Yan Trigt en Paauw de terechte Masters TENNIS CIRCUIT UdóC-OoUAXint SPORT MAANDAG 23 SEPTEMBER 1991 15 Slechte start van LSG Badmintonners Flair in prettige stemming oppositie La Lau [jomburg en Forescate ikken eerste plaats Rabobank Q Eeid&iQowiant LEIDEN In de eerste ronde van de landelijke schaakcom petitie heeft het team van LSG 1, uitkomend in de eerste klasse B, met 2'/i-7'A verloren van Krimpen 1. Philidor 1 begon relatief beter: het speelde gelijk tegen HWP Zaandam. LSG 2 speelde in klasse 2 B tegen Bloemendaal eveneens gelijk. Het gepromo veerde DZP Lisse was niet op gewassen tegen Amstelveen 2: 6-2. In de derde klasse won Voorschoten met 4l/i-3V$ van Caïssa 2. Philidor 3 ging met dezelfde cijfers ten onder te gen Nieuwendam. Philidor 2 staat tegen De Amstel (Uit hoorn) met 2Vi-41/2 achter. LSG raakte zijn eerste-bords- speler Clemens kwijt aan hoofdklasser Groningen. De altijd ambitieuze Ik Oei zag blijkbaar meer in de promotie kansen van LSG dan in die van zijn vorige club. Philidor en ruilde dus weer eens van vereniging. De wedstrijd begon al slecht: Van Putten had vanuit de ope ning direct kunnen winnen, maar verwisselde de zetten en moest met remise genoegen nemen. Vervolgens blunderde LSG-kampioen Konings in een zeer goede stelling. Oei en nationaal vrouwenkampioen Benschop boden zonder enig overleg met de teamcaptain remise aan, terwijl er zeker bij Oei nog van alles mogelijk was. De voor Hockx invallen de teamleider Geertsma ver loor kansloos. Van der Steen en De Vries sloegen remise af vanwege de stand en verloren. Ook Passenier en Sikkel (in valler voor Heemskerk) wei gerden in eerste instantie re mise, maar konden daar uit eindelijk niet onderuit. Roos endaal speelde een slechte par tij met wisselende kansen, maar maakte de laatste fout. Philidor 1 heeft zich verjongd. Vooral het verlies van kop man Gelpke, als jeugdlid bij Philidor begonnen is pijnlijk te noemen. Samen met Ste- houwer vertrok hij naar Am stelveen 1. Hallebeek ging naar Eindhoven 1. Bakker wilde na dit gehoord te heb ben eigenlijk ook vertrekken, maar werd op zijn toezeggin gen gewezen. Zijn reactie was om alvast voor de eerste twee wedstrijden af te zeggen. De nieuwe teamleider, Vermey, heeft er in ieder geval zin in; hij wil de teamgeest bij Phili dor weer terugbrengen. Hij heeft al voor elkaar gekregen dat alle eerste-tientalspelers in de interne competitie van Phi lidor meedoen: voor deze vere niging uniek. In de eerste wedstrijd leek het met kop man Kuyf mis te gaan. Met een fraai dameoffer wist hij de kansen te laten keren. De Graaf had het makkelijk: zijn tegenstander kwam niet opda gen. De 17-jarige Van Haas- tert, afkomstig van Leider dorp, debuteerde overtuigend in de KNSB door zijn tegen stander binnen 20 zetten op te rollen. Van Maaren en de voor Bakker invallende Reedijk speelden normale remises. De Niet had na 3 uur spelen pas 11 zetten gedaan en mocht re mise aannemen. Van Halderen stond gewonnen, maar maakte het niet af. De Heer, De Greef en Slingerland verloren. In de tweede klasse behaalde LSG 2 een normaal gelijkspel. Stelling won snel; De invallen de Bakker volgde even later met een halfje. Westra Hoek- zema verloor kansloos, maar Van Ketel bleek in de tijd noodfase handiger te zijn. Ir win (voor Van der Pol) stond een pion voor, maar ging knoeien en verloor, maar de tegenstander van Tholenaar