n Zwembad moet sport- en recreatiecentrum worden Engelstalige gemeentegids van Wassenaar ten doop gehouden Van tortilla 's tot Weesper moppen voor het Goede Doel Ccklóc Souocmt DUIN- EN BOLLENSTREEK DONDERDAG 3 OKTOBER 1991 Foto's Zilveren Camera in raadhuis N oordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT De foto- tentoonstelling De Zilveren Camera is de komende week te bezichtigen in het gemeentehuis van Noordwijker- hout. Ieder jaar organiseert de Ne derlandse Vereniging van Fotojour nalisten een wedstrijd waaraan voor aanstaande fotografen uit Nederland deelnemen. Een onafhankelijke jury beloont één van hen in mei met De Zilveren Camera. Een selectie van de deelnemende foto's van gebeurtenis sen over het jaar 1990 is te bezichti gen in het Noordwijkerhoutse raad huis. De foto's zullen daar van maan dag tot en met vrijdag te zien zijn. Fietsenkijkdag in de Bollenstreek BOLLENSTREEK Politie- bureaus in de Bollenstreek houden op zaterdag 12 oktober een regionale fietsenkijkdag. Van tien tot vijf uur kunnen gedupeerden die hun fiets kwijt zijn komen zoeken naar hun tweewieler bij de bureaus in Hillegom, Lisse, Sassen- heim. Noordwijkerhout, Noordwijk, Katwijk Oegst- geest en Rijnsburg. Op vertoon van het aangifteformulier van de vermissing van de fiets kan de rechtmatige eigenaar zijn rijwiel vervolgens mee naar Vrouw redt kleindochter uit brandende slaapkamer NOORDWIJKERHOUT Een woning aan de Dommer van Polderveldstraat in Noordwijkerhout brandde gister avond gedeeltelijk uit. De bewoners wisten het huis on gedeerd te verlaten. De brand ontstond in een kamertje op de eerste etage van het huis, waar op dat moment de kleindochter van de bewoners lag te slapen. De zoon des huizes, die op zijn kamer op zolder was, ontdekte de brand. Hij alarmeerde zijn moeder, die haar kleindochter ternauwernood uit het al in lichterlaaie staande kamertje wist te redden. Hoewel de brandweer volgens politie- voorlichter F. Vergeer snel ter plekke was kon men niet voorkomen dat de eerste verdieping en de zolder van de woning volledig uitbrandden. De benedenverdieping liep zware waterschade op. Ook de aangrenzende woningen werden door aanzienlijke rook- en waterschade aange tast. De oorzaak van de brand is nog onbekend. De tech nische recherche stelt een nader onderzoek in. GO WASSENAAR De Engelsta lige Wassenaarse gemeentegids is gisteren officieel aangeboden aan vertegenwoordigers van diverse Engelstalige organisa ties, zoals de British Women Club, het comité Welcome to Wassenaar en The American Women Club. De gids met de titel 'Where tot go, what tot find in the municipality of Wassenaar' wordt vanaf deze week verspreid onder alle bui tenlanders die in Wassenaar wonen. De gids - met een opla ge van 3000 exemplaren - werd samengesteld door het bureau Voorlichting van de gemeente Wassenaar en bevat utgebreide informatie over de gemeentelij ke organisatie. Uitgelegd wordt bijvoorbeeld hoe en waar men een Nederlands rijbewijs en een woon- en een werkvergun ning kan krijgen. Ook wordt uit de doeken gedaan welke plaatselijke belastingen men in Wassenaar moet betalen, hoe men van zijn huisvuil en che misch afval afkomt, hoe de me dische zorg en de dierenzorg is geregeld en hoe het zit met de kinderopvang en de scholen, het parkeren in Wassenaar, het sociaal werk en de vrouwen- clubs, de bibliotheek en de cul turele centra. De in de gids af gedrukte plattegrond bevat overigens opvallend veel fou ten. Zo lijkt het of Wassenaar er een nieuw plein heeft bij ge kregen: het Biachiplein. Dit het Burchtplein zijn. Di Van