ïretig Grasshoppers simpel langs Lisse Leidse korfbalclubs presteren optimaal DIOK wint op twee fronten 19 G „ontsnapt" Stompwijkse Boys stevig aan kop Warmunda pakt eerste punten 'Qowumt SPORT MAANDAG 23 SEPTEMBER 1991 SsLIEN g«etiti In de eerste ronde van de hoofdklasse dam ...e van de Dambond Midden Holland is het LDG 563,1 een nederlaag ontsnapt tegen debutant Reeuwijk. ia Pha er Evert Bronstring werd het in Reeuwijk een nipte l^AstrcSï 'nst' maar ..andersom had ook zeker tot de mogelijk- ros^ behoord" aldus competitieleider en Reeuwijk Geurt Bitter. impen tegen HDC was het resultaat van het laatste -j..iet meer van belang. Hoewel een 4 tegen 1 stand winst zou moeten opleveren, werd remise afge- ge het late tijdstip op de avond. De derby 2 tegen Katwijk werd afgebroken bij een 7-5 stand, jij de algemene verwachting is dat Katwijk beide nog in winst kan omzetten. Ook Excelsior tegen iotierJn Ster"k werd afgebroken. De 8-6 stand zal naar alle si ichting in 8-8 veranderen, maar dat is pas zeker na 8. len. De toch wel verassende koploper na de eerste het Bodegraaf se OGB wat met 12-4 debutant uit Leiderdorp verpletterde. LEIDEN Stompwijkse Boys heeft de koppositie in de afdeling zondag verstevigd door een krappe overwinning op Leidsche Boys. De gastclub had echter met de staart tussen de benen het veld aan de Boshuizerkade kunnen verlaten, als Leidsche Boys de kansen had benut, die het de eerste paar minu ten van de wedstrijd kreeg. twee rijpe doelkansen achter haar naam staan, maar de bal ging beide keren vlak voor het doel van de Stomp wijkse keeper Ruud Kieviet langs. dan ook bereid waren heel wat meters te maken. Soms werd er scherp op de bal gespeeld, en bij één van deze acties moest Roy Rudolf van Leidsche Boys in de twintigste minuut van de eerste helft met een blessure van het veld worden gedragen. Stompwijkse Boys kwam na dit voorval geleidelijk meer in de wed strijd, vooral door enkele gevaarlijke schoten van Chris Duyvestein op het doel van Ed Neuteboom. De clubs gingen echter aan de thee zonder een doelpunt op zak. In de tweede helft begon Leid sche Boys weer net zo overtuigend als in de eerste helft, en had de club nog alle kans om de eerste plaats in de ranglijst over te nemen van Stompwijk. Rob Doe- leman ontnam de Leidenaren echter snel deze illusie, door in de tiende minuut zijn zesde doelpunt van dit seizoen te scoren. Een lage schuiver in de hoek bleek onhoudbaar voor Neuteboom en bracht Stompwijk, een beetje tegen de verhouding in, op een voorsprong. Opeens lukte niets meer bij Leidsche Boys, dat de zon en de wind tegen had in de tweede helft. Een paar minuten later schoot Hans van Bentem het tweede doelpunt voor de Stompwijkse Boys in kreeg Chris Duyvestein een mooie kans om de voorsprong veilig te stellen, maar hij miste het doef Leid sche Boys vocht voor wat het waard was en kreeg ook de nodige kansen, want de Stompwijkse verdediging was zeker niet waterdicht. Keeper Kieviet hield de club overeind in deze moeilijke fase door een strafschop te stoppen van Richard Kool- en. Stompwijk werd op haar eigen helft vastgepind maar bleef gevaarlijk door haar counters. In de slotfase kreeg Leid sche Boys weer een penalty toegewezen. Deze keer werd hij wel benut, door Pe ter Siera. Het Leidsche slotoffensief dat volgde mocht niet baten. Score verloop: 55. Doeleman 0-1, 