FC Den Haag tegen plan eigen treinen supporters FC Groningen betwijfelt antisemitische intenties C Utrecht vreest een stormloop Graz SPORT 19 Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1991 Den Bosch ronde verder DEN BOSCH De basketballers van Den Bosch hebben gisteravond de tweede ronde van de Europese beker voor bekerwinnaars bereikt. In de return versloeg de Bosssche ploeg in de eigen Maaspoort BKK Solna uit Zweden met 86- 75 (50-33). In de uitwedstrijd had Den Bosch met vier pun ten verloren (72-68). De Bossche ploeg speelde de eerste helft formidabel. Ardon, de nieuwe van Donar overgeko men spelverdeler, Schilp en de nieuwe center Huybens wa ren opvallend schotvaardig en trokken de thuisploeg naar de comfortabele voorsprong van 17 punten bij de rust (50- 33). In de tweede helft kwam Den Bosch toch nog in gevaar. De Zweden schoten vier driepunters op rij door de ring en vijf minuten voor het einde bedroeg de marge zeven punten (82-75). De Amerikaan Lott maakte met twee scores aan alle onzekerheid een einde. In de tweede ronde komt Real Ma drid op bezoek in Den Bosch. Topscorers Den Bosch: Ardon 23, Huybens 19, Schilp 19, Lott 14, Kuipers 9. BKK Solna: Evers 21, Sahlstrom 16, Os- carsson 16. Voetbalploeg in VS wil Diego Maradona SAN DIEGO San Diego Sockers, uitkomend in de Amerikaanse zaalvoetbalcompetitie, heeft interesse in de wegens dopegebruik ge schorste Argentijn Diego Maradona. Volgens woordvoerder Tim Latta van de club zouden er al onderhandelingen zijn gevoerd met de kleine technicus, die momenteel in eigen land van zijn drugsverslaving probeert af te komen. Maradona, die in oktober zijn 31ste verjaardag viert, is door de FIFA geschorst tot 30 juni 1992. De Argentijn staat nog tot juli 1993 onder contract bij de Italiaanse club Napoli. Woord voerder Guido Tognoni van de wereldvoetbal bond liet gisteren weten, dat Maradona zijn straf gewoon moet uitzitten. „Hij kan niet in de Verenigde Staten gaan spelen. De schorsing geldt voor alle bij de FIFA aangesloten lan den". Geschrapte duels na 15 oktober ingehaald ZEIST Twee eredivisiewedstrijden die door een burgemeestersverbod geen doorgang vonden, zullen niet voor 15 oktober worden inghaald. Het bestuur betaald voetbal van de KNVB heeft nog geen nieuwe datum vastgesteld voor VVV-PSV en FC Groningen-Ajax. Het is de KNVB onmogelijk gebleken de wed strijden binnen dertig dagen vast te stellen. In een eerder stadium had de KNVB besloten de van het programma afgevoerde ontmoetingen binnen dertig dagen, eventueel op een ander ter rein en desnoods zonder publiek in te halen. Bin nen een maand zijn er door het drukke interna tionale programma geen data (woensdag en in het weekeinde) meer beschikbaar. 'gt aiserslautern :buteert goed ISERSLAUTERN Het iut in het Europese beker- nooi voor landskampioe- is FC Kaiserslautern mee- allen. De zware avond te- de Bulgaarse ploeg Etar i werd afgesloten met 1 geruststellende overwin- i van 2-0. Europees kam- Rode Ster Belgrado Ite de eerste ronde op Hon- grondgebied met een Ine overwinning (4-0) op nietige Portadown uit fcrd-Ierland. toburger SV verspeelde in teerste wedstrijd van het FA-bekertoernooi de steun Ide slechts 5.000 fans. Te lde Poolse vertegenwoordi- uornik Zabrze werd het 1- Duitsers kwamen na de [op achterstand, toen