Gaston Taument heeft zijn stekkie gevonden Bayern München ontsnapt aan blamage tegen Ierse amateurs Trainer Auxerre klaagt Tapie aan 14 15 üeidóQ. Sornant SPORT WOENSDAG 2 OKTOBER 1991 Bokser Morales met alcohol gemasseerd LOS ANGELES Een massage met alcoholvloeistof en een anti-ontste kingsmiddel blijkt bij de zwaar ge wonde bokser Fernie Morales tot de l| positieve alcoholtest te hebben geleid. In de urine van de 25-jarige vuist- l vechter werden vorige week na zijn verloren wereldtitelgevecht in het bantamgewicht tegen kampioen Ca- i nizales (IBF-versie) sporen van alco- i holgebruik aangetroffen. j Die constatering zorgde voor de nodi ge opschudding, omdat Morales kort I na het duel op een parkeerplaats in» elkaar zakte en in coma raakte. Zijn toestand is nog altijd kritiek. <hï5,-.4r Alessandro Nannini Nannini weer terug achter het stuur RAVENNA De Italiaanse autocou reur Alessandro Nannini heeft bijna een jaar na zijn ernstige helikopter- ongeluk weer een racewagen be stuurd. De voormalige Benetton-rij- der reed een aantal rondjes op het Mugello-circuit. De eerste testrit pak te goed uit. De Italiaan stortte vorig jaar oktober met zijn gloednieuwe helikopter neer in de buurt van zijn ouderlijk huis in Sienna. Bij de crash werd zijn onderarm afgerukt. Het li chaamsdeel werd later enkele meters van het wrak teruggevonden. Tijdens een operatie van negen uur werd het weer aangenaaid. Bouw Akzodrome op de tocht DEN HAAG De voorzitter van de afdeling recht spraak van de Raad van State heeft gisteren het be sluit van het college van burgemeester en wethou ders van Arnhem geschorst, waarin zij het Duitse bouwbedrijf Open Air Industriebau een vergunning verleende voor de bouw van het multifuctioneel sta dion Akzodrome. Volgens de omwonenden, de Historische Kring El- den en Overlegraad Arnhem-Zuid werd met de ver gunning vooruit gelopen op het bestemmingsplan "Stadion Batavierenweg-Nijmeegseweg". dat nog van kracht moet worden. Tegen het bestemmings plan is door dezelfde betrokkenen een aantal Kroonberoepen ingesteld, die op 10 juni dit jaar zijn behandeld Volgens de voorzitter van de afdeling rechtspraak mag worden verwacht dat de kroon binnen afzien bare tijd naar aanleiding van deze beroep uitspraak zal doen. Libanees breekt nekwervel DONAUESCHINGEN Gewichtheffer Jamal Tra- boulsi is gisteren met ver moedelijk twee gebroken nekwervels in het zieken huis van Freiburg opgeno- De 28-jarige Libanees werd in Donaueschingen tijdens het WK gewicht heffen in zijn nek getrof fen door de 172,5 kilogram zware halter toen deze uit zijn handen was geglipt. Gevreesd wordt dat de Li banees blijvend verlamd Volleyballers tegen China en Bulgarije DEN HAAG Het Nederlandse volleybal team (mannen) moet het in het olympische kwalificatietoernooi in Rotterdam opnemen te gen Bulgarije, Polen, Peru. China en Nigeria of Egypte. Dat heeft de loting gisteren in Tokyo uitgewezen. Het toernooi wordt van 10 tot en met 17 mei 1992 in sportpaleis Ahoy' te Rotterdam gehou den. Alleen de groepswinnaar wordt toegela ten tot de Olympische Spelen van volgend jaar in Barcelona. De beide andere kwalificatietoernooien vinden plaats in Japan (22 november tot en met 1 de cember) en Frankrijk (11 tot en met 16 mei). Van het Franse toernooi gaat eveneens de over naar het olympische eind- i Kiprich nog steeds niet is verzekerd ROTTERDAM De be kende kreet 'Wat goed is komt snel' is in een afge leide variant van toepas sing op Gaston Taument. De gisteren 21 jaar gewor den Feyenoorder is snel, redelijk goed, brak twee jaar geleden enigszins door en vindt zelf dat zijn huidige ontwikkeling vlotter gaat dan hij had verwacht. „Nadat ik vorig seizoen toch redelijk vaak in de basis stond, had ik gevreesd dat het