1MO productief gen Bernardus ra ït TOP blijft ongeslagen ladmintonners Ylietwi jk naar kansloze nederlaag ik ataven komt tekort promotiestri jd SPORT 17 DIOK ruim langs RCH Wandy Kater buiten de prijzen aa ti dócSomo/nt tkig te oelmanfe] lijk ster] zit We* minut iringh uit De IN De Leidse :lub DIOK heeft de wedstrijd van de titie ruim gewonnen !H uit Heemstede, van Dick Altink 23-3. Winst was voor de DIOk-At- en Bassets tegen jtievelijk de Rotter- h' c >e£ l( iet MAANDAG 16 SEPTEMBER 1991 VAN KESTEREN Studenten en As- kon in de eerste moeilijk loskomen "!H. De striemende maakte het Leide- naars onmogelijk om de vertrouwde aanvalsopzet- ten uit te voeren. De scha de bleef dan ook in de eer ste rondgang beperkt voor de Heemstedenaren. RCH mocht zelfs het genoegen van een voorsprong proe ven via een benutte penal ty. Een try van Marcel Chaudron en benutte kick van Gottfried Bos zorgde echter voor een 7-3 voor sprong bij rust. In de twee de rondgand kwam DIOK pas goed op toeren. Zonder de steun van de weersele- menten werd RCH van het veld gespeeld. Een up en under van Robert Broers en de conversie van Bos was het startsein voor heftig Leids offen sief. RCH kwam met de rug tegen de muur te staan en kreeg geen greep meer op de wedstrijd. In de slot fase nam DIOK wat gas terug maar een try van Pieter Corver bepaalde de eindstand op 23-3. Op een niveau lager blijft het schaduwteam van de Leidenaars zeer goed pres teren. DIOK-Athletics won ook de tweede wed strijd van het seizoen en had dat vooral te danken aan een zeer goed spelen de Peter de Bruin. De Rot terdamse Studenten na men brutaal een voor sprong (0-3) maar een try van De Bruin zorgde al snel voor Leids voordeel. Na rust bleven de Leide naars overheersen en een try van alweer De Bruin en een benutte conversie van André de Haas zorgde voor de 10-3 eindstand. Bassets uit Sassenheim boekte een zwaarbevoch ten zege tegen het Amster damse Ascrum. Uiteinde lijk wonnen de Sassenhei- mers met 14-9. Goede start RDC LEIDEN De eerste wedstijd in de landelijke damcompetitie heeft RDC uit Rijnsburg een makkelijke overwining opgeleverd. In en tegen Zoetermeer werd met 14-6 de volle buit binnen gehaald. Slechts Arie Schooneveld maakte in het midden spel een foutje, wat direkt en gena deloos werd afgestraft. Overigens was toen al duidelijk dat de eind stand in Rijnsburgs voordeel uit zou vallen. Rien Kromhout (zelf win nend aan bord 8) vond de tegen stand met name in het openingsspel aan de matige kant en „eigenlijk be gint het over 14 dagen tegen Alblas- serdam pas." Naast Kromhout won nen ook Jan Slingerland (bord 1), Albert Huisman (3), Gert Cederhout (6) en Cees van den Bosch (10) hun partijen. LEIDEN Voor de kust van het Italiaanse Terracina, gelegen on der de rook van Rome, heeft Zijl/LGB-zwemster Wandy Ka ter op de EK-langebaan - een af stand van vijf kilometer vrije slag - niet opnieuw voor een ver rassing kunnen zorgen. De pupil van George Sieverding werd dit maal slechts vijfde en moet daar mee het gelijk aan haar trainer erkennen. Immers Kater kende een stevige baaiperiode en zette haar trai ningsintensiteit op een lager pitje. Aan trainingen van zes uur per dag werd welliswaar gedacht, maar zover kwam het in de aan loopperiode nooit. Een instelling die Sieverding verfoeit, want zonder dergelijke inspanningen spreek je misschien wel natio naal, maar internationaal toch echt geen woordje mee. Naast deze harde aantijgingen speelde ook een