lenne staat model oor zelfvertrouwen Federatie schorst atleten SPORT Embricqs versterkt basketbalsters BVV t Prijsvraagwinnaars in het zonnetje Alleen Ajax krijgt politie in Europa Cup Van Moorsel onstuitbaar Amsterdam Marathon in heel nieuwe jas tSomatU VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1991 inflict in de j/Ujartbond 'A De biljartbond ligt over- met de belangenvereniging de nationale driebandentop •PS/tevens organisator van het irs-toernooi in Breda) en an- «irn. In die ambiance moet Dick uur) ers zijn eindzege van vorig jaar te prolongeren. De problemen het toernooi in Breda dateren an enige tijd geleden, toen de I de toezegging de organisatie de Masters over te laten aan de 4980 |ngenvereniging van de drieban- introk. Reden van die handels- is volgens voorzitter Coolegem reigering van de belangen vere ng toe te treden tot de nationale Advocaten trachten nu de 10670 lemen op te lossen. Toch kans op VVY-PSV ZEIST De KNVB heeft goede hoop dat de wed strijd tussen VVV en PSV, op zaterdag 21 september aanstaande in Venlo, toch kan doorgaan. In eerste instantie is het duel verbo den. De clubs kwamen vervolgens overeen de ontmoeting om te draaien. De KNVB ging echter niet akkoord met Eindhoven als plaats van handeling. De voetbalbond deed wel een beroep op de burger meester van Venlo de zaak in heroverweging te nemen. Deze besloot dat te doen. Misoetin voorspelde wereldturnkampioen INDIANAPOLIS Twee jaar geleden bij de we reldtitelstrijd turnen in Stuttgart was Grigori Mi soetin nauwelijks te troosten op het moment dat hij vernam reserve te zijn. Coach Leonid Arkajev voorspelde de toen acht tien-jarige turner, dat hij in 1991 de nieuwe we reldkampioen zou zijn. Gisteravond kwam in In dianapolis de voorspelling uit. De hoogblonde turner uit Loegansk voerde de Sovjetrussische troika aan, die alle eremetaal ver overde. Achter Misoetin werden Vitali Tsjerbo en Valeri Ljoekin tweede en derde. De Sovjetunie, dinsdag al winnaar van de landen- wedstrijd, herhaalde daarmee het succes van vier jaar geleden in Rotterdam, waar de allroundfina le ook drie Russische medaillewinnaars oplever de. Onderzoek naar molestatie van scheidsrechter HILVERSUM De gemeentepolitie Hil versum is een onderzoek gestart naar de molestatie van een KNVB-scheidsrech- ter, op dinsdagavond tijdens een zaalvoet balwedstrijd. De vijftig-jarige Hilversum mer leidde in sporthal Terkelanden in Hilversum de wedstrijd tussen Gooiland 7 en Media Eagles. Nadat de arbiter door opmerkingen van de coach van Media Eagles aan zijn adres, werd de Hilversummer in de kleedkamer van deze club door spelers en supporters in elkaar geslagen. Volgens de politie liep de scheidsrechter onder meer een gebro ken onderkaak en een dubbele boven- kaakfractuur op. De leidsman werd giste ren geopereerd. Er zijn nog geen arresta ties verricht, aldus een politiewoordvoer- Politie in Italië moet harder optreden tegen voetbalvandalisme ROME De Italiaanse politie zal harder gaan optreden tegen voetbalvandalisme. Dat is het resultaat van het gisteren gevoerde overleg tus sen de voetbalbestuurders en het ministerie van binnenlandse zaken. De start van de voetbal competitie is opnieuw gepaard gegaan met he vige rellen tussen groepen van supporters. De vergadering, bijgewoond door hoge politie functionarissen, koos voor de opzet te voorko men dat kwaadwillende toeschouwers nog lan ger toegang tot het stadion krijgen. Bovendien wil Matarrese de televisie-stations verzoeken