René van der Gijp nu buurman Mario Been SPORT Tiental kansen gaat aan Hofman voorbij 17 nissers an op orsprong ntree Jorritsma zonder veel succes sportuitslagen ank idaeSouACwit aie nche keuze. Moge- ?n eei ïprijsd Dusts, docu 14 ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1991 iiotherapeut PSV uitleg Romario JDHOVEN Monne de Wit, fysiothera- it van PSV, wil uitleg van Romario over wijze waarop diens persoonlijke verzor- Petrone Nilton in Rio de Janeiro de me staf van de Eindhovense topclub op Nederlandse televisie belachelijk maakte. Wit: „Tijdens de uitzending zei Romario ts, maar hij heeft zijn fysiotherapeut na- rlijk wel informatie over ons verstrekt, ben benieuwd naar zijn verhaal". De ziliaanse aanvaller wordt zaterdag in dhoven verwacht. Nilton verklaarde derdag in een televisie-uitzending van A dat de medische staf van PSV niet op hoogte is van de nieuwste technieken revalidatie van sportblessures. A\! Monne de Wit achter f ...uitleggen... Pot mag blijven BREDA Cor Pot blijft trainer van NAC. De motie van wantrouwen die don derdag door de spelers groep werd ingediend bij het bestuur, is verworpen. Pot was verrast. Volgens de trainer is hem donder dag het voorstel gedaan ontslag te nemen, met doorbetaling van salaris tot 1 juli 1992. Pot weigerde, schakelde onder meer de WON (trainersvakbond) in en praatte gisteren op nieuw met het bestuur. Dat besloot vervolgens met de trainer door te gaan. Van den Driessche weg bij boksbond AMSTERDAM De Neder- landse Boksbond en bonds coach Stan van den Dries sche (45) zijn uit elkaar. Het dienstverband dat liep tot ja nuari 1993 van de coach is per 18 september beëindigd. De coach meende dat hij in de bond werd tegengewerkt. Van den Driessche had de bond een ultimatum gesteld, waarop niet is in gegaan. Het bestuur acht „deze kwestie een interne bond- saangelegenhèid en vindt het niet opportuun hierop verder in te gaan. Wielerkampioen Moreno betrapt BARCELONA De Spaanse wielrenner Jose Manuel Moreno, wereld kampioen op de tijdrit over een kilometer, is be trapt op het gebruik van ongeoorloofde stimuleren de middelen Dat werd gisteren bekendgemaakt tijdens de pré-Olympische wielerwedstrijden in Bar celona. Moreno werd vorig maand positief bevonden in het Italiaanse plaatsje Bassano di Grappa, waar hij het wereldrecord op de 500 meter had verbeterd. Pensioenfonds stelt Feyenoord ultimatum ROTTERDAM Het bestuur van de Stichting Contractspelers Fonds KNVB (CFK) wil binnen één week geld zien van Fevenoord. De Rotterdamse clubleiding heeft tot donderdag de tijd een oplossing aan te dragen voor de schuld, die naar verluidt meer dan één mil joen gulden bedraagt. Het gaat om achterstallige premies. Blijft Feye noord in gebreke, dan wordt de zaak in handen gegeven van de ju ridische afdeling van het Speler fonds. Uit het fonds worden de 3n gc!j antry 133 aan inpÉCO-STAD Mark Koe- ■^^!pns heeft de Nederlandse in de promotie- tegen Mexico op 0.3. \trong gezet. De 23-jarige dammer versloeg giste- i Mexico-Stad op gravel lerrera in drie sets: 6-3 De partij duurde 2 uur