voorkomt blamage Oranjeteam Rijkaard lacht om humor op spandoek Nederlandse volleybalploeg spaart energie voor finaleronde s 'lijft iolgen iki SPORT 11 >P Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! ^UlóceoirtcMit Turnsters boeken minimale winst 0 idianapolis Oranje turnsters namen gisteren in de Doiser Dome in Indianapolis afscheid van het 26e toernooi om t wereldtitels met de negentiende plaats in het landenklasse- ent. In vergelijking met het WK van twee jaar geleden in uttgart betekende het één plaatsje winst. De Nederlandse [rnsters sloten gistermiddag af met een score van 369,616 pun- n. Bij het toernooi is overigens een derde geval van mazelen Indoi gtgesteld. Het betreft een derde turnster uit Nieuw-Zeeland e evenals de twee andere deelneemsters in een ziekenhuis in av°i iarantaine wordt gehouden. Vrijwel alle deelnemers, de na (57 geboren officials en de 1700 over het algemeen jeugdige e jjwilligers zijn al zondag of maandag naar aanleiding van het 'htpnfyrval ingeënt. Verder zijn gisteren twee deelneemsters met - Jessures in het ziekenhuis opgenomen. De Finse Merja Paloma- Mac kwam bij de landing van haar paardsprong zo ongelukkig te- )esch cht dat ze e n knie-operatie moest ondergaan. De Puertori- 1 V001 anse Francine Diaz ging zo hard onderuit dat er een rugge- 'n vaH ervel verschoof. n ove ,n o het relej inklijl en Toevalstreffer rstellin -zinge ;cussk ;ië sti dse H eerd meer iitenli B. Oo rd ov me, naar 1SC Lyon. DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1991 Vierde ritzege Van Moorsel FRANCORCHAMPS Wereldkam pioene Leontien van Moorsel uit Boe kei heeft gisteren haar vierde etappe zege behaald in de Ronde van de Eu ropese Gemeenschap voor vrouwen. Na een rit over 117 kilometer van Bomal naar Francorchamps in België versloeg zij haar Franse medevlucht- ster Catherine Marsal in de sprint. Door de overwinning in de zevende etappe is Van Moorsel van de vierde naar de tweede plaats in het alge meen klassement gestegen. Landge note Astrid Schop leidt daarin nog steeds. 'Gerim' Blok bekeert zich ANKARA Ger Blok is Ger Blok niet meer. Blok, de Nederlandse voetbaltrainer die een paar geleden naar Turkije vertrok om daar zijn vak uit te oefenen, gaat te genwoordig als 'Gerim' door het leven. Blok (51) is ver liefd. De vroegere trainer van Fenerbahce, in Nederland in het verleden onder meer actief bij De Volewijckers, de KNVB en RKC, wil graag trouwen met zijn 29 jaar jonge re geliefde, Hayriye Kaplan. Maar dat gaat niet zo maar. Om die reden heeft 'Gerim' Blok zich tot de islam be keerd en zal hij zich binnenkort volgens de regels van deze godsdienst laten besnijden. De vader van de Turkse verzette zich echter heftig tegen de relatie, die daarmee zijn langste tijd leek te hebben gehad Na het overlijden van vader Kaplan kreeg Blok echter weer hoop. Gerim liet er geen gras over groeien, bekeerde zich tot de islam om alsnog met zijn geliefde te kunnen trouwen. )RTO Onder leiding van nieuwe bondscoach Carlos iieiros blijft Portugal in het oor van Nederland in groep van de voorronden van het iropees kampioenschap. Eén ikel doelpunt van midden- Ider Cesar Brito in de 22ste mut was voor 30.000 toe- juwers in Porto voldoende or de volle winst op Finland ■0). iugal: Victor Baia; Pinto, n imuel, Couto