I Brons maximum voor hockeyteams - EEE - I Win FL 500 000.- I r ly Franker antwoordt met psychologische zet lieidóc Soivuittt SPORT maandag 23 september 1991 Dll SEPT I I t L Gewaagd en gewonnen bij SSP Ook dit seizoen geven wij weer superuitkeringen 1 PSV Ajax 2.10C3JJ Feyenoord -Groningen 1.80 3r3Q(3.7Q Barcelona - Real Madrid 2.00 3.00 3720 Inter - AC Milan 2.20 2.90 Arsenal -Liverpool 1.907 3.20 J3JiO Bayern - Kaiserslautern r65 3.1075.00' Marseille - Monaco 1.60 3.00 !T50 Vb: FL10 inzet FL. 981winst 1 thuisoverwinning, X gelijkspel, 2 uitoverwinning Winstberekening FL 10 inzet x 3.10 x 3.70 x 1.90 x 5.00 1089.65 -10 belasting FL 981 winst. Het maakt niet uit of er andere spelers winnen, uw winst staat vast. Wekelijks de grootste en spannendste sportevenementen voetbal hockey zeilen wielrennen tennis marathon atletiek schaatsen golf boksen schaken ijshockey formule 1 tafeltennis paardesport Speel mee mei SSP en win op de sport van uw keuze fLSl 06 0225005 10.00 uur tot 19.00 uur P.O. Box 259 London N51NY Stuur mij gratis en vrijblijvend informatie Of stuur een briefkaart naar bovenstaand adres.Minimum leeftijd 18 jaar. eorgar lep in brek rkeers Gadiraan klasse apaiiei op Duindi WASSENAAR raan bleek weer een se apart. De vieij^ hengst, in handen var| chael O'Callaghan, gisteren op een matid zocht Duindigt op een gistrale wijze de LadH Grote Prijs der Nedef den, een ren over meter. Een favorietenrol, die dl by-winnaar van 1990 volledig waar maakte, wedders die hun geld hengst waagden, maakt elke ingezette gulden tachtig cent winst. Het p werd na de start aangi door Rapid of Blakey, als in de Derby van 1 geen geheim van i graag in de frontlinie toeven. Maar net als Derby, ging ook nu v lamp voortijdig uit vc driejarige hengst, want uitkomen van de laatste waarna nog altijd een vierhonderd meter moe den afgelegd, was het dels Gadiraan, die de had overgenomen en n; onbedreigde winst ging. Ve tentoi Isaai in D ihoudi Grave sl 60.000 Voor Gadiraan beteker winst in deze Grote Pr Nederlanden, dat hij d alweer een slordige voor eigenaar Gijs Brug uit Brodegraven galoppeerde. Voor de zowel de amatt amatrices stonden renren op het programi onder de noemer 'Fegei valieres' werden Een internationaal tintji aan deze 1900 meter 1 ren gegeven, want jockeys uit binnen- en land gaven acte de pi Vlekkeloos verliep het bij de amatrices niet, w halve een valpartij amatrice Annet Visser ken pols) met Time Foi waren betrokken, naar You Sure, met de ce Marian Devies in hefVaren door het ren-comité ,r lonkie naar de laatste plaats, tie volop in en rond naarsring, waar vooral Jean-Marie Naouri zijl noegen liet blijken ove rugstelling van zijn puj vl r Geen vuist Bij de dravers kon Vriend dit keer geen ken. De inmiddels twa; ruin stond met vijf paarden op een afstai 2125 meter, 25 meter dan Ciao Magnus met sulky Ronald van St; handicap van 25 meter geen van de deelnen Ciao Magnus goedma had Hubert Schoonho [g, vaste rijder van Vrif het nadeel dat hij aan zijde van de tribune zij niet naar buiten kon aangezien de weg doo Hollyrood werd verspej laat vond Schoonhov gaatje, maar toen was al geleden en kwam Cil nus zonder enige insj al over de eindstreep. Het voorlaatste Super werd een makkelijk! voor Dutch Hanover, door Hans Ruijgrok. (Gerard Onrust) voeri het veld aan, maar mo<° slotfase capituleren Dutch Hanover, die i als tweede paard achte der had geopereerd. D ge plaatsen werden door Zanzibar Jacky, en Chris Victory. r/RTV .Al/REGIO d TVERLEb jen vee i toe re in numtei (veer 1 igtemi eeks uit zu wegen» in he tengel: toe ki KOERSEN DEN HAAG Onze tips koersen van Hilvereum, aanvang 18.30 uur, luiden: le koers: 1. Fiametta, 2 Spring, 3. Fatima Kingly. 2e koers: 1 Flower Flora. 2 3. Tarport Randy. (6, 8, 4) 3e koers: 1. Foreman Exprf bido W.. 3. Ego Kievitshof. 