minuten. De overwin- yan Koevermans kwam keiijker tot stand dan werd ingeschat. Herre- 24-jarige zoon van rijke n in het bezit van een in Deerfield Beach, geldt als de kopman Mexicaanse ploeg. De peelde solide en raakte in opslag zelden in ge- EER! r lo Curi5 werk\ -uirtanpF" uPaie,6 tcluc" 1,1 6C_ W -Ik ben bliJ zei hiJ na en. Wij el ons M-128( derde set werd ik knap rtemenf>gte at _:e van 2000 meter, de warmte (circa 25 gra- loopten zijn krachten, de Nederlandse ploeg dagen in Mexico-Stad heeft de ploeg nog ers. Uitfrnoeite met de klimato- omstandigheden. „De gaat het beter dan de zei Koevermans. „Te- errera had ik het e Staten servici t, lift en er, ket iet ligb en appf' ciliteite taal, br vrijblijv 128080 59.000. R 8 te Li HN3AW öiOd dat ik in drie sets heb Tegen het einde Nederland beschikt >ang van vandaag over lan 1000 squashbanen. ihoven opent wethou- berf in samenwerking ondsvoorzitter Philip Ven, het nieuwe cen- juash Time. Het com- schikt over vijftien ba- is daarmee de grootste daccommodatie in de te provincies. DRACHTEN De vos verliest misschien wat haar, maar zeker niet zijn streken. René van der Gijp, van 4-4-'61, maakt graag een geintje. Neemt het leven zoals het komt en staat iedere morgen op met een lach: Ondanks het feit dat de rechterspits van Heerenveen dezer da gen wordt gekweld door een hardnekkige achilles pees-blessure, een souve nir van zijn verblijf in Zwitserland. De geboren Dordtenaar zegt het naar zijn zin te hebben in Friesland, maar zal ongetwij feld wel eens terugdenken aan zijn foutieve carrièreplanning, die een langdurige loopbaan bij het Nederlands elftal in de weg stond. Het zijn drukke dagen in hui ze-Van der Gijp. René ligt weliswaar in de lappenmand, maar laat zich elke dag ver zorgen in Amsterdam. „Toen ik in Zwitserland speelde, kreeg ik al last van die achil lespees. Maar ik wilde spelen, dus de spuit erin. Toen ik te rugkwam in Nederland voelde ik nog steeds pijn, maar speel de wel. Op een gegeven mo ment ging het niet meer. Ik ben naar dokter Marty in Am sterdam gegaan en wat ik al vreesde: door het vele spuiten waren er afvalstoffen in het gewricht gaan zitten. Het hele zaakje zat vast. Hij wilde met een gaan opereren, maar dat zag ik niet zitten. Ik wilde het eerst proberen met fhysiothe- rapie, daarom rijd ik nu op en neer naar Amsterdam en word van negen tot vier behandeld. Niets ten nadele van Heeren veen, hoor. Maar de medische begeleiding is daar gewoon niet optimaal. Ik heb ook al een gsprek gehad met Kor- bach en Ter Velde. Die willen me zo snel mogelijk weer te rug hebben. Ik heb toch een i bepaalde positie binnen het elftal. Misschien dat ik zater dag al kan spelen, er zit zeker vooruitgang in. Maar dan moet ik wel fit zijn, anders heeft het geen zin". Eerste divisie De degradatie kwam vorig sei zoen hard aan in Heerenveen. Voor Van der Gijp helemaal, want voor het eerst moet hij zijn kunsten vertonen voor een handjevol mensen op een hobbelig veld in de eerste-di- visie. Van der Gijp heeft ech ter niet de bittere nasmaak in de mond van dat ene doelpunt, dat de