De Lampion in Lisse „.der politiedwang gesloten »)e veicbehe Goiitaut Nieuwe Wetering wordt opgeknapt LEIDEN OMGEVING HEERSTER HAD GEEN GELDIGE PAPIEREN VOORHOUTER WIL PUBLIEK OPNIEUW VERRASSEN Jan Jaap Diemei: „Het kan me niet gek genoeg zijn" KOLDENHOF Café De Lam- de Kapelstraat in on- ^dwang gesloten, werd verzegeld, de beheerster geen had gegeven aan van de ge- voor 1 september horecapapieren te Ook proble- de sfeer van de orde spelen een macher bevestigt de probleem situatie rond De Lampion. Het café zorgde al diverse keren voor overlast. Zo zou de be heerster zich niet houden aan de sluitingstijden en geregeld sterke drank schenken terwijl de vergunning alleen het schenken van zwak alcoholi sche dranken toestaat. Daar naast waren er tot twee maal toe problemen met vechtpar tijen in de kroeg en stuurde de uitbaatster mensen dronken de straat op, aldus Rademacher. Gemeentesecretaris H. de Vries licht het besluit De Lampion te sluiten toe. „Rond het café bestond al ruim een half jaar een probleemsituatie. De beheerster beschikte niet over de vereiste papieren. Wij hebben, zoals te doen gebrui kelijk, haar enige tijd de kans gegeven daar iets aan te doen. Ze zou bijvoorbeeld iemand in dienst kunnen nemen, die wel over de juiste papieren be schikt. Maar ook na herhaal delijk aandringen bleef ze in gebreke", aldus De Vries. Gedoogperiode Volgens De Vries komt het wel vaker voor dat de ge meente iemand alvast aan een horecavergunning helpt, zon der dat deze geldige papieren kan laten zien. In de regel wordt dan gedurende een kor te gedoogperiode de tijd gege ven alsnog te voldoen aan de eisen. Wel dient het betrokken pand in het bestemmingsplan een horecabestemming te hebben „Het is natuurlijk niet zo, dat ik bij wijze van spreken een café in m'n eigen huiskamer zou mogen beginnen", verdui delijkt De Vries die laatste vereiste. Naast de perikelen in verband met de horecapapieren en de openbare orde, zou de beheer ster overigens nog in een ci viele procedure gewikkeld zijn met de eigenaar van het pand. Het is nog onbekend of - en zo ja wanneer - de Lampion weer zal worden geopend. Uitgeslo ten is dit echter niet. bevestigt De Vries. „Als de beheerster alsnog voldoet aan de eisen die de gemeente aan haar stelt kan zij alsnog in aanmerking komen voor een vergunning". -,i_i.*acnimeesier J. Rade- HTuken draagspeld voor Hein de Jong jag. 10.» Hein de Jong kreeg gistermiddag uit handen van burge- B^m A-cJa. Meerburg de zilveren draagspeld van de Federatie 3tenstijd«'er'an^se Oranjeverenigingen. Hij is namelijk 25 jaar lid ii«: voor joranjecomité Juliana in Roelofarendsveen. Jeren) zlji le door het oranjecomité georganiseerde feestmiddag bejaarden in de Veense veiling in volle gang was, werden en zijn vrouw plotseling bij de burgemeester geroepen, was zo verrast dat hij zich een paar keer verontschul- jek mbgtfor het feit dat hij geen jasje aan had. Meerburg trachtte tiënten: Dagelijks 0 u. Avon Linde: 18. afdeling: jverleg hem er echter van te overtuigen dat dat helemaal geen punt was. Tot grote hilariteit van de aanwezigen deed hij prompt ook zijn jasje uit. „Een gemeenschap leeft dankzij het werk van de vrijwil ligers", zei de burgemeester vervolgens waarderend in de rich ting van De Jong. Overigens werd de feestmiddag weer een groot succes. Mede dankzij de musical door de Oud Adese toneelclub VIQS en het optreden van de de plaatselijke Egerlander Blaaskapel de Aare- beieplukkers. FOTO: WIM VAN NOORT VOORHOUT De na jaarsfeesten in Voorhout zijn in volle gang. Van daag moet het hoogtepunt worden. De dag is onder meer gevuld met de tradi tionele volksspelen. Ook traditioneel, als je daar na vier jaar al over kunt spreken, is de solexrace. Het spektakel