Oldenbarne velt weg is Vaj Oldenbarleveltweg geworde en de Pieter Twentlaan heet ij de gids ineens Peter Twem laan. De Rijksstraatweg/N4t wordt de H44 genoemd Vreemd is verder dat het raad huis, de brandweerkazerne, hfl politiebureau, het gezondheid^ centrum en het gemeentekani toor wel staan aangegeven maar niet het Postkantoor ei de Amerikaanse School. NOORDWIJKS BELANG: NOORDWIJK Het Bol- lenbad in Noordwijk moet haar gigantische buiten terrein met de vier bui tenbaden inperken. Dat is volgens de VVD de enige mogelijkheid voor het zwembad om de kosten in de hand te houden. Noordwijks Belang wil van het zwembad een sportief-recreatief cen trum maken. Dat bleek gisteren tijdens de behandeling van de uitgangs punten voor een meerjarenvi- sie voor het bad door de ge meentelijke commissie welzijn. Daarin wordt als uitgangspunt gehouden dat het buitenbad vooralsnog niet zal worden ge sloten. Wel mag het zwembad- bestuur bij wijze van experi ment de openstelling van de buitenaccommodatie afstem men op de weersomstandighe den. Bij slecht weer kan de poort dicht blijven. In de toekomst zal het zwem bad rond moeten zien te ko men met een vaste gemeente lijke bijdrage in het exploita tietekort van 765.000 per jaar. De Raad van Beheer krijgt wel eenmalig een bedrag van 1 miljoen gulden ter beschik king om het binnenbad een face-lift te geven. Daarmee hoopt men tot een meer ren dabele exploitatie te komen dan nu het geval is. De manier waarop het bad in sportief/educatief opzicht aan trekkelijker kan worden ge maakt wordt nog onderzocht. Verwacht wordt dat het on derzoek binnen een half jaar zal zijn afgerond. Voor het vervangen van verouderde machines en andere appara tuur stelt de gemeente nog maals 1.1 miljoen beschikbaar. Bedrijfsleven Zowel VVD als NB juichten gisteren het plan toe om het Noordwijkse bedrijfsleven te betrekken bij de toekomst plannen voor het Bollenbad. J. van Eijken (VVD) benadrukte dat de Raad van Beheer alert zal moeten zijn op verliesge vende nevenactiviteiten, zoals de tennisafdeling. „Een beper king van het aantal banen kan misschien meehelpen aan. de verbetering van het rende ment van het bad. Men moet zich in de toekomst vooral richten op een groeimarkt". F. van der Veen (NB) zei met nadruk te kiezen voor een kwalitatief beter binnenbad, een basisvoorziening waar niet aan moet worden getornd. „Het grootste buitenbad van Nederland hebben we toch al, namelijk het strand", aldus Van der Veen. Het buitenter rein kan wat Noordwijks Be lang betreft dan ook zonder bezwaar een andere invulling krijgen. Volgens van der Veen zijn er tal van sportieve moge lijkheden variërend van een snookercentrum tot squashac- commodatie en fitnessmoge lijkheden. „Maak er een spor tief-recreatief centrum van", zo luidde zijn advies. Eventuele bouwplannen voor het buitenterrein van het Bol lenbad zullen door de gemeen te met argusogen worden ge volgd. Volgens wethouder J. Bedijn (PvdA) gaat het om een kwetsbaar gebied maar is het niet de bedoeling van de ge meente op voorhand alle mo gelijkheden afgrendelen. BURGERLIJKE STAND 2 sept. 1914. echtgenote van J. Zaalberg; J C Trouwee, geb 25 okt. 1908, geh. ill 1913. man. B. H. Teske, geb 10 (ebr. Reljken, geb! okt 1910, man; P Leeuwenburgh, geb. 16 jg. 1923, geh. gew. met A. J W Welters; Knijnenburg, geb. 27 |an. 1939, man; G. Sol, geb. 25 okt. 1912, echtgenc 0 juni i jan. geb. TfÏÏ.0 idus, geb. 26 jan. van Varlek; F. K. april 1903, geh. g je. B A. van der Gc 933, echtgenote var 3Ch/thal|k echtgenote van B^ se?geb*Vme|e 1904, geh. gew m s^?