Ger van Dijk gaat voor goud GFT-containers Oegstgeest bij wijze van proef gereinigd Northgoschool moet toch aan Duin wetering komen Warmondse bevolkin reageert laconiek op overval Rabobank Speelolifant weg uit Duin en Dal CcidócSommit DUIN- EN BOLLENSTREEK VRIJDAG 20 SEPTEMBER 199104 Bonkenburg stopt ermee HILLEGOM De voorzitter van van de Bond van Bloem bollenhandelaren, S. Bonken burg, zal tussentijds opstappen. De voorzitter zal zijn werk zaamheden op 1 juli van het volgend jaar, dus voor het ver strijken van de gebruikelijke vijfjarige termijn, beëindigen. Inmiddels is een commissie, bestaande uit vertegenwoordi gers van het dagelijks bestuur en het secretariaat van de bond, bezig een profielschets van de nieuw te benoemen voorzitter op te stellen. Deze commissie zal bovendien voor stellen doen over een nieuwe taakverdeling binnen de bond. B EN W NOORD WIJK KIEZEN IN TIJDNOOD VOOR OUD PLAN jlvai swijl WIJ NOORDWIJK Het college van B en W van de gemeente Noordwijk kiest, noodgedwongen, voor de Duinwetering als lokatie voor de bouw van de nieuwe Northgoschool. Daarmee wijkt het college af van een dit voorjaar door de ge meenteraad genomen besluit. De raad wilde deze openbare streekschool voor voortgezet on derwijs aan de Van Berckelweg gesitueerd zien. Burgemeester J. van der Sluijs en wethouder J. Bedijn als portefeuillehouder van onderwijs zetten gistermorgen tijdens een persconferentie uiteen waarom het college tot dit afwijkende besluit was gekomen. In feite viel daaraan niet te ontkomen. Vanaf 1985 is de bouw van de Northgoschool in bestuurlijke kring punt van discussie geweest. Na het besluit van de ge- meenteraaad om de school aan de Van Berckel weg te bouwen, waren ondrhandelingen geo pend met de eigenaar van de grond; baron Taets van Amerongen. Soms leek het erop dat overeenstemming zou worden bereikt, maar uiteindelijk bleek toch dat aan de wensen van de baron niet kon worden voldaan. Inmiddels dreigde de gemeente in tijdnood te raken, voor 18 oktober aanstaande moesten de nieuwbouw- plannen namelijk op het ministerie van onder wijs gedeponeerd zijn, anders zou Noordwijk in deze ronde van de schoolbouwplannen van het ministerie niet mee doen. In de praktijk zou dit betekenen, mede gelet op de bezuinigingen van het rijk, dat Noordwijk zijn streekschool voor lopig wel zou kunnen vergeten. Om nog dit jaar te kunnen meedoen, diende de gemeente op de kortst mogelijke termijn een alternatieve bouw- lokatie aan te wijzen. „We hebben moeten opte ren voor de Duinwetering met de hete adem van de inleveringsdatum in de nek", aldus wet houder Bedijn. Het college besloot daarop terug te vallen op het reeds in discussie geweest zijn de terrein aan de Duinwetering. Het gaat om de sportvelden van korfbalclub Fluks. De grond is van de gemeente. De Norhgoschool zal onge veer zestig meter van de bestaande bebouwing neergezet worden. Het komt daarmee ook in de lijn van het politiebureau en meerdere daar in aanbouw zijnde projecten. De nieuwe school zal in totaal veertig lokalen tellen in meerder bouwlagen tot een hoogte van in totaal negen tot tien meter. Men rekent op maximaal 895 leerlingen. Momenteel wordt de school door 330 leerlingen bezocht. Met de bouw van de school is een bedrag gemoeid van tien miljoen gulden. De school moet in augustus 1993 klaar zijn. De bewoners uit de omgeving van de nu gekozen lokatie zijn reeds door het college geïnfor meerd. Volgende week donderdag wordt een openbare inspraakavond gehouden, waarop na dere informatie zal worden gegeven en bezwa ren kunnen worden ingebracht. De gemeente raad zal zich dinsdag tijdens de raadsvergade ring over het voorstel uitspreken. Fietster geschept ian Ri SASSENHEIM Een 3! «e d ge fietsster uit Oude Wet ^se S< raakte gisteren gewond kte ,c ze werd geschept door ee nialij jarige Warmonder. Het opula luk gebeurde op de Was laan in Sassenheim. De v was z reed over het fietspad