Kamerleden eisen volledige waarheid over Coupépolder tl- Zoeterwoudse verenigingen moeten meer zelf gaan doen RIJN- EN VEENSTREEK „Alternatieve tracés zijn lood om oud ijzer" Kinderopvang in Ter Aar duurder Bestuur Aeresteyn woedend op Ter Aar CcidócGomont WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1991 Groene containers voldoen in Ter Aar TER AAR De groene containers worden in Ter Aar goed gebruikt. Dit meldde wet houder Van Rijn gisteren in de commissie openbare werken. „De inwoners van Ter Aar verdienen een compliment dat het afval zo goed gescheiden wordt en de medewer king optimaal is. Door het warme weer van de afgelopen tijd gaf het wel enige stank problemen, maar dat gaat wel beter als het weer wat koeler wordt", aldus Van Rijn. Ook met de grijze containers die nu om de veertien dagen geleegd worden gaat het re delijk goed. Werd voorheen 80 procent van de grijze containers aangeboden, nu staat er 100 procent op lediging te wachten, aldus een tevreden wethouder. Bouw brug Langeraar is volledig op schema LANGERAAR De grote brug in Lange raar is, volgens plan, in oktober gereed. Er zal misschien nog enige vertraging optreden bij de aanleg van de beide opritten. Volgens wethouder Van Rijn is tot op heden niet duidelijk wie dat gaat betalen, het Hoog heemraadschap van Rijnland of de provin cie. Uit de gesprekken met beide instanties blijkt dat men het balletje steeds heen en weer schuift. Bovendien heeft gemeente Ter Aar in samenwerking met de verkeers- werkgroep Langeraar een verkeersplan in gediend om het binnenkomende verkeer af te remmen. Het is in deze situatie nog niet duidelijk of dit wel degelijk uitgevoerd zal worden. Van Rijn beloofde de openbare werken gisteren alle doen om uit deze problemen te komen. Woningen in Buytewech in november opgeleverd NIEUWKOOP Diverse bestratingen, groenvoorzieningen, openbare verlichting, verkeers- en straatnaamborden en brand- kranen dienen nog te worden aangebracht voordat de eerste wo ningen in de tweede fase in de Nieuwkoopse wijk Buytewech rond november worden opgeleverd. Burgemeester en wethou ders van Nieuwkoop willen hiervoor 200.000 gulden beschikbaar stellen. In februari is begonnen met de bouw van de 22 wonin gen. Gisteravond tijdens de commissievergadering algemene za ken vroeg PvdA-commisielid C. M. E. Mourits-Ruiter zich af of de schuttingen, die thans geplaatst zijn in deze nieuwbouwwijk niet te hoog zijn. Burgemeester W. M. C. de Vrey-Vringer zegde toe dat ernaar gekeken zal worden. Het PvdA-lid zei dat zij het nog steeds jammer vindt dat deze wijk aan de krappe kant ge bouwd wordt. Geconstateerd is dat het aantal parkeerplaatsen in het middengedeelte te klein is. De burgemeester stelde dat de opzet van een nieuwe wijk nooit geheel optimaal kan zijn. Bewoners van Aarhoeve krijgen boeken aan huis TER AAR Bibliotheek De Aarle zer is bereid de bewoners van de Aarhoeve in Langeraar te voorzien van boeken. Ook wil de bibliotheek de activiteiten in de Aarhoeve uit breiden. Dat zei wethouder Born gis teren in een vergadering van de com missie welzijn. Het jeugdboekenbe stand zal een plaats vinden in de Aa- resteijnschool. Daarover is met het schoolbestuur overeenstemming be reikt. Ook daar is de Aarlezerstich- ting bereid om het boekenbestand re gelmatig te verwisselen. Voor de le zers in de categorie tussen oud en jong is er in Langeraar geen gelegen heid meer om boeken te lenen. Deze lezers zullen naar Aardam gaan om hun leeshonger te stillen. PRESENTATIE LOCALE EFFECT RAPPORTAGE Idoor MARIETA KROFT HOOGMADE „Lood om oud ijzer", zo werd gis teravond door inwoners van Hoogmade over