Groen licht voor het voetbaltheater er oedkope gymschoen is weer in opmars SPORT OP DE SPORTMARKT idóeSowtcmt VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1991 je NAC tegen ier Cor Pot De spelers- [van NAC heeft gis- een motie van (uwen ingediend te chnisch directeur jestuur van de club J eerste divisie be- fzich welke stappen moeten worden Aanleiding van deze ikelingen. NAC, dat wil promoveren eredivisie, heeft Jmatige seizoenstart tde rug. In zes duels lelde de club zeven IOC stopt met de sekse-test BERLIJN Het IOC heeft besloten het plan om atleten een verplichte sekse-test te laten onder gaan, voorlopig op de lange baan te schuiven. De reden is, dat het on derzoek in sommige cul turen als beledigend kan worden opgevat. Het IOC besloot tijdens haar vergadering in Ber lijn in de nabije toekomst alleen geslachtstesten te laten doen als over de sekse van een atlete ern stige twijfel bestaat. Opnieuw kritiek op strafmaat bij voetbalbond ZEIST Keje Molenaar, raadsman van de voetballers Jan Wouters en John de Wolf, heeft gisteravond in de be roepszaak over de zogenaamde professionele overtredingen op nieuw geageerd tegen het grote verschil in de strafmaat tussen Nederland en de omringende landen. De oud-international sprak tegen over de commissie van beroep de vrees uit dat Nederland internatio naal een achterstand oploopt, als de tuchtcommissie het huidige beleid voortzet. Op verzoek van Molenaar werden beide zaken, wegens de vele overeenkomsten, samengevoegd. Het beroep gold niet de feiten, maar slechts de strafmaat. Volgens de ad vocaat zijn spelers, trainers en clubs het er overeens dat die in verhou ding tot het vergrijp onevenredig is. Molenaar trok in dit geval een lijn voor „schone" overtredingen (vast houden in plaats van onderuit schop pen) en handsballen, beide met als doel een scoringskans te voorkomen. De Wolf heeft van zijn straf inmid dels een duel uitgezeten, volgens Molenaar kan daarmee worden vol staan. Wouters stond al twee keer langs de kant. Gezien de omvangrij ke straflijst van deze speler kon de raadsman dat accepteren. Het res tant dient in zijn ogen te worden kwijtgescholden. Drie Albanese voetballers blijven achter GOTEBORG Drie spelers van de Albanese voetbalkampioen Flamurta- ri zijn gisteren na de Europa Cup wedstrijd tegen IFK Goteborg in Zweden achtergebleven. De Zweedse politie wilde de namen van de be trokken spelers niet noemen, maar het zou gaan om basisspelers van het elftal dat woensdag in het Ullevi-sta- dion een 0-0 gelijkspel uit het vuur sleepte. Volgens het Zweedse persbu reau TT zijn de drie in afwachting van de verdere behandeling van hun verzoek om politiek asiel onderge bracht in een vluchtelingencentrum. Bobslee-team huurt zijn eigen trainer DEN HAAG Het bobslee-duo Han Min- jon/John Drost heeft voor de voorberei ding op de Olympische winterspelen een eigen baancoach ingehuurd. Het is de voormalige Oostduitse bondstrainer Wil- fried Scholz. Bij wedstrijden zal de Duitser ook de andere Nederlandse bob Rob Geurts/Versterre van advies dienen. Uit zending naar de Olympische winterspelen bij het bobben hangt af van de resultaten, die bereikt worden in de eerste vier we reldbekerwedstrijden van het seizoen: 3 november in Calgary, 17 november in Winterberg, 28 november in Igls en 5 de cember in Cortina d'Ampezzo. Een plaats bij de eerste vijftien in het klassement na deze vier wedstrijden geeft recht op uit zending naar Albertville. Brokking: geen concessies DEN HAAG