gerust. Gebruik makend van het spreekrecht verwees hij naar het in zijn ogen te grote aantal bomen dat op de nominatie zou staan om gekapt te worden. Ook had hij moeite met de wijze van selectie. „Kwalificaties als waardevol en minder waardevol spreken ons niet aan", aldus Den Boer, „voor ons zijn alle bomen in dit gebied even waardevol". De voorzitter van de vereniging Oud Lisse had ook probleme de beoogde ontsluiting van I beek via de Heereweg. „Dat verkeersveiligheid ter plaat: ten goede komen", meende illustratie van het feit dat c eniging zich met meer dan historische panden bezig hc Volgens Stapel zullen k< voorjaar de eerste palen de in gaan. Dan zal zal de het aannemersbedrijf Hulst, ook één van de omsl^1 Heerewegpanden officieel aanbieden. De aanbiedingsp 11 zal maximaal een jaar i Ruim voldoende, aldus Oud omdat er al gegadigden pand zouden zijn. YO> 1STER isexpre iden si doen c jehevei ^icept ii ^Jrard v< fing v; "ing, n de 1 rijft V isexpn Op de plaats van het gebouw Maritima, ooit in gebruik als internaat, komen vijftien luxe appartementen. 1 I Music Box in Filmhuis Lisse LISSE Filmhuis Lisse ver toont vanavond de film „Music Box" in het Poelhuys aan de Vivaldistraat in Lisse. Aanvang half negen. Centraal in deze film staat de vertrou wensrelatie tussen Ann Talbot, een succesvolle advocate, en haar vader Mike Laszlo, een liefdevolle, hardwerkende man met grote trots voor zijn tweede vaderland. De relatie komt in het geding wanneer de 20 jaar geleden naar Ameri ka geëmigreerde Hongaarse vader van oorlogsmisdaden wordt beschul- digd.-Zijn dochter neemt de verdediging op zich en is niet alleen van zijn onschuld overtuigd, maar lijkt deze ook voor het gerecht te kunnen bewijzen.Toegang kost ƒ7,50, houders van een CJP of Pas 65 moeten ƒ5,50 betalen. WARMOND Elke ver wijzing naar het bebou wen van Warmonds grondgebied buiten de Klinkenbergerpolder, dient uit de structuur schets Duin- en Bollen streek worden verwijderd. Dat advies kreeg wethou der J. Wassenaar van de commissie ruimtelijke or dening gisteravond bij de behandeling van het door het Samenwerkingsver band Duin- en Bollen streek (SDB) opgestelde ,plan. Het was vrijwel het enige min puntje aan het stuk dat in gro te lijnen positief werd ontvan gen. PW-raadslid B. Schave- maker had graag de regionale recreatiefunctie wat meer be nadrukt gezien, maar zijn tekstvoorstel kreeg geen bijval van de overige commissiele den. Van diverse kanten werd er op gewezen dat Warmond zich al duidelijk genoeg als re- creatiegemeente presenteert. „We willen het gebied open houden en alleen extensieve recreatie", aldus Wassenaar. Schavemaker had ook geen behoefte aan een 'lawaaipapa- gaai', maar dacht aan de in richting van natuurterreinen en wandelgebieden. Een en ander nader uit ie werken in de Recreatie-nota die gemaakt gaat worden. Mevrouw C. Sa- ris (VVD) vond het „onver standig iets neer te schrijven waar niet over is nagedacht. Je kunt het niet overzien". Bezorgdheid was er bij de commissieleden ook ten aan zien van de dreiging uit het zuiden. De provincie wil de in het Streekplan vastgestelde re serve bouwlokatie voor Lei den, de Broek- en Simontjes- polder gaan gebruiken. Voor lopig gaat het om het Oegst- geester gedeelte. Warmond mag echter wel deelnemen aan het overleg dat Leiden en Oegstgeest hierover gaan voe ren. Kon de wethouder in dit geval de commissie enigszins gerust stellen, ten aanzien van de noordzijde lukte dat niet. In een tweetal bijlagen van de structuurschets wordt door Sassenheim met een begerig oog gekeken naar het Oostein de. Dit in samenhang het rea liseren van