Vitesse weer sterk a een uitwedstrijd SPORT Den Haag geen etappeplaats Tour de France 11 KNVB onderkent overmacht bij schrappen duel FC Groningen s lett Goed op tijd I £eidóc@ou/ta/nt dae Sou/rant avratilova onder voorwaarden ereid tot betalen Nelson )RT WORTH Tennisspeelster Martina Navratilova wil haar vroe- e liefde Judy Nelson alleen 'alimentatie' betalen als deze er van af- t een boek over de affaire te schrijven. „Ik heb er genoeg van dat ïand aan mij wil verdienen", zei Navratilova aan het einae van de rdaagse hoorzitting in Fort Worth. Judy Nelson, een 45-jarige moe van twee kinderen, eist de helft van Navratilova's vermogen (ge- ïat op tien miljoen dollar). De stemming tijdens de hoorzitting was erst gespannen. Beide vrouwen barstten om beurten in tranen uit. In getuigenbank ontkende Nelson niet dat zij en haar gezin het er op ivratilova's kosten goed van hadden genomen. In een interview met Fort Worth Star Telegram schatte Navratilova dat zij bijna twee ljoen dollar had besteed aan Nelson en haar verwanten gedurende i zeven jaar durende relatie. „Ik weet niet waar het geld bleef", al- de tennisspeelster. Volgens haar zou Nelsons broer een stapel foto's or 6.000 dollar hebben verkocht aan een Britse krant en zelfs haar de tennisschoenen hebben willen verpatsen. MAANDAG 16 SEPTEMBER 1991 Martina Navratilova ...tranen... FOTO: AP Indonesische badmintonner Budisantoso haast zich weg HAARLEM Daryono Budisantoso wacht nog altijd op een verblijfsvergunning. De Indonesi sche badmintonner van VELO was zaterdag, na enkele dagen ondergedoken te hebben gezeten, wel van de partij in de uitwedstrijd tegen Duin- wijck. -Uit angst voor de politie kwam Budisan toso apart van de overige spelers naar Haarlem en bereidde hij zich op een honkbalveld buiten de sporthal op zijn partij voor. Onmiddellijk na de nederlaag met tweemaal 15-2 tegen Pierre Pelupessy haastte hij zich richting uitgang om naar een nieuw onderduikadres te vluchten. Zijn advocaat heeft intussen overigens goede hoop dat hij op grond van een topsport-verkla ring alsnog in ons land zal mogen blijven. Nieuwe kassiers tellen niet snel ROTTERDAM Het juiste aantal toeschouwers bij de wedstrijd Feyenoord - SVV Dordrecht'90 bleef een uur na afloop nog in nevelen gehuld. De nieuwe kassiers in de Kuip waren nog niet klaar met tellen. Naar schatting bekeken 12.000 mensen het slaapverwekkende duel (2- 0). In Stadion Feijenoord is een grote schoonmaak onder het personeel aan de gang. Tien dagen geleden werden na de wedstrijd tegen Roda JC drie suppoosten aange houden op verdenking van fraude met toegangskaartjes. De politie ging na verhoor over tot nog een aantal arres taties. Volgens de directie van de Kuip is er sprake van malversaties op grote schaal. Feyenoord zou de laatste jaren voor vele tienduizenden gulden zijn benadeeld. Het onderzoek is nog niet afgerond. Paul van Himst gaat vrij-uit BRUSSEL Het dagelijks be stuur van de Belgische voetbal bond onderneemt geen stappen te gen Paul van Himst. De bonds coach had onlangs een eigen ven nootschap opgericht, met het doel als spelersmakelaar op te treden. Van Himst, afgelopen woensdag tegen Luxemburg voor de eerste keer op de Belgische bank, heeft volgens de voetbalbond niets mis daan. Zijn handelswijze wordt bona fide genoemd. Het vertrou wen in de opvolger van Guy Thys is niet aangetast. BENOORD RIJKELIJK BELOOND VOOR LAMLENDIG SPEL INDAM Vitesse le eredivisie aanvoe- jisteren in de top- rijd van het week- tegen Volendam de ploeg