Eerste bollen-derby een kraker van formaat Leiden pakt een punt Ron de Jager wijst Scheveningen terecht Ccidóe Sou/tont SPORT ARC laat kansen liggen Noordwijk scoort weer niet Eerste verlies voor Katwi QUICK BOYS OP VALREEP NAAST FC LISSE RCL deelt met Capelle SV Voorschoten troeft Hazerswoudse Boys af V MAANDAG 30 SEPTEMBER 1991 - 'm NUMANSDORP ARC wacht nog immer op de eerste overwinning van het seizoen. Het resultaat bij NSW mocht echter zeer bevredigend worden genoemd. De Alphense Racing deelde in Numans- dorp de punten: 1-1. ARC kwam sterk uit de startblokken: uit een voor zet van Arjan van der Laan scoorde Johan de Boer 0-1. Even later was het alweer gelijk. Jan Wouters verdedigde foutief uit en dat zijn gelegenheden die NSVV-topscorer Rini van Trigt in de regel niet laat liggen: 1-1. Arjan van der Laan had vervol gens een uitstekende kans om ARC wederom op voorsprong te zetten. Oog in oog met de NSVV- goalie gekomen, slaagde Van der Laan evenwel niet. Zoals diezelfde speler na de pauze de bal op nieuw niet in, maar naast het doel van de thuis club deponeerde. Vijf minuten voor tijd kropen de Alphenaren zelf nog door het oog van de naald toen Dik van de Plank een prachtkans om zeep hielp. ROZENBURG Rozenburg en Noordwijk hielden elkaar op sportpark West goed in evenwicht. Beide ploegen kregen in dit ge- lijkopgaande duel kansen om de winst naar zich toe te trekken, maar faalden in de af werking. Het bleef derhalve 0-0. Danny Kuppen was als eerste dichtbij een (Rozenburgs) doelpunt. Even later had Pa trick Scheurwater de kans Noordwijk op voorsprong te zetten, maar zijn schot beland de in het zijnet. Ook de tweede helft kende een op en neer golvend spelbeeld. Vlak voor tijd kregen de Rozenburgers twee prachtkansen om de overwinning binnen te halen. Ronald Ver meulen kon zijn solo echter niet afronden en Jojan van Dokkum kopte voor een leeg doel naast, zodat de duizend toeschouwers op sportpark 'West' naar huis moesten zonder een doelpunt te hebben gezien. LEIDEN In de derde klasse zaterdag had zowel Leiden als Zevenhoven net als vorige week weer moei te met scoren. De mogelijk heden waren er, maar de treffers bleven uit. Leiden behaalde een punt tegen 's- Gravenzande en Zevenho ven verloor van koploper DEVJO. Leiden - VGravenzande 0-0 „De kansen worden wel ge creëerd, maar er wordt gewoon niet gescoord. Daar schort het al een paar wedstrijden aan", aldus Leiden-trainer Peter Ciere. Lei den startte de wedstrijd goed, maar werd na twintig minuten iets meer onder druk gezet door 's-Gravenzande. De tweede helft gaf hetzelfde spelbeeld. Beide ploegen kregen de mogelijkhe den om te winnen, maar moes ten genoegen nemen met een punt. Voor Leiden miste Rob Bink in het begin van de wed strijd twee keer in korte tijd al leen voor de doelman. Na rust was Maurice van Berkel dichtbij een treffer en faalde ook Robin Verhoeven alleen voor de kee per. DEVJO - Zevenhoven 1-0 (0-0) Zevenhoven heeft in Voorburg een verdiend punt laten liggen. Koploper DEVJO speelde mat en gaf genoeg kansen weg. Ze venhoven was wel een paar maal heel gevaarlijk voor het vijandelijke doel, maar kreeg de bal niet in de touwen. De thuis ploeg creëerde vooral in de be ginfase de beste mogelijkheden. Het winnende doelpunt viel ech ter pas een kwartier voor het eindsignaal. HEERJANSDAM Katwijk en Heerjansdam mai er zaterdag geen schitterende vertoning van. Kaï was misschien nog wel de minst slechte ploeg, i Heerjansdam toonde zich in de afwerking een stukl loor bloediger. Waarmee de eerste nederlaag van Katwij DOUW seizoen een feit was: 2-0. Kansen voor Kees Krayenoord en Dennis-Jan 1| betekenden bijna een Katwijkse voorsprong. Maar Henk Langemaat geblesseerd was uitgevallen, wasi ganisatie zoek in de Katwijkse defensie. Hiervan Walter van de Burg op