Tweede Poellaan terecht gekozen als ontsluiting Slag om strandexploitatie in Noord wijk eindelijk afgerond DUIN- EN BOLLENSTREEK Rijnsburg stemt in met tankstation aan rijksweg Brandalarm tijdens installatie nieuwe brandweercommandant Studenten bouwen bruidstaart CeidócSomawt VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1991 1 RIJNSBURG Tegen de aanleg van een tanksta tion aan de rijksweg A44 bestaat in Rijnsburg geen bezwaar. De commissie ruimtelijke ordening ging gisteravond akkoord met de plannen van Rijkswa terstaat. Alleen J. van der Graaf (RPF/SGP) ont hield zich van stemming. Het tankstation met verzor gingsplaats komt ter hoogte van het Groene Kerkje in Oegstgeest. Voor de aanleg is zowel Oegstgeester als Rijns- burgs grondgebied nodig. Van der Graaf wees er op dat voor de verzorgingsplaats waarde vol groen moet verdwijnen en volgens hem is een dergelijke voorziening niet nodig omdat de rijksweg vrijwel alleen wordt gebruikt door automobi listen die korte afstanden af leggen. „Bijna alle mensen die deze weg gebruiken, zijn al zo goed als thuis als ze uit de richting Amsterdam deze kant op komen. Mensen die bijna thuis zijn gaan niet nog eens op een verzorgingsplaats staan", aldus Van der Graaf. Alle overige commissieleden stemden in met het plan van Rijkswaterstaat, al liet PvdA- lid J. de Mooy weten alleen onder bepaalde voorwaarden met het plan akkoord te gaan. Voornaamste voorwaarde van de socialisten is, dat Rijkswa terstaat moet zorgen voor een goede tot zeer goede compen satie van het groen dat bij de aanleg van de verzorgings plaats verloren gaat. „Het rap port van Rijkswaterstaat is wat dat aangaat nogal onduidelijk. Er wordt in vage termen ge sproken over bosschages, wa terpartijen en dergelijke. Wij willen in deze kwestie graag duidelijkheid", aldus De Mooy. Wethouder Vianen kon de PvdA-fractie geruststellen en zei dat Rijnsburg de toezegging heeft gekregen, dat er wel de gelijk een goede beplanting voor in de plaats zal komen. Ten aanzien van de aarzeling van Van der Graaf, liet Via nen weten, dat deze de toe- komstbelangen ook mee moest laten wegen bij zijn beslissing. „Als we nu gaan pleiten voor het behoud van al dat mooie groen daar, betekent dat ook dat we in de toekomst nee moeten zeggen tegen de komst van nevenagrarische bedrij- L VOORHOUT Nog tijdens de installatie van de nieuwe brandweercommandant A. Hoek in Voorhout kon hij zijn slagvaardigheid demon streren. Tijdens de receptie gingen namelijk massaal de piepers van de brandweerlie den af. Binnen vier minuten na het vertrek uit het gemeen tehuis arriveerde de brand weerauto bedrijfsklaar op de Kervelhof. Daar bleek een bootje vlam te hebben gevat, wat door de brandweer geblust werd. Voor het overige verliep de in stallatie volgens plan. Nadat burgemeester M. de Goeij Hoek als blijk van zijn nieuwe waardigheid een antiek brand weerzwaard had overhandigd, sprak zij haar vertrouwen uit in de kwaliteiten van de nieu we brandweercommandant. „We zijn blij met zo'n goede opvolger van de vroegere commandant Bierman", vond De Goeij. „Naast de benodigde kwalificaties beschikt de nieu we commandant ook over vol doende tijd om zijn neiuwe taak te kunnen vervullen". Met die laatste toevoeging re fereerde De Goeij aan het pas seren van de gedoodverfde op volger van Bierman, E. Ribbe- rink. De directeur gemeente werken van Voorhout zou vol gens De Goeij onvoldoende tijd hebben om naast zijn baan ook nog brandweercomman dant te zijn. Een stelling die Ribberink zelf overigens van de hand wees. Uit ongenoegen stapte de plaatsvervangende commandant daarom op. De Goeij maakte van de gelegen heid gebruik hem te bedanken voor zijn inzet en betrokken heid bij het brandweerkorps. Vrouwen De Goeij pleitte er tijdens de bijeenkomst voor serieus te overwegen vrouwen in het korps op te nemen om het te kort aan vrijwillige bram weerlieden in