ooronsteking haar par ten, maar Kater is wars van der gelijke excuses. Twee jaar geleden zorgde Kater nog voor een aangename verras sing in het Joegoslavische Stari- grad. Indertijd werd daar het eerste officiële Europeeskampi oenschap van de langebaan ge houden. In Starigrad kon je ove rigens zonder noemenswaardige belemmeringen deelnemen, dit jaar niet meer. Kater plaatste zich op de NK achter Veldhuizen en moest haar eveneens in Italië voor zich duldden. Kater zwemt altijd graag in de luwte van Veld huizen, maar had kennelijk niet de kracht om haar in de finale terug te wijzen. Het verschil tus sen de twee landgenotes was trouwens nihil. Groter was de af stand met de uiteindelijk Euro peeskampioene uit Hongarije. De Hongaarse pakte ruim één mi nuut. 1. Berslanovitsj (hon) 1.13.51. 4. Veldhuizen (ned) 1.15.09. 5. Kater (ned) 1.15.10. >eg m lhervj )RF DE GIDTS SN MMO is met Boys de enige die nog ongeslagen le afdeling zondag. uit Hoogmade 'uim van Bernardus Stompwijkse Boys telde een punt tegen igen. UDO en Al- haalden de eerste lunten tegen respec- VNA en ASC. 'Junda blijft zonder na de nederlaag iFC Rijnland. Bernardus 4-1 (1-0) N'gelijkopgaande eerste h^aarbij Bernardus zelfs 1 cht had. Toch was de erd dojuj 1-0 voor MMO via Ipunt van Ed Borst. In ide helft stortte de,'toch blessures geteisterde, loede van Bernardus Rob van der Meer, 'Mst en Hans Disseldorp irden hiervan en lood- 1 MO naar een veilige arco Honders van Ber- Carlo op de th echte de w Ven Brörii vijk r min is met iet was it de Een het de bra< nardus deed iets terug en be nutte een strafschop, die was toegewezen na een aangescho ten handsbal. VNA - UDO 0-2 (0-1) Een aantrekkelijke wedstrijd, waarin de kansen voor beide partijen volop aanwezig wa ren. UDO, dat over het alge meen toch meer aan de bal was, wist hier uiteindelijk het beste mee om te gaan. Patric de Poorter schoot de 0-1 voor rust in de touwen, en in de tweede helft werd een schitte rende aanval van UDO be kroond door Albert Gilissen. Stompwijkse Boys - Teylin- gen 2-2 (2-1) Een terecht gelijkspel. In de twintigste minuut bracht Jerry Berk Teylingen op voor sprong. Stompwijk incasseerde goed en kwam hierna op gelij ke voet door een vernietigend afstandschot van Rob Doele- man, dat in de kruising te rechtkwam. Aan het eind van de eerste helft benutte Hans van Benten een strafschop, zo dat Stompwijk rustig thee kon drinken. De tweede helft was minder enerverend. Paul Ha ver bracht de gelijkmaker voor zijn rekening, waarna beide partijen deze score als eindstand beschouwden. Alphen - ASC 3-2 (2-1) Na tien minuten keek ASC al tegen een verassende 2-0 ach terstand aan, door doelpunten van Dirk Hoogenes en René van Engelen (Alphen). Toen het wat minder draaide bij Al phen kreeg Benno Schoonwa- ter een strafschop toegewezen die hij benutte, 2-1. Na rust maakte Niek Klein 3-1 voor Alphen. Een paar minuten la ter kreeg Alphen haar vijfde penalty in twee wedstrijden tegen zich, die doelman Mi- chiel van Aken echter stopte. Bart Laurijssen scoorde tot slot 3-2. Warmunda - F.C. Rijnland 1- 3 (1-3) Zo spectaculair als de eerste helft was, zo saai was de twee de. Al na tien minuten speel tijd stond Warmunda voor door een doelpunt van Barry van Rijn. Rijnland liet zich niet van haar stuk brengen en maakte snel achter elkaar drie doelpunten door Gé Tegelaar (twee keer) en Hans de Kruif. Warmunda deed in de tweede helft niets mee^ terug, zodat de wedstrijd uitging als een