wordt van avond weer opgevoerd op het parcours wat door de Herenstraat, Prins Ber- nhardstraat, Julianalaan en de Dinsdagse Wetering voert. De Voorhouter Jan Jaap Die mei is er, net als andere jaren, opnieuw bij. Hij doet mee in de categorie 'ludieke voertui gen'. De meest kleurrijke naast de 'standaardmachines' en de snelle 'specials'. Al tijdens de eerste solexrace, ter gelegenheid van de viering van 1000 jaar Voorhout, was hij het succesnummer van de race. Uitgedost in een lange le ren jas, voorzien van leren cap en motorbril, had hij de la chers op zijn hand. Vorig jaar vermaakte hij het publiek door een verrassende truc met allerlei ballonnen met ludieke effekten. Zelfs zag hij kans om een krat bier op zijn vehikel mee te voeren. Stotteren De solex waarop Jan Jaap ook dit jaar weer zal rijden, heeft het bronzen jubileum al ruim schoots achter zich Enkele ja ren ouder dan de ludieke be rijder, die zelf 22 lentes telt. De coureur, die in het dage lijks leven bij de marine zijn brood verdient, doet met de race mee, „omdat het hartstik ke gaaf is", legt hij enthousiast uit. „Het kan me niet gek ge noeg zijn. Als je merkt dat het publiek dat waardeert, dan rij je daar echt voor je plezier. Om de snelheid hoef ik niet mee te doen, ik ben al blij als mijn solex de dertig haalt. Vo rig jaar stotterde hij een beetje, daarom heb ik hem voor dit jaar helemaal uit elkaar ge haald en weer in elkaar gezet, dus nou hoop ik dat het beter gaat". De eisen die aan de 'snorretjes' wordèn gesteld zijn verschil lend. De standaards moeten in originele staat verkeren. Bij de specials moet alleen de carter origineel zijn. Ervaren mon- De Voorhouter Jan Jaap Diemei is vanavond één van de deelnemers aan de solexrace. I FOTO: HENK VAN DEN ENDE teurs kunnen de tweewieler vervolgens opvoeren tot duize lingwekkende snelheden. De honderdkilometer-barrière wordt gemakkelijk doorbro ken. Ook bij de ludieke voer tuigen gaat het om een origi nele solex. Reikhalzend zal het publiek ook dit jaar uitkijken naar de capriolen die Jan Jaap dit jaar zal uitvoeren. Wat hij precies gaat doen wil hij nog niet ver klappen „Dat moet nog een verrassing blijven. Samen met een stel vrienden heb ik weer iets speciaals verzonnen. Ik zal het publiek niet teleurstellen". Wereldkampioen rijdt mee De solexrace tussen de zogenaamde specials is dit jaar uitermate sterk bezet. Zo verschijnt ondermeer Henk Oosterbroek uit Wij- he aan de start Hij werd onlangs wereldkampioen in Joure. De kersverse wereldkampioen zal het opnemen tegen de kampioen van Nederland, Leonard Heemskerk uit Alphen aan den Rijn. Heemskerk, zoon van de voorzitter van de Nederlandse Solex Bond. werd derde in Joure. Een derde favoriet, Ed van der Neut, is afkomstig uit Nieuwkoop. Hij werd derde tijdens het kampioenschap van Nederland. De wedstrijden in Voorhout be ginnen vanavond om acht uur. len door estaan ka ars, kleu -17.00, volgens idig hoo illngen: v i klnderer ndig hooi van kinc jlkunde ei Woubrugge op zater- >-15 15 ul sept. 31 de Burger- bezoek een Tuinavond hield, Extra bee L.C. met een corres- 15 3020 nt er^y- »*n de met 8 30 u U ies en ïampions feeër- EGISTRAl?rlichten tuin, welwil- irnbrugste^eschikbaar gesteld door il 254810 Loth, heeft onder ielr,oonan belangstelling van de ier burgerij gisteravond IINATIE Iropaganaa-tuina vond LEIDEN. Ben Bijz.Vrijw. Land- t/rn vr. te» en je Burgerwacht ,t 0 30. de autoriteiten per HTSWlNKtd schip, begeleid door bureau, I ke marschen van de l3077»5: fa en tambours der Ma- °(jJ)a1S8 30 het terrein bereikt lingenrechheette de Burge- 20.30, afd r alle aanwezigen wel- ladat gezamenlijk het KS? een ™us. gangen was, s Veriroui.de Lt.Boulogne, secr. baar. TewNat.Landstorm. Spr. 1 teiefoo» een