Ander" Leiden iopt Beverwijk Hockeyers LMHC vinden weg vooruit Tl )ravers van Tjitse Smeding een klasse apart op Duindigt Wil van de Laan Nederlands kampioen I* Weer blessure Jansen Scylla sterkste in derby met Avanti a JgtfLcGoU/UlTlt SPORT MAANDAG 30 SEPTEMBER 1991 19" Katwij )0UWE FRERICHS •Jan Maar; i, wasi [iervaa ren: ichop Duivi oot. D; wijn: 2 inval schote: ASSENAAR De Friese draver- liner Tjitse Smeding had het giste- bijzonder naar z'n zin op Duin- Zijn tweejarige dravers lieten in 'elk met 30 mille gedoteerde klas- Iters om de Jonker- en Jofferprijs »n spaan heel van de toch niet ge- ge concurrentie. beide nummers waren de Sme- dravers een klasse apart. De als [g van een val nog steeds op de ;y ontbrekende Fries uit Oude- iot zag vanaf de zijlijn hoe zijn rden een kleine vijftig van de to- rolg wedsti VIVKV door bij de uit J Dliek 5 4-4 lit ter zeep an Vg riendijl t iccesvo lut wt :er g< k. Vla i Berg ng. Ni 3st 2-4 na ïl' trok Fred Sander nburge KV™ /eel s coui tien mingst: >r Daan tbij de den ii trok taal zestig mille te verdelen prijzen geld bijeen liepen. In deze twee nummers waren de dra vers nog naar mannetje of vrouwtje gescheiden, over veertien dagen zul len de vier best geplaatsten uit beide series aangevuld met de vier snelsten uitmaken in de met 80 mille gedo teerde produktendraverij wie zich de beste van de jaargang mag gaan noe men. Het ligt voor de hand dat ook hier de Smeding-cavalerie een grote greep in de prijzenpot zal doen. Van het dozijn gekwalificeerden verdedi gen er dan liefst vijf de kleuren van de Friese stal. Smeding heeft zelf het meeste ver trouwen in de hengst Goofy Boshoe- ve, die door Appie Bosscha bekwaam en moeiteloos naar de zege werd ge loodst. Bosscha, zelf bekend als de trainer en rijder van niemand min der dan Action Skoatter, stuurde de schimmel Goofy al snel naar de kop en daarna zag de concurrentie het duo niet meer treug. Bas Crebas reed Gert Steenwijk naar de tweede plaats. Beide dravers stammen van de befaamde dekhengst Heres die on danks zijn hoge leeftijd (geboortejaar 1962) ieder jaar weer een aantal top pers weet af te leveren. Pech had pikeur Rob van Toor, die met zijn paard Guvo De Bfoomerd het slachtoffer werd van een hinde ring. Een pleister op de wonde voor de Scheveninger was het feit dat de snelle Guvo nog terugkwam naar de vierde plaats en zich hierdoor toch in de produktendraverij kan revan cheren. Bij de merries was de overmacht van de Friese stal nog completer. Onder aanvoering van de na vijf starts nog steeds ongeslagen Go for One (gere den door Mariska Huel) passeerden Genuine Star en Go To Oldeson als tweede en derde de streep. Daarach ter bezette de Nootdorper Guus Knij- nenburg een knappe vierde plaats met Gusta Oldeson. Gisteren kon voorts afscheid worden genomen van de Superkwartet-dra- verijen. De Stichting NDR, die vanaf komende dinsdag onder de wellui dende naam Hippo Toto de exploita tie van het totalisator-apparaat weer in eigen hand neemt, zal vanaf vol gende week het befaamde Supertrio in ere trachten te herstellen. Het Superkwartet kende overigens een stormachtig afscheid als gevolg van de verrassend goed presterende ruin Cycloon die gesteund door Ruud Pools nog zeer eenvoudig buiten be reik bleef van Damiaan S en Fire Buitenzorg. Cycloon was tevens de oorzaak dat het laatste W5-spelletje één gelukkige ruim tien mille ople verde. 