beelden over het geweld rond het veld niet lan ger uit te zenden. Daarnaast wil hij op de buis geen lange discussies meer over omstreden ar bitrale beslissingen. Die werken volgens hem rellen in de hand. In de eerste twee competitie ronden van het Italiaanse seizoen zijn reeds 86 mensen, onder wie 62 agenten, gewond geraakt. Interesse voor Zeelenberg ASSEN Japanse fabrieksstallen azen op motorcou reur Wilco Zeelenberg. Met op de eerste rij het Luc ky Strike Suzuki-team. Sponsorships manager Ron Reinders van British American Tobacco Nederland heeft een eerste oriënterende gesprek gevoerd met Zeelenberg en kondigde gisteren aan dat er op korte termijn een tweede gespreksronde komt. „Zeelen berg staat hoog op ons lijstje. Als er binnen het team in de 250cc een plaatsje vrijkomt is Wilco een van de eerste gegadigden," onthulde Ron Reinders. Manager Jan Huberts van Wilco Zeelenberg wacht intussen rustig af. „Er zijn zoveel andere mogelijkheden voor Wilco, maar zolang ik van Honda geen uitsluitsel heb nemen we geen beslissing. Ik heb echter sterk de indruk dat Honda met Wilco verder wil. Ze zitten met Carlos Cardus in hun maag. Die heeft geen pr- waarde. Hij kijkt chagrijnig en iedereen loopt bij hem weg. Na de laatste Grand Prix in M^eisië wordt er gepraat. Het maakt me niet uit waar Wilco voor gaat rijden als het maar ergens is waar hij de kans heeft naar de 500cc over te stappen". MBURG Nog geen geleden keek vol- laller Edwin Benne bij mislukte actie naar grote tenen. Een ras- 'elaar. Maar in elke na de EK-opening Italië werden de en minder en ging het ]d verder omhoog, ne straalde gisteren h Frankrijk (3-0) ver wen uit. Hij hoopt op herkansing tegen de irri in de finale. „Het jd dat de Italianen op plaats worden gezet". eerst komen de Russen, n minstens zo belangrijk ls een finale. Een zege Sovjetunie in de halve trijd, morgen in Berlijn, tent vrijwel zeker kwali- e voor de Olympische in. Want niemand gelooft, ve een enkele chauvinis- Duitser misschien, dat astland dat de makke- groep trof morgen in ;utschlandhalle van Italië De Europees kampioen, nummer twee in het ge- talie de titel wint, mag Barcelona scoach Harry Brokking noemde Duitsland niet eens, op de vraag hoe hij de krachts verhoudingen tijdens het toer nooi inschat. Italië één, daar onder een groepje met Neder land, de Sovjetunie en Joego slavië. „En Duitsland?", vroeg een journaliste ongerust. Brok king ontweek de vraag, zei di plomatiek dat hij voorlopig al leen aan de Russen denkt. Net als Benne staat Brokking model voor het toegenomen Nederlandse zelfvertrouwen: „We richten ons totaal op de halve finale. We willen mini maal de tweede plaats achter Italië bereiken, omdat we dan geplaatst zijn voor de Spelen. Dat was het doel van het toer nooi. De finale op zich is een ander verhaal, want natuurlijk laat je geen Europese titel schieten als je de kans krijgt die te pakken. Het niveau van de Italianen is niet te hoog voor ons. Tenminste, dat den ken we zelf. De uitslag van af gelopen zaterdag (0-3) gaf een scheve verhouding te zien". Incident De mislukte opening van het toernooi is blijkbaar vergeten. Een incident, vindt Benne. Het is nu eenmaal niet mogelijk een heel toernooi in topvorm te spelen. Is het geen positief teken, dat Nederland tegen woordig kan winnen als de kwaliteit van het spel niet overhoudt? Trouwens in de laatste groepsduels kon ener gie worden gespaard voor de slotfase. De Fransen, die Nederland af gelopen woensdag een dienst bewezen door