Volley bal bondscoach Harry Brokking heeft op zijn eerste vakantiedag (over krap drie weken gaat de ploeg weer de trainingszaal in) gezegd dat het „abso luut honderd procent zeker is", dat hij tot en met Barcelona als verantwoordelijk coach zal aanblijven. Brokking zal samen met zijn selectie nog wel het mislukte EK evalueren en daarna het hoofdbestuur van de NeVoBo op de hoogte brengen van de tegenvallende belevenissen tijdens het toer nooi in Hamburg en Berlijn. Brokking blijft met zijn twaalftal rechtlijnig richting een olympische medaille doorwerken. „Ik wil geen concessies doen". Suggesties over de terugkeer van topspelers als Posthuma en Blangé of zelfs topcoach Arie Selinger wuift hij resoluut van de hand. „Ik heb een afspraak met mezelf en met de groep. Dus ik laat me ook niets voorschrijven". uit I uit An an d( feltem kerk ograir ten de ;t in |iotherapeut aario kraakt (van PSY gOVEN Romario's erapeut Petrone Nilton [ernstige kritiek op de ]he begeleiding bij PSV. idt zelfs dat Monne de hiltons vakbroeder in fvan PSV, zijn beroep nlledig beheerst. De Bra- I uitte zijn grieven giste- jdens een sportprogram- RTL4. Over De Wit jilton: „Hij is een aardige [maar voor bepaalde fa- tvan het vak, de nieuw- mnieken over revalida- I hij aanvullende cursus- Yeten volgen. PSV zou jaartoe de gelegenheid I geven". wordt in Rio de Ja- ior Nilton aan de enkel jjeld. Hij kreeg van PSV ning naar Brazilië af ken en wordt morgen i Eindhoven verwacht, jdische staf van PSV Ite in de enkel van de Te alleen een geïrriteerde is Nilton was Romario ïgelijk geblesseerd. „Hij en bloedstolling in een net pijnuitstraling naar heenbeen". De Brazili- eeft de pijn met laser- bewerkt en met ultra- jlven de stolling opge- ns Nilton is Roma- hij zaterdag in Eindho- riveert, inzetbaar, de Wit vindt de kritiek functioneren onaan- ar. Hij reageerde vóór programma had gezien Ie eerst de beelden be- voor een definitief oor- vellen. „Vrijdag zullen de medische staf be- ,oe te reageren, maar an natuurlijk niet dat me aanvalt op mijn Hij weet niet eens hoe ik werk. Als hij i te merken heeft, laat dan direct doen. Niet tv-programma". heeft verder geen pro met Nilton. „Hij is hier Ik vind hem een bes- Natuurlijk is het ;nd als een speler naar andere fysiotherapeut dat kunnen we niet den". T "!>S I» Efü' 0 DENS 32E SPORTVAKBEURS IN UTRECHT BLIJKT: et- UT1 Ju )e v< ie R< veren ;e riet m op De euwe hun ar k iar nor le i Nooi se toj o een ecreati iantrel iet a: sors. niet renigin ilt. Ma ïrenigi )p het t, won ressant c de ïap bij ?zegd, daat-1 men eerste: ang -dam finalei uitkoi Dp DEN HAAG Wethou der N.Dijkhuizen (Volks huisvesting, Sport, Recre atie en Organisatie) mag zijn plannen om van het stadion in het Zuiderpark een „voetbaltheater" te maken voortzetten. De be windsman kreeg gisteren vooralsnog groen licht van de raadsleden in een gecombineerde vergade ring van de commissies voor sport en recreatie en voor algemene bestuurlij ke en politie- en brand weeraangelegenheden. Het doel van de notitie, die in april werd uitgebracht en in juli een vervolg kreeg, is de toeschouwers prettig naar voetbal te laten kijken en te gelijkertijd het oplossen van problemen rond de openbare orde. Dijkhuizen noemde het uitvoeren van de .voorstellen gisteren onvermijdelijk. „In dien we nu niet investeren, betekent het dat we verder ge raken van het juiste pad en op den duur nóg meer politie-in- zet moeten bekostigen". Om dat te voorkomen heeft een team van het 'Manage ment