nachtkaars. Ron van der Willik was met vier doelpunten goed op dreef bij TOP. De ploeg uit Sassenheim won met 16-12 van ZKC '16. Foto: Henk Snaterse LEIDEN De tien korf balclubs uit de Leidse re gio zijn goed begonnen aan de competitie in twee vakken. Pernix, De Alge mene en Crescendo won nen voor de tweede keer en ook TOP en Tempo zijn nog ongeslagen. De Alphenaren kwamen ech ter niet in actie, omdat het veld van TOGO (Goes) wegens de droogte werd afgekeurd. Fides Pacta en Velocitas behaalden hun eerste overwinningen, zo dat alleen Fiks en Zuider kwartier nog niet gewon nen hebben in dit prille seizoen. TOP speelde bijzonder strijd lustig tegen ZKC'16 en behaal de met 16-12 een terechte overwinning. Gerco Lange- laan, Aad Wiegerink (2) en Stella Tiggelman forceerden in tien minuten tijd de beslissing door de score van 9-7 op 14-9 te brengen. Ron van der Wil lik verving de geschorste Frank Nijenhuis en deed dat voortreffelijk door vier doel punten te maken, één minder dan topscorer Langelaan. Fides Pacta zette haar aan vallen tegen Swift (A) ruim op en hield op die manier de de gradant uit de overgangsklasse steeds onder druk. René van der Vooren, Henk van der Waals (3), Wies Armitage, Bet- tina Buikstra (2) en Sander de Haas waren trefzeker voor de thuisploeg, die na 2-1 via 6-1 (rust) en 9-1 een schitterende 11-2 zege binnen haalde. „De eerste aanval had geen schot en we lieten ons uit het spel halen door het fysieke en verbale geweld van de tegen stander", zo verklaarde trainer Janko Breedveld van De Da naïden in één zin de 8-4 ne derlaag tegen Trekvogels. San dra Slingerland (2), Marcel Keijzer en Heiko Locher wa ren de enige schutters in zijn keurgroep, die in de eerste tien minuten van de tweede helft van 4-3 op 7-3 de slag verloor. Door gebrek aan conditie en geluk kwam Pernix bij De Meeuwen niet verder dan een 6-9 overwinning. Carla Kui pers, Erika Velders, Heieen Zuurmond, Robin Arnoldus, Kees Hortensius, Peter Kui pers en André de Winter zorg den voor rust al voor 2-7, maar de volgende treffers van Ar noldus en invalster Tanja van Sluis kwamen eerst in de slot fase, nadat de thuisclub tot 6-7 was teruggekomen. Direkt na de paalwisseling verloor Fiks door enige ver- dedigingsfouten de aansluiting met Vriendenschaar (H), dat daardoor van 8-7 naar 11-7 kon doorlopen. Theo Vreeken (3) en Matthijs de Visser kon den nadien typisch genoeg en kel uit strafworpen scoren, wat uiteraard te weinig was om de nederlaag nog af te wenden: 15-11 eindstand. Tijdens de tweede helft had De Algemene bij TOV het tief geheel in handen en liep van 4-6 (rust) dan ook uit naar 6-12. Het achttal van Cor Gra- vekamp speelde in die fase zeer creatief en slagvaardig en had in Ramon Terwiel (4) en Alfred Lambooy (3) haar „gro te mannen", wat de produktie betreft. „Wij moeten nog leren taakbe- wust te spelen, nu viel ieder een te veel op zichzelf aan", constateerde coach Henny Pi ket over Zuiderkwartier, dat tegen TOV met 7-8 letterlijk en figuurlijk te kort schoot. Els van Lunteren, sterk op dreef met een hattrick, Martin Verhorik en Mark Zierikzee maakten desondanks in de laatste twee minuten bjna nog een 5-8 achterstand geheel goed. Crescendo zette tegen Olym- piaan op 6-4 Barbara van Am sterdam en Alphons Cornelis- sen in in de tweede aanval, omdat die tot dan toe slechts één keer had gescoord. Marlies Brouwer en Peter Baak kon den, gesteund door de beide invallers, nu wél optimaal aanleggen en dat leverde met nog een tweede strafworp van Henk Alberts een knappe 9-4 overwinning op. Velocitas moet nog erg wen nen aan de nieuwe opstelling en kwam tegen ODS slechts tot een bescheiden 10-7 winst. Jeroen van Driel, goed voor vier treffers, Ron Goudsmit en Bert van Osnabrugge beslisten na 7-6 het duel tegen de debu tant door onder meer twee strafworpen te verzilveren. röring attenbeC. I 1-1. 