5 ich 1 [DEN Luba Leiden ft zaterdag voor eigen nog eens onder- •ept dat er dit seizoen ander Leiden staat. I jenstander Beverwijk rd door een hard wer- ïd Leids collectief ver- ;en (63-54). De dames Grasshoppers bleven IJmuiden Akrides net (48-50), terwijl Lisse tegen Canadians her- 1de (59-41) van de dra stisch verlopen ope- igswedstrijd. de komst van trainer- Bert Samson verandert meestal 'iets' bij een club. ;el ezien van een groot aantal die bij het horen van naam de schoenen snel te- in de sporttas stoppèn en itig door een achterdeur de itig doirthal verlaten, zijn er gedu- le de jaren dat Samson in en omstreken werk- is, ook een aantal men- te vinden die de filosofie Samson zijn gaan waarde- Het is eigenlijk allemaal simpel. Hard werken, hard verdedigen en doen Samson zegt. Een 'tiran' is vinden velen, een toege- le genicus zeggen anderen, lefison zelf, laat het commen- gelaten over zich komen, vaart zijn eigen koers, en mifenen die daar niet met mee nen komen, kunnen maar Zt den la. m Leiden betekende dat irmeer Erik Paul van ;ren en Ben de Jong hun elders zochten. Van Weer- Leidenaar pur sang, wordt r eigei r het Leidse publiek, zater- Lugd kanser 11e uit ludshoc kans groten dag in groten getale vertegen woordigd, duidelijk gemist. Ben de Jong, altijd goed voor de nodige hilariteit tijdens een wedstrijd, laat al evenzeer een leegte achter. Temeer, omdat hun vervangers van aartsri vaal Leiderdorp afkomstig zijn. Maar alle goede dingen uit het verleden ten spijt, het Leidse publiek moest zaterdag onder kennen dat de koers van Sam son minstens voor zoveel spek takel kan zorgen als dat men in de Vijf Meihal gewend is, en beter nog, dat het spektakel ook wedstrijdpunten oplevert. Leiden opende zeer sterk (21-8 en 29-12) en staakte toen (in verband met de komende wij zigingen in de ziektewet en WAO wellicht) voor vijf mi nuten het scoren. Tegenstan der Beverwijk profiteerde niet van de kabinetsplannen. Het liep gestaag stuk op het Leidse collectief. Routiniers Guus Schuijt en Klaas de Bie wer den knap uit de wedstrijd ge houden, terwijl Loet de Ruijter (22 punten) na de rust (36-26) de aanvalsmachine na 42-43 terug op volle toeren bracht. Beverwijk dat in competitie wedstrijden nog niet eerder van Leiden wist te winnen, kreeg daarom ook zaterdag geen kans. Eindstand 63-54. In de dames eredivisie deed Grasshoppers het in IJmuiden opnieuw bijzonder goed. Al hoewel Akrides voor veel meer tegenstand zorgde dan Lisse één week eerder (77-49), toonde de ploeg van Han Wal- laart opnieuw dat het gewon nen heeft door het vertrek van Zora Malacko. Bovendien bleken de Katwijksen goed op gewassen te zijn tegen de extra spanning die de gelijke stand gedurende de wedstrijd met zich meebracht. Na een rust stand van 29-29 greep de Kat- wijkse équipe een kleine voor sprong (34-38) die het pas kort voor tijd moest afstaan. (48-46). De laatste minuut trokken Han Wallaarts pupillen de stand gelijk. Akrides gokte op de laatste aanval, maar een goed opgestelde Heieen van Duin veroverde acht seconden voor tijd het leer. Marianne Schuit mocht daarna van dichtbij vrij aanleggen en de winst voor Grasshoppers bin nenschieten (48-50). Wallaart was bijzonder blij met deze overwinning die voor hem nog opnieuw liet zien dat de ploeg op de goede weg is: „Op de een of andere manier heb ik steeds geloofd in de