Hockeyers doen nog mee in kampioenen toernooi 111 Nadia Comaneci kan weer lachen SPORT dóe Hechte samenwerking sleutel tot succes duo Timmermans /Verhagen SiTo Tweede tien voor feme ?)ele NSF licht ontstemd over bezuinigingen in de sport W SPORTUITSLAGEN £eidóc0omcuit DINSDAG 17 SEPTEMBER SCHIJNDEL Als het relatief gezien kleine Ne derland plotseling ergens groot in blijkt te zijn, scharen de inwoners der Lage Landen zich plots en masse achter hun fa vorieten. Ze doen mee aan de wave en overal waar je ze tegenkomt ziet het letterlijk oranje van de mensen. Eimbert Tim mermans (29) en Eric Verhagen (27) kregen on langs met dat stukje ge oorloofde massahysterie te maken. Vooral in Ou- benice, waar ze vorige week zonder al te veel problemen de wereldtitel motorcross voor zijspan nen veroverden. Oranje en rood-wit-blauw op- gekalkt, schreeuwden duizen den Nederlanders het duo Timmermans en Verhagen in Oubenice naar de mondiale ti tel. De sleutel tot het succes wordt bij het duo gezocht in de hechte samenwerking, die nu al zo'n tiental jaren duurt, zo is ook de overtuiging van hun teammanager Harry van der Rijt. In het circus zijspan nen is een dergelijke trouw hartigheid overigens uniek. Van der Rijt: „Je ziet ze in de zijspanklasse van de ene naar de andere huppelen. Bij Tim mermans en Verhagen ligt dat anders. Als jeugdige zij- spancoureurs werden ze al ge zien als 'hele grote'. Hen werd een gouden toekomst toege dicht. Dat had in eerste in stantie een averechtse uitwer king. Pas na enkele jaren er varing begon het pas goed te draaien. De laatste vier jaar draaien ze met de wereldtop mee". In '88 werd het duo vijfde, in '89 derde en in '90 vijfde op het WK. Van der Rijt ontfermt zich sinds januari als teammanager over het tweetal. Met Rob van Herpen als manager naast zich wordt het duo behoorlijk uit de wind gehouden. „Ik kende Eimbert en Eric vanaf het begin en wist dat ze hulp van buitenaf konden gebrui ken. Als je eenmaal de top hebt bereikt, moet je niet al teveel sores aan je kop heb ben. De sponsoring, de p.r., het reizen, alles moét worden geregeld. De rijders hoefden zich alleen maar op de wed strijd te concentreren. Ik moet eerlijk zeggen dat ik zelf ook wel een beetje trots ben op hun prestatie. Het was op het moment suprème een emotioneel gebeuren. Ik pink te inderdaad ook een traantje weg. De ambiance was zo schitterend", zo vertelt Van der Rijt. Prof Timmermans is sinds dit jaar prof. „Het is toch altijd prach tig dat je van je hobby je werk kunt maken. Niet dat je er rijk van wordt, maar je hebt nu alle tijd om je voor te be reiden. Als vrachtwagen chauffeur was dat toch veel moeilijker", zo verklaart Tim mermans zijn ommezwaai in maatschappelijk opzicht. Ver hagen sloeg het aanbod om full-prof te worden af, om de eenvoudige reden dat hij zijn maatschappelijke carrière als technisch calculator niet in gevaar wilde laten komen. „Ik heb het altijd als een leu ke hobby beschouwd. Nu we wereldkampioen zijn gewor den hebben we echter het hoofddoel bereikt. Ik ga nog een jaar door om de titel te verdedigen, maar dan zit het er voor mij wel op. Prolonge ren wordt moeilijk, want het is een harde strijd". INDIANAPOLIS Bij de toestelfii een wereldkampioenschap turnen is meestal vrijgevig. In Indianapolis w WATERINGEN die traditie gebroken. Van de tachtig Badminton- gen, 32 bij de turnsters en 48 bij de speler Daryono waarmee het 26ste toernooi om de wei ji Budisantoso kan afgelp-en weekeinde in twee sessies w< in elk geval tot sloten, was er slechts één perfect. 