iparta klimt naar de top SPORT eal bevestigt komst Beenhakker nog niet rn 13 Catenaccio in het Zuiderpark Persoonlijk cadeau idwOowiant MAANDAG 30 SEPTEMBER 1991 Düsseldorfse horeca wil van Ajax af 0ÜSSELDORF De horeca in Düssel- jorf is in opstand gekomen tegen Ajax. Jezamelijk hebben de eigenaars van ca- es en hotels er bij het stadsbestuur op arigedrongen de club de tweede thuis wedstrijd in de strijd om de UEFA-beker liet meer in het Rheinstadion te laten pelen. De horeca kwam tot dit besluit, ladat zich rond de wedstrijd van Ajax te- ;en Örebro in de binnenstad enkele on- ereldheden voordeden. Er werden 28 federlanders gearresteerd. Ajax moet, in erband met een straf van de UEFA, nog wee thuiswedstrijd op tenminste 100 ki- ometer van Amsterdam spelen. Turninternaat blijft bestaan BEEKBERGEN Het turnin ternaat op Papendal blijft voor lopig bestaan. Ook aan het trai ningscentrum voor de ritmische sport gymnastiek wordt voorals nog niet getornd. Een project groep 'Meerjaren-aanpak top- en wedstrijdsport' moet bestude ren op welke wijze de doelstel lingen van de sectie wedstrijd sport van de Koninklijke Ne derlandse Gymnastiek Bond be reikt kunnen worden. Dat was de uitkomst van de woelige jaarvergadering van deze sectie zaterdag in Beekbergen. Sparta Praag wil Chovanec ARNHEM Jozef Chovanec heeft de kans binnenkort weer geregeld te spelen. Sparta Praag, de vereniging waar hij elf jaar voor heeft gevoetbald, heeft PSV verzocht hem voor de rest van het lopende sei zoen te willen „verhuren". De vroegere Tsjechoslo waakse in ternational heeft dergelijke mogelijkheden eerder van de hand gewezen, hij voelde er bijvoorbeeld niets voor op een vergelijkbare voorwaarde naar Sparta te vertrekken. Schaatser bekent gebruik doping HILVERSUM Voor het eerst heeft een vroegere topschaatser uit de Sovjetunie bekend anabolica te hebben gebruikt Dimitri Botsjkar- jov heeft verklaard tussen 1984 en 1988 ongeoorloofde spierverster- kende middelen te hebben geno men. Die werden door artsen om schreven als vitaminen. Hij weet niet welke preparaten het precies waren. „Het waren sterke midde len, waarvan ik in een week vijf kilo aankwam", verklaarde Bots- jkarjov (32) in een gisteren door RTL-4 uitgezonden interview. Spelersstaking voetbal Cyprus NICOSIA De start van het voet balseizoen in Cyprus is uitgesteld. Uit onvrede over de transferwetten van de bond kondigde de spelersvakbond een staking voor onbepaalde tijd aan. Als gevolg daarvan schrapte de bond de voor zaterdag vastgestelde 63 wed strijden in de vier divisies en alle duels in het jeugdcompetitie. De spe lers zijn van mening dat ze door het zetten van een handtekening ver plicht zijn hun hele loopbaan bij de zelfde club te blijven. Ze eisen onder meer dat de bond hun toestaat na acht jaar van club te veranderen. Programmablad van fusieclub kiest partij DORDRECHT De gedwongen fusie tus sen SVV en Dordrecht'90 staat van alle kanten onder druk. Bestuursleden, spelers en trainers vallen elkaar voortdurend in het openbaar af. Het Dordtse programma blad ..Warming Up" nam in de laatste edi tie duidelijk stelling tegen de SVV-groep. De 1200 toeschouwers bij het duel tegen RKC (3-2) kregen zaterdagavond onder meer het volgende te lezen: „De onvrede over die vervloekte fusie is enorm. Het ge tuigt niet van niveau als een speler (Mul der) en een (inmiddels) ex-bestuurslid (Van Dijk) voor de radio verkondigen „schijt" aan elkaar te hebben". [TERDAM Sparta eert in hogere sferen, fraaie zege op FC pte (3-2) bracht de erdammers in punten gelijke hoogte met oper Vitesse. „Ik laat foto van de stand op lekst maken", glun- e trainer Rob Jacobs, lan achter het verras sende succes. „Het plaatje komt ingelijst op mijn kantoor te hangen". Jacobs kon geen antwoord ge ven op de vraag hoe lang het was geleden, dat Sparta de eredivisie