Grasshoppers wint Veldslag' m Pernix: weer winst in laatste minuut De Zijl/LGB pakt punt van De Robbei SPORT topscorers Slechte dag voor jeugd van UVS Ter Leede bliJft ongeslagen urn Pecos mist de play-offs CeidwSoiruMit MAANDAG 7 OKTOBER 1991 KNVB zaterdag: Edwin Otte (Quick Boys) 8; Ron de Jager (Rijnsburgse Boys) 6; Coen Warnau (Hazerswoudse Boys) en Pe ter Scheltus (Ter Leede) 5, Mark Ens (FC Lisse) en Ruud Bos (Zevenhoven) 4. KNVB zondag: Steef Roodakkers (UDWS) 8; Per Vijlbrief (ROAC '79) 7; Wijnand Bakker (Blauw Zwart) 6; Ed Muller (Alkmania) 5; Rober Marijnen (VVSB), Marvin James (VTL), Wilco Otte (SJC), Puck van der Voort (Foreholte), Marcel Groe nendijk (Randstad Sport) en René de Jong (Alphense Boys) 4. Afdeling zondag: Richard Kooien (Leidsche Boys) 7; Rob Doel man (Stompwijkse Boys) 6; Michel Staats (FC Rijnland) en Ed Borst (MMÓ) 5. Afdeling zaterdag: Ron Paling (Koudekerk) 10; Ronald de Mooy (Woubrugge) 8; Arno Filippo (Koudekerk) 6; Mark van der Weggen (SVOW) 5. LEIDEN In de compe titie voor de landelijke jeugd had UVS een slechte dag. Tegen FC Den Haag werd met 1-2 het onderspit gedolven. Roodenburg deed het be ter: 1-4 winst bij AFC Quick. Quick Boys bleef Noordwijk met 2-0 de UVS - FC Den Haag 1-2 (1-1) De eerste helft kon UVS rede lijk meekomen met FC Den Haag. Peter Zaalberg was zelfs dichtbij een doelpunt, maar zijn solo werd onreglementair onderbroken. Na een kwartier maakten de Hagenaars de ope ningstreffer, waarna Peter Zaalberg de stand weer gelijk trok. UVS kwam er de tweede helft niet meer aan te pas. De Leidenaars mochten tot een kwartier voor tijd op een punt hopen, maar na het winnende Haagse doelpunt was de pijp helemaal leeg. Quick Boys - Noordwijk 2-0 (2-0) Direct na het beginsignaal nam Quick Boys de touwtjes in handen. Een kopbal van Al- bert van Egmond betekende het eerste doelpunt, nadat Ro nald van Dijk een corner van Tony van Duivenbode knap had doorgekopt. Even later kon een afstandschot van Jan Krijgsman worden gestopt, maar in de rebound was Jas per Verdoes ter plekke om de voorsprong te verdubbelen. De tweede helft deed Noordwijk er alles aan om terug te ko men, maar het bleef bij 2-0. AFC Quick - Roodenburg 1-4 ((H)) In de eerste helft werd Rood enburg in de verdediging ge drongen. Enkele kansen voor Quick werden echter vakkun dig onschadelijk gemaakt door keeper Fabian Schouten. Eén minuut na rust kwam Rooden burg op voorsprong door een doelpunt van Peter Kruit. Erik van Maanen en Michel Buyn (uit een penalty) tilden de stand naar 0-3. AFC Quick kwam terug naar 1-3, maar in valler Michiel Hugens, die overigens speelde met een ge broken neus, bepaalde de eindstand op 1-4. LEIDEN De dames van Ter Leede bleven ongeslagen in de h klasse zaterdag. Patria werd in een aantrekkelijk duel met 3-6 ge De Sassenheimse formatie nam overigens pas na rust definitu stand. Bij de pauze leidde Ter Leede nog slechts met 2-3. Nat Geeris nam vier treffers voor haar rekening, Els Schoon en An Beerendonk beiden één. klasse zondag ook al het tweede part oi r3nS6 j< hun erk bu SJZ benutte in stand te nemen van de tegenstandster, in dit geval Celeritas 2. De terwoudsen liepen na rust weg naar een 3-0 overwinning. De doe i tenmaaksters: Nathalie van Diemen, Carole Vink en Yvonne Wieringen. De Sleutels speelde tegen HSC een slechte wedstrijd, desondanks de leiding door een 6-2 overwinning. Sonja van Soest Natasha Kruts (2x) en Mariëlle Bavelaar scoorden. UDO ging met 1-2 ten onder tegen Donk. Een onterechte nede Margreet Knetsch kwam als enige UDO-speelster tot s Het Noordwijkse