«r£r Geboren; Gerco zn. v Robin zn v A van de da Wilhelmlna dr6v de Goelj; Bastiaan zn H. C. de Jong, Hugo Timotheurs Vreugdenhil en K Aalbers; Tes ge dr. v. A ölcer en S. ölger, J S. K Cheung en K. W. Cheung; zn v M. F Stoop en L. M L. Taggenbrock; Mohamed Fhacyl G. L. M. Korsten, Joyce Eline dr v. P. Devl- lee en H. C. Serné; Engellna Wllhemlna Ma ria dr v. J. M. Heemskerk en G. M. de Goei|; Yvette dr v B J. Glesen en S. H. M Huntelerslag; Rick Cornells Albertus zn. v. T. C J. van Schie en R. C. Koemans; Darrell A K Benissald en K. Fannaou^Marco Ma- A. H. P. Niggebrugge en A. Janssen; Ibra- me zn. v. W J. Gulklng en A. Rul|grok; Daphne Lianne dr. v. C. van Oosten en E. W. I. Groenendijk; Marjolein Lisette dr v. A R Janssen en K van Duljvenbode; Rut- aalaoul. Jelle zn. v P Oudshoorn eym en M M. J. Hletlnk; Ramazan zi i. Kogak en S. Kogak; Olmo Svend zi M. van Dijk en A. van Dul|n; Monique Me- inle dr. v. A. P. J. Tljssen en M. Checa Ca- Ihrlstlne Maria dr v. A. C. J Dijkstra en A Verkijk; Hamza zn. v. M Essaoul en K. Poel; N Sollman en W. Snlppe. P. J. van der Meulen en M. M. Meijer; R. Rotmensen en M. A. J. Pltters; C. J. Vis en M Scheeren; M J Redering en W Hulzer; H. C. J. L. van der Wed en A. M. G. Visser; P. R. Leyder Havenstroom en J E. H. A. Reljs; L. Ju en J. Kleljn; M. A. van der Horsten C^LaoouitC. en C. Wilkes; E. Bultenwed en T Kleene; A Slul en J. Rietkerken; R A T M. Schlagweln en A M van Dl|k; r C. A. M. T. van Bu< Stoter; A. R de Winter e Ondertrouwd; G lorum, M. van 't Riet er L. B. C. Tjebbes en L A. Scharloo; E. Wol- ters en P. Snoek; Y Tünper en S. Kleljn; B. REGIOJOURNAAL Concert Nico de Raad (orgel) en Teu- nis van der Zwart (hoorn) geven morgenavond een concert in de Triumfator- kerk in Katwijk. Op het programma staan werken van Pachelbel, Haydn, Zipo- li, Gibbons, Mozart en Lan- glais. Aanvang kwart over acht. Toegang kost f10. Kattenshow De traditionele Abessijnen Club houdt zaterdag een kattenshow in cultureel cen trum De Rank in Noord- wijk. De kattenshow voor Abessijnen begint 's mor gens om tien uur. De toegang tot De Rank aan de Golfbaan 99 kost 7,50kin deren mogen voor /5 naar binnen. Messiah De christelijke oratorium vereniging Exultate Deo uit Voorschoten en.Canate Deo uit Zoetermeer voeren zater dagavond de Messiah van Handel op. Het oratorium staat op het programma om dat het 250 jaar geleden werd geschreven. Plaats van handeling is de Dr. Anton Philipszaal aan het Spui in Den Haag. Het Dordts Ka mer Orkest zorgt voor de muzikale begeleiding en Sander van Marion heeft de leiding. Solisten zijn: Elena Vink (sopraan), Joke de Vin (alt). Rob Stallinga (tenor), Henk van den Brink (bas) en Tijn van Eijk (clavecim- bel). Aanvang acht uur. 1Toegang kost 20Houders van een CJP of Pas 65 moeten 17,50 betalen en tot 16 jaar 10Kaarten zijn te koop bij de Rabobank in Voorschoten, rijwielhandel Besuyen aan de Voorstraat 13 in Voorschoten en bij Reisbureau Cebuto aan de 30 in Leiden. Balletmatinee Ter gelegenheid van het 20- jarig bestaan van de Noord- wijkse Balletstudio geven de leerlingen van de studio za terdagmiddag twee voorstel lingen in Dorpshuis De Kuip aan de Zeestraat 1 in Noord- wijk-Binnen. De eerste voorstelling begint om één uur. Twee uur later wordt de voorstelling herhaald. Leerlingen van 9 jaar en ou der brengen tijdens deze bal letmatinee zelf bedachte dansen voor het voetlicht. Accordeon Het accordeonorkest DSV uit Sassenheim speelt zater- Yvonne Keuls, zaterdag in Katwijk. I FOTO: DIJKSTRA dagmiddag van half twee tot half vijf in het tuincentrum van Jaap Kooy aan de Heer- eweg in