Haarhuis buigt diep voor Connors Volleybalteam snakt nu naar toernooizege föneI .fieidae Soivtant SPORT VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1991 Ook Van Aerle «weer bij Oranje JEIST Bondscoach Rinus Michels' ieeft vandaag zestien spelers geselec- eerd voor het Nederlands Elftal dat /olgende week woensdag een vriend- chappelijke interland speelt tegen Po en die in Eindhoven wordt gespeeld. )pvallend, naast de al eerder aangekon- ligde rentree van Frank Rijkaard, is de erugkeer van PSV'er Berry van Aerle de selectie van Oranje. erle, Vanenburg, Kieft, Valckx (allen PSV), "an Basten, Rijkaard (allen AC Milan), Loeman, Richard Witschge, (beiden Bar- Hiele (SVV/Dordrecht'90), Huistra Thialf wil EK niet verkopen HEERENVEEN De di rectie van het ijsstadion Thialf in Heerenveen is niet van plan in te gaan op het voorstel van het schaatscen- trum De Uithof te Den Haag om de Europese titel strijd schaatsen van 1993 te 'kopen'. Woensdag liet het bestuur van De Uithof we ten Heerenveen schadeloos te willen stellen voor het verlies van het evenement, dat dan aan Den Haag zou moeten toevallen. „We gaan niet in op het voorstel van De Uithof", aldus Thialf-di- Jan Wagenaar. Ajax gaat in beroep tegen straf Wouters AMSTERDAM Ajax gaat maandag alsnog in beroep tegen de schorsing van vier wedstrijden, die de tuchtcommissie Jan Wouters oplegde naar aanleiding van diens rode kaart in de wedstrijd Ajax-Volendam op 21 augustus. De international pakte in dat duel een tegenstan der vast, waardoor hij Volendam een scorings kans ontnam. De Amsterdamse vereniging sluit zich aan bij de actie, die de Vereniging van Contractspelers (VVCS) voert tegen het feit dat overtreding van de nieuwe spelregels tegen spelbederf vrijwel automatisch resulteert in uit sluitingen van drie of vier wedstrijden. De handsbal van Feyenoord-speler John de Wolf in de Supercup-wedstrijd tegen PSV geldt daar bij als een testcase. De Rotterdamse verdediger kreeg voor die overtreding een schorsing van drie wedstrijden en heeft vorige week schrifte lijk beroep aangetekend tegen zijn straf. Boete Johan Cruyff BARCELONA De Spaanse scheids- rechtersvereniging heeft Johan Cruyff een boete opgelegd van tienduizend gulden. De trainer van FC Barcelona had zich tijdens een wedstrijd van twee maanden geleden om de Spaanse be ker tussen Atletico Madrid en Real Mallorca nogal laat dunkend uitgelaten over de prestaties van de scheidsrech- Leontien van Moorsel pakt dagwinst KIRCHEIM BOLANDEN Leontien van Moorsel heeft gisteren de tweede etappe in de Ronde van de Europese Gemeenschap gewon nen. De wereldkampioene versloeg in de eind sprint haar mede-vluchters Heeb (Zwi), Kollase- va (Sov) en titelverdediger Marsal (Fra). De tweede rit voerde het peloton van Koblenz naar Kircheim Bolanden over 127 kilometer. Het viertal had voor die afstand 3 uur, 19 minuten en 44 seconden nodig. Astrid Schop eindigde als negende met een achterstand van elf seconden. De Amsterdamse behield de leiderstrui. De Brit Malcolm Elliot schreef in Catalonië de Trofeo Masferrer op zijn naam. De renner uit de Spaanse Seur-ploeg was na 165 kilometer in de eindsprint de snelste van een kopgroep van 22 man. De Portugees Da Silva werd tweede en de Colombiaan Ortegon derde. Joegoslavische clubs wijken uit ZURICH De Joegoslavische voet balclubs spelen hun thuiswedstrijden voor de eerste ronde van de diverse Europese bekertoernooien in Honga rije, Oostenrijk en Turkije. De Europese Voetbal Unie (UEFA) ging akkoord met het voorstel van de Joegoslavische bond de