fit FC Den Haag verdient applaus SPORT Duik in Trevi-fontein kost Murphy uren cel NGSTHAZENVOETBAL LEVERT PSV WINST OP Sion even solide als saai ielle inhaalrace iparta beloond CeidaeSou/io/nt mm Geblesseerden maken rentree Niet voor iedereen Werelc jeidócSoivtmit MAANDAG 7 OKTOBER 1991 Directie Zandvoort vraagt om snelheid ZANDVOORT De na tionale racekampioenen zijn bekend. Maar wan neer met de uitbreiding van het Zandvoortse cir cuit een begin kan worden gemaakt staat ergens in de sterren geschreven. Giste ren werd het nationale au tosportseizoen in de Noordhollandse duinen op de Micky Mouse-omloop (2519 meter) afgesloten. Nog steeds weet de direc tie van Nederlands enige permanente race-accom modatie niet exact wan neer Den Haag het licht op groen zet. De tijd dringt. En het ge duld raakt langzaamaan op, vindt de tijdelijk direc teur - inmiddels al drie jaar - Hans Ernst. Een maand geleden stuurden hij en de KNAF (Konink lijke Nederlandse Auto sportfederatie) Den Haag een brandbrief, waarin dringend werd verzocht vaart te zetten achter de plannen. Het ministerie van WVC heeft toegezegd dat de uitbreiding van de racebaan eind dit jaar wordt behandeld. üruijff krijgt het nu al Spaans benauwd Licht valt uit biJ Wageningen lARCELONA De competitie mag dan •as vijf wedstrijden oud zijn, Johan 'ruijff begint het als trainer van Barcelo- a zo langzamerhand Spaans benauwd te irijgen. De Catalaanse club met het Ne- lerlandse accent verloor gisteren al voor 'e derde keer dit seizoen, nu van Oviedo 1-2), en heeft inmiddels een achterstand >p de Madrileense lijstaanvoerders Atleti- o en Real van zes punten. Tot overmaat van ramp waren veel te veel supporters in Nou Camp getuige van de nieuwe af gang. Die kreeg al in de eerste helft ge stalte. Het uiterst gemotiveerde en gedis ciplineerde Oviedo kwam op voorsprong door fraaie treffers van Vinalsen Carlos. Salinas verzachtte het leed vlak vor rust iets. In de tweede helft hielden de bezoe kers het fysiek nog twintig minuten vol, maar moesten toen massaal terug. De aanblik van de wedstrijd veranderde daarmee, die van het scorebord niet mede doordat Koeman en Bakero zich geen raad wisten met goede kansen. De vervanging van Beguiristain en Stoitsjkov door Nadal en Goicoechea had niet het gewenste resultaat. Het bracht slechts nog meer onvrede bij Stoitsjkov, die vindt dat Cruijff hem veel te vaak wisselt. In de Catalaanse pers liet de Bul gaarse aanvaller al weten net zo lief op te stappen bij Barcelona. Een hete herfst dreigt bij de landskampioen, die als eerst volgende tegenstanders Real Madrid (uit) en Atletico Madrid (thuis) treft. WAGENINGEN Na de sportieve opstanding van Wageningen heeft de Wageningse Berg er een mysterie bij. Men tast letterlijk in het duis ter over de oorzaak; zonder aanwijsbare oor zaak valt de laatste weken herhaaldelijk het licht uit. Zaterdagavond was het weer prijs: stroomuit- val. De lichtmasten bleven werken, maar bij voorbeeld het electronische scorebord en de lichtreclame lieten het afweten. Ook de com puter waarmee de standenlijst na de wedstrijd wordt uitgedraaid moest het laten afweten. De rekening is tijdig betaald, verzekeren de be trokkenen. Het provinciale energiebedrijf PGEM had zelfs enkele noodlijnen gelegd, maar niets blijkt vooralsnog te helpen. Na de wedstrijd tegen Heracles (1-0) was ook de kleedkamer in duisternis gedompeld. Drie Albanezen melden zich in Wageningen WAGENINGEN Drie van de zeven spelers van het Al banese Partizan Tirana, die afgelopen woensdag achterble ven na de