ernstig woord van „r. "ng tot allen om pal 50 Leider voor de handhaving Alphen rfoe en rust. Spr.vroeg oigens afsf wat men er van denkt - EN fier dagen in Amster- luipverienl lcjer gr0ote belangstel- VoorschotjH monument is ont- ide. Tel. 07voor den grootsten DSLiEDEMist (Domela Nieuwen- tei. 1431T.P.), welke Nederland ur®n 3 nde. In heel het land BORGING !'end verzet voorbe- jlng Leid»1 heel het land staan ejaarden ook de 70.000 land- gezinsvera s gereed om troon en Du en 13 B verdedigen- »Is het echter genoeg dat die man nen er zijn, dat die wapenen gereed liggen? Slechts door het oog te slaan op den bron van alle gezag, zullen de landstormers een middel in dienst van gezag kunnen zijn". Nadat de Mandolineclub op gevoelige wijze eenige num mers ten gehoore had ge bracht, sprak Kap.Snijders namens aen Inspecteur der Burgerwachten. Spr.richtte zich voornamelijk tegen de revolutie van den geest wel ke allerwege waarneembaar is. Met voorbeelden uit het leven zijn betoog toelichten de, toonde spr. aan hoe een burgerwacht geen schietver- eeniging is, doch een corps van getrouwen aan wie in dagen van woelingen de ver zorging der vitale behoeften en de levensmiddelenvoor ziening moet kunnen worden opgedragen. Het plaatselijk fanfarecorps, hetwelk met eenige vroolijke marschen de stemming er goed ingebracht had, maakte toen plaats voor de tambours en pijpers der Marine. Nu eens fijn, dan weer krachtig klonken de signalen, roffels en melodieën door de met Bengaals vuur beschenen hooge oude boomen. Nadat de Res.le Lnt.Landré met eenige welgeslaagde gooc- heiexperimenten de aanwe zigen aangenaam had bezig gehouden, richtte Kapelaan Sondaal uit Alphen a.d.Rijn in een gloedvolle rede een krachtig woord van opwek king tot de aanwezigen. Ook op dezen met overtuigings kracht uitgesproken rede volgde luid applaus. Tot slot bracht de Zangvereeniging op zeer toegejuichte wijze nog eenige nummers ten ge hoore, waarmede de zeer ge slaagde avond besloten werd. Zeer voldaan keerde een ie der huiswaarts, terwijl thans ook in Woubrugge een ven del der Burgerwacht werd opgericht met aanvankelijk 10 leden". „De gemeenteraad van Heer len heeft wel een ruimere vergaderzaal noodig. Men oordeele: De heer J.v.d.Ven moest over een tafel zijn plaats bereiken. De heer Fis- scher moest onder een tafel doorkruipen om zijn plaats te verlaten. De heer Mighorst moest over banken loopend de raadzaal verlaten en wet houder De Vries ging ook al onder de tafel door zijn plaats achter de bestuurstafel op zoeken". „Naar verluidt heeft men aan de speelbank in de Fransche Rivièra-badplaats Juan-les- Pins de ontdekking gedaan, dat de hypnose gebruikt wordt om bedrog te plegen. De leider der speelbank be merkte, dat eenige vrouwen den laatsten tijd groote be dragen wonnen bij het bacca rat. Het bestuur wijst erop, dat de toegepaste hypnose- methode in staat zou zijn elke speelbank in .Frankrijk te doen springen. Men ver moedt, dat een groep hypno tiseurs de vrouwen naar de speeltafel stuurt. De hypnoti seurs bevinden zich als arge- looze toeschouwers rond de speeltafel en controleeren onopgemerkt de kaarten van alle spelers. Zoodoende zijn zij in staat het spel der vrou welijke partners door hypno tische suggestie in de door hen gewilde richting te lei den". „In onzen geëmancipeerden tijd van hoogopgegeven femi nisme, nu nog meer dan ooit tevoren wordt de aandacht gevestigd op die mannelijke eigenschappen, welke de vrouw nu eenmaal niet gege ven zijn om van den man na te apen. Op de allereerste plaats behoort hier wel toe de baardgroei", aldus de L.C. die zich afvroeg: „Komt de baard weer in de mode?" Bij een terugblik in de men selijke geschiedenis worden zelfs vrouwen met baarden en haarwildgroei