fraaie wijze profiteren: 1-j slag van rust kreeg Heerjansdam een strafschop men, omdat de Katwijkse keeper Teun van Duivei tegen de handen van Carlo van Zeist aanschoot. Di tenkansje werd koel benut door Peter Boudewijn: l rust gingen de Katwijkers massaal in de aanval poging de schade te beperken. Van dichtbij schoten Langeveld en Kees Krayenoord echter hoog over, een 2-0 nederlaag het resultaat beide ig-dra rolg v ky oi oot z irden bijz< Ziji 'elk n KATWIJK De eerste bollenderby van het sei zoen, Quick Boys - FC Lisse, is zaterdag uitgelo pen op een kraker van je welste. Niet zozeer het' goede voetbal, maar wel de hoog oplopende emo ties gaven de wedstrijd zijn hoge amusements waarde. Geheel in stijl kwam de eindstand pas in blessuretijd op het bord. Een discutabele strafschop bracht niet alleen Quick Boys het verdiende punt (1-1), maar gaf tevens de René Dompeling story geen happy end. Wat was er mooier geweest voor invaller Dompeling als hij in de laatste seconde van de strijd de strafschop van Edwin Otte ook nog had gekeerd... De Noordwijker in Lisser dienst had een half uur voor tijd de uit het veld gestuurde Paul Veenboer vervangen. Op dat moment vond er een bele gering plaats van het Lisser doel. Dompelings kortstondige debuut werd er echter één om niet snel te vergeten. Met een drietal schitterende reflexen bracht hij Quick Boys op de rand van de afgrond. Maar op het moment dat de Katwijkers naar beneden dreigden te stor ten, zette de ervaren Keith Masefield ter hoogte van de achterlijn een onnodige sliding in. De man met bal, Frenk van der Kley, weet als geen ander wat het versieren van een strafschop inhoudt. Voor de derde maal dit seizoen leverde een buiteling van Van der Kley een strafschop op. Otte kreeg hiermee de gelegenheid om zijn achtste seizoenstreffer te scoren. Wat hij ook deed. Lisse trainer Ruud Bröring was na afloop maar matig te spreken over de leiding van scheidsrechter De Boer. „De gelijkmaker hing natuurlijk al een tijdje in de lucht, maar als Quick Boys het zelf niet voor elkaar krijgt, is dat natuurlijk geen reden om een handje te helpen. De sliding van Mase field was een normale, Engelse tackle". Ondanks de kritiek op de leiding, verloor Bröring weinig van zijn goede humeur. Daar was verder ook geen re den toe, want met de deling mochten de Lissenaren hun handen dicht knijpen. Op het eerste half uur na beperkte „Liss" zich hoofdzakelijk tot het verdedigen van een 1-0 voorsprong. Die was verkre gen na 13 minuten toen slecht wegwerken in de Katwijkse defensie door de sterk spelen de René Ras werd afgestraft. De ex-Van Nispen speler was vervolgens nog twee maal dicht bij een treffer voordat Quick Boys weer een beetje bij de les was. „Ik miste agressie en beweging bij de spelers. Pas in de tweede helft pikten we de draad weer op", keek Boys trainer Wim van Zwam enigs zins teleurgesteld terug. Het herstel van de thuisploeg had direct zijn weerslag buiten de lijnen. De 3500 toeschouwers grepen elke kans of incident aan om zich te roeren. Het zou niet meer stil worden in de tweede helft, waarin Lisse met tien man verder moest. Eerst maakte Bröring het zijn team niet makkelijker door de ge blesseerde Ralf Polman een kwartier onder dokters behan deling te stellen zonder hem te wisselen. Toen Polman koud in het veld was teruggekeerd, was het de beurt aan Veen- boer om het veld te verlaten. Bij een doorbraak van de uit stekend spelende Van der Kley had de Lisser goalie op zettelijk hands gemaakt. De Boer paste de nieuwe regels toe, waarna Veenboer schel dend de kleedkamer opzocht. Spits Mark Ens werd ingeruild voor reserve doelman Dompe ling waarmee Lisse de hoop op nog een treffer reduceerde tot bijna nul In de kokende duin pan hield Dompeling het hoofd opvallend koel. Inzetten van Johan