deed gelukkig hetzelfde. Thie- le verloor in een partij met wisselende kansen en als laat ste behaalde Sibbing welis waar een plusremise, maar dat telt toch maar voor een halfje. Lisse was in zijn eerste wed strijd in de tweede klasse kansloos. Van der Aardweg won een degelijke pot en Van der Poel speelde remise. Go- dijn staat in zijn afgebroken partij een pion achter, maar houdt het wel remise. Kamps had remise in handen, maar moest, gezien de stand, force ren. Ook Bakker, Lemmers, Van Hal en Rosdorff (invaller voor Van Dijk) verloren. In de derde klasse won Voor schoten met enig geluk. Van der Ven stond urenlang verlo ren, maar kwam met remise weg. Den Herder kreeg een reglementair punt wegens niet opkomen van de tegenstander. Verder wonnen Hilarius (in vallend voor Huizer) en Bon- gers. Houweling en Driessen speelden remise. Bij Philidor 2 won alleen Van Ofwegen. Vriend, Van der Weijer en Ca roline Slingerland speelden re mise, wat amit in zijn afgebro ken partij ook gaat doen. Voor Philidor 3 wonnen Doelman, Pajéin en nieuweling Zeven. De Haas speelde remise. len zaa 1DEN De badmintonners Flair hielden aan de twee speeldag van de competitie prettige stemnming over. drie landelijk spelende ins wonnen namelijk. Vliet- Merenwiek leden zwa- ,1Si opshot - BCO/Bali 7-4 ^ida Conijn had in de ere- ;ie een belangrijk aandeel de zege van haar club op Brabantse BCO/Bali. De sese nationaal jeugdkampi- won het enkelspel tegen intal Kessels met 12-9, 11-8 voegde daar winst in de ibels met Elvira van Elven Bas von Barnau Sijthoff toe. Corno Meskers ver drie delen van Marco zaten isl lat viei net één Afril bonden iidafril i het WKf. :en. De ilaats oi Bring 'gramn^ijk - Delft 0-11 traditioneel mindere start ziekte. Allan Mens ging bij de training door zijn enkel en lijkt de rest van het seizoen uitgeschakeld. Paul Kooiman, die twee jaar niet speelde, ver ving hem verdienstelijk, maar kon (nog) niet winnen. Scar lett van Echten verving de zieke Anneke Steenvoorde. SIO 2 - Flair 3-5 De debutanten in het topteam van Flair, Ronald van der Meer en Maaike van den Berg boekten hun eerste singlezege. Cees-Jan van Vliet won na een snelle eerste game de tweede game moeizaam, 17-16 en bleef ook in de dubbels met Van der Meer en Van den Berg ongeslagen. Eline de Lij ster leed louter nederlagen. Ommoord - Merenwiek 8-0 „In de enkelspelen konden we het nog wel bijbenen", meldt tweede singelaar Ilse Spie- rings. „Maar in de dubbels wa ren we absoluut kansloos. Een sterk team dat Ommoord." Lisse - Merenwiek 2 6-2 Het twee jaar achtereen gede gradeerde Lisse lijkt op de weg terug. In de streekderby tegen team twee van Meren wiek klopte Erik Mesman Paul Roelantse en waren Christien van Santen en An gela Conijn (met twee maal 11- 2) superieur aan Jeanet Peer- deman en Saskia de Mos. Dan ny Plug scoorde voor de Me- renwijkers tegen Bert de Geus en zorgde met Roelantse voor het tweede punt. Lisse won de andere dubbels. Leiden - Zijderveld 8 5-3 Bram Segijn behoudt na twee speeldagen zijn 100% score. Een resultaat, dat door Ray mond Hanhart in het enkel spel wordt nagevolgd. Irene Bik zorgde met haar single voor het vijfde punt. Leiden neemt met Flair 2 de kopposi- Leiden 2 - DKC 4 5-3 De 'reserves', net als de hoofd macht spelend in de derde klasse, zagen Jan Slingerland de onderlinge score met de ve- teranenkampioen van Neder land, Press