gesigna leerd, maar in elk geval heeft de baard veel ups and downs beleefd. Soms werd de baard groei gestimuleerd tot mode, en soms werd het dragen van een baard gewoon verboden, of moest er belasting voor worden betaald. „Een mogelijke bestrijder van de baardmode blijkt ook heden nog de fiscus. Zoo heeft de vereeniging van zelfstandige friseurs in Frankfurt a.d.Oder uit gere kend bij hoofde van haren penningmeester, dat een be lasting op den verkoop van veiligheidsscheermesjes zou oploopen tot een rijksinkom stenvermeerdering van ruim 30 millioen mark, wanneer voor ieder aangekocht Geëmancipeerd? Dan ook de problemen van de haargroei. scheermesje de somma van 5 pfennig betaald werd. Dat wil dus zeggen, dat er in het Duitsche Rijk per jaar gemid deld 600.000.000 scheermesjes worden verkocht. Wanneer we mogen aanne men dat een normaal indivi du zich tienmaal scheren kan met één veiligheidsmesje, en wanneer we vervolgens mo gen aannemen, dat de gemid delde Duitscher een normaal individu is, beteekent dit, dat er jaarlijks 6.000.000.000 (zeg ge zes milliard) maal een Duitsch individu zich van zijn baardhaar bevrijdt door middel van een veiligheid sapparaat. Een gewoon vol jaar schijnt niet meer dan 31.286.000 seconden te tellen, zoodat per seconde bijna 20 Duitschers zich scheren met een veiligheidsmesje. Terwijl gij dit leest, zijn bijna 240 Duitschers eigenhandig met een veiligheidsscheermesje geschoren... REGIOJOURNAAL Kaas Kaasmakers uit Oud Ade en Zoeterwoude hebben deze week goede resultaten behaald op de jaarlijkse keuring in Bodegraven De kaaskeuring in Bode graven is een onderdeel van de feestmarkt die grote bekendheid geniet. Het aanbod van boerenkaas is groot. De keurmeesters moesten 84 kazen aan een kritisch oordeel onderwer pen. Uitslag: Leidse Kaas: 1. Fa. J. Versteegen. Zoe terwoude. 92 punten. 2. Fa. J. Versteegen. Zoeterwou de. 91 punten. Goudse Lunchkaas: 1. Ellen van der Poel. Oud Ade. 90 pun ten. 2. J.Th van der Geest. Oud Ade. 89 punten. 3. Mw. Paardekooper. Zoeter woude. 89 punten. Goudse kaas (onder 12 kg): 1. N P. Captein. Zoeterwoude. 93 punten. 2. G. van Dorp. Al phen a/d Rijn. 92 punten. 3. Mw Koot-van Swieten. Koudekerk. 92 punten. Goudse kaas (boven 12 kg): 1. Mw. J. van der Geest van der Burg. Oud Ade. 98 punten. 2. L. van der Poel. Rijpwetering. 95 punten. 3. N P. Captein. Zoeterwoude. 93 punten. Fancy fair De Zoeterwoudse drum fanfare VIOS houdt van daag en morgen een fancy fair in het Muziekcentrum aan de Schenkelweg. Het is de 22ste editie van het jaar lijkse festijn. Nieuw dit jaar is de verkiezing van miss/ mister VIOS. De man of vrouw die aan het einde van de fancy fair de mees te rozen heeft verzameld mag een jaar lang de VlOS-titel dragen. De ope ningstijden zijn: vanavond van zeven tot elf uur en zondagmiddag van twaalf tot zeven uur Het lichtna- menspel is altijd een publiekstrekker bij VIOS. Ook nu weer zal het spel een dominante plaats inne men in het Muziekcen trum. Ook de rommel markt is voor velen een ge liefde plaats. Drumfanfare VIOS richt zich zondag speciaal op de jeugd van 4 tot en met 12 jaar De jon gens en meisjes kunnen gratis meedoen aan de kin derbingo en ook kunnen ze zich laten schminken Madonna Jongerencentrum Madonna aan de Olympia weg in Al phen aan den Rijn staat vandaag geheel in het te ken van het 20-jarig be staan. Vanmiddag om kwart over drie houdt voorzitter van de Stichting Jongerencentrum Madon na. J. Hillenius, een toe spraak. Een kwartier later volgt 'The dame average experience' met als gasten een aantal prominente en markante Alphenaren Om half vijf volgt een infor meel samenzijn, 's Avonds om elf uur begint een groot openingsfeest met een op treden van de ska-party band 'Let's Quit'. 