Leidse korfballers laten het afweten DIOK-teams blijven in strijd om titel Flair en Lisse willen vroegere nivo heroveren SPORT Dubbel verlies Leidse squashteams Alblasserdam te sterk voor RDC i L Stompwijkse B03 doet goede zaken AZC en De Zijl bekeren verder I Win FL 500 000. - CcidócSouacwt MAANDAG 30 SEPTEMBER 1991 LEIDEN De dit seizoen nieuw ingestelde superdivi sie bij de landelijke squash- competitie heeft de verte genwoordigende ploegen uit de Leidse regio een dubbel verlies opgeleverd. De mannen van Detach/Alphen kregen twee maximale nederla gen te slikken. Zaterdag was het Amsterdamse Dickysquash vele maten te groot. Alleen de AP phense nummer één Peter-Paul Scheerder wist Ken Flynn een game af te snoepen. In de met meer dan honderd man publiek in het thuishome zeer druk be zochte wedstrijd tegen Stelling Squash World waren juist Jan- Willem Scheerder en Raymond van Kasterop de mannen, die de gamewinst pakten. Van Kasterop tegen de Tsjech Milos Pokorny, de oudste Scheerder tegen de Schot Stewart Licudi. Peter-Paul Scheerder had tegen wereldrang lijstspeler en Alphenaar Michael Vertogen weinig kansen. Dekker opende in Warmond met --een 2-1 nederlaag tegen de Haag se SRC. Liz Weare zorgde voor een 1-0 voorsprong door in drie games te winnen. Marietta Peters en Mary Gillies waren kansloos tegen de voormalige Nederlandse kampioenen, Babette Hoogen- doorn en Mariette Remeijnse. Gillies moest gisteren tegen ASRC-Amsterdam geblesseerd aan de kant blijven. De nederlaag werd mede daardoor geflatteerd. Invalster Carla van den Berg verloor met 0-3, maar de griepe rige Peters nam met 9-7 en 9-2 een 2-0 voorsprong, die alsnog in vijf games verloren ging. Liz We are, nu op single twee, maakte een twee games achterstand (5-9, 4-9) met 10-8 en 9-6 geheel goed, maar verslikte zich toch in de vijfde game op haar conditionele mogelijkheden (2-9). LEIDEN Zoals al enigszins verwacht, verloor RDC zaterdag in de damcompetitie van titelkandidaat Alblasserdam. De eerste echte test voor de Rijnsburger dammers (met name in het openingsspel) leverde geen schokkende dingen op. RDC werd niet weggespeeld, maar had ook nauwelijkjs kans om de wedstrijd te winnen. De taktische opstelling van RDC werd met een taktische opstelling van de kant van de gasten ongedaan gemaakt. Al snel stonden er twee remises op het scorebord. Hans Kre- der miste op bord zes een kleine kans op winst en sloot remise af, even later gevolgd door Arno Kooloos die een gedegen, gelijk opgaande partij noteerde. Op bord drie ver loor Ben Fase door een foutje, terwijl de Rijnsburgse eerste man, Cor Dusseldorp, op bord vijf kansloos ten onder ging tegen de sterkste Alblasserdammer, Kees Rijkaard. Ton Noort zat aan het hoogste bord, maar kon het optische voordeel niet in echte winst omzetten en ook Jan Slingerland kwam met te weinig voordeel voor echte winst uit de strijd. Albert Huisman (4) le verde een spectaculaire strijd, waar nog lang over na gepraat zal worden, maar opnieuw dichtte RDC het gat van vier punten niet. Het verlies van Arie Schooneveld (tegen Siem Boer) op bord acht bracht het gat zelfs op zes punten, waarna Gert Cederhout en Rien Kromhout al niet meer voor de totaal overwinning hoefden. Cederhout had een mooie omsingeling,, maar niet stevig genoeg (ook remise) terwijl Kromhout zijn voordeel nog wel kon uitbouwen tot winst. Eindstand derhalve 12-8 in het voordeel van Alblasser dam. LEIDEN Zowel de hoofdmacht van de rug byclub DIOK, als het tweede team, dat onder de naam Athletics in de eer ste klasse uitkomt, blijft in de strijd voor de titel. De Bassets lieten zich op nieuw in de slotminuten verrassen. DIOK ondervond van AAC zeer veel weerstand. De bezoe kers waren net als de Leide- naars nog ongeslagen en in de eerste helft ging de strijd ook volledig gelijk