SPORT I Ajax verzaakt z n plicht onbestraft Glansrijke terugkeer voor tennis-formatie CeUlóeSouTta/rit 13 Daryono Budisantoso mag blijven Romario wil weer terug ugdig FC Den Haag udt Groningen bij radona er op ers lip rdt. dat ank laar Een niet atie. pel- ken. idócGoutont MAANDAG 23 SEPTEMBER 1991 (inus Israel TD Dinamo Bukarest UKAREST Rinus Israel heeft in Roemenie ti nieuwe club gevonden. De 48-jarige Amster- ammer treedt bij Dinamo Bukarest in dienst als chnisch directeur, aanstelling maakte het bestuur gisteren bekend n het persbureau Reuter. De vermaarde club, die ider het bewind van dictator Ceaucescu nauwe inden onderhield met de gevreesde veiligheids- ilitie Securitate, is koploper in de Roemeense impetitie. In de eerste ronde van het toernooi om UEFA-beker verloor Dinamo afgelopen woens- ig met 1-0 van Sporting Lissabon. Israel is bijna n jaar werkloos geweest. De oud-international jpte vorig seizoen bij BW Den Bosch op na een impzalige competitiestart. Eerder vertrok Israel Rinus Israel ssentijds bij Feyenoord en het Griekse PAOK ...weer werk... lloniki. foto: sp WATERINGEN Badmintonner Daryono Budisantoso van eredivisionist Non Smokers/VELO mag langer blijven dan tot 30 september aanstaande. Afgelopen zaterdag werd bekend, dat de uitwijzing van de Indonesiër werd opge schort. Budisantoso werd twee weken geleden door de Vreemdelingenpolitie van zijn woonplaats Dongen te ver staan gegeven, dat hij Nederland moest verlaten omdat be paalde studie-diploma's in een bepaald tijdsbestek niet werden gehaald. Budisantoso, die alleen nog een toelatings examen Nederlands moet doen en zich daarna wil toeleg gen op een studie economie aan de Hogeschool van Til burg, dook vervolgens onder. Door het opheffen van de schorsende werking verblijft de speler van VELO weer op legale wijze in Nederland. EINDHOVEN Romario is terug in Nederland, maar zit met zijn gedach ten al weer in Brazilië. Hij zal als het aan hem zelf ligt zo snel mogelijk te rugkeren naar zijn vaderland om zich door de Braziliaanse fysiotherapeut Nilton Petrone verder te laten behan delen aan zijn gekwetste pees in het linkerbeen. Romario heeft de leiding van PSV van daag toestemming gevraagd om weer naar Rio de Janeiro te mogen vertrek ken. Het is vooralsnog onduidelijk of PSV Romario die permissie zal geven. De leiding van de landskampioen was gisteravond niet voor commentaar be reikbaar, maar vast staat dat de club zich eerst door de eigen medische staf wil la ten informeren over de gesteldheid van Romario. Romario, in de wedstrijd om de Super cup in augustus tegen Feyenoord gebles seerd geraakt, vertrok tien dagen gele den naar Brazilië, waar Nilton Petrone hem intensief onder handen nam. De kwetsuur is echter nog niet genezen, stelde de spits zaterdag bij aankomst op Schiphol. „Ik heb nog steeds last van mijn voet", stelde Romario. Grünholz (geheel rechts) haalt uit voor de gelijkmaker kort id- foto: milan konvalinka HAAG Het ver- e tweede elftal van )en Haag heeft het gedaan tegen de ipper uit vorm FC ngen. FC Den Haag liefst zeven basis- maar hield een n het Zuiderpark: 2- op de stand zijn de gelijkwaardig: vijf i uit zes duels. n ontbraken van het ïlftal Purvis (geschorst) geblesseerden Gentile, I Danen, Adam, Valk en jkeren. De laatste twee I, zaterdag buikgriep, de n zijn gekwetst. ten >ften moesten massaal n: de eeneiige tweeling en Anton Vriesde maken met het veel- n Groningse spitsen- Meijer/Djurovski. Hei- 37 jaar, hield het als libero in de gaten. De andere jongelingen waren Torken (19 jaar), Grünholz (21) plus de aanvallers Talan (19) en Hermes (23). De laatste speelde vorig seizoen bij Rijns- burgse Boys. Tevreden Na anderhalf uur keek Adri- aanse tevreden terug. „Hermes en Talan waren voor rust ge vaarlijker dan Meijer en Djur- voski". Lichtgewicht