i Ji Shu voorstander harde aanpak 10 Professor' Carlos Queirós zet nieuwe lijnen uit voor Portugal SPORT 21 r VOETBALLERLEI Lucratieve tijden voor voetballers 1 Ipw ttae Qomant ZATERDAG 12 OKTOBER 1991 den zet 4700 agenten in bij EK iCHOLM De Zweedse politie zal bij het toernooi om de >se voetbaltitel, die volgend jaar in het land wordt ge- 4700 agenten inzetten om vandalisme tegen te gaan. Eriksson, commissaris van het district Stockholm, heeft plopen maandag verklaard. Hij zei op korte termijn over- jullen voeren met collega's uit Nederland, Groot-Brittan- Duitsland, door hem beschouwd als specialisten op het van voetbalvandalisme. ermri bron van inspiratie voor Dinamo jAREST Rinus Israel blijft een bron van inspiratie voor in (fuwe werkgever Dinamo Boekarest. De lijstaanvoerder in en er\ks*e R°emeense afdeling bracht ook de uitwedstrijd tegen jPitesti tot een goed einde: 1-0. Dinamo heeft nu alleen de T met veertien punten uit acht duels. Carter in half jaar miljoen minder waard Uitstel beslissing royement Brazilië LONDEN Arsenal heeft Jimmy Carter van Liverpool over genomen. Met de transfer van de 25-jarige aanvaller is een be drag van 1,7 miljoen gulden gemoeid. Carter kwam begin dit jaar voor 2,8 miljoen gulden naar Anfield Road maar kon bij Li verpool geen basisplaats veroveren. Withe nieuwe coach Wimbledon LONDEN Oud-international Peter Withe moet Wimbledon weer populair maken bij de eigen aanhang. De veertig-jarige Brit werd deze week aangesteld als coach van de Engelse eerste divisieclub, die dit seizoen kampt met een forse daling in de kijkcijfers. Vorige week trok Wimbledon bij het duel tegen Crystal Palace slechts 3121 toeschouwers, een laagterecord sinds 1945. Withe is de opvolger van Ray Harford, die als assistent- trainer minimaal tot het einde van het jaar aan Wimbledon ver bonden blijft. De nieuwe trainer kwam elf keer voor het natio nale team van Engeland uit en speelde ondermeer bij Notting ham Forest en Aston Villa. ZURICH De FIFA (Internationale wereldvoetbalbond) heeft de beslissing over een mogelijke schorsing van Brazilië als lid uitgesteld. De FIFA had de Brazilianen een ultimatum gesteld wegens overtreding van de reglementen door Flamengo Rio de Janeiro. De voetbalclub heeft de Braziliaanse bond voor de rech ter gedaagd, omdat men het niet eens is met de gevolgde proce dure voor de verkiezing van een nieuwe bondsvoorzitter. De re gels van de FIFA verbieden evenwel inschakeling van de bur gerrechter. De FIFA besloot tot uitstel, omdat de club de bond heeft toegezegd de aanklacht te willen intrekken. Wales kampt met blessures CARDIFF Bondscoach Terry Yorath van Wales kan volgen de week tijdens de belangrijke kwalificatiewedstrijd voor de eindronde van het Europees kampioen voetbal tegen Duitsland niet beschikken over Aizlewood en Philips. De verdedigers zijn geblesseerd. De Schotse bondscoach Roxburgh kan voor het EK- kwalificatieduel tegen Roemenië niet beschikken over Mo John ston. De aanvaller is geblesseerd aan de achillespees. - :R ALLEBLAS ERSUM Het doet lto Jreemd aan. Een Chi- die in dienst is bij de rlandse Tafeltennis- jpafdel (Nttb). Li Ji Shu n. rich gelukkig prijzen listig te zijn uit een dat decennia lang op 'ronten alleenheerser |i het tafeltennis. jegemonie is China, al- bij de mannen, al weer f jaren kwijt maar de epubliek staat voorals- boek als een tafelten- 730/1 irerk. Li Ji Shu was ooit 1- in China, maar viel ct metjaar geleden tijdens een oi in Polen voor de be- van Jan Vlieg, de hui- :oach van de vrouwen- entie-aln het voorjaar van '89 Li naar Nederland en -jarige Chinees is dik op jor de centrale training tafeltennisvereniging '32 in Hilversum. De 5 die één voor één bin- uppelen pakken direct afeltennisbatje uit de tas rubbers op het frame te Sn. Inmiddels een ritueel toppers die, zo menen tardoor met meer snel- meer