aanvoerde. „Maar dat zou best eens 100 jaar voor Christus geweest kunnen zijn". In zijn euforie durfde de Rot terdamse branieschopper te beweren dat de toppositie van Sparta, dat uit de laatste vijf wedstrijden negen punten haalde, geen incident is. „Ik zie niet in waarom wij geen blijvertje kunnen worden in de bovenste regionen", blufte Jacobs. „De spelers barsten van het zelfvertrouwen. We bieden het publiek spektakel én goed voetbal. De groep is jong en gretig. Ik verwacht op de korte termijn beslist geen terugval". De familie De Nooijer had een groot aandeel in de vijfde competitiezege, die beide ploe gen op de ranglijst van plaats deed wisselen. Dennis de Nooijer, de nieuwe spits van Sparta, scoorde twee keer. In beide gevallen kwam de voor zet van zijn tweelingbroer Ge rard, die dit seizoen als aan vallend ingestelde vleugelver dediger furore maakt. Onder Jacobs zijn de twee Zeeuwen van anonieme wisselspelers uitgegroeid tot vaste en ge waardeerde krachten. Niet waarmaken FC Twente sloot gistermiddag op het Kasteel een serie uitste kende resultaten af. De ploeg van trainer Vonk sloop dank zij negen punten uit de laatste vijf duels naar de tweede posi tie. De Tukkers, zonder de ge blesseerde mandekkers Paus en Elzinga, konden tegen Sparta de hoge klassering niet waarmaken. In de zevende minuut van het aantrekkelijke duel mocht Dennis de Nooijer twee keer ongehinderd aanleggen. De eerste poging werd 'geblokt' door Zwijnenberg, in de her kansing faalde de behendige frontsoldaat niet, 1-0. Na goed voorbereidend werk van de actieve Mulder, de enige Twent die nog redelijk vol deed, schoot De Boer in de 31ste minuut zijn ploeg uit de eerste kans naast Sparta. De thuisploeg domineerde ook in de tweede helft. Met Hout man voor Van den Berg bracht Jacobs vier aanvallers in het veld en tegen die ge waagde taktiek had FC Twen te geen verweer. Gezien het aantal kansen viel de zege voor de Jacobs-brigade te klein uit. Twee minuten na de pauze bracht De Nooijer met een knappe kopbal Sparta op nieuw op voorsprong. Twintig minuten voor tijd besliste De Getrouwe op aangeven van in valler Snoei de wedstrijd. In de slotfase stribbelde namens FC Twente alleen Mulder met zijn zesde competitietreffer nog tegen, 3-2. Rechts: Dit was ongeveer het dichtste dat FC Den Haag gisteren bij doelman Jan Willem van Ede van FC Utrecht kwam. Edwin Grünholz wordt door Eric van der Meer voldoende afgeschermd. FOTO: MILAN KONVALNKA DEN HAAG Met de ergste soort van catenaccio heeft FC Utrecht gisteren een punt uit het Zuiderpark meegenomen. Het jonge FC Den Haag was te onervaren om een gaatje te bo ren in de muur van metselaar Ab Fafié, 0-0. De doelverdedigers Stam en Van Ede kregen allebei niet meer dan één schot te keren. Wie van de 5000 toeschouwers bij het slotsignaal nog aanwe zig was floot van afkeuring. De bedoelingen van FC Utrecht werden snel duidelijk. De Europa Cupfighters bleven voortdurend met minstens tien man achter de bal. FC Den Haags trainer Co Adriaanse verwachtte deze speelwijze en waarschuwde zijn jonge ploeg voor een gevaarlijke counter. Geschrokken startte de thuis ploeg veel te voorzichtig. Voor rust viel niets te genieten, be halve misschien de hoogstand jes van Talan. Een slalompje kwam Plugboer op een gele kaart te staan. Extra aanvallers Na de pauze zette Adriaanse met Valk en Danen twee extra aanvallers in. De wedstrijd ve^d iets aantrekkelijker. Van de 52e minuut kon Torken de wedstrijd in Haags voordeel beslissen Op een steekpass van Danen kwam hij vrij voor Van Ede Torken schoot te snel en te zwak, een „eitje" voor Van Ede. FC Utrecht ging hierop nog verder terug, kreeg steeds meer controle over de wed strijd, die nog steeds niet om aan te zien was. In het slot- kwartier stuurde Adriaanse li bero Otto naar voren om met fysiek geweld nog iets te