Europa Cupwedstrijd tegen Feyenoord, hebben zich gemeld bij eerste divisieclub Wageningen. Het drietal mag op proef meetrainen met de ploeg van trainer Pim Verbeek. „Vrijdag meldden ze zich onverwacht op de trai ning", vertelt bestuurslid technische zaken N. van der Ham. „We hebben ze uitgelegd dat ze moesten wachten tot na het weekeinde, omdat de training van vrijdag in het te ken stond van de wedstrijdvoorbereiding. Ze zouden zater dag de wedstrijd tegen Heracles bijwonen. Uiteindelijk kregen we echter een telefoontje van de VPRO, dat ze we gens problemen met hun visum nog even afwachten. Die omroep volgt ze voor het tv-programma Belevenissen'Mn Wageningen zei men geen namen van de spelers te weten Zwembond gelast play-offs af AMERSFOORT Het poloseizoen '91-'92 krijgt in de hoofdklasse bij de mannen geen ontknoping in de vorm van de aanvankelijk wel degelijk ge plande play-offs. Naar de KNZB pas luttele weken geleden ver nam. moet het Nederlands zevental van 2 tot en met 10 mei van het volgende jaar in Canada op draven in een poging zich via kwalificatiewed strijden te plaatsen voor de Olympische Spelen in Barcelona. Daardoor komen de play-offs in het gedrang. Ten einde Oranje een bevredigende voorbereiding op de kwalificatiewedstrijden te gunnen, is tijdens een gesprek tussen de trainers van de twaalf hoofdklassers, de polocommissie van de KNZB en bondscoach Ivo Trumbic zaterdag in Amersfoort besloten de play-offs voor dit seizoen te schrap- RAU Feyenoord en FC n, binnenkort eikaars te- ïstanders in de tweede ron- van het toernooi om de Eu- pa Cup voor bekerwinnaars, pben veel met elkaar ge- jen. Net als de Rotterdam ss staan de Zwitsers in ei land te boek als een „soli de, maar daardoor tegelijker tijd ietwat saai ogende" ploeg. Sion, dat zaterdagavond in en tegen Aarau met 2-2 gelijk speelde, bezet in de competitie momenteel de derde plaats met een score van negentien punten uit dertien wedstrij den. Het doelsaldo (zeventien treffers voor, acht tegen) ver raadt als iets van de beperkte offensieve en betere defensie- DTTERDAM In voorgaande seizoenen had de uitslag van wedstrijd Sparta - Willem II (1-1) tot opwinding noch tot in- pjpende verschuivingen op de ranglijst geleid. Dit keer betrof [t echter een duel tussen de mede-koploper en de nummer tertien van de eredivisie, met de nodige opschudding vandien. e Rotterdammers verspeelden gistermiddag met de vierde re- ise de kans op het ongedeelde leiderschap. Sparta had op het asteel een ijskoude start. Vanaf de aftrap trok Willem II, dat jf basisspelers miste, ten aanval. De bal belandde uiteindelijk [de volledig vrijstaande Vincent, die met een fraai diagionaal pot doelman Metgod kansloos liet, 0-1. Er waren precies veer- fen seconden gespeeld. In de 84ste minuut werd Sparta alsnog jloond voor de werklust. Een vrije trap van Valke belandde i Van der Gaag bij Dennis de Nooijer, die doelman Jansen leerde met een kopbal in de uiterste hoek, 1-1. ve kwaliteiten van de formatie van de Argentijnse coach Trossero. Vier doelpunten, za terdag in Aarau, waren dan ook een uitzondering op de re gel. Trossero, wiens twee landge noten Calderon en Clausen momenteel geblesseerd zijn, heeft overigens al aangekon digd na dit seizoen Zwitser land definitief te zullen verla ten. Na de wedstrijd tegen de gradatiekandidaat Aarau, die in de slotfase een achterstand van 2-0 ongedaan maakte, rea geerde de Zuidamerikaan woedend over met name de strafschop die de thuisclub tot 1-2 terugbracht. „Scheidsrech ters zijn een ramp hier", aldus