effect kunnen als speler in de jaren zestig tot de Chinese subtop behoorde. „Ik heb er veel aandacht aan besteed bij de trainingen in Amsterdam en in Groningen, maar ook tijdens de bondstrai- ningen met de nationale ploe gen". Li zelf was vroeger een aanvallend ingestelde speler en hanteerde de zogeheten penhoudergreep. Op achtjarige leeftijd werd de uit Shua Chan afkomstige Li geselecteerd als tafeltennisser. Hij kreeg de ge bruikelijke tafeltennisoplei- ding, die in grote lijnen be stond uit studeren en trainen. Hij leerde er afzien en reali seerde zich dondersgoed dat de top slechts bereikt kon worden door veel uren te maken. Als 22-jarige achtte hij de tijd rijp om het coachschap op zich te nemen. Door de jaren heen verwierf hij grote kennis over het voetenwerk, maar deed zich bovenal gelden als een oe- fenmeester met een vrij harde tederlands van Li Ji Shu l niet helemaal wat het moet, maar hij werkt er aan. „Ik neem Neder- t lessen bij een talenprac- in Amsterdam. Ik moet n, dat het beter gaat". 9 Shu leerde in '88 in Po rn Vlieg kennen toen hij juropese toernee maakte 0 Chinese nationale jeugd- ■s tot 20 jaar. Jan Vlieg t in gesprek met de Chi- irainer en zag al gauw in, ijn vakkennis van grote ou kunnen zijn voor het 0 rlandse tafeltennis. Het I tussen de twee bevlogen rs en Li besloot vlak de studentenopstand in jg in het voorjaar van '89 Nederland te gaan. Hij leen tijdje in bij Vlieg ;in Groningen en woont fnteel met vrouw en er elders in die plaats. I werd Li technisch assis- fan Jan Vlieg en ging in pedanigheid al mee naar uropese Jeugdkampioen- ipen in Luxemburg. Later lar gaf hij training bij on- ïeer Tempo Team in Am- am waar men werd ge- onteerd met de speciali- !an Li: het voetenwerk. tenwerk ïhina heb ik geleerd, dat loetenwerk bij tafeltennis belangrijk is", zegt Li die „Wil je de top halen, dan moet je heel veel trainen. Vier a vijf uur per dag. Als je eenmaal aan de top bent dan kun je misschien met minder trai ningsuren volstaan. Maar dan heb ik het over spelers als de Zweden Waldner en Persson bijvoorbeeld (respectievelijk de voormalige en de huidige wereldkampioen; red.). Maar de weg naar die top is lang en zwaar". Dat weet onder andere Bettine Vriesekoop maar al te goed. Neerlands succesvolste speel ster tot dusverre heeft in haar jeugd reeds een Spartaanse op leiding genoten bij Avanti en weet, na driemaal in China voor een trainingsstage te zijn geweest, wat het betekent om als het ware 'de tafel op te vreten'. Onlangs keerde ze, sa men met teamgenoot Casper Mol van Tempo Team, ander maal terug van een stage van een maand in het Chinese Beijing en tekende voor het weekblad Vrij Nederland on der meer het volgende op. „Nog éénmaal wilde ik voor het tafeltennis terug naar Chi na. Niet meer als het schuchte re, bijna slaafse meisje van toen, maar als iemand die zou komen om vooral de Chinese onverstoorbaarheid te inhale- Ruzie Het is juist deze mentaliteit waar Li een stukje van terug zou willen zien bij de Neder landse speler/speelster. Hij nam dan ook met stijgende verbazing kennis van de klucht tijdens de wereldkam pioenschappen dit jaar in Chi ba. Waarbij de aanvankelijke opgeloste situatie rond de coa ching van de vrouwenploeg alsnog ontaardde in een dra ma. „In Chiba werd duidelijk, dat er men hier nog te veel praatte. Veel ruzie ook. Dat is niet goed. Ik vind, dat er ge woon getraind moet worden. Li Ji Shu: „Nederland kan best tot de wereldtop gaan behoren, maar alleen als er keihard gewerkt wordt". FOTO: BELL Natuurlijk moet er worden ge praat met de spelers en speel sters over diverse zaken en ze ker over het tafeltennis, maar zoiets als in Chiba moet eigen lijk niet meer voorkomen", al dus Li wiens contract, net als dat van Jan Vlieg, afloopt na de Olympische Spelen van Barcelona in '92. Als het aan Li ligt wil hij nog wel langer werkzaam