Jacobswoude: Zes lokaties voor nieuwbouw raadhuis Ter Aar verhoogt belastingen fors li RIJN- EN VEENSTREEK rn FOTO: P. VAN ARDENNE CeidócSouoant DONDERDAG 3 OKTOBER 1991 12 gei CDA: Noordeinde breder Diefstal van door aankoop van grond bouwmateriaal ALPHEN AAN DEN ALKEMADE De CDA-leden van de raadscommissie RIJN Onbekenden financiën bepleitten gisteravond de verbreding van het hebben afgelopen nacht noordelijk deel van het Noordeinde met behulp van een een grote partij kruis- 1.20 meter brede strook grond van de particuliere huizen koppelingen gestolen aan de westzijde. Het was hen bekend dat de bewuste vanaf een bouwterrein grondeigenaren in het verleden niet geneigd waren tot aan de Appelenburg in medewerking. De CDA'ers sloten gisteravond echter niet Alphen aan den Rijn. uit dat deze stellingname inmiddels is veranderd. Met de De dieven zijn vermoe- strook grond zou een dubbelzijdig fietspad kunnen wor- delijk met een kleine den gerealiseerd, waaraan vooral de kinderen en ouderen vrachtwagen het ter- in Roelof arendsveen grote behoefte hebben. Wethouder rein opgereden en heb- L.Beelen beloofde het voorstel in overweging te nemen, ben de koppelingen, die De commissieleden hadden gisteravond grote moeite met gebruikt worden voor de hoge kosten die reconstructie van het Noordeinde met de montage van stei- zich meebrengt. Zij vinden dat de voorgestelde recon- gers, ingeladen. De par- structie geen oplossing biedt voor de échte problemen op tij had een waarde van het Noordeinde. Het project kost 450.000 gulden ongeveer 14.000 gulden. Brandweerlieden Alkemade binnenkort beter bereikbaar ALKEMADE De brandweer van Alkemade krijgt alarmeringsapparatuur. Het gaat om 46 nieuwe alarmoproepont- vangers en 2 werkportofoons. De commissie financiën van de gemeente Alkemade ging gisteren akkoord met de aanschaf die circa 50.000 gulden vergt. De ruim zestien jaar oude alarmoproe- pontvangers van de brandweer zijn aan vervanging toe, omdat het geregeld voorkomt dat de ontvangers bij een alarm weige ren. Na informatie en demonstratie bij andere korpsen is geko zen voor een bepaald type alarmoproepontvanger dat een krach tige oproep en gesproken woord geeft. Eventuele reparaties kunnen snel worden uitgevoerd bij de technische dienst van de brandweer Alphen aan de Rijn. De twee werkportofoons zijn be stemd voor de blusgroep Kaag, die als enige van de Alkemadese blusgroepen nog niet in het bezit was van dergelijke apparatuur. Werkportofoons dienen vooral voor een goede coördinatie op een brand- en/of ongevallenplaats. Tevens kunnen brandweer lieden ermee bij brandbestrijding in een gebouw worden ge volgd. door bijvoorbeeld om de minuut te melden waar men is. Ambulances Alphen helpen in Rijneveld RIJNEVELD Het ambulancevervoer voor Rijneveld wordt door de Centra le Post Ambulancevervoer (CPA) voorlopig overgedragen aan de Alphense ambulancedienst van Bezemer. Eventueel wordt de ambulancedienst vanuit Leiden ingezet. Coördinator van de Centrale Post Ambulancevervoer L. Groeneveld verwacht binnen de wettelijk gestelde tijd van 15 minuten te blij ven. Zoals bekend heeft Rijneveld sinds dinsdag geen eigen ambulancedienst meer. B en W besloten met onmiddellijke ingang de eigen dienst te stoppen. ,,De beschikbare tijd van de 14 vrijwilligers in Rijneveld was afgenomen. We konden geen verantwoorde roosterplanning meer maken", lichtte wethouder M. Vorenkamp het collegebesluit gisteren toe. Ook een noodrooster, met daar in een samenwerkingsverband met Bezemer uit Alphen leidde niet tot een oplossing. Door de gemeente Rijneveld zullen de tijden