bijzondere projecten' van de Dienst Stadsbeheer een vi sie ontwikkeld die danig af wijkt van de tot nu toe gehan teerde oplossingen. Nochtans is ook voor deze andere aan pak een eerste gemeentelijke investering vereist van 2,5 miljoen gulden. Dijkhuizen kreeg gisteren van de commis sieleden de toezegging dat zij niet op voorhand afwijzend staan tegenover het verstrek ken van zo'n krediet. De ge meente zou om dat te bekosti gen voor het komende jaar 232.000 gulden ten laste „Bijscholing voor agenten" DEN HAAG Raadslid P. den Duik (CDA) stelde giste ren vraagtekens bij het optre den van de Haagse politie in het stadion van FC Den Haag. Met name het gedrag van de Hermandad tijdens het uit de hand gelopen duel tegen Vites se stelde hij aan de kaak. „Mis schien is een extra opleiding van agenten die optreden bij wedstrijden in het betaalde voetbal op z'n plaats", aldus Den Duik. Hij werd gesteund door P. Kapel (PvdA). „We moeten nagaan op welke wijze je kunt voorkomen, dat de po litie over de schreef gaat", al dus Kapel. Raadslid A. Blok- poel (VVD) vond daarentegen dat de grenzen aan de toleran tie wel zijn bereikt. „Zo'n 150 fans verzieken het voor een heleboel anderen De politie moet juist harder optreden", aldus Blokpoel. moeten laten komen van de post vervangings-investerin- gen. 56.000 gulden zou jaarlijks door FC Den Haag moeten worden opgehoest. Alleen raadslid A. Overhoff (D66) liet een pertinent „neen" horen. Haar partij wenst gemeen schapsgelden op een nuttiger manier te besteden. Ook al herinnerde raadslid P. den Duik (CDA) Overhoff eraan dat D66 op landelijk niveau een hele andere visie (promo tie topsport) voorstaat. „Wij geven een lokale invulling aan dat beleid", aldus Overhoff. Eén miljoen Om de jaarlijkse politie-inzet bij duels van FC Den Haag, die de gemeenschap momen teel jaarlijks meer kost dan één miljoen gulden, terug te dringen is een plan bedacht dat bestaat uit drie fasen. Fase 1 is gericht op verbetering van de veiligheid en beheersbaar heid van het stadion. Essen tieel daarin is de aanstelling van z.g. „stewards", waarvoor de politie in samenwerking met FC Den Haag reeds 15 (van de benodigde 200) perso nen heeft gevonden. Verder dienen in deze eerste fase de koptribunes ('west' en 'oost') te worden verwijderd, de noord tribune van zitplaatsen te wor den voorzien en tussen speel veld en noordtribune een goot te worden geplaatst. De hek ken langs het speelveld ver dwijnen. Tot zover zal het plan uitslui tend worden bekostigd (2,5 miljoen) door de gemeente. Hoewel is vastgelegd dat Alre- con, het bedrijf dat de zakelij ke belangen van FC Den Haag voor z'n rekening neemt, nauw met de gemeente samen werkt investeert de firma pas bij de verdere uitvoering van de plannen Deze bijdrage zou dan liefst twintig miljoen gul den zijn. Fase 2 omvat het bouwen van een nieuwe west tribune en het aanpassen van de zuid-tribune. De derde, en laatste, fase betekent het bou wen van een nieuwe oosttribu ne, al dan niet in combinatie met (commerciële) recreatieve voorzieningen. Degradatie De raadsleden vroegen zich gisteren hierbij heel veel af. onder andere het nut van het vroegtijdig verwijderen van de beide koptribunes. Het plan valt of staat immers met het uitvoeren van alle fases, maar wat gebeurt er als FC Den Haag onverhoopt mocht de graderen. „Dan kan Alrecon afhaken", moest Dijkhuizen de clausule in het contract aan de raadsleden oplepelen. In het Zo ziet het Zuiderpark er nu nog uit. Dat gaat de komende jaren „Prijsvraag andere naam FC Den Haag" DEN HAAG Raadslid A. Blokpoel (VVD) vindt dat de naam van FC Den Haag, als straks de nota „voetbalthea ter" tot uitvoering komt, moet veranderen. „De naam is te zeer beladen", aldus Blokpoel, die daarmee een (hele) oude discussie opnieuw aanzwengel de. Ondanks grappig bedoelde suggesties van andere raadsle den („Misschien is ADO of Holland Sport een oplossing") hield Blokpoel voet bij stuk. „Het lijkt mij een goede ge dachte een prijsvraag uit te schrijven om zo'n nieuwe naam te bedenken". bedrag van 2,5 miljoen gulden is dan ook voldoende ruimte opgenomen om maatregelen te nemen voor het geval fase 2 en 3 niet tot uitvoer komen. „Het zou niet de eerste keer zijn, dat eerst de gemeente in vesteert en derden het vervol gens laten afweten", herinner de A. Blokpoel (VVD) aan het mislukken van soortgelijke plannen rond Houtrust-Sport. Algemeen was de instemming voor de geheel 'nieuwe' visie op het beheersen van de open bare orde in het stadion. Fun damenteel is, zoals hoofdcom missaris J.Brand van de Haag se politie verwoordde, de „geïntegreerde aanpak" die in het plan wordt voorgesteld. „Het mag niet na iedere fase plotsklaps afgelopen zijn", waarschuwde hij. „Alle maat regelen staan in direct ver band met elkaar. Er valt niet te discussiëren over details in het plan. Men accepteert de fi losofie of niet". Essentieel Zo vindt Brand het van essen tieel belang dat er tussen de tribunes en het speelveld een diepe 'goot' komt, die verhin dert dat supporters het speel veld kunnen betreden. De goot past in de visie dat hekken om de piste er onvriendelijk uit zien; dat hoort niet bij een the ater. „In wezen kun je dan net zo goed een krijtlijn trekken en zeggen: hier mogen jullie niet voorbij", merkte Den Duik op. „Klopt", riposteerde Brand. „In feite is dat de kern van het plan". Er zal straks, hoe dan ook, wel een midden weg komen, want er bestaan ook nog zoiets als KNVB-nor- men. Wethouder Dijkhuizen bekende overigens afgelopen week contact te hebben gehad met Martin van Rooijen, de voorzitter van de sectie be taald voetbal van de KNVB. De voetbalbond blijkt bereid te zijn 'mee te denken', maar stelde geen financiële bijdrage in het vooruitzicht. Bestuursle den van FC Den Haag noch supporters waren gisteren trouwens bij de vergadering aanwezig. Ierland wordt jaarlijks voor vele miljoenen guldens uitge- aan artikelen die direct of indirect te maken hebben met Eoefening. In deze serie besteden we wekelijks aandacht brede markt die, vooral de laatste jaren, naast de sport- ontstaan. In deze aflevering is de blik gericht op de ;beurs die de afgelopen week werd gehouden in Utrecht, aris Maris kondigt verdere verschuivingen aan op de van, dure, sportschoenen. >kï LANGEVELD nif om cht j 'P hal, lljECHT De deze in Utrecht gehou- lortvakbeurs „Sport- teeft geen opzienba- nieuwe trends aan ht gebracht. De 32e van de najaarsbeurs de sportvakhandel ^teerde in de Jaar- hal, naast een uitge- assortiment campin- 4 telen, de sportcollec- [>or komende zomer, ve kleurdesigns en e modernere stoffen met name trainings- en bepaalden gedu- drie dagen het dat voor de consu- nog enige maanden >rgen zal blijven. is niet de bedoeling dat gewone publiek hier vertelt secretaris B.W. 1 van de dit jaar tot virfair" omgedoopte „Spo- oftewel de Sportvak- ..De materialen die hier getoond zijn nog niet en bovendien worden prijzen gehanteerd die Je detaillist gelden. Dat Je consument natuurlijk eel aan. Jaarlijks komen 