rotesten tegen nieuwbouw hebben geen resultaat aim een ton extra )or opknapbeurt tlkenburgse flats Valkenburg verhoogt belastingen zeer fors CDA Sassenheim: Betere voorlichting politie nodig bij stroomstoring ichters strandpaviljoens tenen contract nog niet dócSoutant ;hoorlijl( C] |eföe-4)r, r (6-11) en KNi kloj ei DUIN- EN BOLLENSTREEK WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1991 11 ;ENBURG De gemeenteraad van Valkenburg gaf ivond groen licht voor een extra krediet van 115.000 bestemd voor groot onderhoud aan 39 flatwonin- 't Frankenburg. Dit gebeurde op verzoek van het traadslid P. Mizee. Hij had kritiek op het feit dat het de gevel van de flats niet uitgevoerd zou 'i in. Wethouder M. Vos had laten weten niet nog meer 1-13 het project kost nu al 2 miljoen gulden - in de op- __0--0^urt te willen steken. Mizee kreeg steun van de nog V: en het CDA. Ook zij waren van mening dat het on- olgende ud niet compleet zou zijn wanneer de flatwoningen i niet ve eïsoleerd zouden worden. VALKENBURG Net als de overige gemeenten in de Duin en Bollenstreek worden ook de burgers van Valkenburg vol gend jaar geconfronteerd met een forse lastenverzwaring. De begroting voor 1992 stelt hen een verhoging van de afval stoffenheffing met 50 gulden in het vooruitzicht. Ook de onroe- rendgoed-belastingen vallen volgend jaar ongeveer eender de hoger uit. De aanpassingen worden hoofdzakelijk veroor zaakt door hogere milieulasten en lagere inkomsten vanuit Den Haag. Wat het eerste be treft wijst het college op de noodzaak de afvalverwerking voor tachtig procent kosten dekkend te maken. Ondanks het optrekken van de heffing tot 215 gulden wordt dat overi gens ook in 1992 niet gehaald. Het ligt daarom voor de hand dat ook in de jaren na 1992 ver dere lastenverzwaring op dit terrein onontkoombaar zal blij ken. De rijksinkomsten verto nen de laatse jaren een grillig beeld, constateert het college. Na een aanvankelijke verho ging van de uitkering uit het gemeentefonds in 1991 is de rijksbijdrage voor 1992 weer fors gekort, bijna tot het niveau van 1990. Alles bij elkaar bete kent dat voor de gemeente een tegenvaller van 48 mille. Daar om zal ook de onroerendgoed- belasting met eenderde moeten worden opgetrokken. Een huurder van een woningwet woning van 120.000 gulden zal volgend jaar 120 gulden moeten gaan betalen. De door het colle ge voorgestelde maatregelen zouden de gemeente een batig saldo van 85.000 gulden op moeten gaan leveren voor nieuw beleid. Daartoe behoort ondermeer het vervangen van de riolering in de Middenweg. Onderzoek heeft uitgewezen dat het riolenstelsel op sommi ge plaatsen op instorten staat. Ook het riool in het Franken burg is toe aan een onder houdsbeurt. In 1993 zal Val kenburg het gescheiden opha len van GFT- en het overige huishoudelijke afval invoeren. De gemeente heeft daarvoor aansluiting gezocht met Kat wijk, waar vanaf februari 1992 een proef zal plaatsvinden met de gescheiden afvalinzameling. Het college is er nog steeds voorstander van de openstel ling van het politiebureau uit te breiden. Op. dit moment is het bureau in het gemeentehuis enkele uren in de week bezet. Een regelmatigere bezetting is al jaren een wens van het ge meentebestuur. Nu de laatste woningbouwpro jecten in 't Boonrak in gang zijn gezet is de gemeente op zoek naar nieuwe lokaties voor toekomstige woningbouw. In de eerste plaats denkt men daarbij aan aangepaste wonin gen op 't Weitje. Daarna zal ook het HIBE-terrein aan de beurt komen. Tenslotte zouden ook de restgronden van de S4 voor bebouwing