4e koers: 1 Keystone Chici Houberg, 3. Evelyn. (2, 1, 6 5e koers: 1 Enterprise Duti sian, 3 El Mira. (8, 2, 4). 6e koers: 1. Evita Jorishof ton Leone, 3. Erric Rijnstrc 7e koers: 1 Excellent C Fancy Dancer, 3. Everest (8, 3. 7). 8e koers: 1 Cinderella Vicky Victorious,3 Delgad e] (5. 9. 11). 9e koers: 1. Comrade. 2. Ci zorg, 3. Charitable (4, 7, 9) 10e koers: 1. Ebbony Pri fan Sondel, 3. Ever 5). lie koers: 1. Yorky, 2. Pri Hill, 3 Yok van de Lente. 12e koers: 1 Emil, 2. Cin< Buitenzorg. (7, 3, 2). schaa 1 CAA hei van i van serie in die :holn de a in ond .ndini n lee: igen if or uit de touzika Zeilduo nabij plaats op Spelen CAGLIARI De Zuidhollanders Ron van Teylingen en Paul Manuel zijn door een slechte slotdag tijdens het WK Tornado vlak achter de ereplaatsen geëindigd. Het Nederlandse duo voer in de zevende race op de Tirreense Zee voor Cagliari naar de 51e positie en zakte van de tweede naar de vierde plaats. De achterstand op de „bron zen" Duitsers Schwall en Schwall bedroeg één punt. De wereldtitel was voor de Italia nen Zuccoli en Glisoni. Het Nederlandse duo was ondanks de teleurstelling over de gemiste medaille redelijk tevreden, want de ploeg is nu potentieel kandidaat voor deel neming aan de Olympische Spelen van Barcelona. De eis van het NOC is een plaats bij de eerste acht landen. Unieke bowlingtitel Marcel van den Bosch NOTTINGHAM Marcel van den Bosch heeft gisteren verrassend de elfde editie van het open Britse kampioenschap bowling gewonnen. De 20-jarige bowler uit Zutphen ver diende met die prestigieuze zege 7500 gulden. Het is de eerste keer dat een Nederlander dit belangrijke evenement op zijn naam schrijft. Van den Bosch leverde twee topp- prestaties. In de halve finale scha kelde hij met 257 pins tegen 248 de Amerikaan Larry Schultz uit. Het verschil in de door Van den Bosch gewonnen finale tegen de Fin Tee- mo Raatikainen was nog groter: 279 tegen 255. Eerste verlies Haringa op de sprint BARCELONA Ingrid Haringa heeft op de olympische wielerpis- te in Barcelona haar eerste ne derlaag op de sprint geleden. De Amerikaanse Connie Young re kende in drie duels met de Ne derlandse af. Haringa won de eerste sprint met duidelijk verschil, in de twee daaropvolgende races gebruikte Young haar grotere ervaring. In de beslissende wedstrijd kroop de Amerikaanse hoog in de baan om haar rivale met een aanval te verrassen. Haringa kon het ver schil niet meer goedmaken. De wegwedstrijd, veertig kilome ter ten zuiden van Barcelona, werd gewonnen door de 24-jarige Zweed Michael Andersson. Erik Dekker was met de vijftiende plaats de beste Nederlander. Hij had 1.05 achterstand op de win naar. In dezelfde groep eindigde Michael Boogerd als achttiende. Wereldkampioene Leontien van Moorsel eindigde in de vrouwen- race als derde. Marion Clignet ontsnapte na 42 kilometer en hield aan de streep driekwart mi nuut over op hara achtervolgers. De Noorse Monica Valen won voor Van Moorsel de sprint om de tweede plaats. Petra Grimber gen werd veertiende. Haringa eindigde op ruim zeven minuten als 33ste. Elsbeth Vink kwam ten val en gaf op. Veldschoten stelt Kuiper teleur HENGELO Hennie Kuiper stond gisteren heel even met de ogen te knipperen. Zijn verwondering gold Gerard Veldscholten die hem net daarvoor had medegedeeld niet mee te willen naar de Ronde van Ierland. Kuiper, nog een paar weekjes ploeglei der van de Duitse Telekomfor- matie, wilde de Oldenzaler meenemen. Kuiper is danig teleurgesteld in zijn streekgenoot, waarmee hij enkele jaren geleden nog in menige koers om de hoofdprij zen streed. Oefenwinst van volleybalsters SPORT OP TV BREDA De volleybalsters hebben de eerste van drie oefenwedstrijden tegen Bulgarije gewonnen. In Breda werd het gisteren binnen twee uur 3- 1 (15-11 15-9 11-15 