twee alternatieve tracés voor de Hoge Snelheids Lijn (HSL) opgemerkt. Het B'- tracé mag Leiderdorp dan wel sparen, het komt ech ter dichter bij Hoogmade te liggen. De andere vari ant, het zogenaamde A'- tracé loopt weliswaar niet over de sportvelden van Hoogmade, maar het bete kent wel dat er acht wo ningen aan de Van Kla- verweydeweg en de Bos- kade zouden moeten ver dwijnen. „Dat zal ook erg pijnlijk zijn. Die plek herken je dan niet meer terug", merkte P. de Graaf van het onderzoeksbu reau Zandvoort gisteravond tijdens de voorlichtingsbijeen komst over de HSL in Hoog made op. De bijeenkomst werd in café-restaurant De Does ge houden naar aanleiding van de totstandkoming van het Lo cale Effect Rapportage (LER), de rapportage van het onder zoek naar de effecten van de HSL en de verbreding van rijksweg 4. Zo'n veertigtal mensen bezochten de bijeen komst. „Een tegenvallende op komst", merkte voorzitter R. Thunnissen op. Behalve het reeds bekende A- en B-tracé heeft het bureau ook de twee bovengenoemde varianten onderzocht. Dat was op het verzoek van NS en Rijkswaterstaat die de varian ten ook hadden bedacht. Gevolgen Hoogmade is de enige kern in Jacobswoude die geconfron teerd wordt met de mogelijke aanleg van een HSL. Zowel het A- als het B-tracé heeft concequenties voor het dorp. Dit werd gisteravond nog eens extra duidelijk gemaakt door De Graaf. Zo zijn de directe gevolgen van het A-tracé in de Does-, Voorofsche- en Vliet- polder dat drie woningen aan de Groenwegh moeten ver dwijnen. De doorsnijding van de HSL maakt het grondop pervlak van de agrarische be drijven kleiner en ze worden veelal in tweeën gesplitst. Her verkaveling zal nodig zijn. Bo vendien kruist de HSL een re creatief fietspad aan de Ruige Kade. Ook voor het sportterrein moet een andere locatie wor den gevonden. In verband met een leidingenstelsel ten oosten van de sportvelden kan de HSL niet voor de velden uit wijken. Bij de realisering van de HSL via het A-tracé, zal de recreatievaart door Hoogmade aanzienlijk worden vermin derd. De doorvaarhoogte op de plek waar de HSL de Does kruist, zal namelijk slechts 3,50 meter zijn. Indien de rijksweg wordt ver breed tot twee vierbaanswe gen en de HSL er parallel aan moet lopen, zoals in het B- tracé, dan wordt veel grond die tussen de rijksweg en de HSL in komt te liggen, on bruikbaar. „Tussen de rijks weg en de HSL ontstaat een gebied tussen de nul en de 120 meter dat helemaal wordt af gesloten en voor agrarische doeleinden niet meer geschikt is", gaf De Graaf aan. Voorts wordt de uitzichtbe lemmering genoemd, die in dit gebied door het enorme dijkli- chaam van de spoorlijn zal op treden. Volgens De Graaf zal de geluidsproduktie van de snelle flitser minder zijn dan bij een gewone trein. Tranen Boze geluiden in de richting van minister May-Weggen klonken alom gisteren na af loop van de presentatie. Ge vreesd wordt voor een in klemming tussen enerzijds de rijksweg en anderzijds het A- tracé van de HSL. „Daar wen je nooit aan", merkte raadslid H. van der Nagel op. LTB- voorzitter N. van Wieringen kondigde de gemeente Jacobs woude al aan om een nieuw bestemmingsplan te maken. In het huidige bestemmingsplan staat namelijk dat het veen- weidegebied open moet blij ven. Hij vreesde dat veel agra riërs door de HSL ernstig in hun bedrijfsvoering worden belemmerd. De enige optimist in het gezel schap was burgemeester D. Brouwer de Koning: „Hoewel de tranen mij in de ogen scho ten bij het lezen van de LER, heb ik er goede moed op dat de aanleg van een HSL hele maal niet doorgaat. Aan de provincie hebben wij een goe de bondgenoot. En ook in de landelijke