thuiswed strijden als volgt onder te brengen: Szeged (Hongarije): Rode Ster Bel- grado-Portadown (Europa Cup I). Linz (Oostenrijk): Hajduk Split-Tot- tenham Hotspur (Europa Cup II). Klagenfurt (Oostenrijk): Hask Grad- janski-Trabzonspor (UEFA Cup). Is- tanboel (Turkije): Partizan Belgrado- Sporting Gijon (UEFA Cup). KNWU schrapt titelstrijd achtervolging APELDOORN De wieler vereniging De Adelaar is ver ontwaardigd over de handels wijze van de Koninklijke Ne derlandse Wieier Unie, die deze week zonder overleg met de Apeldoornse organisator het Nederlands kampioen schap ploegenachtervolging op de baan schrapte. Te weinig inschrijvingen, luidt de rede nering. „Onzin", vindt voorzit ter Johan Boerema. „Vorig jaar waren er net zo veel". Boerema is verbolgen over de beslissing van de wielerbond. „Zonder overleg met ons". I FOTO: DIJKSTRA üören Lerby 'lijft ïandelaaj* in dees (EULEN De Deense oud- nternational Sören Lerby eeft voorlopig aan een loop als zakenman de voor hoven een functie in de 'oetballerij. De 33-jarige inwo- van Hasselt liet gisteren vroegere trainer Udo Lat- weten, dat hij geen zin ft als coach bij FC Köln in ienst te treden. ■by wil zich de komende ja- voornamelijk bezighouden iet de handel in vlees. Vol- ingewijden staan thans uud Krol, de Nederlandse re- >rd-international, en Herbert nn, oud-speler van FC köln, hoog genoteerd op het erlanglijstje van Lattek. erby had in Keulen de op- olger moeten worden van rich Rutemöller, die als ge in de slechte resultaten orige week werd ontslagen. ,Ik voel me gevleid door de ïresse van FC Köln, maar kan de wens van Lattek iet vervullen", aldus de voor- lalige middenvelder van jax, Bayern Mtlnchen en 'SV. „Mijn ambities liggen op it moment in de vleeshandel. er enkele jaren wil ik et trainersvak instappen". )oor de afzegging van Lerby al Lattek, die bij FC Köln als ichnisch directeur fungeert, aterdag voor de tweede keer net tegenzin op de bank laatsnemen. De club uit de lomstad speelt tegen Borussia ortmund. SPORT OP TV ANDAAG •derland 3, 20.25 uur: Sport Studio; 1.15 uur: Studio Sport Journaal, uitsland 1, 23.25 uur: Sportschau. uiUland 2, 22.45 uur: Die Sport-Re- portnet, 18.00 uur: Sport, urosport, 18.00 uur: Sport. iper Channel, 20.00 i Sport. PRIJSVRAGEN EN HAAG De resultaten de sportprijsvragen zijn: 'ubbeltoto 35A: le prijs: geen 'innaar, 2e prijs: 11 x 365,70, 102 x 98,60. Cijfer- 35A: winnend num- 2 49 81. 6 cijfers goed: maar, 5 cijfers goed: 3 4 cijfers goed: 19 i, 3 cijfers goed: 227 2 cijfers goed: 2320 'innaars. prijs: il 35 ei al ban- show, f 2 op de lo- :ophar- 27,40 ing dat in de len ge- ielenfa- le aan- ƒ144. ide arallel KOERSEN ®N HAAG Onze tips voor e koersen van Groningen norgen, aanvang 17.30 uur) f Drfi procent ),20 tOt i! 'eneens >rde bij 63,50. ïiïïï ora, 3. Emily" David (5-6-2). koers: 1. Dominant, 2. Apollo, Hard Morgan (1-4-6). 'oers: 1. Esperanza Guapa, 2. T Princess, 3. Edycair S (4-1-7). oers: Champ, 2. Fre- iland (4-1-3). 2. Veloce Nora, NEW YORK De US Open wordt steeds meer de Connors Open. Paul Haarhuis was afgelopen nacht niet in staat de Jim my Connors-show af te breken. Hij kwam niet verder dan even onderbe ken. Haarhuis vocht twee sets voor wat hij waard was en raakte daarna verlamd door het cha risma van de 39-jarige tennis sende entertainer. In vier sets, 6-4 6-7 4-6 2-6, en 2 uur en 55 minuten kwam er een einde aan zijn alleszins bevredigende toenooi in New York. Connors stapte voor de vijftiende keer in zijn lange loopbaan de halve finales op Flushing Meadows Connors - Haarhuis, de eerste ontmoeting tussen de twee, werd bij lange niet het drama, het spektakelstuk dat door de volgers werd verwacht. Vitas Gerulaitis en John McEnroe vreesden voor de overlevings kansen van Connors. „Haar huis kan Jimmy pijn doen", meende Gerulaitis. „Veel pijn zelfs. Ik weet niet of Jimmy na de marathonpartij tegen Krickstein veel pijn kan ver dragen". McEnroe gaf Haar huis net als de bookmakers in New York een kans van 10 te gen 1. „Hij is een intelligente speler", was zijn redenering. „Hij weet dat hij Jimmy con stant op de forehand moet be stoken. Op die kant kan hij openingen maken". De grootheden leken hun ge lijk te krijgen in de eerste set. Voor het afgeladen stadion (20.226 man) had Haarhuis een bliksemstart. Binnen twaalf minuten stond het 4-0. „Ik was verbluft", zei Connors later. „Ik dacht: is dit een tennispar- tij, of word ik hier wegge- mept". De Brabander speelde perfect, sloeg alles op de fore- Terwijl Paul Haarhuis vertwijfeld naar zijn hoofd grijpt, schreeuwt Jimmy Connors het uit van vreugde na zijn overwinning. FOTO'S: ap hand van Jimbo en hield het tempo straf. De fans werden stil. Muisstil vaak. Velen droegen een T- shirt met de tekst 'Go Jimmy Go', maar Jimmy stond erbij en keek ernaar. Bij herhaling werd hij gepasseerd door de kruisraketten die uit Haarhuis' forehand vertrokken. De be vlieging van de Brabander was krachtig en prachtig, maar kort. Met het geduld van de echte topper ontworstelde Connors zich aan de druk, al leverde hij wel de eerste set in, 6-4. Breekpunt Het breekpunt van de wed strijd lag diep in de tweede set. Op 5-4 mocht Haarhuis, na een doorbraak op love, serveren voor de tweede set. „Ik besefte dat verlies van de tweede set fatale gevolgen kon hebben", aldus Connors. Vervolgens combineerde hij zijn rol van tennisser met die van entertai ner. Tot groot genoegen van de fans, die tachtig minuten hun held aarzelend hadden aangemoedigd en smekend hadden verzocht eindelijk eens werk te maken van die Dutch man. „You're a legend, Jim my, Haihoes a punker", schreeuwde een rood aanlo pende veertig-plusser. Op 30-40 volgde de mooiste rally van de wedstrijd. In de ogen van vele Amerikanen zelfs van het toernooi, en mis schien wel van het jaar. Haar huis kon vier keer aanleggen voor een smash, Connors bracht de bal vier keer hui zenhoog terug. Haarhuis kon twee keer volleren, Connors bracht de eerste terug en pas seerde hem op de tweede met een streep. „Ik kon de bal in het donker niet goed timen", verklaarde Haarhuis, „daarom smashte ik niet voluit. Het ri sico van een afzwaaier was te groot. Natuurlijk had ik de bal eerst moeten laten stuiteren. Maar dat is gepraat achteraf". Het publiek had er geen bood schap aan. Dat ging massaal de banken op en gaf Connors een minutenlange staande ovatie. Haarhuis kreeg er kippevel van. Connors speelde zijn rol van showman perfect, en greep de tiebreak (7-3) aan om de gelijkmaker te scoren. „Dat verliesvatte Haarhuis sa men, „heb ik slecht verwerkt. Ik had die tweede set kunnen en moeten winnen. Dan was ik in een keer doorgestoomd. Dat wist ik zeker. Goh, wat liep ik op die baan te balen". De wedstrijd, die in Australië, Japan, China en twaalf Euro pese landen live werd uitge zonden, had zijn hoogtepunt achter de rug. In de derde en vierde set behoefde Connors geen heroische daden te ver richten om Haarhuis op tilt te zetten. „Elke bal", vertelde Connors, „werd voor mij een basketbal. Ik kon zijn spel le zen en schrijven in de derde set. Hij wist geen raad met mijn diepe, lage ballen, sloeg