Voorhout kunnen opvullen. „Laten niet te benauwd zijn", aldus burgemeester. „De praktij heeft uitgewezen dat gemenj samengestelde groepen mii stens dezelfde resultaten beh len als homogeen samengeste de groepen". Tijdens de installatieplechti heid hield de nieuwe comma dant een pleidooi voor een gen onderkomen voor brandweer. Hierin zouden cu sussen kunnen worden georgi niseerd en het zou ook een bi tere mogelijkheid bieden hi optreden van het korps na et brand te evalueren. £ei< Hoor De Vlar tend o| hoorspe zijn hoe De prijs ingesteli Taalunie eers se Koni het kadi val. De ADVIES AAN RAAD VAN STATE: DEN HAAG/LISSE De gemeente Lisse heeft te recht gekozen voor de 2e Poellaan als ontsluitings- weg voor de woningen in de Poelpolder-Zuid II. Ook de vanwege de ver wachte verdrievoudiging van het verkeersaanbod noodzakelijke reconstruc tie van de weg is aan vaardbaar. Dat zijn de be langrijkste conclusies uit een ambtelijk advies aan de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State over de kwestie. zwaren die een aantal bewo ners van de Poellaan hebben ingediend tegen de beoogde plannen. Eerder werden ze door de gemeente en Gedepu teerde Staten van Zuid Hol land in het ongelijk gesteld. De bewoners stellen in hun bezwaarschriften dat de recon structie van de 2e Poellaan tot een ontsluitingsweg zal leiden tot overlast. Zij wijzen met name op de toename van stank, geluidshinder en lucht verontreiniging. Ook menen ze dat de verkeersveiligheid van de weg in gevaar komt. De bewoners zijn bovendien bang dat door de overlast hun huizen in waarde zullen ver minderen. De raad en GS stelden in de motivatie van hun eerdere af wijzing van de bezwaren on dermeer dat de bewoners ver zuimd hebben bezwaren in te dienen tegen het bestem mingsplan Poelpolder-Zuid II. De ontsluitingsroute was ook toen al volop in de discussie betrokken, aldus beide bestu- De bewoners ontkennen dit echter. Volgens hen was het ten tijde van de behandeling van het bestemmingsplan nog volstrekt onduidelijk dat uit voering van de plannen ook gevolgen zou hebben voor de 2e Poellaan. Zuidzijde Een deel van de bezwaren van de bewoners zou worden opge heven als het benodigde fiets pad langs de weg niet aan de noordzijde maar aan de zuid zijde - tussen de huizen en de weg in dus - zou worden aan gelegd. Zowel gemeente als de provincie wijzen deze sugges tie echter van de hand. Een fietspad aan de zuidzijde zou te gevaarlijk zijn, omdat er ver schillende uitritten op uit zou den komen. In het ambtelijk advies van L. Van Montfoort aan de afde ling geschillen wordt die visie onderschreven. Ook inzake de overige klachten kiest Van Montfoort de zijde van GS en de gemeente. Volgens hem wegen de bezwaren van de omwonenden niet op tegen het belang van een goede ontslui tingsroute van de Poelpolder- Zuid II. De keuze voor de 2e Poellaan is volgens Van Montfoort de beste keuze, omdat alternatie ven het landschap alleen maar meer zouden schaden. Het feit dat de gemeente heeft toege zegd door het plaatsen van een geluidsscherm iets te doen aan de geluidshinder, sterkt hem in zijn mening dat de recon structie volgens plan doorgang zou moeten vinden. De afdeling geschillen van be stuur van de Raad van State doet over enkele weken uit spraak. I FOTO: HENK VAN DEN EU IC 1 SASSENHEIM „Bull dozers, houten mallen, scheppen, tandartsgereed schap en rietjes, dat is zo ongeveer het hele assorti ment aan gereedschap dat we gebruiken". De 22-ja- rige Delftse bouwkundig student Eppo Vogel wijst glunderend op een me tershoog zandkasteel dat iti de voortuin van het Oude Koningshuis in Sas- senheim onder de eeu wenoude bomen verrijst. Op de top van het bouwwerk prijkt een bruidstaart en alle replica's, de toren van Pisa, de Grote Kerk van Breda, de Londense Big Ben, hebben be trekking op de levensgeschie denissen van het bruidspaar Angelique de Leur en Gerard