30 september in De Noordkoreaanse Gwang Suk Kimfctf Nederland blij- flitsende oefening zien met twee uu ven. Het kort ge- moeilijke vluchtelementen. De bijnier ding dat op die toeschouers in de Hoosier Dome weri datum in Den tien te zien. De turnster uit Pjongjai Bosch dient, zal inderdaad waar zij ten volle recht op uitwijzen of de was de tweede maximale score van Indonesiër van nooi. Eerder in de week had de Amei, VELO (Waterin- wereldkampioene allround, Kim Zmepi gen) al of niet de hoogste waardering gekregen een verblijfsver- paardsprong. Bij de mannen viel ir gunning krijgt. toernooi geen tien. jIJN - mense Ie Olyr In de sleden té (IOC •n op kon in lie nier B< Toer waar lijwone roJ>Iitie in ias ov< 1000 gel htp; BERLIJN De Neder landse hockeyers hebben gisteravond kunnen voor komen dat het toernooi om de Champions Trophy al na twee duels voorbij was. De forse afstraffing door een bepaald niet groots Duitsland (0-3) was een harde, maar waarde volle les. De wereldkam pioen verbeet snel de te leurstelling en beet zich stevig vast in de volgende opponent, Groot-Brittan- nië. De juiste instelling en overtuiging leidde tot het gewenste resultaat: 3-1. Het enige minpuntje was wel licht, dat de doelpunten van Bovelander moesten komen. De Bloemendaler pushte drie van de vijf strafcorners als langs een laserstraaltje in de kruising. Oranje doet daarom nog volop mee in het Berlijnse toernooi. Toch had de formatie van de plaatsvervangende bondscoach Pieter Offerman al in de eerste gedeelte van de vaak te venijnige wedstrijd royaal afstand moeten nemen. De ditmaal erg gevaarlijke Parlevliet en middenvelder Brinkman ontbeerden even wel het zuivere oog en/of het geluk. Beiden haalden het eindsignaal niet. Brinkman, door buikloop verzwakt, ruim de vijf minuten voor rust dui zelig het veld. Parlevliet nam zijn taak op het middenveld over. De in België spelende Brabander viel in de tweede helft ook uit door een klap op de knie, op een moment dat de Britse ploeg nog korter dekte en nog minder het fysieke ge weld schuwde. De Nederlan ders, aanvoerder Mare Delis- sen, Diepeveen en doelman Leistra voorop, reageerden met dezelfde, maar op dit ni- Annemieke Fokke in duel met de Spaanse Sonia Barrio. veau noodzakelijke combinatie van grimmigheid en inzet, al ging dat enigszins ten koste van het spelpeil. Vroeg stadium De dubieuze gelijkmaker van goaltjesdief Sean Kerly wees al in een vroeg stadium op de kentering. De enige Engelse spits van wereldformaat claimde een fraaie tip-in, de wijze waarop zeven Nederlan ders achter de Russische scheidsrechter Stepanov aan spurtten om het tegendeel te bewijzen - de bal vloog via de stick van Poortenaar in het doel en dus had een lange hoekslag moeten worden gege ven - hielp niet, maar leek in niets op de gelatenheid die de meesten in het duel met Duits land ten toon spreidden. Coach Offerman vond de reac tie overigens maar zo zo. „Het is misschien wel begrijpelijk, maar toch moet je ermee op passen. Zeker iemand als Lei stra. We hebben zondag ook al kritiek gekregen. Je moet scheidsrechters niet teveel te gen de haren instrijken. Ze zit ten allemaal in hetzelfde ho tel". De coach van Bloemendaal zei blij te zijn vandaag de belang rijkste taak weer over te kun nen dragen aan Hans Jorrits- ma. „Ik zal hem met open ar men binnenhalen. Dit is mijn eerste toernooi. Er wordt in ternationaal veel meer gebik keld dan in de Nederlandse competitie. De afhoudregel lijkt niet meer te bestaan. Ik vloog bij tal van situaties ver ontwaardigd op met het idee: dit kan toch helemaal niet. Maar het is internationaal Floris-Jan Bovelander heeft uitgehaald uit een strafcorner. Links kennelijk standaard. Dat is wennen, terwijl Jorritsma dat al zo vaak heeft meegemaakt." Over hoe hij de ploeg, waarin de naar een baan als KLM- vliegenier solliciterende Crucq