Van Schie en Faas halen titel voor de bui binnen TENNIS CIRCUIT Goede dag Alecto en Forescate DEKRANT DE WERELD BIJU THUIS. Pecos overtuiger uit startblokken Rabobank Q QüifióO-QOiVUl/ntSPORT MAANDAG 16 SEPTEMBER 1991 SEP1 CeicLeGowumt Ouur: tiauterr LEIDEN Pecos is in de eredivisie vai landelijke tafeltenniscompetitie ov< gend uit de startblokken gekomen. De by tegen het sterk verjongde Avanti Hazerswoude leverde een 8-2 overwim op. Herman van der Broek was bij Pecos, de naam voor BT Lifters uit Oegstgeest, de enig een enkelspel moest afstaan. De zestienjarig ehael van der Haar pakte de leerstage, die dit tje eredivisie bij Avanti betekent, met veel op. Friso Reitsma, Siem van der Valk en inv Steven van Belle bleven in dit onderdeel m verlies. De vijftienjarige Ronald Vijverberg k bij Avanti niet tot dat ene winstpuntje, dal teamgenoten, Edwin Vente (ook 15 jaar) en trick van Meverden (al 21) wel pakten. Te w het dubbel tegen Van Belle/Van der Valk. Zo: leverde de uitontmoeting van Avanti NMS/Bartok een smadelijke 10-0 nederlaaf „Bartok was gewoon een stuk beter", was clusie van Van der Haar. Het Leidse Scylla opende de competitie mei nederlaag tegen VSB/Harkstede. Feitelijk is h 3 verlies een 3-2 overwinning, omdat het tv paar bij Scylla zaterdag ontbrak. Mirjam Klop burg is geblesseerd en werd door echtgenoot J Homan vervangen. Lars Wittebrood werd do< schoven naar het eerste team, omdat Peter- de Vrind de Duitse marken verkoos boven de derlandse competitie. Michel de Boer en Marij Bruin wonnen het enkelspel tegen Harkstede Tamminga, terwijl samen ook de dubbelzege binnengehaald. De dames van Docos zullen dit seizoen permi met een invalster spelen, omdat de gelden q -i een derde speelster ontbreken. Marijn Olde:U0,1 kende voor de enige zege tegen Linda Konijn de toch kampioenskandidaat Den Helder. Buitelaar won bijna. Idoor PETER KLEIN LEIDEN De slotdag van het Leidse Courant Masterstoernooi is na een uitermate voorspoedig verloop, uitgedraaid op een geweldige teleurstel ling. Harold van Schie en Lisette Faas werden voor de eerste buien de glo rieuze winnaars van de Master D-titels. De hoop volle uitspraak van mari nevliegveld Valkenburg, dat het na drie uur droog zou zijn, werd niet be waarheid, de resterende finales tot zaterdag uitge steld. Twee winnaars van de eretitel Master 1991 werden gisteren nog net voor de forse regen buien bekend. Harold van Schie speelde aan het einde van het seizoen zijn beste ten nis. Te sterk in ieder geval voor Timo van der Voort en Dennis de Roo. Lisette Faas kwam als D2-speelster pas laat op de Dl-ranking. Te weini gen hebben haar sterke spel in de laatste twee partijen kun nen bewonderen. Beide der tienjarige jeugdspelers ver dienden de Mastertitel dan ook volkomen. Heren D De opmerking 'damesdubbe- luitslag' gold in de kruisfinale van het herenenkelspel D in derdaad alleen voor de stand, die in de annalen komt. Want Harold van Schie sloeg door en bleef doojslaan, ook toen na een met 6-0 gewonnen eer ste set, de tweede set met 6-1 verloren ging. Timo van der Voort kon het in de derde set nog tot 3-3 bijbenen, maar gaf zich vervolgens met 6-3 ge wonnen. Dennis de Roo klopte met een regelmatige 6-3, 6-3 Mark Broxterman, die over zijn beste vorm heen leek te zijn. In de eindstrijd kon De Roo ontregelen, wat hij wilde, Harold van Schie bleef op