en Leal; Veloso, T li Barro, Nelo en Cesar Brito Cadete); Rui Aguas (57 eano) en Futre. üand: Huttunen; Tauriainen JVourela), Holmgren, Petaja pi iHeikkinen; Paavola, Ukko- n (73. Litmanen), Myyry en op ee irvinen; Tarkkio en Paatelai- apte ghoffArtugal-Finland 1-0 (1-0) 22. Brito 1-0, 30.000 toe- versd houwers, scheidsrechter de ve irtino (Zwi) 0 and: ook ïille 386. A iekenland i geze|alta opera geeft estijns wordt 1 in 6 4 1 1 9 14- 6 4 1 1 9 10- 6 1 3 2 5 4- 3 2 0 1 4 7- 7 0 16 1 1-ï Igië heeft gisteravond tegen jietbaldwerg Luxemburg een r te zii c^te indruk gemaakt. De van de debuterende ndscoach Paul van Himst ef in de hoofdstad van het ithertogdom steken op 2-0. doelpunten kwamen op urn van Scifo en Degryse. tgeschakelde België groep vijf van de ralificatiereeks voor het Eu- ees kampioenschap met vijf nten uit vijf wedstrijden ar de tweede plaats achter ales (4-6). ijn, zoa rermoï schildff' enige Joegos g was" redesn niet u tië bil innen ng van olgens iet rt itserland heeft in groep 2 de kwalificatieronde van Europees kampioenschap in concurrent Schotland duur verspeeld. In de de helft van het duel in bekeken door 48.000 en, gaf de koploper een irsprong van 2-0 uit han- Met een gelukkige deling I behield Schotland een 5 op het bereiken van het Itoernooi in Zweden. Voor Zwitsers scoorden Chapui- en Hermann, de Schotten rie en McCoist zorgden •r de tegentreffers. ilserland 7 4 2 1 10 (19-6) wtland 6 3 3 0 9 (10-6) ■arije 6 2 2 2 6 (10-7) menie 5 2 1 2 5 (10-6) Marino 6 0 0 6 0 (1-25) ord- drukte aansta :ht een De poli moes! lie lidö Voor ise v» inden iter s jven r hij rminst iastricl „begii i derj s, g zou irlijke njn remiei -iteit kt, kon nieuw n land roord' sarcal*,, 4 3 10 7 (6-2) 5 2 12 5 (7-5) 3 2 0 14 (4-3) 4 0 0 4 0 (2-9) ROTTERDAM Of de spelers van het Neder lands elftal zich de vooraf door Rinus Michels ont vouwde visie ten aanzien van het spelen van vriendschappelijke wed strijden uiteindelijk ook 'eigen' hadden gemaakt zal wel eeuwig een raad sel blijven. Een feit was wel dat de eerste oefen partij in dit jaar van Oran je gisteravond uitdraaide op een onvergetelijk dra ma. Het duel eindigde dank zij een toevalstreffer van Dennis Bergkamp in het slotsignaal net niet in een internationale blamage. De Amsterdammer, die de gehele tweede helft vol ledig onzichtbaar was geweest, stond op de goede plaats toen een uit de Poolse defensie weggekopte bal voor zijn voe ten belandde. De doeltreffende 'streep' (1-1) poetste wel het 'boekhoudkundige' debacle weg, maar niet de frustratie. Die na het rampzalig slechte optreden tegen de Polen nog wel even zal doorklinken in de rijen der Oranje-klanten en de naderende confrontatie in EK-verband tegen Portugal met de nodige zorg zal omrin gen. Niet vrolijker De rentree van Frank Rijk aard in de gelederen van het Nederlands elftal heeft het ge zicht van Oranje niet kunnen voorzien van een vrolijker uit drukking. Integendeel. De Michels krijgt voorwerp op hoofd EINDHOVEN Het toch al geplaagde hoofd van Ri nus Michels kreeg het gis teravond in het PSV-sta- dion nog eens extra te ver duren. In de tweede helft gooide de een of andere onverlaat vanuit de inmid dels verwarmde hoofdtri bune een voorwerp over het hek, precies boven op het hoofd van de bonds coach. Michels reageerde