op. Twee kicks van Gotfried Bos werden door AAC via het drukken van een try en het benutten van de conversie tot een 6-6 stand te ruggebracht. Opnieuw een pe nalty van Bos en de eerste try ■van Maurizio Sechi deden DIOK tot 13-6 uitlopen. De rust kwam met 13-9. In de tweede helft ging AAC brutaal door. Een try, die werd gecon verteerd en een penaltykick brachten DIOK zelfs op ach terstand. Gotfried Bos was trefzeker met zijn trappen. Via 16-16 werd met 19-16 weer een voorsprong genomen. De laat ste tien minuten waren voor DIOK. Robert Broers drukte twee try's, die ook nog eens werden geconverteerd voor een 31-16 eindstand. De Athletics speelden net als vorige week een close match. Tegen Haarlem werd een 4-0 voorsprong genomen door een try van winger Steve Smith in de uiterste hoek. De rust kwam met 4-3. Het geringe verschil in speelsterkte bleef in de tweede helft bestaan, met enkel dit onderscheid, dat het tweede team van DIOK middels een penalty van An- dré Kruissen en een try van Peter de Bruin vanuit de line- out na twintig minuten op een 11-3 voorsprong stond, die ver der niet meer in gevaar kwam. De Athletics gaan fier aan kop. De Bassets lieten, even eens net als vorige week een ruime voorsprong glippen. De Studenten uit Rotterdam na men via een try en conversie een 6-0 voorsprong. Bassets antwoordde meteen en bouw de vervolgens de voorsprong gestaag uit. Eric Roor haalde op een meter na de trylijn niet, de attente voorwaartsen hielpen hem. De conversie en drie penaltykicks van Perry Noordermeer leidden via 6-12 in de eerste helft tot een 6-15 tussenstand. RSRC werd toen feller en de Bassets bleven te traag en vooral te voorspel baar rugbyen. Drie niet gecon verteerde try's bezorgden de Rotterdammers alsnog de ver diende oveerwinning. LEIDEN Het Alphense Flair en Lisse toonden gisteren in de landelijke badminton- competitie opnieuw hun da dendrang bij het heroveren van het vroegere nivo. Vliet- wijk werd wederom door bles- surepech getroffen. In de eredivisie kreeg Drops hot een zware nederlaag aan de broek van kampioenskan didaat Duinwijck. De Haagse ploeg van Brenda Conijn en Corno Meskers verloor met 10- 1. De dit seizoen nog ongesla gen Lissese moest met 11-12 en 8-11 de eer laten aan Sonja Meilink, terwijl ook het da- mesdubbel met Elvira van El ven tegen international Moni que Hogland en Carolien Glebbeek in drie games nipt verloren ging. Michiel Rede- ker en Bas von Barnau Sijt- hoff redden de eer. Eridos 1 - Vlietwijk 1 8-3 Vlietwijk werd opnieuw door blessurepech getroffen. De in valler voor de al eerder ge blesseerde Allan Mens, Paul Kooyman kreeg een zweep slag, waarmee en een 4-3 ach terstand en een geknakt mo raal bij het team werd opgelo pen. Henk Westerbeek en An neke Steenvoorden hadden de singles met succes afgesloten. Remco Romeijn viel in het dubbel in, maar alleen Patrick Kraan en Rick Pielaat won nen het tweede dubbel. Da- mesdubbel en mixen gingen verloren. Flair 1 - Culemborg 3 6-2 Ronald van der Meer, Cees- Jan van Vliet en Maaike van den Berg singelden positief, Eline de Lijster stond dat punt af. Met Henk Tjia in de dub bels naast Van Vliet en Van den Berg werden die onderde len en dé mixed van De Lij ster en Van der Meer vervol gens in zeges omgezet. In de afdeling van de tweede klasse van Merenwiek 1 heeft SIO 4 zich teruggetrokken. De Lei- denaars behoeven nu slechts één ploeg onder zich te hou den om degradatie te voorko men. Zijderveld 7 - Lisse 1 2-6 Lisse wil duidelijk weg uit de derde klasse. Christien van Santen en Angela Conijn wa ren oppermachtig. Erik Mes man won de single en alleen Bert de Geus moest de één te gen één afstaan. Het heren- dubbel werd het tweede ver- liespunt. Wassenaar 1 - Leiden 1 4-4 Bram Segijn had in de streek - derby volgens eigen zeggen een