Talan scoorde na een kwartier, toen hij een solootje met een knap schot afrondde. Den Haag had met veiliger cijfers kunnen rusten, als Van der Laan al leen voor Lodewijks meer dan een slap rollertje had geprodu ceerd of een slimme stiftbal van Grünholz niet door Boek- weg van de lijn was gekopt. Groningen, zonder Van Dijk en Huizingh, speelde matig, net als woensdag in de verlo ren Europese partij tegen Er furt. Maar na de pauze verbe terden de noorderlingen zich, scoorden tweemaal snel ach tereen, maar moesten zich kort voor tijd alsnog gewon nen geven: 2-2. AMSTERDAM De coach vindt dat zijn pro fessionals ook de gewone nummers speels, met overgave en geconcen treerd moeten afwerken. Leo Beenhakker was gis teren niet tevreden na de overwinning van 5-1 op De Graafschap. Zelden was het gelijk zo nadruk kelijk aan de kant van de man die van Ajax zo graag een degelijke en volwas sen ploeg wil maken. Op de uitslag was weinig aan te merken. Geen wonder als het beste elftal van Nederland voetbalt tegen de sterkste for matie van Doetinchem. Kiste- maker had zijn mensen graag iets meer willen laten doen, maar dat was een verlangen naar het onmogelijke. Voor middenmoters en minder is de reis naar De Meer, waar Ajax in dit seizoen vijf van zijn zes wedstrijden speelde, een ver plichte last. Geleidelijk echter ontwikkelt zich het beeld dat dergelijke duels voor de thuisploeg niets anders zijn dan een verplichte lust en dat is natuurlijk geen basis voor opwindend hande len. Het werk wordt gedaan, dat wel, maar met een voor spelbaarheid die tot geeuwen en gapen leidt, ook bij de kij kers die bij wijze van spreken de handen anderhalf uur klaar hebben voor bewonderend ap- Enkelingen De Graafschap, met Matthaei en Van de Brink als de enke lingen die nog wel eens een voetballende oplossing zochten voor de talrijke problemen, speelde in elk geval naar zijn mogelijkheden. Bergkamp maakte slechts één doelpunt. Hij heeft dat gevoeld door de manier waarop hij werd aan gepakt door Kraay, die de on beperkte bescherming van scheidsrechter Lammers leek te genieten. De topscorer van Ajax was er niet gelukkig mee, zette zijn belager een paar keer voor joker, maar had op de duur geen behoefte meer aan de verontschuldigende handjes die Kraay steeds weer huichelachtig aanbood na zijn aanslagen. Ajax met een zoekende Van Loen vond voor rust nauwe lijks een weg door het over volle Graafschappelijke straf schopgebied. Een goede actie van De Boer. voltooid door Roy en een typische Wouters- kluts-goal hadden een mooie tweede helft kunnen opleve ren. Winter was daarvoor, na een puike pass van uitblinker Blind, de wegwijzer, maar de Ajacieden verdwaalden toch. Hoogmoedigen De manier waarop Wouters, Vink, Kreek en De Boer el kaar in slordgheid en noncha lance probeerden te overtref fen, was zonder weerga. De Graafschap had echter nie mand die de hoogmoedigen de pin op de neus kon zetten. In valler Peters deed het toch een keer, maar die stond dan ook al, bij wijze van uitzondering, in het strafschopgebied toen Wouters hem de bal in de voe ten frommelde. Met Pettersson in de tweede helft als vervanger van Van Loen kreeg de aanval iets meer gezicht in de periode dat de verdediging zijn naam en faam te grabbel gooide. Twee doelpunten in het laatste kwart van de strijd stonden daarvoor als bewijs. Bergkamp maakte er eentje na mislukte schietpogingen van De Boer en Van 't Schip, Vink slaagde één keer dank zij de voetbalin telligentie van de Zweed. Kistemaker noemde het een lesje in voetbal, Beenhakker had nogal wat aan te merken op de leraren, die dan in zijn ploeg hadden moeten staan. „Dergelijke slordigheden mo gen op dit niveau niet plaats vinden. Je mag van professio nals verwachten dat zij 60 tot 70 wedstrijden goed spelen, al was het maar omdat ons pu bliek dat