Jegor lal uit een vrije trap in het deponeerde. Invaller Ec- paakte een kwartier later Ster Belgrado, houder de Europa Cup voor Iskampioenen, kwam pas 6 tweede, helft tot een rui- kcore tegen Portadown uit rd-Ierland. Twee treffers middenvelder Mihajlovic Jhten de eindstand op 4-0. lergelijking met de Europa 'Ifinale in mei tegen Olym- t Marseille misten de Joe- |ven, die door de politieke itie in eigen land de thuis- trijd in Szeged (Hon) af- Iten, zes spelers. toernooi voor beker- ïaars ging Tottenham Hot- onderuit tegen het Joego- sche Hajduk Split: 0-1. De itrijd in Linz (Oos) werd door 3000 Kroatische orters. Novakovic trof de Joegoslaven doel. ïftigtal Hof r er in ^wonden bil ;ekbest liema'n etbalrel Rio ïn. Zej lemsken DE JANEIRO Bij of dit balrellen in Rio de Ja- Jt in dal, zjjn afgelopen zondag lA-fracl^rsonen oewond geraakt, •demani menSen werden met ra te^0jwonden in het zieken- emaa opgenomen. Drie uur het begin van de wed- Flamengo - Vasco da a gingen de twee sup- irsgroepen elkaar te lijf stokken, messen, pisto- en zelfgemaakte bom- Zeven mensen werden esteerd. R Null ;bestuui voorst! lordwijk ek op i- uur ten te hij dat hun e bibli betalen van CD lar wel >ens Ho een gra ordwijk bruiken Itide t emskerÜ de oprn eval met dt eind chtingerfecl /erschrij ri{ r rekeif neente. nderzoe e hth ig 1912,1! 21 okt. an DiemÉlf 1907 ct 1939, n 1934, m"'1 t. 1952 ge! Schippe I, 2 okto :t: J J. tossen gek avleu gel Tuerlings F A. Vei J. Vermo gi Sloos veest r ;nboom gi V W chtgenote im geb, Schrei e. 1914 -t 1910 ikt. 1921 eb. 28 jai et J. J. J. jk geb. 1910 N. Passcl man; M. :htgenote Boom f" Hart gel ran P C. DEN HAAG Voorzitter Henk Werkhoven van FC Den Haag is het volstrekt oneens met de suggestie van de Eindhovense poli tiefunctionaris Kooymans om supporters van voet balclubs een treinstel, ge schilderd in de clubkleu ren, te geven. „Een crea tief idee, maar niet erg realistisch", aldus Werk hoven. Kooymans, veel actief bij wed strijden van PSV in zowel bin nen- als buitenland, heeft zijn ideeën neergelegd bij de KNVB, de Nederlandse Spoor wegen en de ministeries van binnenlandse zaken en justitie. Officiële reacties heeft hij nog niet gekregen, want betrokken instanties hebben wat tijd no dig om Kooymans' plan op zijn juiste waarde te beoordelen. Het voorstel van Kooymans komt er op neer dat elke club die geregeld betrokken is bij supportersgeweld bij de NS een treinstel koopt of huurt en daarmee vervolgens naar uit wedstrijden rijdt. Kooymans: „De NS hoeft alleen maar voor een machinist en een dienstre geling te zorgen. De rest valt onder verantwoordelijkheid van de clubs". Kooymans legt met zijn plan de primaire verantwoordelijk heid bij de clubs en de suppor ters. „Zij zijn verantwoordelijk voor dat treinstel. Zowel van binnen als van buiten kunnen zij dat aankleden en inrichten. Daarvoor zijn tal van moge lijkheden. De trein kan aan de buitenkant in de clubkleuren worden beschilderd en des noods kan ook reclame van de clubsponsor worden aange bracht. Ook een rijdend win- keltie met drank en voedsel en tal van clubartikelen, zoals sjaals, petten, vlaggen en aller lei andere toeters en bellen be hoort tot de mogelijkheden. Commercieel zitten er aan trekkelijke kanten aan die de huur- of koopprijs aanzienlijk kunnen