ze halfcourt terug en trok mij gewoon naar het net". Venijn Toch weigerde Haarhuis zich zonder slag of stoot over te ge ven. Al was het venijn, de agressie van de opening er in die fase al lang van af. Tot 4-4 hielden beide spelers hun op slag. In de negende game raakte Haarhuis het initiatief volledig kwijt. „Hij zoekt te weinig de forehand van Con nors", meldde McEnroe, die het onheil zag aankomen en zijn weddenschap de mist in zag gaan. „Als Haarhuis de wedstrijd wil openhouden, moet hij de backhand van Connors opzoeken. Openingen maken, naar het net gaan en aanvallen". Haarhuis raakte geïntimideerd en moets diep buigen voor Connors. „Het publiek deed mij niets. Connors wel. Ik raakte onder de indruk. Hij speelde scherp, agressief. Hield de bal diep en laag. Ik kon ge woon niet aanvallen. Naar het net gaan was onverantwoord". Het was om het even. Op de baseline verloor hij de duels ook. Connors forceerde twee breekpunten en brak op het tweede de opslag van Haar huis. Het was de inleiding voor de tweede setwinst van Connors (6-4). „Toen knapte'er iets in mij", zei Haarhuis. „Ik kon niet meer positief blijven. Viel in een zwart gat." Connors zag het, nee, voelde het. „Hij was down. Ik wist het, merkte het aan alles. Ik zei gelijk: spring er boven op, Jimmy. Die boy is rijp voor de strop". Connors dook er inderdaad als een panter op. Toegejuicht door het publiek dat span- doekjes met Jimmy for Presi dent" tevoorschijn haalde, en „Jimmy, we love you". Met 6- 2 maakte de 39-jarige Hurrica ne Jimmy, zoals een boule vardblad hem noemde na zijn beklemmende zege op Krick stein, een einde aan de martel gang van Haarhuis." Tevreden over zijn Connors Open was hij nog niet. „Als ik tevreden was", zei hij met de wijsheid van de routinier, „had ik vanavond verloren van Haarhuis. Ik moet honge rig blijven. Nieuwsgierig ook". Haarhuis was knap gefrus treerd na zijn nederlaag, die gehonoreerd werd met 51.900 dollar (104.000 gulden). Halve finales In de halve finales ontmoet Connors zijn landgenoot Cou rier, die titelverdediger Sam pras in drie sets (6-2 7-6 7-6) uitschakelde. De andere halve eindstrijd is een klassieker: Edberg - Lendl. Lendl raakte tegen Wimble- don-winnaar Stich 1-2 achter in sets en 0-3 in de tiebreak van de vierde. In verslagen positie speelde hij zijn beste tennis. Hij won de tiebreak met 7-5 en Stich haakte net als Krajicek in de eerste ronde in de vijfde set mentaal gebroken af: 1-6. AMSTELVEEN VEE- NENDAAL „Het wordt wel eens tijd dat we een groot toernooi gaan win nen". Volleyballer Henk- Jan Held erkent het vol mondig. De tijd is er zo langzamerhand rijp voor. En met het EK in Duits land voor de boeg durft Nederlands meest con stante volleybalfactor best een beetje bluf in het strijdperk te gooien. „We zijn al zo'n lange tijd bezig met het laatste stapje naar dewereldtop. Dit drem peltje moeten we dus ook maar eens nemen". Zoals het een bondscoach be taamt is Harry Brokking een stuk gereserveerder in zijn vooruitblik op de Europese ti telstrijd. „Het gaat ons erom om weer op dat podium te ko men", meldt Brokking, die twee jaar geleden bij zijn vuurdoop in Zweden een der de plaats opstreek. „De olym pische kwalificatie (tweede worden achter Italië of de titel pakken; red.) verdienen is ons directe doel. Normaal gespro ken komen we uit op een fina le tegen Italië. En dan moet al les maar uit de kast". De weg naar Berlijn, waar vol gend weekeinde de halve fina les staan gepland, zit voor Oranje boordevol valkuilen. De poule-indeling is op z'n zachtst gezegd