blijven als coach in Nederland. „Het is mooi wer ken met een lichting spelers als Paul Haldan, Danny Heis ter, Trinko Keen, Casper Mol en Frank Boute. Nederland kan best tot de wereldtop gaan behoren, maar alleen als er keihard gewerkt wordt. De spelers hebben er in elk geval de capaciteiten voor". Li heeft zelf de hoop gevestigd op Paul Haldan, die in '83 Roe menië ontvluchtte en naar Ne derland vertrok, Danny Heis ter en Trinko Keen. „Mis schien over twee, drie jaar. Dan kunnen ze klaar zijn om de sprong te maken naar de top". Met name Heister en Keen lijken spelers waar Ne derland in de toekomst veel plezier van kan hebben. De linkshandigen hebben de laat ste jaren een sterke ontwikke ling doorgemaakt. Drie weken geleden baarde met name dit tweetal opzien tijdens een in terland in het kader van de Superliga in en tegen België, dat inmiddels tot de sterkste tafeltennisnaties is gaan beho ren. Nederland verloor dat duel in Brussel met 4-1, maar Li zag in Keen en Heister twee spelers die degelijkheid paarden aan een flink portie flair. Topspin „Niet alleen Keen en Heister gebruiken vaak de slag top spin, maar je ziet dat in heel Europa veel met spin wordt gespeeld. Meer als vroeger, ja. In China werd deze speelstijl vroeger eigenlijk niet ontwik keld. De Chinezen zijn over het algemeen klein en speel den dicht bij de tafel met veel snelheid. In Nederland zijn de spelers groter. Ik probeer ze topspin te laten spelen met snelheid én kracht. En ze moeten ook sterker worden in de spinrally's ver achter de ta fel", vertelt Li die ook van mening is, dat de service en service-ontvangst voor menig speler voor verbetering vat baar is. Hoewel Li over het algemeen goed te spreken is over de vor deringen van de mannenploeg, erkent hij dat de aansluiting met aankomende spelers te groot is. Jan Vlieg is dezelfde mening toegedaan. „Het gat met de onderbouw is te groot", vindt Jan Vlieg die behalve de functie vervult van coach bij de vrouwen, ook technisch di recteur is binnen de bond. „Als we internationaal een woordje willen meespreken, dan zullen we meer projectma tig moeten gaan werken. We moeten dus goede centrale trainingen organiseren om ta lenten beter te laten doorstro men. Voor wat dit betreft hou den we in deze herfstvakantie een uniek project. We laten ta lentvolle spelertjes twee dagen in Hilversum spelen. Alle bondscoaches zijn daarbij en selecteren daar een groep uit voor een centrale training". Accenten In Groningen is Vlieg overi gens al zelf bezig op zondag ochtend met een afdelingstrai ning. „Er ontstaan zeg maar verschillende polen in Neder land. Eerst Zoetermeer en nu is Groningen erbij gekomen. Mijn broer Anne (trainer van eredivisieclub Harstede; red.) woont 10 meter verderop en Li 200 meter. We hebben dus een aardige trainingsstaf hier in het noorden", zegt Vlieg die blij is met een trainer als Li. „Juist door zijn ervaring in China kan Li andere accenten leggen in de trainingen. In China heb je een rijke schake ring van speelstijlen en daar heeft Li veel van opgestoken. We overgieten de trainings- aanpak zeg maar met een Chi nees sausje. Dat zijn wel de dingen die we nodig hebben. We hebben toch al te maken met spelers die óf studeren óf werken. Ik heb twee jaar gele den al gezegd, dat het zo niet werkt. We spelen landen met full profs. Maar er is verbete ring opgetreden. We trainen vrij veel met de Belgische spe lers, de mannen hebben dit jaar met de Tsjechen gespeeld. De vrouwen zijn naar Honga rije geweest en Bettine Vriese koop en Casper Mol zijn net teruggekeerd uit China". Of de nationale mannenploeg al bekomen is van de neder laag tegen België moet aan staande dinsdag nog maar blij ken. Duitsland komt immers met een zware delegatie op be zoek. Jörg Rosskopf en Steffen Fetzner staan niet alleen in het enkelspel hun mannetje, ze vormen tevens een uiterst