drukken". Kooymans ziet nog een paar (positieve) neveneffecten van zijn plan. „De supporters wor den als een blok aangevoerd. Het is dus gemakkelijk het overzicht te bewaren zodra zij op de plaats van bestemming aankomen. Wanneer mijn plan aanslaat zal ook het aantal supporters dat met eigen ver voer gaat afnemen. Want je hoort er als supporter niet echt meer bij als je niet met de ei gen clubtrein gaat". Volgens Werkhoven echter lossen deze voorzieningen het probleem van het supporters- geweld niet op. „Het is het zo veelste idee om die gasten koest te houden. Buiten het feit dat je hiermee weer een soort vrijstaat creëert voor de supporters denk ik dat het praktisch gezien onmogelijk is om zoiets te realiseren. Want, wie moet het allemaal beta len Ik denk dat de gemeen schap niet bereid is het geld voor de aankoop van zo'n trein op te hoesten. Trouwens, wij bij FC Den Haag ook niet. Strenger straffen en heropvoe den van vandalen lijkt me een beter idee dan het geven van een eigen trein". Werkhoven ziet ook niet goed zitten hoe zo'n supporterstrein in de praktijk zou moeten werken. „Ik neem aan dat die gewoon over de rails moet en, niet over de weg. Dus moet de NS toch zorgen dat dat trein stel kan rijden en dat er een dienstregeling komt. Dat zie ik niet zo gauw gebeuren. Kort om, ik zie er helemaal niets l dat e Doelman Jan Willem behoeft bepaald geen loop voor zijn kooi te :hten. Evenmin dat de igmeester van SK Sturm vanavond na afloop van trste duel in het toernooi UEFA-beker met FC handenwrijvend de re- kan tellen. •ostenrijkse tegenstander de Nederlandse ploeg noodgedwongen - nau- aantrekkelijk voetbal. ,'pEtwedstrijden bestaat de ail uit één spits. Thuis wil r August 'Gustl' Starek 'el eens twee spitsen in- Het aantal doelpunten lat aan. In twaalf compe- lels werd veertien keer ird. De 46-jarige trainer- 1, die in het verleden met ilrnberg en Bayern Mtln- Duits kampioen werd, sinds het begin van sei- G Arnold Wettl, één van de grijkste pionnen binnen gjlectie. De 21-jarige inter nal kampt met een hard- ;e dijbeenblessure. „We i door de gebrekkige ereiding een slechte start ikt. Uit financiële over gen hebben we aan de 2 ïtitie om de Intertoto (daan. De vorrn begint nu ro iam maar zeker terug te Maar of we op tijd klaar >or de confrontatie met trecht betwijfel ik". Sta- zijn manschappen be niet op massale steun •boenen. In het stadion Lie- worden hooguit 10.000 verwacht. De capaciteit et stadion is 20.000. In de erkoop gingen slechts kaarten over de toon- Het stadion van Sturm Graz werd gisteren nog voorzien van ewen nieuwe laag asfalt. FOTO: ANP n August 'Gustl' Starek wordt door zijn spelers op handen ge dragen, Dat bleek vorig jaar. Het bestuur van de club ont sloeg de heethoofdige trainer op staande voet. De 'bobo's' vonden dat de 46-jarige vroe gere international de goede naam van de club te grabbel had gegooid door een drinkbus naar het hoofd van een grens rechter te smijten. Starek had zich boos gemaakt op de arbi ter omdat deze had geweigerd een grove charge op een van zijn spelers met rood te be straffen. De spelers verklaar den zich solidair met hun trai ner en weigerden twee dagen te trainen. De staking had tot gevolg dat het bestuur schoor voetend de beslissing introk en Starek weer in dienst nam. Joegoslaven De