lan erlan^ rijksweg richting mermeer. Toen ze de beeklaan wilde oven jujzeJ vergat ze voorrang te ver! ijCitei aan de Warmonder. Bij hi geval liep de vrouw hoofdwond op waaraan i plekke werd behandeld een EHBO'er. erker Agressieve autokraker bekent serie inbraken NOORDWIJK/NOORDWIJ- KERHOUT Met de arresta tie van een 30-jarige Amster dammer heeft de politie een drietal autodiefstallen en ze ker 16 autoinbraken in Noord wijk en Noordwijkerhout op gelost. De Amsterdammer was afgelopen weekeinde na een wilde achtervolging en het bij na doodrijden van een Noord- wijkse motoragent rennend door de bollenvelden bij het Bavo-terrein ontsnapt aan twee surveillances, die de man in een gestolen auto hadden zien stappen. Deze auto werd later in de struiken nabij de Duindamseslag teruggevon den, maar de toen nog onbe kende Amsterdammer stal in Noordwijkerhout opnieuw een auto en wist te ontkomen. De man werd woensdag door de Amsterdamse politie met gestolen auto en al het Von delpark ingedreven en klem gereden,'nadat hij ook hier op agenten was ingereden. Na verhoor bekende de man, een verslaafde, de autodiefstallen en inbraken in Noordwijk en Noordwijkerhout. De Amster dammer is vanochtend vroeg voorgeleid aan de officier van justitie. Hem wordt behalve diefstal en inbraak ook poging tot doodslag op enkele agenten ten laste gelegd. OEGSTGEEST De ge meente Oegstgeest gaat de speciale containers voor het inzamelen van groen te-, friiit- en tuinafval waarschijnlijk bij wijze van proef reinigen. Er komt dan een bedrijf langs de deur dat de con tainers in een soort mo biele wasstraat schoon maakt en ontsmet. Op die manier wil de gemeente voorkomen dat de bevol king een hekel krijgt aan de verplicht gestelde GFT-containers die on vermijdelijk zullen gaan stinken. Gevreesd wordt dat de containers dan mo gelijk niet worden ge bruikt of op onaanvaard bare manieren schoon worden gehouden. De Oegstgeester gemeenteraad pig niet over te gaan tot reini ging van de GFT-containers. Dit vooral omdat de tarieven voor reinigingsrechten dan nog verder moeten worden verhoogd. Die tarieven gaan al omhoog van 34 gulden per maand in 1991 naar 47 gulden per maand in 1992. Een contai ner reinigen kost ruim vier gulden per keer, mits dit door de gemeente met een schoon maakbedrijf collectief wordt geregeld. Voorlopig wacht de gemeente de ontwikkelingen bij de invoering van de GFT- containers nog even af. Oegst geest is niet direct een voor stander van het gebruik van een speciale papieren zak in de container. Deze zakken hebben mogelijk een slechte invloed op de compostering. Verder is het de vraag of de burgers bereid zijn steeds nieuwe zakken (die ruim een gulden per stuk kosten) te ko pen. De gemeenteraad ging gisteren akkoord met het inrichten van milieucorners. Deze milieucor ners betekenen een aanvulling op de glasbakken. Daar komen dan containers voor het ge scheiden inzamelen van pa pier, plastic, blik en textiel bij te staan. De aanschaf van mi lieucorners kost 40.000 gulden, de exploitatie ervan jaarlijks bijna 70.000 gulden. De tarie ven van de reinigingsrechten moeten ervoor worden ver hoogd, aangezien de kosten aanzienlijk hoger zijn dan de opbrengst. Wethouder A. Kohlbeck van milieu ver klaarde gisteravond dat het nog wel tot november kan du ren voordat de nieuwe contai ners, die erg in trek zijn bij de diverse gemeenten, ter be schikking komen. Rosarium De gemeenteraad ging gister avond akkoord met een subsi die van 60.000 gulden ten be hoeve van de exploitatie van het rusthuis Rosarium aan de Louise de Colignylaan. Met dat bedrag kan de Stichting Begeleid Wonen De Schakel de bewoners tot 1992 onder steunen. Waarschijnlijk zullen de Rosariumbewoners, die eni ge tijd terug in de problemen kwamen omdat de particuliere beheerder van hun rusthuis ermee stopte, verhuizen naar het pand Geversstraat 45. Het huidige onderkomnen is niet meer geschikt. De gemeente is