tussen het alarm en de aankomst bij het slachtoffer nauwkeurig worden bijgehouden. De uitkomsten worden meegenomen bij het vinden van een definitieve oplossing. Groene veld verwacht dat de tijden in de oude en de nieuwe situatie niet van elkaar zullen verschillen: „Het vervoer kost nu wat meer tijd. Daar tegenover staat dat in de oude situatie de vrijwilligers van huis moesten komen en dat kost ook tijd". Dinsdag praat de commissie milieu, volksgezondheid en onderwijs over de financiële gevolgen voor de gemeente. JACOBSWOUDE De gemeente Jacobswoude laat zes locaties onderzoe ken die eventueel kunnen dienen voor de bouw van een gemeentehuis. Er is een locatie op de kruising van de Herenweg en de Woudsedijk bij Rijnsaterwou- de, maar op het grondgebied van Woubrugge. Voorts wor den onderzocht: het voormalig gemeentehuis van Woubrugge met de aankoop van omrin gende gebouwen, een locatie dens Hosangweg i ge, het terrein van het voor malig klooster aan de Willem van den Velden weg in Lei- muiden, de locatie aan de He renweg in Rijnsaterwoude tus sen de dierenweide en sport zaal De Meerkant en tenslotte de plaats nabij de kruising van de Herenweg en de Kruisweg in Woubrugge. Dat heeft de commissie alge mene zaken/gemeentelijke ge bouwen deze week aan het college geadviseerd. B en W nemen dinsdag een besluit over de locaties die in het on derzoek worden meegenomen en gaan daarna op zoek naar een onderzoeksbureau. De voormalige gemeentehui zen van Leimuiden en Rijnsa terwoude liggen buiten beeld. Volgens gemeentesecretaris T. Meester worden die gebouwen verkocht. Er is al een notaris ingeschakeld. Het voormalig gemeentehuis in Leimuiden staat leeg. Het gemeentehuis in Rijnsaterwoude wordt mo menteel onderverhuurd. Er is onder meer een doktersprak tijk in ondergebracht. Bereikbaarheid Aanvankelijk hadden de com missieleden in totaal 15 moge lijke locaties in heel Jacobs woude op het oog. Er werd toen een soort puntensysteem opgezet. De belangrijkste crite ria voor een locatie kreeg de meeste punten. Hoge prioriteit werd toegekend aan de be reikbaarheid, zowel met de auto en de fiets, als het open baar vervoer. Vooral de locatie op de kruising van de Heren weg en de Kruisweg biedt in dit kader veel voordelen, om dat die goed bereikbaar is met de bus. In een gemeente die zich strekt van Hoogmade tot Bilderdam, moest het raadhuis bovendien centraal gelegen zijn. „En dan kom je al snel op Rijnsaterwoude of Woubrug ge aldus VVD-raadslid H. van Woerden. Begin volgend jaar zal volgens Meester meer duidelijkheid zijn over een definitieve loca tie. In Rijnsaterwoude staat nu een noodgebouw dat maximaal vijf jaar mag worden gebruikt. Alkemade gaat in de reclame Idoor ELLEN VERHAAR ALKEMADE De ge meente Alkemade gaat het financieringstekort aanpakken met onder meer reclame langs de wegen. In eerste instantie denkt men daar rond de 50.000 gulden mee te kun nen verdienen. De raads commissie financiën ging gisteravond akkoord met de voorstellen. De gemeente gaat in zee met het reclamebedrijf Alrecon. Ook is er overleg met de plaat selijke Ondernemersvereni ging (OVA) over bewegwijze ring. Het plan van de OVA be helst de plaatsing van vijf bor den met verwijzing naar het Industrieterrein, vijf borden met verwijzing naar een plat tegrond, vijf stadsplattegron den met aan de achterzijde een bed rij venplattegrond, zestig borden met bedrijvenverwij- zing en zestig borden met be drijfsnamen erop. Het college vindt het OVA- plan voor een kleine gemeente als Alkemade wel erg groot schalig. De afmeting van de borden met de stadsplatte