Jonker, Edwin Otte en Hans van der Plas troffen dankzij Dompeling geen doel al had hij daarbij assistentie nodig van de paal en Edward van der Putten die een schot van Leen van der Plas van de lijn haalde. Het in eigen huis al bijna twee jaar (voor de competitie) ongeslagen Quick Boys leek deze status tegen Lisse kwijt te raken. De Boer besliste in de 97e minuut van de wedstrijd echter anders... Scoreverloop: 13. Ras 0-1, 97. Otte 1-1 (strafschop) Quick Boys: Ruwaard,. Hans van der Plas, Dijkhuizen, Gey- teman (Leen van der Plas), Jaap van Duyn, Floor van FC Lisse-doelman Paul Veen boer is bezig het veld te verla ten. Het beginpunt van de René Dompeling-story. FOTO: HENK SNATERSE Duyn, Jonker, Aandewiel, Otte, Kanbier, Van der Kley. Lisse: Veenboer, Van Rooyen, Van der Putten, De Keizer, Masefield, Den Haan, Polman, Ras, Vermin, Ens (Dompeling), Kattenberg (Bremmer). LEIDERDORP Zaterdag tweede klasser RCL behaal de een doelpuntrijk gelijkspel tegen Ca pelle. Na een 2-1 ruststand eindigde de wedstrijd in Lei derdorp in 3-3. Ca pelle was zeker in de eerste helft de betere ploeg. Na de rust ging de strijd meer gelijk op. Dankzij twee fouten in de verdediging van Ca pelle kwam RCL aan de leiding. Rini Oosterlee omspeelde de doelman en schoot raak. Erwin Nieuwenhuizen verzil verde na een half uur een uitval van RCL. Lars Pijlman maakte de aansluitende treffer voor Capelle. Na de thee viel de gelijkma ker door een foutje van doelman Arjan van Heusden, die verder uitstekend keepte. Ron van de Post maakte het derde Leiderdorpse doelpunt zoals dat al twee keer eerder ge beurde: een lange bal en de doelman omspe len. Van Heusden ver hinderde in de slotmi nuut nog schitterend de gelijkmaker, maar in blessuretijd trok Pijl man de stand definitief wel gelijk. Ron van de Post heeft zojuist RCL's derde goal gescoord en viert zijn feestje liggend. Z'n ploeggenoten zijn on derweg... FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN DEN HAAG Ron de Jager heeft Scheveningen eergisteren nog eens dui delijk gemaakt dat hij er sinds z'n vertrek bij de Houtrust-club niet slech ter op is gaan voetballen. De spits van Rijnburgse Boys liep voor de pauze nog te tob ben met slecht schoeisel, maar eenmaal met een afschroef- baar gedeelte onder de zool legde hij de Haagse eersteklas ser op de pijnbank. De Jager deed hetgeen Scheveningen liet afweten: hij scoorde twee maal en had dus een flink aandeel in de eerste overwin ning die Rijnsburgse Boys dit seizoen behaalde (3-0). Scheveningen wist zaterdag niet om te gaan met de weelde die de ploeg in de schoot kreeg geworpen. Bij een stand van 0- 0 verschenen achtereenvol gens Marlon Grootveld, Frans de Kat en Hans Tellier oog in oog met doelman Jan Blankes- poor van Rijnsburgse Boys. Het trio had telkens de hoek voor het uitkiezen, maar kreeg het niet voor elkaar het eerste doelpunt op eigen veld te ma ken. Natuurlijk, die Blankes- poor hield op een puike wijze z'n doel schoon, maar toch. „Zulke ballen moeten er ge woon in", mopperde trainer Leen de Graaf. Hoe het wel moest bewees Ron de Jager aan de andere kant. De voormalige goaltjesdief van Scheveningen en SV'35 benut te eerst een voorzet van Mar tin de Louw (die Raymond Batten eenvoudig had ver schalkt) om met z'n hoofd te scoren. Later, toen diezelfde De Louw een strafschop al had benut (overtreding Hans Knij- nenburg), zette De Jager an dermaal de defensie van Sche veningen te kijk. Hij slalomde soepeitjes het zestien meterge- bied binnen en dacht niet na, maar dééd het gewoon. Boem, dus en 3-0. „Halverwege heb ik een paar andere schoenen aangetrokken", aldus een op getogen De Jager die al vier maal scoorde voor zijn elftal. „Dat pakte goed uit. Eerst gleed ik steeds uit, maar in de tweede helft kon ik aardig op de been blijven. Tja, dit geeft wel een lekker gevoel natuur lijk. Uitgerekend scoren tegen m'n oude club". Scheveningen-Rijnsburgse Boys 0-3 (0-0). 