een station bij de Menneweg. Hoe Wassenaar ook zijn best deed om aan te geven dat zoiets louter theorie is, het kon de leden niet over tuigen. Burgerlid C. v. Kuyen zag zelfs een scenario in de nota om Warmond stapje voor stapje in te lijven. dend kunstenaar en gale riehouder Rob Blöte eist in een brief aan het Was- senaarse college een scha deloosstelling van 60.000 gulden. Dat bedrag wil hij uiterlijk 14 dagen, nadat Wassenaar het besluit van de provincie heeft bekrachtigd dat er aan de Ho- geboomseweg een 88 hectare grote vuilstort mag komen, op zijn girorekening zien. De pro vincie heeft plannen om op zes plaatsen in Zuid-Holland het afval van deze provincie te storten. Een van de mogelijke lokaties is een weidegebied in het noorden van de gemeente Wassenaar. Dit loopt ruwweg van de Rijksstraatweg, ter hoogte van camping Maaldrift, tot aan de grens van vliegveld Valkenburg en de Hogeboom- seweg. Van dit 88 hectare groot gebied zou 55 hectare ge bruikt moeten worden voor het storten van afval. Volgens de Milieu Effect Rappartage (MER) leidt dit echter tot in de wijde omgeving tot stank- en stofoverlast, geluidshinder en verkeersoverlast. SASSENHEIM PvdA- woordvoerder A. Olthof heeft er gisteravond tij dens een vergadering van de commissie voor milieu en economische aangele genheden bij wethouder H. de Vries op aangedron gen de ontwikkelingen met de Hoge Snelheids Lijn (HSL) nauwlettend in de gaten te houden. Zoals bekend wil minister Maij van Vrom een nieuwe spoor lijn (HSL) voor de snelle trein laten aanleggen. Hiertegen wordt met name door de ge meenten in de Rijnstreek ge protesteerd. Zij vinden dat de snelle trein beter over het be staande traject kan rijden. Die spoorlijn moet daarvoor wor den aangepast. De Rijnstreek gemeenten worden gesteund voor de provincie. Olthof wees met name op ge luidhinder voor Sassenheim die zal ontstaan wannejli trein het oude traject bruik zal nemen. Ook hij zich af of met de kom het bewuste vervoermid< kansen van Sassenheii een station toe zullen n E.Oele (D66)stelde zich standpunt dat de aanledtï een station opgenomen a worden bij de onderhanr; gen over een mogelijkici stemming de trein ovei senheims grondgebied te rijden. „Het wordt dar een station waar door hei' denderd wordt. Maar d meente moet maar zien station uit te slepen. De Vries die te kennen kansen voor de bouw va station in Sassenheim zei ring te achten bleek de van Olthof voor toekor geluidsoverlast te delen, zitten niet zo om die trd springen". Vooral de gep. huizenbouw op de ht sportvelden aan de Mem zou te lijden krijgen vi betreffende overlast bij ren van de TGV door Si heim. Eiffeltoren in Oegstgeest De winkeliersvereniging Oegstgeest Actief heeft gisteren een houten Eiffeltoren laten verrijzen op de hoek van de Terweeweg en de De Kempenaerstraat. Dit in het kader van de Franse Week van de winkeliers. De blikvanger is 300 meter korter dan zijn ijze ren voorbeeld in Parijs, maar torent nog altijd 21 meter boven zijn omgeving uit. Voorzien van vele lampjes maakt de toren Oegstgeest in de avonduren een beetje Lichtstad. De winkeliers hebben kosten nog moeite gespaard om van hun straat een Pla ce du Tertres te maken. In enkele etalages zijn een complete Ci- troën 2 CV en Keizer Napoleon en koningin Marie Antoinette te rug te vinden. Clochards (gegrimeerde studenten) zorgen voor een toepasselijke sfeertje. Komende zaterdag worden de meeste activiteiten gehouden. FOTO HENK VAN DEN ENDE WASSENAAR De Was- senaarse gemeenteraad heeft gisteravond besloten om gebouw Maritima te kopen vbor 1,5 miljoen en direct weer te verkopen voor 1,4 