van concurrent Bulgarije te winnen, werden met overweldigende over macht terug de kleedkamer in geslagen. In een uur en vijf minuten was het 15-4 15-1 en 15-6. Sinds augustus 1990, toen Nederland tijdens de Goodwill Games voor het eerst in de huidige samenstelling acteer de, zijn de Fransen alle negen keer verslagen. Zeven maal met 3-0, een keer met 3-1, op de Goodwill Games zelf was het 3-2. Duidelijke cijfers. Ne derland, vooral Held en Van der Horst, serveerde sterk, blokkeerde dertien punten, zag vrijwel alle combinaties lukken. Een klein uur na de wedstrijd waren de Nederlanders ver dwenen naar hun hotel. Met een na de verplichte babbels met de pers. Het Hollandse ge drag is anders dan dat van bij voorbeeld de Italianen. Die spoeden zich na elk duel naar de bierkraan, waar ze een groot glas Duits vocht weg werken. Strikte ploegdiscipli- Henk-Jan Held (nr. 3) springt op voor een smash na een set-up van Avital Selinger (nr. 9). Neder land won gisteren tijdens het Europees kampioenschap met 3-0 van Frankrijk. foto: dpa ne en uiterste concentratie zijn goed voor de ploegen, die zich nog niet voor Barcelona heb ben geplaatst. De wereldkam pioenen zijn arrivé en laten dat weten. De Nederlanders sluiten zich veel meer af. Ed win Benne: „Als je verliest, moet je zo snel mogelijk klaar zijn voor de volgende wed strijd Maar dat geldt ook voor wanneer je wint. Feestvieren gaat ten koste van de tijd". En van de rust, die Benne no dig heeft. Hij is terug als op- vanger van de vijandelijke op slag, nadat een gedeelte van zijn werk een tijdje werd over genomen door Klok. Tegen Frankrijk had hij last van de rechterknie. Telkens als hij het gewricht moet buigen, (bij de passing dus) voelt hij pijn. Een gevolg van een botsing met de Braziliaan Pampa tij dens de World League. Rust zou helpen, maar de vakantie van de ploeg begint pas na het EK. Voetbal In de Oekraïne wil men met ingang van het sei zoen '92/'93 een zelfstandige voetbalcompetitie starten. Voetbal Een week voor de eerste ronde van de drie Euro pese bekertoernooien heeft Torpedo Moskou trainer Va lentin Ivanov ontslagen. Het ontslag was een gevolg van de wens van de spelersgroep. VOORBURG Festo BW heeft een belangrij ke versterking aangetrok ken voor de in de eredivi sie uitkomende vrouwen- ploeg. De 23-jarige inter national Sandra van Em bricqs zette gisteravond haar handtekening onder een verbintenis, die haar voor één seizoen aan de Voorburgse club bindt. De 1.87 meter lange Van Em- briqs speelde vier jaar lang in de Verenigde Staten. Gedu rende die periode kon de mo menteel in Soest woonachtige basketbalster op een vaste ba sisplaats rekenen bij het ver maarde universiteitsteam van UCLA. Trainer Lace Strong reageerde dan ook opgetogen op de komst van de op vele posities inzetbare Van Em bricqs. „Zij is de tiende speel ster die wij zochten. Uiteraard kan zij het eredivisieniveau aan, maar belangrijker vind ik dat ik haar ken. Met Sandra weet ik wat voor vlees ik in de kuip heb en dat ze goed in de ploeg past. Dat moet bij een Amerikaanse speelster altijd nog blijken". Van Embricqs had zelf een voorkeur voor het buitenland. ..Het liefst was ik naar Italië of Spanje gegaan", verklaarde ze. „Maar dat bleek niet mogelijk, omdat ik pas in juli uit Ameri ka terug kwam en bovendien was de concurrentie van speel sters uit andere landen daar groot. Ik wil sportief gezien het maximale eruit halen en dus bleven alleen de kampi oenskandidaten Den Helder en BW over. Ik ben door