in aanmerking kun nen komen. Rotonde Zeeweg een week eerder gereed KATWIJK De nieuwe rotonde tussen de Zeeweg, Karei Doorman laan en Meeuwenlaan in Katwijk wordt morgen opengesteld voor aÜe verkeer. De aanleg is een week snel ler verlopen dan gepland, dank zij het goede weer. Half augustus is men begonnen met de werkzaamheden die tot doel hadden het voormalige kruispunt veiliger te maken. De aan- legkosten bedroegen 535.000 gulden, waarvan het Rijk 237.000 gulden voor zijn rekening nam. Het knooppunt zal om half elf worden geopend door de Katwijkse wethouder van verkeer en vervoer, W. van der Plas. Vanaf één uur zal ook het busverkeer weer gebruik gaan maken van de route over het verkeersplein. rde voo AD NOORDWIJK VOOR SCHOOL OP SPORTPARK DUINWETERING bij Fort^ VelocitB m m m IJKE DEN HOLLANDER *DWIJK De nog inge scholengemeen- Northgo in Noord kon zich gisteren ugen in enorme be- ;elling. Het raadhuis le Voorstraat puilde .ens de uitputtende, dan drie uur duren- handeling van het :el van burgemeester wethouders nieuw- voor de school op leel van het gemeen- sportpark aan de etering te plannen, iren spandoeken met als: Vluchten iet meer" en „Heeft en nog wel zin in [wijk" en er waren nsprekers. Het mas- protest tegen de van de school haal- Ichter niets uit. Een derheid van de ge- Iteraad koos toch |het terrein van korf- ub Fluks om de )1 te bouwen. [as echter geen keuze die larte ging. A. Ouwehand Groen Links was daar lijk over: „Het is voor »n kwestie van slikken of ïn". Het werd slikken, zowel de fracties van i Links, CDA en PvdA waren het er gisteren over eens dat de nieuwbouw voor Northgo geen uitstel vergt. Het toegezegde subsidiebedrag van het ministerie van onderwijs moet nu worden binnenge haald. „Het is een groot risico om de plannen uit te stellen en af te wachten of er in latere ja ren nog gelden beschikbaar zullen zijn voor de bouw van de school", aldus R. Dessing (CDA). De commotie rond Northgo ontstond toen de onderhande lingen met de eigenaar van een perceel grond op de hoek van Berckelweg/Gooweg, een plek die als gunstigste locatie voor de school was aange merkt, onlangs afsprongen. Om toch de subsidieaanvraag niet te verspelen en het schoolgebouw snel te kunnen bouwen namen burgemeester en wethouders het besluit de school aan de Duinwetering te stichten. Een besluit dat zowel de korfbalvereniging als de omwonenden niet in dank af namen. Fluks zal moeten ver huizen naar het terrein van de hockeyclub in het Middenge- Onfatsoenlijk Acht bewoners van onder meer de Zonnekant, een straat die op het sportpark uitkijkt en van de Duinwetering won den er gisteren geen doekjes om. Zij noemden het plan, dat pas een week geleden bekend werd gemaakt, onder meer een voorbeeld van onfatsoen lijk bestuur. J. Paymans: „Ik ben op een onacceptabel laat tijdstip geïnformeerd over het feit dat de scholengemeen schap pal tegenover mijn wo ning komt". „Wat denkt u te doen aan ons uitzicht, onze privacy, de geluidsoverlast, waardevermindering van onze huizen, onveiligheid, vandalis me, zwervende jongeren door de buurt, parkeeroverlast", al dus J. Tijssen, bewoner van de Zonnekant, die als naamswijzi ging voor de straat „Schaduw kant" introduceerde. A. Walter had het over be stuursdwang en het op deze manier ondermijnen van de eerste beginselen van de de mocratie. M. Jansen waar schuwde voor de toenemende onveilige verkeerssituatie op de Duinwetering. Zijn eigen zoon raakte onlangs betrokken bij een ongeval op een over steekplaats. Dergelijke situa ties zullen volgens hem alleen nog maar