Paul Haarhuis laat kassa rinkelen in New York Terugkeer Rijkaard succes voor Michels SPORT Bokscoach dreigt met vertrek Massahysterie helpt Jimmy Connors ONDER DE LOEP SPORTUITSLAGEN CeidócSoivicmt DINSDAG 3 SEPTEMBER 1991 Pele op bres voor milieu GENÈVE De voormalige Braziliaanse I voetballer Pele is op de bres gesprongen voor het milieu. Volgend jaar juni wordt in Rio de Janeiro onder auspiciën van de Verenigde Naties een wereldconferentie fehouden over de milieuproblematiek. Idson Arantes do Nascimento, die als Pele i het Braziliaanse shirt met rugnummer een legende werd, is gisteren ingegaan op de uitnodiging onbezoldigd VN-ambas- sadeur voor milieuzaken te worden. Het is de bedoeling, dat Pele overal ter wereld de politici gaat wijzen op het belang van een grootscheepse aanpak van de milieu vervuiling. Bij de top in Rio moeten de af gevaardigden daartoe eèn bindende over eenkomst sluiten. „Het is zaak dat ieder een doordrongen raakt van het belang van dit onderwerp", zei Pele in Genève. „De aarde is in gevaar". i wordt VN-ambassadeur. ZEVENBERGEN Bondscoach Stan van den Driessche is de te genwerking van enkele bestuursleden van de Nederlandse Boksbond (NBB) beu. De 45-jarige Brabander heeft gisteren per telegram het bondsbestuur een ulti matum gesteld. Van den Driessche wil vóór half sep tember duidelijkheid over zijn positie. Indien de NBB rond die tijd zijn bezwaren niet heeft weggenomen, le vert hij eind deze maand zijn tot januari 1993 doorlo pende contract in. Van den Driessche verwijt enkele bestuursleden, die hij niet met naam wil noe men, een amateurische in stelling. „Ik voel me een soort Don Quichot", ver zucht de bondscoach, sinds april 1989 in dienst bij de NBB. „Vanaf het begin van mijn werkzaamheden heb ik veel weerstanden moeten overwinnen. In het belang van de bokssport heb ik dat altijd met. veel energie ge daan. De laatste maanden is het plezier echter totaal verdwenen. Ik kan me niet meer vinden in het bonds- beleid". Van den Driessche signa leert binnen het bondsappa- raat vele misstanden. „De budgettering en de organi satie van de administratie kloppen niet en van enige planning is geen sprake. Bij enkele bestuursleden heerst een groot gebrek aan inzet, inzicht en kwaliteit". NBB- voorzitter Henk Los hield zich in een eerste reactie op de vlakte. „Ik wil eerst het telegram van Van den Driessche met mijn mede bestuursleden bespreken. Zijn harde voor mij ee pijnlijke Student gebruikt doping bij Spelen BRUSSEL De Chinese kogel stoter Xinmei Sui blijkt anabole steroïden te hulp te hebben ge roepen bij de wereld studenten- spelen in Sheffield. De gouden medaille, die zij won met haar worp van 19,94 meter, zal moeten worden afgestaan aan de Russin Svetlana Kriveleva, die met 19,62 meter destijds tweede was. Xin mei Sui zal waarschijnlijk wor den uitgesloten van deelname aan de volgende wereld studen- tenspelen over twee jaar in de Amerikaanse stad Buffalo. Haar dossier zal worden opgestuurd aan de Internationale Amateur Atletiekfederatie (IAAF). SPORT OP TV 2, 19.25 uur: Boksgala Cu- Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Sportnet, 08.00 u NEW YORK Haarhuis- Duitsland 3-0. Na Eric Je- len en Boris Becker werd Carl Uwe Steeb het derde slachtoffer van Paul Haarhuis op de US Open. De Brabander was op La bour Day, de dag van de arbeid, de veel completere speler. Overwerk hoefde hij niet te verrichten. In 1 uur en 50 minuten stond hij aan de Stuttgèrter ne gen games af, 6-2 6-3 6-4. Met zijn zege werd Haarhuis na Tom Okker in 1968 (verlie zend finalist) en 1971 (halve fi nales) de tweede Nederlander die doordrong tot de laatste acht. Hij evenaarde