Lisse. Yvonne Keuls De schrijfster Yvonne Keuls vertelt zaterdagavond in Tripodia in Katwijk het verhaal „Het land van mijn moeder". Het verhaal gaat over de reis die de schrijfster in 1989 naar Indonesië maakte. Yvonne Keuls bracht de eerste jaren van haar leven in dat land door. Aanvang kwart over acht. Toegang kost 12,50leden van K&O moeten f.10 beta len en houders van een CJP of Pas 65 f7,50. Country In de Gewoonste Zaak aan de Schoolstraat 11 in Lisse wordt zaterdag een country- dansavond gehouden. De muziek wordt verzorgd door de groep Red Label die de bekende zangeres Miss Cari- ne in de gelederen heeft. De zaal gaat oim acht uur open, Red Label begint om negen uur te spelen. Toegang kost fio. Omloop De Noordwijkerhoutse Strandlopers organiseren houden zaterdag voor de ze vende maal de Omloop van Noordwijkerhout, een offi ciële KNAU-wedstrijd over 15 kilometer, daraast is er voor trimmers de gelegen heid afstanden van 15, 8 of 4, kilometer af te leggen. Van af twaalf uur kan worden ingeschreven in De Schelft aan de Maandagsewetering. Hier is ook de start en fi- nish. De starttijd voor de 4 en 8 kilometer is vijf voor twee. de wedstrijdlopers en t 15 kilometer beginnen vijf minuten later. Inschrijven kost f7,50 voor de 15 en /5 voor de 8 en 4 kilometer. Kinderen tot en met 12 jaar betalen voor de laatse afstanden f3,50. In lichtingen bij Hans van Die- men, telefoon: 02522-17392. Bedrijfsbrandweer Zeven bedrijfsbrandweer korpsen uit de regio Leiden houden zaterdag de jaarlijk se vaardigheidsdag. de oefe ning wordt georganiseerd op de toegangsweg van het Ma rine Vliegkamp in Valken burg. De eerste oefeningen beginnen 's ochtends om acht uur. Omstreeks half vijf in de middag denkt men klaar te zijn. Masterclass Leerlingen die zijn inge schreven bij de Zuidholland se muziekscholen kunnen dit seizoen meedoen aan een zogenaamde masterclass-gi- taar in Lisse. De beheers commissie Dever organiseert deze cursus voor klassieke gitaar, samen met de Stich ting Muziekschool Lisse en omgeving. Hij is bestemd voor gitaristen die „voldoen de niveau" denken te heb ben. De aanmeldingsformu lieren kunnen worden ver kregen bij het bureau cultu rele zaken in het gemeente huis Lisse. Ze moeten voor 17 oktober worden inge stuurd. De voorselectie zal plaatsvinden op zaterdag 2 november in de muziek school aan de Heereweg 253 te Lisse. Op zaterdag 14 de cember zal Pieter van de Staak uit Zwolle het master class gitaar-concert verzor gen. Voor de masters van de instrumenten piano en hobo zijn onderhandelingen in een vergevorderd stadium. Bui jze Pers nu ook in de Haarlemmermeer FIORETTICOLLEGE VIERT JUBILEUM WERKEND Idoor RENS KOLDENHOF LISSE „Een bewegen de auto heeft verplette rend veel energie". Onder dat motto liet men bij het Fioretticollege in Lisse gisteren een wagen vanaf een hoogte van een slordi ge twintig meter naar be neden kletteren. De auto bleek na afloop van dit stukje aanschouwelijk on- derwjs een halve meter korter. Rector J. Janson is er een paar uur later nog van onder de indruk: „De valsnelheid komt onge veer neer op zeventig ki lometer per uur, kun je nagaan", zegt hij. Het vallende vehikel was be halve als een waarschuwing voor de „vernietigende kracht van het gemotoriseerde ver keer", ook bedoeld als start sein van de festiviteiten rond het 35-jarig jubileum van de school. De openingsstunt gaf de leerlingen tegelijk de moge lijkheid hun natuurkundeken- nis aan de praktijk te toetsen. Via een prijsvraag konden de leerlingen namelijk voorspel len hoever de auto zou indeu ken. Het Fioretticollege