toenemen. „Deze school hoort niet in een woon wijk als de Grashoek", aldus N. Zwagerman, die zei uit er varing te spreken omdat hij 38 jaar werkzaam was geweest in het onderwijs. H. Duindam, se cretaris van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs oor deelde positief over de locatie keuze evenals de secretaris van de Medezeggenschapsraad van Northgo, de heer de Haas. Onderhandelingen De VVD'er J. van Eijken ver baasde zich over het feit dat aan een dergelijk belangrijk onderwerp geen aparte com missievergadering was gewijd. Zijn voorstel het hele punt we gens onvoldoende voorberei dingstijd maar af te blazen werd echter niet gesteund. De VVD droeg nog een alternatie ve bouwlocatie aan. Volgens J. Smit zou de gemeente zonder al te veel moeite een stuk grond aan de Schiestraat, even buiten het dorp, kunnen ver werven om daar de school te bouwen. Een voorstel dat wet houder J. Salman (CDA) van ruimtelijke ordening echter zonder meer afwees. De aan wezigheid van een timmerbe drijf zou te veel geluidsover last veroorzaken. De liberalen stelden zich daarop op het standpunt hun politieke ver antwoordelijkheid niet „te grabbel" te willen gooien en stemden tegen. De PvdA liet weten de nieuwe ontwikkelingen rond Northgo „stomverbaasd" te hebben ont vangen. C. Voorham: „De eni ge echte gedupeerde is in dit geval Fluks. Wij hebben er alle begrip voor dat binnen die club de rapen nu gaar zijn". Voorham verbaasde zich wel over het „anti-scholenvirus" dat zich de laatste tijd kenne lijk over Noordwijk had ver spreid. „Dit hele verhaal heb ben we al eerder in het Vinke- veld meegemaakt met de de pendance van de Jutter. Men sen vinden voorzieningen als scholen wel nuttig, maar niet in de eigen achtertuin". Voor ham zei onaangenaam getrof fen te zijn door de onvriende lijke toonzetting van de beto gen van de omwonenden. „Het lijkt wel of we het hebben over een opvoedingsgesticht in plaats van een school". Ook Iblieke tribune in het raadhuis van Noordwijk was gisteren vol. i foto: henk van den ende Noordwijks Belang vond de beschuldigende toon van de insprekers onterecht. „Maar het is ook niet niks. We zetten wel iets neer voor de komende decennia", aldus B. Cassee. De voorkeur van haar partij was volgens Cassee altijd uitgegaan naar het parkeerter rein Wantveld in Noordwijk aan Zee. „Er is ruimte genoeg en we hebben de grond al. Bo vendien staat er een leeg staand schoolgebouw aan de aangrenzende Hoogwakersbos- straat. Met een beetje goede wil kan hier volgens NB een prima nieuwe school verrijzen. Het verlies aan parkeerplaat sen kan worden opgelost door de aanleg van een parkeerkel der. Dat Fluks in dat geval niet van haar terrein afhoeft is dan een bijkomend voordeel. Als extraatje zag Cassee goede mogelijkheden om op deze lo catie een culturele voorziening aan de school aan te bouwen. Ook Groen Links vond het de moeite waard het schoolge bouw de Branding als alterna tieve keuze te overwegen. Het college liet er echter geen misverstand over bestaan dat zijn keuze was gemaakt. „Er moeten veertig lokalen komen voor bijna 1000 leerlingen. Daarvoor hebben we een op pervlakte nodig van 8627 vier kante meter. Daarom valt een aantal locaties, waaronder de Branding, op voorhand af", al dus wethouder J. Bedijn van onderwijs. Bedijn zei gekwetst te zijn over de afwijzende hou ding van de omwonenden. Hij noemde de reacties over over last en vandalisme erg over trokken. Tijdens de raadsver gadering werd duidelijk dat de gemeente nog tot het laatst toe heeft gepoogd alsnog overeen stemming te bereiken