selectie van SK Sturm Graz telt drie Joegoslaven. Eén van hen, routinier Petrovic, heeft sinds een jaar de Oostenrijkse nationaliteit, maar is van oor sprong uit Servië afkomstig. Deveric en Radojevic zijn Kroaten, op dit moment de ge zworen vijanden van de Ser viërs. Volgens trainer Starek wordt door de drie Joegosla ven onderling nauwelijks over de in alle hevigheid woedende burgeroorlog in Joegoslavië. „De gebeurtenissen hebben amper invloed op de prestaties. Ik bespeur ook geen vijandig heden tussen de twee Kroaten en Petrovic. Politiek staat sim pel buitenspel", aldus Starek. Graz, waar FC Utrecht woens dagavond zijn eerste wedstrijd in het toernooi om de UEFA- beker afwerkt, ligt op veertig kilometer van Slovenië, waar de toestand minder gespannen is dan in andere delen van Joegoslavië. PSV vermaakt zich in Turkije De PSV'ers Heintze, Gerets en Popescu kijken belangstellend toe of er nog vis in de Bosporus zit. Terwijl PSV zich gisteren vermaakte in Turkije kon manager Kees Ploegsma melden dat het met de geblesseerde Romario goed gaat. „Hij heeft mij dat door de telefoon vanuit Rio de Janeiro verteld", aldus Ploegsma, die de Braziliaanse spits een dezer dagen weer in Eindhoven ver wacht. FOTO: ANP GRONINGEN „Ik kom hier elke dag om te kijken naar de trainingen, al sinds 1939, maar daar wil ik niet bij staan". De oude man wijst naar de zijlijn van het trai ningsveld van FC Groningen, waar een paar honderd men sen de verrichtingen van de spelers volgen. Het zijn er veel meer dan normaal, maar het zijn niet de echte supporters die zelfs voor een trainings partijtje naar het Oosterpark komen. „Sensatie-zoekers. En ik wil dat geroddel niet aanho ren. Over wie het zou zijn ge weest, over wat er werkelijk is gebeurd," zegt hij en rent ver volgens met zijn oude benen achter de bal aan die Harris Huizing zojuist huizenhoog over kopt. „De jongens van de Z-side krijgen natuurlijk bij voorbaat de schuld," vervolgt hij even later, „Je hoort mij niet zeggen dat het lieverdjes zijn, maar het zijn wel echte supporters van FC Groningen. Die doen zoiets niet en dat weten de voetballers ook. Je mag van ze denken wat je wilt, maar zij zijn het die voor de sfeer in een stadion zorgen". Als de training van de selectie van FC Groningen, dat van avond voor het Europa Cup toernooi aantreedt tegen Rot Weiss Erfurt, een dik half uur aan de gang is, heeft Djurovski kennelijk door dat de aan dacht meer op het tumult van het afgelopen weekeinde is ge richt dan op hem. Hij schakelt nog een versnelling lager. Langs de zijlijn woeden hefti ge discussies, vooral over de kwestie wat er met de aange houden hooligans moet gebeu ren die verantwoordelijk wor den gehouden voor de pam fletten waarin werd opgeroe pen de Ajax-aanhang mores te leren. Het is de politie die niet streng genoeg optreedt, ze moeten maar naar een werk kamp, enzovoort. Het zijn wei nig subtiele opmerkingen. In ieder geval niet subtieler dan de tekst in het pamflet: „We zullen de joden aanvallen, af maken en onze binnenstad uit jagen". Toch zijn er maar weinigen die geloven dat er een antise mitische bedoeling achter schuilt. Het is, geloven ze, veel meer een kwestie van woord gebruik. De joden zijn de Ajax-aanhangers, net zoals zij de Groningers boeren noemen. Een toeschouwer illustratief: „Zelfs Mark Verkuyl was een boer. Niet omdat hij bij FC Groningen speelde, maar om dat hij in Amsterdam-Noord was geboren". Het antisemitische karakter van de opgepakte voetbal-van dalen wordt ook betwijfeld door Albert Bergman, coördi nator veiligheid bij FC Gro ningen. „Er zitten wel een paar jongens bij de Z-side die er tegenaan hangen, maar dat zijn meelopers". Enkele jaren geleden zou de situatie wel licht anders zijn geweest, toen de Z-side werd aangevoerd door Eite Homan, een beruch te rechts-radicaal die volgens de laatste gegevens nu in Zuid-Duitsland verblijft. Berg man met een slag om de arm: „Ik heb mij ook ettelijke ma len afgevraagd of er een poli tieke link is. Maar ik krijg bij de politie evenmin een ant woord". Snode plannen Voor Borgman kwam het nieuws van afgelopen week einde ook als een donderslag bij heldere hemel. Hij werd za terdag door de politie op de hoogte gebracht. Op dat mo ment waren er inmiddels tien aanhoudingen verricht. „Wij zijn er dus ook slechts zijde lings bij betrokken geweest". Doorgaans komt zijn sectie wel iets ter ore als er in kringen van supporters snode plannen worden gesmeed. De contro leurs in het stadion horen en zien veel. „Dan kunnen we desnoods direct maatregelen nemen. Maar op kwesties als deze kun je niet anticiperen", zegt hij. „Het is bovendien nog helemaal de vraag of de arres tanten behoren tot de geregel de aanhang". Tegenvallend De belangstelling voor het UEFA-bekerduel tussen FC Groningen en Rot Weiss Er furt valt tegen. Volgens direc teur Henk Nienhuis zijn 10.000 van de beschikbare 18.000 kaarten verkocht. Nienhuis verwacht vanavond maximaal 13.000 toeschouwers. Milko Djurovski en Harris Huizingh keren terug in het elftal van FC Groningen. Dju rovski miste de laatste compe titiewedstrijd wegens een knieblessure. Huizingh was drie competitiewedstrijden ab sent door spierklachten. Alleen aanvoerder Jan van Dijk is wegens een slepende achillespeesblessure niet be schikbaar. Andrei Zigmanto- vitsj is door trainer Hans Wes terhof tot vrije verdediger aangesteld De voormalige Sovjet-international staat voor de eerste maal in het Ooster park in de basis. SPORT OP TV VANDAAG Nederland, 18.25 uur: Studio Sport, Voetbal Europa Cup, 20.35 uur: Stu dio Sport met o m. hockey Cham pions Trophy, 22.15 uur Studio Sport Journaal. 23.15 uur: Studio Sport met voetbal Europa Cup BRT 2, 19.55 uur: Sportavond met voetbal Europa Cup BBC 1, 20.00 uur: Voetbal UEFA Cup Liverpool-Kuusyl Lahti, 23.45 uur: Sportsnight met voetbal Europa Cup. Duitsland 1. 22.30 uur: Sport extra, voetbal Europa Cup. Superchannel, 20.00 uur: Sport, vls- MORGEN Nederland 3, 17.20 uur Studio Sport met voetbal, samenvatting Partizan Tirana-Feyenoord Europa Cup II. BBC 1, 15.15 uur Golf. Epson Grand Prix. BBC 2. 13.10 uur: Good Sport. Duitsland, 16.35 uur: Pfiff. sportpro gramma KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de dra verijen van Wolvega morgenavond aanvang 18.45) uur zijn: 1e koers: 1. Frisiana Star. 2. Fiola Vo- lomon, 3. Florence B. (7, 5. 10). 2e koers: 1. Greatest Fighter, 2. Gau- dium B.. 3. Golden Jick. (6. 7. 1). 3e koers: 1, Fernandelnora, 2. Florian van Epse. 3. Elisa Victrix. (7. 2. 6). 4e koers: 1 Astrid Marian. 2. Don Trotteur. 3. Damiaannora. (9. 2. 8). 