15-8) voor de ploeg van coach Murphy. De oefenserie vormt de afsluiting van de zes maan den voorbereiding op de Europese ti telstrijd, die zaterdag in Bari begint met de wedstrijd tegen Polen. In Bre da stuurde Murphy zijn basis-zestal in het veld. Crielaard als spelverdeel- ster, Boersma en Piersma in het mid den, De Jong en Gleis aan de zijkan ten en Weersing als libero. Van het zestal maakten Piersma en Gleis de beste indruk. VANDAAG Nederland 3, 22.15 Journaal. Superchannel, 20.00 uur: Spor RTL+, 02.00 uur: Autosport, f punten Grand Prix Formule Portugal. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 14.00 uur: Sport. Zijspantitel naar Streuer ASSEN Egbert Streuer en bakkenist Harry Hofsteenge hebben zich gisteren op het circuit van Assen verzekerd van de Nederlandse titel. De Drent won de afsluitende kampioensrace. In de soloklassen greep Jurgen van den Goorbergh door zijn zege de titel in de 250cc-klasse, voor zijn broer Patrick. Jeffry de Vries werd nationaal kam pioen bij de Superbikes, on danks het feit dat hij in Assen door een val de wedstrijd niet uitreed. Zijn naaste belager Mile Pajic viel eveneens. In de 125cc en de standaard 600cc valt de beslissing over de titel volgende week in Tolbert. Gisteren won Bert Smit de race in de 125cc-klasse, in het tussenklassement leidt Adrie Nijenhuis. De race in de stan daard 600cc-klasse leverde een overwinning op voor Leo Planken. De titelstrijd gaat tussen Johnny Verwijst en Jean-Paul Heindijk. Cross Op de laatste dag van de natio nale titelstrijd motorcross in Deurne stond na de eerste manche in de drie klassen al vast wie zich kampioen mocht noemen. Op het zware zand- circuit 'De Galgenberg' beves tigden Pedro Tragter (125 cc), Gert Jan van Doorn (250 cc) en Carlo Hulsen (500 cc) hun klasse. Van Doorn schakelde zijn me dedinger om de titel, Dave Strijbos, uit door kort na de start al een ruime voorsprong te nemen. Strijbos kwam ver volgens ten val en staakte de strijd. Voor Van Doorn bete kende dit dat hij het rustig aan kon doen. Hij finishte op de achtste plaats, wat de titel niet in gevaar bracht. Edwin Evertsen, die twee keer twee de werd, verdrong Strijbos nog van de tweede plaats in het eindklassement. In de 125 cc klasse kon Pedro Tragter het zich veroorloven achter Leid- schendammer Remy van Rees te eindigen. SPORTWERELD Voetbal De twintigvoudige Engelse international Terry Fenwick moet vier maanden de cel in. De 31-jarige verdedi ger van Tottenham Hotspur overtrad eind vorige maand een rijverbod van drie jaar, dat hij wegens dronkenschap achter het stuur had gekregen. Wielrennen De Duitse wie- Ierprof Mario Kummer rijdt volgend seizoen in dienst van PDM. De voormalige Oostduit ser, dit seizoen aktief in de ploeg van Gianni Bugno, be reikte met de Nederlande for matie overeenstemming over een contract van één seizoen met optie voor nog een jaar. Baanofficial verongelukt LE CASTELLET Een 35-ja- rige baanofficial is gistermor gen in een ziekenhuis in Mar seille overleden aan de gevol gen van een ongeluk tijdens de Bol d'Or, een 24 uurs-race voor motoren op het circuit van Le Castellet. De functio naris werd zaterdagnacht toen de race was geneutraliseerd aangereden door Philippe Pin- chedez die ter observatie in het ziekenhuis werd opgeno men. Volgens de organisatie heeft de coureur de vlagsigna- len genegeerd. Boksprofessional Michael Wat son heeft gisteren na een boks- gevecht om de wereldtitel zwaarwelter (WBO-versie) een hersenoperatie moeten onder gaan. De toestand van de 26- jarige Engelsman is volgens een woordvoerder van het zie kenhuis in Londen ernstig, maar stabiel. Watson was in het begin van de twaalfde en laatste ronde in het duel met zijn landgenoot Chris Eubank door de scheidsrechter uit de strijd genomen, omdat hij we zenloos