met de eigenaar van de grond aan de van Berckelweg. De pogingen liepen op niets uit omdat de gemeente niet wilde ingaan op het eisenpakket dat onver wacht op tafel werd gelegd. Zo werd onder meer van de ge meente gevraagd medewer king te verlenen aan de bouw van een dertigtal woningen rond het landgoed Calorama, zonder dat er concrete bouwte keningen voorhanden waren. „Dat zou tot een overeenkomst hebben geleid in het kader van de woningbouw die niet overeenstemt met de belangen die wij als college hebben te dienen", merkte wethouder V. Salman (CDA) van ruimtelijke ordening op. Hoewel zijn fractie tegenstem de bleef wethouder Barnhoorn van Noordwijks Belang het collegestandpunt trouw. „Ste debouwkundig is deze keuze verantwoord", lichtte hij zijn standpunt toe. De korfbalvere niging legt zich bij de gedwon gen verhuizing neer. Men ver wacht dat de gemeente een goed voorstel zal doen. De club eist wel een eigen kantine en evenveel veldruimte als waar over men nu beschikt. De om wonenden gaan wel officieel bezwaar aantekenen en stap pen bovendien naar het minis terie van onderwijs. Multicopy opent vestiging in Noordwijks Business Centre In het nieuwe Noordwijkse Businesscentrum naast het ook al nieuwe politiebureau wordt vrijdag een vestiging geopend van Multicopy. Burgemeester J. van der Sluijs zal deze drie-en-vijftigste Nederlandse vestiging van het bedrijf openen. Het bedrijf van de Noordwijker Leendert Bedijn wil zich vooral richten op het bedrijfsleven. Men wil zich vooral specialiseren in handelsdrukwerk, foto kopieerservice en Desk Top Publishing. Ter gelegenheid van de opening zal het bedrijf aan de Panhuysstraat 2, vrijdag en zaterdag vanaf tien uur Open Huis houden. foto: pr It i SASSENHEIM CDA-fractie- voorzitter T. van der Plas heeft gisteravond bij plaatsvervan gend burgemeester N. Wage- makers aangedrongen op direc te voorlichting door de politie in geval van langdurige stroomstoringen. Van der Plas doelde tijdens de raadsvergade ring op de ongerustheid en on wetendheid bij de Sassenheim- se bevolking toen op zaterdag 14 september in de avonduren het dorp in het donker kwam te zitten. „Iedereen moest gewoon maar raden wat er aan de hand was en wanneer het licht weer aan zou gaan", betoogde Van der Plas die het in de toekomst bij gelijksoortige gebeurtenissen op prijs zou stellen wanneer de be volking met geluidswagens op de hoogte gesteld zou worden van de aard en de omvang van de storing. Wagemakers die duidelijk be grip toonde voor het CDA- standpunt verklaarde het uit blijvende politie optreden. „De politie had zelf ook heel wat te stellen met niet functionerende apparatuur". VVD'er H. van Dorssen vulde aan: „De priori teit van de politie lag vooral bij de beveiliging van bankgebou wen". Wagemakers die de toe zegging deed er op toe te zien Van der Plas (CDA): Ongerust heid door stroomstoring. foto: henk van den ende dat er voortaan op adequate wijze gehandeld zal worden wanneer een dergelijke situatie zich in de gemeente Sassen heim nog eens voor zal doen, verontschuldigde zich met de opmerking dat het hier calami teiten betreft die qua omvang en tijdsduur allerminst voor spelbaar zijn. „Achteraf is het allemaal heel duidelijk, maar zo overzichtelijk was het op de avond van de 14de september echt niet. We zullen beslist pro beren bij identieke gebeurtenis sen sneller met informatie te komen". Te veel paaltjes aan Katwijkerweg VALKENBURG De dienst gemeentewerken van Valkenburg heeft teveel anti-parkeerpaaltjes neergezet aan de Katwijker weg. Dat constateerde het A. Varkevisser-Haasbroek.