verwacht". „Niets aan de hand in DordC DORDRECHT Cees den Braven, de voorzitter van SVV Dordrecht'90, had zater dagavond na afloop van het verloren duel met MVV (2-3) weer heel wat uit te leggen. De absentie van coach Hans Verèl, die zich enkele uren voor aanvang met griep had afgemeld, had enige achter docht gewekt. „Hans ligt met hoge koorts in bed", klonk het verontwaardigd. „Hij is ge woon ziek, zoals iedereen dat wel eens is. Ik heb daaraan verder niets toe te voegen". De invalbeurt van Romano Sion gaf eveneens stof tot na praten. De van Haarlem over gekomen aanvaller werd de afgelopen week tot zijn eigen verbazing bij het GAK als ge blesseerd geregistreerd. Vol gens Verèl en de medische staf kampte de aanwinst met een aandoening aan beide knieën. Sion voelde zich echter topfit en schakelde de spelersvak bond VVCS in. Door het weg vallen van reserve Ries Fok, wiens schoonvader plotseling was overleden, werd de twin tig-jarige vleugelspits op het laatste moment alsnog aan de selectie toegevoegd. In de hem toebedeelde 27 minuten ont popte Sion zich als de gevaar lijkste speler van de thuis ploeg. Van de gewraakte knie blessure was niets merkbaar. „Dat is een zaak van de tech nische en medishe staf", aldus Den Braven. Het vervroegen van de mid dagtraining van vier naar drie uur was de laatste kwestie, waarover Den Braven zater dagavond verantwoording schuldig was. De toenmalige trainer Dick Advocaat nam aan het begin van het seizoen op persoonlijke titel dezelfde maatregel, waarna de voorzit ter van woede bijna ontplofte en Advocaat zijn ontslag nam. „De situatie ligt nu anders", wilde Den Braven doen gelo ven. „De betrokken spelers zijn inmiddels vertrokken. Dat uurtje vroeger kost ons nu geen geld meer". Niets aan de hand dus in Dordt, aldus Den Braven. HEERING Aan de affaire-Ma- lijkt geen einde te ko zijn veroordeling we- aïnebezit door een Na- se rechtbank, hebben beschuldigingen, geuit n voormalige makker het afgelopen ide de ronde gedaan in ianse pers. Pugliese, een voorma- tieman, zou Maradona er van de Camorra, de anse mafia, hebben om bij wijze van Hdienst drie journalis- de voorzitter van de irsvereniging van Na- de weg te ruimen. De iden te negatief over iben geschreven en ge- na het losbarsten van ;-drugsschandaal dat lijk Maradona's onder- •rd. lang artikel beschrijft verder hoe hij Mara- ïeermalen vergezelde kopstuk van de Ca- toen zijn kluis in de leeggeroofd. Als re- 'an die onderhandelin de voetballer vol- jliese de uit de safe ge- welen weer terug, ter- iovendien de verzeke- ningen incasseerde, vertelt hij dat Marado- ocaïne gebruikte voor nst naar Napels, toen bij Barcelona speelde, tbank van Napels gaat of de beweringen liese een nieuw proces aradona rechtvaardi- Nigel Mansell rijdt weg uit de pits, maar verliest (zie pijl) zijn wiel. Het euvel wordt verder op verholpen, maar onreglementair, waarna de Brit wordt gediskwalificeerd. g foto: ap Senna trekt profijt drama van Mansell ESTORIL De Braziliaan Ayrton Senna profiteerde in de in de dertiende wedstrijd van de GP-cyclus van het kleine drama dat zich rond Ni- gel Mansell afspeelde. De Brit werd gediskwalificeerd. Tot de bandenwissel had het er alle schijn van dat de dit seizoen soepel lopende stal van Williams Renault een dubbele overwinning zou boeken. In de achttiende ronde had Man sell zijn stalgenoot en latere winnaar Patrese aan kop afge lost en reed de Brit zijn vijfde zege van het seizoen tegemoet. Toen Mansell na 7,75 seconden de pits verliet, bleek dat er iets fout zat. Het rechter achter wiel van de bolide was niet goed bevestigd, zodat Mansell nog een keer moest stoppen en in machteloze woede zijn mon teurs tot de orde riep. De arme sleutelaar zal zeker worden ontslagen. „Ik ben er kapot van. Mijn diskwalificatie is niet juist". De hernieuwde stop