1 vijf- tot zesduizend he 's, maar het gaat er ons hï zoveel mogelijk men- tnen te krijgen. We zien één grote inkoper van ;tefrbeeld V&D; dat is ons «leer waard. Sportfair is puur een vakbeurs, ook be stemd voor genodigden". Meetellen De ruim 160 bedrijven die bij de organiserende stichting ruimte hadden gehuurd toon den onder meer komende ver schuivingen aan op het terrein van de superdure sportschoe nen. Zoals trouwens ook al was gebleken bij de begin deze maand in München gehouden Hispo, de internationale sport- vakbeurs. „Je kunt als jongere op school nóg zo'n mooie sportschoen dragen, maar als er geen bekend merkje op staat, tel je niet mee", weet Maris. „Toch merk je dat het de laatste tijd wat minder wordt met die trend. Het is net als destijds met de surfplank. Daar was een enorme markt voor, maar nu bijna iedereen zo'n ding heeft, ebt het weg". Volgens Maris, van huis uit ju rist maar sinds 1979 betrokken bij de organisatie van de beurs, hebben de sportschoenen met uitgekiende prijskaartjes van 179 en/of 229 gulden hun beste tijd wel gehad. „Een Franse fabriek, die bijna op z'n gat lag, kwam ineens met een gymschoen van 69 gulden. Dat leidde binnen een jaar tot een omzet van 15 miljoen. Ik denk dat die ontwikkeling zich wel voortzet". Maris ziet ook een verschui ving, of beter gezegd een te rugkeer, van trends in de kampeer-markt. „Vroeger stond hier altijd Carl Denig, een begrip op het gebied van tenten. Maar toen kwam er een tijd dat mensen meer inte resse hadden voor hotels en Eerder deze week werd in Utrecht de 'Sportfair' gehouden, een beurs voor detaillisten en genodig den. „Ontwikkeling van gymschoen van 69 gulden in plaats superdure sportschoen". FOTO: STEPHEN EVENHUIS bungalows. Maar nu zijn ten ten en slaapzakken weer in opmars. Een duidelijke golfbe weging". Polo De tijd dat sportkleding ook of vooral voor sport werd ge bruikt, ligt inmiddels al weer ver achter ons. Zie bijvoor beeld de -komend jaar minder glimmende- „trainingspak ken", waarvan door het soms dagelijks gebruik de naam al geen enkele eer meer wordt aangedaan. „Dat noemen we sportswear. Tenniskleding wordt lang niet meer alleen voor tennis gebruikt en het poloshirt is nog altijd het beste voorbeeld. Dat werd vroeger alleen gedragen door poloërs. De grenzen vervagen, dat is duidelijk", aldus Maris. Volgens voorzitter C. Hen driks van het dagelijks bestuur van de stichting Sportfair heeft „het weer dit jaar niet willen meewerken om de om zetten tot tophoogte op te drij ven". Het slechte voorjaar hield de consument voor zo merse (sport-)kleding af van het maken van plannen en dus ook van het inkopen. Bij de late intrede van het mooiere zomerweer, in juni/juli von den velen het al niet meer de moeite -en het geld- waard om nog aanschaffingen te doen. „De stemmen zijn nu weer wat positiever", meldt Maris. Buitenland De handel in sportartikelen, waarvan veruit het meeren- deel uit het buitenland afkom stig is, ontwikkelt zich in ieder geval zodanig dat alweer moet worden uitgekeken naar een, grotere locatie voor de beurs. Maris: „Het is ongeveer 35 jaar geleden begonnen als cam ping- en balsportbeurs. In het begin van de jaren zestig werd het de 'Spovak' en stonden we bijvoorbeeld in de RAI. Tot 1986 hebben we gebruik ge maakt van Ahoy', maar dat werd ook te klein. En nu geldt dat eigenlijk ook alweer voor (de Margriethal van; red.) de Jaarbeurshallen. We hebben dertig aanvragen voor een 'stand' moeten afzeggen". Dat het toonaangevende