54 KLEIN De Haan EN De badmin- fie).VlteS^ van Vlietwijk zijn Maseieerste klasse van de ijke competitie ge- met een kansloze le nederlaag tegen attenberg Vermin. eede team van Non- •rs/VELO 2. Het Al- Flair kwam in de e klasse evenmin tot terwijl Merenwiek n 4-3 achterstand afbreken. Lisse en i lijken in de derde aan een come-back n werken. :ste optreden van Bren- da Conijn in de landelijk-ere divisie leverde meteen een 100% score op. De Lissese, die voor het Haagse Dropshot speelt, won het enkelspel met 12-9 en 11-1 van Yvette Sijtse- ma, die samen met broer Erik tegen Conijn met Bas von Bar- nau Sijthoff in de mixed ook geen kans kreeg. Het dames- dubbel met Elvira van Elven, die zelf ook de single won, werd het derde winstpunt. Corno Meskers verloor voor Dropshot de één tegen één in drie delen. Ook in het dubbel spel had de Warmonder geen succes. Dropshot verloor de wedstrijd tegen Zijderveld met 6-5. Non Smokers/VELO 2 J Vlietwijk 1 11-0 Ook de taktische opstelling van Patrick Kraan op het eer ste enkelspel heeft Vlietwijk niet mogen baten. Het tweede team van Non Smokers/VE LO is samengesteld met jeug dige spelers, die op termijn naar het eerste team moeten doorstromen. Onder hen Erik Bokhorst, de Voorschotense kopman van vorig seizoen, die zijn ploeg voor VELO verliet en uitgerekend op de eerste speeldag tegen zijn oude club mocht aantreden. Henk Wes terbeek, net weer een week in training was op het tweede en kelspel dan ook kansloos. Zo als alle partijen ging ook deze single in twee games verloren, terwijl close games ook al niet tot de mogelijkheden behoor den. Flair 1 - Zijderveld 5 2-6 Eline de Lijster was bij Flair de enige, die haar enkelspel tot winst wist te brengen. Zeer ruim zelfs, 11-4, 11-0, zodat met de driegames nederlaag van de debuterende Maaike van den Berg op winst in het damesdubbel werd gerekend. Niets was minder waar. Na het verlies in drie games van de eveneens voor de eerste maal meespelende Ronald van der Meer, werd diens mixed sa men met de Lijster het tweede winstpunt. Cees-Jan van Vliet speelde twee maal een ver lengde game en ook Henk Tjia kon het tij niet keren. Merenwiek 1 - Dropshot 4 3-4 Zeven wedstrijden stelde de badmintonbond op de vier ba nen van de Merenwiek vast. Teveel van het goede, want team 1 moest na binna vijf speeluren de tweede mixed af breken. Bert van Eijk debu teerde in de hoofdmacht met winst in drie games, Sandrina Leemans voegde een tweede singlepunt toe. Rob Burgerjon trof een sterke opponent, die echter in het herendubbel door Edwin Both en Van Eijk werd verslagen. Damesdubbel en eerste gemengddubbel le verden verlies op. Airsport 2 - Lisse 1 3-5 Het meest geroutineerde ge deelte van Lisse haalde in fei te de volle winst binnen. Christien van Santen en An gela Conijn bleven ongeslagen en sloegen vijf punten bij el kaar. Erik Mesman trof een sterke opponent, waartegen loch met 12-15, 11-15 maar nipt werd verloren. Dropshot 5 - Leiden 1 3-5 Bij Leiden zijn het toch de mannen, die de meeste erva ring hebben. Bram Segijn en Raymond Hanhart bleven