for ceren. Het publiek liep warm, effect had het niet, want Fafié reageerde onmiddellijk door der Net testte Stam met een met Sluyk nog een verdediger vervaarlijk afstandsschot. In i te brengen. INK WERKMAN HAAG In het op- tte sfeertje bij Ajax, tan door het naar n brengen door voor- Michael van Praag iet vertrek van Leo hakker, heeft de itter van Real Ma- tamon Mendoza voor verwarrende aanvul- gezorgd. De grote van 'de Koninklijke' irde gisteren officieel ivestigen dat Been- ?r (49) manager de Spaanse Istad. had zaterdagavond legeven dat Real Madrid tot 6 oktober had ge- met het bekendmaken it nieuws. Ajax wilde om duidelijke redenen de u al naar buiten bren- 'aarop het in de voetbal- gebruikelijke welles spelletje ontstond, dat :J wordt gespeeld als het k of de komst van een of speler openbaar Eén ding is zeker: Leo akker is weg bij Ajax. ende zijn derde jaar in :er vertrok hij. De Ajax- n fraai gespeelde •op achterlatend. Maar isterdamse club wel ver- d van een zeer stevige post (naar verluidt een ailjoen) en daarover zal 'raag toch zeker niet be- kunnen zijn. Te meer n Louis van Gaal een tende vervanger klaar Een trainer-coach die nsiders van een hoger wordt beschouwd dan akker en zeker een die olijk goedkoper is dan die is bezweken voor joenen van Real Madrid. ier op kop beenhakker zelf, door man van veel en en weinig inhoud, enige die de spijker op 1 leek te slaan in de tu- uze uren na het bekend i van het nieuws. Ter- in Praag jammerde over •nden vertrouwen', een die de onze niet is' en root gevoel van teleur- zette Beenhakker de n de juiste proporties, acten zijn altijd een on zaak", aldus de aspi- anager van Real Ma- li drid. „Bovendien is de reactie van Van Praag is zo verre oh- verwacht dat hij er niet bij vertelt dat er driemaal ge sprekken tussen het bestuur van Ajax en mij over het ver zoek van Real Madrid hebben plaatsgevonden. Die gingen in een plezierige sfeer en hadden wat mij betreft een zakelijke grondslag. Dat is ook het punt in deze hele affaire. De emo ties en de zakelijke aspecten worden niet uit elkaar gehou den. De afgelopen week heb ik nog samen met bestuursleden van Ajax gedineerd. Afgelo- Michael van Praag (foto) toonde zich 'geschokt' door het vertrek van trainer Leo Beenhakker. FOTO: ANP pen vrijdag heb ik zelfs nog de verjaardag van Michael van Praag gevierd. Dat waren ple zierige bijeenkomsten. Dan be grijp ik de emotionele uitspra ken van zaterdagavond niet helemaal". Toekomst Leo Beenhakker onderstreepte dat hij met de aanstaande ver huizing naar Madrid een keu ze voor de toekomst heeft ge maakt. „Ik heb nooit gezegd Mendoza prijst trainer Antic loofd. „In elk geval wordt hier tenminste één persoon in de maling genomen, Beenhakker of Antic", sprak een populaire radioverslaggever, die kind aan huis is bij Real Madrid. Antic, die als opvolger van Toshack en later Di Stefano werd aangetrokken, stelde vo rig seizoen met Real Europees voetbal veilig, maar zou in principe slechts als tussenpaus fungeren. Door de goede resul taten aan het einde van vorig seizoen, kreeg de Joegoslaaf echter een verlenging van zijn kontrakt aangeboden. MADRID Voorzitter Ra mon Mendoza sprak gisteren publiekelijk zijn vertrouwen uit in de huidige trainer van Real Madrid, de Joegoslaaf Radomir Antic. Maar nadat Beenhakker had gezegd dat hij een functie als technisch di recteur gaat bekleden en hij over de toekomst van Antic kan beslissen, wist gisteren geen Spaanse verslaggever meer of Mendoza op zijn woorden moest worden ge- dat ik tot mijn 65e op het veld wilde staan. Ik zit nu 25 jaar in dit vak. Er komt een moment dat je je oude dag zeker moet stellen. In deze wereld bestaan inderdaad afspraken. Meestal ligt de zaak zo dat de relatie bestuur-trainer een opgelegde relatie is. Met andere woorden: een conflict ligt meestal aan de basis van