trainer Meindert van Veen van Den Helder wel benaderd, maar Festo trok mij meer. Daarom heb ik vorige week contact gezocht met 'Lace Strong", aldus Van Embricqs die destijds naar UCLA ver trok, nadat zij bij het Amster damse Canadians een landsti tel had gepakt. Lovey verrast bij golfstrijd GANTON Stéphane Lovey heeft zich bij het Brits Amateur kampioenschap golf geplaatst bij de laatste 32. De Amsterdamse student won in de eerste matchplay ronde met 3 en 2 van de sterker geachte John Ambridge, die na de eerste dag van het kwalificatie-toernooi nog de leiding had. 230.00 137,00 Velzen niet r welkom bij ^/Dordrecht '90 HAAG Peter van Vel- i niet langer welkom bij 'Dordrecht '90. Toen de 90 ooient-trainer zich gisteren en week ziekte weer Ie aan de Krommedijk hem te verstaan gege- dat hij voor onbepaalde geschorst. Penningmees- ieert Jansen liet weten ïgen hem een arbitrage- aanhangig is gemaakt. Velzen heeft zich daarop eje Molenaar gewend met jerzoek of deze advocaat elangen wil behartigen, indere Avocaat, namelijk staat aan de voet van het Deze vertrok als trainer bij SVV/Dor sen conflict met tter Kees den Braven, 'ervolgens Hans Verèl :1de. Van Velzen, die de fusie twee en een half issistent-trainer bij SVV itond aan de zijde van SVV/Dordrecht Van Velzen voorgesteld If jaarsalaris uit te beta- 'it voorstel had de club malige spits al eerder SPORT OP TV ind 3, 20.55 uur: Studio Sport. Ivo van Damme Memorial, m Studio Sport Journaal. 20.00 uur: Atletiek, Ivo van Memorial. 19.00 uur: WK turnen, 21.00 letiek, Ivo van Damme Memo- nd 1, 23.25 uur: Sportschau. nd 2, 22.45 uur: Die Sport-Re- met onder meer Bundesliga- LONDEN De Internationa le Amateur Atletiek Federatie (IAAF) heeft twee Oosteuro- pese hoogspringsters voor twee jaar geschorst wegens het ge bruik van dope. In de urine van de Sovjetrussische Jelena Rodina werden bij controles tijdens de finale van de Euro pa Cup in Frankfurt (30 juni) en de Grand Prix-wedstrijd in Rome (17 juli) sporen van het verboden middel nandrolon ontdekt. De Joegoslavische Biljana Petrovic kan na haar positieve plas in Rome het be drijven van topsport eveneens voor twee jaar vergeten. In haar urinestalen troffen de on derzoekers sporen van amfeta- De Duitse wetenschapper Pro fessor Rüdiger Hacker uit Leipzig heeft een inventarisa tie over het gebruik verboden stimulerende middelen in de vroegere DDR in handen ge speeld van het persbureau DPA. Volgens het document van Hacker getiteld: „Inzet van ondersteunende middelen in de prestatiesport van de vroe gere DDR", omvatte de kring van personen, die direct of in direct met doping van doen had, duizend tot vijftienhon derd personen. Sleutelfiguur was de vroegere voorzitter van de Duitse Turn en Sportbond van de DDR Manfred Ewald. Turinabol Inmiddels heeft ook een atlete zelf toegegeven dope te heb ben gebruikt. De Berlijnse lan- geafstandloopster Uta Pippig bekende in een interview met een Duits weekblad, dat haar toenmalige trainer Friedrich Janke haar in het begin van haar carriere met het oog op „betere prestaties" aan het mannelijke geslachtshormoon Turinabol had geholpen. Toen haar spieren steeds meer op speelden, zou zij het „duivelse spul" hebben afgezworen. In Duitsland is voor sporters, die zich voor 1 januari van dit jaar schuldig maakten aan do- ping-praktijken een general pardon afgekondigd. Deze kwijtschelding betreft niet trainers en medische staf. De Noorse bond heeft intussen de kogelstoter Georg Anders- en, tweede bij het wereldkam pioenschap, voor twee maan den geschorst. Zowel in eerste instantie als bij de contra ex pertise werd in zijn urine spo ren van het anabole steroid metenolongevonden. De prijswinnaars verzameld. Tweede van links staat Gerrit Solleveld. foto: sonja bestebroer Idoor dick dijkhuizen 1.2 *aties sen de vaste ernar tgeeri Iging 1. hannel, 20.00 uur: Prime 00.35 uur: Tennis. 