niet van plan om de Rosari um-bewoners in 1992 nog fi nancieel te ondersteunen. Het Regionaal Instituut voor Ber- schermd Wonen zal de verant woordelijkheid voor de bewo ners per 1 januari 1992 van De Schakel overnemen. Het raadslid N. Moonen (VVD) was niet gelukkig met de manier waarop het college van burgemeester en wethou ders de subsidie aan de ge meenteraad heeft „ontfutseld". „We hebben nu geen keus dan in te stemmen, maar ik voel me wel op het verkeerde been gezet. Dit is eens maar nooit meer. Ons was verzekerd dat we alleen in de eerste helft van 1991 de bewoners zouden ondersteunen. Ik heb wel waardering voor de inzet van de wethouder voor deze men sen, maar we hebben niet eens de volledige zekerheid dat de zaak in 1992 rond zal zijn", al dus Moonen. Wethouder Kohl beck verzekerde Moonen dat het Rosarium de gemeente verder geen cent zal kosten. Rijnsburg onderzoekt achterstallig onderhoud van woningen Spinoza door ANNE-LOUISE KOgLEWIJN RIJNSBURG De gemeente Rijnsburg gaat onderzoeken of er iets aan het achterstallig on derhoud van de huizen van woningbouwvereniging Spino za kan worden gedaan. Wet houder C. Vianen deed deze toezegging gisteren in de ge meenteraad Vianen reageerde op protesten van het actiecomité tegen de huurverhoging van 5,5 pro cent. De onvrede over de huurverhoging komt vooral voort uit het feit dat de huizen in erbarmelijke staat van on derhoud verkeren, aldus A. Labadie, woordvoerster van het comité gisteren in de ge meenteraad. Tijdens een spontaan georga niseerde handtekeningenactie, begin deze zomer, tegen de huurverhoging, liet 66 procent van de huurders weten het om die reden niet eens te zijn met de huurverhoging. Het actie comité vroeg de gemeente dan ook protest aan te tekenen bij het Rijk en tevens de controle rende functie die de gemeente heeft bij woningbouwvereni ging Spinoza beter te gebrui ken. Zo'n anderhalve maand geleden heeft het actiecomité alle verzamelde handtekenin gen (1122) aan de gemeente raad, woningbouwvereniging Spinoza en de wethouder van volkshuisvesting aangeboden. Over de gehele linie werd de visie van het actiecomité ge deeld door de gemeenteraad, al liet een aantal leden weten dat het niet in de macht ligt van een plaatselijke overheid, om daadwerkelijk iets te doen aan de 5,5 procent huurverho ging. „We kunnen alleen maar als doorgeefluik naar Den Haag fungeren". Wethouder Vianen beloofde dat hij de handtekeningen bij het minis terie van volkshuivesting zal bezorgen. Labadie van het actiecomité zei voorts dat het maar de vraag is of de bewoners hun huur in de toekomst nog wel kunnen betalen nu het armlas tige ijnsburg de plaatselijke be lastingen blijft verhogen. Ook woningbouwvereniging Spino za is uitermate verontrust om dat er al een toenemend aantal gevallen van huurachterstand te zien is. Alle fracties pleitten gisteravond voor een beter toewijzingsbeleid, voor met name de goedkope huurwoni- gen. Vianen beloofde dat hij ook die zaak zal onderzoeken. „In de toekomst zal beter moeten worden gekeken naar iemands inkomen bij toewij zing van een woning", aldus Vianen. Het aktiecomité liet na afloop van de raadsvergadering we ten voor een groot deel tevre den te zijn met deze toezeggin gen. „Wat overigens niet wil zeggen, dat hiermee voor ons de kous af is. Wij zullen zeker proberen om er alles aan te doen, om de huurverhogingen die npg moeten gaan komen de eerstvolgende drie jaar te gen te houden". LISSER DOET MEE AAN EK-BLOEMSIERKUNST OEGSTGEEST/LISSE Schoonheid en Cannes, Cannes en schoonheid. Het zijn begrippen die sinds jaar en dag onlosma kelijk met elkaar verbon den zijn. De camera's van de wereld registreren met graagte de jaarlijkse para de der stariets door de Franse badplaats. Dit weekeinde is het beroem de Palais des Festivals op nieuw het toneel van een internationaal vertoon van schoonheid. Dan vindt immers het Euro pees Kampioenschap bloemsierkunst plaats. Ne derland zal worden verte genwoordigd door de na tionale kampioen. Zijn naam is Ger van Dijk en hij komt uit Lisse. 