de presta tie van Michiel Schapers, die in 1988 op de Australian Ópen de kwartfinales bereikte. Bo vendien maakt hij een reuze- sprong op de wereldranglijst. Met zijn zege kwam zijn pun tentotaal in de US Open al op 187 inclusief de bonussen. Daarmee is hij, nummer 44 van de wereld, hard op weg naar de top-dertig. Dat heeft commerciële konsekwenties. Hij laat de kassa rinkelen. In NEW YORK Jimmy Con nors, 39 en zoon van een een voudige arbeider uit Belleville III, werkte zich de afgelopen nacht (Nederlandse tijd) aan de oevers van de Mississippi in het zweet. Hij bood de 20.266 fans alles wat hij had. En dat was veel. Heel veel. Vertier, theater, maar vooral een on voorstelbare mentale veer kracht. Connors kwam uit verloren positie terug. De massa werd, er hysterisch van. En dat hielp hem. Hij hield het afgeladen Louis Armstrong Stadium on der betovering. Maar niet al leen de fans in het grootste tennisstadion van de wereld raakten onder hypnose. In de spelerslounge werden de spel letjes gestaakt en verzamelden de spelers en speelsters zich voor de king-size televisie schermen. In de winkelstraat lag de doorgaans florerende handel stil, in het food-village (eetdorp) gingen de hambur gers tijdelijk terug in de vries kisten. Jimbo was al heilig, maar na zijn ongelooflijke overwinning op Krickstein (3-6 7-6 1-6 6-3 7-6) zweeft er voorgoed een aureool om zijn hoofd. De man presteerde het schier onmoge lijke. Hij vocht met Krickstein (25) de 'battle of the genera tions' uit. De onderlinge stand was 5-0 in zijn voordeel. Maar Krickstein had op de ope ningsdag het jeugdidool Agassi al uit de US Open geslagen. Krickie is een huisvriend van de Connors, komt regelmatig over de vloer in Santa Ynez in Californië en gaat regelmatig met de oude baas op jacht. De twee hielden elkaar rede lijk in evenwicht. Connors rekte zijn leven door de twee de set in de tiebreak (10-8) te winnen. Na een incident waar bij hij de umpire minutenlang voor rotte vis uitmaakte en prompt de bijval van de massa kreeg. John McEnroe, die op de tv de partij i taar voorzag, viel zijn oude strijdmakker uiteraard bij. Na het verlies van de derde set (1- 6) verliet McEnroe de studio met de profetische woorden: 'See you in de the fifth set'. Mac moest dubbelen en was inderdaad ruim op tijd terug de vijfde set, die ander half i Steunend en kreunend, wei gerde hij zich over te geven. Op 2-5 had menig speler de handdoek geworpen. Niet Connors. Krickstein kreeg last van een blaar op zijn speel- hand. Conditioneel was Con nors toe aan een zuurstoftank. Zijn 20.000 fans, de overige 266 waren voor Krickstein, hiel den hem op de been. Op 6-4 in de wurgend spannende tiebre ak verzilverde Connors zijn eerste matchpunt. Hij viel op zijn, geblesseerde, knieën en bedankte zijn publiek, dat hem een staande ovatie gaf. PRIJSVRAGEN DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn: Lotto 35: le pri 300.C 4e prijs: 4.749 *x 35,6 bezienswaardigheid geworden in New York, zijn contract met de Hema de eerste veertig van de wë- na d staat, dat de verbintenis open- reld komt. „Ja, daar zal over „Dit gebroken wordt indien hij bij gepraat moeten worden. Maar alsjeblieft", het hoogtepunt in mijn vond Haarhuis. „Ik ben blij met deze overwinning. Het was moeilijk me m< op te laden na de grote winning op Becker". De 25-ja rige Eindhovenaar begon spannen aan het eerste due tegen de linkshander Duitsland. „Ik w Werd wakker met vlinders in mijn buik", keek hij terug. „Onderweg zei ik tegen m'n vriendin Anja dat ik dacht dat ik te weinig gegeten had. Ik voelde me absoluut geen hon derd procent. Was rillerig. Achteraf denk ik, een kwestie