zich op- sterk in een uit rijd. De overwinning dank zij opnieuw aelpunt van Van der was verdiend. lendam zijn Steur en uit vorm. Tegen Vites- k dat dit zijn weerslag p de hele ploeg. De pas- iren onzorgvuldig, het de ploeg aan werklust vertrouwen. De eerste minuten waren aan- ijk. Volendam begon ';f, maar had de pech Leeuw in de eerste mi- ijn flitsende schot door :r Gouw met moeite tot hop zag verwerkt. Vi- hrok wakker, trok ach- ie organisatie aan en /rij gemakkelijk over- oeg van Bert Jacobs ovendien enkele spelers pslissende acties. Giste- pek dat voor de eerste .1 de tiende minuut. La- zorgde op rechts voor tiding, Van Arum kopte Van den Brom passeer- Iveer herstelde doelman ker. tweede helft liet trainer Wim Jansen schreeuwt zich de lucht uit zijn longen om zijn man schappen aanwijzingen te geven., FOTO: ANP Steegman van Volendam na enkele minuten Berghuis voor verdediger Binken opdraven. Maar ook „Pico", die een over gang naar de Turkse club Ga- latasaray zag mislukken, was nog niet op zijn oude niveau. Toch was hij dicht bij de ge lijkmaker. Eén van zijn be faamde vrije trappen ging in de 74ste minuut via de vinger toppen van Van der Gouw en de paal naast. Uit de hoek schop kreeg Steur een riante kopkans, die aan hem echter niet was besteed. Feyenoord De wedstrijden van Feyenoord zijn dit seizoen voor dé lief hebber een ware beproeving. De Rotterdamse ploeg speelt voetbal- van het ergste soort: traag, voorspelbaar en emotie loos. Opmerkelijk genoeg heeft de bekerwinnaar over succes nog niet te klagen. Gistermiddag werd in de Kuip tegen het te bescheiden SVV Dordrecht'90 de derde compe titiezege behaald. Fröser en Taument bezorgden hun club de „grootste" zege tot dusver: 2-0. Feyenoord, nog zonder nederlaag, klom dank zij het gelukkige en geflatteerde re sultaat naar de vijfde positie, met acht punten uit vijf duels. De merkwaardige doelcijfers (5-1) zijn veelzeggend. De af weer is de enige linie, die goed functioneert. Voor uitblinken de verdedigers komen de mensen echter niet naar het stadion. In de eerste helft wond inte rim-coach Jansen zich nog veelvuldig op over het slappe spel van zijn manschappen. Na de rust keek de oud-interna tional voornamelijk lijdzaam toe. Hij berustte kennelijk in het feit, dat zijn ploeg vier da gen voor de hernieuwde ken nismaking met Europees voet bal weer niet vooruit was te branden. „De balsnelheid was veel te laag en daardoor werd het tempo uit de wedstrijd ge haald", mokte Jansen. „We toonden bovendien opnieuw te weinig aanvalskracht. De spe lers zaten met hun gedachten waarschijnlijk al in Albanië. De overwinning stemt me niettemin tevreden. Een beetje zelfvertrouwen kunnen we best gebruiken". Zonder de geblesseerde smaakmakers Sabau en Van Gobbel maakte Feyenoord een uiterst middelmatige indruk. Het initiatief werd in de eerste helft zelfs schaamteloos aan SVV Dordrecht'90 gegund. De fusieclub, zonder de geschorste spelmaker Barendse, wist zich evenwel geen raad met het vele balbezit. De talentvolle Gorré wierp zich op als gang maker, maar kreeg te weinig Vier minuten voor de rust doorbrak Fraser kortstondig de lamlendigheid. De atleti sche verdediger kopte een ef fectvolle vrije trap beheerst achter doelman Hiele, die niet reageerde: 1-0. Met aanwinst Sion voor middenvelder Van Wattum werden de bezoekers in de tweede helft iets gevaar lijker. Feyenoord ontsnapte in de 58ste minuut dank zij arbi ter Luinge aan de gelijkmaker. Li verspits Sion scoorde fraai mee de buitenkant van zijn