onevenwichtig. Nederland moet in Hamburg opboksen tegen wereldkam pioen en titelverdediger Italië, Bulgarije (nummer 5 WK), outsider Joegoslavië, Tsjecho- slowakije en Frankrijk. In de andere groep krijgt favoriet Sovjetunie minder te stellen met gastland Duitsland, Zwe den, Finland, Griekenland en Polen. De toernooiopening (morgen Italië, zondag Joego slavië en maandag Bulgarije) zit voor Nederland meteen boordevol gevaar. Emotie Brokking: „We moeten al di rect naar een hoog niveau van zo'n negentig procent, anders overleven we de poule niet eens. Tegen de Italianen heb ben we in de poule nog even de tijd om te zoeken, maar daarna moeten we er staan. Pas in het finaleweekend zul len we richting honderd pro cent moeten stijgen. Dan gaat ook de emotie een woordje meespelen". Mogelijke emoties liggen voor het oprapen in de strijd met de Italianen, die in de halve fina le van de World League in Mi laan bijna met 3-0' werden af- gestroefd. Van Joegoslavië verloor Nederland dit jaar al eens in Slagharen, terwijl Bul garije op het laatste WK in Rio de Janeiro nog te sterk was. Toch wil Henk-Jan Held (23) bij geen van deze drie oppo nenten van angst weten. „Ik hou het liever op revanche-ge- voelens. Beginnen met verlies tegen Italië is geen ramp, daarna moeten we toch alles winnen. En als we ons eigen tempo blijven spelen, dan we ten we dat Joegoslavië en Bul garije te pakken zijn". Nieuwe patronen De luttele vijf weken tussen het sluitstuk van de fysiek su- perzware World League en het begin van het EK is volgens Brokking naar tevredenheid overbrugd. Weliswaar liep Ne derland in Leningrad wel en kele krachtmetingen mis op het wegens de 'putsch' afge blazen Savin-tc een regelrechte i niet. „Ik had graag wat vaker in de vernieuwde samenstel ling gespeeld. Met Marko Klok in het veld hebben we toch weer een hoop nieuwe patro nen. Maar Klok heeft in de World League al aangetoond dat hij zijn mannetje staat, dus zit het basisteam al op een goe de lijn". De herziene basiszes, die tij dens de bruisende dubbel te gen Cuba in het Rotterdamse Ahoy' uit de bus kwam rollen, moet vooral zorgenkind Ed win Benne weer od het rechte spoor brengen. „En sinds afge lopen week heeft Edwin het juiste ritme en gevoel weer in zijn lijf", klinkt Brokking op gelucht over de bliksemaflei der van vedette Ron Zwerver. „Het team is nu stabieler". litenzorg (4-6-1 r Hendrika, i Of Scot, 3. Coachella Fibber (6- SPORTUITSLAGEN GOLF Europese Masters Crans-Sur-Sierre (Zwi) Stand na 1e dag: 1. Brand )r (GBr) 64, 2. Pinero (Spa), Ralph (GBr) 65, 4. Luna (Spa), Balocchl (ZAf) 66, 6. Saavreda (Arg), Struver (Dui), James (GBr), Clark (GBr), Hëggman (Zwe), Baker (GBr), Townsend (VSt) 67. Nederland-Tsjechische selectie 27-16 (12-3). Topscorers Nederland: Veer man en Nijdam: 5. American League: Boston Red Sox- Callfornia Angels 2-0, Toronto Blue Jays-Baltimore Orioles 3-1, Chicago White Sox-Kansas City Royals 4-1, (Wolvega), 17. Van c Astros-New York Mets 8-3, San Diego Padres- Chicago Cubs 5-1, Los Angeles Dod- i Zijtveld (Brummen). Handelaar) 2.31,2-1.19,6, 2. Edon Flying Yankee 3,90 t (H. Schoonhoven) 2.35,5-1.21,8, 2. den 539,45, 670,13, 3. Duitsland 869,54, 4. Frank rijk 1077,47, 5. Engeland 1333,77, 6. Tsjechoslowakije de Togt) 2.35,6-1.21,9, 2. Enita Nor- 139,40. *-- Evelyn Tornado. Toto: win- 8e koers, 1900 i 70 2,90 koppel France) 2.31,8-1.19,9, 2. Agostinho Mendel,: Milwaukee Brewers-Oakland f 2-0, Cleveland Indians-Minnesota Twins 8-0, New York Yankees-Texas Rangers 3-2. National League: Pitts burgh