politiek gaan steeds meer geluiden op in de rich ting van een HSL over het be staande spoor". Op 17 september houdt rijks waterstaat een hoorzitting voor onder andere de be zwaarmakers uit Jacobswoude. Op 11 oktober wordt de ge meente door Rijkswaterstaat gehoord. I heb- Het bezoek van de kamerleden kreeg grote belangstelling van de pers. TER AAR De ouderbijdrage voor kinderopvang in Ter Aar gaat iets omhoog. Wethouder Born zei dit gisteren in een verga dering van de commissie welzijn. De Stichting Catalpa die de kinderopvang in Ter Aar op poten zet, heeft van het ministerie van WVC te horen gekregen dat men de werknemers moet betalen volgens de CAO. Daardoor gaan de kosten omhoog en dient een nieuw contract met de gemeente Ter Aar gesloten te worden. Als het ministerie van WVC zijn goedkeuring geeft, dan kan Catalpa haar werkzaamheden beginnen. De commissie leden van onderwijs en welzijn vroegen zich af of een en ander gevolgen zou kunnen hebben voor de subsidie. Wethouder Born kon ze geruststellen. Bedrijven die voor hun werknemers een kinderopvangplaats willen kopen, kunnen dat bij Catalpa doen. Zij krijgen daar 2000 gulden subsidie voor. „Dit gaat wel af v-- de gemeentepot. Maar ook als bedrijven geen belangstelling t: ben zullen alle kinderopvangplaatsen vol zijn", aldus Bom. ALPHEN AAN DEN RIJN De rapporten die justitie heeft over de kwestie Coupépolder moeten worden vrijgege ven om zo de complete waarheid boven tafel te krijgen. Lukt het de pro vincie niet alle gegevens te krijgen dan zal de vaste Kamercommissie voor mi lieu en bodemhandhaving het initiatief nemen en de minister van Justitie om de nu nog vastgehouden stukken vragen. Eerst langs informele en als dat niet lukt met dwang. Dat hebben de leden van de kamercommissie gisteren toe gezegd bij hun bezoek aan Al phen. Zij waren in Alphen op uitnodiging van de Streekcom- missie die de kamerleden wil de informeren over het gif op de voormalige vuilstort Coupé polder. Met een uur vertraging kwamen de Tweede Kamerle den A. Schimmel (D66), Te Veldhuis (VVD), L. van Rijn- Vellekoop (PvdA), A. Esselink (CDA) en Willems (Groen Links) aan in Alphen waar zij werden ontvangen door Ceciel van Laar en Jelle Bosma van de Streekcommissie. Na een korte uitleg vertrok ken de kamerleden voor een. excursie naar de voormalige vuilstort. Daar konden zij met eigen ogen zien dat al aan de voorbereidingen voor de sane ringsmaatregelen begonnen was en werd hen ter plekke uitgelegd welke gevaren de Alphense bevolking bedreigen. Containers Volgens Van Laar hebben de saneringsmaatregelen weinig zin omdat men nog steeds niet precies weet wat er op de voormalige belt ligt. Zij is in ieder geval niet voor de voor gestelde maatregelen van de provincie die de polder in toom wil houden door moni torbewaking, afdekking van sloten en taluds en eventueel het afdekken van de boven laag. De kamerleden bezochten ook de plek, vlakbij het Aarkanaal, waar volgens getuigen in 1980 twee grote containers met che misch afval begraven zijn. Uit de getuigenverklaringen blijkt dat een dragliner de gehele nacht bezig is geweest de twee containers te begraven. Het vermoeden bestaat dat in de containers zenuwgas zit. Gedeputeerde J. van der Vlist, die door de Streekcommissie uitgenodigd was de Alphense bevolking over de sanerings maatregelen te informeren zei de kwestie met de containers serieus op te vatten. Hij vertel de de ongeruste Alphenaren in juni van de projectcommissie gehoord te hebben over deze gifkisten. Daarbij werden twee feiten gecombineerd, namelijk het zogenaamde rapport Q12 met de getuigenverklaringen de het 1985 