Werner. „Angelique is direc trice van het marketingbureau Inaxi dat het secretariaat voert van de ESSA: de European Sand Sculpting Association" verklaart Eppo, die popelt van ongeduld om de werkwijze van het bouwen met zand uit de doeken te doen. „Het zand dat hier in Sassen- heim gebruikt wordt is rivier zand uit Cuyck. Beter dan van het strand, rivierzand is niet zo oud en heeft hoekige kor rels". „We zijn" vertelt Eppo „zaterdag al begonnen met de voorbereidingen. Wij noemen dat „compacten": het zoge noemde stampwerk dus waar bij we houten mallen opstape len, een pyramide van zand bakken eigenlijk, die laagsge wijze gevuld worden met zand en water. Voor de bovenkant van de toren zijn als mal ge bruikt een halve doorgezaagde vuilnisemmer en voor het top je het bruidspaar een pvc-buis". Schaduweffecten Wanneer de mallen verwij derd zijn blijft een onbewerkte zandtoren over en gaat het beeldhouwen beginnen, i,Prachtig .is dat", klinkt het opgetogen. „We werken vooral met licht- en schaduweffecten. Het resultaat moet zo zijn, dat je de indruk krijgt dat de ge bouwen echt bewoond wor den". Op het moment dat hij dit zegt blaast een van de 4 ESSA-teamleden juist de laat ste korreltjes zand met een rietje weg uit een van de raampjes van de toren van Pisa. „Het is voor het eerst dat we iets bouwen voor een hore- ca-gelegenheid, maar we heb ben beslist niet stil gezeten sinds de oprichting van de ESSA eind februari. Het is al lemaal begonnen met de orga nisatie van een bouwkundig symposium met als thema: het bouwen van zandkastelen aan de Technische Universiteit in Delft. We wilden bij die gele genheid een zandkasteel in de hal van onze afdeling hebben. Het bureau Inaxi heeft toen de fameuze Amerikaan Gery Kirk naar Nederland gehaald, die voor ons aan de slag is ge- middels in de ban geraakt van het zandkastelen bouwen richtte vervolgens de ESSA op. Niet alleen met de bedoe ling in georganiseerd verband deze nieuwe hobby uit te kun nen oefenen maar ook om bij val te zoeken in Europa. Eppo: .Nederland is de eerste, maar we zouden het prettig vinden als er meer landen geïnteres seerd worden, zodat we Euro pese kampioenschappen kun nen houden". In Amerika is sand sculpting al 25 jaar popu lair. In Californië is de laatste 10 jaar sprake van een ware Scheveningen Inmiddels toog het ESSA-team aan het werk in het leegstaan de restaurant Aloha in Sche veningen. Volgens Eppo: „Ge woon om te oefenen". In mei werd het pas echt menens toen een ESSA-team van 28 studen ten onder leiding van Gery Krik aan de slag ging voor het gigantische bóuwwerk op het Scheveningse strand. „Daar hebben we de pers .uit alle we relddelen bij gehad" vertelt de Delftenaar zichtbaar nagenie tend. Zijn gezicht betrekt on middellijk als hij daar aan toe voegt: „Na twee weken heb ben we het zelf neergehaald met bulldozers. Met bloedend hart, mag ik wel zeggen want iets wat onder je handen tot iets moois is uitgegroeid maak je niet graag stuk". Na de badplaats heeft vervol gens de Jaarbeurshal in Utrecht op het programma ge staan. Voor de beurs: Het hart van Nederland bouwden de studenten de Domtoren met grachtenhuisjes en beelden. De Duitse tv de ZDF nodigde de ESSA uit voor een live zon dagochtend special en buiten de studio's verrees de dom van Mainz. „Wat we verder in de toekomst gaan doen is nog niet te zeggen maar één ding is ze ker, vervolgt Eppo: „eind mei de juiste datum is nog niet bekend gaan we weer in Scheveningen bouwen met een team van Amerikanen en Japanners. Het wordt geheid een succes en groter dan dit Kosten Over de kosten verbonden aan deze unieke liefhebberij is Eppo niet al te mededeelzaam. Wat dit Sassenheimse kasteel kost? „Ik zou het niet weten. Op het strand voor de Koningin Wilhelminaboulevard blijven de hoteliers de dienst uitmaken. STICHTING ZEEBAD WERKT MEE AAN EIGEN LIQUIDATIE Zand schuurt de maag, luidt het aloude