van spanning". Na vijf games was de nervositeit verdwenen. Toen zat ik lekker in de wed strijd". Steeb allerminst. De Duitser werd zondag 24 jaar en maakte de indruk iets te lang te hebben doorgefeest. De spierbonk kwam nooit in de wedstrijd. Haarhuis contro leerde het saaie, voorspelbare baseline-duel. „Hij had wel erg weinig maatgevoel met zijn backhand", bekende de Bra bander. „Dat maakte het een stuk gemakkelijker. Ik heb hooguit twee, drie moeilijke games gehad". Voor de zes doorbraken had Haarhuis slechts zeven kansen nodig. Zijn eigen opslag verloor hij tweemaal: de openingsgame en de tweede game van de derde Financieel lijkt Haarhuis er dus ook een stuk wijzer van te worden. Door zijn plaats bij de laatste acht werd hij vrijwel zeker van een uitnodiging voor de tweede editie van het poenerige Grand Slam Cup toernooi, in december in Mün- chen. Daar ligt net als vorig jaar vier miljoen gulden voor de zestien deelnemers klaar. De verliezer in de eerste ronde krijgt al 200.000 gulden. Zelfs de reserve vangt al een ton. Als wachtgeld. TIPS DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Nootdorp (morgen, aanvang 14.30 uur) ïlight Nobo, 2. Yorky, 3 Remco Boere is te slecht voor Feyenoord ROTTERDAM Remco Boe- re komt bij Feyenoord niet in aanmerking voor een contract. De 29-jarige aanvaller heeft de technische staf van de Rotter damse club tijdens een stage van twee weken niet kunnen overtuigen. I FOTO: HARRY TIELMAN DEN HAAG De weige ring van Frank Rijkaard om niet meer voor het Ne derlands elftal uit te ko men heeft iets langer dan een jaar stand gehouden. Op 26 augustus vorig jaar liet de middenvelder/verdediger van AC Milan Rinus Michels, die toen nog als bestuurslid technische zaken bij de KNVB actief was, weten Oranje spuugzat te zijn en nooit meer voor het Nederlands elftal te willen uitkomen. Gisteren meldde hij bondscoach Michels weer beschikbaar te zijn. Kort voor zijn bedankje had Rijkaard te horen gekregen dat hij als gevolg van zijn rode kaart tijdens het WK-duel met Westduitsland (het spuw-inci- dent met Rudi Vóller) voor drie duels was geschorst. Voor wedstrijden in het kadèr van de kwalifikatie voor het toer nooi om de Europese titel, vol gend jaar in Zweden, had hij normaal kunnen uitkomen. De hele ambiance had echter der mate gevreten aan het moreel van de speler, die AC Milan vórig jaar in mei nog de Euro pa Cup tegen Benfica had be zorgd, dat hij vanuit Milaan te lefonisch liet weten 'niet meer beschikbaar te zijn' voor het Nederlands keurkorps. Giste ren meldde Rijkaard de inmid dels als bondscoach actieve Michels, die vorige week op verzoeningsreis was in Italië, dat zijn 'eeuwig' slechts van tijdelijke aard is. Volgende week Volgende week woensdag zal naar het zich laat aanzien Frank Rijkaard (28) zijn 45e interlandwedstrijd afwerken in het vriendschappelijke duel met Polen in Eindhoven. Waarna de steunpilaar van AC Milan, dat zoals bekend dit sei zoen als gevolg van een schor sing is verstoken van Europees voetbal, waarschijnlijk zijn normale stek weer zal inne men in de formatie die in de EK-race is gewikkeld. Het Ne derlands elftal speelt in okto ber in Rotterdam de return te gen Portugal en in de decem ber de laatste kwalifikatie-ont- moeting in Athene tegen Grie kenland. Met zijn toezegging weer voor Oranje te willen uitkomen heeft Frank Rijkaard een nieuw hoofdstuk in zijn turbu lent verlopen voetbalcarrière afgesloten. De oud-Ajacied is daarmee niet in het voetspoor getreden van bijvoorbeeld de Duitser Bernd Schuster, die ja ren geleden als beste 'Spielma- cher' van zijn land weigerde nog langer voor 'Die Mann- schaft' uit te komen. Schuster, die