1, 22.20 uur: Motorsport. 18.00 uur: Sport. lort, 18.00 uur: Sport. RIJSWIJK De échte ken ners van de wielersport had den zich gisteravond in het ge bouw van Sijthoff Pers verza meld om de prijzen in ont vangst te nemen die waren verdiend bij de door onze krant uitgeschreven prijsvraag tijdens de Tour de France. De prijzèn werden uitgereikt door Gerrit Solleveld, coureur uit de ploeg van Jan Raas, die een paar jaar geleden de rode trui in de Tour veroverde. Was het uitreiken van de prij zen een fluitje van een cent voor Solleveld, met het beant woorden van de vragen van de prijswinnaars groeide de Westlander gaandeweg de avond in zijn rol. Nadat hij de eerste prijs, een personal com puter, had overhandigd aan Roy Tawaris die met 661 pun ten winnaar was geworden, kon het vragenvuur van de prijswinnaars beginnen. Zo werd Solleveld gevraagd of hij niet vond, dat het elk jaar gevaarlijker wordt wanneer een groot peloton in een mas sasprint moet beslissen wie de winnaar wordt. „Dat wordt het zeker", zei de renner uit De Lier, „daarom eindig ik ook meestal achterin". En of het niet hinderlijk is dat al die mensen midden op de weg staan tijdens een beklimming van een berg. „Daar weet ik niets van", aldus Solleveld. Als het zover is dat ik eindelijk bij die berg ben, zijn de toeschou wers meestal al weg". Of het niet zou kunnen zijn dat de problemen met de ploeg van PDM tijdens de laatste Tour de France ook zich ook bij Buckler, de ploeg van Sol leveld, zich kunnen voordoen, luidde een andere vraag. Sol leveld dacht er even over na en na een aarzeling: „Ik denk het niet. We werken nu al ja ren met een medische staf die er hetzelfde uitziet. Die we van haver tot gort kennen. Het is t echt niet zo, dat er op een gegeven moment een dok ter et een injectienaald zomaar naar met toestapt en mij be veelt mijn arm bloot te maken om te kunnen spuiten. Daar ben ik altijd nog zelf bij. Dan zeg ik liever: zet die naald maar in je eigen arm en ga morgen maar op de fiets zit- SPORTWERELD Badminton Morten Frost, die eerder dit jaar na zijn ver lies in de eerste ronde bij het wereldkampioenschap bad minton aankondigde te stop pen, heeft gezegd te zullen spelen bij de Open Deense kampioenschappen. Boksen De Nederlandse bokser Diaz heeft bij het toer nooi om de Intercup in Schriesheim in het vederge wicht gewonnen van Sabuni. Hij versloeg de Zweed op pun- Honkbal Drie werpers van de Atlanta Braves hebben te gen San Diego Padres (1-0) ge zorgd voor de eerste gecombi neerde no-hitter in de Natio nal League. De slagmensen van de Padres hadden geen zicht op de ballen van Kent Mercker, Mark Wohlers en Alejandro Pena. Het was de zevende no-hitter uit de ge schiedenis van de Major Lea gue. AMSTERDAM Naar schatting minstens 10.000 aanhan gers van Ajax reizen aanstaande woensdag af naar Dtls- seldorf om de terugkeer van hun club in de Europa Cup bij te wonen. In de voorverkoop gingen in Amsterdam tot vandaag ruim 7000 kaarten over de toonbank. Ajax, dat begint met een „thuiswedstrijd" tegen het Zweedse Örebrö, is door de UEFA veroordeeld tot het spelen van drie wedstrijden in