als laatste man was terugge keerd, weer op het juiste spoor had gezet kon Offerman kort zijn. „Ik heb ze zondagavond samengeroepen en verteld dat het zo niet kon. Maar dat het geen zin had er acht dagen over te treuren. Het is een toernooi, je moet door. Het chauvinistische Duitse tv-com- mentaar deed de rest. Ik heb onze video-band niet eens meer laten draaien. Er was ook te veel fout gegaan en ie dereen wist dat." Winst vrouwen Het Nederlands vrouwenhoc keyteam heeft ook de tweede wedstrijd bij het toernooi om de Champions Trophy in Ber lijn gewonnen. Na Zuid-Korea (3-1) werd gisteren Spanje met 2-0 verslagen in een matig duel, dat van Nederlandse zij de vooral gekenmerkt werd door zwak uitverdedigen, een redelijke aanvalsvoorbereiding en een falende afwerking. De strafcorner van Helen van der Ben en Danielle Koenen redde de wereldkampioen. Juan Antonio Samaranch arri veerde precies op tijd in het olympisch hockeystadion om Van der Ben via een Spaanse stick raak te zien slaan bij de tweede korte hoekslag van Oranje. De wedstrijd zelf kan hem onmogelijk geboeid heb ben, omdat van de verwachte en gehoopte Nederlandse de monstratie voor vrouwenhoc- key niets terecht kwam. Re den: de voorsprong bleef veel te lang te mager om angst voor een Spaanse toevalstreffer uit te kunnen bannen. Van de geruchten, dat hockey als olympische sport op de tocht komt te staan tenzij de regels veranderen en het spel aantrekkelijker wordt ge maakt, is volgens Samaranch niets waar. „Integendeel. De internationale hockeybond is een belangrijk en gewaardeerd lid van de olympische familie. De sport heeft bovendien een lange en goede traditie. Het IOC is blij met hockey op het programma. We willen dat zelfs uitbreiden door de vrou wen dezelfde mogelijkheden te geven als de mannen. Het is waarschijnlijk niet haalbaar in Atlanta al twaalf vrouwen teams toe te laten, maar dan toch zeker in 2000", aldus de IOC-voorzitter. sisplaats ten koste i te Lewin. „Ik heb lif 100 procent Carina dat procent Tox. Dus Biet ons een paar keer re<fr er woensdag opnieuw) Lewin vond ik dat M <En& Korea te controlerend Hels,nk en tegen de afspraak i[ Reykja nig diepgaand. En d«(Gri) haar grote kracht. Zeerlecht als Wietske de Ruiter hoorlijk in. We beki OPA Cl per keer, hoe ieman ,ERWIN concept past. Er blijft laaS strijd nog genoeg teavon over. Nu hadden we sea city nulletje of vijf, zes Reykja winnen, maar voorl< en ben we wel vier pun 3.°" pén) kerau /c DEN HAAGDe bezuini gingswoede van het kabinet zal ook de Nederlandse sport wereld treffen. Het ministerie van Welzijn Volksgezondheid en Cultuur laat volgend jaar anderhalf miljoen gulden min der uit de geldkraan vloeien. Voor topsport komt drie ton minder beschikbaar, het be drag voor sportstimulering wordt met 400.000 gulden te ruggebracht. De Nederlandse Sport Federa tie is teleurgesteld omdat de belangenbehartiger van de sportbonden had verwacht dat de sport buiten schot zou blij ven. „In het ontwerp rijksplan '92 had het ministerie gesteld dat de sport prioriteit verdien de. Bovendien zijn we op ver zoek van WVC, een project herinrichting landelijk sport beleid gestart. In dat project zouden we de taakverdeling tussen de rijksoverheid en de particuliere sector herbezien. Dat waren voor ons twee zwa re argumenten. We hadden verwacht dat de sport ook daarom zou worden ontzien. Daarover zijn we toch teleur gesteld", verwoordt W.de Heer, hoofd sector sportfinan- ciering en politieke zaken, de eerste reactie van de Neder landse Sport Federatie. Pijn verdeeld De pijn wordt verdeeld. Op de landelijke organisaties wordt twee ton bezuinigd, voor de opleidingen komt eenzelfde bedrag minder beschikbaar. Sportstimulering