60. Van Bentem 0-2, 79. Siera 1-2 (strafschop). )EN De basketbal- ietitie brak in de da- zióno-sjwS eredivisie zaterdag in eis"! Uk open met de der- jFra), issen de dames van hoppers en Lisse. hoppers opgeschrikt v een plotseling geld- t, denderde over Lis- alle geruchten van p handen zijnde fail- ent heen (77-49). On- of liever, dankzij emis van (de te dure) Malacko, liet Grass- ers weer iets zien van aditionele Katwijkse 'heid. Lisse knokte enstelijk, maar be over te weinig om enige tegen- van betekenis te en bieden. redelijke getale opgeko- mbliek had zich meer «teld van de wedstrijd. Grasshoppers gunde de wers weinig spanning, enkele minuten was ijk dat Lisse te kort (8-2, 15-4). Letterlijk en lijk want de Katwijksen ;en de Lissese vrouwen in de basket en het af- chot liet het volledig af- bij Lisse. toppers legde de wed- ;en hoog tempo op en uit >leek het gemis van Zo- ilacko. Malacko, de goed je Joegoslavische ster ier, zag haar salaris plot- afgesneden toen uit mat de vermeende spon- pn geleend geld bleken It ministerie van defen- ior toedoen van een van tuursleden raakte Grass- [s in deze onverkwikke- f betrokken. De geruch- 5 was Grasshoppers het faillisement nabij werden door het bestuur ontkend. De con tractuele verplichtingen met Zora Malacko worden afge kocht. Malacko en Grasshop pers bereikten daar inmiddels afgelopen donderdag een mon deling accoord over. De kosten verbonden aan de Europacup- verplichting voor bekerwin naars (normaal zo'n f 25.000,— per ronde), kan Grasshoppers naar het zich laat aanzien ook tot een dragelijk niveau (f 15.000,—) terugbrengen. Rob de Reuver van Grasshoppers heeft het financiële plaatje nog niet helemaal rond, maar van een faillissement zal zeker geen sprake zijn. Coach Han Wallaart en zijn dames droegen die overtuiging zaterdag ook uit. Fris en bij vlagen sprankelend basketbal brachten zij binnen de lijnen. Dirigente Anja Kuijt (11 pun ten) bediende Marianne Schuyt (13 punten), terwijl Marja van Duijn (16 punten) opvallend trefzeker was van achter de driepuntslijn. Wal laart: „Voor mij was dat géén verrassing". Lisse stelde er behalve de be zielende werklust, bitter wei nig tegenover.-Coach Lapidair zag zijn team voor rust slechts 17 punten aantekenen (rust 41- 17) en ook in de eerste tien mi nuten van de tweede helft was Lisse weinig schotvaardig (59- 27). Lisse maakte van het be gin af aan al een vermoeide indruk, en het verlies van drie speelsters, waaronder routinier Marjolein Ketelaars, deed zich gevoelen. De Katwijkse press en het gat van 14 punten (21-7) waren teveel voor de mentaal (nog) kwetsbare ploeg. Spoeel- ster Marleen Droogh (afkom stig van Dunk Inn) onder- streepote dat nog eens door uit de rebound na een Katwijkse strafworp, de bal op de eigen basket te schieten. Gelukkig voor haar miste, net 5 het voor Lisse vallend ging. Wallaart was dan ook uiterma te blij met de prestatie van zijn ploeg. „Ik vind een belangrijk gegeven dat we collectief zo goed hebben gespeeld en zo goed hebben aangevallen. Als we de tweede helft zo gecon centreerd hadden gespeeld als we de gehele eerste helft de den, dan was een overwinning met vijftig of zestig punten vanavond goed mogelijk ge- Dat i 1 te ken dat dit geen uitschieter Luba Leiden kende eveneens een verrassend goede competi tiestart. Het naar de herenpro motiedivisie gepromoveerde