Tirtoesantono tot 2-1 uitbouwen (winst met 15- 13 en 18-13). Ook Jan Slats en Nora de Koning wonnen. Slin gerland behoudt de ongeslagen status na zeges in herendubbel en mixed met De Koning. Flair 2 - Wassenaar 7-1 De streekderby eindigde sterk in Alphens voordeel, omdat Wassenaar met liefst drie her eninvallers moest aantreden. Paula Moraal en Mariélle Pad berg (zege) deelden de punten met Monique Hilgeman (zege) en Margret van Bourgondiën. John Roessink, Bas van Zeist en Martin Voskuilen waren opermachtig. Flair 3 - Lisse 3 7-1 De prettige stemming van de Alphenaren werd door de 7-1 winst van het derde team compleet. René Wieten en Na- tasja van Zeist klopten de vroegere eersteteamspelers van Lisse, Ron Kolmus en He len Broersen. Ben Geers voeg de daar winst op Jeroen Sal man aan toe. Wendy Schwar- zer dolde met 2 en 0 opponen- te Marijke van Wieckeren. Lisse won alleen de mixed van beide routiniers, Broersen en Kolmus. In dezelfde vierde klasse be haalde Dynamo Sassem tegen Airsport 3 haar tweede gelijk spel. Na de enkelspelen van Jan Klein, Myrna van Reisen en Karin Elstgeest werd alleen nog het damesdubbel gewon nen. Apollo Roelofsarends- veen deelde de punten met Vlietwijk 2. De single van Carol van Oyen en de winst van het dames- en beide ge mengde dubbels brachten de 3-1 singleachterstand tot 4-4 terug. Veglo haalde uit tegen het tiende team van Zijder veld. Randy Thepas, Luuk Willems en invalster Monique Borsboom bleven zonder ver lies, Els Komen moest de sing le afstaan. OOi ners he recht dfj^. jeenvol ERT VELDHUIZEN oy (73. Ede; Vei )e Koek Net. Roes yff (69. E< ;n ongel DEN In Heilooo ligt of- eel sinds gisteren een iststof atletiekbaan. Ter w Zw nheid van de opening or- jèek, Vai sieerde Trias een wedstrijd onder andere een 800 me- voor junioren en een mijl r heren. essen^ |t ja Lau kwam met een S van 4.04.3 minuten win- n; °Taihi d over de streep. Daarmee elde de Bataaf zich tevens de kop van de nationale 'lijst op dit nummer. Fred 2 Bergkajs noteerde met 4.16.7 mi- dsrechter 16.533. 1, Vink een keurige ts, terwijl Mark van Bel record op de 800 meter icherpte tot 1.56.2 minuut, pëjens de finale van de lande- junioren A competitie zijn ridM3tthLl neisJes van AAV'36 twee a,t tsen gestegen. De ploeg niet eens door heel op- nde prestaties van de ïlfde naar de tiende plaats Ie eerste klasse. Mariska s won haar serie 800 me- n 2.25.05 minuten, Moni- Droog liep 16.63 seconden Ie voor haar hogere hor- terwijl Sietske Rensen meter hinkstapte. Ook peerwerpen van Roos Uit- rtoogaard (34.88) en Rianne Beest (33.98 meter) lever- eel punten op. Katja Kers- ;ebruikte de bovenmatige ind voor 12.80 seconden Groningeie 100 meter. De jongens 1 mao b Holland zakten van de de naar de vierde plaats Gefê' kae tweede klasse ondanks Den Ha t op de estafette (44.64 se- (FCGror en) Arjan Rijnsburger n; Schede jg enige 400 meter loper mund Vi 7ane felle wind (ruim 4 me- Hen er seconde) op de 400 me- ijks; I e baas was: 51.43 Secon al?0* eill Koen Hamers noteerde and) enn^oe<^e *3.10 meter met de i Djurovsk hem zwaardere speer. pn van den Barselaar ge ste de wind mee en liep T^T Al seconden op de 100 me msterdam werden de Na- Ie D spelen verwerkt en les koplaenstelling tot de C spelen em niet j er wel gescoord door de NAC vse regio. Voor AAV'36 r minutë Zulema Gilliot een zil- anhang plak op de 60 meter met ;nde mo iur. an Helmo me gestuui leiding. I). 