fa voriete voet, na een duel met gelegenheidsverdediger Schol ten op kracht te hebben ge wonnen. Luinge floot evenwel af wegens obstructie, een twij felachtige beslissing. De wedstrijd, die geen wed strijd was, sleepte zich nadien naar het eindsignaal. Zeven minuten voor tijd schrok het ingeslapen publiek nog één keer wakker. Taument pas seerde Hiele bekwaam na goed voorbereidend werk van Bosz, 2-0. „Een onnodige nederlaag", concludeerde Hans Verel, de omstreden trainer-coach van de Dordtse club. „Met iets meer lef hadden we tegen dit Feyenoord minimaal een ge lijkspel afgedwongen". egentijdrit de kalender [lOVEN De Grand Ila Libération kreeg weliswaar in de ploeg Raas een excellente maar verliest vol- r de status van we- rkoers. En dat zit de oren van de ploegen- e vreemdste eend in van dertien wedstrij- :ijn zachtst gesproken niet lekker. Verant- jk voor de degradatie ?r de renners zelf, die r de FICP een brief met het dringende het seizoen in te kor de tijdrit daarvan de ?rd, was geen pro- de paste toch niet in volgens het meren de vedetten. GRONINGEN FC Gro ningen heeft met succes de KNVB om begrip ge vraagd voor de bijzondere omstandigheden, waaron der de wedstrijd tegen Ajax voor gistermiddag werd verboden. Loco- burgermeester mevrouw A.G.M. van de Vonder- voort schrapte het duel zaterdagavond, omdat supporters van de thuis club hadden opgeroepen tot geweld tegen Amster dammers. Volgens de aangepaste regels van de voetbalbond moet de thuisclub op korte termijn een nieuwe datum vinden voor de risico-wedstrijd. Het duel dient vervolgens binnen dertig da gen te worden gespeeld. Direc teur Nienhuis van FC Gronin gen heeft competitie-leider Huijbregts al laten weten dat dit onmogelijk is. De KNVB heeft in dat geval het recht de onmoeting zonder publiek dan wel in Amsterdam te laten spelen. Nienhuis praat echter over buitengewone omstandig heden en wil dispensatie. „Dat de wedstrijd niet kon door gaan heeft niets te maken met de veiligheid in het Ooster park-stadion. Het is een gevolg van maatschappelijke exces sen. Ik kan me niet voorstel len dat Groningen onder deze omstandigheden wordt veroor deeld". Martin van Rooijen, voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, kon zich dat eveneens niet voorstellen. „Ik heb begrip voor de beslissing van de Groningse loco-burger- meester. Heel lang is gepro beerd het duel te laten door gaan. Pas na het vinden van zware explosieven is deze maatregel genomen. Ik denk dat het inderdaad niet anders kon. Om de wedstrijd nu zon der publiek te laten spelen is wel het laatste waar we mo menteel aan denken. Er is hier sprake van overmacht. We hebben de mogelijkheid een dergelijke maatregel te tref fen, maar ik denk niet dat deze bepaling voor dit extreme geval geldt", zo verklaarde de voorzitter gisteravond. Pamfletten Sinds het begin van de week zijn in Groningen pamfletten uitgedeeld waarin werd opge roepen tot een gewelddadige confrontatie met supporters van Ajax. De opgestelde tekst had een uiterst racistisch ka rakter. In eerste instantie wer den tien verdachten gearres teerd, die allen na verhoor weer zijn heengezonden. Gis teren volgden drie nieuwe ar restaties. Eén van deze ver dachten heeft bekend de tekst van de pamfletten te hebben samengesteld. In de loop van het onderzoek werden huiszoekingen ver richt. Daarbij werden ver dachte stoffen aangetroffen. De explosieven opruimings dienst (EOD) concludeerde dat er sprake was van ingrediën ten, waaruit één of meer bom men konden