BS Weert werd in voor eigen publiek met 50-54 afgetroefd. De vergelijking met het vorig seizoen gaat dus al meteen niet meer op. Voor Leiden dat het team zag uitgebreid met onder andere Erik van der Maas, Jack Ginjaar en Maarten Wals, was vorig seizoen in uit wedstrijden geen eer te beha len. Zaterdag tegen Weert leek die eer opnieuw ver weg. Weert beschikte met spelers als Jelle Esveldt (o.a. Den Bosch), Bert Kragtwijk Twan Huibers en Frans Akkermans over zeer veel routine, reboundkracht en schotvaardigheid. Kwalitei ten die Leiden met een agres sieve en sterke verdediging knap wist te controleren. De snelle opening via Jelle Es veldt (8-2) boog de ploeg van het aan beide zijden matige de slotseconde was de gemiste coach Bert Samson in de tien- schot hield de score laag. Eens strafworp van Peter ter Haak Violeta Stojanovich van Grasshoppers laat Lisse-speelster Marjo Fijma (4) kansloos. De Katwijkse dames wonnen met 77-49. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN de het 1 naar een voorsprong (14-16). Leiden heeft die voorsprong niet meer afgestaan (rust 25- 29). Het trage tempo dat het lange Weert ontwikkelde, en te meer een bewijs stelling van Samson dat een wedstrijd gewonnen wordt in de verdediging. Leiden pakte maar liefst 46 rebounds waar van 35 vanaf de eigen ring. In Leid- handen, waarna Loet de Ruijter van de strafworplijn de eindstand op 50-54 mocht be- De dames van MSV kwam in Delft goed weg (55-57). Na een goede eerste helft (rust 22-33) verslapte de uitgedunde MSV selectie. Coach Rick Driessen gebruikte zijn zes vaste speel sters en verzuimde de twee meegekomen bankspeelsters tijd te gunnen. DAS kwam toen in het midden van de tweede helft nog angstig dicht bij, maar moest nog voor de slotminuut afhaken (52-57). De laatste Delftse driepunter kwam te laat in de wedstrijd om de winst in eigen huis te houden. LEIDEN Warmunda pak te tegen Alphia de eerste punten van het seizoen. Tey lingen was goed op dreef te gen MMO en won met 2-0. UDO komt langzaam op toe ren. De ploeg van Wim Mug- ge versloeg FC Rijnland met 2-0. VNA haalde uit tegen Bernardus (4-1) Teylingen - MMO 2-0 (0-0) Een verdiende zege van Tey lingen in een wat rommelige wedstrijd. Tot voor rust was er weinig spektakel, maar na de thee scoorde Robert van Leeu wen de openingstreffer voor Teylingen MMO was welis waar meer in de aanval in de startfase van de tweede helft, maar kon niet echt een vuist maken. Vlak voor het laatste fluitsignaal bracht Pieter van Nobele de stand op 2-0. Bernardus - VNA 1-4 (1-3) Al na zeven minuten stond VNA met 0-1 voor door een doelpunt van Robert Good- way. Deze voorsprong werd snel uitgebouwd door twee doeltreffende afstandschoten van Peter van der Broek. Mark Honders (Bernardus) kon vlak voor rust iets aan deze stand doen en benutte een strafschop. De thuisclub putte moed uit dit doelpunt en begon gretig aan de tweede helft. Misschien iets te gretig, want drie spelers konden voortijdig douchen, te weten Robert Valk (praten), Peter Oudshoorn en keeper Johan Oudekerk (hands buiten straf schopgebied). Dat Fasta Abdel- fetah de eindstand bepaalde op 1-4 was niet meer belangrijk. UDO - F.C. Rijnland 2-0 (1-0) F.C. Rijnland speelde slecht en voetbalde meer tegen zichzelf dan tegen UDO. Derhalve een verdiende zege van UDO, dat scoorde door doelpunten van Ruud Stuifzand