geschrokken, leek eerst woedend op te staan, maar bleef vervolgens kwaad zitten. Het projectiel, waarschijnlijk een ijsje, werd zonder al te veel de monstratieve gebaren on der de bank gedeponeerd. De dader werd later her kend en afgevoerd. weer in de armen gesloten 'banneling' deed ook geen vonk van enthousiasme of ge drevenheid overspringen bij zijn collega's. Sterker nog, het Nederlands elftal ploeterde dramatischer dan ooit en werkte waarschijnlijk zijn slechtste wedstrijd uit de mo derne historie af. Waarbij het er zelfs alle schijn van had dat de weer in de gelederen opge nomen Rijkaard voor oneven wichtigheid en onrust zorgde in plaats van balans en zeker heid. En het Nederlands elftal, dat sinds de mondiale van vo rig jaar toch al zo weinig glansvolle partijen liet zien, te rug leek in het 'WK-spoor'. De Polen, zelf nog kansrijk in de race voor het EK in Zwe den, waren niet naar Eindho ven gekomen om er een aan trekkelijke voorstelling van te maken voor de slechts 14.000 toeschouwers en de miljoenen televisiekijkers! De betrekke lijke nieuwe bondscoach Strej- lau had de blamage met 5-1 van vorige maand thuis tegen Frankrijk nog vers in het ge heugen. Hij liet zijn vreemde lingenlegioen daardoor tame lijk behoudend opereren, het geen niet alleen de attractie- waarde van het duel ernstig aantastte, maar tevens het Oranjeteam voor onoverkome lijke problemen plaatste. Zo kwamen bijvoorbeeld Rijkaard en Witschge bijna als vleugel verdedigers te spelen, omdat Michels een driemans-verdedi ging met Koeman, Blind en Van Aerle de piste had inge stuurd. Een positief uitgangs punt, maar mede de basis voor de malaise, want met slechts drie verdedigers en Blind en Van Aerle als 'mandekker' bij de trage, fouten makende en later gewisselde Ronald Koe man waren er bijvoorbeeld nauwelijks mogelijkheden om het gevreesde afstandschot van de libero van Barcelona in stelling te brengen. Bovendien kwam de in vorm en op schot zijnde Bergkamp in zijn favo riete rol van schaduwspits te zwemmen. Nadat de Ajacied in de eerste helft nog een paar keer scherp doorkwam en eenmaal in zeer kansrijke po sitie belandde, maar zijn te slappe schot in de handen van doelman Bako zag eindigen, viel hij na de pauze drama tisch ver terug. Zoals het hele Nederlandse elftal trouwens. De Polen, die na de rust einde lijk iets deden met de weten schap dat dit Nederlands elftal op geen enkele manier te vre- Dennis Bergkamp scoort in de laatste minuut uit een afgeslagen aanval alsnog de gelijkmaker. Szewczyk kan dat niet beletten. zen was, kropen wat meer uit de egelstelling. Om tot onthut sing van alles wat Oranje een goed hart toedroeg een aantal keren wel erg dicht bij een doelpunt te geraken. Hetgeen kort voor het einde nog ge beurde ook. Geen twee „Koeman mag zich op die po sitie een keer vergissen, maar niet twee keer", was het ver nietigende commentaar van Michels. „Hij is niet één van de snelsten. Daarom waren er twee snelle mandekkers bij hem in de buurt gezet. Nor maal gesproken is balbehande ling wel één van zijn sterke punten. Maar vanavond was dat niet het geval. Zoals meer spelers fouten maakten die je je op dit niveau niet kunt ver oorloven. Wouters bijvoor beeld liet zien dat hij over ge brek aan spelritme beschikte". Michels wilde de