gezegde. Het is echter nog maar de vraag of de consumptie van de bruidstaart op de top van dit zandkasteel in goede aarde zou vallen. Het kersverse bruidspaar Angelique de Leur en Gerard Werner keek vanmid dag verrast op naar dit zandkasteel in de tuin van het Oude Ko ningshuis. FOTO: TON KOEVOET Scheveningen kostte gekapita liseerd 250 duizend gulden maar daar kwam veel sponso ring in natura bij. Een bulldo- zertje dat even gratis aan kwam rijden en ga zo maar door. Als alles betaald had moeten worden zou het om een aanzienlijk bedrag zijn ge gaan", concludeert hij waarbij het duidelijk is dat het finan ciële aspect van het bouwen hem koud laat. „Wat ik het leukste vind is in teamverband dit laatst wordt met nadruk vermeld bezig zijn met vormgeving en architectuur, het spektakel eromheen is na tuurlijk ook wel aantrekke lijk". En dan staat hij op om met zijn vrienden de laatste hand te leggen aan het eerste Sas senheimse zandkasteel dat over enkele uren klaar moet zijn. „Wie er meer van wil we ten neemt maar contact op met het Haagse bureau Inaxi" roept hij nog. NOORDWIJK „Het is allemaal niet zonder slag of stoot gegaan om tot een eensluidende voordracht te komen, maar we zijn er uit". Zo introduceerde wethouder P. Barnhoorn (NB) van toerisme en fi nanciën de nieuwe exploi tatie-indeling van het Noordwijkse strand. Op een groot deel van het strand verandert er weinig of niets. De „pijnpunten", zoals Barnhoorn het uitdrukte, lig gen voornamelijk in het strandgedeelte voor de Konin gin Astridboulevard in zuid. Voor de Koningin Wilhelmi naboulevard zijn het als van ouds de hoteliers die voor het grootste gedeelte de dienst uit blijven maken, aangevuld met een enkele café-restaurant houder. Om twee badmannen in de huidige exploitatie-opzet nog in dienst van een pachter een kans te geven op een ei gen „stek" bedacht het college van Ben W een wat vreemde constructie. Voor de badman nen waren twee locaties be schikbaar. Zij mochten onder ling uitvechten wie de be schikbare strandunit voor de Wilhelminaboulevard ter hoogte van Hotel Noordzee zou nemen. Voor de ander zou dan een plekje helemaal aan het einde van het zuidelijke strandgedeelte worden gere serveerd. De wethouder kon zich echter ook voorstellen dat de badmannen J. van Roon en J. van Rooyen een con structie zouden kunnen beden ken waarbij men jaarlijks of om de twee jaar van paviljoen ruilt. „Komen zij er zelf niet uit dan kan er altijd nog geloot worden", aldus Barnhoorn. „Of de gemeente kan bemid- Voorbij „Voor ons is het strandleven nu dus voorbij". Een duidelijk teleurgestelde Riet van Rooy en, echtgenote van badman Van Rooyen, laat desgevraagd weten het niet meer dan lo gisch te vinden dat Van Roon voor de Wilhelminaboulevard blijft. „Dat is al jaren zijn stuk strand. Daar willen wij hele maal niet tussenkomen. Bo vendien hadden we tevoren afgesproken dat als een van de twee de kans zou krijgen het paviljoen te huren waar hij nu ook zit, de ander dat gewoon zou accepteren." Het plaatsje in de zuid zien de Van Rooy- ens absoluut niet zitten. Van Rooyen: „Daar is gewoon geen droge boterham te verdienen. Bovendien moet je daar alles van de grond af opbouwen. Er moet een nieuwe unit komen met alle hoge kosten vandien, zoals het ingraven van kabels en dergelijke. Wij staan nu ge woon met lege handen". Voor Riet van Rooyen is het een uitgemaakte zaak dat de eerste keuze bij de verdeling van de strandtenten voor de logiesverstrekkende bedrijven is geweest. „De minst drukke stukken strand blijven voor ons over, maar wij moeten er wel ons hoofdinkomen mee verdienen". Van de 24 in schrijvers voor een strandpa viljoen zijn er 7 op een reser velijst geplaatst. Het aantal strandpaviljoens wordt met in gang van het seizoen 1992 uit gebreid met 2, zodat in totaal 17 paviljoens beschikbaar zul len zijn. Liquidatie De stichting Zeebad die voor heen de strandexploitatie