een stadion dat minimaal honderd ki lometer van Amsterdam verwijderd is. Alleen Ajax krijgt volgende week Nederlandse politie mee naar het buitenland om de supporters in toom te houden. De overige Nederlandse clubs die Europees voetbal spelen, moeten het zon der politie-begeleiding stellen omdat bij hun wedstrijden de kans op problemen met voetbalfans vrijwel nihil is. Ajax keert aanstaande woensdag na een gedwongen afwezigheid van één seizoen terug in het Europese voetbalcircuit. Als uit vloeisel van het beruchte staaf incident twee jaar'geleden tegen Austria Wien moet Ajax de eerste drie thuiswedstrijden echter wel ver buiten Amsterdam spelen. Uiteindelijk viel de keuze op Düsseldorf, omdat de verbindingen met die Duitse stad uitste kend zijn en omdat het stadion 68.000 toeschouwers binnen de poorten kan hebben. KOERSEN j haag Onze tips voor notee oersen van Groningen dwori en aanvang 15.30 uur) end v 1 als volgt: 1. Sweetlife Hanover, 2. Jo- ia Kosmos, 3 Evelyn (4-5-8) 1. Egnann Dear, 2. Flair Bos- Friso Pride (6-5-9). aVOI 3:1. Charitable, 2. Darling Bos- inds V Bulhem Topfok (8-1-6). s: 1. Fabido W, 2. Farja Frisia- paren arly Nobo <6"1"2> garen rs. L Boy s 2 Carliewis Ju_ ouden Comtesse (7-2-4). waar s: l. Farao Kievitshof, 2 Ekisa- ?r, 3. Enrieke B (6-3-1). 1. Esa's Pride, 2. Edycair S, J"go Supreme (5-8-3). O® n: 1. Vicky Victorious, 2. Con- orde I idrika, 3. Bennie Confianza (2- steren :venef s-otïï?*ï tio-M 3 r op yf VALKENBURG Wereldkampioene Leontien van Moorsel heeft ook de achtste etappe van de Ronde van de Europese Ge meenschap voor vrouwen op haar naam gebracht. Het was haar vijfde ritzege. De wereldkampioene was het snelst in de eind sprint van de rit over 72 1/2 km van Stavelot naar Valkenburg. Zij verdiende daarmee opnieuw acht seconden ten opzichte van Astrid Schop, die nog steeds de leiding heeft in het algemeen klassement. Voor de eerste keer sinds zijn sensationele val in de slotetappe van de Ronde van Frankrijk heeft Djamolidini Ab- doesjaparov weer een etappe gewonnen. De sprintrevelatie uit de Sovjetunie bewees in de slotetappe, waarin Gert Jan Theu- nisse ten val kwam, van de Ronde van Catalonië weer de oude te zijn bij een massale aankomst. Als verwacht kwam de eindze ge van Miguel Indurain niet meer in gevaar. Het was het zoveel ste succes van de Spanjaard dit seizoen. Eerder won hij de Tour de France, werd hij tweede in de Vuelta en behaalde hij brons op de wereldtitelstrijd in Stuttgart. Maarten Ducrot stopt. De 33-jarige renner heeft dat ploegleider Cees Priem officieel meegedeeld. Ducrot presteerde dit jaar slecht en ging steeds meer twijfelen aan de zin van zijn bestaan als beroepsrenner. Hij gaat in op een aanbieding van één van zijn oude professoren om bij diens adviesbureau aan de slag te gaan. Voor Harry Rozendal is geen plaats bij PDM. Die medede ling kreeg de renner gistermiddag toen hij telefonisch contact zocht met manager Manfred Krikke. Rozendal kiest voor een maatschappelijke loopbaan. SPORTUITSLAGEN BILJARTEN Breda. Maalera driebanden, eerele ronde: Groep A: Burgman-Gleskens 2-1 (14-15 15- 13 15-5), Van Kuyk-Van Cromvolrl 3-0 (15-3 15-11 15-6) Groep B: Broeders-De Kleine 2-1 (15-13 8-15 15-11), Arnouts-Jaspers 2-1 (15-6 15-4 9-15). Groep C: Havermans-Bel- derbos 3-0 (7-15 7-15 7-15), Van der Smis sen-De Wilde 2-1 (15-11 15-6 6-15). Groep D: Habraken-Valentijn 2-1 (15-11 15-12 14- 15). Van Brachl-Van de Looy 2-1 (15-8 4-15 Sox 8-2, Kan Twins 4-1, Baltimore Orioles-New York Yan kees 4-2, Oakland A's-Chlcago White Sox 6-5 (10 inn.), Texas Rangers-Calltornla An gels 11-9 (12 Inn), Cleveland Indians-Mil- Los Angeles Dodgers-Houston Astros 9-1. Pittsburgh Pirates-St. Louis Cardinals 3-1, New York Mets-Chlcago Cubs 4-1, San Francisco Glants-Clnclnnatl Reds 4-2. Mon treal Expos-Philadelphia Phillies 6-5 Hafemeister (Dui) Priamos 0-75.69. 