komt op een laag pitje te staan. WVC houdt daar vier ton vanaf. Aan ac commodaties wordt 300.000 gulden minder besteed. De be zuiniging op de arbeidsaange- legenheden bedraagt 100.000 gulden. De topsport moet het met drie ton minder doen. De laatste bezuiniging vindt De Heer iets te gortig. „Ook weer gezien de prioriteit die daar aan is gegeven. In verhouding is dat bedrag dan te hoog. Over de bezuinigingen gaat de NSF nog met WVC in con claaf. „Het komt natuurlijk niet helemaal als een verras sing. Je krijgt vooraf wel sig nalen. We zullen nagaan wat er nog mogelijk is voor de be handeling van de begroting van WVC. Dat is een taak van ons bestuur. Als we precies weten wat wel en niet nodig is zullen we een duidelijk uitge werkt commentaar naar bui ten brengen. Ook naar de Tweede Kamer toe." Subsidieregeling De Heer vindt het nog te vroeg om conclusies te trek ken. „Je kunt er nog geen eindoordeel over vellen als je niet precies weet waar de spreiding ligt. Je kunt nog niet zeggen waar de klapjes vallen, maar je moet in de sfeer van bezuinigen op projecten en on derzoeken denken en niet di rect aan de structurele subsidi ëring." Die subsidieregeling wordt ook drastisch gewijzigd. „De vorige regeling was geba seerd op historisch gegroeide tekorten op huisvesting, perso neel en organisatie bij de bon den. Officieel wordt dat tot zestig procent door WVC ge subsidieerd, maar dat was in bijna alle gevallen niet het ge val. Daar rolde dan bepaalde bedragen uit." De sportbonden worden in de toekomst grof gezegd naar het aantal leden 'betaald'. „Het is misschien een hard, maar wel een eerlijk criterium. Het is niet zo dat er per lid wordt ge subsidieerd. Dat gaat met schijven. Voor de eerste 2500 leden krijgt een bond een ho ger bedrag dan voor de vol gende 2500, om er voor te zor gen dat de kleinere bonden ook aan bepaald bedrag ko men. Voor dit systeem hebben we jaren met WVC overleg ge voerd. Nu is er eindelijk volle dige overeenstemming bereikt. Onze leden hebben hier ook voor gekozen. Op de boks- bond, de ijshockeybond, de badmintonbond en de rugby bond na. Die stemden tegen het voorstel." Oude systeem Volgens directeur Harry Maas- sen stemde de Nederlandse Badminton Bond tegen, omdat niet in één keer het oude sy steem wordt afgedankt. „Voor drievierde wordt nu het nieu we systeem gehanteerd en voor een vierde nog het oude. Waarom dan niet gelijk het nieuwe in zijn geheel in laten gaan?", vraagt Maassen zich af. INDIANAPOLIS De afgelopen week tijdens het WK turnen zat zij da gelijks op de tribunes van het Hoosier Dome in Indi anapolis. Nadia Comaneci, die in 1976 bij de Olympi sche Spelen van Montreal als veertienjarige ieders hart stal door haar onbe vangenheid, is de afgelo pen jaren door een hel ge gaan. Kort na het ineenstorten van het regiem Ceausescu eind 1989 in Roemenië vluchtte de turnster met alleen de kleren die zij droeg naar de Verenig de Staten. Het land van de on beperkte mogelijkheden was echter aanvankelijk een ge vangenis. Drie maanden werd zij door de man, die haar voor 5000 dollar hielp vluchten uit haar vaderland, volledig geïso leerd van vrienden en beken den. Constantin Panait hield haar letterlijk gevangen. De in de Verenigde Staten wonende Roemeen sloot contracten, re gelde en controleerde inter views en kocht van het geld dat binnenkwam een riante Mercedes. „Wat ik in 27 jaar had opge bouwd, werd in enkele dagen volledig vernietigd", aldus Co maneci aan wie nauwelijks meer is te zien, dat zij een be genadigd turnster is gewéest. Zij is nu bijna dertig jaar en vele treurige ervaringen rij- Steeds pijn Comaneci voelt nog steeds de pijn van de negatieve publici teit, die zij de afgelopen