inmiddels in Spanje acteer de bij Real Madrid en Barcelo na en nu uitkomt voor Atletico Madrid, bleef konsekwent en liet zelfs WK's aan zijn neus voorbij gaan. Positief De voor het Nederlandse voet balteam positieve beslissing van Rijkaard heeft echter wel opnieuw het wat labiele ka rakter van de fysiek sterke voetballer aangetoond. De Mi- lanees, die ooit twee contrac ten tekende (Ajax en PSV) en vervolgens weigerde nog lan ger onder Cruijff in De Meer te spelen (waarin hij wel kon sekwent was), belandde na een kort avontuur bij Sporting Lis sabon bij zijn huidige werkge ver. Waar hij ondanks alle WK-perikelen uitgroeide tot de meest constante factor in de ploeg. Overigens ook in ver schillende rollen, waaraan hij zo'n broertje dood had bij het Nederlands elftal. Tijdens het voor Nederland zo desastreus verlopen mondiale toernooi werd de allrounder wisselend als middenvelder en verdediger ingezet. Zelf wilde hij liever op het middenveld spelen, de rol die hem bij zijn eigen club ook het beste be viel. Links en rechts werd overigens ook gesuggereerd dat de dominerende rol van Ruud Gullit Rijkaard had doen besluiten voor Oranje te bedanken. Inmiddels lijken de problemen ook op dat vlak opgeruimd. Michels heeft ondertussen ook van Marco van Basten en Gul lit de toezegging gekregen dat ze volgende week woensdag in Eindhoven acte de presence zullen geven. Hetgeen de per spectieven van het Nederlands elftal om de resterende EK- kwalifikatieduels, die na de 1- 1 in Helsinki tegen Finland ietwat waren verkleind, plots klaps weer aanzienlijk doet stijgen. Met dus Frank Rijk aard, die inmiddels ook per soonlijk dank zij een nieuw huwelijk in een wat rustiger vaarwater terecht lijkt te zijn gekomen, moet Oranje net die kwaliteit terug kunnen win nen om 'Zweden' zeker te stel len. Met het terughalen van Frank Rijkaard bij Oranje heeft Ri nus Michels het eerste succes sinds zijn heraantreden vorig jaar als bondscoach en de Eu ropese titel in 1988 al geboekt. Rijkaard noemde overigens vorig jaar vooral de rol van Beenhakker voor en tijdens het WK bepalend voor zijn be dankje. Rijkaard verklaarde zich sinds het EK 1988 nooit meer plezierig te hebben ge voeld oij Oranje. Daarin kan hij dus binnenkort zelf veran dering brengen. „Op de training scheldt r elkaar de huid vol op misselijk makende Ik zie die mentaliteit in de wedstrijd terug. De heren ge dragen zich niet als profs. Zij hebben tegen Heerenveen een wanprestatie geleverd. De druk op mij is enorm. Ik heb hier vanaf mijn eerste werkdag gewoon geen kre diet. Waarom? Ik weet het niet, ik heb zes keer verloren in ruim een jaar. Misschien hebben ze hier wel een hekel aan Rotterdammers". NAC-trainer Cor Pot in het Algemeen Dagblad. „Ik vind het getuigen van een enorme lafheid als de spelers of anderen nu gaan zagen aan de Stoel van Cor Pot. Ik heb dat de spelers groep gisterochtend ook ge zegd in een nabespreking. Sorry dat ik het woord moet gebruiken, maar ik vind heL een stelletje lamzakken. Ze verdienen dikke salarissen bij ons, alles is tot in de pun tjes geregeld voor ze. Zelfs net vuil wordt tegenwoordig onder hun teennagels wegge haald. Ze moeten gewoon presteren. Het bestuur wacht deze kwestie nog hooguit een paar wedstrijden af. Veran dert er niets ten goede, dan volgen er harde maatregelen. In het bedrijfsleven word je bij dit soort prestaties gewoon buiten gegooid". NAC-voorzitter John Peek in het Algemeen Dagblad. „Ruud Krol is tot de beste student gekozen op basis van de best denkbare gronden. Hij was de beste coach, toon de een enorme collegialiteit en had een optimaal respect voor zijn docenten-. Omdat hij bovendien