grond/bedrijvenplattegrond is zodanig dat de plaatsing daar van in de bermen van de toe gangswegen naar Alkemade problemen zou kunnen ople veren. Het college vindt dat makkelijk volstaan zou kun nen worden met alleen een be wegwijzering naar en op het Industrieterrein De Lasso en in de toekomst eventueel naar en op nieuwe industrieterrei- Het plan brengt voor de ge meente geen kosten met zich mee; toch wil het college qua planning voorrang geven aan het project van Alrecon, dat van een geheel andere orde is en de gemeente een bedrag van tegen de 50.000 gulden kan opleveren. Het project van Alrecon behelst de plaatsing van reclamedragers op elf gra tis abri's (bushokjes), vier ver lichte informatiepanelen (VIP's), een aantal lichtbak ken aan lantaarnpalen en vier billboards. In de overeenkomst tussen de gemeente Alkemade en Alrecon staat dat het recla mebedrijf het exclusieve recht kriigt; het is de gemeente ver boden met derden soortgelijke overeenkomsten, aan te gaan. Dievegge gegrepen RIJNSBURG De politie van Rijnsburg heeft een 31-jarige vrouw uit Leiden aangehou den die gistermiddag vier trai ningspakken uit een sportzaak aan de Fresiastraat in Rijns burg heeft weggenomen. De eigenaar van de winkel zag de vrouw de winkel uitrennen, en rende haar toen achterna. Een tweede dader, vermoede lijk een man, is nog Voort vluchtig. TER AAR Inwoners van Ter Aar moeten vol gend jaar aanzienlijk meer belasting gaan betalen. De onroerend-goedbelasting stijgt met 6 procent, de af valstoffenheffing gaat met maar liefst 40 procent om hoog en het rioolafvoer- recht met 15 procent. Ter Aar heeft dit geld nodig vanwege de vele investeringen die zijn gedaan. De reconstruc tie van Aardam-oost drukt na volgend jaar niet meer op de begroting, evenals de rondweg rond het gemeentehuis en de uitbreiding van het gebouw zelf. De afvalstoffenheffing gaat omhoog omdat de verwer- kingsprijzen van de AVR evenredig omhoog gaan. Als de gemeente dit jaar niet was overgegaan op het gescheiden ophalen van het huisvuil, dan was de stijging nog hoger uit gevallen, aldus burgemeester P. Verhoef. Er blijft na alle berekeningen nog een gat be staan van 50.000 gulden. Om de begroting sluitend te ma ken stellen B en W voor om dit bedrag te onttrekken aan de saldireserves. Het PAK gaat met deze ge- dachtengang mee, maar CDA, VVD en Gemeentebelangen vinden dat niet verantwoord. De laatste jaren is deze pot al regelmatig aangesproken. „Daar moeten we van afblij ven", zeggen deze partijen. Burgemeester Verhoef denkt dat in bijzondere gevallen dit spaarpotje open mag, en zegt dat het dit jaar het geval is. Per 1 januari 1992 zullen de eenpersoonshuishoudens in verhouding tot de huishoudens met meer personen lager aan geslagen worden voor wat be treft de afvalstoffenheffing. Zij blijven staan op het tarief wat voor 1991 gold: 195.60 gul den. De meerpersoonshuishou- dens gaan bijna 95 gulden meer betalen. Het voorstel, ontwikkeld en aangedragen door het PAK en overgenomen door het college van B en W vond brede steun bij de overige partijen. Daar moet het volgens hen zo onge veer bij blijven. Verdergaande splitsing van gemeentetarie ven ziet men niet zo zitten. Een variant op deze materie, het wegen van afval zal min der makkelijk door de raad aanvaard worden, zo is de ver wachting. B en W streven er naar om binnen enkele jaren de afval stoffenheffing voor 100 pro cent door de burgers te laten betalen. Tot nu toe zijn de ver werkingskosten slechts ten dele gedekt. De gemeente past ieder jaar nog geld bij. Dit houdt in dat de volgende jaren de tarieven nog wel wat