en ongecontroleerd door de ring zwalkte. Tijdens vechtpartijen na het duel Eintracht Braunschweig - Hannover '96 (1-3) in de twee de Bundesliga zijn twee sup porters levensgevaarlijk ge wond. De politie, 300 man sterk, arresteerde 29 oproer kraaiers. Tegen achttien van hen werd proces verbaal opge maakt wegens mishandeling en vernielingen. De hockeyvrouwen verdedigen Er is genoeg te doen. Dat heeft dit toernooi wel geleerd". Vrouwen De wereldkampioen hockey bij de vrouwen leek bij de Eu ropese titelstrijd in Brussel (geen medaille) de bodem te hebben bereikt. Van het eind resultaat bij het toernooi om de Champions Trophy (brons) kon echter ook niemand vro lijk worden. Oranje begon te gen Zuid-Korea nog overtui gend, maar viel nadien voor namelijk op door schotloosheid en dus fletsheid. Dat leidde maar net niet tot een debêcle tegen China (op de valreep 2-2 door een paar rake strafcor- ners) en in de slotwedstrijd slechts tot een bloedeloos, doelpuntloos gelijkspel tegen het uiterst povere Duitsland. De conclusie in Berlijn mocht zijn, dat Nederland nog wel degelijk bij de wereldtop hoort - iets waaraan in Brussel hevig werd getwijfeld - maar dat de cursus afronding lang en zwaar moet zijn. Zeven kansen zaterdag, waaronder zeer rian- een Duitse aanval. FOTO: DPA te, werkten op de lachspieren, niet op het scorebord. Door dat Nederlandse probleem hielden de Duitse hockeysters zelfs kans op de toernooizege, ter wijl ze al beschaamd het zilver aanpakten. Australië, ook ach teruit gegaan vergeleken bij het WK in eigen land, zorgde met winst op de Koreaanse B- ploeg dat de trofee op de juiste plaats terecht kwam. Tobben Het leidde de aandacht terecht niet af van de tobbende Ne derlandse aanval, waarin al leen de energieke Martine Ohr een doel voor ogen leek te hebben. „Ik kan bezwaarlijk zelf die ballen erin blazen", zei Oltmans. In principe zal hij met dezelfde groep, aangevuld met Lejeune en Holsboer in dien fit, naar Barcelona toe werken en in die periode ze ker 20 internationale wedstrij den afwerken. Versterking van de selectie lijkt op de Ne derlandse velden voorlopig onvindbaar. (Vervolg van de sportfront) MEXICO STAD Zo zonder kleerscheuren kwamen in het recente verleden grootmach ten als Duitsland en de Vere nigde Staten niet weg uit de heksenketel van onderdruk en overvloedige emoties, waarin Mexicaanse tennissers hun gasten plegen te ontvangen. Het Nederlands team toonde zich in hoge mate tegen die druk bestand. Stanley Franker had een pas sende oplossing voor het uit zinnige publiek. Een kwartier, voordat zaterdag bij de cere moniële opening de volkslie deren ten gehore werden ge bracht, liet hij de referee we ten, dat hij een ander dubbel opstelde. Frankers voorkeur voor Sie- merink/Krajicek was logisch, maar verraste de Mexicanen volkomen. Zij hadden gere kend op de bedachtzaamheid, waarmee Koevermans en Haarhuis hun dubbel-acties opzetten; nu kregen ze ineens het serve/volley werk van de links/rechtse combinatie Sie- merink/Krajicek tegenover zich. Nog voordat Lavalle/Lo- zano wisten waar ze aan toe waren, keken ze al tegen een fikse achterstand aan. Daarna viel er voor het Mexicaanse publiek weinig meer aan te moedigen. Een groep Groning se studenten - op uitwisse lingsbasis in Mexico aanwezig maakte zelfs -aanzienlijk meer lawaai. Logisch Frankers keuze was volstrekt logisch. Haarhuis had de dag tevoren in het warme, ijle lucht van Mexico bijna vier uur op de baan gestaan. Mocht het dubbel verloren gaan, dan zouden hij en Koevermans al hun kracnten nodig hebben voor de resterende enkelspe len. Ook de psychologie sprak mee: een eventuele nederlaag in het dubbel zou de mentale veerkracht kunnen aantasten. Bovendien hadden Siemerink- /Kraiicek in Hilversum aange toond uitstekend samen te kunnen werken