merk Adidas zich niet voor ruimte had gemeld kwam in dat licht bezien dan ook niet zo slecht uit. „Daar hadden we geen ruimte voor gehad". Wellicht dat die firma binnenkort nog wel verrast rnet nieuws onder de zon. Hockeysters nabij totale ontluistering BERLIJN Dank zij het openzetten van de poorten voor jong en oud hebben onverwacht veel Berlij- ners gisteren in het Olym pisch stadion het hart kunnen ophalen met leed vermaak. In de eerste in terland tussen de hoc keysters van Nederland, regerend wereldkam pioen, en China, net aan de eerste stappen op het internationale kunstgras toe, was Oranje de totale ontluistering nabij. De straf corner van Van der Ben redde de ploeg op het allerlaatste moment van de afstraffing: 2-2. Bondscoach Roelant Oltmans was door de blessure van Koe nen gedwongen Lewin als rechtsachter te posteren. Te vens was besloten aanvoerster Benninga terug te halen naar haar favoriete plek centraal op het middenveld en de organi satie van de defensie aan Fok- ke over te laten. Een kleine twintig minuten vielen de ver anderingen amper op en leek het een kwestie van afwach ten hoe positief de score zou uitvallen. In 120 seconden veranderde de aanblik van goedgemutst in wanhopig. De handigste en beste Chinese, midvoor Hu ping Yang, zorgde ervoor Eerst sloeg ze een strafcorner langs Bleeker in de hoek, ver volgens pushte ze een strafbal - Van der Ben bracht met het been redding op de lijn - feil loos in de bovenhoek. Vanaf dat moment lukte een tijdlang niets, geen bal rolde goed, geen pass over afstand kwam aan en zelfs de risicolo ze tikjes opzij waren onzuiver. De Chinesen, die over een heel behoorlijke ploeg be schikken maar door gebrek aan ervaring met regelmaat fouten uit het middelbare school-hockey maken, wisten niet wat hun overkwam en ge noten volop van de meevaller. In de finale van de Universia- FOTO: DIJKSTRA de in Sheffield waren ze nog verslagen door het Nederland se studententeam. Bondscoach Oltmans greep overigens onmiddellijk in. Hij haalde Wouters uit taktische overwegingen naar de kant en verving haar door de veel tra gere De Ruiter, met het oog op de cornervariant. Ook die werkte niet. Andere omzettin gen evenmin, omdat zélfs rou tiniers als Fokke, Benninga en Wolff in geknoei ten onder gingen. China was dichterbij 3-0 dan Nederland bij 1-2 door de ook al uiterst gebrekkige afwerking. De onbevangen Aziatischen maakten echter één grote fout. Ze trokken zich te massaal terug (cornerge vaar), waar enige opportunisti sche aanvalslust (alle ruimte) had moeten blijven. Toch leek de blamage voor Nederland tot zes minuten voor tijd onafwendbaar. De achtste strafcorner werd niet gestopt door Fokke, maar mocht over wegens te vroeg uitlopen. In de herhaling lukte het wel, waarna Van der Ben ook nummer negen binnen- sloeg. De ontsnapping leidde, de aandacht niet af van de wanvertoning. „Ik mag het natuurlijk niet zeggen, maar eigenlijk moet ik blij zijn dat ik er niet in stond", zei de aan de knie geblesseerde Koenen na afloop veelbetekenend. De HGC-speelster hoopt wél mor gen tegen Duitsland van de partij te zijn. „In het zieken huis kon niets ernstigs worden geconstateerd. Er zit alleen veel vocht in die knie. Dat moet er eerst uit". KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de morgen te houden paarde- koersen in Groningen, aanvang 15.30 uur, zijn: le koers: 1 Fons van Cornjum, 2. Francis, 3 Eminent Fox. (7, 5, 1) 2e koers: 1 Go To Oldeson, 2. Goofy Boshoeve. 3 Gargantuan Devil. (6, 7. 