zullen stijgen. Het CDA met name is daar huiverig voor. Het ge meentebestuur vindt echter dat deze manier wel het meest recht doet aan een zo recht vaardig mogelijke verdeling van de verwerkingskosten van het afval. Afvalstoffenheffing in Alkemade omhoog ALKEMADE De afvalstof fenheffing in Alkemade moet binnenkort alweer verhoogd. Dit keer gaat het om ongeveer 57 gulden, waardoor de jaar lijkse last voor de burger op 367 gulden komt. Deze verhoging is geheel te wijten aan de kosten van een ultramoderne afvalverbran dingsoven nabij Leidschen- dam. Eerder heeft het college al laten weten dat de op brengst van de onroerend- goedbelasting (OGB) volgend jaar 6,5 procent hoger zal moeten zijn. Ook de honden belasting gaat fors omhoog, terwijl de rioolrechten, zoals ^alle jaren, met een tientje om- 'hoog gaan. Gisteravond bekritiseerde de raadscommissie financiën een collegevoorstel om de invorde ring van de OGB en de afval stoffenheffing voortaan geza menlijk binnen vier maanden te laten plaatsvinden. Voor een gemiddeld huishouden met een eigen rijtjeshuis zou dat betekenen dat zij tussen april en augustus negenhon derd duizend gulden moeten overmaken op de rekening van de gemeente. toe het voorstel in overweging te nemen, hoewel het voor de gemeente een renteverlies van ettelijke duizenden guldens zou betekenen. Hij kon nog niet zeggen of de gemeentelij ke computers een vervroegde verzending van de belasting aanslagen kunnen verwerken. Als compromis stelde H. van Duykeren (VVD) voor om al leen de betalingstermijn met een maand te verlengen. De heffing en invordering van de afvalstoffenheffing verlo pen met ingang van 1992 niet meer via de Watermaatschap pij Zuid-Holland Oost, maar worden in eigen beheer gere geld. Hiermee verdient de ge meente twee procent percep tiekosten. De rioolrechten worden voorlopig nog wel via de watermaatschappij geheven en geïnd, omdat deze gemeen telijke belasting is gekoppeld aan het aantal kubieke meters afgenomen water. Het Rijk draagt per januari aanstaande heffing en invordering van de onroerend-goedbelastingen over aan de gemeenten. REGIOJOURNAAL Het TheaterPlatForm brengt zaterdag de kindervoorstel ling „Karton" in Muzenhof Leiderdorp. De voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf zeven jaar. Karton gaat over een echtpaar dat zich heeft opgesloten in een huiskamer van karton. Het tweetal kan zich niets an ders dan karton voorstellen. Dat verandert als de kermis in het dorp komt. Een on verwachte gast zorgt voor grote veranderingen. Aanvang half drie, entree f6. Expositie Een tentoonstelling van werk van cursisten die heb ben deelgenomen aan de kunstreis naar de Bourgogne is tot en met vrijdag 18 okto ber te bezichtigen in het cre ativiteitscentrum Expressie 70. Deze kunstreis was onder leiding Van Angenelle Thijs- sen en Han van Hagen. De tentoonstelling is dagelijks te bezichtigen van tien tot twee uur en van twee tot vier uur. Niet op zaterdag en zondag. Expressie 70 is ge vestigd aan de Cornelis Geellaan 2 in Alphen aan den Rijn. Expositie (2) Een gecombineerde expositie van aquarellen, uiltjes en grafiek is gedurende de maand oktober te zien in bi bliotheek De Aarlezer, Beu kenpad 1 in Ter Aar. De aquarellen zijn van Hanna Deurloo uit Nieuwveen. De uiltjes zijn van Mevrouw Vuyk, eveneens uit Nieuw veen. Van de Provinciale Bi bliotheekcentrale voor Zuid- Holland is de tentoonstelling Grafiek gehuurd. Op zes pa nelen en twee vitrinetafels wordt een beknopte indruk gegeven van de verschillen de technieken in grafische kunst, zoals vlakdruk, door druk, hoogdruk en diep