heeft er so wieso een handje van het aan gename met het nuttige te ver enigen. Dat blijkt ook uit de grote actie die traditiegetrouw gevoerd wordt bij iedere lu strumviering van de school aan de Sportlaan. Het 25-jarig jubileum werd opgeluisterd door een grote sponsorloop. Ten behoeve van een pater in Kenia werd ruim vijftig mille bij elkaar gelopen. Vijf jaar la ter werd voor de school van een oud-leraar in Zimbabwe de helft opgehaald. Inventiviteit Het „Goede Doel" is ook dit NOORDWIJK/HOOFDDORP De uitgeverij Buijze Pers uit Noordwiik en Gebr. Koning uit Hoofddorp gaan met in gang van 1 november samen werken. Buijze Pers is de uit gever en drukker van veertien huis-aan-huisbladen in de Duin- en Bollenstreek en Zuid-Kennemerland, Koning is de drukker en uitgever van de Hoofddorpse Courant. De Hoofddorpse Courant gaat in Noordwijk gedrukt worden. Ook gaat de krant nauw gaan samenwerken op advertentie- gebied. Koning blijft zowel de redactie als de advertentiewer ving in de eigen regio zelf zorgen. Met de uitbreiding van het verschijninggebied van Buijze-bladen in oostelijke richting overschijdt de Noord- wijkse uitgever een grens die lang gerespecteerd is. De wagen maakt na keer een school. De Chileense huishoudschool van K. van der Veen, de broer van J. Slot een lerares van het Fioretti, heeft dringend behoefte aan meubels en leermiddelen. Jan son hoopt vanavond minstens vijfentwintigduizend gulden te overhandigen aan Jorge Tapia Valdés, de ambassadeur van Chili. „Maar het zal ongetwij feld meer worden", geeft de rector blijk van zijn vertrou wen in de inventiviteit van de duizend leerlingen van het Fioretti. Want inventiviteit is onont beerlijk bij de manier waarop de school het geld vandaag bij elkaar probeert te krijgen. Leerlingen van de.school zijn vandaag de hele dag in touw om geld te verdienen. In ruil voor een bijdrage werken ze vandaag de hele dag bij bij be drijven en instellingen in de hele regio. Conrector B. Koster, voorzitter van de lustrumcommissie, is met de voorbereiding van de werkdag al vanaf januari zoet. „Een gigantische klus", zegt hij met een gezicht dat erop lijkt te duiden dat hij het niet snel nog eens over zou willen doen. Maar dat valt mee. „Het succes is er ook na. De leerlin gen zijn bijzonder enthousiast en iedereen ziet in dat ontwik kelingswerk meer inhoudt dan alleen geld storten. We zullen Moppen Die inspanningen kenden van daag vele verschijningsvor men. Een groot aantal leerlin gen ging als een moderne pad vinder l^ngs de deuren van Lisse om daar een „Knaak voor een Taak" - want heitjes zijn echt voltooid verleden tijd - te innen. Anderen bezochten het feestgedruis in Leiden, om daar gewapend met muziekin strumenten, schoenpoetsmidj delen of zelfgebakken empu, nada's of tortilla's geld bij el kaar te scharrelen. Ook veel van de veertienhon 1 derd aangeschreven bedrijvei huurden voor een dag leerlin| gen van de school in. Sommia bedrijven zochten het in spon soring van werk bij zorginstel lingen of van andere doorj gaans onbetaalde klussen. De originaliteitsprijs ging echj ter ongetwijfeld naar de leen lingen van J. van de Boom. Dj leraar Latijn fietste va gen vroeg samen met twintil scholieren naar Weesp. Daa werden - op bestelling - grot hoeveelheden Weesper mop pen ingeslagen, die vervolgen tegen een aantrekkelijke i 1 werden doorverkocht aai nemers in Lisse en omgevinj „Voor tien gulden, een w kerprijs", grijnst Janson, moet wat over hebben v het goede doel". Het voertuig is een halve meter korter geworden.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14