'Floral Designer, Champion of The Netherlands' staat er op zijn pas gedrukte visitekaartje. „Ze zijn nog warm", zegt hij, terwijl hij de eerste in glan zend zwart met zilver uitge voerde exemplaren laat zien. Stijlvol en nuttig, want het EK moet als het aan de 35-jarige Van Dijk ligt niet alleen roem maar ook wat leuke opdrach ten opleveren. „Maar zet nou niet in de krant dat ik alleen maar uit ben op de grote opdrachten van vijf tien mille. Dat is al eens ge beurd. In de kop boven een in terview stond toen iets als 'Van Dijk heeft liever één gro te opdracht dan duizend klein tjes'. Onzin, mijn zaak - Passa Flor in Oegstgeest - draait ten slotte op de gewone klanten en daar schaam ik me allerminst Net als alle bloemsierkunste- naars hanteert Van Dijk een eigen stijl. „Ik hou van monu mentaal werk met veel rood, blauw, oranje en paars", schetst hij zijn voorkeur. „Vroeger werkte ik vooral met blauw en groen, maar dat is een beetje over. Je kan ook niet helemaal voorbij gaan aan de heersende trend. Dat hele gecultiveerde en strakke is er een beetje uit. Op het moment is natuurlijk werk in, wérken met veel fruit en groen, blade ren en zo". Zijn voorkeur voor monumen taal werk komt tot uiting wan neer hij antwoord geeft op de vraag wat zijn favoriete op dracht tot dusver geweest is. „Een grote receptie in Rijns burg". Televisiewerk ging vooralsnog aan zijn neus voor bij. „Ik wil niet kinderachtig klinken, maar daarvoor moet je toch ook over de juiste con necties beschikken. Ik ben ër van overtuigd dat er bloem schikkers zijn die het beter zouden kunnen dan nu ge beurd, maar veel staat of valt ook met het beschikbare bud get", meent hij. Concurrentie Ger Van Dijk heeft hoge ver wachtingen van de wedstrijd. OMSTANDERS: „POLITIE LAAT TER PLEKKE" zorg gep< deze i pro bi il door door c blijft De Lisser Ger van Dijk zal dit weekeinde de Nederlandse kleuren verdedigen tijdens het EK-bloem- sierkunst in Cannes. foto: henk van den ende „Ik zou daar niet heen gaan als ik niet dacht dat ik een kans zou hebben op goud. Ne derlanders scoren traditiege trouw goed bij dit soort wed strijden. We hebben al eerder een Europees kampioen en zelfs een wereldkampioen ge leverd. Ik acht mezelf daarom ook zeker niet kansloos voor de titel". De concurrentie komt vooral uit Duitsland, België en het or ganiserende Frankrijk. De Franse kandidaat speelt als het ware een thuiswedstrijd. „Van het publiek heb je geen weet", aldus Van Dijk. „Voorzover zenuwen een rol spelen komt dat door de tijdsdruk waaron der je moet werken. In een paar uur tijd moet je verschil lende opdrachten voltooien. Dat betekent dat je niet einde loos door kunt gaan met per fectioneren". Het thuisvoordeel zou wel eens tot uiting kunnen komen bij de jurering. Van Dijk ver wacht dat de kwaliteit van de internationale jury doorslagge vend zal zijn. „De verschillen zijn soms marginaal. Bij het NK zaten de eerste zes maar zeven punten van elkaar af. Bij dat soort verschillen is na tuurlijk alles denkbaar". NOORDWIJKERHOUT De grote speelolifant op de hoek van de Viaductweg bij de wijk Duin en Dal gaat waarschijn lijk verdwijnen. Dit adviseer- de gisteravond de commissie ordening tijdens de behande ling van de speelnota voor de hele gemeente Noordwijker hout waarin voorstellen staan voor speelvoorzieningen tot een bedrag van ongeveer twee ton. Het is de bedoeling dat al dit jaar het merendeel van deze speelvoorzieningen wordt ge plaatst in de diverse wijken. De commissieleden vonden het een goede nota, al was er wel kritiek op de manier waarop de inspraakprocedure was afgerond. De diverse wijkverenigingen en andere belanghebbenden hadden wel iswaar de mogelijkheid gehad om mee te denken over de in houd van de nota, maar ver volgens hadden ze er een jaar lang niets meer van gehoord. Zelfs