SJC hield lang aansluiting met RVC '33. p-Q tweede RVC-doelpunt knapte er evenwel iets en werd alsnog e 4-0 nederlaag een feit. lippen cholie DIN 8 OKTC LEIDEN De dames van Grasshoppers zijn na drie wedstrijden in de eredivi sie nog steeds ongeslagen. Zaterdag toonde Grass hoppers in de 'veldslag' tegen Canadians aan ook fysiek goed mee te kun nen (82-53). Luba Leiden dolf voor het eerst dit sei zoen het onderspit. In Groningen bleek Celeritas de meer geroutineerde ploeg (94-83). In de dames eredivisie zijn er nog drie ploegen ongeslagen. Festo BW Voorburg won van landskampioen Den Helder (52-51) en haalde daarmee acht punten uit vier wedstrijden. Rotterdam Zuid scoorde vier punten uit twee gespeelde wedstrijden, en tussen deze twee ploegen staat Grasshop pers uit Katwijk. Zes punten uit drie wedstrijden is natuur lijk een resultaat om van te dromen. Heeft de dames eredi visie er met Grasshoppers een topper bij? Coach Han Wal- laart ontkent dat heftig: „We hebben de minst sterke tegen standers gehad, dat maakt zo'n positie op de ranglijst mogelijk. Vorig seizoen was de start van het programma aanmerkelijk lastiger, toen stonden we roemloos onderaan. Ik denk dat we noch zwakker zijn ge worden noch zoveel sterker dat we ons in de top kunnen handhaven. Donderdag zal er na de wedstrijd tegen RZ wat dat betreft veel duidelijk kun nen worden". Zaterdag liet Grasshoppers twee keer tien minuten zien zich kwalitatief te kunnen on derscheiden van ploegen als Canadians, Orca's en Lisse. De eerste maal gebeurde dat hal verwege de eerste helft bij een 12-14 achterstand. Canadians was zover gekomen onder aanvoering van stormram Margreet Visser die het gebrek aan talent birlnen de Amster damse ploeg met hard spel compenseerde. Maar ook in die spelwijze stond Visser al leen en toen zij hard op zoek was naar haar adem, sloeg Grasshoppers toe. Een fanatie ke press tot aan de achterlijn van Canadians leverde de Katwijksen in minder dan twee minuten tien punten op (22-14). Coach Rob de Vries gaf zijn ploeg toen de broodno dige acht tellen rust. De wedstrijd werd steeds har der en bereikte langzaam maar zeker de grens van het toelaatbare. De scheidsrechters grepen echter steeds op de juiste momenten in waarbij zij zoals zijzelf omschreven 'inter nationale maatstaven' hanteer de. Jammer dat de basketbal- bond nog geen consequente lijn heeft doorgevoerd in de wedstrijdleiding. Wordt in de ene wedstrijd elke vorm van lichamelijk contact bestraft, zaterdag incasseerde Marie José AHers meer klappen van Margreet Visser dan de gemid delde bokser in een gevecht over 15 ronden doet. De gong voor de rust klonk bij 36-25. Na rust wist Grasshoppers ook wat er werd toegestaan en na aanvankelijk Canadians nog in de buurt te hebben geduld (44- 39), schoot de Katwijkse ploeg zich definitief op voorsprong (58-43) met fris en snel basket balspel. Met name Simone van Meurs (20 punten) eiste daarbij een hoofdrol voor zich op. He lemaal vlekkeloos was haar spel voor Wallaart nog niet, maar ook hij was met haar spel én de winst meer dan te vreden. Eindstand 82-53. In de herenpromotiedivisie leed Luba Leiden de eerste ne derlaag. Daarvoor reisde het team van coach Bert Samson af naar Groningen. Tegenstan der Celeritas verloor evenals Leiden nog niet. Zaterdag werd dus het vershil tussen top en subtop bepaald want ook Goba en Festo BW Voor burg verloren nog geen wed strijd. Leiden werd naar de subtop verwezen en dat het voorna melijk te danken aan de min der goed verzorgde rebound. Waar in voorgaande wedstrij den een lengteoverwicht