overwinning," onderstreepte hij het Katwijk- se zelfvertrouwen na afloop. Marie José Allers van Grass hoppers is uitgenodigd voor het Nederlands team. De Ne derlandse selectie gaat in no vember twee weken naar Amerika voor een oefenstage. De dames van Lisse kregen één week bedenktijd na het debacle in Katwijk. Canadians ondervond dat die zeven da gen bezinning voor Lisse vol doende waren om de ploeg op scherp te stellen. Lisse liep langzaam maar zeker naar een ruime voorsprong die met de rust elf punten bedroeg (26- 15). Het slechte schieten door beide ploegen werd gecompen seerd met zeer hard spel. Lisse overleefde de fysieke slag net iets beter dan Canadians dat in Margreet Visser (ex-Grasshop pers) nauwelijks een verster king had. Na een kwartier te genspartelen gaf Canadians zich definitief over. Eindstand TER AAR Wil van der Laan is gisteren Neder lands kampioen geworden in de Quads. Hij werd in beide manches tweede, maar in de totaalstand kon hem het kampioen schap niet meer ontgaan. Op een zwaar parcours won André Verdoold uit Nieuwerkerk aan de IJsel de eerste manche en Ton Maassen de tweede. De to taalstand was 1. Wil van de Laan, 2. André Ver doold, 3. Rein Bokslag uit Deventer. Bij de viertacten won Simon Schrama uit Wolvega. Gert Jan Verwijst uit Uden won weliswaar de eerste manche, maar werd in totaal tweede, Marcel van de Berg uiteinde lijk derde. Door een val in de tweede manche verspeelde hij zijn kans op de eerste plaats. De zijspannen gaf een fantasti sche strijd te zien tussen het duo Timmerman-Verhagen en Didi Ramon-Strubbe. Het laat ste duo moest zijn meerdere erkennen in de wereldkampi oenen Timmerman-Verhagen. Derde werd het koppel Hugo de Vries-Visser uit Roelof- arendsveen. Door de aanhoudende regen was het parcours vooral in de eerste manches zeer zwaar. Maar het werd tijdig droog en in de tweede manche was het strijdtoneel al weer aardig op gedroogd en was er mooie sport te zien. Ruim tweeduizend toeschou wers omzoomden het circuit en dat was, gezien de omstan digheden meer dan de organi satoren verwacht hadden. De helicopter waar liefhebbers een rondvlucht mee konden maken boven de omgeving was druk bezet en de hele middag in de lucht. Ook de oude tractoren die nog even eer. ererondje reden .mochten zich in een grote belangstel ling verheugen. Richard Zevenhoven waakt over het balbezit van Luba Leiden. Guus Schuyt van het eenvoudig geklopte Beverwijk probeert de afspeelmogelijkheden van Zevenhoven danig te beperken. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN 59-41. Topscorer bij Lisse werd Mariek Strobbe met 16 punten. De heren van Lisse liepen in de eerste divisie A in hun eer ste thuiswedstrijd tegen een nederlaag op. Tegenstander de Groene Uilen was met 83-87 de betere ploeg. BVO verloor ook de tweede wedstrijd van de competitie. Na het verlies tegen Festo BW verloor de ploeg nu in ei gen huis van PSV Almonte (77-83). In de dames promotiedivisie won MSV voor eigen publiek van B.C.A. '60. De Noordwijk- se dames dankten veel aan het aanvalswerk van Renate Sluijs (25 punten) terwijl Marjolein ter Laak verdedigend erg sterk speelde. MSV won uit eindelijk met 61-57 via een ruststand van 30-27. LEIDEN De NKS in terland tegen Duitsland en Zwitserland in Uden heeft Jan Jansen opnieuw een blessure opgeleverd. Joost la Lau ontliep een blessure door in zijn 1500 meter een