Friezen tekort kwamen. „Ik viel van m'n stoel toen ik hoorde dat Ajax verloren had van SVV. Dat kon toch niet?! Tja, toen kreeg je die affaire met het al of niet voortbestaan van SVV. Korbach wilde doortrainen. Dat vond ik een beetje onzin. De degradatie was een feit, waar doe je het dan nog voor? Natuurlijk wil len we zo snel mogelijk terug, maar nu kampen we weer met verschillende blessures. Dat zie je meteen terug in de resul taten. Of ik het leuk vind te gen Telstar te voetballen? Eh, kijk, in Heerenveen is het nog altijd feest op de tribunes, be ter dan bij Sparta of Volen- dam. Ik heb het hier nog steeds prima naar m'n zin". Gezellig En daar draait het tegenwoor dig voor Van Der Gijp om. Een gezellige club, leuke men sen en de gein. Nadat hij vorig seizoen voor een jaar tekende voor Heerenveen, dacht me nigeen dat het een tussensta tion was. Maar blijkbaar beviel het zo goed, dat Van der Gijp er geen moeite mee had om er een seizoen aan vast te plak ken, ook al betekende dat op sportief gebied een stap terug. „Kijk, ik ben nu dertig, het topvoetbal ligt achter me. Toen ik jong was wilde ik zo hoog mogelijk voetballen, nu is een fijne omgeving belang rijk. Dat vind ik belangrijker dan voetballen bij Ajax of PSV, waar de sfeer vaak om te snijden is. Ik had inderdaad naar Feyenoord gekund. Ik had een half jaar bij Sparta ge speeld en mijn transfersom be droeg maar anderhalve ton. Ger Lagendijk (spelersmake laar; red.) probeerde me bin nen te loodsen in Rotterdam, want voor een dergelijk be drag keert niemand zijn hand meer om. Bovendien zat Feye noord te rotzooien aan de rechterkant, dus... Ik had het graag gedaan, maar juist op dat moment schopte het Feye noord-bestuur Lagendijk weg. Het hele zaakje werd afgebla zen. Als ik naar het buitenland had gekund had ik dat mis schien gedaan. Maar waar kom je dan terecht? Welke Jan Jurk begint dan weer te gen je aan te kletsen? Er wa ren voor mij te veel vraagte kens. In Nederland viel ik voor bepaalde clubs al meteen af. Het zal wel iets te maken hebben van mijn image als las tige jongen, hier zijn we toch al snel als het gaat om etiket ten. Het lijkt wel alsof sommi ge trainers lid zijn van het Le ger des Heils. Uiteindelijk kwam ik terecht bij Heeren veen. Friezen zijn wat stug, maar als ze je kennen, nemen ze je hartelijk op. Nee, ik heb er geen spijt van dat ik hier zit". Verkeerde keuzes Toch bekent hij, dat hij vroe ger verkeerde keuzes heeft ge maakt. Op het moment, dat Van der Gijp vast bij de selec tie van het Nederlands elftal zat, koos hij voor het grote geld bij het Zwitserse Xamax Neuchatel. Wat ook meteen een einde maakte aan zijn in terlandreeks. Met een dubbele brok in zijn keel zag hij op de tv, hoe zijn generatiegenoten een jaar later furore maakten tijdens het EK in Duitsland. „In mijn laatste jaar voor PSV zat ik vast bij Oranje, maar toen kwamen ze in Eindhoven met een mager eenjarig con- tractje aanzwaaien. Toen heb ik gekozen voor drie jaar in Zwitserland. Achteraf heb ik daar spijt van gehad, want een jaar later won PSV de Europa Cup I en werd