de tegenstander geen pro bleem was geweest voor Lei den, was Celeritas nu duidelijk te sterk. Leiden hield deson danks de strijd goed vol. Na een ruststand van 43-40 knok te de ploeg zich tot 61-65, maar die voorsprong was van korte duur. De thuisploeg grossierde in tweede schotkansen en Martin de Vries (20 punten) en Chris Volkers (23 punten) had den daaraan voldoende om de stand opnieuw om te buigen naar 87-83. Een misverstand tussen spelers en coach Sam son bracht Celeritas toen op nieuw in scoringspositie waar door het gat met nog ander halve minuut te spelen te groot werd voor Leiden. Ook de nog haastig genomen time out bracht voor Leiden geert uitkomst meer. Eindstand 94- 83. Scores Leiden: Erik van der Maas 17 punten; Peter ter Anja Kuyt heeft Margreet Visscher van Canadians achter zich gelaten. De Katwijkse dames wonnen dik: 82-53. Haak 17 punten; Maarten Wals 11 punten. De dames van Lisse verloren verrassend van het zwakke Orca's (55-54). Lisse kent dit seizoen behoorlijk wat proble- nu eenmaal noodzakelijk om te kunnen winnen, een stevige verdediging zoals Lisse heeft, volstaat niet. Zaterdag bleek dat opnieuw. Na een gunstige ruststand 23-31 zakte Lisse aanvallend volledig weg. Bij Orca's daarentegen leek Elles van der Kooy (28 punten) niet meer te kunnen missen. Zij werkte die tweede helft haar schoten af tegen 83%. Vanaf de strafworplijn zette zij de kroon De heren van Lisse overtuigend van een weinig indruk makend Mustangs (55- 92). De heren van BVO verlo ren kansloos van RZ met 83- 62. De dames van MSV kregen een dik compliment van coach Rik Driessen. De Noordwijkse dames veroverden in eigen huis de koppositie in de pro motiedivisie op overtuigende wijze. Medekoploper PSV werd afgedroogd met 94-47 (rust 47-27). Renate Sluis (30 punten) en Tineke Vos (23 punten) deden het aanvallend het beste. Driessen voegde daaraan toe: ,,F team, inclusief de bank sters, deden het uit boven verwachting", krijgt het de komende I strijden volgens Driessen wat moeilijker. OSG i serves van RZ zijn daarl tegenstanders. TELIJK LI ENLAND ENLAND *IOMIE FIDES PACTA KLOPT KOPLOPER LEIDEN De korfbal lers uit de Leidse regio hadden beslist geen last van naweeën van de Drie Oktober-viering. De tien clubs in de landelijke competitie maakten van de vijfde speeldag juist de beste van dit seizoen, want alleen Fiks moest een nederlaag slikken te gen Oranje Wit (13-11). TOP, De Algemene en Zuiderkwartier speelden gelijk en de overige acht tallen wonnen allemaal. De zeges van Fides Pacta, Pernix en Crescendo had den extra glans, omdat zij op topploegen als Sporting West (12-11), Snel (15-14) en Rotterdam (9-7) wer den behaald. Vlak voor tijd had TOP bij Keizer Karei een 16-17 voor sprong, toen een schot van Frank Nijenhuis uit de korf tolde en daarmee ging de beste kans op de volle winst verlo ren. De Sassenheimers hadden in de snelle, open wedstrijd door Nijenhuis (6), Tim van der Horst, Aad Wiegerink (3) en Gerco Langelaan (2) steeds een voorsprong van maximaal drie punten (12-15), maar za gen hun tegenstander aldoor gelijkmaken, tot 17-17, aan toe. De thuisclub miste in de slot minuut nog een vrije doorloop, zodat het eindresultaat wel te billijken viel. „Het had niet veel langer moeten duren", zuchtte coach Nelis Vaane van Fides Pacta opgelucht, nadat zijn ploeg als eerste Sporting West had ver slagen. Bettina Buikstra, San- der de Haas (2), Conchita Prins, Jeroen du Pau, René van der Vooren en Henk van der Waals brachten in een uit stekende eerste helft 8-3 tot stand, waarna de koploper nog angstig dichtbij