nieuw doorslaan. Ook in de af sluitende tiebreak, die na een door de Merenwijker met 6-3 gewonnen eerste set, in de tweede set noodzakelijk werd. De anders zo vaak nerveuze Van Schie is duidelijk gerijpt en was met 7-4 de koelbloedig- ste. Dames D Lisette Faas besefte en beseft eigenlijk niet, dat zij een op merkelijke prestatie heeft ge leverd. De D2-speelster, die keurig, partijtjes in de regiona le jeugdtoernooien afwerkte en op de eigen club Unicum niet voor een selectietraining in aanmerking kwam, pro beerde in een laat stadium het iets grotere Dl-werk. En met succes, want Faas was de eni ge, die Heddy Boers in het sei zoen een nederlaag toebracht. In de eindstrijd van de D-Mas- ters overkwam het de net als Van der Voort en De Roo uit Hazerswoude afkomstige HOCKEYERS CASTRICUM WIJZEN NOORD WIJK TERUG SLAGREGENS SPELBREKER BIJ FINALES MASTERSTOERNOOI de hoek kijken. De Munnik le verde namelijk drie van de vier speelsters in de kruisfina les, al lijken de dagen voor Saskia Paauw, Angelina Ram mers en Marieke Bethlehem bij die club geteld. Paauw kon na haar overwinning op Mir- Idoor PETER KLEIN LEIDEN Alecto-Lei- derdorp en het Voorscho- tense Forescate hadden in de landelijke hockeycom- petitie gisteren een plezie rige speeldag. De gepro moveerde Alecto-dames pakten de eerste overwin ning in de overgangsklas se, de mannen speelden verdienstelijk gelijk. Fo rescate zag beide eerste teams een ruime zege boe ken. Breda - Leiden 1-0 „We hebben nog wel een rede lijke eerste helft gespeeld", stelt manager Edwin Dekker vast. „Twee corners en een paar kansjes, maar we gaven toch te weinig druk." Breda bleef in de wedstrijd en omdat na rust teveel door het cen trum werd gespeeld ontstond een ogenschijnlijk veldover- wicht. „Uiteindelijk maken we een kostbare verdedigings- fout", vervolgt Dekker. „Daar moeten we aan werken, an ders lijden we meer van die kleine nederlagen." Forescate - Rijswijk 3-1 Forescate domineerde de ge hele eerste helft. Reeds na 10 minuten scoorde Jan-Geert Vink het eerste doelpunt. Trainer en coach Wouter Ei kenhout speelde zelf mee, te kende vijf minuten later voor 2-0 en zorgde hoogstpersoon lijk ook voor de derde treffer tien minuten voor rust. Een frommelgoal tegen bracht de 3-1 ruststand, die tevens de eindstand werd. Het slechte weer liet goed hockey verder niet toe. Alecto - Groen Geel 1-1 „We hadden veel inzet, dat is het pluspunt", merkt de nieu we coach Felix Zwegers op. Een vèldoverwicht in de eer ste helft leidde na twintig mi nuten tot een 1-0 voorsprong via Dirk-Jan Romee. De door de erg matige weersomstan digheden op het tweede veld een uur later begonnen wed strijd was in de tweede helft gelijkopgaand. Groen Geel be nutte hierin een strafpush. Krimpen - Leidse Studs 1-0 Een sterk gehavend" Leidse Studs, het complete midden veld was door blessures en schorsing afwezig, speelde een matte wedstrijd. Alleen Hou- dijn Beekhuis haalde een goed niveau, te weinig voor zelfs een gelijkspel. Alphen - HBS 1-2 Alphen speelde tegen het ge degradeerde HBS een taktisch concept met Mark Roos en Mark Boelens achter de laatste linie. Het voorkwam mede door goed keeperswerk van Lex van der Vlugt doelpunten, maar leverde ook geen score op. Een strafbal van HBS doorbrak de strategie, Alphen moest komen. HBS scoorde op nieuw, voordat uit een corner de 2-1 viel. Castricum - Noord wijk 4-1 „Een hele slechte wedstrijd." Met die zin stak een speler de hand in eigen boezem. „Inder daad", voegde coach Ruud Hartman Kok toe. Pas op 0-4 kwam Noordwijk tot een tref fer van Gary Broekman. De dames maakten iets goed door met 1-0 van VVV Amsterdam te winnen. Frederique Lem pers doelpuntte. Vrouwen Alecto - Keep Fit 2-1 „Onze bedoeling is in ieder ge val elke thuiswedstrijd te win nen", licht coach Robbert Kruidenier toe. „We spelen dan aanvallend hockey." De opzet leek met een doelpunt van Lydian Mentink na sto rend werk van de voorhoede te lukken. Keep Fit kreeg in de tweede helft echter het be tere van het spel en maakte zeven minuten voor tijd ver diend gelijk. Mentink nam meteen uit naar Tessa van Dijk. De jeugdige spits passeer de vier opponentes en scoorde aansluitend. Leiden - Forward 2-2 ge staakt Tegen kampioenskandidaat Forward nam Leiden na 7 mi nuten door Kiki Tesselaar een voorsprong. Drie minuten la ter verdween een strafcorner via Leidse sticks in het doel, 1- 1. Het tweede tegendoelpunt ontstond in de 23ste minuut na een overtreding, die niet door de scheidsrechter werd gezien. In de tweede helft had Leiden het beste van het spel, Jet Dekker benutte een voorzet van de debuterende invalster Babette Mooij. Kort erop werd de wedstrijd gestaakt, het doornatte veld was onbespeel baar geworden. Forescate - Bennebroek 4-1 Forescate had een 'makkie' aan Bennebroek, hoewel de eerste helft maar een magere 1-0 door Romee Zwaan ople verde. Zelfs werd in de tweede helft eerst door Bennebroek gescoord, voordat Forescate daadwerkelijk doorwalste. Met opnieuw drie doelpunten, dit maal op rij, scoorde Romee Zwaan een onvervalste hat trick en in totaal vier keren. Maarssen - Roomburg 1-0 Het nieuwe, jonge Roomburg team had veel inzet in een sterk gelijkopgaande wedstrijd tegen Maarssen. Een onterech te strafcorner deed de winst bij de thuisclub terecht komen. Een trieste dag voor de Leide- naars, want ook de mannen slikten een 'nederlaag, 1-2 te- fen bij de Delftse Studenten, yeesp - Alphen 1-1 „We kwamen al na vier minu ten op 1-0", meldt Jacqueline de Lange voor Alphen. „Ellen Heins scoorde het doelpunt. Maar we konden de voor sprong niet vasthouden. De 1-1 na de tweede helft vind ik dan ook terecht." Bloot Opname van de blootvoetskiër Kees Smol uit Rotterdam, die afgelopen week einde deelnam aan de Europa Cupwedstrijden die zaterdag bij Maurik werden gehouden. foto: anp door naar 4-1 in de tweede set. Heddy Boers vocht tot 4-4 te rug, maar de Unicumse was toch de meest koele, 6-4. In de kruisfinales konden Madeion Buijs, noch Carmen Delsasso de beide finalistes echt bedrei gen. Uitgesteld De gestaag neervallende re genbuien gaven aan de zo fraaie Mastersweek een teleur stellend einde. De finales van de enkelspelen in de B- en C- categorie, alsmede het afspelen van de eindstrijd van het da- mesdubbel D 30+ werd uitge steld tot aanstaande zaterdag. Aanvangstijden om 11.00, 13.00 en 15.00 uur. De slotronde bij de dubbelende dertigplus heren staat op vrijdag gepland met een aanvangstijdstip van 19.30 uur. Wat het publiek restte was de prettige gedachte aan de kruisfinale in de Mas ters Heren B tussen Marco van Trigt en Tom Bulters. De Hillegommer, die door een se rie uitstekende resultaten in A-toernooien rond de zestigste plaats staat op de nationale ranking, kreeg