gehouden onderzoek de verdwenen directeur van een chemische fabriek in Al phen. Deze zou zijn verdwe nen in verband met chemische wapenhandel. Volgens Van der Vlist is het niet ondenkbaar dat de contai ners er liggen. Nu getuigen de precieze plek konden aanwij zen en deze plek ook nog daar is waar geheid moet worden voor de aanleg wand, zal „gezocht en geprikt worden bij het uitvoeren van de sanering", aldus Van der Vlist. Worden de plekken ge- localiseerd dan zullen de con tainers opgegraven worden. Weggezakt Volgens Joop Bosman van Groen Links zullen deze con tainers echter niet gevonden worden. De containers zijn be graven in veengrond en zijn volgens hem al ruim vijftig meter in de grond gezakt. Voor het heien is maar twee ëntwintig meter nodig. De Ge deputeerde maakte duidelijk dat er van afgraven van de belt geen sprake is. De voor malige vuilnisbelt zal bewaakt worden via peilbuizen en mo nitoren en indien nodig, wordt het vervuilde water opge pompt. Over het wanneer van het oppompen moeten nog af spraken gemaakt worden met de projectcommissie. Over het afdekken van de taldus en de sloten is men het eens maar over het beheersen van de bo venkant moet nog verder on derzoek gepleegd worden en naar maatregelen worden ge zocht. Volgens Van der Vlist kampt Zuid-Holland met tien tot vijf tien andere verdachte vuil- storts in de provincie. De Cou pépolder heeft in deze een dui- Ceciel van Laar van de Streekcommissie geeft uitleg. L. van Rijn (PvdA) luistert. FOTO'S: WIM VAN NOORT Idoor JOS HOOGERVORST TER AAR Het school bestuur van Aeresteyn wil niet meer praten met de gemeente Ter Aar. Het gemeentebestuur wil een „minimaal verbouwings plan" voor de sanitaire ruimte van de gymzaal niet honoreren. Het plan kost 180.000 gulden. Voor dat geld wil men het ge hele sanitaire gedeelte afbre ken en opnieuw inrichten. Per wasruimte moet er een afge sloten doucheruimte komen. delijke voorveeldfunctie gehad en er is meer onderzoek ge weest dan normaal. Dat heeft echtet geen duidelijk antwoor den gegeven want de belt blijft volgens Van der Vlist een 'black box'. „We weten niet wat er nog allemaal inzit". Volgens de Gedeputeerde wordt steeds onderzoek ver richt en dan komt er weer wat nieuws aan het licht. Daarom is de provincie gebrand op de gegevens van justitie. In dat verband wees het ka merlid Schimmel erop dat zij gisterochtend in de Kamer vragen heeft gesteld over de vertrouwelijke enquête die de Verenigde Nederlandse Che mische Industrie (VNCl) heeft gehouden. Dat gebeurde naar aanleiding van de affaire Lek- kerkerk. De VNCI heeft toen bij de chemische bedrijven vertrouwelijk gevraagd wat zij waar gestort hebben. Mevrouw Schimmel zou deze enquête graag willen nakijken of er sprake is van de gifcontainers. Zij heeft minister Alders in middels gevraagd of deze be reid is de locatie af te graven als blijkt dat de stort van de containers voorkomt op de en quêtelijst. De Tweede Kamerleden kon den de bevolking van Alphen gisteren niet echt verder hel pen. Doordat de sanering van de Coupépolder de tien mil joen niet te boven zal gaan, is het project niet aangemeld bij het rijk. Dat betekent dat de volledige zeggenschap over de saneringsmaatregelen in han den van de provincie blijft en de Tweede Kamer daar niet kan optreden. De enige steun was dat de kamerleden ervan overtuigd waren dat er door de gemeentelijke en provincia le overheden fouten gemaakt waren en dat in het geval van de Coupépolder de ene hand de andere had gewassen. Om dat te voorkomen pleitten de kamerleden voor onafhanke lijke opsporingsambtenaren en de inschakeling van politie en justitie bij de