68. De Jager 0-1; 84. De Louw 0-2; 87. De Jager 0-3, Rijnsburgse Boys: Blankespoor; Wendt, Bodaan en Heemskerk, Van Dijk (Janmaat), Koet, Aandewiel en Hooijmans; De Louw, Vonk LEIDEN Koploper Hazers woudse Boys kwam in de vier de klasse A in Voorschoten van een koude kermis thuis. SV Voorschoten won met 4-1. Ter Leede, de nummer één van 4B deed het beter. Al was de 2-3 overwinning op TAVV geenszins overtuigend. SV Voorschoten - Hazers woudse Boys 4-1 (3-0) Voorschoten was na de twee laatste nederlagen duidelijk gebrand op de punten, terwijl koploper Hazerswoudse Boys het iets rustiger aandeed. Dit bepaalde het beeld van de Avedstrijd. Hein de Graaff opende in de zesde minuut de score voor de thuisploeg op aangeven van Tjeerd Verwey, die de tweede treffer zelf maakte. Tussen de goals in redde Voorschoten-doelman Jos Lozen heel knap op een inzet van Coen Warnau. Kees Hulzebos zorgde voor het der de doelpunt. Hij bleek sneller dan zijn verdediger. Invaller Frank de Zwart maakte de vier vol. Bert Poot benutte voor Hazerswoudse Boys een penalty, nadat Paul van Paas- sen een overtreding in het strafschopgebied had begaan. Sleutels - KRV 2-2 (2-0) Hoewel KRV in dit treffen de sterkste was nam De Sleutels voor de rust met twee goals de leiding. Leo Compeer kopte de bal door en Ronald Lambordis maakte het af. Ronald Gulde- meester onderschepte een te rugspeelbal van Pieter Doets en tekende voor de tweede treffer. KRV kreeg nog voor de thee de kans op de aanslui tende goal, maar Gerben Vo gelaar liet de strafschop onbe nut. Na de thee bracht Arno van de Boom KRV terug in de race. De gasten lieten goed voetbal zien, maar De Sleutels verdedigde met veel inzet de voorsprong. In blessuretijd pakte Martin van Delft alsnog een punt voor KRV. „De ge lijkmaker was zeker verdiend voor KRV, het was alleen heel sneu voor ons", aldus De Sleu tels-trainer Han Tisseur. Alphia - ROHDA 2-3 (2-1) Een spannende wedstrijd tus sen twee ploegen die aan el kaar waren gewaagd. Vooral - te eerste helft werd er een GWS loopt uil op concurrenl DEI eft ze bliek eept LEIDEN Na een 4-1 winning op HVZ is koj GWS een punt uitg naaste concurrent Koudt dat een punt liet Woubrugge (1-1). Valken Abbenes deelden na terst spannende wedstri punten (4-4) en MVKV de opgaande lijn door n 0-1 overwinning bij llgenst vi.irvi CVP»W Uiolrln ..tl id L< jen l Gr. IJmi Dr (4f e (1 5ltisch ch Be hoog tempo gespeeld en toon den de ploegen veel inzet. In de twintigste minuut nam Al phia de leiding. Een snoeihard schot van Ed de Rooij werd door de doelman gekeerd en Gordon de Pater maakte in de rebound de treffer. De gelijk maker volgde twintig minuten later, maar nog voor de rust nam de thuisploeg wederom de leiding. Ook dit maal vorm de een schot van De Rooij de basis. Leen Baaij maakte het werk af. Een hoekschop en een snelle uitval in de tweede helft brachten ROHDA echter toch de overwinning. TAVV - Ter Leede 2-3 (1-1) In de openingsfase kreeg TAVV een aantal goede sco ringskansen, die aanvankelijk niets opleverden. Pas na een krap half uur spelen schoot Jerry van de Zwaan de bal in de rechterbovenhoek. Vlak voor rust trok Frits Hoekstra de stand weer gelijk. Na de doel wisseling was Ter Leede vooral door de snelle combina ties de betere ploeg. Hans Ver- kuylen kwam vrij voor het doel en tikte het tweede Sas- senheimse doelpunt in. Na een half uur rondde Peter Scheltus een aanval op rechts met een goal af. Vlak voor tijd maakte Kees Hoogenes het verschil voor TAVV iets kleiner. Hij benutte een strafschop. De punten gingen uiteindelijk naar de beste ploeg. Kagia - Jodan Boys 3-5 (0-1) De ploegen lieten in de eerste helft een mooie pot voetbal zien met