5e koers: 1Zmanza Princess, 2 Zora Volomon, 3. Arend (8. 7. 2). 6e koers 1 Desmona C.. 2 De Beste Peka. 3. Daisy Oostland. (1, 4, 8). 7e koers 1 Fanny Belwin, 2 Duco van Cornjum, 3 Dangerous Snow. (8, 6. 4). 8e koers: 1. Dahhaam, 2. De Bles Princes, 3. Demetrius. (7, 2. 3). 9e koers: 1. Dehoeve Princess, 2. Double Dutch, 3. Agostinho Mendel (7. 1, 9). 10e koers: Finale Kampioenschap van Friesland. Deelnemers komen uit de koersen 4 en 5. 11e koers: 1. Enterprise Duch, 2. Feli- cita Medo, 3. Damdo Boshoeve. (4. 5. 7). Europa Cup cijfers DEN HAAG De verzamelde ka rakteristieken.van de eerste wedstrij den uit de eerste ronde van de Euro pese voetbalbekertoernooien zijn: Europa Cup II bekerwinnaars Valur Reykjavik (IJsl)-Sion (Zwi) 0-1 (0-4)): 80 Rey 0-1 Scheids rechter: Christensen (Den) Toe schouwers 1047 Hajduk Split (Joe)-Tottenham Hotspur 1-0 (O-O) 51 Novakovic 1-0 Scheidsrechter: Rotlischberger (Zwi) Toeschouwers. 7 000. Bijzonderheid wedstrijd werd in Linz (Oos) ge- Glenavon (Nier)-llves Tampere (Fin) 3-2 (1-1) 12 Aaltonen 0-1. 32 Ferguson 1-1, 60 McBride 2-1 (straf schop), 78. Dziadulewicz 2-2, 80. Con- ville 3-2. Scheidsrechter. Sandra (Bel). Toeschouwers: 3.000 Swansea City (Wal)-Monaco (Fra) 1-2 (0-2) 8. Passi 0-1 (straf schop), 26 Rui Barros 0-2, 71. Legg 1- 2. Scheidsrechter Nielsen (Den). Toeschouwers: 5.000. UEFA-BEKER Hask Gradjanski Joe)-Trabzon- spor (Tur) 2-3 (0-2) 26 Cyzio 0-1. 37. Hami 0-2, 56. Unal 0-3, 60 Petro vic 1-3, 81 Petrovic 2-3 (strafschop). Schiedsrechter Quiniou (Fra). Toe schouwers 1.500 Bijzonderheid wed strijd werd in Klagenfurt (Oos) ge- Hamburger SV (Dui)-Gornik Zabrze (Pol) 1-1 (0-0). 50 Jegor 0-1, 80. Eckel 1-1 Scheidsrechter. Hart- mann (Hon). Toeschouwers 5 800 Ikast (Den)-Auxerre (Fra) 0-1 (0- 0): 67. Vahirua 0-1. Scheidsrechter Boetenko (Sov). Toeschouwers: 8.000 Famagusta (Cyp)-Steaua Buka- rest (Roe) 1-2 (0-1) 44. Stan 0-1, 47 Dumitrescu 0-2, 69 Ombikou 1-2 (strafschop) Scheidsrechter Steindl (Oos) Toeschouwers: 12.000. AA Gent (Bel)-Lausanne (Zwi) 0- 1 (0-1): 40 Cina 0-1 Scheidsrechter Cooper (Wal) Toeschouwers: 10 000 Xamax Neuchatel (Zwi)-La Valet- ta (Mal) 2-0 (1-0) 43 Mottiez 1-0, 60 Ibrahim Hassan 2-0 Scheidsrech ter: Bindels (Lux). Toeschouwers 4200. Slavia Sofia (Bul)-Osasuna (Spa) 1-0 (0-0) 52. Dermendiev 1-0 Scheidsrechter: Petrovic (Joe). Toe schouwers: 5.000. SPORTWERELD Autosport De Duitse auto mobielfabrikant Porsche keert volgend seizoen terug in de formule 1. Porsche trok zich in juni terug, na teleurstellende resultaten van de speciaal ont wikkelde motor. Hockeyvrouwen houden twee concurrenten BERLIJN Australië en Duitsland zijn ook na de vijfde dag van het toernooi om de Champions Trophy bij de vrouwen de belangrijkste riva len van Nederland gebleven door met 4-2 van respectieve lijk Spanje en Zuid-Korea te winnen. Beide ploegen hadden daarbij over de assistentie van onpartijdige zijde niet te kla gen. Het leek of de goden en de scheidsrechters gisteren be paalden, dat de Nederlandse hockeysters de frustratie van het mislukte EK (vierde) het beste kunnen vergeten door geheel op eigen kracht een gooi te doen naar de hoogste eer in het tweejaarlijkse on deronsje van de „beste" zes - Groot-Brittannië ontbreekt - landen ter wereld. Roelant Oltmans en Franklin Dikmoet, de coaches van Oranje, kon den op hun vrije dag constate ren dat Zuid-Korea een enor me kans lieten liggen Duits land de eerste nederlaag te be zorgen en dat het gastland op veel clementie van de arbiters - bepaald ook van het Neder landse deel - mocht rekenen. SPORTUITSLAGEN ATLETIEK Jerez (Spa). Internationaal gala. Mannen 100 m: 1. Ezinwa (Nig) 10,30, 2. Surin (Can) 10,34. 