(PvdA) gis teravond tijdens de raadsvergadering. Ook L. van Loenen (CDA) deelde de kritiek van Varkevisser dat daarmee een eerder raadsbesluit „getorpedeerd werd louter en alleen omdat de bewoners deze paaltjes graag voor hun woning hebben". Wet houder H. van den Nagel zegde daarop toe de paaltjes weg te laten halen. Ook aan andere zijde van Beeklaan fietspad NOORDWIJK Aan de zuid-westzijde van de Beek laan in Noordwijk wordt een fietspad aangelegd. Tot nu toe waren fietsers aangewe zen op het in twee richtingen bereden fietspad langs de noordzijde van de weg. Dat betekende voor fietsers uit het Vinkeveld dat altijd de drukke rijbaan overgestoken moest worden. De benodigde ruimte voor de aanleg van een tweede fiets pad is gevonden door de rij baan voor de auto's te ver smallen tot zes meter. Ook zul len enkele sloten langs de weg worden gedempt. Tussen fiets pad en rijbaan wordt een smalle verhoogde berm aange legd. Om de snelheid van het verkeer te verlagen wordt de Beeklaan ter hoogte van de aansluiting met de Oude Zee weg plaatselijk versmald tot 2,5 meter per rijstrook, door het aanbrengen van middenei landen. Ter hoogte 'van de Jan van Gent en de Oude Zeeweg wordt het aan te leggen fiets pad ook nog verhoogd uitge voerd. Verwacht wordt dat dit de veiligheid van de fietsers ten goede komt omdat het kruisende autoverkeer de aan dacht dan primair op het fiets- verkeer richt, waardoor de oversteek veiliger wordt. Om dat een gedeelte van de asfalt- verharding van de Beeklaan in slechte staat verkeert, zul len er twee nieuwe asfaltbe- tonlagen op de rijbaan worden aangebracht. De- totale kosten van de werkzaamheden wor den geraamd op 300.000 gul den. Rijkswaterstaat zal een deel van de kosten subsidie- ren. De gemeenteraad ging gisteren akkoord met het plan. houden. JL «I 0189 043-; 01181IJKE DEN HOLLANDER 080-a 04121 0299RDWIJK De gemeente Noordwijk heeft de pachtcon- 0180L met de toekomstige huurders van de paviljoens op het jwijkse strand nog niet rond. De contracten hadden vorige aeimonde 010-4 woensdag getekend moeten zijn en de strandtenten offi- oio-fjn overgedragen. 11-13 oio-fchters in spé hebben echter ter elfder ure een advocaat in 64b oio in genomen om de gestelde voorwaarden nog eens nader 05151 de loep te nemen. Via de raadsman heeft men de gemeen- oisslraagd om wat meer bedenktijd. Dat deelde wethouder van 0344jne en financien, P.J. Barnhoorn (NB), gisteren tijdens de Interaadsvergadering mee in antwoord op vragen van A. 'land (GL) over de verpachting van het strand, iidhof 77 o3o-flhouder liet Ouwehand verder weten dat hij ervan uitgaat L contracten morgen getekend worden. Alle betrokkenen hiervan schriftelijk bericht gekregen. „Komt men niet en we per brief laten weten dat men nog een week res- •ijgt. Als de overeenkomsten ook dan nog niet zijn gete- Jgaan we ervan uit dat men van de huur van een strandu- °^Hziet", aldus Barnhoorn. De meeste strandpaviljoens zijn hs de wethouder nu inmiddels al van het strand afgehaald ar de winteropslag getransporteerd. REGIOJOURNAAL Mient Jan Faber Op initiatief van de Kern groep Interkerkelijk Vredes beraad en de Stuurgroep Con ciliair Proces wordt met Mient Jan Faber vanavond in het gemeentecentrum aan de Lijtweg in Oegstgeest een ge- spreksavond gehouden. Aanvang acht uur. Excursie De historische vereniging Oud Wassenaer houdt op 19 oktober een excursie naar Delfshaven. Om negen ver trekt de bus vanaf het Rozen - plein. De kosten bedragen f40. Aanmelden kan bij de se cretaris van de vereniging, F. van Toor-van Buiren, Kerk straat 64. 