miljoen. Het ge bouw op de hoek Rijks straatweg Pape weg was tot voor een jaar geleden in gebruik bij de Stichting Jeugd en Jongerenwerk. Als de plannen van de nieuwe eigenaar door gaan, moet het pand wij ken voor circa vijftien luxe appartementen. De gemeente Wassenaar kon het terrein met het gebouw Maritima en het koetshuis van het rijk kopen voor 1,5 mil joen. Deze prijs kwam tot stand na taxatie door een onaf hankelijk taxateur. Direct na dat de raad de aankoop had goedgekeurd werd het terrein, minus het koetshuis en een stukje gebied eromheen, door verkocht voor 1,4 miljoen aan de pal ernaast wonende P. Stokvis. Een deel van de raad verklaarde zich tegen deze di recte doorverkoop. Een hoof delijke stemming was ervoor nodig om de verkoop mogelijk te maken. Tegen stemden J. van Noort en H. Hupkens (bei den PvdA), F. Sanders en A. de Vries (beiden D66) en de CDA raadsleden A. Dubbeld, R. Nelissen en C. Overdevest. Zwembad De bij de raadsvergadering aanwezige nieuwe eigenaar van Maritima verklaarde na afloop van de vergadering het gebouw te willen afbreken om er een luxe appartementen complex te willen bouwen. Volgens Stokvis moet het een complex worden in de stijl van appartementencomplex Plui- mesteijn of Rust en Vreugd. Op het terrein wil Stokvis voor de bewoners van de on geveer vijftien appartementen ook een zwembad en een ten nisbaan aanleggen. De appar tementen zullen volgens P. Stokvis minstens rond de half miljoen moeten gaan kosten. Aan de wens van sommige raadsleden voor meer woning bouw in dat gebied voor de middeninkomens en betere doorstroming onder de Wasse- naarse woningzoekenden wordt hiermee niet tegemoet gekomen. De tegenstemmers van de di- Rob Blote vraagt schadevergoeding WASSENAAR Beel- recte doorverkoop verklaar den dat zij liever te zien dat de gemeente voor de woning bouw in dat gebied striktere regels had opgesteld zodat Wassenaarse woningzoeken den er hun voordeel mee had den kunnen doen. In het raadsvoorstel schrijft het college dat 'Wassenaarse gegadigden een voorkeursbe handeling zullen krijgen'. En kele tegenstemmers verklaar den dat de gemeente dit hard had moeten maken via een privaatrechtelijke overeen komst met de nieuwe eige- De kersverse eigenaar ver klaarde op zijn beurt dat hij door de aankoop in de hand kan houden wat voor publiek hij als buren krijgt. Met de aankoop, de kosten voor de ar chitect en de kosten voor sloop en bouw denkt hij overigens minstens vijf miljoen kwijt te zijn om iets 'op stand' te kun nen realiseren. Koetshuis Wethouder Ch. Aptroot (fi nanciën) verklaarde blij te zijn dat Wassenaar nu voor slechts een ton in het bezit was geko men van het koetshuis met omliggende grond. Via deze grond wil de gemeente een achteruitgang voor de aan de Rijksstraatweg gelegen panden en bedrijven maken die tot aan het OK-benzinest Daarmee kan ondermeef perceel Bakker (eigendoi de gèmeente) ontsloten den en een meerwaarde' gen. Voor dit gebied zal binne een voorontwerp-bd mingsplan in procedure den gebracht. Dit plan eerst in maart worden a senteerd, later zou het vd zomervakantie zijn en werd weer opgeschoven{!