Bahlmann streeft naar perfectie Onzekerheid troef in derde klasse zondag „Ik zie de overstap als een sportieve uitdaging Als het elftal draait val ik nauwelijks op £eidóc@ou/ia*it AMATEURVOETBAL DINSDAG 3 SEPTEMBER 1991 ALPHENSE BOYS DEBUTEERT IN HOOFDKLASSE ALPHEN AAN DEN RIJN - Het voetbal in Al phen zit duidelijk in de lift. Door de promotie van Al- phense Boys naar de hoofd klasse zijn er nu twee vere nigingen op het hoogste amateurniveau actief in de nog steeds groeiende ge meente aan de Oude Rijn. Het is niet overdreven te stel len dat een belangrijk deel van de opmars van de origine ka tholieke voetbalclub voor een groot deel op het conto van trainer Paul Bahlmann te schrijven. „Je moet zeven dag per week met je club bezig", is de stelregel van 35-jarige oefen- De bezetenheid van Bahlmann is inmiddels algemeen bekend in de voetbalwereld. Het lede ren monster beheerst een groot deel van zijn leven. Een vrije zondag of zaterdag wordt door hem steevast benut om wed strijden in de regio te bezoeken. Bahlmann: „Ik ben altijd op zoek naar spelers die voor Al- phense Boys van waarde kun nen zijn". Zelfs in de zomertijd steekt hij zijn tijd in de club en het elftal. „In de zomermaan den lees ik veel en probeer dan wat variaties in de oefenstof te vinden. Ik streef ernaar om de spelers ieder jaar elk jaar wat nieuws te brengen. Met saaie cliché trainingen pak je de spe lers niet. Het is dan ook niet toevallig dat de huidige trainer van Kat- heb ik heel veel van Lagendijk geleerd. Zijn manier van wer ken spreekt mij heel erg aan. Voetbaldier Hij is net zo'n voetbaldier als ik maar blijft onder alle om standigheden rustig. Alles wat hij zegt heeft waarde en dat blijkt toch bij veel spelers aan te slaan". De organisatie bij Alphense Boys begint steeds professione ler te worden. Een imposante sponsorgroep zorgt voor een ruim budget waardoor alles op de sportpark De Bijlen tot in de puntjes verzorgd is. „Dat is al tijd heel belangrijk. Als spelers gaan zeuren over een douche die niet werkt of een bal die te zacht dan gaat het fout", aldus de Alphense oefenmeester. De promotie naar de hoofdklasse heeft geen grote wijzigingen in de slectie van Bahlmann tot ge volg gehad. Sander Beuk van Kickers '69 is de opvallendste versterking. „Ik ben tevreden over de kwaliteit van de ploeg. We zitten nog steeds niet aan ons plafond. Daarom reken ik op een goede klassering. Als nieuwkomer ben je nog relatief onbekend en daar moeten we van profiteren. Het uitganspunt van Alphense Boys blijft aan vallend voetbal en daar hebben we de spelers ook voor maar gezien de speelstijl van de meeste ploegen in de hoofd klasse zullen we de verdediging zeker niet verwaarlozen". Walter de Kieviet voor de tribune van zijn nieuwe club UVS. De Stompwijker ziet t als een sportieve uitdaging. FOTO: HENK SNATERSE WALTER DE KIEVIET NIEUWKOMER BIJ UVS 99 VVSB EN SJC VERSTERKEN ZICH Roodenburg en Blauw Zwart rekenen op goed seizoen LEIDEN - De krachtsver schillen in de zondagder- deklasse lijken gering of zullen pas in de loop van de competitie daadwerke lijk aan het licht komen. Veel zal afhangen van een goe de start want het verspelen van punten in de beginfase zorgt voor de nodige onrust. Mede gezien de scherpe degradatiere geling (drie clubs dalen af naar de vierde klasse) is het zaak al in een vroeg stadium een veili ge marge te verwerven. Debu tanten in de derde klasse zijn Foreholte, FC Lisse en NSV'46 SJC lijkt dit jaar