Trossero (in Zwitserland met de bijnaam Vulkan-Mensch getooid), die overigens enige commotie in het vooruitzicht stelt. „Als ik hier weg ben, zal ik nog wel eens een boekje opendoen over het Zwitserse voetbal in het algemeen en de scheidsrechters in het bijzon- Sion speelde in Aarau in de volgende opstelling: Lehmann; Sauthiier, Geiger, Brigger, Quentin; Piffaretti, Lopez, Gertschen; Rey (88. Dupraz), Baljic, Orlando (90. Manfreda). CN HAAG Met 2-0 rliezen en toch met ap- ius het eigen stadion daten. Dat lijkt alleen Heerenveen te kunnen, lar het overkwam gis- 'middag ook de voetbal- •s van FC Den Haag. Na t amusante competitie- el tegen koploper PSV rdienden de elf van liner Adriaanse het ap- ïus van de 8000 kijkers, als het eigenlijk ook een nt had verdiend. Maar t Romario-loze PSV ig ondanks angsthazen- etbal met de winst naar is en liet de Hagenaars, overmorgen FC Twen- ontvangen, op de vijf- nde stek van de eredi- jieranglijst achter. rig seizoen, op 1 april, ver- <r PSV in het Haagse Zui- rpark met 3-0 omdat de lisclub uit wel geteld drie psen evenzovaak scoorde, pteren liep FC Den Haag, Dral in de tweede helft, de staande Europa Cup-deel- mer aan alle kanten voorbij. ,t resulteerde in negen .agse hoekschoppen (tegen- pr slechts twee voor PSV) een klein dozijn kansen, lar ditmaal in geen enkele iagse treffer. „Ons resultaat is beter dan ons optreden", f PSV-coach Bobby Robson afloop ruiterlijk toe. „We dden een gelijkspel ver- ind", vond Adriaanse, die !t wenste stil te staan bij het t dat zijn ploeg een straf- lop was onthouden. ands IV was in de eerste helft op jdkope wijze aan een voor rong van 1-0 gekomen. Na ïcies dertig minuten verzil- rde aanvoerder Gerald Va- pburg de strafschop, die ar- er Uilenberg had toegekend een, op z'n Haags gezegd [llig", handsballetje van An- Vriedse. De Haagse verde ler, die zich evenals zijn jer Edmund onder de ogen n bondscoach Michels recht- eeks kandidaatstelde voor ng Oranje, toucheerde de I binnen zijn eigen gevaren- ie met de hand waardoor Ver Valckx de bal niet »er kon bereiken Regle- jntair klopte het besluit van lenberg, maar uit sentimen- [l oogpunt had het dappere Den Haag dit lot niet ver- nd. De Hagenaars, die vori- week nog een dramatisch :hte partij tegen FC Utrecht Iden laten zien, streden ;n moedig als geconcen- erd en deden het gevreesde men. Een muur van elf kapita le Eindhovenaren en een te hoog gemikte trap van Frans Danen voorkwamen dat Van Breukelen verzeild raakte in een nieuw „polletjes-incident". Kritiek „We hebben de spelhervattin gen niet goed uitgevoerd", was zo'n beetje de enige kritiek, die Adriaanse aan het adres van zijn ploeg kon geven. Te genover de soms dubieuze ac ties van doelman René Stam stond een tweetal sterke red dingen en in bijna alle geval len voldeed het Haagse team aan de opdrachten. „En dat voor jongens die allemaal net komen kijken in de eredivi sie", onderstreepte Adriaanse ook gisteren nog maar eens. Opmerkelijkste nieuwkomer was gisteren ongetwijfeld Boro Kuzmanovic. De Joegoslaaf was in de basisopstelling be land om, de licht geblesseerde, aanvoerder Vanenburg in toom te houden. De 28-jarige Serviër kweet zich niet alleen zeer behoorlijk van zijn taak, maar zag bovendien kans ook in aanvallend opzicht gevaar te stichten. Van de Haagse spitsen Danen en Van Eijke- ren, die in de slotfase werden ondersteund door invaller Torken en de als libero begon nen Heini Otto, kwam vooral Danen herhaaldelijk dicht in de buurt van Van Breukelen. Vanuit de middenlinie werden naast Kuzmanovic