controle op de milieuwetten. Daarnaast moet gezorgd worden dat de ver gunninggever en de milieu handhavers niet dezelfde zijn om zo te zorgen dat het econo misch belang niet zal prevale ren boven het milieubelang. ZOETER WOUDE „Het is best een goede zaak als de leden meer zelf doen. Ze raken dan meer be trokken bij het vereni- gingsgebeuren. De jeugd kan toch best papier prik ken en bladeren harken". Dat zei het CDA-commis- sielid Jac. van der Salm (Noord Aa) gisteravond in de commissie welzijn. Daar was de zelfwerk zaamheid van de voetbal vereniging aan de orde. Zowel Meerburg als SJZ zul len de handen vaker uit de mouwen moeten steken. Zo zullen de leden na het snoeien van de bomen het snoeihout bij elkaar moeten halen en de boomstammen moeten afvoe ren. Voorts moeten de snip pers tussen de beplaning ver werkt worden. De leden zul len tevens de slidinggaten op de velden moeten dichttrap- pen. Belangrijk aspect is te vens het beregenen van de sportvelden met de door de ge meente Zoeterwoude beschik baar gestelde installatie. De .beide clubs - die elkaar zondag 8 september treffen bij de start van het nieuwe sei zoen - krijgen een huurprijs voor het totale complex gepre senteerd. SJZ moet met ingang van 1 januari 1992 12.895 gul den gaan betalen voor vier velden waarvan één veld ge bruikt wordt als trainingsveld maar nog niet als zodanig is gerenoveerd. Dat staat op het programma voor 1992. Dan zal het huidige vierde veld op Haasbroek de nieuwe trai- ningsaccommodatie van SJZ worden. De gemeente Zoeter woude heeft daarvoor een be drag gereserveerd van 270.000 gulden. Meerburg zal voor het complex aan de Laan de Goe de Herder een huur gaan beta len van ruim 17.600 gulden. Voor de komende jaren staan diverse grote investeringen op het programma. Voor Meer burg is dat in 1997 de vervan ging van de toplaag van het kunstgrasveld ter waarde van een half miljoen gulden terwijl een jaar later de toplaag van veld 2 wordt vervangen voor 50.000 gulden. Op sportpark Haasbroek krijgt SJZ volgend jaar de beschikking over een nieuw trainingsveld ter groot te van een voetbalveld. In de planning is voor 1996 opgeno men de totale renovatie van het hoofdveld. De kosten daar van zijn begroot op 270.000 gulden. Veld 2 van Haasbroek staat voor 100.000 gulden op de rol voor 1998 terwijl in het jaar 2000 veld 3 opgeknapt zal worden. De verder gaande zelfwerk zaamheid maakt deel uit van de Nota privatisering bij de Zoeterwoudse sportverenigin gen. Wethouder R. Hogenelst van welzijn en financiën heeft inmiddels ook al een gesprek gevoerd met het bestuur van handbalvereniging Fairplay. Daarna volgen de twee tennis clubs. De heer Jac. Stuijt van Progressief Zoeterwoude nam agen^i, Voor een uitgebreide ook voor de komende dagi* raadplege men „UIT", de tis wekelijkse bijlage van krant. leine g indigt OORD^ Een BIOSCOPEN °STU lak na 1 jravend; eerde ir olledig forse break (al); 19.00, 21.15. 4 30. Backdraft (al); 18.45, 21. ^ectievel NON (Breestraat 31, De stam van de 19.00. Silence o( the ning en goede beluchting. Nieuwe wanden, vloeren en plafonds en een aparte ingang voor bezoekers van de zaal. Tot heden moeten bezoekers altijd via de kleedruimtes de zaal betreden. Het voorstel van de gemeente kost daarentegen 66 mille. Burgemeester P. Verhoef stel de gisteren in een commissie vergadering dat het niet nodig is om te slopen, maar kan wor den volstaan met het aanpasen of uitbreiden van bestaande voorzieningen. De gemeente is ook van oordeel dat de gym zaal alleen geschikt gemaakt dient te worden voor gebruik door de Aeresteynschool zelf. De zaal dient geen volledige sportaccommodatie