in handen had, heeft de gemeen te toegezegd volledig mee te zullen werken aan haar eigen liquidatie en het overdragen van de paviljoens aan de ge meente. De stichting had geen stem in de toewijzing van de paviljoens. Secretaris B. van Kersbergen is echter wel te vreden over de wijze waarop de gemeente met belangen van Zeebad rekening heeft gehou den. „De verdeling die op tafel is gekomen heeft onze instem ming, maar ik verwacht toch nog wel wat problemen". Een van de problemen is de gedwongen verhuizing van Hotel Zonne van haar huidige locatie voor de Wilhelmina boulevard naar het zuidelijke strandgedeelte. Een volgens Barnhoorn niet onlogische verhuizing omdat de strandpa viljoens van de hoteliers kun nen worden gezien als een verlengstuk van hun bedrijf. Hotel Zonne is in de zuid ge vestigd. Het „oude" paviljoen van Zonne is in de nieuwe si tuatie aan badman van Roon gegund. Hotel Zonne wil van een verhuizing echter niets weten en heeft inmiddels haar inschrijving ingetrokken. De plek die aan Zonne was toebe dacht is nu aangeboden aan Van Rooyen. „Het is een betere plek dan helemaal aan het einde van de Astridboulevard, maar het is er toch een stuk minder druk dan voor de Wilhelminaboule vard", zo laat Riet van Rooyen weten. In een gesprek met de wethouder zullen de Van DEN B stelling uichste drukwi tonder len die iet Is ïaal M van di1 ven en dingen het ko Opera iymfor amenl n Rc i 1 'hilhai ;acant< :ije: lin Ore hDat is g ferhoef en kla mijn k Rooyens vanmiddag beslissfiangvei of ze toehappen of niet. 1 lenkooi door Van Rooyen afgewezi locatie zal zo snel mogelijk a: iemand worden aangebod die op de reservelijst staat. Duidelijkheid In de nieuwe exploitatie-opi van het strand geeft de g meente de huurders ruime mogelijkheden om hun op het strand zo rendabel rofoEN H gelijk te maken. Zo mogen i lewegir térrassen wat groter en gedei tondag telijk worden overkapt. „Ma te vestig alles wel volgens bepaal: de visse richtlijnen. We willen wil groei per se voorkomen", dus Barnhoorn. Omdat i verleden een aantal zaken m lekendg goed geregeld was, kiest de g mtatie meente 'nu voor duidelijkhei Wallie Er wordt een huurdersoverl oek', t ingesteld waarin het gemeeKluwer telijk beleid op het strand imenwei de nadere voorwaarden waDe acti< huurders zich aan dienen houden, ter sprake zullen Den op men. Sterke drank is bijvoc Ie boe beeld verboden in de pav )ver de joens, evenals frituren of ba negatief becuen. Er geldt een sluiting leem er tijd van 21.00 uur. ónderb Door aanpassing van de Al lomt oj mene Plaatselijke Verordenii n zijn krijgt de politie de mogelij kindere heid bij bepaalde overtredi tot acht gen op te treden. „Als iemaiom jong hardnekkig de regels ove leeftijd treedt zullen we niet aarzelfan het de huurovereenkomst beëindigen", aldus Barnhooifiwaalf. „Maar dat is niet onze eers&eerd o intentie". De huurders van actie paviljoens gaan met de g eerste b meente een overeenkomst ai van eer voor vijf jaar zonder opt door Gi recht voor verlenging van li ken. He contract. Barnhoorn: „Maar Huis v iemand het goed doet is vfDe boe lenging natuurlijk geen pi door Ro bleem". ANWB-afdeling in 1993 VVV Noord wijk breidt dienstenpakket fors uit NOORDWIJK De Noordwijkse VVV gaat haar dienstenpakket uit breiden. Op initiatief van directeur Marjolein van der Jagt is een overeen komst gesloten met de ANWB. Het is de bedoe ling dat het VVV-kantoor met ingang van 1993 een ANWB-afdeling opent. De VVV-informatrices zullen hiervoor speciaal worden opge leid. De uitbreiding brengt geen kosten met zich mee, om dat de ANWB volgens Van der Jagt behoorlijke commissies be taalt. Ze sluit overigens niet uit dat de VVV in de toekomst voor bepaalde diensten meer kosten zal moeten gaan bereke nen of diensten niet meer gra tis zal kunnen aanbieden. Dit werd gisteren duidelijk tij dens de officiële presentatie van de balans over 