Zwitserse om ver te gooien. Huub Pragt verbeterde tussen Amster dam en Zaandam zijn re cord op de 10 engelse mijl. In Uden traden Jan Jansen en Joost la Lau aan om de NKS te vertegenwoordigen in de strijd tegen Duitsland en Zwit serland. La Lau botste in de 1500 meter tegen een Zwitser se, die over wilde steken, maar had al zoveel voorsprong dat zijn zege (in 3.57.22 minuten) niet in gevaar kwam. Voor Jan Jansen had de gang naar Uden ernstiger gevolgen. Na dat hij pas na de zomervakan tie zijn eerste wedstrijden liep na een ernstige kuitblessure en alles weer in orde leek, schoot het gisteren weer in de geplaagde kuiten en moest Jansen opgeven op de 5000 meter. Van De Spartaan wa ren vier leden aanwezig: In- grid van den Heuvel noteerde de tweede kogelstoot (13.17 meter), John van Loon was de op een na beste bij het horden- lopen (15.65 seconden) en Nico van Noort werd derde met de discus door 44.76 meter te ha len. Perry Vriesekoop was met 13.48 meter hinkstap en 6.72 gewoon verspringen nuttig. In de „Van Dam tot Dam" loop verbeterde Huub Pragt zijn record op de 10 engelse mijlen (16.090 meter) door de 20e plaats op te eisen in 48.41 minuten. Aart Stigter en Jan Dirk Hazeleger bleven beiden na een spannende strijd even eens onder 50 minuten. In Utrecht werd Katw ijker Frank van Wijngaarden (uit komend voor de Road Run ners Association) fraai tweede op een strijd over 11 kilome ter. Met 36.04 minuten bleef hij vier tikken achter Peter Jansen uit Breda. Leidse Mi chelle Parmentier werd bij de dames derde in 47.46 minuten. Tijdens de clubkampioen schappen van AAV'36 was Bob Dingelmans de enige at leet die de kans aangreep om zijn tienkamp record fors te verbeteren. Met een nieuw re cord speerwerpen van 58.62 meter en een gezien de natte omstandigheden goede 3.90 meter polshoog kwam hij uit op 6133 punten. Rina van der Stouwe won de zevenkamp van de vrouwen door ook een speerrecord (37.00 meter). O komt tekort Europees podium ►udeke Wou! iu. aat ïort f te h e Koui VOOl as het rste verkeei ,e{ 'u: een i iner wedstri mooie verd •roken werd knaldt r) jkma. st Woi /erder iet vel bij Vlark om kse do iet blee (2-0) iele y eldovei brak voorze jeheers! gen rgen ide hi WEN E O, landskam- n hanbal, behoort in Euro- ïog steeds tot de kleintjes, best georganiseerde hand- lub van Nederland komt rt voor de continentale top. Dat bleek bij het her- iwde optreden op het Eu- ,rs tse podium. De Franse pioen Nimes vertrok za ag met een riante voor- ing (24-20) uit Emmen. Na erste wedstrijden in de zes v! ertoernooien mag SEW "ruwen, IHF-beker), 19-8 bij a in België, zich zeker ach- van een plaats in de twee- onde. De mannen en vrou- van V L (respectieve- IHF-beker en bekerwin- kunnen zich volledig op :ompetitie gaan toeleggen, ten dubbele thuiswedstrijd d twee keer verloren. De nen bogen in een romme- luel voor Luzern (20-17). vrouwen waren te zwak Metz (23-17). Erü j, v. h'rk Bede plaats l stland Wil Vooruit ie! rui ERE Tijdens het NK [entijdrit voor clubteams ïmere legde Westland Wil uit beslag op de tweede le vooifk Het Naaldwijkse team, onder anderen de profs it Solleveld en Wilco derwijk, reed de 60,8 kilo- ir in 1.15,36. De Bataaf uit weg won in 1.15,09. ar Chai i haddi van ht hij let een •uising de et eft vc gelijk te perio epen. 0 6-1 5VV70 1 elf ijn, M™, n Zoel*1* probee rug te /oor >lker ts op. reffend rs van