bijna twee jaar in de Amerikaanse Piül Htm pers heeft gekregen. Panait, die Comaneci vijf dagen voor haar vlucht in Roemenië ont moette, liet haar nooit het ware verhaal van de vlucht vertellen. De in Florida wo nende Panait dwong haar op persconferenties te zeggen wat hij haar tevoren had geïn strueerd. „Ik wist absoluut niet wat de consequenties wa ren. Ik was bang te praten. Hij zei voortdurend: als je niet zegt wat ik je opdraag, stuur ik je terug naar Roemenië. Dat was het laatste dat ik wilde. Ik wist ook niet dat ik gewoon naar de politie had kunnen Nadia Comaneci wordt gelukgewenst door president Nicolae Ceausescu voor haar gouden medailles bij de Spelen van Montreal in 1976. FOTO: AP Het wantrouwen, dat vrienden van Comaneci gingen koeste ren toen zij openlijk verklaar de niets meer te willen weten van haar vroegere trainer Bela Karolyi, die inmiddels al jaren in de Verenigde Staten werk te, werd uiteindelijk haar red ding. De man die merkte dat het volledig verkeerd zat, was een landgenoot, Alexandru Stefu. De in 1978 naar de Ver enigde Staten gevluchte rug- bycoach werkte in een olym pisch trainingscentrum in Montreal. Stefu benaderde Pa nait in Los Angeles, maar hij mocht niet privé met Comane ci spreken. „Achter de rug van Panait heb ik Stefu met geba ren duidelijk gemaakt, dat ik in grote moeilijkheden ver keerde", herinnert Comaneci zich. Meer geld De belofte dat in Canada veel meer geld te verdienen was, deden Panait besluiten met zijn „gevangene" naar Montre al te reizen. Zij werd daar op genomen in een Roemeense familie en hoewel Panait geen moment van haar zijde week, slaagde Comaneci er toch in Stefu te vertellen dat zij totaal geen controle meer had over haar leven. Panait voelde de problemen naderen en vlucht te. „Hij nam tenminste ter waarde van 150.000 dollar aan contracten mee", aldus Coma neci. „Op dat moment kon mij dat nauwelijks schelen want ik voelde mij voor de eerste keer echt vrij". Comancei heeft Pa nait daarqa nooit meer gezien. Het kwaad was inmiddels ge schied. Comaneci werd in de Amerikaanse pers afgeschil derd als een fatale vrouw. Vooral nadat Panaits echtge note, tegen betaling zoals later bleek, verklaarde dat Comane ci haar huwelijk kapot had ge maakt. Onder begeleiding van Stefu liet Comaneci de zwart ste periode uit haar leven ach ter zich. Zij ging weer trainen. „Het was of ik nooit aan tur nen had gedaan. Ik was volle dig uit vorm en veel te zwaar geworden. Het heeft mij een half jaar gekost om er weer uit te zien zoals nu. Het was erg moeilijk, maar nu doe ik op de balk en op de vloer weer de oefeningen, die mij in 1976 wereldberoemd maakten. En dan te weten dat ik oud ben, bijna dertig". Nadia Comaneci en Constantin Panait in 'betere' tijdei is gebleken dat de man de oud-turnster tot zijn ge maakte. waarin turnen en ki In Indianapolis, waar Coma neci voortdurend aan de zijde van de Amerikaanse olympi sche turner Bart Conner was, werd zij herkend en vaak met gejuich ontvangen. Toch kreeg zij ruim een week geleden op nieuw een harde slag te ver werken. Haar redder en ma nager Stefu bleek bij het snor kelen te zijn verdronken. In gezelschap van haar vriend Conner vloog Comaneci naar Montreal voor de begrafenis. Met Conner en hun gemeen- haar leven. schappelijke manag Ziert, heeft Comai druk leven. In oktob in Colarado als turi nieuw te zien zijn in phonie of Sports", an Liv AUTOSPORT Lexington (VSt). Indy carteriet 1. Michael Andrettl (VSt) Lola Che vrolet 89 ronden met een gemiddelde snelheid van 160,585 k/u), 2. Fittipal- dl (Bra) Penske-Chevrolet 0- 3,75, 3. Rahal (VSt) Lola Chevrolet, 4. Pruett (VSt) Truesports-Judd, 5. Unser jr. (VSt) Lola Chevrolet, 9. Luyendljk (Ned) Lola Chevrolet. HOCKEY Berlijn. Championt Trophy Vrouwen: Nederland-Spanje 2-0 (1-0). 