kwam, zonder evenwel ooit de gelijkmaker te vervaardigen: 12-11. Tijdens het tweede kwartier legde De Danaïden de basis voor de 8-11 overwinning op Diamco, die een einde maakte aan een reeks van drie verlies- partijen. De ploeg van Janko Breedveld kwam via Eric Kromhout (2), Marcel Keijzer en Heiko Locher in die fase van 2-3 op 2-7 (rust) en hield die voorsprong vast door met name aanvoerster Sandra Slingerland, die met een hat trick aanvallend het goede voorbeeld gaf. Pernix won voor de tweede maal op rij haar wedstrijd in de slotminuut en dit keer was Snel het lijdend voorwerp met 15-14. Carla Kuipers werd met haar vijfde doelpunt macht winnares, nadat zij aan het be gin van de tweede helft teza men met André de Winter (2) en Robin Arnoldus 5-8, het grootste verschil in deze top per, had omgezet in een tijde lijke 10-8 voorsprong. Coach Daan Vreeken wisselde de aanval en verdediging van Fiks om bij Oranje Wit en dat bracht de lijstaanvoerder van 1G toch wel in verwarring (7- 5 rust) Reinetta de Mooy, Theo Vreeken (2), Gwenny de Best en Matthijs de Visser maakten de traditionele inzin king na rust (11-5) wel hele maal goed, maar twee tegen treffers in de laatste drie mi nuten leverden alsnog een 13- 11 nederlaag op. De Algemene kwam tegen KVR nooit in haar spel, aan gezien de wankelmoedige scheidsrechter haar liefst tweeëntwintig keer op lopen betrapte. Bep de Mooy en Al fred Lambooy, beiden goed voor twee doelpunten, en Mar cel van Duyvenbode zorgden nach atselijk limumte treeks rondom de rust wel voor 7-4, waarna enkel laatstgenoemde nog eens de vijandelijke mand doorboorde: 8-8 eindstand. De aanval van Zuiderkwar tier toonde bij De Bermen an dermaal weinig zuiverheid en zelfvertrouwen, resulterend in een 2-2 ruststand en een ge miste strafworp in de slotmi nuut op 6-6. Sandra Verhorik, Ronald van Leeuwen en Aldo Spadon hadden voor de misser nog wel een 4-3 achterstand omgezet in een 4-6 voorsprong en toen waren er nog slechts acht minuten te spelen ge weest. Crescendo had met Rotterdam haar handen vol en behaalde pas na veel moeite haar vijfde zege binnen: 9-7. Het achttal van Liesbeth Kok zag haar op ponent zes minuten vóór tijd op 6-5 een strafworp missen en sloeg vervolgens razendsnel toe door goals van Wijnand Alberts (2) en Peter van Leeu wen (9-5), die respectievelijk drie- en viermaal raak scho- De teamgeest van Velocitas bleek tegen Vriendenschaar (B) uitstekend, alleen de slech te afwerking stond een mon sterzege in de weg. Steven de Ronde (2), Jetske Goudsmit, Selma Huls, Femmy van Nieuwkoop, Jeroen van Driel, Ron Goudsmit en Bert van Os- nabrugge zetten hun club in vijfendertig minuten op 2-8 en alleen de eerstgenoemde schutter voegde nog een tref fer aan zijn totaal toe, wat de eindstand op 3-9 bracht. Ook Tempo had moeite met het afronden van de kansen tegen Luctor, zonder dat dit nadelige gevolgen had op het eindresultaat. Ronald Driedui- te schoot in twee minuten twee keer raak en dat bete kende met een goal van Men- no Kindt de beslissing, want daardoor werd de voorsprong van 8-7 tot 11-7 vergroot en uiteindelijk bleef de marge met 13-9 ook vier. LEIDEN Het Leidse De Zijl/LGB pakte in het kleurloze openingsduel te gen het Hilversumse De Robben meer dan ver diend een punt. De span ning van het duel, waarin beide ploegen heel diep gingen, maakte echter veel goed: 10-10. In de re turn gingen de Leidenaars alsnog onderuit: 15-17. Het Alphense AZC deelde de punten met het Amers- foortse AZ&PC. In Al phen winst: 16-12 en uit verlies: 17-11. Eersteklaser Vivax wees het Almelose