ook Marcel Valk (die na een verdedigende misgreep geel zag) en Leo Schellevis gevaarlijk. Achterin metselden Purvis en de broers Vriesde (aanvankelijk met Otto) een solide defensie, waarin vooral Wim Kieft door tweelinghelft Anton aan ban den werd gelegd. De enige die eigenlijk mis stond in het elftal van FC Den Haag was de enige aankoop van dit seizoen: Harry van der Laan. De op het oude nest te ruggekeerde ex-Feyenoorder zoekt nog steeds wanhopig naar zijn oude vorm, hoewel hij zich met drie treffers top scorer van FC Den Haag mag noemen. Van der Laan deelde bepaald niet in de waardering van het publiek, want toen trainer Adriaanse hem halver wege de tweede helft uit de ploeg haalde, werd dit door de fans met luid gejuich begroet. „Psychologisch niet zo slim van het publiek", vond Adri aanse. „Want Harry staat on der zware spanning. Hij staat onder 220". Dat stond ook PSV, dat de Haagse aanvals golven echter overleefde en kort voor het slotsignaal via een treffer van Erwin Koe man het beeld zelfs nog verder scheef trok. 0-2. De meeste be zoekers bleven daarna nog drie minuten zitten om hun ploeg met tevreden handge klap uit te luiden. Resultaat is dus niet Altijd doorslaggevend. Navratilova breekt record van Evert MILAAN Martina Navratilova heeft zaterdag een record van Chris Evert gebroken. De 34-jarige Amerikaanse van Tsjecho- slowaakse afkomst won in de halve finales van het toernooi in Milaan met 6-2, 3-6, 6-4 van de Amerikaanse Mary Joe Fernan dez. Dat betekende de 1310e zege in de lange loopbaan van Na vratilova. Evert, die niet meer actief is, bracht het in twintig jaar toptennis tot 1309 winstpartijen. Navratilova, negenvoudig Wimbledonkampioene, won haar eerste partij in 1973. Als ze in de finale van de nummer één van de wereld Monica Seles had gewonnen had ze met 157 toernooi-overwinningen een ander re cord van Evert geëvenaard. Zo ver kwam het niet. Hebt u een autoradio met een 'diefstalslede' dan is dit tasje ideaal om uw radio in mee te nemen. Het wordt van u na opgeven van een nieuwe abonnee Deze ontvangt onze krant de eerste 2 weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande: l Dhr./Mevr.: Postcode/plaats: Telefoon: Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: maand (automatische betaling) f 25,70 kwartaal (automatische betaling) f 76,60 kwartaal via acceptgiro f 78,60 Stuur als dank de schoudertas naar: Naam: (voor controle bezorging) Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar c Leidse Courant, antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag Scheidsrechter Uilenberg (midden) kent FC Den Haag een vrije trap toe op de punt van het doelge bied. Heini Otto (tweede van links) pakt de bal uit de handen van Hans van Breukelen, die zo juist de nieuwe spelregels heeft overtreden. Stan Valkcx en Erwin Koeman (rechts) lopen toe om een elfmans-muur te gaan formeren. foto: milan konvalinka DEN HAAG Cor Lems, Michel Adam, Marco Gentile, Edwin Post, Bas Steffens en wellicht ook Martin Abben- huis maken morgenavond hun rentree in een speciaal ingelaste oefenwedstrijd van FC Den Haag 2. De gebles seerden komen in een uit- duel tegen RVC, aanvang 19.30 uur, voor het eerst in actie na stuk voor stuk lang durige blessures. De technische staf van FC Den Haag verwacht niet dat de „trainingsfitte" spelers woensdagavond in de thuis wedstrijd tegen FC Twente al inzetbaar zijn. „In noodgeval len" zouden zij aanstaande zondag in het Zuiderpark te gen Feyenoord weer hun te rugkeer kunnen vieren in de eredivisie. Danny Hoekman