18. Van der Ben 1-0 (sc), 55. Koenen 2-0 (sc). Scheidsrechters: Crespo (Arg) en Hans (Dul). Toeschouwers: 250. Duitsland-China 2-1 (1-1). Stand: 1. Duitsland en Nederland 2-4 (5-1), 3. Australië 1-2 (2-1), 4. Zuid- Ko-ea 1-0 (1-3), 5. China 2-0 (2-4), 6. Spanje 2-0 (0-5). Nederland-Groot-Brittannié 3-1 (2-1). 14. Bovelander 1-0 (sc), 20. Kerly 1-1, 27. Bovelander 2-1 (sc), 59. Bovelan der 3-0 (sc). Scheidsrechters: Stepa nov (Sov) en Wolter (Dul). Toeschou wers: 350. Stand: 1. Duitsland 2-4 (7-3), 2. Au stralië 2-2 (4-3), 3. Pakistan 2-2 (5-5), 4. Nederland 2-2 (3-4), 5. Groot-Brlt- tannië 2-2 (3-4), 6. Sovjetunie 2-0 (2- 5). HONKBAL Amerikaanse profcompetitie National League. Philadelphia Phll- lles-Pitsburgh Pirates 8-3, Atlanta Braves-Los Angeles Dodgers 9-1, St Louis Cardinals-New York Mets 7-2, Montreal Expos-Chicago Cubs 6-5, San Francisco Giants-San Diego Pa dres 7-2, Cincinnati Reds-Houston Astros 10-0. American League. Balti more Orioles-Cleveland Indians 4-3, Oakland Athletics-Toronto Blue Jays 10-5, Seattle Mariners-Kansas City Royals 14-7, Milwaukee Brewers-De troit Tigers 5-3, Texas Rangers- Min nesota Twins 4-2, Chicago White Sox-California Angels 9-2, Boston Red Sox-New York Yankees 5-4. Nederland, play-offs Nicols-HCAW/T afgelast. PAARDESPORT Alkmaar. Draverijen. Eerste koers, 2040 m: 1. Fee Buiten zorg (T. Kooyman) 2.54,4-1.25,5, 2. Elly R, 3. Fred Hollyrood. Niet gestart: Frisiana Star. Toto: winnend 1,90 plaats 1,30 1,90 koppel 4,00 trio 24,50. Tweede koers, 2040 m: 1. Fiona Bra- sil (M. Neelen) 2.59,5-1.28,0, 2. Fatal Action, 3. Darley Dorado. Toto: win nend 3,30 plaats 2,30 3,70 koppel 64,90 trio 92,60. Derde koers, 1700 m: 1. Evita Jorls- hof (J. van Dooyeweerd) 2.25,8- 1.25,8, 2. Darling Space, 3. Dream Pearl, 4. Dunlin O. Toto: winnend 2,20 plaats 1,80 2,50 koppel 11,10 trio 57,40 kwartet 236,10. Vierde koers, 2700 m: 1. Enita Norton (M. Lusink) 3.57,3-1.27,9, 2. Chico G, 3. Eurostar. Toto: winnend 21,50 plaats 4,10 2,80 koppel 7,60 trio Vijfde koers, 2040 m: 1. Bianaranss R (C. de Leeuw) 2.51,9-1.24,3, 2. Ascot K, 3. Zep Star Last. Toto: winnend 3,80 plaats 1,70 1,70 koppel 4,20 trio 69,50. Zesde koers, 2380 m: 1. Eusebio Tor nado (C. de Leeuw) 3.20,8-1.24,4, 2. Every Mendel, 3. Elton Prince, 4. Dus- tin Morgan. Toto: winnend 1,40, plaats 1,40 7,70, koppel 8,60, trio 86,50, kwartet 263,00. Zevende koers, 2040 m: 1. Avanti S (J. Ruijgrok) 2.48,1-1.22,4, 2. Zombl Vitesse, 3. Dante Buitenzorg. Toto: winnend 2,90 plaats 1,20 3,10 koppel 8,30 trio 67,70. Achtste koers, 2040 m: 1. Elisabeth Boko (Langeweg) 2.47,1-1.21,9, 2. Bo Bo Batavus. Niet gestart: Zarelli en Colorado Pitt. Toto: winnend 1,60 geen plaats koppel 2,70 trio 11,60. Negende koers. 2380 m: 1. Cronic Way (C. de Leeuw) 3.19,5-1.23,8. 2. op de voorgrond staa tent va neci werkt ook aan ihet r over haar leven, waa^et volk latie met Nicu CeauHeer dai zoon van de gevallen okkenhi centraal zal werkt zij samen met i se auteur aan een bfrvan uil up-voe Niet lei Cees Victrix, 3. Chianti vtf"1-1n de Beauty Space. Niet gest J M. Toto: winnend 2,90 1,10 kopel 4,90 trio 85?sd voor 25 we Tiende koers, 1700 m- 1 1 Heynen) 2.20,5-1.22, Moment, 3. Calypso Bosli winnend 52,40 plaats 25,0 luropa h pel 36,50 trio 536,30. W-5 (6-8-4-2-7): 215,30. Omzet: 152.839,00 WIELRENNEN fctpn. Viene (Bel). Profwedetriji 1. Mulders (Ned) 154 kim en 2. Nelissen (Ned), 3. I "nan E (Bel), 4. Rayner (GBr), 5. van I broeck (Bel), 6. Daelman igraaf kermans (Ned), 8. Goense Poels (Ned), 16. Raas (Ne van der Poel (Ned) allen z§enstanc club

Leidse Courant | 1991 | | pagina 8