P Blamage voor FC Groningen li CcUlóCSoU/Ul^lt SPORT DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1991 Wlodi Smolarek zet deur naar tweede ronde voor FC Utrecht al open UEFA CUP Autobedrijf Van der Velde BV, Kennedylaan 118, Leiden. De Jong's Autobedrijf, Van der Mortelstraat 254, Noordwijk. Hoofdstraat 104-106, Valkenburg. Willem Bakker, Hoofdstraat 133, Sassenheim. auwelijl kas ook Ie Turt nsteravoi Daarom 1 bJicht m< fen make [uitend puiswèdi pij heb lansen [obson. Iwartier loelpunte Borstaar Europese Iverwinn GRAZ FC Utrecht kan voor de twee de keer sinds de oprichting in 1971 de tweede ronde van een Europees toernooi bereiken. De overwinning van 1-0 in Graz tegen SK Sturm in de eerste wed strijd van de eerste ronde van het UEFA-bekertoernooi moet voldoende zijn om evenals in 1980 verder dan de openingsronde te reiken. Zeker gelet op de tegenstand die de Oostenrij kers de Nederlanders in hun vijftiende EC- wedstrijd in twintig jaar boden. FC Utrecht voerde in de eerste helft het commando in het Liebenau-stadion. De Nederlanders domineer den weliswaar in de tweede helft aanmerkelijk minder, maar scoorden in dat part wel. Uitblin ker Smolarek zette via een strafschop de deur voor een vervolg van de Europese reis wagen wijd open. Trainer Fafié was uitgegaan van een defensief ingestelde tegenstander. De bedoeling de Oos tenrijkers de speelwijze van FC Utrecht op te dringen leek aanvankelijk in de praktijk te functioneren. „Graz moet achter ons aan. Niet omgekeerd. Wij moeten hen op eigen helft te rugdringen. Zo ver mogelijk van het eigen strafschopgebied spelen", had de oefenmeester vooraf gepredikt. In de openingsfase was dat ook het geval, maar de drukte op het middelste gedeelte van het terrein en het spitsuur voor het doel van Kon rad gaf FC Utrecht weinig speelruimte. De Koek poogde met lange ballen het hoofd van Bijl te bereiken. Smolarek met soli openingen. Acties die echter niets opleverden. De schijnbaar offensieve bewegingen mis lukte uitbraken van Sturm waren ontbloot van elk gevaar en verontrustten de gedegen spelende Liesdek en De Koek geen seconde. Nadat het briesje van Sturm was gaan liggen zorgden de Nederlanders zorgden voor offen sief gedruis. Wlodi Smolarek (34) stuurde vijf minuten voor het rustsignaal Van der Net op pad. De middenvelder vond evenwel doelman Konrad op zijn weg naar de openingstreffer. Pieter Bijl nog geen minuut later ook. De spits onderschepte de bal maar schoot tegen de Oos tenrijkse doelman op. Na de hervatting toonden de Oostenrijkers zich agressiever dan in de eerste drie kwartier. FC Utrecht schrok een beetje van het nieuwe ge zicht vqn de opponent en verslikte zich in een enkele actie, onder andere Liesdek en Van der Meer. De laatste moest onreglementair ingrij pen. Hij kreeg een gele kaart. Smolarek benutte nadat hij was gevloerd door Kofier zelf de strafschop, 0-1. De sluwe vos, uit blinker bij FC Utrecht, wist dat de Italiaanse arbiter Pezzella nog al snel de bal op de stip de poneert. Afgelopen zondag tijdens het competi tieduel Inter-Verona was het leer voor de thuisclub maar liefst vier keer op elf meter ge legd. De geroutineerde Pool buitte dat kansje goed uit. SK Sturm Graz-FC Utrecht 0-1 (0-0) 76, Smolarek 0-1 (strafschop). Scheidsrechter. Pezzella (Ita). Toeschouwers: 15.000 Gele kaart Van der Meer (FC Utrecht), Kogler (SK Sturm Graz). SK Sturm Graz: Konrad, Kogler, Petrovic en Radojevic; Lang, Temm, Kristensen, Kofier