Verba d tilt I :si :ld om vandalisme bestrijden voor iagse sportclubs Patrick van Meverden in actie voor Avanti in de tafeltennisderby met Scylla. HAAG De gemeente Haag stelt ruim 33.000 •n uit het budget van de vernieuwing beschik- om aan bestuursleden en "illigers van sportclubs in- te verstrekken, die d^vandalisme op de sportvel- moet bestrijden. Sportwet- ler N.Dijkhuizen heeft dit raadscommissie meege- naar aanleiding van een van D66. In overleg met FolV^lnciale Sportraad, de al-, handbal en korfbal- zullen thema-avonden den georganiseerd. LEIDEN Scylla heeft zich met de 8-2 overwin ning in de derby tegen Avanti uit de gevarenzone van de eredivisie ge speeld. Ook het Oegst- geester Pecos haalde nut tige winst. Scylla startte uiteraard als fa voriet tegen Avanti, dat zijn zeer jeugdige team ervaring in de eredivisie wil laten opdoen. Een streven, dat succes lijkt te hebben, want het eerste paar van de Leidenaars, Michel de Boer en Marijn de Bruin stuit te op fikse tegenstand. Beiden hadden drie games nodig te gen Michael van der Haar, die tegen tegen kopman De Boer tot ver in de derde game een voorsprong had. De Bruin moest ook aan Ronald Vijver berg een game afstaan. Lars Wittebrood werkte voor Scylla een achterstand van een game en 18-12 in de tweede game weg tegen Edwin Vente, maar verloor van Patrick van Me verden. De laatste verloor met 22-20 in de derde game van de invaller voor Mirjam Homan, Mark Klein. Vente klopte Klein in twee games. De dub bels werden eveneens een prooi voor het Leidse Scylla. Pecos zal ondanks de riante 9- 1 overwinning op SKF geen plek bij de beste vier teams van Nederland halen. De met Ron Schipaanboord weer com plete ploeg uit Oegstgeest zag Friso Reitsma twee maal met 23-21 in de derde game fini shen, éen maal winst op Van Wel, één maal verlies tegen opponent Weyland. Schipaan boord en zijn makkers Her man van der Broek en Siem van der Valk bleven vaak nipt ongeslagen. De dames van Do- cos leden hun derde nederlaag. De niet gesponsorde Leidsen, die ook nog eens steeds met een invalller moeten aantre den, redden tegen Reflex via Petra Buitelaar de eer. LEIDEN De hockey- mannen van LMHC heb ben met de royale zege op Upward de weg vooruit terugggevonden. In de tweede klasse handhaaft Forescate zijn koppositie. De derby tussen het on deraan staande Alecto en Leidse Studs eindigde in het voordeel van de Lei derdorpers. Bij de vrou wen zijn weinig positieve geluiden te melden. Mannen Upward - Leiden 0-3 „We zitten weer op de juiste weg", meldt Casper Klijn van uit Arnhem. „Dat Upward was vorig jaar gepromoveerd en had dit seizoen al twee maal gewonnen, terwijl wij vorige week pas het eerste punt ver overden. We hadden ditmaal een voortvarende start. Tot de rust bleef het toch 0-0, omdat Paul Brinks, die vroeger in Oranje keepte, steeds een doel punt in de weg stond." Ook na de rust handhaafde Leiden zijn pressie, hetgeen in een solo door het midden en een treffer van Sander Vinken- steyn resulteerde. Vervolgens toonde de nieuweling in de ploeg, spits Floris Swinkels zijn grote klasse met twee velddoelpunten. Evergreen - Roomburg 2-1 „Een pittige wedstrijd", is het commentaar van Roomburg- verdediger Michel Langezaal. „Er werd van beide kanten agressief gespeeld. Roomburg had in de eerste helft wel meer de aanval, maar Ever green scoorde." Halverwege de tweede helft