en Werner Knetsch. Het was een harde wedstrijd en het was aan de goedleidende scheidsrechter te danken dat het niet uit de hand liep. Alphen - Warmunda 1-2 (1-1) Een onnodig verlies voor de Alphenaren, die in de eerste helft slecht speelden, maar zich na rust goed herstelden. Toen hadden Mark van Grie ken (Warmunda) en Niek Klein (Alphen) al de 1-1 rust stand geschoten. Na rust kreeg Alphen alle kansen van de wereld om afstand te nemen maar steeds zat er een voet of een paal een doelpunt in de weg. Vlak voor tijd scoorde Warmunda tegen de verhou ding in 1-2 uit een strafschop van Geko de Winter. are lerlagen )r Leidse eltennis- ms SN De Leidse ta- nisteams staan na rietal speeldagen op veinig rooskleurige Zaterdag en giste- erden louter zware agen geleden. bracht het er bij de nog het beste af. len overwinning van van der Broek en invaller Wim Gen- op damesinternational Keen werd in Gro tegen VSB Harkstede nederlaag geleden. 1 woensdag uit in dam bij Tempo Team schade eveneens tot erkt. Herman van der klopte de collega van Emily Noor en Siem Valk verraste zo- asper Mol. en Avanti kregen za- en gisteren twee ma- maximale 10-0 neder- i de broek. De Leide- 'aren niet opgewassen 31aeuwe Weerelt uit n het Limburgse lartok, maar hadden uus dat zowel Michel als Miijam Homan eerd aan de kant blijven. In een mid- gespeelde wedstrijd tegen SKF uit Vee- belangrijke winst- veroverd. De 7-3 zege Jcylla buiten de de izone. Bij Avanti was 'atrick van Meverden tegen Tempo Team. ök hij verloor de en- n, waaronder met de derde game tegen Vriezekoop, nipt. Te- Blaeuwe Werelt was kei kruid gewassen, s was Marijn Olden r twee overwinnin- bleven de twee eni- 1 voor de Leidse da- e duidelijk de rode dragen. LEIDEN De tien korf balclubs uit de Leidse re gio hebben op de derde speeldag haast optimaal gepresteerd. Alleen De Danaïden en Pernix ein digden aan de verkeerde kant van de score, de ove rige acht haalden tenmin ste één punt binnen. TOP, De Algemene, Crescendo en Tempo behielden hun ongeslagen status. Verder behaalden Fiks en Zuider kwartier als laatste ploe gen hun eerste overwin ningen in dit veldseizoen. TOP behaalde bij het ongesla gen SIOS een onverwachts ge makkelijke zege, want via 1-5 (rust) werd het 6-9. „Wij heb ben geen wonderploeg, maar als iedereen zo hard blijft wer ken, kunnen we ver komen," glunderde coach Korporaal, die ditmaal Ron van der Wil- lik in de laatste tien minuten vodr Tim van der Horst liet invallen. Gerco Langelaan en Frank Nijenhuis beslisten aan het begin van de tweede helft de topper door vanaf tweeën halve meter geen fout te ma ken, waardoor de opmars van de thuisclub snel gestuit werd (2-7). Het vrouwen-kwartet van Fi des Pacta bezat beduidend meer snelheid en schot dan hun tegenstandsters van De Zwaluwen en dat werd uitste kend uitgebuit, resulterend in een 11-7 zege. Wies Armitage (3), Ilonka van der Steen (2) en Conchita Prins namen het leeuwedeel van de produktie voor hun rekening en alleen tussen 4-1 en 4-3 (rust) was er even sprake van een inzin king. De verdediging van De Da naïden had bij Roda moeite met de concentratie en liet na dat er 5-3, 7-5 en 8-7 was ge scoord, steeds direkt een doel punt door. Sandra Slingerland, Marcel Keijzer en Heiko Lo cher waren de enigen die tweemaal trefzeker waren en dat was natuurlijk te weinig om een teleurstellende 