300 m: 1. Da Silva (Bra) 32,05, 2. Stewart (Jam) 32,71, 3. Pierre (VSt) 32,72. 800 m: 1. Robert Ki- bet (Ken) 1.47,92, 2. Konchellah (Ken) 1.48,02, 3. Tanui (Ken) 1.48,04, 4. Bar- bosa (Bra) 1.48,36, 5 Clark (VSt) I.49,37. mijl. 1. David Kibet (Ken) 3.51,80, 2. Aouita (Mar) 3.51.86. 3. Kiro- chi (Ken) 3.52,04, 4. Silva (Por) 3.53,30, 5. Rono (Ken) 3.55,37 3000 m: 1. Bou- tayeb (Mar) 7.43,11, 2. Ondieki (Ken) 7.43,56, 3. Osoro (Ken) 7.45,03. 110 m horden: 1 Dees (VSt) 13,54, 2. Nehemi- ah (VSt) 13,57, 3. Pierce (VSt) 13,96. 400 m horden: 1. Matete (Zam) 48,36, 2. Graham (Jam) 48,43, 3. Harris (VSt) 48,80. hoog: 1. Partika (Pol) 2.25, 2. Austin (VSt) 2.15, 3. Drake (Cub) 2.15. Vrouwen 100 m: 1. Ottey (Jam) 11,23, 2. Cuthbert (Cub) 11,43, 3. Myers (Spa) II,69 400 m: 1 Quirot (Cub) 51,63 1500 m: 1. Artemova (Sov) 4.03,68, 2. Boulmerka (Alg) 4.03,95. BASKETBAL Den Botch. Return eerste ronde EC bekerwinnaars. Den Bosch (Ned) BKK Solna (Zwe) 86-75 (50-33). Eerste wedstrijd: 68-72. Den Bosch naar tweede ronde. HOCKEY Berlijn. Champions Trophy, vijfde dag: Vrouwen: Duitsland-Zuld-Korea 4-2 (1-1). 10. Koo 0-1, 16. Hentschel 1-1 (sc), 44. Ji Young Lee 1-2, 47 Hentschel 2-2 (sc), 57. Dlc- kenscheid 3-2, 69. Becker 4-2 (sc). Scheidsrechters: Buckley (Aus) en Van Gemert (Ned). Australië-Spanje 4-2 (1- 1). 17. Tooth 1-0 (sc). 32. Manrique 1-1 (sc). 47. Bell 2-1, 52. Barrio 2-2 (sc). 53. Pereira 3-2, 58. Haslam 4-2. Scheids rechters: Asselman (Bel) en Goldthorpe (VSt). Stand: 1 Duitsland 3-6 (9-3), 2. Nederland 2-4 (5-1), 3. Australië 2-4 (6- 3), 4. China 2-0 (2-4), 5. Zuid-Korea 2-0 (3-7), 6. Spanje 3-0 (2-9). Mannen: Australië-Groot-Brittannië 0-0. Scheids rechters: Van Reth (Ned) en Bali Iqbal (Pak). Stand: 1 Duitsland 2-4 (7-3), 2. Australië 3-3 (4-3), 3. Groot-Brittannie 3- 3 (3-4), 4 Pakistan 2-2 (5-5), 5 Neder land 2-2 (3-4), 6. Sovjetunie 2-0 (2-6). HONKBAL Play-offs landskampioenschap hoofd- Pirates-Neptunus 2-10. Neptunus ge plaatst voor finale. HCAW-Nicols 6-2. Stand 2-1 voor HCAW. Amerikaanse profcompetitie. Ameri can League: Milwaukee Brewers-New York Yankees 5-4, Baltimore Orioles- Boston Red Sox 9-2, Minnesota Twins- Kansas City Royals 9-0, Seattle Mari ners-Toronto Blue Jays 6-5 (11). Natio nal League: St Louis Cardinals-Philadel phia Phillies 3-0, Pittsburgh Pirates-Chi cago Cubs 5-4, San Diego Padres- Houston Astros 6-1.San Francisco Gi ants-Atlanta Braves 8-5, Cincinnati Reds-Los Angeles Dodgers 6-5 (12). PAARDESPORT Draverijen van Hilversum 1e koert, 2000 m: 1. Farn de Bloomerd (R.van Toor) 2.39,0 - 1.19,5, 2. Ferrina W, 3. Fiametta. Toto: winnend 2,10 plaats 1,10 1,30 1,30 koppel 6,20 trio 36,70. 2e koert, 1609 m: 1. Grisbi Vitesse (H.Paulusma) 2.07,7 - 1.19,4, 2. Gideon Kades, 3. Gorbylok. Niet gestart: Gideon Uithuizen. Toto: winnend 3,70 plaats 1,30 1,10 1,30 koppel 4,80 trio 32,50. 