2. Brll (Ned) Nobody 0-78,73. 3. Gundel (Dui) Argot 0-80,82 In ternationaal klasse S. Young riders: 1 Jo- han Phllippaerts (Bel) Fire Flash 0-76,70, 2. Marie Edgar (GBr) Everest Rapier 0-76.95. 3. Konle (Dui) Parodie 0-77.01. 4 Van Wei- den (Ned) Wellington 0-79.53, 5. Munster huis (Ned) The Vox 0-81,98 Burghley. Military CCI. «tand na eerata dag draaauur: 1 laude (VSt) Mr Maxwell 45.60. 2. Eddy Stibbe (Ned) Kilmacthomas 47.80, 3. Latta (NZI) Chief 48.00. 4 Le Cou- pil (Fra) Mariachi 49.60. 5. Nolan (GBr) Me tronome 52,60. Draverijen van Wolvega 1a koara, 2240 m: 1 Fiola Volomon (J. Eng- werda) 3 04,9 - 1.22,5, 2. Esther Quick, 3. Flexibel Frlsla Toto: winnend 2,70. plaats 1.10 1.20. koppel 2,50, trio 25,10. 2a koers, 1900 m 1 Nipe Sunbird (Mej H. Paulusma) 2 34,3 - 1.21,2. 2. Fullspeed Mac. 3. Evelyn Tornado. Toto: winnend 1,30, plaats 1,30 4.90, koppel 9,00, trio 108,40 3a koara, 1900 m: 1 Blinker Brogan (J. Bot) 2 32,0 - 1.20,0. 2 Duco van Cornjum, 3 Dear of Thl|ssen, 4. Elma Neljenrode. Toto: winnend 4,30, plaats 2,40 2,90, koppel 19,00, trio 184,00, kwartet 340,20. 4a koara, 2240 m: 1 Eric Clapton If (A. Cre- mers) 3.01,4 - 1.21,0, 2. Forward Nobo, 3. Ella Boshoeve. Toto: winnend 1,70, plaats 1,80 1,70, koppel 4,60, trio 47,20. 5a koara, 1900 m: 1. Edon Plnce (R. Krom kamp) 2.32,2 - 1.20,1, 2 Damza Caslndra. 3. Foxle Burgerqueen Niet gestart: Cha Cha Marco, Ysbrand C. Toto. winnend 2,00, kop pel 3,60, trio 11,80 6a koara, 2240 m: 1 Don Trotteur (A de Wrede) 3.01.8 - 1.21.2, 2. Boy Sneep Taxis. 3. Doortje Scimitar, 4 Dahhaam Toto: win nend 1.40. plaats 1,20 1.80. koppel 6.70. 8.90. 7a koara. 2600 m: 1. Beatrl)s (A. Suyker- buyk) 3 34.0 - 1 22.3, 2 Demetrius, 3. Broad Daylight Toto: winnend 5.90, plaats 3,00 3,10, koppel 19.70. trio 117,70. 8a koara, 2240 m: 1 Boy S (K Woudstra) 2.59,4 - 1.20.1. 2 Cees Wielinga. 3. Channa Hanover Toto winnend 3.90. plaats 2,30 2.10. koppel 7,40. trio 53,40 9a koara, 1609 m: 1. Carl Buitenzorg (Ao. de Wrede) 2 05.7 - 1.18.1. 2 Assay B. 3 Daz- rafl B. 4 Anton uit Volkel Toto: winnend 2.20, plaats 2.30 2.40. koppel 8.20, trio 40.30. kwartet 186,80 10a koara, 1900 m: 1 Dutch Dakota (Mej. K. Comello) 2.29.6 - 1.18,7, 2. Elton Prince, 3. Diego Rotary Toto: winnend 35,40. plaats 18.80 7,60. koppel 58,20, trio 202.00 WS-Spal: 3-8-7-4-4. uitbetaling 934,90. Omzat totallaator: 141.786.00 10-13, 4. Nantes 9-12. VOLLEYBAL EK volleybal, mannen: Karlsruhe, groep 1: Polen-FInland 3-2 (15-9 3-0 (16-14 15-7 15-7) Elndatand: 1 Sovjetunie 5-10 (15-1), 2. Duitsland 5-6 (11-8), 3 Polen 5-4 (10-11), 4. Finland 5-4 (9-13), 5 Zweden 5-2 (7-12), 6. Griekenland 5-2 (6-13). Hamburg, groep 2: Nederland-Frankrijk 3-0 (15-4 15-1 15-6). Joegoslavlé-Tsjechoslowa- kije 3-1 (15-13 7-15 15-10 15-6). Itallé-Bul- garije 3-2 (7-15 7-15 15-12 15-10 15-13). Eindstand 1 Italië 5-10(15-3). 2. Nederland 5-8 (12-6). 3 Bulgarije 5-4 (10-10), 4 Joego slavië 5-4 (10-11). 5. Frankrijk 5-4 (7-10), 6. Tsjechoslowakije 5-1 (0-10) WIELRENNEN Tortoaa. Ronde van Catalonië. Zevende laatate etappe. Torlosa-Tortoea: does|aparov (Sov) 166 km In 3.57.00. 2. Hermans (Ned). 