speelt mor genavond zijn eerste wed strijd voor Manchester City. De voormalig aanvaller van FC Den Haag debuteert in een duel om de League Cup, nadat hij zelf een proefcon- tract voor twee maanden met de Engelse club was overeen gekomen. Manchester City heeft aangekondigd binnen drie weken te beslissen over een eventuele definitieve overname van Hoekman van FC Den Haag ROME Peter Murphy heeft in de nacht van za terdag op gisteren drieë neenhalf uur vastgezeten in een Romeins politiebu reau. De coach van de vrouwenvolleybalploeg werd om 23.10 uur gear resteerd, nadat hij gekleed te water was gegaan in de beroemde Trevi-fontein in Rome. Murphy (44) had zichzelf beloofd de winst tegen Italië (3-1) en olym pische kwalifikatie op spectaculaire wijze te vie ren. Hij kroop daarmee even in de huid van Anita Ekberg. De Zweedse sexbom stond in 1962 ten behoeve van een scene in de film La Dolce Vita (nauwe lijks) gekleed onder de water val van de Trevi-fontein. De circa duizend aanwezigen rea geerden verrast, de carabinieri ook. Toen Murphy op de kant klauterde, werd hij in de kraag gegrepen. De coach liet zich gewillig meevoeren naar politiewagen. Vlak voor het instappen schudde hij zich los en zette het op een lopen. De politieman was sneller en greep de doornatte Murphy vijftig meter verderop. De menigte koos partij voor Murphy, zag wel wat in zijn stunt en trok onder luid Ita liaans boe-geroep een cordon op rond de politiewagen. Die kon onmogelijk vertrekken. De twee agenten voelden zich zelfs zo bedreigd dat ze assis tentie verzochten. Binnen tien minuten arriveerden drie poli tiewagens met zwaailichten en sirenes bij de fontein. Murphy zat zich ondertussen in de wa gen rustig te verkleden. Hij werd afgevoerd naar een poli tiebureau. daarna getransfe reerd naar een ander en be handeld als een boef met sta tus. Er werden vingerafdruk ken genomen, een foto voor het strafregister en een proces verbaal opgemaakt. Om half drie 's nachts werd hij vrijge- De Trevi-fontein is een druk bezocht monument in Rome. Het is de geluks-fontein. Toe risten werpen muntstukken in het water en doen in stilte een wens. Het is ten strengste ver boden het water in te gaan. Op de hoek van het plein staat continu een met twee man be zette politiewagen voor het na leven van de wet. In 1982 werd een uitzondering ge maakt voor het Italiaanse voetbalelftal. Dat ging na de verovering van de wereldtitel in Spanje compleet te water in de fontein. Overigens na spe ciaal aangevraagde toestem ming. De volleybalsters wer den uiteindelijk tweede in het EK door verlies gisteren tegen de Sovjet speelsters. Niet voor iedereen, maar misschien wel voor u is dit handige schoudertasje bedoeld. PSV daarmee al snel terug schakelen tot het wandeltem po. „PSV is lafscandeerde het' bijna volledig Haagse publiek, dat gerechtigheid had kunnen krijgen als Uilenberg in de tweede helft niet een identie ke overtreding van Van Tig- gelen over het hoofd had ge zien. Moreel maar ook formeel had FC Den Haag, zo bewezen later ook de tv-beelden, bij de achterstand van 1-0 recht op óók een elfmetertrap, maar die bleef dus uit. Wel mochten de Harry van der Laan stuit op doelman Hans van Breukelen. Hij zal later worden ver vangen. foto: milan konvalinka dominerende Hagenaars in de tweede helft een vrije trap ne men op de punt van PSV's doelgebied, nadat internatio nal-doelman Van Breukelen in de fout was gegaan door in strijd met de nieuwe regels de bal tweemaal in handen te ne-

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11