oefenpartij kennelijk niet helemaal tot een farce maken. Waar de Poolse bondscoach Strejlau aanstalten maakte om kort voor het einde nog een derde wisselspeler in te brengen, wenste de Nederlandse coach van die mogelijkheid geen ge bruik te maken. Hij liet het bij het vervangen Koeman en Huistra, die ook opnieuw geen potten kon breken. Zo kon ook Richard Witschge blijven staan, hoewel de nieuwe 'aan winst' van Barcelona vanaf de eerste minuut naar een wissel solliciteerde. „Als dit de ont moeting tegen Portugal had betroffen waren er andere maatregelen gevolgd", dreigde Michels achteraf. Zodat Witschge voor zijn plaats kan vrezen als hij zoals nu het ge val is bij zijn club op de bank blijft zitten. Niet heen Om Rijkaard kan Michels ook volgende maand natuurlijk niet heen. Hoewel de 'Mila- nees' gisteravond aandoenlijk zijn best deed het zwalkende Oranje aan een roer te helpen schoten de pogingen van de oud-Amsterdammer ernstig te kort. Door te vaak onnodig de ballen op te eisen en daarmee bijvoorbeeld ook Wouters te veel voor de voeten te lopen vergrootte hij de chaos in het Nederlands elftal. „Rijkaard had de pech terecht te komen in een niet draaiend elftal", meende Michels. Ook Ruud Gullit loste de pro blemen gisteravond niet op De speler van AC Milan, zo vaak degene die Oranje over het dode punt heentilde en nog afwezig in het laatste duel in juni tegen Finland in Hel sinki, knokte dat het een lieve lust was. Hij produceerde een aantal voorzetten vanaf de rechterkant, nam de Poolse doelman Bako een paar keer op de korrel en smaakte uit eindelijk het genoegen aan de basis te staan van de enige treffer en gelijkmaker. Uit zijn inzet belandde de bal via een Poolse verdediger voor de voeten van Bergkamp, die het verlossende gaatje vond. Nederland - Polen 1-1 (0-0): 87. Zio- ber 0-1, 90. Bergkamp 1-1. Scheids rechter: Costantin (Bel) Toeschou wers: 14 000. Gele kaart: Ziober (Pol), Kieft (Ned). Nederland. Van Breukelen; Blind. Koeman (72. Valckx) en Van Aerle; Rijkaard, Wouters en Witschge; Gul lit, Kieft, Bergkamp en Huistra (72. Ellerman) Polen: Bako; Kubicki, Szewczyk, Soczynski en Wdowczyk; Nawrocki, Czachowski en Urban (82. Lesiak); Kosecki, Furtok (72. Kowalczyk) en Ierland heeft in groep 4 de kwalificatieronde van Europese titelstrijd de eer overwinning geboekt. In de fde wedstrijd werd het 'akke team van De Faeröer 't 5-0 verslagen. Middenvel- r Colin Carke was met drie iffers de belangrijkste man de Noordierse formatie, die een totaal van vijf punten Boslavie 6 5 0 1 10 (20-4) lemarken 5 3 11 7 9-6) Ierland 6 1 3 2 5 8-8) 5 113 3 5-7) 6 114 3 (3-20) to ord-I, EINDHOVEN Het spandoek waarop gister avond in het PSV-stadion werd gerefereerd aan de terugkeer van Frank Rijkaard in Oranje, was de hoofdrolspeler niet opge vallen. Naast teksten als „Trabantje te koop" hing tijdens het oefenduel te gen Polen ,,Lama we love you" hetgeen veel, zo niet alles zei over de populari teit van de spuwende im- port-Milanees. Na een absentie van ruim veertien maanden maakte Rijkaard gisteravond zijn ren tree in Orhnje. Daarin paste „Frenk" zich moeiteloos aan aan het bedenkelijke niveau van zijn ploeggenoten. „Het was niet zo moeilijk om er weer in te komen. Deze spe lers hebben geen geheimen voor mij". Voor Rijkaard leek het erop