een serieuze kandidaat voor de strijd om promotie. De opvolger van Harry Loerts, Ben van Leeu wen, moet aan de ambities van de Sint Jeroensclub gestalte gaan geven. De ex-trainer van Schoten nam uit de regio Haar lem een aantal spelers mee naar het sportpark aan de Lageweg. Van RCH kwamen Camille Jy- ner, Menno van Rooyen, Mare Kort en Alain Kastner. Wilco Otte volgde het voorbeeld van zijn broer Edwin en verkaste ook naar de Duin-en Bollen streek. Het vertrek van Marco de Ridder naar Katwijk is ech ter een gevoelig verlies voor de Noordwijkers. Toch is Van Leeuwen tevreden over de ver sterkingen. „Met deze brede se lectie moeten we aanvallend voetbal kunnen spelen. Dat is ook mijn eerste doelstelling. De voorbereiding is goed verlopen en ik verwacht dat we een rol van betekenis kunnen gaan spe len". In Noordwijkerhout klinken eveneens optimistische gelui den. De spelersgroep van WSB is vooral in de breedte versterkt en trainer Fokke van der Reydt rekent dan ook op een beter seizoen dan vorig jaar. „De selectie is met de komst van Jan van der Berg (SJC) en Simon Laros (Noord- wijk) danig versterkt. We mik ken dan ook op een periodeti- tel". Het belangrijkste streven van Van der Reydt is dit sei zoen meer evenwicht tussen aanval en verdediging te bren gen. „We krijgen gewoon veel te veel doelpunten tegen waar door we weer in de problemen kwamen. In de defensie moeten we dus orde op zaken stellen". Aanvallend kent Van der Reydt minder problemen. Robèr Ma- rijnen en Theo Aanhane zijn spitsen die jaarlijks voor een ruime productie zorgen. De nieuwe trainer van Lugdu- num, Ferry Nijenhuis (ex- RKAVV), staat in de Kikker polder voor een moeilijke opga ve. Het vertrek van Robert de Roo (UDWS), Edwin Verhoogt (Katwijk) en André Hoekstra (Noordwijk) betekende een fik se aderlating voor de groenwit- ten. Routinier Ted van Berkel en doelman John Erades moeten dat verlies enigszins compenseren. Nijenhuis heeft echter vertrouwen in zijn spe lersgroep. „De eenheid in de ploeg is heel belangrijk. Ik re ken dan ook op een positieve inbreng van de routiniers. Vooral de jonge spelers moeten zich daar aan op kunnen trek ken. Mijn eerste indrukken zijn positief. Lugdunum is een bloeiende vereniging waar nog de echte clubsfeer hangt. En dat is voor een trainer prettig wer ken". FC Lisse is weer terug in de derde klasse en het streven van de fusieclub is om daar te blij ven ook. De ploeg van Lazlo Nanai slaagde er pas via de na- competitie in de promotie vei lig te stellen. Na een wervelen de start zakten de Lissenaren ver terug en moesten ze lijd zaam toezien hoe Foreholte met de eer ging strijken. Nanai rekent deze voetbaljaargang op een meer constant seizoen. „Lisse heeft een ploeg die in deze afdeling thuis hoort. We spelen alleen nog te weinig con stant. Ik verwacht een zeer spannende tweede helft van de competitie omdat de concur renten dan pas echt op de hoogte zijn van eikaars kwali- De andere debutant in de derde klase is NSV '46. De ploeg uit Noorden presenteerde zich vo rig jaar als een collectief sterk elftal waarin de schotkracht van Peter van der Star vaak de doorslaggevende factor was. De voornaamste doelstelling van NSV'46 is er op gericht om zich te handhaven. Nieuwkoop krijgt ieder seizoen te maken met het vertrek van een aantal talentvolle spelers. Vorig jaar vertrokken Aijen van der Laan, Johan Garrelfs en René de Jong en dit seizoen verlaat topschutter Paul Kwak- kenbos Nieuwkoop. Hij