Oranje Euro pees kampioen. Had ik nou toch maar voor dat ene jaar gekozen... Maar goed, dat is niet meer terug te draaien. Ik denk er ook niet meer aan te rug Het doet me niets als ik Oranje zie spelen. Als ik dan soms oud-internationals hoor praten. Doodziek word ik daarvan. Trieste mensen zijn het. Sommigen vinden het zie lig dat ik bij Heerenveen zit. Ga nou toch gauw weg..." Het wordt weer lachen gieren brullen in het Abe Lenstra Stadion, want afgelopen woensdag werd Mario Been voor de rest van het seizoen gehuurd van Roda JC. De kleine middenvelder leefde een tijd lang in onmin met Van der Gijp, nadat de ex- Feyenoorder hem de les had gelezen omtrent zijn leefstijl. De innige band is inmiddels weer hersteld, getuige het feit dat Been een huis betrekt in dezelfde straat als de familie Van der Gijp. „Ja er was hier een huis vrij, dus heb ik hem maar gauw hierheen gehaald. Want als hij bij Heerenveen aanklopt voor een woning, zit- ie zo op de eerste de beste camping". KERKRADE Roda JC kan thuis toch nog winnen. Gister avond werd RKC verdiend, maar met klein verschil ver slagen, 1-0. Slechts 3500 toe schouwers keken toe, de reke ning die de club kreeg gepre senteerd na verlies op eigen veld tegen Volendam (1-5) en MVV (0-2). Roda JC was er veel aangelegen dat recht te zetten. Overtuigend ging dat niet. Weliswaar kreeg RKC geen schijn van kans, de ploeg van Koster zelf miste de over tuiging de wedstrijd vroegtij dig te beslissen. Vooral voor de rust werd onrustig gespeeld en veel balverlies geleden. De formatie uit Kerkrade kreeg alle kansen te counte- ren, na de openingstreffer kort voor rust. Hofman alleen al kwam tien keer voor doelman Teeuwen. Hij miste, onder meer door te egoïstisch gedrag. alle mogelijkheden. Zelfs een strafschop, gekregen nadat Brands de aanvaller omver had getrokken, was aan Hof man niet besteed. Teeuwen redde voortreffelijk. Desondanks was de 1-0 een matige afspiegeling voor het verschil in kwaliteit. De Waal- wijkse ploeg, tweede in de ere divisie, was in Kerkrade machteloos. De formatie van trainer Van Veen kon als ex cuus aanvoeren dat Decheiver slechts 45 minuten kon spelen. De topschutter raakte in de eerste helft geblesseerd en moest enkele seconden voor het rustsignaal worden ver vangen door De Wijs. Vlak daarvoor was Roda JC op voorsprong gekomen. In de 37e minuut scoorde Trost, na een voorzet van Ter Avest, het beslissende doelpunt. Roda JC - RKC 1-0 (1-0): 37. Trost 1-0. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschou wers: 3500. Roda JC: Bolesta; Senden, Luypers, Verhagen en Trost: Broeders, Hanssen, Boerebach en Ter Avest. Hofman en Arnold RKC Teeuwen; Hutten. Joore, Brands en Richardson (88 Peelen); Van Hin- tum. Maas en Brard. Decheiver (45 De Wijs). Hoekstra en Luhukay Stand eredivisie Vitesse7 4 3 0 11 12-3 RKC8 3 3 2 9 16-13 PSV4 4 0 0 8 12- 5 Feyenoord5 3 2 0 8 5-1 FC Twente 7 3 2 2 8 8-5 Sparta7 3 2 2 8 12-13 Roda JC7 3 2 2 8 8-9 Ajax4 3 1 0 7 11- 1 FC Utrecht6 2 3 1 7 8-6 Volendam7 3 1 3 7 10- 9 Willem II7 2 2 3 6 10-9 SVV Dordr7 2 2 3 6 14-14 Fortuna S7 