worden vervaar digd. Gisteren vond de politie opnieuw explosieven. Volgens deskundigen kon een bom met de kracht van een handgra naat worden vervaardigd. De pamfletten hadden een sterk racistisch karakter. Let terlijk stond er: „Hooligans kom tussen tien en elf naar de stad om de Joden eens georga niseerd aan te vallen. Tegen 12 uur trekken we gezamelijk naar de Grote Markt. Daar gaan we de Joden afmaken en de stad uitjagen. Vergeet niet stokken, bommen en dergelij ke mee te brengen". Ook Ajax. speciaal voor de topwedstrijd in trainingskamp in Drachten gegaan, toonde zich aangeslagen. „Als je de kans loopt met bommen te worden opgewacht word je niet echt vrolijk", zei voorzit ter Van Praag in een eerste re actie. Feyenoord in onzekerheid over EC-duel ROTTERDAM Voor Feyenoord is de reis naar Albanië in dubbel opzicht een vraagteken. Trainer Wim Jansen heeft geen enkel benul wat hem woensdag tegen Partizan Tirana in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup II te wachten staat. Bovendien weet de interim-coach nog niet hoe zijn basisteam er zal uitzien. Behalve de nog weken uitge schakelde Sabau, uitgerekend de enige Feyenoorder met Al banese ervaring, kampen Van Gobbel, Troost en Kiprich met blessures. „Maandag na de laatste training maak ik pas de groep van zestien spelers be kend, waarmee we dinsdag ochtend naar Tirana vertrek ken", zei Jansen gisteren na de zege op SVV Dordrecht'90 (2-0). De Rotterdammers vlie gen in een gezelschap van tachtig man per charter naar de Albanese hoofdstad en ke ren meteen na de wedstrijd te rug naar Nederland. Sprong in duister Jansen noemde de trip naar Albanië een sprong in het duister. Ondanks herhaalde verzoeken bleef Feyenoord verstoken van alle informatie over de komende wedstrijd. „Dit heb ik in mijn lange car rière nog nooit meegemaakt", bekende de 65-voudige inter national. „In het verleden be stond er met welke club dan ook altijd wel een bepaald con tact.-Van Partizan en van de Albanese bond hebben we echter taal noch teken verno men. Via de UEFA weten we, dat de aanvangstijd van 16.00 naar 16.30 is verschoven. Dat is de enige zekerheid waaro ver we beschikken". De speelwijze van Partizan is voor Jansen ook onduidelijk. Op een met veel moeite ver kregen videoband van het be middelingsbureau Inter Foot ball bleek een wedstrijd van Dynamo Tirana vastgelegd. Een spionagetrip ging niet door vanwege het uitstel van de Albanese competitie met drie weken. „Het kan best zijn, dat ze inmiddels één of twee wedstrijden hebben gespeeld", verzuchtte Jansen. „Als dat zo is, heeft de club dat voor ons knap verborgen gehouden. We kunnen woensdag slechts uit gaan van onze eigen mogelijk heden. We moeten Partizan in eigen huis hoe dan ook beslist niet onderschatten. De ploeg heeft in al die jaren slechts twee Europese thuiswedstrij den verloren". spier,. 4, Bt 2 lley bailers niet er van rcelona jIJN In de be- ijkste wedstrijd van ar is de Nederlandse ybalploeg overspan- fgehaakt. halve finales van de Eu- titelstrijd was de Sov- zaterdagmiddag in Ber- alle facetten van het erker: 3-0, 15-8 15-8 15- iminste de helft van de (Edwin Benne, Martin :r Horst en Ron Boudrie) noverkomelijke proble- ïet de spanning. De Sov- lie gisteren de Europese veroverden door Italië (15-11, 17-16 en 15-9 te plaatsten zich daar voor de Olympische van Barcelona, omdat l (enstander in de finale isteren Italië was. Dat als wereldkampioen er van deelneming. Ne- d, dat gisteren na een an 3-0 tegen Duitsland werd, krijgt