'QouAant ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1991 tiderzoeksbureau licht seiganisatie Ter Aar door ;a(AAR - ME De organisatie van de gemeentesecretarie van Ter -ordt onderzocht. Het onderzoek spitst zich toe op vier i: de beleidsvorming, de organisatie, het werkproces en j beidsklimaat. Het onderzoek wordt verricht door het Cen- 3 ftdviesburo ODRP van de vereniging van Nederlandse ge il en. De gemeenteraad heeft hiervoor donderdag 37.000 gul- 0 «schikbaar gesteld. Alleen het PAK stemde tegen. E. (PAK): „Hou dit geld maar in de zak. Kijk eerst maar je andere gemeenten hun zaken organiseren. Er is hier tbrek aan saamhorigheid en ik heb het gevoel dat het niet personeel gezocht moet worden, maar bij de leiding. Het j 1 weggooien. Het personeel zelf heeft over dit voorstel 2 inspraak gehad en is daar nogal boos over". E. Egberts 'a „Dit is een goede zaak. Het is goed voor de mensen zelf en j) oor het bestuursapparaat". E. van der Laan (VVD): „Ik voor. Ook al zal het misschien pijnlijke conclusies opleve- ?'.?.°5>oet Je zo n onderzoek niet schuwen". NIEUWE WETERING Een deel van de Noordveen- weg in Nieuwe Wetering wordt voor twee ton door de gemeente opgeknapt. Er komt een parkeer- en groenvoorziening. De huidi ge met stelcon platen bekle de dam bij basisschool De Regenboog wordt vervangen door een fraaie voetgangers brug. Het plan kan worden uitgevoerd nu de gemeente na lange tijd overeenstemming heeft bereikt met de bewoner van Noordveen- weg 14 over de aankoop van de woning. Eerder al werden twee andere woningen aan dezelfde kant van de Noordveenweg door de gemeente aangekocht. Deze huizen zijn inmiddels gesloopt. Met de sloop van de derde wo ning nabij de sluis in Nieuwe Wetering ontstaat een open ruim te, die bestemd wordt voor par keer- en groenvoorziening. Te vens wordt een deel van de ringsloot uitgebaggerd, namelijk het stuk tussen de brug in de Re- genboogweg en de sluis. Dit om stankoverlast in de toekomst te vermijden. Ook wordt de oude sluis opgeknapt. Dit werk bestaat uit het repareren en opnieuw voegen van het metselwerk van de sluismuren voor zover ze thans zichtbaar zijn. Hiervoor zal de ringsloot plaatselijk moeten worden drooggezet. Onderzocht wordt nog of de sluis volledig kan worden gerestau reerd. Het waterschap De Veen- en Geestlanden wil daar even tueel een bijdrage voor beschik baar stellen, op voorwaarde dat de sluis weer een funktie krijgt voor het verbeteren van de wate- rinlaat van de ringvaart naar de ringsloot. Ter plaatse zou een overdraagplaats voor kano's en dergelijke kunnen worden gerea liseerd. Langs het fietspad langs de rings loot worden bomen geplant. Het fietspad krijgt twee aansluitingen op de Noordveenweg. De par- keerstrook langs de weg wordt iets ruimer gemaakt dan gebrui kelijk. Dit is speciaal voor ouders die kinderen ophalen uit school. Carpoolplaatsen langs rijksweg HAARLEMMERMEER Carpoolers kunnen vanaf maandag hun auto's parkeren op parkeerplaatsen bij twee afritten van rijksweg A44. De poolplaatsen zijn ingericht bij de afritten naar Abbenes/Kaag-Dorp en Oude Wetering/Lisse. Volgens rijkswaterstaat parke ren carpoolers op beide locaties al geruime tijd hun auto in de berm. Omdat dit geregeld leidde tot ver- keersonveilige situaties is rijkswaterstaat ertoe over gegaan de poolplaatsen in aan te leggen. Op de par keerplaats bij de afrit Abbenes is ruimte voor twintig wagens, bij de afrit naar Lisse is plaats voor vijftien Onlangs maakte ook de gemeente Sassenheim bekend een carpoolplaats in de buurt van de A44 aan te zul len leggen. Deze parkeerplaats, die ruimte zal bieden aan ruim zestig wagens, komt bij de Oosthaven.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11