0 5 2 5 8-13 Groningen5 1 2 2 4 6-8 Den Haag5 1 2 2 4 7-11 MVV6 1 2 3 4 3-8 Graafschap8 1 1 6 3 6-14 wv7 0 16 1 2-16 SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 14.55 uur: Studio Sport met tennis, Davis Cup: Mexico-Ne-. derland, 22.15 uur: Studio Sport. BRT 1, 22.30 uur Sport. BBC 1, 13.15 uur: Grandstand met voetbal; volleybal. Groot-Brittanië- Canada finale; motorsport; golf. Ep son Grand Prix. BBC 2, 17.55 uur: Tennis, Davis Cup Groot-Brittanië-Oostenrijk. Duitsland 1, 18.00 uur: Sportschau Duitsland 2, 22.10 uur: Das aktuelle Sport Studio. Duitsland 3, 15.00 uur: Sport. Superchannel, 14.00 uur: Sport. 16.30 uur: Hang loose, sportmagazi- ne 22.30 uur: Sport. RTL+, 15.45 uur: Autosport. Grand Prix Formule 1 van Portugal. Sportnet, 14.00 uur Sport Eurosport, 14.00 uur: Sport. MORGEN Nederland 3, 14.00 uur: Studio Sport met tennis, Davis Cup Mexico-Neder- land; autosport, Grand Prix Formule 1 van Portugal, 18.45 uur: Studio Sport. RTL 4, 16.45 uur en 19.50: Match BRT 1, 12.45 uur: Sportmiddag. 19.45 uur: Sportweekend. BRT 2, 14.40 uur: Sport extra, auto sport Grand Prix Formule 1 van Por tugal. 20.30 uur: Snooker, finale Humo Masters in Antwerpen. BBC 2, 14.25 uur: Sunday Grand stand met tennis, Davis Cup Enge- land-Oostenrijk; autosport, Grand Prix Formule 1 van Portugal; golf, Ep son Grand Prix, 22.05 uur: Autosport, samenvatting Grand Prix Formule 1 van Portugal. 00.30 uur: Cricket, sa menvatting Victoria en de 1991 Bri tannic Assurance County Champions Duitsland 1, 18.10 uur: Sportschau. Duitsland 2, 15.25 uur: Sport extra met hockey. Champions Trophy; paardesport, Grote Prijs van Europa in Keulen. RTL+, 15.30 uur: Autosport. Grand Prix Formule 1 van Portugal. 01.05 uur: Autosport, hoogtepunten Grand Prix Formule 1 van Portugal. TV5, 16.25 uur: Sport. Superchannel, 16.30 uur: Hang loose. Sportnet. 08.00 uur Sport Eurosport, 09.00 uur: Sport. MAANDAG Nederland 3, 17.30 uur: Studio Sport. Duitsland 1, 16.15 uur: Sport extra, tennis Davis Cup halve finale. Sportnet, 08.00 uur: Sport Eurosport, 14.00 uur: Sport. PROGRAMMA VANDAAG Eredivisie SVV/Dordrecht '90-MVV VVV-PSV Willem ll-Volendam Eerste divisie Heracles-Haarlem Heerenveen-AZ Veendam-BVV Den Bosch Helmond Sport-Wageningen TOP-NEC Eindhoven-RBC Go Ahead Eagles-Emmen Telstar-Cambuur Excelsior-Zeeland NAC-FC Zwolle MORGEN Eredivisie Vitesse-Feyenoord FC Den Haag-FC Groningen A|ax-De Graafschap Sparta-FC Utrecht FC Twente-Fortuna S KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de paardenkoersen op Duindigt (morgen om 13.30 uur) en in Alkmaar (maan dag om 18.00 uur) zijn: 1e koers: 1 Trade Deficit. 2. Earl Kie vitshof. 3 Dream Highland (5-3-1). 2e koers: 1 Jessy Bright. 2. Count Nikki, 3. Countach (2-1-4). 3e koers: 1 Coachella Fibber. 2 Cas- sanova Boy. 3. Como Queen (3-9-2). 4e koers: 1 Agar's Macho, 2. Ha- loum, 3. Grim (1-4-2). 5e koers: 1. Fatal Attraction, 2. Fren zy R-, 3. Fire Avon (8-4-6) 6e koers: 1. Eventide. 2. First of John, 3. Nick Hoff (3-4-8). 7e koers: 1. Gadiraan. 2 Queens of Lao's, 3. Olympus (2-4-3). 8e koers: 1 General Guapa. 