en Pegamm (63. Ko- schak): Deveric en Holzer. FC Utrecht: Van Ede; Van der Meer, Liesdek, De Koek en Verrips; Roest, Plugboer, Van der Net en De Kruyff; Bijl en Smolarek. Ajax (Ned)-Örebro (Zwe) 3-0 (0-0); 59. Bergkamp 1-0, 68. Winter 2-0, 84. Pettersson 3-0. Scheidsrechter: Kapl (Oos). Toeschouwers: 17.000 Gele kaart: Karlsson (Orebro). Sturm Graz (Ooa)-FC Utrecht (Ned) 0-1 (0-0): 76. Smolarek 0-1 (straf schop). Scheidsrechter: Pezzela. Toe schouwers: 13.000. FC Groningen (Ned)-Erfurt (Dui) 0-1 (0-1): 2. Schmidt 0-1. Scheidsrechter: King (Wal). Toeschouwers: 14.000. Gele kaart: Sanger, Weinrich, Abel en Schmidt (Allen Erfurt). Cork City (ler)-Bayern München (Dui) 1-1 (1-1): 27. Conroy 1-0, 42. Effenberg 1-1. Scheidsrechter: Harrel (Fra). Toeschouwers: 4.000. Vaci Izzo (Hon)-Dinamo Moskou (Sov) 1-0 (0-0): 58. Arpad Hahn 1-0. Scheidsrechter: Vasilos (Gri). Toe schouwers: 3.000. Rode kaart: Losev (Dinamo Moskou). Vlaznia Shkoder (Alb)-AEK Athene 0-1 (0-1): 5. Dimltrladis 0-1. Scheidschter: Van den Wijngaert (Bel). Toeschouwers: 17.000. Bangor (Nle)-Sigma Olomouc (Tsj) 0-3 (0-1): 33. Sindelar 0-1, 46. Sinde- lar 0-2, 50. Kerbr 0-3. Scheidsrech ter Weber (Dui). Toeschouwers: 3.000. Slovan Bratislava (Tsj)-Real Madrid (Spa) 1-2 (0-1): 13. Michel 0-1, 69. Dubovsky 1-1, 78. Butragueno 1-2. Scheidsrechter: McGinley (Scho). Toeschouwers: 20.447. Mikkela PS (Fin)-Spartak Moskou 0- 2 (0-1): 35. Tsjerenkov 0-1, 77. Allen 0-2 (eigen doelpunt). Scheidsrechter: Hope (Scho). Toeschouwers: 4.316. FC Tirol (Oos)-Tromsö (Noo) 2-1 (0- 1): 2. Johansen 0-1, 52. Hörtnagl 1-1, 54 Gorosito 2-1. Scheidsrechter: Sa- lomir (Roe). Toeschouwers: 5.500. PAOK Saloniki (Gri)-KV Mechelen (Bel) 1-1 (1-0): 40. Skartados 1-0, 62. Ingansson 1-1. Scheidsrechter: Mic- kelson (Den). Toeschouwers: 30.000. Halle (Dui)-Torpedo Moskou 2-1 (0-0): 60. Wüllbier 1-0, 64 be 2-0, 65. Grltsjin 2-1. Scheids ter: Krchnak (Tsj). Toeschou 3.700. Eintracht Frankfurt (Dui)-Spo xemburg (Lux) 6-1 (4-1): 9. Mi 0, 14. Bein 2-0, 32. Gründel 3- Möller 4-0, 39. Rigaud 4-1, boah 5-1, 54. Yeboah 6-1 r rechter: Agius (Mal). Toeschog [ei 46 het 6-1 e Liverpool (Eng)-Lahti (Fin) 12. Saunders 1-0, 33. Houghtod n 35 Lehtinen 2-1, 77. Saundeis 85. Saunders 4-1, 86. Saunden 90. Houghton 6-1 Scheidsr Schlup (Zwi). Toeschouwers: Lyon (Fra)-Osters Vaxjö (1-0): 17. Garde 1-0. Scheidsre u) Houben (Ned). Toeschot 20.000. VfB Stuttgart (Dui)-Pecs Mi (Hon) 4-1 (4-0): 20. Sammer i Walter 2-0, 35. Buchwald 3- Walter 4-0, 89 Balog 4-1 rechter: Przesmycki (Pol). Toes wers: 7.800. Celtic (Scho)-Ekeren (Bel) 2-0| 15 Nicholas 1-0 (strafschop), cholas 2-0. Scheidsrechter: (Fra), Toeschouwers: 27.410. Aberdeen-BK Kopenhagen (Dt 1 (0-0) 86. Kaus 0-1. Scheidsre Christov (Tsj). Toeschouwers: ij Sporting Gijon (Spa)-Partizan grado (Joe) 2-0 (0-0) 64. Mor 0, 79. Luhovy 2-0 Scheidsre Blankenstein (Ned). Toeschi' 23.600. Sporting Lissabon (Por) - Bukarest (Roe) 1-0 (0-0): 75 nov 1-0. Scheidsrechter: Piraux Toeschouwers: 45,000 Boavisto Porto (Por) - Inter t. (1-0): 38. Brandao 1-0, 57, Ba 0,67. Fontolan 2-1. Scheidsr Nemeth (Hon). Toeschouwers: isteravo emerkt. eerst Europ in, om )ean Sai velder de slo te kleinr 17 waarbij i ns van igkeer. wi De 1! STANB (%en en] 13 p °P et Rugblessure Becker chronisc en. Eei tegen I ESSEN De sportieve toekomst van de drievou dige Wimbledonkampioen Boris Becker ziet er niet goed uit. Volgens zijn ma nager Tiriac duidt veel erop „dat de rugblessure van Boris chronisch is. „Becker heeft al verstek laten gaan voor de Daviscupwed- strijd tegen de Verenigde Sta ten. „Ikzelf ben nooit ernstig geblesseerd geweest en ik kan me daarom niet goed in Bec kers situatie verplaatsen, maar de aanwijzingen zijn er, dat zijn zware lichaam de perma nente duurbelasting niet kan verdragen", aldus Tiriac. De tennispauze van drie we ken, die Becker na zijn neder laag bij de Open Amerikaanse tegen Paul Haarhuis gedwon- is. Een gen was in te lassen, is koi K de maandag voorbij. Dan hij weer met een lichte ning beginnen. Daarme ''V1' Wi volgens Tiriac het prok aam V< nog lang niet opgelost. „D e schan chamelijke kwetsbaarhei iets, waar Becker voortdu lobby Rc aan denkt. Daardoor ainget krampt hij en wordt hel roede i vaar van blessures verg jrs die si Het is een negatieve cii oltooid 1 oelpunt cheidsrei j die in i wedst ette en „Besi en geh; Iwee ke e scheid Sydney, waar de Duitseri jpbson september zijn rentree wil ïee va' ken, is pas zijn twaalfde!n ^et nement van het jaar. ""J" De kans, dat Becker zich nog kwalificeert voor de h1 Masters in eigen land, hall v.ember in Frankfurt, ring. Voor direkte kwalifi moet hij dan veertien nooien hebben afge\ IÜSSEI rnsterc ion Di ventjes roor de iep giste lelft vei levers va varen de leetje gea H eldorf er Waar i ok geer CITROËN T AAN ALLES DAT HET dat hij zi 'oelde t< van Loer wam m schouwde rechte mi aan zijn e nam zich teenhakl te keus t wilde ho dat hij e foen ee hoofdmac dammers i Leo nodi zijn naar Ste John var bank. D, overigens feenhakl kwartier een aanv. gen het Amsterda vanuit ge niemand Idoor HENK MULDER GRONINGEN Het treurspel 'FC Groningen' heeft er in de eerste UEFA Cupwedstrijd tegen het nietige Rot Weiss Er furt een hoofdstuk bij ge kregen. De Duitsers schoten snel een balletje achter Lodewijks en lieten hun opponenten verder over aan hun lot. Achtentach tig minuten lang trachtten de Groningers een bres te slaan in de heus niet zo stevige Thü- ringse wand. Tevergeefs. Met het fantasieloze spel dat de ploeg ook in de afgelopen competitiewedstrijden ken merkte, werd de weg naar het Erfurtse doel gezocht. Die zoektocht leverde niets op, zelfs niet toen scheidsrechter King als een volleerd thuis- fluiter FC Groningen een pe nalty cadeau deed. Het publiek kreeg doodeen voudig de volgende teleurstel ling opgediend. Veertiendui zend mensen waren op de wedstrijd afgekomen en be houdens het handjevol Duit sers waren ze er van overtuigd dat Rot Weiss Erfurt een zacht eitje zou zijn. De verrichtingen van de ploeg in de tweede Bundesliga hadden voldoende voedsel aan dat idee gegeven. In een uitwedstrijd was zelfs nog niet gescoord. Aan die frustratie maakte Rot Weiss snel een einde. Na een minuut rolde de eerste counter door de Groningse linies, maar was het afsluitende schot van Schultz niet nauwkeurig ge noeg. Een minuut later werd de defensie op identieke ma nier te kijk gezet en mocht Schmidt het afmaken: 0-1. Hans Westerhof had het een dag eerder nog voorzichtig ge zegd: „We moeten beducht zijn voor dat countertje". Wel, deze plaagstoten in het prille begin verdienden het predikaat Cqunter, met een hoofdletter. De toeschouwers trokken wit weg, evenals de Groningse spelers. Simpel, omdat dit in geen enkel scenario was opge nomen. De Erfurtse getrouwen in de hoek van het Oosterpark leefden zich uit in het aanhef fen van spreekkoren en liede ren, want daar hadden ze tot dusver