alsof hij na zijn veelbesproken spuwincident van vorig jaar in de WK-wedstrijd tegen Duits land niet was weggeweest. Zijn aanvankelijke besluit om nooit meer uit te komen voor Oran je, herriep hij ruim een week Frank Rijkaard in duel met Wdowczyk en Soczyunski. geleden, waardoor hij gister avond in Eindhoven alsnog zijn 47e interland achter zijn naam kon laten noteren. Als rechter middenvelder. „Ik heb vooraf nooit met Michels over de positie gesproken", vertelde Rijkaard na afloop. „Bij AC Milan ben ik gewend centraler op het middenveld te spelen en dan heb je automatisch veel balcontact". Vooral in de eerste helft zocht hij dat gisteren vanaf rechts ook herhaaldelijk op, getuige zijn dertig balcontacten in de eerste 45 minuten. „We begon nen vrij goed, maar het is heel moeilijk om tegen een zo de fensief ingestelde ploeg als Po len te spelen", analyseerde Rijkaard het duel. „Voor een leuke wedstrijd zijn twee ploe gen nodig, maar zij speelden louter negatief. Polen heeft de wedstrijd verziekt en dat sloeg over op ons. Het was geen kwestie van individuele te- kortkomingen, maar het was een falen van het collectief. Daarom was dit een goeie oe fenwedstrijd, want Portugal zal over een maandje nóg stug ger verdedigen". Frank Rijkaard, die in de vijf de minuut een zoever vlak over het doel van de Poolse doelman Bako mikte en ver volgens van het Belgische ar- FOTO: ANP bitertje Constantin te horen kreeg dat hij z'n shirt niet mocht laten wapperen, bena drukte gisteren wellicht ten overvloede nog eens dat hij er tegen Portugal ook weer bij wil zijn. De 28-jarige ex-Aja- cied mag de komende EK (kwalificatie)-wedstrijden ge woon van de partij zijn, maar zal daarna in de voorbereiding op de WK driemaal verstek moeten laten gaan. De FIFA schorste Rijkaard na zijn lama gedrag jegens Voller immers voor drie wedstrijden en in Zurich is men bepaald niet vergeetachtig. Daarom was het voor Rijkaard maar goed dat Constantin in de tweede helft niet al te zeer op zijn strepen stond toen Rijkaard in de tweede helft bij de middenlijn balverlies leed en daarna zijn doorgebroken opponent Jan Furtok naar het gras trok. Van Aerle Naast Rijkaard maakte giste ren ook Berry van Aerle zijn rentree. Geheel in stijl viel de Helmonder tijdens zijn 26e „cap" nauwelijks op, hetgeen voor een verdediger doorgaans als compliment mag worden beschouwd. De (eveneens) 28- jarige Van Aerle had zijn laat ste interland gespeeld tijdens de WK op 24 juni en zat sinds dien in de lappenmand. Dank zij Van Aerie's terugkeer bleef Oranje gisteren aan het begin van de tweede helft een nog vroegtijdiger achterstand be spaard. Jacek Ziober, die een half uur later toch scoorde, mikte de bal vanuit vrijstaan de positie precies op het hoofd van PSV'er Van Aerle. Voor wie in zijn eigen stadion trou wens geen enkel spandoek te ontdekken was. „Lama we love you" sloeg im mers beslist niet op hem. „Hing dat er echt?", vroeg Rijkaard ongelovig. „De hu mor ligt op straat, hè. Ik kan er wel om lachen. Het is wel sympathiek. En ik heb liever dit dan een rel op de tribu- EG-lid^AMBURG Nederland ijgt zicht op het erepo- van de Europese ti- itrijd volleybal. Na de £hte start kon de ploeg t zich in de vierde beurt itteren energie te voor de finaleron- in Berlijn. Het duel te- n Tsjechoslowakije