met de hoogste cij fers uit de 14-jarige historie van deze cursus is geslaagd, is Ruud Krol automatisch toegelaten tot de Full Badge- course van de Football Asso ciation". Charles Hughes, vertegen woordiger van de Engelse Football Association in de Telegraaf. „Er is geen beleid op het ge bied van benoemingen van bondscoaches. Uit principiële overwegingen mocht een clubcoach die functie niet vervullen. Maar bij de dames is dat wel het geval. Ik besef best dat ik de Don Quichotte onder de coaches ben. Al ja ren daag ik iedereen uit mijn kritiek. Maar wat doen ze? De heren proberen mij te ontlopen. Een bespreking over de voorbereiding van het nationale team op de kwalificatiewedstrijd werd gepland op een dag dat ik met Den Helder een toernooi in Almelo had. Ik lever nota bene de meeste spelers. Ik verdenk ze van opzet om, zonder overleg met mij, zo'n bespreking te plannen. Dan kunnen ze zeggen: die Boot heeft wel een grote bek, Cor Pot: hekel. FOTO: DIJKSTRA maar hij komt nooit opdagen als wij dat vragen". Basketbalcoach Ton Boot in het Algemeen Dagblad. „In Kenia wordt van runder- bloed en zure melk een mangdrank gemaakt. Ik her inner me hoe warm je borst er van werd en hoe krachtig je je ging voelen. Vet of sui ker was er in Kenia gewoon niet. Of het was te duur. Ik woon nu vier jaar in de Ver enigde Staten en ik sta nog steeds versteld van de eetge woonten daar. Negenenne gentig procent van de Kenia- nen die in de bush wonen, zijn dun, om niet te zeggen mager. We lopen niet alleen lichter dan blanken, we zijn vooral lichter". Atleet Billy Konchellah in de Volkskrant. „Van Loen kan veel meer dan iedreen denkt. Als wij een positiespel spelen en de bal één keer mogen raken, laat John zien wat hij alle maal kan. Dan blijkt dat hij het ook in technisch opzicht heel goed doet. Hij kan een bal kaatsen en die ook pan klaar voor de voeten van een medespeler neerleggen. Hij passeert weliswaar niet drie man in een vloeiende actie, maar dat hoeft niet, want van dat type voetballers heb ben wij er voldoende. Ajax is nu het komende seizoen in staat met slecht spel wedstrij den te winnen. De groep is uitgebalanceerder en de on derlinge concurrentie zal Ajax sterker maken". Ajacied Jan Wouters in Het Parool. „Toen ik mijn studie (VWO) staakte ten gunste van mijn tennis, heb ik me voorgeno men niet meteen te denken als het even wat minder ging: was ik maar op school gebleven. Ik geef mezelf de kans en de tijd. Ik zie wel. Je móet nadenken, maar niet te veel. Tennis is al zwaar ge noeg. Want het is zwaar werk, wat ik doe. In de kran ten lees je dan wel: hij heeft zoveel geld verdiend met het winnen van vijf partijtjes, maar de mensen realiseren zich niet dat ik er al mijn hele leven mee bezig ben. Je leest ook niet dat een dokter twee ton per jaar verdient. Maar die heeft daar dan ook acht iaar hard voor gestu deerd. Maar ik train ook al twaalf jaar". Tennisser Richard Kraji- cek in Sport International. „Ik voel me in mijn hemd gezet. Eerst komen de spelers me vertellen dat zij het niet meer zien zitten in hun coach, maar als puntje bij paaltje komt hebben zij in eens zoiets niet gezegd. Ik heb het bestuur ingelicht over de stemming onder de spelers. Een behoorlijk aantal wilde immers niet meer met hem verder gaan. Ik meende dat het in het belang van de club zou zijn als Eijgendaal er mee zou stoppen". Teamleider Jan Blommen- stein van honkbaclub In- stalldata ADO in het Alge meen Dagblad. 