kostte hem een minuut en zijn laatste kans. In de vijftigste ronde haalde de wedstrijdlei ding Mansell uit de race, om dat hij buiten de pits aan de wagen had laten sleutelen. Gesjoemel zet Grasshoppers in de kou DEN HAAG Basketbalvereniging Grasshoppers is danig ge dupeerd door gepleegde fraude met sponsorgeld. De manager van het damesteam, die belast was met de sponsorwerving, blijkt aan de club toezeggingen over bedragen van sponsors te hebben gedaan, die niet bestonden. De consequenties van deze onver kwikkelijke affaire zijn verstrekkend voor de club. Zo moet coach Han Wallaart zijn dure en belangrijke buitenlandse speel ster Zora Malacko naar huis terugsturen. Daarnaast zit Grass hoppers nu met een flink gat in de begroting, dat om drastische bezuinigingen vraagt. Daarom zijn er onderhandelingen gaande met de tegenstander van de club in het EC-tournooi, het Franse Mirande, om beide duels in Frankrijk te spelen. Vanuit sportief oogpunt lijken de dames over de schrik heen; eergisteren werd BV Lisse met duidelijk verschil teruggewezen: 77-49. Deze handzame EHBO-kit voor thuis, in de caravan, auto of boot, is voor u als u een nieuwe abon nee aanbrengt. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. ,V.V^ I poteer als nieuwe abonnee ingaande: I Dhr /Mpvr I Postcode/plaats Telefoon: MEXICO STAD Gehoond, uitgefloten, maar onverstoor baar, ongebroken en aan het eind zelfs toegejuicht, heeft het Nederlands Davis Cup team na een jaar afwezigheid zijn plaats in de wereldgroep weer ingenomen. Het fanatis me dat het Mexicaanse publiek in eigen huis ontwikkelde, bleek niet op te wegen tegen de grotere klasse en diepte van de Nederlandse ploeg. Het werd uiteindelijk 5-0. De sterke opening van de rou tiniers Mark Koevermans (6-3 6-4 6-4 tegen Luis Herrera) en Paul Haarhuis (4-6, 7-6 (7-3) 7- 5 6-2 tegen Leonardo Lavalle), werd zaterdag gevolgd door het afmakende werk van de debutanten Jan Siemerink en Richard Krajicek in het dub bel tegen de gerenommeerde combinatie Lavalle/Lozano: 6- 2 6-3 6-4. In de resterende en kelspelen versloeg Koever mans Lavalle met 6-2 6-4 en was Haarhuis met 6-3 6-3 de meerdere van Herrera. De vervanging op het aller laatste moment van de opgege ven dubbel Koevermans- Haarhuis was een taktische meesterzet van bondscoach Stanley Franker en diens sportieve revanche voor de onhebbelijkheden, die hem van de zijde van het publiek ten deel waren gevallen. De Nederlandse bondscoach riep de volkswoede over zich af, toen hij zich vrijdag bij 5-5 in de derde set van Haarhuis - Lavalle, een cruciaal moment dus, met de leiding bemoeide. Een schitterende lob op breek punt voor Nederland werd door een slaperige scheids rechter uit gegeven. Terwijl Haarhuis buiten zinnen dreig de te geraken, spoedde Fran ker zich naar de plek des on- heils, maar werd tegengehou den door Lavalle. Haarhuis rechtte de rug, sloeg bij zijn volgende kans weer een win nende lob. Ditmaal zodanig dat er geen twijfel kon bestaan en balde de vuist met een ge baar, dat hij van Jimmy Con nors had geleend. In de ogen van het publiek kon Franker geen goed meer doen. Er werd met bananen gegooid, terwijl hij geraakt werd door een kapotte sleutel. De bondscoach was hevig ver ontwaardigd en vond dat Mexico geschorst diende te worden. Pag. 15: Coach antwoordt met psychologische zet. clclw"'(vow controle Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: maand (automatische betaling) f 25,70 kwartaal (automatische betaling) f 76,60 kwartaal via acceptgiro f 78,60 Stuur als dank de EHBO-kit naar: Naam: Straat. I Postcode/plaats: J Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig I Leidse Courant, antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag I -1: f." J I I I I I I I |NZ I I I I

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13