ein- gisteren in een een- (3-0) zege: 15-11 ver rmit aren Ive >udige 15-6 15-9. Pas in de toekomstige Duitse hoofdstad gaat het om de ere prijzen. Maar voor bondscoach Harry Brokking staat vast: Ne derland haalt een medaille. Sinds 1986, het jaar waarin de professionalisering gestalte kreeg, is een prijs tijdens de Olympische Spelen in Barcelo na het doel. Brokking: „In dit EK willen we minimaal het zelfde presteren als twee jaar geleden in Zweden; het liefst nog wat meer". Nederland werd toen derde. „Ondanks de nodige personele wisselingen zitten we nog altijd op de goe- Na de eenvoudige zege op Tsjechoslowakije rest alleen de groepswedstrijd tegen Frank rijk die vandaag op het pro gramma staat. Bij winst, waar schijnlijk zelfs klein verlies, gaat de halve eindstrijd tegen de Sovjetunie. De winnaar van dat duel plaatst zich voor de Olympische Spelen van Barce lona, mits Italië de finale haalt ten koste van Duitsland. De Tsjechoslowaken, een vol leybal-grootmacht in de vijfti ger en zestiger jaren, hadden helemaal niets in te brengen. De sjofel geklede bondscoach Zdenek Pommer, die gezien de omvang van zijn buik onmoge lijk oefeningen kan voordoen, liet aanvankelijk verstek gaan tijdens de persconferentie. „Na de andere wedstrijden was er nooit iemand om hem wat te Geldgebrek Pommer kwam later toch, op verzoek, en vertelde dat de motivatie van zijn ploeg slecht was. Eerder die dag had Frankrijk van Bulgarije ge wonnen, waardoor Tsjechoslo wakije er toe was veroordeeld vrijdag de thuisreis te aan vaarden. Van de negende tot twaalfde plaats wordt niet ge bald, vanwege geldgebrek. Volgens Pommer zijn de Tsjechoslowaakse volleyballers sinds de politieke omwenteling wel beroeps geworden, maar gedragen zij zich daar niet Door de verrassende zege van Frankrijk had Nederland alles weer in eigen hand gekregen Het boze vermoeden dat Italië Bulgarije zou laten winnen en Nederland tot de troostronde zou verdoemen, was van tafel geveegd. Dat steuntje in de rug nam een SPORT OP TV Nederland 3, 22.15 uur Studio Sport Journaal. RTL 4, 22.45 uur: Match Barend Van Dorp. 23.50 uur Autosportjour naal. BBC 2, 19.00 uur WK turnen. 21.00 uur: On the line, sportnieuws. Superchannel, 20.00 uur Prime sport. Sportnet, 18.00 uur Sport Eurosport, 18.00 uur Sport. MORGEN Paardenraces BBC 2, 15.20 i Goodwood. Duitsland 1, 16.30 uur Sport extra. WK turnen. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 14.00 uur Sport. TIPS DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Schaesberg (morgen, aanvang 19.00 uur) luiden. Ie koers: 1 Eshel Groenhof. 2. Fan ny Sigero, 3. Funie B (1-5-2). 2e koers: 1 Farah Kievitshof. 2. First Love, 3. Diana B (2-1-5). 3e koers: 1 Regal Classic, 2. Flohan Brach. 3 Final Countdown. (2-4-1). 4e koers: 1 Long Leg Jennie, 2. Ra diant Sahbra, 3 Edino (4-3-6) 5e koers: 1 Alain B2. Concorde, 3. Silver Day (5-3-6) 6e koers: 1. Elstar Hallinck, 2. Fiasco B, 3. Elles Vrye- nesse (6-8-4). 7e koers: 1 Gipsy Wind. 2. Gina No tice, 3. Geef Gas Pompano (4-5-6). 8e koers: 1. Exact Kievitshof, 2. Dean Boszorg. 