druk. De bibliotheek is geo pend op J TheaterPlatform, zaterdag in Leiderdorp. en vrijdag van twee tot vijf uur, op vrijdagavond ook van half zeven tot half ne gen en op zaterdag van tien tot twaalf uur. Kaartavond Het Zoeterwoudse buurt huis de Weipoort houdt mor gen een vrije kaartavond. Aanvang acht uur. The Covenant De viermansformatie The Covenant treedt vrijdaga vond op in jongerencentrum Splotsz in Roelofarends- veen. Splotsz is gevestigd aan de Stationstraat. De zaal is open vanaf op. de band treedt om elf u Film In het Parkfilmhuis Cornelis Geellaan 2 in Al phen aan den Rijn wordt op vrijdag- en zaterdaga vond de film „The Hunt for Red October" vertoond. Spionage van de bovenste plank met onder andere Sean Connery, Alec Baldwin en S. Glenn. De regie is van J. Mac Tiernan. De aanvang is half negen, toegang kost f8 en voor CJP/P65-houders f7. Telefoon: 01720-72875. De Dijk Popgroep De Dijk geeft vrij dagavond een concert in Het Kasteel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. Onder meer brengen zij lie deren van hun nieuwe al bum Nooit Genoeg ten geho re. De kaarten a/15 zijn in de voorverkoop te verkrij gen bij Disque in de Aarhof. De zaal is open vanaf negen Open org Door de commissie Kerk- concerten Oudshoornsekerk wordt zaterdagmiddag in Al phen aan den Rijn een open orgeldag gehouden. Alle orgelliefhebbers zijn vanaf een uur welkom. Be een aantal Johannus-orgels en uitgeverij Jan Zwart uit Zaandam met een stand CD's en bladmuziek aanwe zig. De orgels worden regel matig gedemonstreerd door Ronald de Jong. 's Avonds vindt een afsluitend concert plaats waarbij alle aanwezi ge orgels door Ronald de Jong worden bespeeld. De aanvang is om kwart over acht. De toegang is gratis, met een collecte na afloop. De Havenzangers De Havenzangers treden za terdagavond op in jongeren centrum Madonna aan de Olympiaweg in Alphen aan den Rijn. Een toegangs- kaartjè kost in de voorver koop f20 (verkrijgbaar bij platenzaak Disque) en aan de zaal f25. De zaal gaat om negen uur open. Tamboerania Openbare basisschool De Tamboerijn aan het Conrad- park in Nieuwveen houdt zaterdag haar jaarlijkse Tamboerania. Dit jaar staat het in het teken van de tele visie. De Tamboerania is ge opend 's middags van een tot vijf uur en 's avonds van ze ven tot negen uur. Kinderboeken week In het kader van de kinder boekenweek bezoekt de kin derboekenschrijfster Els van Delden zaterdag De Bloem lezer aan de Wilgenlaan 25 in Roelof arendsveen. Els van Delden schrijft kinder boeken voor kinderen van vier tot tien jaar. Ze zal on der andere voorlezen uit haar nieuwste boekje De liefste moeder van de we reld. De toegang is gratis. Bingo De supportersclub van de Zoeterwoudse voetbalver eniging SJZ houdt zaterdag de eerste bingoavond van het nieuwe seizoen. Vanaf acht uur rollen de balletjes in het clubhuis op sportpark Haasbroek. INFORMATIE OVER FILMS, MUZIEK, THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA De CDA en PvdA-c leden zeiden te vrezen dat een dergelijke aanslag tot onover komelijke problemen zal lei den bij veel huishoudens. Zij stelden daarom voor de aan slag een maand eerder te laten versturen en de betalingster mijn met een maand te verlen gen, zodat de burgers een half jaar de tijd hebben om het be lastinggeld bij elkaar te sprok kelen. Wethouder L. Beelen zegde Verfraaiing Middenwaard Koudekerk in volle gang De werkzaamheden rond de verfraaiing van de Bernardstraat bij winkelcentrum Midden- waard in Koudekerk zijn in volle gang. Het trot toir wordt verbreed. De weg komt voor een deel op trottoirhoogte en wordt