2. Glad To See You. 3. Gea Pride (3-7-1). 9e koers: 1. JJ's Joel, 2 Zanzibar Jacky, 3. Carma Flight, Award Frisia (5-10-6-12). 10e koers: 1. Musea Myth, 2. Noble Game, 3. Greenhills Boy (1-2-11). 11e koers: 1. Vriend, 2. Channa Ha nover. 3. Cortoz Crown (6-2-4). Alkmaar 1e koers: 1 Fire Hazelaar, 2 Fiorina Dutch, 3. Feny Hollandia (8-9-6). 2e koers: 1 Geef Gas Pompano, 2. Ganador. 3. Gijs Hollyrood (9-2-1). 3e koers: 1. Funny Boy. 2. Elvira D., 3 Elisa B (8-6-1). 4e koers: 1 Escadron, 2. Frutera Westland, 3. Fan Swagerman (6-5-7). 5e koers: 1 Facorello W., 2. Calypso Boshoeve, 3. Eric Dean (6-8-3). 6e koers: 1 Davidia Rose, 2 Emir ter Lune, 3. Diamond Tonka (7-3-5) 7e koers: 1 Esther Mira. 2 Egbert H 3 Fagan Westland (7-2-5). 8e koers: 1. Dash Alone. 2 Elton Prince. 3. Zonia Prince (6-2-1). 9e koers: 1 Cronic Way, 2 Chynt- hijae K., 3 Cuddy Volann (8-2-6). 10e koers: 1 Dancing Boszorg, 2 Ar jen Steenwijk, 3. Zadkine D (7-5-3). 11e koers: 1 Enjoy Buitenzorg, 2. Do- rothe Pluto, 3. Bardana (3-7-1) 12e koers: 1. Ep Oorklep. 2 Every Mendel. 3. Don Corleone (5-2-3). s -HIN In het duel Pakistaanse hoc- was de Nederland se woensdag on- >aar, maar kon de liet zorgen voor de -1). Gisteren leg- Australiërs, die de »ns Trophy verde- Berlijn, de irheid van de afweer genadeloos n was er voor de haast geen begin- n het gat weer breien: 3-4. een merkwaardige waarin binnen 38 zeven treffers vielen in een enorme hoe energie moest wor- opt. Nederland bracht - tuwernood op, Austra- nd. „Dit is leerzaam", ondscoach Jorritsma, eelbesproken rentree ir dus niet bijster niet „Dit toernooi op tijd. We wor- kker geschud, met name door Australië en Duits land. We zullen naar een an der soort hockey toe moeten, agressiever". „We zijn te lief. We moeten meer tempo maken met de bal, dan schep je ruimte voor de spitsen. In de Nederlandse competitie mag je absoluut niet met je rug naar een tegenstan der staan. Internationaal wordt daar echter niet meer voor gefloten. Je mag hier wegdraaien, doordraaien en een bal aannemen op een ma nier, die bij ons streng verbo den is. Het is geen verwijt aan onze scheidsrechters. Die krij gen ook richtlijnen mee. Maar als we ons niet aanpassen, dan doen we onze internationals Duidelijk Dat het fysieke aspect en de handelingssnelheid aandacht verdienen, maakte de eerste helft wel duidelijk. Crucq en Poortenaar, het centrale duo in de verdediging, konden voor rust amper volgen wat er zich voor hun neus en achter hun rug afspeelde, in zo'n hoog tempo kwamen er Au straliërs aan- en voorbij schie ten Het leidde tot treffers van Reid, Lewis en Bodimeade, die allen vrij mochten uithalen. Wansbrough zorgde bovendien voor een uiterst curieus doel punt. Leistra liet na een lange hoekslag de voorzet van bui ten de cirkel bewust door de benen gaan. Toen de bal tegen de binnenkant van de paal kwam, reageerde de Australi sche midvoor alert, de Neder landse doelman woedend. Diepeveen maakte het voorval niet bewust mee. De Bloemen- daalse veteraan werd bij voor noemde voorzet geveld door een Australische stick. Team