dan ook ongeslagen, hetgeen goed is voor vijf punten. Annelies Segijn en Irene Bik gaven in de gemengddubbels voldoende steun. Annet Koop bleef de eerste wedstrijd aan de kant. In de derde klasse incasseer de Merenwiek 2 een 6-2 ver lies tegen Zijderveld 7. Het heren- en damesdubbel wer den wel gewonnen. Volgende week wacht de derby tegen Lisse. Flair 2 startte tegen Zij derveld 8 met het verlies van de beide damessingles, maar won vervolgens alle. verdere partijen. Bas van Zeist en John Roessink bleven dus ongesla gen. De derby tussen Meren wiek 3 en Leiden 2 werd net als bij het eerste team van de Merenwijkers op 4-3 afgebro ken. Echter wel in het voor deel van de Leidenaars. Jan Slingerland bleef in zijn drie partijen voor Leiden ongesla gen. In de vierde klasse ging Veglo heel sterk van start. Luuk Willem en Els Komen werk ten de single in drie deeltjes af Het damesdubbel ging verlo ren. Ook Spotvogels kwam tot winst. Tegen Vlietwijk 2 singelden Mark van Bekkum, Guy Boissevain en Mariette van de Krogt (liefst twee maal 11-0) succesvol. De Leiderdor pers verloren een damesenkel en de tweede mixed. Dynamo Sassem en Apollo Roelofsa- rendsveen deelden de punten met Slotermeer 2, respectieve lijk Lisse 3. Bij de Sassenhei- mers zorgden Myrna van Rei- sen en Karin Elstgeest, alsme de de mixed van de laatste met Mart Klein voor de halve winst. Carol van Oyen en Ti neke Huiglsoot wonnen op ka rakter. Rolf Driessen singelde ook met succes voor Apollo, terwijl de herendubbel met Gerard van Ruiten het vierde punt opleverde. Lisse 2 vero verde na een 0-4 achterstand nog wel het damesdubbel en een gemengddubbel tegen de KO Flyers. Flair 3 had een heel eenvoudig potje tegen het tiende team van Zijderveld, 8- helft I rust e lat vaij^ het eerst' later 1 ers doen' Bouw strafscht rengen. itte dezeL Na rui [ressieve n koos bete vei spel ddenvel J)s jkers de Krauwi het lichUj uwelijks|le :erugval )e re creati i Patricl lijks in bij EN Na afloop kon en het er over eens 'e Bataven komen tekort als het gaat promoveren naar de ijke competitie. Hoe :nd dat ook is voor Lau bijvoorbeeld, 'Waarschijnlijk hard ilde op de 1500 me- olgend jaar dus op- distriktscompetitie de Leidse roodhem- handj gg- Btlhrs de Ha« de stip srmde 2 Een ena n Hans Ubbink lgooyen de w e benen betels van van Bee gde zijn 0-1 Vo| Van Beele iink (TA1 "BJ J VELTHUIZEN 3a| zien wi di [avond om half zes itaven het sein om als alsnog in de promotie bij de heren mee te >ndag leverde dat di- protest op van een lie zich „normaal" had ificeerd wat betekende taven slechts voor spek in mee deed. Toch was Istrijd voor technische ]ees Hoogenboom leer- Hij heeft kunnen zien et aan schort hoewel hij Ld kwalijk nam dat ze dergelijk korte termijn •ereik- of beschikbaar zijn. De fantasieploeg strijd met de bijzonder geerde teams van en Phoenix aanging op een enkel nummer 1 opzien. Meeste opzien opnieuw Joost la Lau de 1500 meter uithaalde verschrikkelijk snelle 3.47.87 minuten waarbij de dank ook uitging naar de Ciko'66 man Abdelgani Zour- hani. Theo Brusche kwam op de 110 meter horden tot een nieuwe seizo'enstopper van 16.91 seconden, maar daarmee was de koek grotendeels op. Hypotetisch doorgevoerde tel lingen met daarbij Harry van der Velde, Han Kulker, Jan Jansen en Gijsbert Remmel- zwaal gaven aan dat Bataven toch niet op de promotieplaat sen terecht had gekomen. Met name op de werpnummers en het hordenlopen komen de roodhemden meters tekort en