1990. De VVV komt binnen afzienbare tijd met een plan van herstruc turering. Een speciale commis sie buigt zich momenteel over mogelijk door te voeren bezui nigingen. Negatief De jaarrekening over 1990 gaf een negatief resultaat te zien van 327.000 gulden. Dit jaar hoopt de VVV rond te komen en misschien zelfs nog iets over te houden. In eèn toelichting op de cijfers verduidelijkte penningmeester J. Vink dat er sprake is geweest van een op schoningsoperatie. Posten waarvan duidelijk was dat het tóch geen zin had ze op de ba lans te laten staan werden af geboekt. Daarbij ging het onder meer om niet te innen gelden van zowel de voormalige Stich ting Promotie Noordwijk als de VVV. De stichtingen fuseerden vorig jaar. Het niet te innen be drag van 93.000 gulden zijn promotiebijdragen die het Noordwijkse bedrijfsleven had moeten betalen. Daarnaast wa ren er incidentele lasten waar van tevoren al duidelijk was dat deze niet via inkomsten vergoed zouden kunnen wor den. Zo kostte het afscheid van voormalig directeur Rovers 16.000 gulden. De inkomsten uit, de pot toeristenbelasting vielen belangrijk lager uit dan was begroot. De personeelslas ten stegen echter fors in ver band met de nieuw ingevoerde CAO-verplichtingen voor de 'VW-medewerkers. Ook heeft de samenvoeging van de twee organisaties de nodige kosten met zich meegebracht. Volgens de voorzitter van het VVV-bestuur, J. Bonnike, wil de VVV tekorten in de toe komst voorkomen. Er is een full-time administrateur aange steld en door automatisering in de administratie is het mogelijk de inkomsten en uitgaven goed te bewaken. „Zodra we zien dat er een tekort dreigt nemen we direct maatregelen", aldus Bon nike. Over eventuele bezuini gingen laat hij zich nog niet uit. „We zullen keuzes moeten ma ken, het evenementenbeleid misschien wat moeten bijstel len. Maar de promotie van de badplaats wordt zo sterk moge lijk voortgezet. We kunnen niet afbreken wat de vertrekkende directeur in korte tijd heeft op gebouwd". VVV-directeur Marjolijn van der Jagt verlaat de VVV per 1 november. Zij begint een eigen pr-bureau in Noordwijk. De VVV-voorzitter maakte gis teren duidelijk nog altijd goede hoop te hebben op een con structieve samenwerking met de Algemene Vereniging van Noordwijkse Logiesverstrek- kers (AVNL). „Het gaat ons daarbij niet om het geld, maar wel om volledig te kunnen zijn in onze informatieverstrekking en in ons magazine". De VVV en de AVNL leven al geruime tijd in onmin met elkaar. De AVNL-leden weigeren een bij drage te betalen aan de VVV omdat ze vinden dat er te wei nig tegenover staat. De voorzit ter van de AVNL uitte onlangs ernstige kritiek op de VVV-di recteur en zei onder meer haar geen onaardige woorden over laten horen. We willen de AVNL er gewoon bij hebben". Overleg Met de gemeente wordt vol gens oud-burgemeester van Noordwijk inmiddels regelma tig overleg gevoerd. Punten van bespreking zijn onder meer versterking van de fina ciëlè positie van de VVV en gemeentelijke bijdrage die r menteel 10 procent van de t< le begroting uitmaakt. De VI hecht er aan in ieder geval I-status te behouden, omi deze functie van grote betel nis is voor de eigen bevolki van de badplaats. Ook aan openingstijden zal niet word gesleuteld. Als er al spra moet zijn van bezuiniging ei zullen in ieder geval de bei egorie' bloemencorso's, die volgt Bonnike „waanzinnig geld" kosten, buiten schot ven. Van de gemeente 1 wacht het VVV-bestuur direct een hogere bijdra >le maar wel een vast basisbedr ei Bovendien wil de VVV af bewakingskosten bij de cor>Va en andere evenementen is tenslotte een taak van de litie" en de huur van draijjj hekken en dergelijke. loniem chrijve llustrat oi d'Es weken schip S blo. 00: 'j 1ILVE1 cugdpn leeft tij 'd evisiefe "a ramma irste p k iresente v' Iraaff, n teer me []n proj v Rob de 'an de

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14