en hadden zij voordat zij naar Mexico afreis den nog gewonnen van de Mexicaans/Argentijnse Wim- bledonfinalisten Lavalle/Fra- na. Hagenaar Richard Krajicek (links) en Rijnsburger Jan Siemerink zijn eensgezind op weg naar de zege in het dubbelspel. FOTO: AFP Een uitschakeling in twee da gen; in drie partijen en in slechts tien sets was iets, dat Mexico zelfs tegenover groot machten als Duitsland en de Verenigde Staten niet was overkomen. Dit voorjaar nog bleef Jim Courier, die even la ter de Grandslamtitel van Pa rijs zou opeisen, in de Mexi caanse hekselketel met lege handen achter. Stanley Franker sprak dan ook van een examen, dat met goed gevolg was afgelegd. De dank van de spelers ging in hoge mate uit naar Karei Muys. De voormalige kano- coach zorgde er voor, dat de spelers in optimale conditie op de baan verschenen en ge spaard bleven voor de inge wandstoornissen, waar Mexico berucht om is. „Juist voor spe lers zoals Koevermans en ik, die het moeten hebben van sjouwen en hard werken, was dat een geweldig voordeel", al dus Haarhuis. Kandidaat De Eindhovenaar weet zich inmiddels potentieel olym pisch kandidaat. In New York voldeed hij met een plaats bij de laatste acht ruimschoots aan de eis van het NOC. In Mexico werd de norm van de Internationale Tennisbond vervuld: een plaats in de we- reldgroep van het Daviscup- toernooi. De concurrentie komt vooral uit de eigen gele deren; Koevermans, Krajicek en Siemerink kunnen het de komende tijd nóg beter doen. Stanley Franker rekent er een beetje op. Volgens hem wint Nederland binnen vijf jaar de Daviscup. Frankrijk in finale tegen VS KANSAS CITY Duitsland zonder Boris Becker bleek dit weekeinde in Kansas City voor de Verenigde Staten een vervaarlijker tegenstander dan menigeen had verwacht. Pas in het laatste enkelspel slaagde een ontketende André Agassi er in de winst voor de Ameri kanen zeker te stellen. Door de zege in drie sets over Carl Uwe Steeb kwalificeerden de Verenigde Staten zich voor de eindstrijd. Daarin is Frankrijk eind november de opponent. De ploeg van non-playing cap tain Yannick Noah versloeg het danig verzwakte Joegosla vië, zonder Ivanisevic en Prpic, met 5-0. BERLIJN Na 35 minu ten pover hockey leek Ne derland als regerend we reldkampioen dichtbij de gradatie uit het toernooi om de Champions Trophy. Een dik half uur en een paar goede ingrepen later mocht Oranje zelfs wach ten op de bronzen medail le. Eenzelfde prestatie be reikten de vrouwen. Voor het behalen van de derde plaats was in eerste instantie het slaghout van Bovelander verantwoordelijk, vervolgens Duitsland dat toernooiwinnaar werd en en passant Nederland over titelverdediger Australië heen tilde. De Pakistaanse hockeyers, nog steeds tech nisch formidabel en razend snel maar nu ook uitgerust met een effectieve strafcorner, misten de eindzege, maar dankten toch Allah dat over een half jaar in Karachi, wan neer het evenement al weer op de kalender prijkt, ook de wereldkampioen van Lahore aan den volke kan worden ge presenteerd. Bondscoach Hans Jorritsma hield in die functie ook een traditie in stand. Hij stond met zijn selectie als alleen-verant woordelijke bij geen enkel be langrijk evenement sinds 1987 naast het podium, met als be langrijkste prijs het WK-goud van vorig jaar. In Berlijn zat echter een engeltje naast hem op de bank. „We hebben weer zwaar op Floris Jan geleund. De voor hoede heeft het hier niet kun nen maken. Dat is zorgelijk. Ik hoop dat het goed gaat met Van 't Hek. Een knieblessure js zo persoonlijk. Dat zie je aan Lejeune, die al een paar jaar tobt. Toch hoop ik over twee maanden de olympische selec tie bekend te kunnen maken. tk FOTO: ANP Hans Jorritsma staat na afloop van het toernooi de pers te woord.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 20