ge ducht koppel in het dubbel spel. „Het dubbel wordt in elk geval heel moeilijk", zegt Li. „Als we van Duitsland verlie zen, maken we geen kans meer op een hoge klassering. Ik reken toch wel op een punt van Heister en Keen. En van Haldan verwacht ik een over winning". Haldan zal als kopman de ploeg op sleeptouw moeten ne men. „Tegen België was Paul te gespannen. Hij was te veel gericht op winst. Paul is aan vallend ingesteld, maar hij speelde te passief. Hij moet durven en risico's nemen. Dat geldt voor elke speler eigen lijk. Gewoon spelen, niet te veel nadenken over winnen of verliezen. En rustig blijven, vóór en tijdens de wedstrijd", luidt het devies van een Chi nese trainer in Nederland. door FRANK WERKMAN Er zouden wel eens lucratieve tijden kunnen aanbreken voor voetballers, wier toekomst is verruïneerd door een schop van een kwaadwillende opponent. Piet Lagarde, ooit reserve-doelman van het Nederlands elftal en SC Enschede (het toenmalige FC Twente), bewaart nog vervelende herinneringen aan een botsing met een tegenstander, Joop Butter van Go Ahead. Van wie niemand zich meer de naam zou herinneren als hij toen niet bij een onbesuisde actie, inkomend met een gestrekt been één van de nieren van Lagarde onherstelbaar had beschadigd. De doelwachter moest het kapotte orgaan operatief laten verwijderen en kon een streep zetten onder zijn sportieve carrière. In de jaren zestig lag een spelersvakbond nog in de luiers en het is misschien wel daar aan te wijten dat Piet Lagarde er nimmer een zaak van heeft gemaakt. Weliswaar verging het hem maatschappelijk verder bepaald niet slecht, hij werd een belangrijk man bij sportartikelen-gigant Adidas en reisde bijvoorbeeld met het Nederlands elftal de hele wereld rond. Maar uit zijn loopbaan had de betrekkelijk kleine maar qua talent grote Lagarde meer kunnen halen. Dat hoopt ook de Schotse international Ian Durrant. Deze voetballer spande deze week een rechtszaak aan tegen Neil Simpson en hoopt daar een miljoen gulden beter van te worden. Simpson bezorgde Durrant bij een grove overtreding gscheurde enkelbanden, waardoor de laatste twee jaar lang zijn vak niet kon uitoefenen. Hij liep daarbij natuurlijk de nodige inkomsten mis, kon zich een hele tijd niet zo gemakkelijk verplaatsen en wil daar nu het nodige (smarte)geld voor terugzien. Begrijpelijk. Eerder dit jaar deed zich in ons land een vergelijkbaar geval voor, maar dat betrof twee onbekende amateurvoetballers. Tot aan de Hoge Raad toe duurde hun duel, dat voor één van beiden ook zeer onplezierig was begonnen. Natrappen bezorgde hem een ernstige knieblessure, waardoor hij ook geruime tijd in de lappenmand vertoefde. Of hij nu weer over de sprieten sprint is onbekend, maar de uitspraak van de Hoge Raad stelde hem in elk geval in het gelijk. Zijn tegenstander werd in elk geval veroordeeld tot het betalen van de kosten van het geding in cassatie, zijnde het bedrag van drieduizend gulden. Ook in België kwam onlangs een soortgelijk geval in de publiciteit. Juan Lozano daagde Ivan Desloover van Waregem voor het gerecht, omdat de laatste hem een dubbele beenbreuk had bezorgd die ook het einde van z'n loopbaan betekende. Lozano eiste - het is tenslotte België - zo om en nabij een tonnetje van de eenvoudige verdediger Desloover, die desondanks met angst en beven op de rechterlijke uitspraak wacht. De Nederlandse profvoetbalwereld is een dergelijke spectaculaire zaak bespaard gebleven. Ook oud-Ajacied Danny Hesp, die een aantal jaren geleden bijna in tweeën werd geschopt door Bosschenaar Fred van der Hoorn bezat zijn ziel in lijdzaamheid. Verbleef wekenlang in een ziekenhuisbed en daarna in een revalidatiecentrum in plaats van voor de balie van de één of andere rechtbank te verschijnen. Hij was er naast een nare ervaring en een verloren illusie ook waarschijnlijk wel een paar duiten