dit sei zoen enigszins zou stagne ren. Maar het gaat beter dan ik had gehoopt en ik sta er bij Feyenoord ook redelijk vaak in. Dit sei zoen heb ik van de negen wedstrijden viermaal in de basis gestaan. Vooraf zou ik daarvoor hebben getekend. Vooral ook door de manier waarop ik speel". Hoewel Gaston Taument door het thans door technisch direc teur Wim Jansen geleide team van Feyenoord, gaat de Hage naar er van uit dat hij van avond in de ploeg zal staan die start tegen Partizan Tirana. „Ja, daar reken ik eigenlijk wel op", aldus Taument, die ooit begon bij de Haagse ama teurclub BTC, daarna naar stadgenoot VCS overstapte en op z'n zeventiende door Feye noord werd ingelijfd. „We zul len wel redelijk aanvallend gaan spelen tegen die Albane zen", vervolgt Taument. „En dan zie ik Kiprich wel in een vrije rol in of achter de aanval opereren. Dan kan ik gewoon op mijn stekkie, aan de rech terkant, spelen". Eén van vele Gaston Taument, één van de in de loop der jaren vele voet ballers uit Den Haag die in Rotterdam betaald emplooi vonden, is daar namelijk in middels wel achter: hij ren deert het best als rechter-aan- valler. „Ik heb mijn debuut bij Feyenoord gemaakt onder Ja cobs, op m'n achttiende. Toen viel ik in tijdens een wedstrijd tegen Den Bosch. Onder Ben- gtsson kreeg ik m'n eerste ba sisplaats, in een duel met Vi tesse. Beide keren speelde ik rechter-middenvelder. Je bent natuurlijk al tevreden als je in de ploeg staat. Dan klaag je niet zo gauw over je positie. Maar nu ik vooral als rechter spits vaak in actie kom, heb ik het gevoel gekregen dat dat mijn plek is. Ik ben anders dan Regi Blinker (een andere Feyenoorder uit Haagse (DHC-)kringen) aan de andere kant. Die wil de bal vooral in de voeten hebben. Ik word lie ver op snelheid in de diepte gelanceerd. Daar liggen mijn sterkste punten. Hoewel ik ook regelmatig een bal kom ophalen op het middenveld en in de voeten word aange speeld". Doorverwijzen Gaston Taument, die twee jaar geleden een half seizoen werd uitgeleend aan Excelsior, ver wijst veel van de lof die hem wordt toebedeeld door naar ploegmaten Peter Bosz en Ar nold Scholten, die achter hem veel vuil werk opknappen. „Natuurlijk verdedig ik mee als het moet", zegt de Hage naar. „Maar met die twee ach ter je speel je toch een stuk ze kerder. Vooral aanvallend moet je toch een prestatie neerzetten en dat kan nu vaak. Ik heb bijvoorbeeld dit seizoen al meer gescoord dan ik ooit voor mogelijk had ge houden. Driemaal schoot ik raak na een steekpass van Bosz. Hij en ik voelen elkaar prima aan. Dat half jaar bij Excelsior heeft me trouwens goed gedaan. Daar ben ik ge groeid, omdat je dan altijd werkvoetbal moest spelen". In het Europa Cupduel van vanavond met Partizan Tirana (waarvoor 20.000 toeschouwers worden verwacht) hoopt Gaston Taument opnieuw op enige staaltjes goed 'team work', waaraan hij zijn bijdra ge kan leveren. Veertien da gen geleden was hij er in de Albanese hoofdstad bij, maar deelde in de malaise waarin Feyenoord toen nog verkeer de. Inmiddels lijken de Rotte- rammers zich behoorlijk te hebben verbeterd, getuige ook de royale overwinning (4-1) van afgelopen weekeinde uit bij Willem II. In dat duel scoorde Taument ook. Beter draaien „Het is inderdaad beter gaan draaien", vindt ook de rechter aanvaller van de Rotterdamse club. „Probleem aanvankelijk Gaston Taument (tweede van rechts), bekijkt met zijn ploeggenoten John de Wolf, Regi Blinker, Sjaak Troost en Rob Witschge de artikelen die zijn ingezameld voor Albanië. Feyenoord zal de hulpgoederen morgen aan tegenstander Partizan Tirana overhandigen. FOTO: ANP bij Feyenoord was het feit dat we wel redelijk speelden, maar niet scoorden. We cre ëerden voldoende kansen, maar benutten ze