off-day. De Leidenaar verloor het enkelspel in drie games van John van Egmond. Raymond Hanhart pakte wel de winst tegen de invaller voor Richard Remmerswaal, Léon van Leeuwen en ook Irene Bik klopte Monique Hil- geman. De gelijke stand na de singles werd bereikt door een zege van Margret van Bouur- gondiën voor Wassenaar op Annelies Segijn. De herendub- bel ging naar Leiden, de da- mesdubbel naar Wassenaar. In de mixed veroverde Wasse naar beide malen de eerste game. Zus en broer Segijn maakten een 10-5 achterstand in de derde game alsnog goed. De combinatie Bik en Hanhart sneuvelde met 17-18 iq de tweede game. Bij de overige teams in de der de klasse raakte Jan Slinger land van Leiden 2 zijn 100% kwijt door verlies in de single. In de dubbels scoorde hij wel. Nora de Koning tekende voor het derde punt tegen Voor burg. Flair 2 kwam tegen medekoploper Duinwijck 6 door zeges van Bas van Zeist en Paula Moraal, het dames- dubbel en een mixed tot een draw. Merenwiek 2 nam via Danny Plug en Paul Roelantse een 2-0 voorsprong. De mixed van Plug met Saskia de Mos leverde het derde punt en 3-5 verlies op tegen De Bun. Ook Merenwiek 3 verloor. De 2-6 tegen Corbulo kwam tot stand na winst in de enkelspelen van Corinne Kortekaas en Sandra van der Hart. De vierde klasse werd we derom gekenmerkd door der by's. Dynamo Sassem won met Mart Klein, Myrna van Reisen en Karin Elstgeest drie singles. Lisse 2 scoorde met Sander van Houten en de mixed Bon/Van Houten tegen. Lisse 3 was op haar beurt be ter dan Vlietwijk 2. Ron Kol- mus, Hellen Broersen en Ma rijke van Wieckeren scoorden. Verloren ging de single van Jeroen Salman en de heren- dubbel. Koplopers Veglo en Flair 3 deelden de punten. Voor de Leidenaars wonnen Frits Eulderink en Randy Thepas, voor het team uit Al phen Natasja van Zeist en Wendy Schwarzer. Apollo uit Roelofsarensveen haalde met 7-1 uit tegen Nieuw Vennep. Tineke Huigsloot en Rolf Driessen bleven ongeslagen, Carol van Oyen en Michiel Zwaan stonden de mixed af. Marc van Bekkum en Guy Boissevain speelden voor Spotvogels vier met 15-8 ge wonnen games. Mariette van der Krogt verloor de single, Trudy Koets met Boissevain het gemengddubbel voor een 6-2 overwinning op Zijderveld 10. LEIDEN De Leidse korfbaltop liet het op de vierde spéeldag van de competitie bijna geheel af weten. Pernix was de eni ge topper die aan de goe de kant van de score bleef tegen De Meervogels (10- 11). TOP kwam niet in ac tie tegen Asko, omdat haar veld door de regen onbespeelbaar was gewor den. Fides Pacta, De Da naïden en Fiks leden kansloze nederlagen tegen Koog Zaandijk (14-7), Ons Eibernest (7-12) en Ventu ra Sport (9-7). De tweede en derde klassers waren heel wat beter op dreef, want zij wonnen allemaal behalve Zuiderkwartier, dat in de derby tegen De Algemene met 5-11 ver loor. Fides Pacta kwam bij Koog Zaandijk nauwelijks in haar spel, omdat haar aanvallen veelvuldig onreglementair werden afgebroken. De fusie club kreeg wel vier strafwor- pen en veel vrije ballen rond om de korf, maar was tussen 3-3 en 11-5 enkel vanaf twee ënhalve meter tweemaal tref zeker. René van der Vooren (4), Bettina Buikstra (2) en Sander de Haas waren de eni ge schutters in het 14-7 verlies. De Danaïden had tegen Ons Eibernest Nelleke Peters, Hen- ny Devilee en Eric Peters bui ten de ploeg gelaten, aangezien zij in de voorgaande wedstrij den onvoldoende gepresteerd hadden. Eric Kromhout (3), Heiko Locher en Juul Albe- ring zorgden wel voor een goed begin (6-2), maar in de resterende vijfenveertig minu ten maakte alleen de eerstge noemde speler nog eens een strafworp (7-7). De bezoekers toonden zich veel schotvaardi- ger en wonnen met 7-12 dan ook afgetekend. Verloor Pernix vorige week in de slotminuten, ditmaal was zij zelf bij De Meervogels de gelukkige winnaar: 10-11. De