een scheiding. Dan bepaalt een bestuur dat een trainer weg moet. Ook Han Berger had afspraken. En wat zijn die bij Fortuna Sittard waard gebleken?. Ik heb bij het tekenen van een contract nooit de financiën een door slaggevende rol laten spelen. Maar in dit geval, bij de keuze voor Real Madrid, hebben de geldelijke aspecten voor tach tig procent invloed gehad". Beenhakker betwist de stelling dat hij zich slechts mokkend zou hebben neergelegd bij een eventuele weigering van Ajax mee te werken aan een over gang. „Ik heb gevraagd, ik herhaal gevraagd of Ajax wil de meewerken aan een ver trek. Als die toestemming niet zou zijn gegeven zou ik ge woon mijn merk zijn blijven doen. Zoals ik ook de voorbije drie weken, zo lang het con tact met Real al speelt, mijn werk ben blijven doen. En niemand heeft de afgelopen periode iets aan mij kunnen merken". Suleymanoglu is terug met goud Nairn Suleymanoglu, de Turkse gewichthefheid van pocketformaat, is weer helemaal terug. De olympische kampioen van Seoul (tot 60 kilo gram) was bijna twee jaar uitgeschakeld door blessures. Zijn loopbaan leek derhalve voorbij. Op de wereldtitelstrijd in Donaueschingen be wees de 24-jarige in Bulgarije geboren atleet het tegendeel. Met een totaal van 310 kilogram (trekken 137,5, stoten 172,5) veroverde hij, na 1985, '86 en '89, zijn vierde wereldtitel. In 1986 vluchtte de sterkste vedergwicht aller tijden uit Bulgarije, omdat hij werd gedwongen zijn naam Suleimanov te verbulgariseren tot Sjalamanov. FOTO: AP Prietpraat Louis van Gaal (rechts) is de opvolger van Leo Beenhakker, die zaterdagavond voor de laatste keer een wedstrijd van Ajax onder zijn hoede had. FOTO: ANP Wellicht ietwat obligate priet praat van Beenhakker, maar kenmerkend voor de situatie bij Ajax, dat niet alleen een forse salarispost kwijt is, maar tevens een als riant te ver wachten afkoopsom namens Real Madrid tegemoet kan zien. Twee elementen, waar door Ajax (lees: Van Praag) naar buiten toe de 'gekwetste' uithangt, maar intern zeer te vreden is over de gang van za ken Want na de tussentijdse verkoop door Ajax van Ri chard Witschge voor zeven miljoen aan Barcelona stromen op zijn minst opnieuw vele Spaanse tonnen richting Am sterdam. En die kunnen ze daar best gebruiken. En een beetje huilebalk-theater voor de vaak en de achterban is dan maar een kleine moeite. Paul Gascoigne weer eens op vuist LONDEN Paul Gas coigne blijft ophef ver oorzaken. Vooral bui ten de lijnen. Zaterdag ging de Engelse inter national in een nacht club in Newcastle voor de afwisseling op de vuist. Bij het handgemeen kwam hij op de geope reerde knie terecht, ver loor bij het gevecht een kies en meldde zich in het ziekenhuis met een bont en blauw geslagen gezicht. De agressieve bui van de vaak provocerende Gas coigne, er loopt nog een strafzaak tegen hem we gens mishandeling, zal het genezingsproces van de knie vertragen. Hij had gehoopt begin vol gend jaar terug te keren op de velden. Volgens de politie is geen aangifte van het voorval gedaan en is ook niet bekend of Gascoigne de knokpartij heeft uitgelokt. Deze originele Parker Rollerpen, waarin uw eigen naam wordt gegraveerd, krijgt u toegestuurd na het opgeven van een nieuwe abonnee. De nieuwe lezer wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I Noteer als nieuwe abonnee ingaande: Phr./Mevr.: I Straat: Postcode plaats I Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: maand (automatische betaling) f25,70 kwartaal (automatische betaling) f 76,60 kwartaal via acceptgiro f 78,60 Stuur als dank een Parker Rollerpen naar: Postcode/plaats: I Op de pen moet staan: 1 n open envelop - postzegel niet nodig - Stuur deze bon ii Leidse Courant, antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haaq |NZ I £eidóe@owuvnt L

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13