gaat bij het Rotterdamse Sparta aan de slag. Handhaven is ook dit jaar weer het parool en de goede in stelling van de overgebleven spelers moet hiervoor gaan zor gen. LEIDEN - Roodenburg en Blauw Zwart Leidse afvaardiging in de tweede klasse. De verwachtingen van beide clubs zijn redelijk hoog gespannen. Debutant Blauw Zwart hield de selectie in stand en denkt daar mee op een niveau hoger ook goed te kunnen presteren. Rooden burg versterkte zich aanzienlijk en wil dit seizoen niet geconfron teerd worden met degradatievoetbal. Blauw Zwart gebruikte het vorige seizoen in de derde klasse om de wonden te likken na het rampjaar waarin de ploeg uit de twee de klasse degradeerde. Trainer Roel den Hartog legde de nadruk op een collectief sterk elftal waann de mentale veerkracht een sterk punt vormde. Het kampioenschap was dan ook verdiend te noemen. Den Hartog rekent erop dat Blauw Zwart zijn sportieve plafond nog niet bereikt heeft. Tijdens de oefencampagne speelde de Wassenaarse ploeg tegen gerenommeerde clubs en hield opmer kelijk goed stand. „Daarom reken ik op handhaving ondanks het feit dat we in sterke afdeling zitten", aldus Den Hartogh. Roodenburg wil zich dit jaar wat nadrukkelijker presenteren in de tweede klasse. Trainer Jan Reurings wilde vooral meer routine in de jonge ploeg. De komst van Marco van Alphen (FC Den Haag) en Arno Lancel (ARC) is voor de selectie van de Rotterdamse oe fenmeester dan ook een belangrijke impuls. „Van Alphen en Lan cel zijn jongens die bij Roodenburg vandaan komen. Ze kennen de mentaliteit dan ook goed. Hun inbreng wordt erg belangrijk. Daarbij is de selectie veel breder geworden door de komst van Alex Leeflang (UVS) en Martin Keizer (RCH). De concurrentie houdt iedereen scherp en daarom reken ik op minimaal een perio- detitel". STOMPWIJK - De degra datie uit de hoofdklasse heeft voor de samenstelling van de selectie van UVS nogal wat gevolgen gehad. Ruud de Groot zag een groot aantal teleurgestelde spelers vertrekken en kreeg slechts vier nieuwkomers daarvoor in de plaats. Eén daarvan is Walter de Kie viet. Een nog relatief onbeken de speler. Vorig seizoen speelde hij nog met Stompwijkse Boys in de afdeling maar maakte op een Leidse delegatie een dusda nig goed indruk dat men hem benaderde voor een overstap naar de Kikkerpolder. De belangstelling van UVS kwam voor De Kieviet ook als een volslagen verrassing. „Ik wist niet dat er in de afdeling gescout werd. Het verbaasde me dan ook dat ik gevraagd werd om in Leiden te gaan voetballen. Vooral omdat het in de afdeling Leiden vaak heel moeilijk is om op te vallen. Maar uit een gesprek met Ruud de Groot heb ik begrepen dat ze in mij een waardevolle aan vulling zien van de selectie. Daarom heb ik de stap ook ge waagd. Ik zie het als een spor tieve uitdaging en het is een goede gelegenheid om te zien waar mijn grenzen als voetbal ler liggen". Manco Walter de Kieviet is afkomstig van het Zoetermeerse DSO waar hij alle jeugdelftallen doorliep. Vanwege zijn studie besloot hij echter bij Stomp wijkse Boys te gaan voetballen. „Ik ben daar begonnen als laat ste man maar na een half jaar werd ik vanwege mijn lengte in de spits gezet. En dat ging di rect goed. Ik pikte regelmatig mijn doelpuntjes mee maar desondanks degradeerden we uit de vierde klasse. In de afde ling behoorden we tot de betere ploegen maar we kwamen in de slotfase van de competitie iets tekort om te promoveren. Dat is ook een beetje het manco