ZPA terug: 9-14. De opening van de competitie moest reeds na luttele secon den stil worden gelegd. Niels Joor raakte aan het oog ge wond, probeerde het even maar bleef vervolgens op de bank. Geen prettig idee, als je weet dat elke speler (door de nieuwe speeltijd) belangrijk is. Beide ploegen openden behou dend en vooral verdedigend verweerde iedereen zich kra nig. Vooral de wisselende Zijl patronen, waarop zelfs een volleerd schaker zich zou stukbijten, waren een lust voor het oog. Ondanks de Hilver sumse openingstreffer, besef ten de Zijl jongens goed hun taak. Althans in de eerste pe riode. In het tweede bedrijf versnelden de Hilversummers, vorig seizoen nog tweede, naar een 3-0 score. Karbonkel Belt en Redegeld leidden de Zijl naar een fraaiere stand: 3-2. De Robben antwoordde echter terstond: 4-2. Coach Rob Schouten kon zijn ergernis niet verdringen en riep zijn ploeg tot de orde. En Schouten had gelijk. Immers stommitei ten hadden De Zijl op achter stand gezet. Goalie Nederlof passte tweemaal verkeerd uit en twee pogingen tot aanval len leverden balverlies op. De kritiek bleek niet aan dove mans oren gericht. In het bij zonder Nederlof en in zijn schaduw de ploeg streden hard. De Leidse sluitpost ver dedigde zijn heiligdom als een inktvis. Inmiddels trad ook Marc van Belkum uit de ano nimiteit. Van Belkum stond, misschien wel door aanwezig heid van bondscoach Trumbic, stijf van de zenuwen. In elk geval toonde van Belkum in de slotfase zijn kwaliteiten: scorend vermogen. Thuis startte de Kooi-ploeg bijzonder slecht. De Hilversummers leidden halverwege met ruim verschil. De Leidenaars wisten tot ieders verbazing terug te komen tot 14-13. Uiteindelijk ging de Zijl onderuit door te veel uitsluitingen. Het Alphense AZC maakte jtem vlak voor de aanvang vgeveer 1 competitie nog spannendftjge oos Immers de Rusjcht 3. aanwinst, Sergei moest tijdig arrivere eerste wedstrijd, anders zijn verblijf niet doorgaal 22-jarige student journal.--—- werd voor AZC gelukkVOETt tijd afgehaald en mocht I aantreden. Door het kunst en vliegwerk kc^", mgt Q" nieuwkomer zich echter terdege voorbereiden. Alphen w(ADVEl te meer daar AZC gea. wordt met verschillende! sures. Thuis konden de i naren het goed bolwerk! gen de taaie Amersfof maar uit waren de rollefc gedraaid. Niettemin puntendeling, ieder tw onaardige start tegen de lijke reuzendoder. Het Oegstgeestse Vivax 1 tuigde pas in een laterg tegen ZPA. De ploeg ling startte nerveus, n gelukkig Arjen Laurenl zijn midden. Volgens het" blok van Welling heeft '0l rense tot zover in de gesj wen duels 23 maal geschoten driemaal gemist. En coach gaat nu eenmaal j pupil met een loepèl schot. De ex-Zijl L nons|r, opende dan ook plichtm; score. Het conditoneel ZPA mocht even de staiC"' lijk trekken, schikte over adem. nieuwste keuk A eèn opdoen LEIDEN De tafeltennissers van Pecos missen door de 6-4 nederlaag tegen NMS/Bartok de kampioens play-offs van de ■eredivisie. De Oegstgeester ploeg stond bij het begin van de wedstrijd in de rangschik king al een zevental punten achter, zodat alleen een grote overwinning de kansen heel hadden kunnen houden. „Een gelijkspel was wel meer in verhouding geweest", meldt wedstrijdsecretaris Wim van der Zijden. „Het dubbel Her man van der Broek/Friso Reitsma laat een 19-16 voor sprong in de derde game glip pen om met 20-22 toch te ver liezen. Ron Schipaanboord Voor Pecos bleef Siem vi Valk ongeslagen in enk dubbelspel. Schipaan scoorde één maal, maaif8 der Broek en Reitsma men in de singles toch ti

Leidse Courant | 1991 | | pagina 18