991 5ENSDAG 18 SEPTEMBER 1991 De Rabobank? Die kent u toch al? Nou, ...ja en nee. Ja, u kent ons als de bank om de hoek waar het goed sparen is en waar u verder alles kunt krijgen wat u bij een andere bank ook krijgen kunt. Daar hoeven we het nu dus niet met u over te hebben. Dat weet u allemaal al. Nee, wat u waarschijnlijk niet kent, is een heel andere kant van de Rabobank. Een kant die ons tot een totaal andere bank maakt dan onze collega-banken. Laten we bij het begin beginnen. De Rabobank is van oorsprong een coöperatieve bank. Winst maken, hoe vreemd dat voor een bank ook moge klinken, is niet onze hoofddoelstelling. Natuurlijk maken we winst, dat moet om gezond te blijven. Maar het feit dat we geen aandeelhouders hebben, die op dividend zitten te wachten, maakt een groot verschil. Onze hoofd doelstelling is het verstrekken van finan cieringen aan onder nemers tegen een zo laag mogelijke rente en zo gunstig mogelijke voorwaarden. Dat het niet bij een doel stelling gebleven is, mag blijken uit het feit dat de Rabobank huisbankier is van het merendeel van de Nederlandse bedrijven. Sterker nog: tweederde van de honderd grootste bedrijven heeft een relatie met de Rabobank. Terwijl een groeiend aantal grote tot zeer grote inter nationale ondernemingen bij de Rabobank bankiert via onze buitenlandse vestigingen. Waarmee we meteen het idee willen wegnemen, dat de Rabobank alleen boeren en tuinders als klant zou hebben. We zeiden het net al, het coöperatieve karakter van de Rabobank maakt ons anders. De Rabobank is er niet voor zichzelf. We hoeven niet het onderste uit de kan te hebben. We zien meer in een relatie op lange termijn dan in een snelle deal. We durven te zeggen, dat we méér voor onze klanten doen. Dat geldt ook voor onze particuliere cliënten. Op de particulierenmarkt zijn we, om maar wat te noemen, de grootste hypotheekverstrekker van Nederland. Dat is niet voor niets zo. Rabobank. Aangenaam. Door een combinatie van, alweer, lage rente en gun stige voorwaarden is één op de drie hypotheken in ons land een hypotheek van de Rabobank. We gaan nog even door. Een belangrijk verschil met andere banken is dat alle 800 plaatselijke Rabobanken (met in totaal meer dan 2000 kantoren) zelfstandige banken zijn, die zelfstandig kunnen beslissen. Het grote voordeel: korte lijnen met mensen die u kent en die u kennen. Bij ons hoeft er niet voor elke kredietaanvraag einde loos heen en weer gebeld te worden met een ver weg gelegen hoofdkantoor. Met alle trage gevolgen van dien.) We hebben trouwens niet eens een hoofdkantoor. Althans niet zoals andere banken dat kennen. De grote Rabo- gebouwen in Utrecht en Eindhoven zijn de kantoren van Rabo bank Nederland. In feite is Rabobank Nederland de bank waar alle 800 lokale banken bankieren. Verder is dit de bank waarmee veel van de grotere ondernemingen zaken doen. De Rabobank kent ook een grote verantwoordelijkheid ten opzichte van haar omgeving. En met omgeving bedoelen we onder andere het milieu. Zo steunen en financieren we een reeks projecten, die een oplossing moeten bieden voor het mestprobleem. (En niet zonder resultaat, zoals u wellicht onlangs in de krant hebt gelezen.) Het zijn allemaal zaken die u misschien niet van ons verwacht had. Net zoals u waarschijnlijk niet weet, dat de Rabobank één van de vijf zeldzame triple A-banken ter wereld is. De drie A's die we achter onze naam zouden mogen zetten, gelden als de Michelin-sterren van de financiële wereld. Daar kijkt u van op, hè? Maar ja, hoe kon u dit alles ook weten, als we 't u nooit duidelijk verteld hebben? Daarom zullen we ons de komende tijd opnieuw aan aan u voorstellen. En kennis laten maken met de échte Rabobank. Dit is de eerste advertentie. Er volgen er meer. RdbobSllk TmJ

Leidse Courant | 1991 | | pagina 27