Nomaden, houthakkers en vooral heel veel kleur Het Nederlandse merk Oilily maakt niet j alleen bonte I kinder kleding voor meisjes. Foto: Oilily. Jacquard- truien staan altijd leuk op een koude dag. Foto: VEM CHRIST Kinder mode winter '91: Houthakkersjasjes van deken- stoffen en houthakkershemden zijn deze winter helemaal in op het schoolplein. Hoe meer kleur, hoe lie ver. Foto: C A paarden worden in kleuren als pe trol, goud, olijfgroen, antraciet en rood verwerkt tot bijvoorbeeld truien in jacquards. Leggings, ski broeken, korte rokjes, maillots, bo dywarmers, stoere jacks, hotpants en A-lijnen: ook qua model volgt de kindermode die van de volwasse nen. Er is zelfs een nieuw tijd schrift, Yukkies, uitgekomen waar in kinderen net als volwassenen in hun bladen kunnen lezen over de laatste trends op het gebied van mode. Uniek Waarom weer een nieuw kleding merk? Reclamecoördinator Vlieger van Ter Meulen: „We merkten dat er veel behoefte was aan kinderkle ding die qua prijsklasse in het straatje van Ter Meulen past. Van daar dat we nu in Rotterdam met een eigen collectie komen. Op een later tijdstip zal deze in meer filia len worden doorgevoerd". Op zoek naar een passend kledingmerk kwam Ter Meulen bij het Franse door CHRISTA VAN DER HOFF De kindermode voor dit najaar en de komende winter laat weinig nieuws zien. Het draait dit seizoen in de kinderkleding om comfort, kleur en nog eens kleur. De Schotse ruit, die deze winter in de dames mode populair is, is ook opgerukt naar de verschillende kindercollec ties. Nieuw op de markt van de kin derkleding in Nederland is het nieuwe Franse merk Z-mode. Het is dit najaar voor het eerst te vinden in het van oorsprong Rotterdamse warenhuis Ter Meulen. Op de trend van natuurlijke pro- du kten springen ook verschillende andere kledingmerken in. Er wor den veel natuurlijke materialen zo als katoen (denim, chambray, fla- -nel, corduroy) en wol gebruikt. De bossen van Canada en de houthak kers met hun stoere kleding zijn voor veel ontwerpers een belangrij ke inspiratiebron geweest. Houthakkersjasjes van dekenstof- fen, monty-coats met kelimmotief of ruitmotief en baseball-jacks zijn het resultaat. Ook dieren en bloe men zijn dit seizoen populair, bij voorbeeld als applicatie op een sweatshirt. Het nomadenleven loopt als een belangrijke rode draad door veel collecties heen. Thema's als avontuur, grenzeloze steppen en bedrijf 'Z' terecht. Het bedrijf was de sponsor van Greg Lemond tij dens de Tour de France. „Het Fran se merk sprak ons aan omdat het in de juiste prijsklasse zowel sportkle- ding als ook dagelijkse kleding ont werpt," meent Vlieger. „Daarnaast was het voor ons ook wel een uitda ging om met een merk te komen dat in Nederland vjijwel uniek is". Walt Disney De nieuwe collectie komt elk sei zoen met een ander thema, dat aan sluit bij de vorige collectie. Zo kun je voor de kinderen een basisstuk kopen als een jas of spijkerbroek, en die het volgende seizoen weer com bineren met een nieuw kleurtje of ander thema. In de collectie voor deze winter waren de Walt Disney- figuren de inspiratiebron. De in voering van het nieuwe merk bracht wel wat praktische proble men met zich mee. Franse kleding wordt verkocht voor kinderen tot zestien jaar, maar omdat de Neder landse kinderen groter zijn kan de collectie hier maar tot twaalf jaar verkocht worden. Verder moest een aantal materialen aan de Ne derlandse wensen worden aange past, omdat het in Frankrijk bijna allemaal synthetisch is wat de klok slaat en de Nederlandse klanten lie ver natuurlijke produkten dragen.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 8