aan beide zijden kan sen. Jodan Boys nam al snel een voorsprong door slecht wegwerken van de bal door de defensie van Kagia. Vlak na de thee breidde Rik van der Spek de voorsprong uit, ge volgd door twee treffers van de snelle buitenspeler Richard Vrolijk. De wedstrijd leek ge lopen, maar er volgde nog een enerverende finale. Vijf minu ten voor het eindsignaal maakte Erik Wijnhout uit een voorzet van Ron Kattenberg de eerste goal voor Kagia. Di rect daarop schoot Jan Kaak de bal schitterend in de krui sing, gevolgd door een doel punt van Kattenberg die vanaf de middellijn mocht doorlo pen. Er volgden nog een paar spannende minuten, maar een vrije uittrap van Jodan Boys deed alle hoop teniet. Valken'68 - Abbenes 44 In de beginfase was Vall sterker. Na tien minuten gen de Valkenburgen stafschop te nemen nadi [j bert Binnendijk door Honcoop onderuit was. Van elf meter v buitenkansje om zeep lgswe pen door Fred van Vo gen. Robert Binnendijk even later wél succesvol In dezelfde minuut we: meest, stand echter weer gel jezien trokken door Peter K Iers di berg, die een strafschop naam nemen nadat Marco in de was gevloerd door Reii stig dc Zwart. Een prachtig doe rthal van Marco de Haas bete de de 2-1, maar Remco Zi den e maakte weer gelijk. Vlak m is, i rust zette Rick v/d Berg te vii nes op voorsprong. Ne i Sams bracht Marco Troost 2-4 Het scorebord, waarna massaal ten aanval- trok doelpunten van Fred Voorbergen en Sander haalden de Valkenburge ie gen nog een gelijkspel binne ison ze Lugdunum - MVKV 0-1 gelat Lugdunum had veel ba vaart maar MVKV was counifenen d gevaarlijker. Na tien mi nen k scoorde Maarten de Mo ir gaar dichtbij de openingsi r Lei Ton Boting en Daan mans waren dichtbij de maker, maar faalden in werking. Na rust trok zich massaal voor eiger terug, waardoor Lugo zich nauwelijks kansen creëren. Met snelle uit^ Q hadden Martin Oudshoc Marcel Huisstede kans voorsprong te vergroten, het bleef bij 0-1. Woubrugge - Koudeke 'j (0-0) Met soms iets te harde probeerde Woul IHF-b r) kunr lompet ;en dul d twee Eur ^1EN - m han! ïog ste best g ,*lub v< kampioenskandidaat EJort vo kerk van zich af te hi Arno Filippo zette Kout koppend bijna op voon Maar na rust was het brugge dat het eerste scoorde, nadat John v/( profiteerde van verkeei verdedigen van Ed Vi 'eVtoerr Hierna werd de wedstri grimmiger. Een mooie van Ron Paling werd ot mentair onderbroken Hans Hoogenboom, waa: bal op de stip werd f Vanaf elf meter knalde Weyman de gelijkmake nen. Hierna moest Woi% met tien man verder Bas Endlich uit het velo lngn gestuurd, nadat hij Erik^] had nagetrapt. Mark E had nog een kans om he nende Koudekerkse da te maken, maar het bleei 1. GWS - HVZ 4-1 (2-0) Gedurende de hele v had GWS een veldovei Mart van Beelen brak open door een voorze Wim v/d Mey beheers! ronden. Een eigen do gentijdi van Rico Zandbergen be lmere de 2-0. De tweede hel GWS alle kans de voor te vergroten, maar Chai ny en Gijs Baars hadde nig geluk. Mart van derwijk had dat wel, want mep in 1. doelpunten bracht hij het scorebord. Met eet schot in de kruising Bram Blijleven de ee HVZ. GWS heeft week aan een geli_ noeg om de eerste perio in de wacht te slepen. SVOW - LSVV'70 6-1 Door een bliksemstai SVOW werd LSVV'70 donderd. Binnen elf m stond het 3-0 door van Kees van Rijn, Ma 1ERE - ruit be ts. Het onder rit Soi :weg ld bestr igse HAA Haag ...Jen uit Weegen en Wim Zoet ^e_vei De tweede helft probee studentenclub terug te 1w maar kansen voor Bnatle t« Linschoten en Folker di ^andali ber leverde niets op. was wél doeltreffend prachtige treffers van van Rijn, Leo Verha r> naar Mark v/d Weegen tik levan I stand naar 6-0. Folke 'Vinciah Braber deed in de slotff?aL hf terug voor LSVV'70: 6- het I moet b der N.E raadsi zulle den

Leidse Courant | 1991 | | pagina 18