wijzer van geworden. In Amerika weten ze wel raad met schadeclaims. Een beetje eis loopt al gauw in de miljoenen, waarvan dan toch al gauw vele tonnen overblijven. Een dreiging die ook iedere te grof opererende prof sporter als een onweerswolk boven het hoofd hangt. Deskundigen staan al jaren lang met de mond vol tanden als het gaat om bestrijding van vuil spel. Tot dusver wordt de rechter angstvallig buiten de deur gehouden, omdat (inter)nationale organisaties van mening zijn dat hun eigen reglementen toereikend zijn. Als voetballers elkaar wat vaker voor de rechter zouden ontmoeten en de één de ander een stevige schadevergoeding moet offreren wordt dat gestrekte been misschien wat minder gauw uitgestoken. De KNVB overwoog ooit de bomgooier uit Oss aansprakelijk te stellen voor het eventueel mislopen van een EK. Ajax eiste van de staafgooier een paar ton misgelopen Europese recettes. Feyenoord wil frauderende suppoosten vele tienduizenden guldens laten terugbetalen. Loze dreigementen, want van een kale kip valt niks te plukken. Maar een beetje profvoetballer heeft of een redelijk inkomen of er een baantje naast. Daar valt wat te halen. Misschien moet Fred van der Hoorn nog oppassen, daar in Schotland. ANK WERKMAN HAAG Nederland dan volgende week r het uiterst gewichti- luel in het kader van itsing voor het toer- i om de Europese lan- .tel volgend jaar in Iden een 'Generaal' r voren schuiven, Por- ll doet het met een fessor'. Dat is tenmin- in het westelijk deel het Iberische schierei- de bijnaam van Car- Manuel Brito Leal irós, de coach van het ugese team. Queirós is sinds augus- 'an dit jaar de nieuwe ïische baas van Neder- medestrever naar een ipese ticket in 1992, Portu- De 39-jarige volgde toen ekender Artur Jorge op, öjn heil heeft gezocht bij St. Germain. Een proce- die vrijwel nergens op itand stuitte, want Quei- leeft de bewijzen voor zijn iteiten inmiddels al ruim- aangedragen. Maar iver straks. even naar de bijnaam Queirós. De nieuwe sterke man van het Portugese natio nale team is bij uitstek een 'ge studeerde' figuur. In Mocambi- que, de voormalige kolonie waar ook de fameuze Eusebio het levenslicht zag, geboren acteerde hij daar slechts als weinig getalenteerd doelman bij een weinig aansprekend clubje. Tijdens de omwenteling in Portugal in de jaren zeven tig (o.a. de Anjer-revolutie) was Queirós mét vele tiendui zenden anderen gedwongen om naar het moederland te gaan. Waar hij berooid met vrouw en klein kind en zon der uitzicht op werk arriveer de. Slechts een studie bood enig perspectief, hetgeen hij aan de universiteit van Lissa bon aanvatte en als sportwe- tenschapper en tevens beëdigd voetbaltrainer met de hoogste kwalifikaties beëindigde. Tijdens studie Al tijdens de slotfase van zijn studie begon Carlos Queirós met het trainen en coachen van voetbalteams, waarna hij in 1982 in dienst trad bij de Portugese bond. Hij was ach tereenvolgens aan vrijwel alle vertegenwoordigende teams verbonden en vormde dan ook eerder dit jaar een logische keuze voor de opvolging van Jorge, die overigens als club- coach van FC Porto het natio nale team er als een soort bij baantje naast deed. Queirós heeft inmiddels op eigen aan drang alle landenploegen on der zijn hoede, omdat hij dat als de enige aanpak ziet voor een beter gestructueerde voet balsituatie in zijn land. In Portugal is overigens de po sitie van bondscoach een nog minder benijdenswaardige po sitie dan elders in de wereld. Immers, in het land van presi dent Mario Soares leeft het na tionale team nauwelijks, spreekt in elk geval bij de massa veel minder tot de ver beelding dan de clubploegen' van Sporting Lissabon, Benfi- ca en FC Porto. Daar zou op zich ook voor Carlos Queirós nog mee te leven zijn. Maar ook voor de huidige bonds coach bestaat het 'buitenlan ders-probleem' van de Portu gese competitie. De ook