Leidse vrouwen toonden zich steeds beter dan hun tegen standsters en het was dan ook Carla Kuipers, die twee minu ten vóór tijd de winnende tref fer produceerde. De ploeg van Rob Siemer was een 5-2 ach terstand door vier goals van André de Winter goed te bo ven gekomen met 7-9, maar deze voorsprong was na twee minuten alweer verdwenen. Fiks kende aan het begin van de tweede helft bij Ventura Sport een zwakke periode, wat ook al in voorgaande duels het geval was. De Oegstgeestena- ren zagen in deze fase hun achterstand van 3-2 (rust) tot 6-2 oplopen en konden deze kloof niet meer overbruggen, mede doordat de tweede aan val niet liep: 9-7. Theo Vree ken schoot vijfmaal raak en Marleen Boomgaard en Mat- thijs de Visser namen de reste rende goals voor hun reke ning. De derby tussen Zuiderkwar tier en De Algemene was sportief, al zouden de zeven strafworpen gauw het tegen deel vermoeden. „De scheids rechter was te nadrukkelijk aanwezig, hij besliste eigenlijk de wedstrijd", oordeelde coach Henny Piket van de thuisclub, maar het verschil zat zeker niet geheel in de strafworpen (drie om vier). De bezoekers combineerden en schoten na melijk beduidend beter, zodat zij voortdurend aan de leiding bleven (3-5 rust). Martin Ver- horik kon met zijn tweede LEIDEN Stompwijkse Boys deed goede zaken in de afdeling zondag. ASC werd met 4-1 verslagen. Teylingen en Rijnland wonnen eveneens. Teylin gen met 0-3 van VNA, Rijnland met dezelfde cij fers van Bernardus. FC Rijnland - Bernardus 3-0 (1-0) In de eerste helft had Bernar dus een veldoverwicht, maar de gastclub kon dit niet in da den omzetten. Rijnland kwam, tegen de verhouding in, vlak voor rust op voorsprong door een doelpunt van Gé Tegelaar. Al heel snel na de thee liep Rijnland overtuigend weg van haar tegenstander door doel punten van Michel Staats en Tegelaar. VNA - Teylingen 0-3 (0-0) Een slechte wedstrijd, waarin beide ploegen weinig geïnspi reerd leken. In het laatste kwartier van de wedstrijd leek de conditie van VNL wat te kort te schieten en eiste Tey lingen uiteindelijk toch de overwinning voor zich op door doelpunten van Robert van leeuwen, Jerry Berk en Pieter van Nobelen. Een enigszins geflatteerde uitslag, gezien het spelniveau. MMO - Leidsche Boys 1-1 (0- 1) De thuisclub was in de begin fase duidelijk de sterkste Leidsche Boys kwam na een half uur op een sprong door een afstan van Peter Siera. In de minuut van de tweede kopte Ed Borst van Ml verdiende gelijkmaker net, waarna een zeer en end duel ontstond. De ai golven gingen heen en maar doelpunten viele meer. Stompwijkse Boys - A (1-0) Een open wedstrijd, ASC in de eerste helft h in handen had. Toch koj Oliehoek vlak voor ri openingstreffer vo< wijk in, na een chaotisch atie in de ASC-verde< Stompwijk scoorde in de de helft door doelpunte Rob Doeleman en Edwi geling. Laatste maakte mee een eerder gemaakt doelpunt goed. Warmunda - UDO 1-1 In een redelijk aantrek! wedstrijd speelden twee die goed aan elkaar ge waren. Uit een rommel tuatie scoorde Warmun een half uur 1-0 door eei punt van Mare Streng, voor rust bracht een af schot van Arjen Gi UDO weer terug in de strijd. De tweede helf spannend vanwege de v< miste kansen. Beide ki blonken uit in het schoo den van hun doel. ruststand tevens de eim werd. LEIDEN Vlak voor de ope ning van de vaderlandse wa- terpolo-competitie hebben de ploegen uit de hoogste afdeling al even aan elkaar mogen rui ken. In het bekertoernooi - ge houden in toernooivorm - plaatsten het Alphense AZC en het Leidse De Zijl/LGB zich op overtuigde wijze. Eer steklasser Vivax legde het snelle HPC op de pijnbank. De Alphense formatie moest het opnemen tegen het taaie Damixa Ravijn en landskam pioen Polar Beers. Met de we tenschap dat eén overwinning vrijwel zeker plaatsing zou be tekenen begon