arts Piet Bon was geruime tijd bezig met het hechten van de gapende hoofdwond. Diepe veen ging nog een minuut of tien duizelig door en liet zich toen vervangen door Parle- vliet. De Brabander was door Jorritsma buiten de basis gela ten ten gunste van Veen, die voldoende was hersteld van een hamstringsblessure voor een hele interlandwedstrijd, zijn 50ste. Die wijziging beviel wonder wel. De lichtvoetige HGC-er werkte hard en geïnspireerd, in tegenstelling tot zijn Am sterdamse tegenhanger Van den Honert. Veen, die een mi nuut voor tijd zou uitvallen met kramp in beide benen, nam het tweede Nederlandse doelpunt voor zijn rekening. Eerder had Bovelander even voor evenwicht gezorgd door de eerste strafcorner na een een-tweetje met Van den Ho nert binnen te pushen. Na rust verkleinde Weterings, die ein delijk weer eens in het stuk voorkwam, de achterstand nog wel snel tot 3-4, maar verder kwam Nederland niet. Mochten de Nederlandse hoc keyers op de slotdag met 3-0 of meer verliezen van de Sovjet unie, dan degradeert de we reldkampioen. Die bizarre si tuatie ontstond doordat de nog puntloze Sovjet-ploeg gister avond de Duitsers geheel te gen de verwachting in aan de rand van de afgrond bracht, maar hen er uiteindelijk net niet overheen duwde: 2-2. ATLETIEK Talonc* (Fra). Internationale meerkamp Stand na eerste dag tienkamp: 1 Plazia (Fra) 4469 punten, 2. Medved (Sov) 4 Chepatow. Grand Prix van Europa, man- Stand na de tweede dag: 1. Olazabal (Spa) 132 (64-68). 2. James (GBr) 134 (70-64), 3 Montgomerle (GBr) 135 (66-69), 4 Brand jr. (GBR. 70-66), Davis (Aus, 66-70) en Price (GBr. 70-66) 136 24 onder andere Van der Velde (Ned) 141 (70-71). HOCKEY Alby (Zwe)-Chemie Praag 3-9. Stand 1 HCAW 4-8, 2 Alby 4-4. 3 Chemie Praag 4-4. 4. Savi'gny 4-4, 5 Horsholm 4-0 Groep B: Brasschaat (Bel)-Bieleleld (Dui) 18- 0, Southport (GBr)-Terrasvogels (Ned) 0-16, Blelefeld-Lazlo Roma (Ita) 0-11, Terrasvo- afgebroken vanwege duisternis a elfde Ir 3 bij 0 ring Eddie Toto winnend 2.80, plaats 1 70 1.50. koppel 4.20. trio 25,50. kwartet 86.70 Vierde koers. 2100 m 1. Mathilda Hill (M Manninen) 2 58.3-1.24.9. 2 Fadina, 3 Farah Kievitshof Niet gestart Dick's Delight Toto winnend 2.50, plaats 3,00, 7.60, koppel Vijfde k D (F. Handelaar) 2.49,1-1,20.5. 2. Fiasco. 3. Edel man Boszorg, 4. Fleurystar. Niet gestart:- Erik, Esrella Star. Totó: winnend 3,30, plaats geen. koppel 6.20, trio 28,60, kwarlet 40.50 Zesde koers, 1800 m: 1 Move Closer (T Cain) 1.53.6. 2 Shabeen Queen. 3 Shera Niet gestart Ninnes Start. Wentworlh Prln- - Toto: winnend 2.00. plaats geen. koppel Stand 1 Lazio Roma 3-6. 2 Terrasvogels 3-6. 3 Brasschaat 4-4. 4. Bielefeld 4-2, 5 Southport 4-0. VOETBAL Duitsland. Bundasliga Borussla Mönchengladbach-1 FC k 3.70. ti 4.60 Bianca Petrosla naar en Bovelander, Brinkman. Mare Delis- sen en Diepeveen (27. Parlevllet); Veen (69 Robbert Delissen), Van den Honert (55. Moolenburgh) en Weterings. Duitsland-Sovjetunie 2-2 (1-0). Stand: 1 Duitsland 4-6 (10-6). 2 Pakistan 4- 5 (13-8). 3. Australië 4-5 (8-6). 4 Groot-Brlt- tanniè 4-4 (4-5). 5 Nederland 4-3 (7-9). 