14-9 nederlaag te ontlopen. Vlak voor tijd bekroonde Per nix de na 6-10 ingezette in haalrace tegen De Vinken met de gelijkmaker van Lian Tie- leman, maar een strafworp voor bewegen van de paal bracht alsnog een domper: 12- 13. Carla Kuipers, Erika Vel- ders, Robin Arnoldus en Peter Bettina Buikstra (Fides Pacta) staat klaar voor de vrije bal. René van der Vooren en Jeroen Du Paw (rechts) wachten af. Kuipers maakten elk twee goals voor de thuisclub, die ook nog zo ongelukkig was op 2-5 Kees Hortensius met een knieblessure kwijt te raken. Fiks zette haar aanvallen te gen KOAG voortdurend ruim op en dat bleek de beste tac tiek om de eerste overwinning te behalen met 11-10 cijfers. Matthijs de Visser (3), Theo Vreeken (2), Marleen Boom gaard en Reinetta de Mooy zorgden voor een maximale voorsprong van 7-3, waarna een terugval (7-6) nog net bij tijds werd afgebroken met goals van Tanja Huizing en op nieuw Vreeken (9-6). De beginaanval van De Alge mene was met acht treffers goed op dreef tegen Hoogvliet, maar de tweede aanval redde via Bep de Mooy in de slotmi- penbrouwer, Wilma Sinteur, Marcel van Duyvenbode en Ramond Terwiel hadden voor dien succes in dit duel, dat met 2-0, 4-2, 5-7, 8-7 en 8-9 een frillig scoreverloop had. uiderkwartier toonde bij De Regenboog voor het eerst te amgeest en werklust en werd prompt met een 7-8 zege be loond. De blauw-gelen bleven door Ronald van Leeuwen (3), Els van Lunteren (2), Mackel Maertens, Aldo Spadon en Martin Verhorik aldoor aan de leiding, nadat zij met 1-4 goed begonnen waren. „Het was een slechte wed strijd, maar wij maakten de kansen tenminste af en dat is natuurlijk wel positief," reali seerde de trainster Liesbeth Kok van Crescendo zich na de 7-10 zege over Vogel. Henk Alberts, goed voor vier goals, Debbie Blogg, Marlies Brou wer, Neel van Egmond en Ilo- ne Lepelaar bouwden na 4-4 een 4-9 voorsprong op, waarbij tussen de achtste en negende treffer vierentwintig minuten verstreken. Velocitas lijkt de goéde vorm eindelijk gevonden te hebben en zette Bolnes met 5-9 vrij eenvoudig aan de kant. Jetske Goudsmit, Femmy van Nieuwkoop, Bert van Osna- brugge en Steven de Ronde beslisten het treffen door 2-3 om te zetten in 2-7 en dat ge beurde al rondom de korfwis- seling. Ook Tempo behaalde een moeiteloze zege op Zuidwes ters, dat via 6-2 (rust) met 14-5 terug naar Zeeland werd ge stuurd. De Alphenaren had den in Erik Pons (4), Ronald Drieduite (3), Joke Boot en Menno Kindt (2) hun beste aanvallers en lieten nog tal van goede mogelijkheden on benut, waaronder vier vrije doorlopen. Het bekertoernooi van Rijndelfland De strijd om de korfbalbeker van Rijndelfland wordt mor genavond voortgezet met de eerste ronde, nadat eerder een voorronde was afgewerkt om het aantal clubs tot 32 terug te brengen. In die voorronde sneuvelden Fides Pacta, Fiks, Fluks, Madjoe, Ons Eiland en Tempo, zodat er nog acht deel nemers uit Leiden en omge ving zijn overgebleven. Het programma voor dit achttal luidt als volgt: Crescendo-De Meervogels; Zuiderkwartier- Excelsior; Olympiaan-Veloci- tas; ALO-TOP; KNS-Ons Ei bernest; De Algemene-Fortu- na; ODO (M)-Pernix en De Danaïden-Ready. Alle wed strijden beginnen om 18.45 uur en hebben als nieuwigheid, dat elke ploeg het recht heeft twee keer een time-out aan te vra gen, die maximaal 45 seconden mag duren. Het gaat hierbij