3 Martinez (Spa). 4. Saltov (Sov), 5 Fondriest (lla), 6 Elliott (GBr). 7 Da Silva (Por). 8 Andrew (VSt), 9 Moreels (Bel), 10 Rodriguez (Spa) z tl. Nederlanders 12 Siemons. 19 Hanegraaf^ Delgado (Spa) 1.00. 3 Zuil Mejla (Col) 1.32, 5. Oegromi Hodge (Aus) 1.42. 7. Echav 28 Beuker a (Zwl) 1.26. >v (Sov) 1.36. 6 a (Spa) 1 52. 8 Rincon (Col) 2.20. 9 Hampsten (VSt) 2.21. 10 Murgulalday (Spa) 2 25, Nederlanders: Slemons 16.00, 112. Hermans 20.48. 117. Beuker 22.07. 132 Dekker 33.20. Valkenburg. Ronde van da Europaaa Ge meenschap voor vrouwen, achtste etappe, Stavelot-Valkenburg: 1. Van Moorsel (Ned) 72,5 km In 1.46.37, 2. Sklbby (Den) 0.02, 3. Clignet (Fra) 0.12, 4. Van de Vl|ver (Bel), 5. Rasa Polikavitsjoete (Sov), 6. Sydor (Can), 7 Heeb (Zwl), B.Werckx (Bel). 9. Zack(VSt), 10 Oerbonalte (Lit) allen zelfde tlld als Clig net Algemeen klassement: 1 Schop (Ned) 23 24 46, 2 Van Moorsel (Ned) 0 47. 3. Bo- nanomi (Ita) 1.02, 4. Marsal (Fra) 1.07, 5. Young (VSt) 1.12, 6. Sydor (Con) 1.42, 7 Heeb (Zwi) 1.46. 8 Sklbby (Int) 1.51, 9. Kol- laseva (Sov) 1.53, 10 Zberg (Zwl) 1.55. An dere Nederlandsen. 32. Dykstra 11.23. 36. De Rooy 12.04. 49 Overgaag 31 17. 53 Pe tra Grimbergen 39.37 HamiïtonECaneda Cup. halve Hnaiee: Vere nigde Staten-Finland 7-3 (2-0 1-1 4-2). Idoor ROB LANGEVELD AMSTERDAM De Amster dam Marathon die aanstaande zondag van start gaat op het hoofdstedelijke Museumplein lijkt alleen nog in naam op de voorgaande edities. Eendrachti ge samenwerking van een vijf tal Amsterdamse atletiekclubs, de gemeente en exploitant Al- recon moet de najaarsloop doen uitgroeien tot een volwaardige evenknie van de Rotterdam Marathon, die telkens in het voorjaar op de kalender staat. Zo vlak na de wereldkampi oenschappen, die voortaan elke twee jaar worden gehouden, is het bijeenschrapen van een sterk deelnemersveld echter geen sinecure. Op de vandaag in Amsterdam gepresenteerde startlijst staan ook de namen van Nederlandse topatleten, maar pas op het laatste moment zal worden be slist wie van hen als „hazen" zullen worden ingezet. WK- deelnemer Marti ten Kate en routinier Gerard Nijboer reizen overmorgen naar Amsterdam, evenals John Vermeule, Michel de Maat, Adri Hartveld en Jan van Laarhoven. Als zij niet voor de eindprijzen op jacht gaan, zullen zij bijvoorbeeld de Sovjet-kampioen Nicolai Tabak op sleeptouw nemen. Zijn land genoot Leonid Nasaedkin en de Ethiopiers Taffa, Kebede en Vadete behoren tot de deelne mers die in staat worden ge acht een tijd onder de twee uur en dertien minuten op de klok te zetten. Bij de vrouwen voert de Roemeense Elena Murgosi (2.32) het veld van favorietes aan onder meer haar landgeno te Aura Buia en de Sovjet-atle te Irena Jagodina. Ine Valentin verzorgt een deel van de natio nale inbreng. Carla Beurskens maakt na lange tijd haar ren tree; zij start voor de loop over tien kilometer. Eer Behalve de organisatie, onder voorzitterschap van Alex Kampmeijer, is ook het par koers in een hele nieuwe jas gestoken. Aalsmeer en Amstel veen werden geschrapt van de plattegrond, waardoor de naam Amsterdam Marathon nu wer kelijk eer wordt aangedaan. De lopers voelen in de hoofdstad nog slechts asfalt onder de sportschoenen en hoeven niet meer af te rekenen met kinder hoofdjes of wat dies meer zij. Daarmee komen ook met name de recreatielopers beter aan hun trekken. De organisatoren verwachten dat achter het handjevol toppers ook een klei ne 1500 liefhebbers van start

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7