AZC aan het karwei. Tegen de stugge oos terlingen zetten de Alphena- ren direct een goede stap. Zij wonnen met ruim verschil: 16- 10. Polar Beers had inmiddels ook het Ravijn teruggewezen, dus voor het treffen met de landskampioen was AZC al gerust gesteld. De Alphenaren hielden lange tijd gelijke tred, maar kenden in de slotfase te veel uitsluitingen. De uitge dunde AZC-bank kon het ver volgens niet meer bolwerken: 17-14. De Zijl/LGB startte tegen promovendus 't IJ al snel lieten de Leiden; Amsterdammers naar snakken. Toen de Zij eenmaal op volle toeren de, hingen de Amsterdai aan het achterdek. Zei verlies van Marc van deed de Leidse doelpunt chine niet stokken: 24-' gen het Hilversumse Dt ben begon de formatii Rob Schouten opnieuw De Leidenaars moestei derom zonder va aantreden, maar opnieu het niets uit te maken, een voorsprong was we ven, hielden beide ploej kaar in evenwicht. Een offensief van de Hilv< mers bracht echter alsnc lies: 16-13. Het Oegstgeestse Vivas aan tegen een oude bel Tegen het snelle HP Heemstede moest vorig nog alles uit de kast gi worden. Ditmaal startte onder bezielende leidin Arjen Laurense aan de Laurense nam de eers treffers voor zijn rekeni Welling-équipe maakte het dozijn vol tegen de stedenaren: 11-6. (ADVERTENTIE) strafworp nog 5-7 aantekenen, maar daarmee was alle kruit verschoten. Arnout Lambooy (2), Wilma Sinteur en Ramond Ter wiel sprongen beter met de' kansen om, zodat er over de uitslag weinig discussie over bleef: 5-11 eindstand. Aldo Spadon scoorde twee keer voor Zuiderkwartier en bij De Algemene waren Alfred en Arnout Lambooy allebei goed voor een hattrick. Crescendo behaalde een sim pele 13-2 zege over Juko, dat pas na de paalwisseling op 6-0 de eerste treffer vervaardigde. Wijnand Alberts en Peter van Leeuwen, die inviel voor Henk Alberts, onderscheidden zich met elk drie doelpunten en Neel van Egmond en Henk Alberts waren de enigen van het achttal van Liesbeth Kok, die niet actief deelnamen aan de produktie. „De beleving is beter dan vo rig seizoen", constateerde trai ner Wim van Poelgeest tevre den over Velocitas, dat met doordacht aanvalsspel Viko nog net met 10-9 wist te klop pen. Jeroen van Driel maakte uit een doorloopbal in de slot minuut de winnende treffer, nadat eerder Marlies Meeboer, Ron Goudsmit, Bert van Osna- brugge en Steven de ronde een 5-8 achterstand hadden uitge wist en dezer strijdlust was ka rakteristiek voor de acht uit Leiderdorp. Tijdens het derde kwartier drukte Tempo bij Thor (R) door van 5-7 (rust) naar 5-13, hetgeen uiteraard beslissend was. Martijn Hooyer (4), Joke Boot en Erik Pons waren voor deze demarrage verantwoor delijk, maar daarna verdween door het uitvallen van Arian- ne Verweij (vinger) en Marjan Wielinga (rug) het teamver band en het schot, zodat de eindstand slechts 9-13 werd. Gewaagd en gewonnen bij SSP Ook dit seizoen geven wij weer superuitkeringen PSV Ajax Feyenoord Groningen Barcelona - Real Madrid Vb: FL10 inzet FL. 981.- winst 1 thuisoverwinning, X gelijkspel, 2 uitoverwinning Winstberekening FL 10 inzet x 3 10 x 3.70 x 1 90 x 5.00 1089.65 belasting FL 981 winst. Het maakt niet uit of er andere spelers wil uw winst staat vast. Wekelijks de grootste en spannendste sportevenementen voetbal wielrennen atletiek boksen formule 1 hockey tennis schaatsen schaken tafeltennis zeilen marathon golf ijshockey paardespo Speel mee mei SSP en win op de sport van uw keuze maandag tot vrifdag -s 06 0225005 10.00 uur tot 19.00 uur P.O. Box 259 London N51N Stuur mij gratis en vrijblijvend informatie Of stuur een briefkaart naar bovenstaand adres.Minimum leeftijd 18 De aanval van DIOK had veel te stellen met de knap georgani seerde weerstand, die AAC bood. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN

Leidse Courant | 1991 | | pagina 20