zaterdag van regerend Master Tom Bulters een op diepte gebaseerd spel voorgeschoteld. Lange rally's werden afgewisseld met vaak geslaagde schoten uit het ach terveld. Dat beide kemphanen een set wonnen was derhalve niet vreemd, het verschil in klasse was dan ook niet zicht baar. Ook niet merkwaardig was de 6-6 stand in de derde set, die werd gevolgd door een boeiende tiebreak. Op 6-4 ver kreeg Van Trigt twee wed- strijdpunten. Het eerste deed Bulters met een knappe servi ce en fraaie backhand teniet. Van Trigt pakte na een con centratieperiode, die nieuw is voor zijn spel, op het tweede matchpoint met een knalharde ace de partijwinst. Tegenstan der in de finale, die als laatste partij zaterdag om 15.00 uur in het schema staat, wordt Jan- Willem Lugthart, die Onno Guinau na een met 6-0 gewon nen eerste set, in de tweede een fijne 5-2 voorsprong toe stond. Maar met 7-5 orde op zaken stelde. Clubbelang Bij de B-dames kwam het clubbelang heel duidelijk om jam Siemerink opnieuw glim lachen met winst op teamge note Rammers. Marieke Beth lehem van De Munnik 2 ont dekte, dat Zandvoortse Petra Janssen na de gewonnen eer ste set wel heel veel haast kreeg. Met degelijk spel wer den tweede en derde set ge wonnen. Zaterdag om 13.00 uur kunnen Paauw en Bethle hem quitte of dubbel spelen om de door de laatste in de poule gewonnen partij. Met Bart Blok, Marc van Doorn en Walther Jacobs is er ook bij de C-heren van clubbe lang sprake. Ditmaal van de Masters-gastheer Unicum zelf. Blok rekende zaterdag in twee sets met Jacobs af. Van Doorn liet de eerste set via een tie break aan Martijn Zandvliet, die als laatste twee punten twee onwaarschijnlijke we- reldballen sloeg. Het constante van Van Doorn kreeg in de tweede en derde set de over hand. In de laatste tot zaterdag 13.00 uur uitgetelde partij kan Marc van Doorn bewijzen, dat hij de wedstrijd in de poule heeft laten lopen, of dat Bart Blok toch de sterkste was. Strijdgewoel Jolanda Mens en Yvonne van Hensbergen bleven over uit het strijdgewoel van de C-da- mes. Het kostte de Voorhoutse Mens, die bij De Boekhorst competitie speelt, niet de grootste moeite om Yvonne Schoordijk voor te blijven. Van Hensbergen had meer te stellen met Annemarije van Overschot, die in een sterk stijgende curve zat/zit. De poulewedstrijd werd een tie breakzege voor Jolanda Mens. Voor Hillegomse Yvonne van Hensbergen wacht zaterdag om 11.00 uur de uitgelezen kans om revanche te nemen voor de nipte nederlaag. De D 30+ dubbels leverden in kwart en halve finales het steeds weerkerende strijdge woel op. Leny Pennenburg en Joke Smith bereikten uitein delijk de eindstrijd, maar niet dat drie sets gespeeld waren tegen achtereenvolgens Jea- nette Chrispijn/Wil Koopman en Ina Bientjes van Ooyen/Jo- ke van Tol. Alie Snellenberg en Hennie Verhage werkten zich bij de beste vier via twee tiebreaks tegen Loes Jonker Boers opnieuw. Lisette Faas maakte een 3-1 achterstand in de eerste set ongedaan, won die set met 6-3 en stoomde Windmill Trophy festiviteiten rond het zestig jarig bestaan van de I.C. waardig af. Na de presentatie van het essay 'Breakpoints in de tennis sport' en het galafeest in hotel des Indes, werd het winnen van het in 1948 door Ne derland ingestelde kleinood een derde piekmoment voor de jubilaris. Het winnende team bestond uit, van links naar rechts: Marian Laudin, Martin Koek, Tom Okker, de niet-spelende I.C.