3e koert, 2000 m: 1. Keystone Chico (L.Mollema) 2.37,9 - 1.19,0, 2. Eloi Shoeing, 3. Fury Houberg, 4. Ebrian N. Niet gestart: Fried van Ranum Toto winnend 16,90 plaats 7,30 5,20 5,30 koppel 197,20 trio 2337,30 kwartet niet gespeeld 4e koert, 1609 m: 1. Elma Buitenzorg (H.Langeweg) 2.05,0 - 1.17,7, 2. Famous Dakota, 3. l-ellow Hanover, loto: win nend 2,20 plaats 1,40 2,40 koppel 6,00 trio 44,10. 5e koert, 2000 m: 1. Abbado R (F.Cranssen) 2.37,0 - 1.18,5, 2. Silver Day, 3. Bliksem V. Niet gestart: Briesly. Toto: winnend 6,80 plaats 2,60 2,30 koppel 17,80 trio 255,50. 6e koert, 2000 m: 1. Empower Dream (M Heideman) 2.35,0 - 1.17,5, 2. Elma de Bloomerd. 3 Epsilon Dakota, 4 De- ter Morgan. Toto: winnend 1,60 plaats 1.10 2,10 1,40 koppel 25,90 trio 440,60, kwartet 3617,90. 7e koert, 2000 m: 1 Cassanova Boy (A.Mollema) 2.33,1 - 1.16,6, 2. Comrade, 3 Chris Wielenga. Toto: winnend 3,70 plaats 3,90 4,90 koppel 23,20 trio 290,50. 8e koert, 1609 m: 1. American Reliance (A.Mollema) 1.59,7 - 1.14,4, 2. Dee Schermer, 3. Cinderella Crown. Niet ge start: Carelyn Space. Toto: winnend 4,80 plaats 2,40 1,50 koppel 4,70 trio 44,80. 9e koert, 2440 m: 1. Eibert Vrijenesse (H.Langeweg) 3.07,9 - 1.17,0, 2. Elionora Oldeson, 3 Everytranss R. 4. Becky's Bet. Toto: winnend 2,40 plaats 1,20 1,20 4,00 koppel 2,10 trio niet gespeeld, kwartet 202.80 10e koert, 2900 m: 1. Eric Clapton If (H.Schoonhoven) 3.50.6 - 1.19,5, 2. Ellen Drent, 3 Daniel Hanover. Niet gestart: Diego Harvester, Elita Morgan. Toto: winnend 5,70 plaats 4,70 4,60 koppel 36,50 trio 280,40. 11e koert, 1609 m: 1. Dignity Hanover (S. Hartman) 2.03,8 - 1.16,9, 2. Exciting Crwon, 3 Vicky Victorious. Toto: win nend 7,10 plaats 3,10 4,90 koppel 29,60 trio 171,60. 12e koert, 1609 m: 1. Foreman Express (H. Schoonhoven) 2.02,4 - 1.16,1, 2 Flair Alone, 3. Elly May Toto: winnend 1,60 plaats 1,20 2,00 koppel 4,40 trio 66.40 W 5: 9-3-5-1-8, niet gespeeld Omzet totalieator 234 561.00. TAFELTENNIS Europete Superliga. Mannen, eerate speeldag: Zweden-Frankrijk 0-4, Duitsland-Polen 4-3. TENNIS Parijs. Vrouwen, 300.000 gulden, eerste Jagerman (Ned)-Fulco (Arg) 1-6 6-3 6-2, Martinez (Spa/1)-Tarabini (Arg) 6-1 6-3, Frankl (Duij-Paqoet (Fra) 6-2 6-0, Halard (Fra/4)-Dechaume (Fra) 6-4 0-6 6-2, Garrone (!ta)-Housset (Fra) 6-1 7-6, Bonsignori (Itaj-Szabova (Tsj) 6-3 6-7 6- 0. Testud (Fraj-Rajchrtova (Tsj/7) 6-4 4- 6 6-1, Meier (Dui)-McQuillan (Aus/5) 6-4 3-6 6-4, Goodbridge (AusFPampoulova (Bul) 6-16-4. TRIATHLON Gerardmer (Fra). Halve triathlon: 1 Ba- rel (Ned) 3 50.54, 2. Amrhein (Dui) 3.52.54, 3. Hellregel (Dui) 3.57.21, 4 Blondeel (Bel) 3.58.22, 5. Pina (Fra) 4.02.02. vrouwen: 1. Deruyscher (bel) 4.22.25, 2 Poncelet (Fra) 4.34.45, 3. Ke arney (Ier) 4.46.56. VOETBAL Eerste divisie NEC-Telstar 1-2, Helmond Sp.-NAC 2-4 Engeland, negende speeldag: Crystal Palace-West Ham United 2-3. Luton- Queen's Park Rangers 0-1, Manchester City-Everton 0-1, Sheffield United-Notts County 1-3. IJSHOCKEY Hamilton. Canada Cup, tweede finale: Canada-Verenigde Staten 4-2 (2-0 0-2 2-0). ZEILEN Cagliari (Ita). WK Tornado. Derde race: 1 Van Teylingen/Manuel (Ned), 2. De Beutrec/De Meo (Fra). 3 Henriksen/Andersen (Den), 52 Boog- /Cok (Ned) Klassement na drie wed strijden: 1 Van Teylingen/Manuel 43,0 punten. 2 Boyd/Forbes (Aus) 43,7, 3. Henriksen/Andersen 47,4. 44. Boog/Cok 154,0.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 29