75 D'A ik Toesc Lok (NEC 3-2 (1-1). ansen 1-1, ems 2-2, 8 .a EN 82. Schem 3, 90 Knij ter. Luyt< Rode strum (Em 2-2 (0-1). ïop), 51 I -2. 90 H /an Haafl Gele kaarj(i iden Camb 1-2 (1-1): 1 i Hooydonl De herenhockey- Roomburg en Foresca- nen na de derde speeldag landelijke competitie plaats van hun afde- Bij de dames speelt het jaar gepromoveerde verrassend sterk. ;chte spi Bosz: et strafs< rlijn haaj ïite gewov doelpun zich se-doelm r dat hij vas. Feyenoi iënter r de drie Is schadu eren. De lenlinie ïdersteunji, cties van slechts elde timih tot ri ïohn de de openi an John id had :schop. I n eigen ipend vei :hnisch „Je cor trijd en dl doelpunt n. „Maar I". een tijd van 8.1 seconden. Ook op de horden haalde ze de fi nale waar ze na 10.1 seconden in de halve finale „slechts" vijfde werd met 10.3 seconden. Op die 60 meter horden werd haar clubgenote Femke Tan gerink tweede. Hun clubge noot Martijn Ungerer pakte zilver op de 80 meter door na winst in 10.3 (serie en halve fi nale) in de finale met 10.1 se conden net naast het goud te grijpen. Zilver was er ook voor Floris Gijzenij van Bataven die met de speer tot 35.64 me ter reikte. Daarmee drong hij Patrick Arends van Randstad Sport naar de derde plaats. Arends haalde in zijn eerste poging al 33.36 meter en stond daarmee lange tijd aan de lei ding. Voor De Spartaan haalde Jasper Tuininga fors uit. In de., serie 80 horden won de twee-* dejaars met 12.7 seconden, in de halve finale was er weer winst met 12.6 seconden en in de finale werd hij derde met 12.5 seconden. Voor trainer John van der Zwet was de horden een suc cesnummer. Niet alleen het brons voor Tuininga deed hem glunderen, ook de finaleplaats voor Ed Warmerdam (12.7 als beste tijd) en de halve finale plaats voor Thijs Izeboud bij de tweede jaars D jongens en de vierde plaats van Michel Faas bij de eerste jaars zorgden voor een terecht trotse glim lach. In Amsterdam won Peter van Noort een kogelslinger- wedstrijd met een afstand van 61.88 meter. In Gorkum werd de nieuwe kunststofbaan feestelijk inge wijd met een ploegen wedstrijd. Op het laatste moment werd nog een gecombineerde Leidse ploeg ingezet. Bataafse Eles- mieke Roksnoer noteerde op de 100 meter 13.17 seconden, Randstad Sport atlete Vanessa Wassenaar debuteerde op deze afstand met 13.62 seconden, terwijl Katinka Duyvestein en Esther Jansen met de nodige flair Holland vertegenwoor digde. Yildiz van der Zijden won met ruime voorsprong de 400 meter en Thirza Horn de buteerde verdienstelijk op de 800 meter om daarna met de discus het clubrecord te verbe- Concordia 1-1 [wee nederlagen heeft niet de benodigde rust ploeg, maar wel het eer- fljnt kunnen winnen. De eerste helft werd met pass- en stopfouten en 0 stand afgesloten. Een digingsfout na twintig en in de tweede helft be- LMHC zelfs een ach- d. Wakker geschud de Leidse ploeg nog corners. Twee maal Ie Casper Klijn, maar de treffer werd op appèl loncordia alsnog afge- iburg - Asvion 3-2 winnen gewoon op de irner", meldt het Room- camp. Inderdaad scoorde van Schaik na vijf mi- op die wijze. „Lucas van neemt die corner na- heel zuiver en Oscar rs stopt als geen ander." iwam Roomburg met 1-2 maar twee minuten t was het uit de corner raak. In de tweede helft iet open karakter van de ijd bewaard. Drie minu- or tijd doelpuntte Johan t, daarmee zijn ploeg