niet. Ook ik was erg zuinig in het verzil veren van mogelijkheden. Maar bij Willem II ging het in eens ook wat dat betreft stuk ken beter. Waarbij ook Dama- schin een aandeel had. Die kritiek op hem in het begin heb ik ook wel gehoord en ge lezen, maar ik vind hem een goede voetballer. Ook iemand die meeverdedigt als het nodig is. Dat is toch belangrijk. Ik denk dat hij nu ook de op gaande lijn te pakken heeft". Het contract van Gaston Tau ment, sinds twee jaar tevens een vaste kracht in het olym pische elftal van Nol de Ruiter loopt nog tot eind seizoen '92- '93. En de voorwaarden waar onder die verbintenis door toe doen van zijn vroegere trainer bij VCS, Rob Jansen, werd af gesloten bevallen hem nog pri ma. „Het contract is een ruim half jaar geleden opengebro ken en verbeterd en ik ben er tevreden over", besluit de nog steeds in Den Haag wonende aanvaller. „Wat ik later wil gaan doen? België of Frankrijk trekken me wel. Daar wil ik nog wel eens spelen. En de volgende ronde in het Europa Cuptoernooi? Liefst een Itali aanse tegenstander. Dat lijkt me wel wat". MÜNCHEN Bayern München is gister voor ei gen publiek aan een bla mage ontsnapt. De Zuid- duitse formatie stelde pas in de slotfase van de re turn tegen het bescheiden Cork City uit Ierland een plaatsje in de tweede ron de van het toernooi om de UEFA-beker veilig, 2-0. Labbadia brak in de 75ste mi nuut de ban, waarna Ziege vlak voor het eindsignaal uit een strafschop de wedstrijd be- Christian Ziege van Bayern wordt het spelen moeilijk ge maakt door Liam Murphy van Cork City. FOTO: EPA sliste. Het eerste duel was in 1- 1 geëindigd. Real Madrid stelde eveneens teleur in de thuiswedstrijd te gen Bratislava. De nieuwe werkgever van Leo Beenhak ker bleef tegen de stugge Tsjechoslowaakse ploeg steken op 1-1, net voldoende voor de volgende ronde. Het eerste duel had Real Madrid gewon nen (2-1). De Duitse koploper Eintracht Frankfurt had heel wat min der moeite met een voetbal dwerg. Spora werd in Luxem burg met 5-0 verslagen. Kruse (twee), Weber, Schmitt en Bein namen de doelpunten voor hun rekening. In het eer ste duel had Eintracht ook al lustig gescoord: 6-1. FC Halle uit de tweede Bun- desliga had bij Torpedo Mos kou niets in te brengen. De voormalige Oostduitse club' ging roemloos af. De nederlaag van 0-3 was even pijnlijk als de tweede rode kaarten in de slotminuut voor Wosz en Löbe. De Roemeense topclub Steau Bukarest had in eigen huis te gen het nietige Famagusta uit Cyprus een verlenging nodig om de volgende ronde te be reiken. Na negentig minuten was het 1-2, dezelfde uitslag als twee weken geleden op het eilandje. Vijf minuten voor het eindsignaal maakte Stan de beslissende treffer, 2-2. Germinal Ekeren, de ploeg van Simon Tahamata, was in het duel met Celtic al snel kansloos. Galloway bezorgde de Schotten, die de eerste wed strijd met 2-0 hadden gewon nen, een comfortabele uit gangspositie. Schmoller deed Bridgepioeg wispelturig YOKOHAMA Het wispel turig gedrag van de Neder landse vrouwen tijdens het WK bridge in Yokohama had gisteren niet tot gevolg dat de eerste plaats op de rangschik king verloren ging. Tegen het op papier zwakke Venezuela toonden zich met name Ar nolds en Vriend onevenwich tig. De verliesbeurt van 9-21 werd in de daaropvolgende confrontatie met de Verenigde Staten gerehabiliteerd, 19-11. De Amerikaanse vrouwen toonden zich slechte verlie zers, want ze dienden vergeefs een protest in omdat twee per sonen in plaats van een per soon aan de tafel had toegeke ken. Beddegoed gestolen CAIRO Beddegoed is ken nelijk kostbaar in Mauritius, want een sportploeg van het eiland in de Indische Oceaan, die had deelgenomen aan de Afrikaanse Spelen, stal giste ren het spul van de kamers in het hotel