maakte Cees Wendt uit een strafcorner ge lijk. Een onterecht gegeven strafcorner bepaalde vlak voor tijd de winst in het voordeel van de ploeg uit Maassluis. Alecto - Leidse Studs 3-1 De derby tussen de twee ploe gen, die onderaan staan in de tweede klasse, Alecto en Leid se Studs, eindigde verdiend in het voordeel van de thuisspe- lende Leiderdorpers. „We heb ben op de combinatie van in zet en conditie gewonnen", is het commentaar van coach Fe lix Zwegers. De Leidse Studs namen in de eerste helft door een verzilverde strafcorner van debutant Jan Grijpma een voorsprong. „Alecto speelde zijn beste wedstrijd in een jaar", is de mening van de ge blesseerde Studs-coach Jurjen van Aken. „Wij konden de druk niet vasthouden, krijgen een kaart tegen en dan loop je achter de feiten aan." Na vijf minuten kwam de score van Alecto op gang. Erik van der Burg pakte de rebound met een backhandje. Na dertien minuten scoorde Alex Hagen een veldgoal, zeven minuten later gevolgd door Erik Kruis. HDS - Forescate 1-2 Door met 2-1 van HDS te win nen handhaaft Forescate zijn koppositie. In de eerste helft stelde een dieptepass van Erik Kruismulder Gert-Jan Egbe- rink in staat via de leggets van de keeper te scoren. In de tweede helft leverde het te genoffensief van HDS de ver diende gelijkmaker op. De ploeg uit Voorschoten speelde niet goed, maar een prima een-twee tussen Bernard Thie- me en Olivier Kist werd door de eerste doeltreffend afge rond. Guido Klomp haalde nog een bal van de doellijn, zo dat Forescate op voorsprong bleef. Alphen - Reigers 1-4 Alphen verloor terecht van de Reigers. Vooral in de tweede helft was er geen eenheid in het spel en kon het team uit Hoofddorp binnen 15 minuten tot 4-1 uitlopen. Lodewijk van Klaveren tekende voor het Al- phense doelpunt. De dames slikten een 1-0 nederlaag bij Kameleon. Noordwijk - FIT 0-1 De probleempjes in het mana gement hadden geen weerslag op het spel van Noordwijk. Twee strafcorners gingen ech ter nipt naast FIT benutte de enige mogelijkheid door over invaller-keeper Ewout Mod derman te pushen. Ook in de tweede helft kon Noordwijk drie geheide kansen niet ver zilveren. De dames verloren in en bij Haarlem met 1-0. Vrouwen Alecto - Were Di 1-2 „We zijn gewoon niet agressief genoeg begonnen", stelt Rob bert Kruidenier. „Daardoor kwam Were Di het snelst in de wedstrijd en konden zij sco ren." Alecto herstelde zich via een gave voorzet van Mariet Kruidenier, die Tessa van Dijk in staat stelde in te tikken. In de tweede helft was de strijd gelijkwaardig. Vijf minuten voor tijd benutte Were Di haar enige strafcorner. Leiden - Kivieten 0-1 Leiden had een uitmuntende start, maar Kivieten nam via een strafpush een voorsprong. Ook de wissels in de tweede helft met Henriette Smit en Evelien Krul leverden geen treffer op. Wel een dominant Leiden, dat Merlijn Thunnis- sen in het doel geen werk# meer gaf. Maar ook de rode* lantaarn. Be Fair - Roomburg 1-1 Roomburg heeft drie-kwart van de wedstrijd op de helft van Be Fair gebivakkeerd. Claar van Bergen Henegou wen maakte met een mooie solo de achterstand uit de eer ste helft goed. Soest - Forescate 1-1 Een veldoverwicht in de eer ste helft leverde een score van Romee Zwaan op aangeven van Maijorie Zaaijer op. Soest was feller in de tweede helft en maakte met enig geluk ge- li.k.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 19