weinig reden voor ge had. Niet verstandig De voormalige Oostduitsers kropen onmiddellijk in hun schulp. In hun stoutste dromen hadden ze zo'n ontwikkeling niet voor ogen gehad. FC Gro ningen zag zich geplaatst te genover een muur van tegen standers, die echter minder hecht in elkaar zat dan de uit slag doet vermoeden. De Gro ningers pakten het echter niet verstandig aan. Geschrokken door de onvoorziene achter stand namen ze meteen het breekijzer ter hand. Het over leg in de acties ontbrak en het wachten was op een gelukkig vallende bal. De terugkeer van Harris Huizingh bezorgde zijn medespelers het alibi van ach teren uit de ballen naar voren te gooien. Enige variatie in het tikken over de vleugels werd niet geprobeerd, zodat de echt niet zo sterke afweer van Rot Weiss Erfurt overeind kon blijven. Bleef ze dat niet, dan was er nog altijd de uitblinkende doelman Peter Disztl. Als Hongaars international was hij betrokken bij de even verras sende als merkwaardige zege van het Nederlands elftal in Budapest. Het verdachte doel punt van Rob de Wit bood Oranje destijds een herkansing om zich te plaatsen voor het wereldkampioenschap in Mexico. België verhinderde uiteindelijk die kwalificatie. Disztl had dit keer geen ca deautje voor sympathieke Ne derlanders bij zich. Hij keerde wat er te keren viel en de eni ge keer dat hij de mist in ging, diep in de tweede helft, assis teerde verdediger Abel hem op de doellijn. Arbiter King, die liefst vier gele kaarten overhad voor Duitse overtredingen, dacht uit medelijden de vergeefs zwoegende thuisclub een beet je hulp te moeten verlenen. Wilson liep in zijn ijver tegen Abel op en tot verbijstering van de Duitsers gaf de Welsh man een strafschop. Djurovski overlegde met Roossien, de eerst aangewezene, en plaatste zich achter de bal. Het publiek moet met weemoed terugge dacht hebben aan de magistra le doelpunten die de Joego slaaf voor de UEFA Cup in het Oosterpark maakte. In het De tegenvallende Djurovski, die ook een strafschop zou missen, temidden van Duitse spelers. FOTO: ANP verkeerde shirt, dat van Parti- zan Belgrado. Djurovski schoot hard, maar onzuiver en dus te gen Disztl op. FC Groningen-Rot-Weiss Erfurt 0-1 (0-1). 2. Schmidt 0-1. Scheidsrechter: King (Wal). Toeschouwers: 14.000. Gele kaart: Sanger, Weinrich, Abel en Schmidt (Rot-Weiss) FC Groningen: Lodewijks; Boekweg, Zigmantovitsj, Veenhof en Wilson, Van Duren, Olde Riekerink, Hui zingh en Roossien (77 Gall); Djurovs ki en Meijer (80. Drent). Rot-Weiss Erfurt: Disztl; Baumbach, Sënger, Dilnger, Linke en Abel; Heun, Schultz, Gottlóber (69. Rem- stedt) en Weinrich, Schmidt (88. Bitt- Citroën heeft innovatie altijd alleen toegepast wanneer ze echt functioneel waren voor bestuurder en passagiers. Zo heeft de nieuwe Citroën ZX een meesturende achteras. Op een even simpele als doeltreffende wijze verhoogt deze achteras de stabiliteit van de auto en zorgt zo voor extra veilig heid en een onovertroffen comfort. Zo óók de ver schuifbare achterbank, waarmee een aantal versies is uitgerust. Hiermee kan in een handomdraai de bagageruimte nog verder vergroot worden. De even robuuste (met maar liefst 6 jaar anti-corrosie garantie) als eleganté Citroën ZX is er meteen al in vier uitvoeringen: Citroën ZX Reflex (vanaf f 25.900,-*, leaseprijs vanaf f 774,-**), Avantage, Aura en Volcane. Deze collectie is nu te bezichtigen bij de Citroën-dealer.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12