6. Sovjetunie 4-1 (6-14) Vrouwen: Duitsland-Australie 0-0, Spanje- Zuid-Korea 3-1 (3-0). Stand: 1 Duitsland 4-7 (9-3). 2. Australië 4- 7 (8-3). 3. Nederland 4-5 (7-5). 4 Spanje 4-2 (5-10), 5 Zuld-Korea 4-2 (5-10), 6 China 4-1 (4-7). PAARDESPORT Schaesberg. Draverijen. Eerste koers 1. Ojewl Magnus (J Koolwijk) 2 50.7-1 21.3. 2. Flying Goldman. 3. First Love Toto winnend 8.00. plaats 2,90, 3.00. koppel 16.00. trio 54.00 Tweede koers. 2000 m 1 Satuller (M van Gisteren) 2 05.9, 2. Ninnes Morera. 3 Follow the Moon Niet gestart: Sunrise. Toto: win nend 1.30. plaats geen. koppel 6.90, trio (W envelis> 2 46,3-1 19.2. 2. "Snowëhoë in woner (Uui). Thompson. 3 Nora Export. 4. Grinning. Niet Pelt, Crucq. Poorte- gestart. Duke Hanover. Toto: winnend 1.80, p,aa|s 1 40 1 90 koppe) 7 30 tr|p 62 30 kwartet 182,40. Achtste koers, 1609 m: 1 Balkan Victory (M Manninen) 2.06,8-1 18,8, 2. Chipper. 3 Daimler Niet gestart: Baltic Class. Toto: winnend 2.10. plaats 1.20. 2,30. Barcelona. Pré Olympische wedstrijden Baan vrouwen, sprint, halve finales Hartnga (Ned) wint van Ballanger (Fra) 11.951, Young (VSt) wint van Enoekina (Sov) 12,643 Mannen: achtervolging, eindstand 1 Peter sen (Den) 4.31,403. 2. Batoero (Sov) 4 38,484, 3. Ermenault (Fra) 4.39,168, 4 Kaufmann (Dul) 4.39.718. Sprint, kwartfinales: Fiedler (bul) wint van Schoefs (Bel) 11.046, Harnett (Can) wint van Kovtsje (Sov) 10,698. Parts (Ita) wint van Salto (Jap) 11.700. Lemyre (Fra) wint van Chiappa (Ita) 11.321 1 km tijdrit 1 Klrltsjenko (Sov) 1.04.744, 2 Hart well (VSt) 1 04,978, 3 Magne (Fra) 1.05,755. 8. Van Hameren (Ned) 1.07.080, 10. Vink (Ned) 1.07.530 Adinkerke (Bel). Profkoers: 1. Bafcop (Bel) 161 km in 4.03. 2 Manders Glaser/Glacers (VSt), 2 Van Teytingen/Manuel (Ned). 3 Souben/Morts- sel (Fra), 23 Hoefcstra/Kooyman (Nad). Stand: 1 Zuccoll/Glisoni (Ita) 54 punten, 2. Van Teyllngen/Manuel 70. 3 Schwall/Sc- hwall (Dul) 74, 46 Hoekstra/Kooyman (Ned) Bulhoes (Bra). 3 Karlemo (Fin), 6 Van Kem pen (Ned). 12 Vos (Ned), tweede race 1. Tanscheit (Bra). 2 Johanson (Fin), 3 Lacos- •t (Fra). 29 Boers (Ned). 33 Vos (Ned) 45 0, 30. Van Kempen 57. 48 Boers 102 vrouwen, eerste race: 1 Vlachon (Gri), 2. Flabouri (Gri). 3 Brouwer (Ngd), 6 Verbeek (Ned), 11 Boltweg (Ned), tweede race: 1 Vlachon, 2 Pslchoglon (Gri). 3 Deliglannl (Gri). 13 Bollweg talisator: 64.113. I. Bos (Ned) Will Power SQUASH Hongkong. Internationaal toernooi. wartfinales: Houtsma (Ned)-Red- SOFTBAL Rome. Europa Cup I. Groep A Chemie Praag (Ts))-Horsholm (Den) 10-5, Savigny (Fra)-HCAW (Ned) 2-12. Senna en Berger volgend seizoen bij McLaren ESTORIL Ayrton Senna en zijn teamgenoot Gerhard Ber ger rijden komend seizoen opnieuw voor McLaren in de strijd om de wereldtitel in de formule 1. Het aanblijven van de twee werd donderdag in Estoril (Por) door de teamleiding bekend gemaakt. Senna is bij McLaren aan zijn vierde sei zoen bezig. De Braziliaan heeft goede vooruitzichten op titel- prolongatie. Voor de renstal behaalde hij 26 overwinningen in Grote Prijzen.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 17