te worden voor Langeraar. Daar is ze te klein voor, aldus Verhoef. Het schoolbestuur vindt dat Langeraar toch al achterge steld is vergeleken met Aard am. En omdat er op vijf avon den per week door Advendo gebruik van de gymzaal ge maakt wordt, dient er met deze belangen wel rekening gehouden te worden. Boven dien 'is de gemeente volgens het schoolbestuur niet bereid om ook maar iets van een compromis te willen bereiken. Vanaf 1977 tot heden is er overleg gevoerd en steeds wa ren de voorstellen niet accep tabel. Dit plan is geen plan, het is een lapmiddel, stelt Ae resteyn. In de gezamenlijke commissie onderwijs en financiën toonde de heer Heyers (VVD) zich gisteren verwonderd over de harde standpunten. Voor de vakantie was dat er een aanvaardbaar promisvoorstel op tafel zou ko men. Dat is niet gebeurd. Hoe kan dit gebeuren? De heer Van Montfoort van Aeresteyn antwoordde dat er geen over leg geweest was. „Pas op 31 augustus kwam er een brief van de burgemeester met het voorstel van 60.000 gulden. Daar konden wij op korte ter mijn niet meer op reageren", aldus Van Montfoort. Boven dien wist wethouder Born van onderwijs niets af van het voorstel van Verhoef. De heer Egberts (GB): „Aeres teyn voorziet wel degelijk in een stuk sportvoorziening van Langeraar. Als je de zaak echt goed opknapt voor de school, is 't ook geschikt voor de sport. De bedragen van het gemeen- tevoorstel lijken me te krap. Doe geen lapwerk, maak er een volwaardige ruimte van". Burgemeester Verhoef stelde dat als men om de tafel gaat zitten er binnen 2 maal 24 uur een redelijk compromis uit de bus kan komen. De commissie leden hielden hem aan die af spraak. Voor de raadsvergade ring volgende week verwacht men een gedegen en compleet voorstel over deze zaak. Buurtbus door kernen Alkemade ALKEMADE Met ingang van juni 1992 worden ook Nieuwe Wetering en Roelof- arendsveen in de buurtbusrou te van de Kaag opgenomen. De provincie Zuid-Holland is van plan daarvoor het huidige buurtbusproject van Zwaans- hoek te splitsen. Bii de plan nen zijn overigens buiten het provinciebestuur van Zuid- Holland nog meer instanties betrokken. Hierbij gaat het om de Vervoersmaatschappij Cen traal Nederland, het provin ciebestuur van Noord-Holland en de gemeenten Haarlem- Alkemade. 01720-20800): Point break (al); 18 ook 13.30. 21.00. wo. ook 13.30. Backdraft (al); 18.45, 21.30. Ai poester (al); wo. 14.00. VOORSCHOTEN GREEN! (Schoolstraat 69, tel. 01717-- Return to the blue lagoon (al); 15.45. King Ralph (al); wo. 1f without my daughter (al); do. 20.15. Silence of the lar on stop] lateriëk VV|1 Assepoester (al); I A* )EN wo 14i }URG Itaten '4 erwac 18.45, 21.30. ASTA 2: Oscar (i nijn 14.00, 18,45, 21.30. ASTA 3: Hu Jiinsbl. son Hawk (12); 14.00, 18 45. 21. lJnsDl BABYLON 1 (naast Den Haag Q temmi traal tel. 3471656) Robin Hood (feeschil 14.00, 18.45, 21.30. BABYLON Stanno Tutti Bene (al); 14.00, 18 VOninj 21.30. BABYLON 3: Jungle Fsi jurg ir (12); 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC (Buitenhof 20, tel. 3630637): The n ked gun 2 1/2 (al); 14.00, 18 21.30. CINEAC 2: Teenagent 'rovinc 14 00, 18.45, 21.30. CINEAC 3:1 kasvel silence of the lambs (16); 18, pnfj 21.30. ma d, do ook 14.00 k TROPOLE 1 (Carnegielaan, fflune 3456756): (al); 14J 18.45, 21.30. di. 14.00, 21.30. WJen H. TROPOLE 2: Switch (12); 14.1 artijen ook 14.00. METROPOLE King Ralph (al); 14.00, 18.45, 21.faaat" ODEON 1 (Herengracht 13, t 3462400): Point break (12); 13. 