Euro pees gerespecteerde topclubs in het land hadden vroeger vooral Brazilianen in dienst, maar trokken de laatste jaren ook Zweden, Bulgaren en Sov jets aan. Die moeten spelen, omdat ze soms voor veel geld zijn aangetrokken en grote sa larissen verdienen. Dat gaat, realiseert ook Queirós zich ten koste van de Portugese voet ballers zelf. Geen basis Door de invasie van de vreem delingen kan het gebeuren dat basisspelers van de Portugese landenploeg bij hun club niet eens een basisplaats hebben. Bovendien blokkeren de bui tenlanders de doorstroming van de jeugd. En dat is niet al leen betreurenswaardig, maar ook tamelijk onbegrijpelijk. Want mede onder leiding van Carlos Queirós zijn de nationa le jeugdteams van Portugal het laatste decennium ongekend succesvol. Dit jaar nog veroverden de Zuideuropeanen onder leiding van de nu dus als hoogste technische chef actieve Quei rós de wereldtitel voor ploegen onder de 20 jaar. Eerder al grepen de jonge Portugezen tweemaal de wereldtitel bij de junioren en eenmaal de Euro pese titel bij de jeugd. Voor waar geen geringe conduites taat, zelfs één waarop menige bondscoach tamelijk jaloers zijn blik zou laten vallen. Queirós, die zegt nog dagelijks in de praktijk te leren en re gelmatig boeken van bekende topcoaches te lezen om verder te groeien, doet overigens meer dan zijn beperkingen somber vaststellen. Eerder deze week inviteerde hij twee jeugdspelers in zijn voorlopige selectie, hetgeen een indicatie is voor de koers die hij de ko mende jaren wil gaan varen. Het zijn Emilio Peixe en Luis Figo, van wie de eerste tijdens Tijdens de eerste ontmoeting met Portugal had Marco van Basten (wit shirt) het lastig met verdedi ger Veloso. FOTO: ANP het WK onder 20 jaar onlangs nog tot de beste speler van het toernooi werd uitgeroepen. Ook deze twee jongeren ko men door het boven geschetste probleem met de buitenlan ders niet vaak op het hoogste clubniveau 'aan de bak'. Maar het feit dat Queirós ze er bij heeft gehaald duidt op een aanstaande verjonging en 'stroomlijning' van het Portu gese nationale team, dat na het 'Chalana-succes' van het Euro pese landentoernooi in 1984 (verlies in de halve finale te gen de latere winnaar Frank rijk) internationaal nauwelijks meer aan de weg timmerde. Mede doordat, zo vindt Quei rós, de Portugese ploeg de laatste jaren te veel bondscoa ches heeft gehad. Portugal kwam nog wel uit bij het WK in Mexico in 1986, maar reikte daar niet verder dan de poule- wedstrijden tegen Marokko, Polen en Engeland. Het bereiken van de eindron de van de strijd om de Europe se landentitel in Zweden vol gend jaar zou voor Carlos Queirós al een heel fraaie be kroning zijn van z'n nog pas zo verse dienstverband als hoofd coach. De coach heeft er rede lijk vertrouwen in dat Portu gal (slechts 75.000 geregistreer de voetballers op een bevol king van twaalf miljoen) vol gende week woensdag Neder land beentje licht. Ook hii weet dat tegen een aanvallend spelend Oranje één countertje genoeg kan zijn. „We hebben niets te winnen en Nederland heeft alles te verliezen", is Queirós' weinig 'universitair' klinkende cliché. Maar dat is dan ook het enige plichtmatige aan de aanpak en benadering van Queirós, die de Portugese ploeg onlangs te gen Oostenrijk (1-1) en Fin land (1-0) al wat beter georga niseerd liet spelen. „Tegen de Finnen, die overigens gevaar lijker en vooral fysiek sterker zijn dan meestal wordt veron dersteld, hebben we vijf keer zo veel kansen gecreëerd als in alle vijf voorgaande EK-kwa- lifikatieduels bij elkaar", waarschuwde Carlos Queirós het Nederlands elftal onlangs in het weekblad Voetbal Inter- natonal. Een nederlaag tegen de Portu gezen is voor de ploeg van de 'Generaal' fataal Oranje heeft slechts baat bij winst. Dat weet ook de 'Professor' als geen an der.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 21