was er geen uitnodiging uitgegaan voor de commissie vergadering van gisteravond. CDA'er Th. Nulkes vond dat de opknapbeurt voor de speel olifant in Duin en Dal wel wat erg duur uitviel, namelijk 10.000 gulden. Hij vroeg zich af of er wel echt gebruik van de olifant wordt gemaakt. Hij kreeg steun van E. Hulspass (D66) die ook vond dat de oli fant nu inmiddels zijn dienst heeft gedaan. Volgens haar zou de olifant gewoon kunnen blijven staan zolang dat ver antwoord was en zou er voor die 10.000 gulden beter een speelhuis geplaatst kunnen worden. W. Hof (PvdA) wilde ook maar liever afscheid ne men van de olifant. Een andere wijziging werd door Hulspass voorgesteld voor de wijk Zeeburg waar de gemeente haar oorspronkelijke plan voor een skate-boardbaan had laten varen voor een idee dat tijdens een inspraakavond naar voren was gekomen, na melijk een speelvoorziening met een totem en een wigwam en dergelijke. Maar Hulspass vond dat er al genoeg te doen was in de wijk voor de kleine klimmertjes. Ze pleitte voor de skate-boardbaan of in elk ge val iets voor de oudere jeugd die niet zo erg aan bod komt in de gemeente. Hof merkte naar aanleiding van de nota nog op dat de ge plande basketbalpalen in elk geval van betere kwaliteit moesten zijn dan die geplaatst was aan de Heggerank waar na drie jaar intensief gebruik het bord zelf niet meer te ge bruiken was. Verder vond ze dat het niet voldoende was dat alleen de ruimte vlak onder de palen zouden worden verhard. Ze noemde het essentieel voor het spel dat er gestuiterd kon worden en dat betekent dat er een behoorlijk verhard veld moet komen. (Vervolg van voorpagina) WARMOND De over val op de Rabobank in Warmond gistermiddag heeft nogal wat commotie teweeg gebracht onder de bevolking. De politie maakte met een groot aantal agenten jacht op de twee overvallers. Politie auto's reden af en aan. Er was ook een vliegtuig in de lucht dat rondcirkelde op de plaats waar de over vallers zich vermoedelijk bevonden: de zandwin ningspias in de Klinken bergerpolder. De bedrijvigheid van de politie maakte vooral op de plaatselij ke jeugd veel indruk. Postende agenten werden overal be laagd door groepen kinderen. Getuigen waren er onder de omstanders niet te vinden, zo dat er volop ruimte was voor geruchten. Zo wist een jongetje zeker dat een schoolvriendin netje door de daders op hun vlucht omver gelopen was. Een overvaller zou daarbij een geldkist verloren zijn. De mensen die een kijkje bij de bank kwamen nemen, wa ren nogal laconiek over het gebeuren. Er werden hier en daar wat grappen gemaakt on der het motto 'er gebeurd eens wat in Warmond'. Door het gebrek aan informatie W e voo ernst van de situatie duu ïgne nog niet tot iedereen do zieken drongen. n en Een lid van de technisch lemer cherche met een kol en. D< werd verwelkomd met 26 o merking:,, Daar komt i mand het geld terugbre Dat is snel!" Medeleven VRO ROS^ gochte Toch was er ook medi met de slachtoffers. maar werken zeg, dat d 1 ook niet meer voor je ple ee8ku aldus een van de omstani ea Hoewel snel ter plaatse j?tor volgens sommigen de poli ™ësrr laat gereageerd op het a omsi zodat de daders konden 0 men. Warmond valt ond Rijkspolitiegroep Sassen uur en het bureau in de E n ar straat is 's middags niet et lai pend.,,Onverantwoord,"r13 °P de men. „Nu zie je maai et e« er van komt." Waarna i Ij13 vo een wel voorbeelden kon ,ne&( halen over de slechte b<d Prc baarheid van de politie. a.r Even later weet nog iem« Mar3' vertellen dat er een bival |la Gr< en een handschoen zoudevar gevonden. Ook Maart! n bchi ?t i Illic TV Hart, op weg naar huis, even een kijkje nemen, i hoort dat de daders in de kenberger polder kunne ten, spoedt hij zich naai woning die in de polder Rond een uur of half ze' trekken de meeste mi weer naar huis. Ovei geen overval, de piepers op tafel en het is zonde koud worden.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14