zijn ze seconde te lang onder weg. Bij de dames eigenlijk eenzelfde beeld, hoewel zij aan het begin van dit seizoen al wisten dat ze aan deze wed strijd mee zouden doen. Op vallend sterk was (ook hier opnieuw) het optreden van Regina van Duijn die de 800 meter na een felle eindsprint winnend afsloot in 2.13.21 mi nuten. Ook de 15.99 seconden van Marian Runcianu mocht er zeker zijn, terwijl ook de 3000 meter loopsters goede prestaties neer zetten. Suze Groen in't Woud (net binnen de elf minuten) en Maija Hoogenbopom (daar net bo ven) werden aangevuld met bemoedigende tijden van Pau la Veldhuijzen en Saskia En gels op de 100 en de 400 meter. De speerworp van Astrid Weijnen (36.04 meter) kon de ploeg niet veel hoger dan een achtste plaats krijgen. Met een komplete en fitte ploeg (Mieke van Beelen blesseerde zich fors op de 100 meter horden, Marian Runcianu heeft te veel last van haar rug om echt hoog te springen en Leontiene Boom was eigenlijk te ziek om verantwoord een 800 meter te lopen) had de ploeg het niet gered. Verspringen, kogelsto ten en sprinten leveren nog steeds te weinig punten om echt een rol van betekenis te kunnen spelen. In de interregionale finale van de B competitie hebben de meisjes van AAV'36 de tweede plaasts achter het Amsterdam se ADA veroverd. Opnieuw was de eerste klap veel waard want met 50.44 seconden ver beterden Katja Kershof, Moni que Droog, Esther Lap en iHanneke Verhorst hun vorige week gevestigde clubrecord op de 4x100 meter. Droog verbe terde in de stromende regen in Den Haag later ook nog haar record op de 100 meter hor den: 15.72 seconden. Aukje den Daas verbaasde ook met een record: 11.08 meter kogel stoten. De jongens werden in totaal zesde mede door een overwinning van Fernando van Rijswijk op de 100 meter (11.54 seconden), winst van Theo Brave (1.85 meter hoog springen en ook nog 15.32 se conden op de 110 meter hor den) en een goede speerworp van Robert Verkade (46.36 meter). In de ploeg van Sparta leverde Alphenaar Chris Tam- minga met 4.90 meter p en 15.18 seconden op de 110 meter horden twee goede pres taties. In de landelijke finale van de C en D competities heeft AAV'36 twee heel goede tweede plaatsen gepakt. De meisjes startten bijna perfekt met de beste tijd ooit op de 4x60 meter (31.3 seconden) ge volgd door 4.53 meter ver springen van Sandra Wendel en 3.07.2 miniuten op de 1000 meter van Brenda van der Laan. De jongens scoorden mede door Martijn Ungerer die erg snel was op de 80 me ter (10.2 seconden) en ver sprong (4.95 meter). Ook San- der Freijsen droeg sterk bij door 3.04.2 minuten over de 1000 meter te lopen. De jon gens C werden zesde. Bij C/D meerkampen van Ba taven verpulverde Elsemieke Roksnoer het Bataafse clubre cord bij de meisjes C. Opge jaagd door Thirza Hom kwam de snelle Leiderdorpse tot 3791 punten via een goede start (12.9 seconden op de horden), een clubrecord op de 150 me ter en een scherp slot (1.45.4 sminuut op de 600 meter). Thirza Horn bleef met 3643 punten ook ruim boven het oude clubrecord en deed dat zonder opvallende uitschieters. De strijd die ze op de 600 me ter met Roksnoer aanging was spannend en succesvol: 1 45.4 minuut. Bij de jongens C eta leerde Martijn Nieuwland zijr talent door met overmacht tol 4692 punten te komen. FOTO: HENK SNATERSE Ondanks de hevige regenval was de stemming bij deze toeschouwers nog goed op de atletiekbaan in de Leidse Hout.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 17