2242 HH Wasse naar Meditatie Een cursus boeddhistische meditatie gaat dinsdagavond 8 oktober van start bij de Dhar- ma Studiegroep aan de Ge versstraat 48 in Oegstgeest. De cursus bestaat uit vijf les sen en heeft als titel „De Strijd van Ego". Voor inlich tingen en opgave: 071-215737. Exegesecursus Het thema „Het verhaal gaat door" is de rode draad tijdens de nieuwe cursus van het Dagmaat Leerhuis in Lisse. Tijdens dertien avonden die worden gehouden in de MVO-school Achterweg 7 in Lisse, wordt ingegaan op de doorwerking van bijbeltek sten. De cursus heeft een zelf standig karakter, er wordt geen voorkennis van eerdere leerhuisjaren verondersteld. De bijeenkomsten, waarvan de eerste morgen wordt ge houden, beginnen om acht uur en duren tot tien uur. Deelname kost f100 tot f150. Nadere informatie bij het Dagmaatsecretariaat: 02522- 15847. Folkclub De Noordwijkerhoutse Folk club houdt morgen Open Po dium Avond. Plaats van han deling is 't Wapen van Noord- wijkerhout aan de Dorpsstraat 14 in Noordwijkerhout. Be langstellenden hebben gratis toegang en kunnen ook zelf meespelen. Informatie: 02523- 74466. René Froger René Froger treedt morgen avond op in de Noordwijkse Club'71 aan de Oude Zeeweg 78. De zaal wordt geopend om half negen. Kaarten voor het optreden kosten in de voor verkoop f15, aan de zaal be taalt men f20. Vrijdag zingt Koos Alberts in Club'71. Voor dit optreden gelden dezelfde toegangsprijs en aanvangstijd. Lezing De bekende kinderboeken schrijver Jaques Vriens houdt morgenavond een lezing op De Alleman in Warmond. Vriens is onderwijzer en schrijft boeken die kinderen bijzonder aanspreken. Hij de buteerde in 1976 met „Die rot- sohool met die fijne klas" en had daarmee meteen groot succes. Boeken van hem zijn bekroond door de Kinderjury van de Kinderboekenweek en met de Zilveren Griffel. In oktober ontvangt hij zijn tweede Griffel voor het boek Tinus in de war", waarin verteld wordt wat een klein meisje en haar oma meema ken als opa een beetje ver geetachtig wordt. Aanvang kwart voor negen. Expositie Wie een kunstwerk van een Koreaanse kunstenaar wil zien of zelfs kopen kan te recht in de Galerie Hofstraat in Rijnsburg Vanaf vrijdag tot 1 november worden daar werken getoond van de kunstenaars Park Chul en Young II Jang. De galerie aan de Hofstraat 5 is geopend op donderdag en vrijdag tussen twee en vijf uur en op zater dag tussen elf en vijf uur. Ook kan men een afspraak maken, tel: 01718 - 23571. Artiestengala De Stichting Taptoe Katwijk houdt vrijdag het Nederlands Artiestengala 1991. Lee To wers, Andre Hazes en May- wood zijn de grote trekpleis ters van het tweejarige evene ment. Het gala wordt gehou den in het gebouw van de Groenteveiling Katwijk aan de Sandtlaan 36. De zaal is ge opend vanaf half acht. Een uur later zal Maywood optre den, om kwart voor tien ge volgd door Andre Hazes en om kwart over elf verzorgt Lee Towers de finale. Concert De fluitiste Lonneke van Teij- lingen en de pianiste Marlies Fioole verzorgen vrijdag een concert in de Nederlands Her vormde Kerk in Sassenheim Op het programma staan on dermeer werken van Handel, Chopin. Grieg en Gershwin. De toegang tot de uitvoering van het tweetal is gratis. De kerk staat aan de Hoofdstraat 217 in Sassenheim Reünie Het Fioretti College aan de Sportlaan 3 in Lisse bestaat dit jaar 35 jaar. Ter gelegen heid daarvan wordt zaterdag avond een reünie gehouden voor oud-leerlingen en -lera ren. Tussen zeven en elf uur kan men terecht.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 17