3 Delgadotrans R (6- 3-7). SPORTUITSLAGEN Jays 5-4. Cleveland Indians-Milwaukee Bre wers 5-2. Minnesota Twins-Kansas City Royals 7-2. Texas Rangers-Calitornia Angels 6-1. Chicago White Sox-Oakland A s 3-1. National laague: New Vork Mets-Montreal Expos 9-0. Cincinnati Reds-Los Angeles Dodgers 6-0. Atlanta Braves-San Francisco Giants 4-1. Chicago Cubs-Pittsburgh Pira tes 6-2. Philadelphia Phillies-St Louis Cardi nals 5-2. San Oiego Padres-Houston Astros 7-6 Dan Haag. Playoffa Nederlands kampioen schap: Neptunus-Pirates 4-2. Nlcols - HCAW 6-7 PAARDESPORT Draverijen van Duindigt 1e koera. 2600 m 1 El Mira (C Roodenri|s) 3 29,3 - 1.20.5, 2. Dennie H, 3 Fire Avon Niet gestart: Dave Riebrand Toto: 7.00. plaats 4.50 9.00, koppel 46.70. trio 374.70 2a koera. 1609 m: 1 Guvo de Bloomerd (R. van Toor) 2.04.8 - 1 17.6. 2 Genuine Star. 3. Glad to See You. Toto: winnend 1.90. plaats 1.30 1.40. koppel 2.20. trio 8.50 3e koera. 2000 m: 1 Ferrina W (A Mollema) 2.40.5 - 1 20.3. 2 Enesco Bonni. 3 Farao V. 4. Fire Hazelaar Toto: winnend 3.90. plaats 3,80 4.30 7.80. koppel 70.40, trio 4.045.30. Racy (A de Vries) 1.55.5, 2 Salutier. 3 Well Prince Toto win nend 2.30. plaats 1.90 3.30. koppel 9.20, 5e koers. 2000 m: 1. Eliot Buitenzorg (G. van Eykelenborg) 2.38,9 - 1 19,5, 2. Fade Kievitshot, 3. Egbert H. 4. Dino Ossewaard Toto. winnend 3.20 plaats 1.30 1.30 koppel 3,80 trio 24,00 kwartet 165,10 6e koera. 2000 m. 1. Astrid Marian (J. Snoek) 2 39,0 - 1.19,5. 2 Derek Baker. 3 Björn Prlde. Toto: winnend 5,80 plaats 3,20 2,80 koppel 15,50 trio 177,10 7e koera, 1800 m: 1. Liberty Style (A. de Vries) 1.58,6, 2. Tequila s Reet, 3. Staten Ni- kita. Toto: winnend 4,80 plaats 4,50 3,40 koppel 11,20 trio 68,60. 8e koera, 2000 m: 1 Ciao Magnus (L. Doo- per) 2 36,2 - 1.18,1, 2. Zanzibar Jacky. 3. Yorky, 4 Bastlen Niet gestart: Carlos Net ten, Zeno Oostland Toto: winnend 3,20 plaats 2,30 2,40 koppel 5,40 trio 50,30 kwartet 108,00 9e koera, 2000 m: 1 Foreman Express (H. Schoonhoven) 2 39.8 - 1 19,1, 2 Due De W5: 3-5-1-10-7 (niet gespeeld) Omzet: TURNEN ndianapolia. WK: Berghuis voor twee seizoenen bij Volendam APELDOORN Voetballer Frank Berghuis trekt het shirt van FC Volendam weer aan. De 24-jarige aanvaller kwam tot overeenstemming over een contract dat hem tot en met volgend seizoen bindt aan zijn zijn oude club. Hij zag daar mee af van een trip naar En geland, waar hij bij Sheffield Wednesday een proeftraining zou volgen en een wedstrijd zou spelen. Mogelijk wordt hij al aanstaande zondag ingezet in de thuiswedstrijd tegen Vi- Voetbaltrainers wachten nog af EINDHOVEN De trainers uit het betaalde voetbal, gister avond in groten getale bijeen te Eindhoven, hebben besloten nog niet onmiddellijk in actie te komen tegen de straffen, die de tuchtcommissie recente lijk tegen relatief kleine ver grijpen heeft opgelegd. De pro fessionele oefenmeesters, te genwoordig georganiseerd in een aparte tak van de trainers vakbond WON, blijven van mening dat de strafmaat ge hanteerd voor de nieuwe FIFA-richtlijnen in geen en kele verhouding staat tot het vergrijp. Een rode kaart voor een handsbal levert voorals nog een schorsing van drie duels op. flink deel van de nervositeit weg. Sommigen zeggen nau welijks druk te voelen, maar Martin van der Horst gaf toe wel degelijk met klamme han den aan de wedstrijden te be ginnen. Over het verschil met het WK van vorig jaar zei de middenspeler: „Ik ben nu veel nerveuzer. In Brazilië was een deel van de ploeg nieuw. Ik ook. We zagen wel wat zou ge beuren, gingen het toernooi onbevangen in. Nu moeten we een goed resultaat neerzetten". Zuid-Korea 569,450. 