U laat er vast uw gedachten wel 'ns over gaan. Over hoe uw auto nu écht zou moeten zijn. Dus: nög veiliger, nog kom- fortabeler. Met een groter respekt voor het milieu. Een droom? Tot voor kort wel. DONDERDAG 10 OKTOBER 1991 Maar nu is de Opel Astra er! Een auto die alleen al qua veiligheid de norm in zijn klasse zal bepalen. Niet alleen door bijvoorbeeld het speciale mechanisme waarmee de veiligheidsgordels worden strak getrokken. Maar ook door het Traction-Control-Systeem, een soort 'omgekeerde' ABS top de GSi-lóV), dat er o.a. voor zorgt dat de koersstabiliteit onder alle omstandigheden optimaal blijft. Daarnaast worden door de extreme stijfheid van de karrosserie en de stalen balken in de portieren, de gevolgen van een zijwaartse aanrijding geminimaliseerd. Maar ook op het terrein van het milieu stelt de Astra nieuwe normen. Door de toepassing van kunststof onderdelen die geschikt zijn voor recycling en door het gebruik van lakken op waterbasis. Daarnaast zijn alle benzinemotoren voorzien van een geregelde 3-weg-katalysator en elektronisch geregeld brandstofsysteem. Het milieu in de auto kreeg eveneens veel aandacht. Zo is elke Astra voorzien van een geavan ceerd ventilatiesysteem met mikrofilters, dat zelfs de meest vuile lucht buiten de auto houdt. Bovendien levert het standaard Astra-display een minstens zo komfortabele bijdrage aan uw rij plezier. Op dit geavanceerde display kunt u niet alleen de tijd en datum aflezen, maar ook de funk- ties van de speciaal bij de Astra te leveren radio's met diefstalbeveiliging. Samen met de boardcomputer en het Opel- Checkcontrol-Systeem (op de-CD en GSi) wordt dit display een ware informatiecentrale. Aan alles is gedacht. Kortom, de ideale auto bestaat. De Opel Astra!

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7