75,32, 2. Italië 80,75, 3. Zweden 110,52, 4. Frankrijk 125,99, 5. Duitsland 201,99, 6. Groot-Brittannië 294,42, 7. Nederland 362,91 (Knuiman 46,69, Van Oorschot 77,22, Van Dijk 24,55, Jimmink 45,09, Sel ling 80,93, Schram 88,43). BADMINTON Internationaal A-toernooi Hoens- Vrouwenenkelspel, halve finales: Van der Knaap (Ned)-Mellink (Ned) 11-4 7-11 11- 2, Stuer-Lauridsen (Den)-Crabo (Zwe) 11-8 11-6, finale: Van der Knaap-Stuer-Laurid- 1 15-11, Bruil (Ned)-Espersen (Den) 5- 15 15-6 15-12, finale: Bruil-Pelupessy 15-5 (Den) 17-14 15-9. Mannendubbelspel, finale: Gandrup/Christensen (Den)-Busch sen (Den)-Michels/Melllnk (Ned) 15-7 15-12. HONKBAL Amerikaanse competitie e Orioles 14-3, Chicago White Sox- s City Royals 67-62, 6. Se- 67-64, 7. California Angels i Reds 9-4, Philadelphia Phillies-Atlanta Cubs 12-3. East division: 1. Pittsburgh Pirates 77-52, 2. St Louis Cardinals 70-59, 3. Chicago Cubs 65-65, 4. f de Staten 218,77, 4. Zweden 236,80, 5. Spanje 232,67, 6. Duitsland 373,60, 7. Ne derland 1011,91 (Streppel 622,09, Davids 95,26, Hoevers 157,65, Van de Wiel 136,61). Individueel: 125 cc: 13. Knuiman (Wijchen), 22. Van Oorschot (Liempde), 41. Lenselink (Eefde), 250 cc: 12. Van Dijk (Eindhoven), 97. Streppel (Apeldoorn), 500 cc: 11. Jim mink (Kolhorn), 37. Davids (Kollum), 42. Hut ten (Beerzerveld), 350/4 takt: 24. Selling (Amsterdam), 31. Steenbergen (Ruinen), 36. Hoevers (Loenen). 44. Boer (Gouda). 500/4 takt: Schram (Wolvega), 20. Van der Wiel (Beesd), 26. Van Zijtveld (Brummen). PAARDESPORT Draverijen Alkmaar 1e koers, 2040 m: 1. Fee Buitenzorg (T. Kooyman) 2.45,9-1.21,3, 2. Fresco Rose, 3. Allee du Gazeu. Toto: winnend 3,80, plaats 1,90 3,20, koppel 20,00, trio 227,10. 2e koers, 2380 m: 1. Fan Swagerman (A. Huel) 2.49,5-1.23,1, 2. Evelinastar W, 3. En- dor Ossewaard, 4, Fresh Up. Toto: winnend 5,10, plaats 3,10 8,20, koppel 22,70, trio 887,30, kwartet niet gespeeld. 4e koers, 2700 m: 1. Dunlin 0 (A. Molle- ma) 3.38,7-1.21,0, 2. Ferrock, 3. Eric Dean. i, 3. Daros. Toto: winnend 1,90, plaats 2,30, koppel 13,50, trio 180,40. i koers, 1700 m: 1. Blinker Brogan (J. 5 Pluto, 4. Bennie Confianza. Toto: 1 nend 2,10. plaats 1,40 10,10, koppel 25,60, trio 120,70, kwartel 1.020,00. 10e koers, 2040 m: 1. Domo Dutch (A. Suykerbuyk) 2.40,1-1.18,5, 2. Bianatranss R, 3. Bobby R. Toto: winnend 1,40, plaats 1,60 1,90, koppel 6,30, trio 27,20. W5-spel: 1-4- 6-8-5 uitbetaling 596,70. Omzet totalisator: 185.732.-. TENNIS Open Amerikaanse titelstrijd Mannen: Achtste finales: Haarhuis (Ned)- Steeb (Dui) 6-2 6-3 6-4, Connors (VSt)- Krickstein (VSt) 3-6 7-611-6 6-3 7-6, Sam pras (VSt/6)-Wheaton (VSt/11) 3-6 6-2 6-2 6-4, Courier (VSt/4)-Emilio Sanchez (Spa/14) 6-4 6-4 6-3. Vrouwen: Achtste finales: Navratilova (VSt/6)-Maleeva-Fagniere (Zwi/10) 7-6 1 Bollegraf/Nijssen (Ned)-Provis/Woodbrldge (Aus/8) 7-6 6-3, Reinach/Van Rensburg 64-66, 5. Philadelphia Phillies 63-67, 6. plaats 5,60 2,60, koppel 13,40, t Rottier (Ned/3)-Rodriguez (Arg) 6-1 6-0. VOLLEYBAL Internationaal vrouwentoernooi Alvi- ano (Ita) Tsjechoslowakije 3-0 (15-10 15- :allë-Duitsland 3-2 (15-8 7-15 10- WIELRENNEN Profkoers Wetteren (Bel) 1. Frison (Bel) 180 km in 4 uur en 3 minuten, 2. Schoovaerts (Bel), 3. Tsjmil (Sov), 4 Mel- sen (Ned), 5 Neskens (Bel), 6. Kokkelkoren (Ned). 7. Daems (Bel), 8. De Koning (Ned), 9. Mattheus (Bel). 10 Van Vooren (Bel). 11 Wijnands (Ned), 12. Van Aaert (Ned), 13 Cordes (Ned). 27. Kools (Ned), 28. Adri van n-Sovjetunle 3-2 (1-0 1-0 1-2). WK Finn Kingston (Can) Lammens (Can), 2. Rlnne (Grf), s 62-68, 6. Houston Astros 53-77. MOTOCROSS Powazska Bystrica (Tsj) I. Dodo Buitenzorg (M. Huel) 2.46,5-1.21,6, 2. Don Corleone, 3. Ep Stand na de eerste dag: Trophy (team Oorklep. Toto: wereldkampioenschap): 1. Tsjechoslowakije 2,60, koppel 14,10, trio 122,30.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7