de plaats op de ranglijst be- d. cate - Alecto 4-1 ite volgde het voor- 'an Roomburg door met 1 ecto te verslaan. Na een /aardige eerste helft was Jtstand dan ook 0-0. In de helft startte het doel- c ifestijn. Gert-Jan Egbe- fleoorde een echte hat- de twaalfde, zestiende minuut. Daar tussenin ido Mennes voor de Lei- pers uit een corner nog wel de 1-1 stand op het score bord gebracht. Erik Kruismul- der benutte de laatste strafcor- ner voor een 4-1 stand en de koppositie in de tweede klasse. Alecto bungelt daarin roem loos onderaan. Leidse Studs - Groen Geel 1- 1 De studenten, die vorig jaar zo oppermachtig promoveerden, maar dit seizoen door blessures onderaan staan, pakten tegen Groen Geel het eerste punt. Het wachten is op de terug keer van Bob-Jan Dietrich en van Aken. k'dam - Alphen 1-1 Alphen had de eerste helft het overwicht, maar juist de Am sterdammers kwamen tot sco ren. In de tweede helft trok Mark Boelens met een strafbal de zaak recht. „Toch wel te recht dit gelijkspel", meldt aanvoerder Mark Duffheus. Strawberries - Noordwijk 5-0 Noordwijk speelde eigenlijk een prima eerste helft, maar liet het scoren aan de ploeg uit Velsen over. Aan twee kansen had Strawberries voor 2-0 ge noeg. Door in de tweede helft nog aanvallender te spelen werd het tegenovergestelde bereikt. Strawberries scoorde namelijk drie maal. Breda - Alecto 0-1 „Ik ben er best trots op, dat we als nieuwkomer in die klasse al in de top kunnen meedraai en", is de enthousiaste uit spraak van Lydian Mentink over de 1-0 zege in en bij Bre da. „In de eerste helft hadden we een veldoverwicht, maar we konden niet scoren. In de tweede helft heeft onze keep- ster, Marieke Lips een paar onwijze reddingen gepleegd. Zelf mocht ik Tessa van Dijk aanspelen, die een speelster en de keeper omspeelde voor het enige doelpunt." Al met al een gelukkige zege voor Alecto, dat vijf uit drie scoort. Warande - Leiden 2-0 Een verdedigingsfout, waar invaller-keepster Sophie van Hoytema vriiuit ging, leidde bij een gelijkopgaande strijd tot een 1-0 achterstand. In de tweede helft was Leiden ster ker, maar zoals zo vaak scoor de Warande opnieuw. De overwinning is een feit. Saskia Paauw gaat de felicitaties in ontvangst nemen. Marco van Trigt: na twee verloren finales nu wèl de Masters-titel. setwinst. In de tweede set bracht Van Doorn zijn enige serviceverlies op de gehele middag terug tot 3-3, om in de tiebreak een 3-0 voorsprong door schoonheidheidsfoutjes toch te verspelen. Dames C De finale kwam voor vechtjas, Yvonne van Hensbergen een week te laat. Het leidt geen twijfel, dat de opbouw van het Masterstoernooi in het voor deel was van de Hillegomse en dat het uitstel zeer ongelegen kwam. Jolanda Mens is echter een teréchte kampioene, die alle Cl-toernooien, die zij speelde ook won. En dit afsloot met de Master-titel, want ook in die eindstrijd was de Voor- houtse gewoon de beste. In beide sets liep de stand tot 3-2 gelijk op, in beide sets volgde op die stand de gamewinst naar 4-2 en 5-2. Tenslotte deel den de kemphanen de laatste twee games naar 6-3, 6-3. D dertigplus In de vrijdag gespeelde eind strijd bij de heren 30+ kregen Marcel Kok en Gert Snijders voor de eerste maal serieuze tegenstand. Geheel conform de plaatsing van wedstrijdlei der Arnold van der Capellen en collega Gert-Jan Onvlee gaven Loek van-Eeden en Ad Marijnen het gewenste weer