7 Italië 569,000, 8. Hongarije 565.475. 9 Roemenie 565.425. 10 Bulgariie 564.900, 26. Nederland en Puerto Rico beide 529.275. De eerste twaall landen gekwalificeerd voor de Olympische Spelen van Barcelona. Oefenwedstrijden: Londen Engeland-Duitsland 0-1 Cardiff Wales-Brazilie 1-0. Oostenrijk, elfde speelronde: Vowarts Steyr-Austria Salzburg 2-1. Kremser SC-Ad- mira Wacker-0-0. Vienna-Rapid Wien 0-4, Slurm Graz-FC Stahl Linz 2-1. DSV Alplne- VSE St Pölten 0-2. Austria Wlen-FC Tirol 2- 2 Stand: Austria Wien 11-16, FC Tirol 11- 15. Austria Salzburg 11-15, FC Stahl Linz VOLLEYBAL EK volleybal, mannen: Karlsruhe, groep 1: Polen-Duitsland 3-2 (10-15 15-7 16-14 10-15 17-15). Finland- Zweden 3-2 (12-15 6-15 15-11 15-8 16-14). Sovjetunie-Griekenland 3-1 (10-15 15-9 15- 2 15-6) Stand: Sovjetunie 4-8, Duitsland 4- 7. Polen 4-6, Finland 4-6. Griekenland 4-5. Zweden 4-4 Hamburg, groep 2: Frankrl|k-Bulgarije 3-1 (16-14 15-11 14-16 15-11), Nederland- Tsjechoslowakije 3-0 (15-11 15-6 15-9), Ita- he-Joegoslavie 3-1 (15-17 15-6 17-15 15- 10) stand: Italië 4-8. Nederland 4-7. Bulga rije 4-6. Frankri|k 4-6. Joegoslavië 4-5, Tsje- WIELRENNEN Tortosa. Ronds van CatalonM. Zaada etap pe. Sslou-Tortosa: 1 Herrera (Col) 158 km in 4 16 16 (gem snelheid: 37,040 km/u), 2 Delgado (Spa) op 0 12. 3. Oegroemov (Sov) 0.24, 4 Hampsten (VSt) 0.27, 5. Induraln (Spa) 0.27, 6 Mejia (Col) 0.27, 7. Zulle (Zwi) 0.37, 8. Murgulalday (Spa) 1.03. 9 Aja (Spa) 1.03, 10. Echave (Spa) 1.06. Nederlanders 20. Bouwmens 2 10, 46. Theunlsse 4.27. 58. Siemons 5.12. 78. Hanegraaf 8 42, 81 De Koning 8.42, 128. Beuker 13.30, 130 Dek ker 14.27, 136 Hermans 17.11, 137 en laat ste Leysen (Bel) 19 41 Klassement: 1 Indu raln 17.38.34, 2. Delgado 1.00, 3. Zulle 1.30, 4 Mejia 1 32, 5. Oegroemov 1.36, 6 Hogde (Aus) 1 44, 7 Echave 1.52, 8. Rlncon (Col) 2.20, 9 Hampsten (VSt) 2.21, 10. Murgulal day 2.25. Nederlanders 19 Bouwmens 3.43, 42 Theunlsse 7.22, 59 De Koning 10.52, 79. Hanegraat 14.08, 92. Slemons 16.02. 114 Hermans 20.50, 120. Beuker 22.07, 135. Dekker 33.20, 137 en laatste Leysen 34.45. Francorchamps. Ronds van da Europas# Gameanachap voor vrouwsn, zavanda etappe Bomal-Francorchampe: 1 Van Moorsel (Ned) 117 km In 3.11.14, 2 Marsal (Fra) z t 3 Cllgnet (Fra) 0 34. 4 Zberg (Zwi), 5 Heeb (Zwi), 6 Schop (Ned), 7 Kol- laseva (Sov), 8 Rasa Polikavlts|oete (Sov). 9 Skibby (Oen). 10 Grlnina (Sov) alle zeilde tijd als Clignet Algemeen klassement: 1 Schop 21 37.57. 2 Van Moorsel 0 59. 3 Bo- nanomi (Ita) 1 02. 4 Marsal 1.07. 5 Young (VSt) 1.12, 6 Sydor (Can) 1.42, 7 Heeb 1 46. 8 Kollaseva 1.53. 9 Zberg 1.55. 10 Bandini (Ita) 1 59 Ma ral bek* Profkosrs: 1 Macharis (Bel) 167 km In 3.55. 2 Vermote (Bel). 3 Criquielion (Bel), 4 Van Petegem (Bel). 5 Godimus (Bel) zelfde tijd als Macha ris. 6 Khrabzov (Sov) 0.05. 7 Ptanckaert (Bel). 8 Gutte (Ned), 9 Redant (Bel). 10 Ak kermans (Ned). 21 Adn van der Poel (Ned), 23 Cornelisse (Ned) zelfde tijd als Khrab- PRIJSVRAGEN Duitse midweeklotto Trekking A: 4-6-11-27-35-43. Reser vegetal: 36 Trekking B: 10-26-31-35-36-39 Reser vegetal: 37 Spel 77: 2 2 8 2 3 1 7 ?sident j te gal fransen

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11