°°£ de maand september. Er woners van het buurt Den Deyl drongen er mi re keren bij de gemeei aan 'de geheime plannèmt presenteren. Wethouder^e hei root verklaarde de aan- fteUr recte verkoop door te vjera v zen naar de uitspraken v raad tijdens de begrotinr'-ere handeling vorig jaar. I het stelde dat de gemeenterg. A ontwikkelingsrisico's in ieke bied mocht dragen. T meente is in dit gebied naar van de grond van sloopte Chinees Suzi- dancing Ton Bakker, rant Den Ouden Deyl slagerij van Leeuwen, het koetshuis van Ma toonden de ernaast g drukkerij Werner en e#>eur' chitect reeds eerder b r stelling. •olt zi naar de A44 door een aantak- king via de Warmonderweg verkort zal worden. Een gun stig voordeel onomstotelijk verbonden aan de voorgestel de planontwikkeling is dat de verkeersafwisseling van en naar de bedrijven versneld zal verlopen. Bovendien zal men in de bebouwde kom minder last ondervinden van zwaar vrachtverkeer. Goedkeuring Tijdens de gisteravond gehou den vergadering van de com missie voor milieu en econo mische aangelegenheden ble ken alle partijen het standpunt van het college te volgen. Men was geenszins van oordeel uit financieel oogpunt voor de to tale kosten te moeten opdraai en. De verdeelsleutel 85 pro cent voor de bedrijven en 15 procent bijdragen uit de ge meentekas kreeg ieders goed keuring. Voor de betrokken bedrijven houdt dit in dat er een bedrag van 3,1 miljoen bij- elkaar gebracht moet worden. De gemeente zal er volgens een raming van de Grontmy' een half miljoen in het project moeten steken. Hoewel volgens wethouder H. de Vries de commissie be- drijfsaangelegenheden de bij drage van de gemeente te laag vindt, waren alle partijen una niem van oordeel dat bij ver dere onderhandelingen de voorkeur gegeven dient te worden aan de door het colle ge gepropageerde verdeelsleu tel. PvdA'er A. Olthof: „Ik kan mij vinden in deze rede nering: we zouden er zelf niet voor kiezen want we hebben er geen belang bij". Aanslui tend verklaarde hij evenwel bereid ten gunste van de be drijven mee te willen werken. Hij waarschuwde gisteravond dat men zich niet te veel vast moet leggen op de tot nu toe door de Grontmy geraamde cijfers in relatie tot de werke lijke kosten. „U houdt geen re kening met mogelijke ver keersmaatregelen of een bo demsanering, die een heel an der beeld op het kostenplaatje tot gevolg zouden kunnen krij gen". Bezorgd Ook de kosten van onderzoek naar de ontsluiting van Jagt lust moeten volgens de gister avond aanwezige raadsleden doorberekend worden. VVD'er H. van Dorssen toon de zich vooral bezorgd over dekkingsmogelijkheden en voorfinanciering:„Je krijgt dat bedrag van 3,1 miljoen nooit in één klap tegelijk binnen". Wethouder de Vries betoogde dat ervan uit gegaan moet worden dat het bij de bereke ningen van de Grontmy slechts om een globale raming gaat waarbij zeker niet uitge sloten mag worden dai de kos ten wel eens heel anders uit zullen vallen. Mochten de be drijven besluiten niet in te stemmen met de door B en W voorgestelde financiële deel name in de planontwikkelingn „dan moeten we„ zo was gis teravond de algehele teneur van de vertegenwoordigde raadsleden „maar van de plan nen afzien". Voorlopig is echter het laatste woord over deze slepende kwestie nog niet gezegd. Don derdagavond zal met name het finaciële aspect door de daar toe aangestelde commissie aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen worden. SASSENHEIM Hoewel het Sassenheimse college overtuigd is van het be lang van de aanleg van een tweede ontsluiting van het bedrijventerrein Jagtlust, is men geenszins bereid de totale kosten van 3,6 miljoen voor zijn rekening te nemen. Als doorslaggevend motief wordt hiervoor aange voerd dat er met een eventuele realisatie geen sprake is van een primair belang. B en W stellen zich op het standpunt dat vooral de bedrijven in eerste instantie het meeste baat zullen vinden bij een nieuwe aan- en afvoer- weg. Er treedt volgens B en W kos tenbesparing voor de bedrij ven op wanneer de afstand van het betreffende gebied

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14