werk. Te weinig voor de zege, die met 7-6, 6-3 naar Kok/S nijders ging. Bii de dames werd de Masterskroon op de hoofden van Leny Pennen- burg en Joke Smith gezet. De op 7-6 en 3-2 afgebroken strijd leverde toch winst in de twee de set voor Alie Snellenberg en Hennie Verhage op, 6-4. Daarna was het snel gedaan met het oudste van de twee koppels van Artesia in Koude kerk. De jeugdige Pennen- burg/Smith wonnen met 6-1. Idoor PETER KLEIN LEIDEN Marco van Trigt enSaskia Paauw werden in de uitgestelde finales van het slottoer- nooi van het Leidse Cou rant Tennis Circuit de te rechte B-Masters. In de C- categorie toonden Mare van Doorn en Jolanda Mens zich de sterksten, terwijl bij de D 30+ on derdelen de hoogste eer werd veroverd door Mar cel Kok en Gert Snijders bij de mannen, en Leny Pennenburg en Joke Smith bij de dames. De vijf, door de barre weers omstandigheden van vorige week zondag uitgestelde fina les en die ene reeds vrijdaga vond gespeelde eindstrijd kon den bogen op een ruime pu blieke belangstelling. De kwa liteit van de slotrondes liet nog wel iets te wensen over. D- Masters Harold van Schie en Lisette Faas werden niettemin van collega's in B en C voor zien. Heren B Coach Harry Verdegaal meld de over zijn pupil Marco van Trigt: „Hij speelt normaal of bovennormaal. In het laatste geval wint hij altijd." Tegen stander Jan-Willem Lugthart haalde in de eindstrijd zijn peil niet en dus had Van Trigt aan een normaal niveau al meer dan genoeg. De opening met drie bijna-aces lag erboven, de eropvolgende break op service feitelijk ook. Voor de eerste set was dat meer dan voldoende, 6-3. De laatste bal, uiteraard een ace op de tweede service. Het antwoord van Lugthart kwam in de tweede set, de Katwijkse tennisleraar opende met een ace. In de vierde game kwam Hillegommer Van Trigt in de problemen, in de zesde verloor hij zelfs de op slag. Daarmee eindigde in feite de finale, want in de volgende vier games stond er maar één speler op de Unicum-baan. „Ik was erop gebrand Master te worden", sloot de nieuwe A- speler van Trigt af. Dames B Ze is gewoon de slimste", stelt bondsgedelegeerde Rob Liefbroer over Saskia Paauw. „Als ze moet winnen, wint ze ook." En inderdaad zegevierde de Leiderdorpse in wat zij en opponente Marieke Bethlehem een zenuwenpotje noemden. Nerveus of niet, de harde fore hands van Paauw sloopten de vastheid van Bethelehem. Met 6-4, 6-3 was de Master-titel ge woon voor degeen die ook die andere belangrijke erepalm wist te veroveren, de districts B-titel. „Toen ik in de districts van Cindy Berkhout won, was ik meteen van mijn onzeker heid af", bevestigt de terechte winnares. Heren C Een prestigeduel, op een ande re wijze kan de finale tussen Marc van Doorn en Bart Blok niet omschreven worden. „Ik weiger van mijn ritme af te stappen", geeft de winnaar, Van Doorn als commentaar. „Ik ga op dezelfde tijd, dus laat, naar bed en heb gewoon vanmorgen mijn bardienst ge draaid." Desondanks was Mare van Doorn gewoon de con- stantste speler van het jaar. Hij won op één na alle finales bin nen het district en voegde daar een Cl-zege in Egmond aan toe. Voldoende voor een plaats op de Bl-lijst, maar wel licht bespaart wedstrijdtennis hem die te sterke doorstro ming. Een break in de eerste set op 2-1 en in de derde set op 1-0 bepaalden beide malen de FOTO'S: HENK SNATERSE

Leidse Courant | 1991 | | pagina 15