voorzien van bloembakken, drempels en nieuwe verlichting. Met kleuren wordt het rij- en het loopgedeelte aangegeven. Ook komt er meer parkeergele genheid. De totale kos ten voor reconstructie bedragen drie ton. Twee ton neemt de gemeente Rijneveld daarvan voor zijn rekening. De winke liers betalen de rest. Als het weer niet tegenvalt, wordt de straat in no vember opgeleverd. Op 23 november, in combi natie met de intocht van Sint Nicolaas, willen de winkeliers van Midden- waard hier een feestelijk tintje aan geven. FOTO: WIM VAN NOORT Geen krant ontvangen I 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tus: Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gra tis wekelijkse bijlage van deze krant. BIOSCOPEN II (12); 18.45. 21.15. 14 30 Point break (al); 19.00, 21.15 wo ook 14.30. Backdraft (al); 18.45. 21.15. Dying young (12); 19.00, ninja turtles 2 (al); Leid geen derd (Breestraat 31. 9 holebeer (al); 19 00. Si- 01720-20800): Terminator II (12); 13.30 Naked gun 2V» (al); 18.45. Leidsi ning gister Dances with wolves (al); 20.00. do. 3 15.45. Not without my KINDERVOORSTELLINGEN Avon tuur met een staartje (al); wo. U Assepoester (al); wo. do. 14.00. 18.45, 21.30. ASTA 2: Dying young BYLON 1 (naast Den Haag C tel 3471656): Boyz 'n the hood (12); I NEAC 1 (Buitenhof 20. tel. 3630637): Terminator 2 (12); 14.00, 18.4" 21 30 CINEAC 2: The naked gun 2Vj (al); 14.00, 18.45, 21.30. CINE AC 3: The silence of the lambs (16); 18.45, 21.30. ma. di. do. ook 14."" METROPOLE 1 (Carnegielaan, 3456756): Terminator 2 (12); i METROPOLE 3: Way upstream (12); 14.00, 18.45, 21.30. ODEON 3: Dying young (al); 13.45, 19.30, 22.00. Zaal 3: High society; 14.00. Pal Joey; 16.15. Stalker; ma. 20.00. Zig Zig; dl. 19.30, 21.45. Dramma della Geldsia; wo. 19.30, 21.45. Mogliamante; do. 19.30, Ninja turtles II: DIENSTVERLENING APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden waargenomen door de apotheken die Centraal kantoor Oude Rijn 59. informatie: tel.: 071-120144 tui 08.30-17.00 uur Uitleencentrale pleegartikelen: Burggravenlaan 250( •ülefoon 07' elijks 13.3i 3.30-19.00 ONGEVALLENDIENST ZIEKENHU ZEN LEIDEN Ongevallendiens elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens-' dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tol zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraal in Leiden naar de Ci 18a in Leiden. ongewenste zwangerschap v der en kind. Bel tel. 071-896309; 071- 897762; 033-620244 (dit laatste num mer is dag en nacht bereikbaar). EK Leiden, tel 254810.) Inforn Hu ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.001 en do 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10, tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten- Cl 18.30-20.30, afdeling Zoeterwoude. Tel. 071-174141 BURGERRAADSLIEDEN Kor brugsteeg 2, tel. 143171 (kantooru ren) Spreekuren ma., di. en 11.00-12.00 u., do. 18.30-20.00 i brandtstraat 17. tel. 149441 (ma 1 9.00-10.00 142144. Gezondheidscentrum Meren- wijk, spreekuur ma. 11.00-12.00 do 14.00-15.00, tel. 212195. Gezond heidscentrum Stevenshof, spreel Drsweg ma. t/m vr. 9.00-10.00 en volgens af spraak, tel. 316167. Algemeen Maatschappelijk geval van directe noodsituaties MELDLIJN AGRESSIE EN DISCRIMI NATIE HOMOSEXUALITEIT 071- 221008. zo. 20-24 RAAD VAN ARBEID Hoge Rijndijk 306, Leiden, tel 071-899375. Kantoor geopend ma. t/m vr. 9-12 u. 14-16 u Telefonische informatie over kinder bijslag: 8-12 u. I doe FRI een dit deze catej hulp wie verli keer geve ven len. Math Leids (6e j, jaars) Mens een p gio L

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12