5). 3e koers: 1. Flair Victory. 2. Elegance A 3 Fannybus. (3. 7, 9). 4e koers: 1 Guart Gerron, 2. Geraldo, 3 Greatest Secret (5, 6, 3). 5e koers: 1 Charming Bear, 2. Floris- nora, 3 Edeltrout G. (8, 3, 6). 6e koers: 1 Dynamite V 2. Donald- nora, 3. Demerick Star (5, 10, 8). 7e koers: 1 Fullspeed Mac, 2. Ever- gold M., 3. Eagle Boshoeve (3, 7, 8). 8e koers: 1 Papaleo Bag, 2 Everglad, 3. Easy Oostland (3, 6, 8). 9e koers 1 Comtesse, 2. Arjan G., 3. Boko's Dream (9, 8. 5). 10e koers: 1 Charly Chaplin, 2. Blib the Throtle. 3. Bink Uithuizen (4. 5, 6). 11e koers: 1 Felice Jubilee. 2 Edo Stukje, 3 Called to Gain (7, 5, 3). 12e koers: 1 Evert Buitenzorg. 2. Fri- so Pride, 3 Ferrari (3. 5, 2) SPORT OP TV VANDAAG Nederland 2, 23.35 uur: Studio Sport, atletiek finale IAAF Grand Prix in Bar celona. Nederland 3, 20.25 uur: Sport studio, 22.15 uur: Studio Sport Journaal BRT 2, 23.00 uur: Snooker. Humo Masters in Antwerpen. BBC 2, 20.35 uur: Atletiek, finale IAAF Grand Prix in Barcelona. Duitsland 1, 23.25 uur: Sportschau. Duitsland 2, 22.45 uur: Die Sport-Re portage met o.m. voetbal Bundesliga. RTL+, 22.05 uur: Anpfiff, voetbal Superchannel, 20.00 uur Golf en PRIJSVRAGEN DEN HAAG De gegevens van de sportprijsvragen zijn: Mid-Lotto 37a: eerste prijs: geen win naar, tweede prijs: 1 x 300.000 gul den, derde prijs: 38 x 2634,10, vierde prijs: 2703 x 37,00, vijfde prijs: 45508 x 5,00. Cijferspel 37a: zes cijfers goed: geen winnaar, vijf cijfers goed: 6 winnaars, vier cijfers goed 17 winnaars, drie cijfers goed: 189 winnaars, twee cij fers goed. 2043 winnaars. Toto 37A: de juist ingevulde kolom is: 3-3-2-1-2-1-3-1-2-2 (vervangend) - 3 - 1. Commissieleden biljartbond weg DEN HAAG Het conflict tussen de Koninklijke Neder landse Biljartbond en de beste nationale driebanders heeft geleid tot een breuk in de sportcommissie. Henk Kuijt en Hans de Jager hebben besloten de commissie, onder voorzit terschap van Jean Graus, te verlaten. De biljartbond is kwaad over de weigering van de driebanders aan te treden bij het nationaal kampioen schap, dat in Sluis zou plaats vinden. De driebanders boy cotten het toernooi omdat het bondsbestuur het onlangs ge houden Masters-evenement in Breda niet wilde erkennen. Koevermans opent Davis Cupduel tegen Herrera MEXICO-STAD Mark Koevermans opent van daag voor Nederland de belangrijke Davis Cup ontmoeting tegen Mexico. Hij speelt tegen Luis Her rera. Inzet van de con frontatie in Mexico-Stad is promotie naar de wereld- groep. De tweede partij in het enkelspel gaat tussen Paul Haarhuis, die on langs doordrong tot de kwartfinales van de US Open, en Leonardo Laval- le. Het duo Haarhuis/Koever mans speelt morgen ook het dubbel Bondscoach Stanley Franker maakt vooralsnog dus geen gebruik van Richard Krajicek en Jan Siemerink. Krajicek heeft nog altijd last van zijn knie, Siemerink is geen specialist op gravel. De wedstrijd Koevermans- Herrera is verschoven naar tien uur 's ochtends plaatselij ke. omdat het afgelopen week steevast regent naarmate de dag vordert. De Nederlanders lieten weten hard toe te zijn aan de wedstrijden. Ze reisden vrijwel meteen na afloop van de US Open naar Mexico en zijn inmiddels redelijk gewend aan de hoge ligging van de stad, op 2.000 meter boven zee niveau. De temperatuur is aangenaam, ongeveer twintig graden Celsius. De wedstrijd wordt gespeeld op de Club Aleman de Mexico, waar 6708 fanatieke mensen rond het veld kunnen zitten.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9