om een experiment dat op ver zoek van de Internationale Korfbal Federatie wordt uitge voerd. De tweede ronde van het bekertoernooi zal overi gens pas in april van het vol gend jaar plaatsvinden. LEIDEN DIOK heeft ook de derde speeldag van de landelijke rugbycom- petitie met winst op twee fronten afgesloten. Zowel het kopteam in de ere klasse, als het tweede team dat onder de naam Athletics in de eerste klasse opereert, kwamen tot een royale overwin ning. Bassets verloor in de laatste seconden van Et- ten-Leur. ..We hebben verzuimd de Du kes een afstraffing te geven", geeft Eric-Jan Berendsen als minder positief commentaar op een toch royale 9-37 uitslag. „We wisten van vorig jaar, dat die jongens fanatiek van start gaan. Maar onze ploeg heeft die waarschuwing niet begre pen en we stonden na tien mi nuten dan ook met 9-0 ach ter". De aanvoerder wees zijn inmiddels onrustig spelende team de weg terug door na een kwartier de eerste try te druk ken. „Gelukkig had Gottfried Bos zijn gouden schoentjes aan, want hij heeft maar één kick gemist", vervolgt Berendsen. Na een try van Yves Kummer en één van Marcel Chaudron werd in Den Bosch toch nog een positieve 9-21 ruststand bereikt. In de tweede helft was DIOK oppermachtig. „We vergaten wel te scoren", vervolgt de aanvoerder. „Ik constateer ook, dat we na drie kampioen schappen de zaak veel te ge makkelijk opvatten. Kijk, Du kes gaat nu het veld af, alsof ze een overwinning hebben geboekt. Zo'n beetje van, we hebben een try gescoord, twee kicks benut en we hebben zelfs voor gestaan. En verder is DIOK niet boven de vijftig punten gekomen. Zo'n ploeg moet minstens met een punt of zeventig het veld afgespeeld worden". DIOK scoorde nog drie try's, waarvan twee door Marcel Chaudron en één van Ronald Vermeulen. Bos benut te de conversies op die ene mistrap na. Het tweede team, de Athletics scoorden er in de eerste klasse tegen Alkmaar gestaag op los. Een penalty van André Kruis- sen werd gevolgd door een try van Peter de Bruin, waarbij Kruissen met de conversie op nieuw doel trof. Een derde doelpoging van de vaste kic ker werd via de paal door Die- derik Renardel de Lafayette opgevangen en over de lijn ge bracht. De rust kwam met een 13-3 voorsprong. In de tweede helft scoorde Willem Hane- kom middels een try, omdat de scrum vanaf de 5 yardlijn gewoon over de achterlijn werd geduwd. Dave Langezaal vervolgde met een try over de wings, waarna Kruissen zijn volgende conversie benutte. De 23-6 eindstand werd be reikt na een penalty kick van Alkmaar. De Bassets hebben de winst in de laatste seconden laten glippen. Hoewel na tien minu ten wel een 0-3 stand op het scorebord stond, was de ploeg uit Sassenheim toch de betere en kwam de rust met een 15-3 voorsprong. Twee try's van Ruud Vos en Roland van Duijn, alsmede de conversies en een kick van Perry Noor- dermeer waren hiervoor ver antwoordelijk. De Bassets be hielden hun overwicht, maar Etten-Leur kwam langzaam aan terug. Op 15-12 werd de marge via Noordermeer tot 18- 12 vergroot, maar enkele mi nuten voor tijd kwamen de Brabanders op 18-19 voor sprong. De penalty van Noor dermeer had vervolgens de zege betekent, als de ploeg daarna wel de bal in eigen ge lederen had weten te houden. Enkele seconden voor tijd drukte Etten-Leur de de try, 21-23.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 19