-secreta- ris Rolf Thung en Zijne Koninklijke Hoog heid Prins Bernard. Op de foto ontbreekt Tom Nijssen. foto: henk snaterse Zijne Koninklijke Hoogheid, Prins Bern- hard vermaakte zich kostelijk bij de uitrei king bij Dekker Tennis Warmond van de Windmill Trophy aan het team van de oud internationals. In de eindstrijd van het der- tienlandentoernooi werden de Verenigde Staten verslagen. De prins, die bescherm heer is van de Internationale Lawn Tennis Club van Nederland, sloot daarmee de .en Els van Schaik. De finale werd gehaald na drie langdu rige sets tegen viervoudig toernooiwinnares Riet Aker boom, gekoppeld aan Ciska Pouw. De slotronde werd op de stand 6-4, 3-2 in het voor deel van Pennenburg/Smith afgebroken en wordt zaterdag om 11.00 uur voortgezet. Bij de mannen bleven Marcel Kok en Gert Snijders oppermach tig. Vrijdag om 19.30 uur wordt de finale gespeeld tegen Loek van Eeden en Ad Marij- nen. die Leo van Berkel en Henk Zonderop met twee tie breaks aan de zegekar bonden. Het laatste duo was verant woordelijk voor de uitschake ling van de D 30+ Master van vorig jaar, Frans Vennix. Met de nieuwe partner Rob Bieger, opvolger van Rob van Wijn gaarden, werd stellig niet min der sterk, maar wel minder succesvol gestreden. Uitslagen HEB: kruisfinales: M. van Trigt - T Bulters 6-4, 3-6, 7-6 (7-5); J.W. Lugthart - O. Guinau 6-0, 7-5. Fina le: Van Trigt - Lugthart uitgesteld tot zaterdag 21/9 - 15.00 uur. DEB: kruisfinales: S Paauw - A Rammers 6-2, 6-1; M. Bethlehem - P. Janssen 2-6, 7-5, 6-3. Finale: Paauw - Bethlehem uitgesteld tot zaterdag 21 9 - 13.00 uur HEC: kruisfinales: M. van Doorn - M Zandvliet 6-7 (6-8), 6-2. 6-3; B Blok - W Jacobs 6-3. 6-2 Finale: Van Doorn - Blok uitgesteld tot za terdag 21/9 - 13.00 uur DEC: kruisfinales: J Mens - Y Schoordijk 6-4. 6-0; Y gen - A. van Overschot 1-6, Finale: Mens - Van Hensbe f steld tot zaterdag 21/9 - 1 ED: kruisfinales: Van Schie - DED: kruisfinales: H. Bc Delsasso 6-4, 6-1; L. Faas - M 2. 6-1 Finale: Faas - Boers HDD 30+: kwartfinales: Snijders - C J van Ruiter W. Crama/W Schreuder - B ter/Th Poots 6-3, 6-3; L. kel/H. Zonderop - R Biegei nix 6-1, 4-6. 6-4; L van 1 Marijnen - M Kantebeen/J.W, king 7-5. 6-3. Halve finalt Kok/G Snijders - W Cra P101 Schreuder 6-1. 6-3, L. van Een janS Marijnen - L van Berkel/H rop 7-6. 7-6 Finale: M Kok/g ders - L van Eeden/A. Marijm gesteld tot vrijdag 20/9 - 19.3C DDD 30+: kwartfinales: I nenburg/J. Smith - J Chris] Koopman 5-7, 6-2, 6-4, I. T Ooyen/J van Tol scheuer/G Rijnders 6-3, L Akerboom/C Pouw - Sj. van A )t6 V Bakker 6-2, 3-6. 6-3, berg/H. Verhage - L Jonker/I Schaik 7-6, 7-6 Halve final Pennenburg/J. Smith van Ooyen/J van Tol 6-3, 2-6, Snellenberg/H. Verhage boom/C. Pouw 6-2, 1-6, 6-1. L. Pennenburg/J. Smith lenberg/H Verhage 6-4, 3-2 a ken, af te spelen op zaterdag! 11.00 uur. Windmill Trophy Finale: Nederland - Amerii Open toernooi: Nijssen - Jess 6-2. 6-1; Koek - Patel 4-6. f Nijssen /Koek - Jessup/Patel 7 Veteranen: Okker - Hoeveier! 3; Laudin - Van Lingen 6-0. 6-OT din/Schneider - Hoeveler/Vaf gen 4-6. 6-3, 3-6. '4 JJjjJ De Masters C-finalisten, Marc van Doorn (midden) en Bart Blok (rechts), helpen mr. Unicum, Dick Bonnet tevergeefs met he droogmaken van de ondergespoelde tennisbanen. foto: henk snat

Leidse Courant | 1991 | | pagina 18