nog één p „Barcelona". Komend, lei is in Rotterdam een 'mpisch toernooi, waar- leen de winnaar even- naar de Catalaanse stad mag. Benne ondergaat don- een operatie aan de jrknie. Hij heeft een Somberheid troef bij de volleyballers na de nederlaag tegen de Sovjetunie. scheurtje in de binnenmenis- aan dezelfde meniscus geope- striid in Duitsland werd reeds cus. Het is de vraag of hij kan reerd. Die ingreep verliep besloten de blessure operatief deelnemen aan het World goed, maar hij botste later met te laten verhelpen. Gala (wereldselectie - Italië), het gewricht tegen een Brazili- op 9 en 12 oktober in Rome en aans been. Op de dag van het Pagina 13: Positie Brokking Barcelona. Benne is begin juni vertrek naar de Europese titel- nu ter discussie. DEN HAAG Het doet Jean- Marie Leblanc „verschrikke lijk pijn", maar binnenkort zal hij de gemeente Den Haag toch moeten meedelen dat de Tour de France'92 de residen tie niet zal aandoen. De Tour directeur was eergisteren ge tuige van de aankomst van de wielerronde van de Europese Gemeenschap voor vrouwen en raakte onder de indruk van de puike Haagse organisatie. „Er bestaat nog slechts een kans van twintig procent dat Den Haag volgend jaar etappe plaats is", aldus Leblanc. „Jammer, maar het is niet an ders". Den Haag had gaarne 300.000 gulden neergelegd om één van de 25 gelukkige gemeenten te worden. Onder leiding van ambtenaar Fred Racké kon digde de residentie eérder aan alles in het werk te stellen om de Franse wielerronde (op nieuw) naar Den Haag te ha len. Leblanc meldde eergiste ren dat gebrek aan geld noch organisatie-talent zo goed als zeker zal leiden tot het „neen" vanuit Frankrijk. „Waar het om gaat", aldus Leblanc, „is dat het grootste gedeelte van de Ronde van '92 inmiddels vast staat. We starten in Span je en dan is het een heidens karwei om nog zo noordelijk als in Nederland te komen. We mogen immers maximaal 180 kilometer per dag laten verrijden en maximaal een ronde hebben van 23 dagen. Binnen die voorwaarden lukt het niet om Den Haag aan te doen". Het definitieve 'vonnis' volgt op 22 oktober, wanneer het parcours wordt bekendge maakt. Van de 75 gegadigden (waaronder Den Bosch en Val kenburg) zullen dan 50 plaat sen worden teleurgesteld. „Ge zien de perfecte organisatie van de aankomst van deze Ronde voor vrouwen doet het mij pijn om 'nee' te zeggen", aldus Leblanc. „Het is niet an ders". „Beterzou het zijn als Den Haag zich kandidaat stelt als startplaats. Dan hoeven we maar eenmaal de afstand naar Frankrijk af te leggen. Overi gens kan dat niet voor '95 ge beuren, want voor de jaren daarvoor zijn de starts al ver geven". Zowel thuis als op reis zal dit handig opvouwbare quartz wekkertje u zeker goed van pas komen. Ondanks het bescheiden formaat heeft het een groot aantal functie mogelijkheden. Het wordt van u na het opgeven van een nieuwe abonnee. Deze nieuwe lezer krijgt de krant de eerste twee weken gratis bêzorgd. Noteer als nieuwe abonnee ingaande: I Dhr./Mevr.: j Straat: I Postcode/plaats: I I Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt hel abonnementsgeld betaald per: maand (automatische betaling) f25,70 kwartaal (automatische betaling) f 76,60 kwartaal via acceptgiro f 78,60 Stuur als dank het reiswekkertje naar: I Naam: I Straat: I Postcode/plaats: I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar d I Leidse Courant, "antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag. Telefoon:

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11