Pirates-San Francisco Giants 1744,09, 7. Nederland 1990,14, 8. Polen 2216,01 Junior Trophy: 1. Verenigde Staten 1871,67, 2. Nederland 3427,31, 3. Po len 4532,82, 4. Engeland 4640,56, 5. Tsjechoslowakije 16551,60, 6. Zwe den 30718,60 Individueel: 125cc; 11. Knuiman (Wij- chen), 16. Van Oirschot (Liempde), 42. Lenselink (Eefde), 250 cc: 25. Van (Amsterdam), 23. Steenbergen (Rul- de Wrede) 2.30,7, 2. Carllewis Juweel, I. 3. Diego Rotary. Niet c Gerron. Toto: winnend 3,60 plaats 1,90 1,80 koppel 19,90 trio 90,50. W5: 3-6-1-7-2. Uitbetaling: i 0 strafpunten, 78,61 seconden, 2. Broome (GBr) Lannegan 0-83,52, Todd (NZe) Double Take 0-83,62, (Oos) 0-68,12, 3. Raymakers (Ned) Rinnetou Z 0-68,95, 4. John Whltaker e 0-73,20, 16. Raymakers/Ratina Z 1,25-87,29. 6-4 6-2, Courier (VSt/4)-Sampras Gemengd-dubbelspel, (inale: Bolle- graf/NIjssen (Ned)-Sanchez/Emilio Vrouwen, 2e ronde: Kiene (Ned)-Go- nen), 25. Hoevers (Loenen), 336. Boer 3. (Gouda), 500/4 J Road, 4. Dytha Dear. Toto: 10 Schram winnend 2,90 plaats 1,80 3,00 koppel 3.19.44, 2. Heeb (Zwi), 3. Kollaseva (Sov), 4. Marsal (Fra) allen zelfde tijd als Van Moorsel, 5. Sydor (Can) op 0.05, 6. Cllgnet (Fra) 0.11, 7. Zberg (Zwi), 8. Skibby (Den), 9. Schop (Ned), 10. Bandlni (Ita) allen zelfde tijd als Clignet. Klassement: 1 Schop (Fin) 2.24, 10. Profkoers Melsele (Bel) 1. Metsen (Ned) 160 km in 3.46, 2. Vermote (Bel), 3. Priem (Efel), 4. Van den Akker (Ned), 5. Lameire (Bel), 6. Verstrepen (Bel), 7. Breuklnk (Ned), 8. Romanov (Sov), 9. De Baets (Bel), 10. Akkermans (Ned), 14. Manders (Ned), 19. Van Aert (Ned), 20. Van Loenhout (Ned), 25. Talen (Ned) allen zelfde tijd als Metsen. Trofeo Masferrer (profs) 1. Elliot (GBr) 165 km In 4.17.37. 2. Da Silva (Por). 3. Ortegon (Col), 4 Zulle (Spa), 5. Rota (Spa), 6. Moran (Spa). 7. Stephens (Aus), 8. Valbuena i (Spa) op 14.15, 82. Delgado Duitse arts erkent gerommel met doping NEUSS In Duitsland is weer materiaal tevoor schijn gekomen, dat erop duidt dat vooraanstaande atleten uit de vroegere DDR, olympische kampi oenen, wereldkampioenen en wereldrecordhouders op kunstmatige manier werden geprepareerd voor hun top-prestaties. Het programma „Fünf für Deutschland" van de Noord- duitse radio (NDR) is in het bezit van geheime dopingpro- gramma's. De gekraakte code nummers verwijzen naar de vroegere wereldrecordhoud ster hoogspringen en zilveren medaille-winnares van de WK in Tokyo Heike Drechsler, de olympische kampioene discus werpen Martina Hellmann, de olympischë kampioen kogel stoten Ulf Timmermann en wereldrecordhouder discus werpen Jürgen Schuit. De olympische arts van de DDR, Dr. Hans-Henning Lathan, gaf in de uitzending voor het eerst toe, dat in de vroegere DDR „op grote schaal is gemanipu leerd met medikamenten bij topsporters". Redenen De arts van het onderzoeksin stituut voor lichaamscultuur en sport noemde daarvoor drie redenen. Topsport werd benut om de innerlijke zwaktes van het systeem te verdoezelen. Verder speelden overdreven eerzucht en de drang om er persoonlijk (geldelijk) beter van te worden een rol. Volgens Lathan werd het meest gewerkt met mannelijke geslachtshormomen, onder meer oral-turinabol en mesta- lonon. Middelen, die sinds het midden van de zestiger jaren internationaal verboden zij»-* De schadelijke bij-werkingen werden „uiteraard" op de koop toe genomen. In Duits land zelf is voor dopezondaars uit oost en west een generaal pardon afgekondigd. Die vrij waring geldt niet hun trainers, artsen en overige begeleiders.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7