18.45, 21.30. Ier 2 (16), ODEON 3: The r Queen Kelly; 21 45. Zaal Nuit d'été en ville; 19.30, 21.45. Z 3: Down by aw; ma. 19.30, 21.45 grand bleu; di. 19.30, 22.00 De fiefTTl f dieven; wo. 19.30, 21.45. The be11AV- 19.30, 21.45. ing a Ins Ninja turtles II: afspraak DIENSTVERLENING door de apotheken die ook weeken ,Tr,r»T? dienst hebben. NUUK STICHTING KRUISWERK LEIDEN ^ebreic Centraal kantoor: Oude Rijn 59. Vo aadsc< tuss te ale v«Ljste telefoon 071-121894. Geopend: geheel- gelijks 13.30-17.00 uur, donderd )lan v 13.30-19.00 uur wijk. I ONGEVALLENDIENST ZIEKENHt ipvelii ZEN LEIDEN Ongevallendierj elke dag Academisch Ziekenhuis b halve van dinsdag 13.00 u. tot woer moet dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polik nieken tel 155543, afdeling S.C.U. De bes 175639) en van vrijdag 13.00 u aren zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieke jebbei De Geneeskundige Dienst Leiden 'aan verhuisd van de Roodenburgerstra in Leiden naar de Cronesteinkai vijks 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverlening I,.., ongewenste zwangerschap voor mo> dere 897762; 033-620244 (dit laatste n mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekui lijks van 14.30 tot 15.15 uu. .Tj 19.00 tot 19.45 uur. Kinderafdelü aerde dagelijks van 10.30 tot 19.00. N*(Cassee meer dan twee bezoekers per patiö t Op de afdeling special care kan m ~>7 terecht van 10.30 tot 11.00 uur van 19.00 tot 19.30 uur. Voordat f"?11 laatste twee afdelingen bezocht ku»wilde nen worden dient eerst te wordekrachi overlegd met de dienstdoende ver;np r pleegkundige.» Sint Elizabeth-zi L j, kenhuis: Volwassenen dagelijks vi "n6 K 14 00-14.45 t D" Kraamafdeling: u. en van 18.30-19.30 19.30-21.00 u. alleen voor vadei Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 verpleging: dag. van 14.015tatioi 4.30 u. en van 18.30-19.00 u. Spot c v Adviescentrum: Spreekui 19.30-20.30 u. in het St. Elisf&et pl i-ziekenhuis. Endegeest: Di. qties. Ii 13.00-14.30 u.; 'zo. 11.00-12.00 het O] 14.00-15.00 u.; eerste klasse: 0}van n gehele dag. Jelgersmakliniek: Jo- gerenteam za. en zo. 14.00-17.00 °at n Opname: werkdagen 16.45-17.45 u forma feestdag. 10.00-11.30 aonder Team A, C en D: da 3^0^ uitzondering van behoe Weth (behalve kinderen) zijn de bezof juist Is volgt: Dagelijks 14.15-15.0* rij zij 18.30-19.30 u. Avondbezoeku(neme afdeling verloskunde: 18.00-19.00 1 ypr_. De Praematurenafdeling: voor oudejp familie is na overleg met patiënt» yem€ doorlopend bezoek mogelijk. Bezodbrach nstige patiënten: wanneer ajfmakk "dat ie 14.00-16.30 tot 21.00 handeltijden verpleegkundige specia al vast, voorzichtig, een voor proefje. „Laten we er eens over nadenken om op de lan gere termijn de tenniscom- plexen geheel over te dragen aan de verenigingen", aldus Stuijt die in zijn algemeenheid meer zelfwerkzaamheid toe juicht maar er wel met nadruk op wees dat in de overeen komst met de verenigingen de gemeente Zoeterwoude niet al leen de plichten van de clubs moet vastleggen maar zeker ook de plichten die de ge meente heeft. arklinie Over 1 grol hoeft 15.15-17.00, babyzaal boxenafdeling: volgens afspraak n«bian het verpleegkundig hoofd. Bezoekli den kinderafdelingen: voor oudfl een J< van opgenomen kinderen na overle l' met verpleegkundig hoofd. Voor ar hij hl dere bezoekers van kinderen: Keel tueje jrologü 4.15-15.00 en 18.30-19.30. Oogheé Dagelijks 14.30-15.15 u. 19.30 u. Extra bezoek hartbewakinj 11.00-11.30 u. Extra bezoek vadei kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Klnde afdeling 15.00-15.30 u. alleen ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE KINDEI OPVANG (Koornbrugsteeg EK Leiden, tel 254810.) Informal! over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: dag 9-12. Sal

Leidse Courant | 1991 | | pagina 10