in Cairo. Het perso neel ontdekte dat dekbedden, lakens en kussens verdwenen waren. Een telefoontje naar de luchthaven was voldoende om de massale diefstal te voorko men. De politie vond in de ba gage de gestolen spullen en nam ze in beslag. Er werden geen arrestaties verricht. PARIJS „Olympique Marseille wordt systema tisch bevoordeeld door de Franse scheidsrechters". De knuppel werd afgelo pen weekeinde in het hoenderhok geworpen door de trainer van Auxerre, Guy Roux. In een felle uithaal naar de Marseille-voorzitter stelde hij een 'subtiel Tapie-sy- steem' aan de kaak, waar bij arbiters in de watten zouden worden gelegd dan wel geintimideerd. „Het is ongezond als een man zowel sportieve, economische als politieke macht heeft", al dus de Auxerre-trainer. Mik punt Bernard Tapie is niet al leen voorzitter van Marseille, maar ook direkteur van Adi das (en andere bedrijven) en afgevaardigde in het Franse parlement. Zijn aandelenpak ket bij het Franse tv-net TF1 een penalty cadeau kreeg van scheidsrechter Quiniou. Niet alleen liet Marseillespits Jean- Pierre Papin zich overduide lijk vallen, maar ook buiten het strafschopgebied. Het le verde het stroef draaiende Marseille weer een punt op in een lastige uitwedstrijd. De krant Le Parisien telde dit seizoen al zeven zeer dubieuze gevallen, die Marseille vier competitiepunten opleverden. De arbitrale hulp varieerde van een flagrante buitenspel- treffer van Papin (1-1 tegen Lens) tot een denkbeeldig doelpunt van Sauzee (1-0 te gen Metz) dat alleen scheids rechter De Pandis over de doellijn had gezien. Dat de Franse arbiters op zijn minst onder supportersdruk staan het kokende Stade Velo drome is duidelijk. Hard en in timiderend spel van de Mar- seillanen wordt in thuiswed strijden meestal door de vin gers gezien. Volgens Roux zet ook Tapie de scheidsrechters onder psychologische druk. „Er wordt nu op twee niveau's gearbitreerd, je hebt Marseille en de andere clubs", aldus de trainer, die door Tapie voor de Franse voetbalinstanties zal worden gedaagd. De baas van Marseille meent dat zijn oppo nent onzin uitkraamt en geen verstand van voetbal heeft. Voetbalstaking in Cyprus voorbij NICOSIA Met een week vertraging gaat de voetbalcompetitie in Cy prus komend weekeinde van start. De spelers uit de hoogste afdeling heb ben hun staking beëin digd. Ze zijn bereid de bond enige tijd te geven om een oplossing te be denken voor de proble men rond de transferbe palingen. De betaalde voetballers in Cy prus kenden tot dusver weinig vrijheid. Ze waren verplicht tot het einde van hun loop baan te blijven bij de club waar het eerste contract werd getekend. De spelers eisen nu van de bond een beperking van de maximale duur van een verbintenis tot acht jaar of een flinke premie voor bewe zen diensten aan de betreffen de club. Vinny Pazienza wereldkampioen PROVIDENCE De Ameri- kaan Vinny Pazienza verover de gisteren het wereldkampi oenschap in het zwaarwelter- gewicht (WBA-versie) door een zege op titelhouder Gilbert Delay (Frankrijk). De scheids rechter staakte het gevecht na twee minuten en tien secon den in de twaalfde. wel iets terug, maar in de tweede helft stokte de Belgi sche produktie. Het bleef 1-1. Werder Bremen kende in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup voor beker winnaars geen problemen. FC Bacau werd dinsdagavond met een nederlaag van 0-5 terug naar Roemenië gestuurd. Kohn was in het eenzijdige duel twee keer succesvol. De eerste wedstrijd had Werder Bremen eveneens met royale cijfers gewonnen, 6-0. De grootste zege tijdens de vooruitgespeelde returns in de Europese bekertoernooien kwam op naam van AS Mona co. Swansea uit Wales werd in Frankrijk met 8-0 vernederd. Passi en Weah brachten in de Monaco-show twee treffers op hun naam. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 20.30 uur: Studio Sport met voetbal Europa Cup, 22.15 uur Studio Sport Journaal, 23.15 uur: Stu dio Sport, voetbal Europa Cup. BRT 2, 20.00 uur: Sportavond, voet- Duitsland 2, 20.15 uur: Sport extra, voetbal Europa Cup landskampioe- Duitsland 2, 13.00 i tennis Grand Prix vrouwen in Leipzig; golf Masters toernooi in Stuttgart- Mönsheim. Sportnet, 07.00 uur Sport. Eurosport, 14.00 uur Sport. Resultaten Europa Cup DEN HAAG De resultaten van de gisteren in de eerste ronde van de Europa Cup ge speelde wedstrijden zijn als volgt: Europa Cup II 0, 17. Kohn 3-0, 66. Bratseth 4-0, 71. Bode 5-0. Scheidsrechter: Kelly (Ier). Toeschouwers: 4.021. Eerste wedstrijd (Zwi) 0-0. Toeschouw Scheidsrechter Baldas (Ita). Eerste (Roel-Famagusta Stan 2-2. Toeschouw Scheidsrechter: Werner (Pol). Eerste wedstrijd: 2-1. wedstrijd: 0-2. Spora Lux )-Ein tracht Frankfurt (Dui) 0-5 (0-2). 33 Kruse 0-1, 44. Weber 0-2, 59. Kruse 0-3, 71. Schmitt 0-4, 90. Bein 0-5. Scheidsrechter: Ol- sen (IJs) Toeschouwers: 1100. Eerste wedstrijd: 1-6. Bayern München (Dui)-Cork City Den Bosch toekijkt, scoort de Den Bosch biedt Real Madrid knap tegenspel DEN BOSCH De Euro- pese basketbaltop is volle dig uit beeld voor de in ternationaal meest gere nommeerde Nederlandse ploeg, Den Bosch. Het gelijke spel van 94-94 gis teravond tegen Real Madrid is evenwel een vingerwijzing dat het nog niet zo slecht gesteld is met de roemruchte club. Real Madrid is met een budget van 20 miljoen gulden een geves tigde topper in Europa. Den Bosch was dat ooit, maar is te genwoordig met een begroting van zes ton internationaal niet meer dan een lid van de kleu terklas. In het Europacup Il-duel was er echter ogenschijnlijk geen enkel verschil tussen de profs en semiprofs. Den Bosch had zelfs kansen op een zege, maar liet die in de slotminuut door knullige foutjes glippen. Tot dat moment hadden de Brabanders met de steun van 1500 fanatieke supporters een herhaling opgevoerd van oude tijden. Toen Den Bosch een Europese topper was en alle topploegen in de piepkleine sporthal De Vinkenkamp over de knie gingen. In de riante basketbaltempel De Maaspoort bleven die successen uit en lij ken die voorlopig ook ver weg. Dat kan zelfs de goede presta tie tegen de Spaanse formatie niet verbloemen. Zakestidis (Gri). Toe clubs behaalden de NAC winnaar na turbulente derby ROOSENDAAL De in- haalwedstrijd in de eerste divisie tussen RBC en NAC kende een turbulen te slotfase. De thuisploeg beëindigde de Brabantse derby met negen man. Doelman Van Campen- hout en verdediger Helle- mons kregen van arbiter Houben de rode kaart. NAC won het achterstallige duel, nog meetellend voor de eerste periode, met 1-0 dank zij een doelpunt van spits Van Hooijdonk. De ploeg van de bekritiseerde trainer Pot klom door de benauwde zege van .de zesde naar de vierde positie. De wedstrijd, bijgewoond door 5500 toeschouwers, was lang in evenwicht. In de 68ste minuut ging RBC-doel man Van Campenhout onge lukkig in de fout. In een po ging een dieptepass te onder scheppen stapte hij op volle snelheid met de bal in zijn handen buiten zijn straf schopgebied. Scheidsrechter Houben paste de nieuwe re gels strikt toe en stuurde Van Campenhout van het veld. Stand aarsta Cambuur Wageningen RBC NEC GA Eagles 8 1 2 17 22-11 6 4 1 16 15- 6 7 1 3 15 21-12 I 5 5 1 15 18-11 l 6 2 3 14 26-16 I 5 4 2 14 23-16 I 5 3 3 13 32-21 I 5 2 4 12 20-16 I 4 4 3 12 17-14 I 4 4 3 12 18-19 I 4 3 4 11 20-16 I 4 3 4 11 16-15 I 3 2 6 8 17-20 I 3 2 6 8 14-21 I 2 4 5 8 14-21 Veendam 11 C TOP 11 2 Excelsior 11 Zeeland 11 Haraclaa kampioen 8 10-23 7 10-19 7 9-22 7 16-30

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13