van Stompwijkse Boys. Het is allemaal te vrijblijvend, de ge- houd zelligheid staat nog altijd voorfc,e op terwijl er in Stompwijk vol en je doende talent aanwezig is om„ ai in de KNVB te voetballen", al-Iven dus de Stompwijker. ef0p onze De aanpassing voor Walter ddis ei Kieviet bij UVS verliep vrij b voorspoedig. „De sfeer ii lectie spreekt mij wel t ook het contact met Ruud d ny Groot is goed. Ik had alleen d v< pech dat ik in de vakantie doo hi mijn enkel ben gegaan waar j; door ik met een conditionele achterstand aan de training be„ gon. En dat is gezien de hoe ti._. veelheid trainingen en wedstrij rig j den in de oefenperiode wel eer Maai tegenvaller. Daarom is mijdkort eerste doelstelling bij de eerster zestien spelers te komen". Geen d het schrikbarende gebrek vorig aan productiviteit van UVS voJi rig seizoen in de hoofdklasse de kans daarop niet denkbeel-i dig. De Kieviet blijft echter voorzichtig. „De concurrentie groot en ik heb nog voldoen de zwakke punten moet werken. Maar ik doe mijn best en zie wel waar het schip strandt". FRED ARROYO KEERT TERUG OP OUDE NEST 99 Robér Marijnen toonde zich vorig seizoen een trefzekere schutter in de derde klasse. VVSB rekent deze voetbaljaargang weer op zijn inbreng. FOTO: HENK SNATERSE 99 VOORHOUT - Fred Ar- royo is dit seizoen terug bij Foreholte, de club waar het voor hem allemaal begon. Na negen succesvolle jaren bij Rijnsburgse Boys trekt de Voorhouter het roodwit te shirt weer over de schou ders. Voor Foreholte is de hereniging van de broertjes Arroyo een sportieve impuls in het streven van de club om de derde klasse niet al na één seizoen te hoeven verlaten. „Foreholte heeft op het moment de beschikking over ideale mix van routine en jong talent. Daarom denk ik dat we ons zeker in de derde klasse zullen handhaven". Het vertrek van Fred Arroyo bij Rijnsburgse Boys kwam voor insiders niet onverwacht. Na een teleurstellend seizoen op Middelmors liet trainer Arie Kurver zich in een moment van onbedachtzaamheid nogal laatdunkend uit over de presta ties van Fred Arroyo. „Daar ben ik toen verschrikkelijk kwaad over geworden. Ik vind dat een trainer zijn spelers nooit af moet vallen in het openbaar. Kurver ontkende la ter dat hij dat op die manier ge zegd had maar dat heeft mijn onvrede nooit weg kunnen ne men. Toch heb ik heel lang ge twijfeld over mijn overstap naar Foreholte. Ik had het heel goed naar mijn zin in Rijns burg. Maar binnen de club speelde een aantal zaken dat mij niet zinde. Daarom heb ik twee dagen voor het sluiten van de overschrijvingstermijn de knoop doorgehakt". De 34-jarige Voorhouter sluit daarmee een zeer succesvolle periode af. Twee kampioen schappen, wedstrijden tegen Barcelona en het Nederlands Elftal vormen de indrukwek kende hoogtepunten op de ere lijst van de geboren Spanjaard. „Ik zal het zeker missen. Spelen op hoogste amateurniveau heeft voor mij altijd veel bete kend. Vooral de laatste jaren kreeg ik in het veld steeds meer plezier in het spel. Maar ik re- „Het Fred Arroyo keert na negen Rijnsburgse jaren terug op het oude nest. Met Foreholte rekent hij op een ken erop dat ik deze spelvreug de bij Foreholte weer snel terug zal vinden". Capaciteiten Fred Arroyo heeft zich de laat ste jaren ontwikkeld tot een zeer nuttige teamspeler. Als verdedigende middenvelder bleek hij niet te beroerd om veel vuil werk op te knappen. De voetbalterm „in dienst van het elftal spelen" lijkt hem op het lijf geschreven. „Ik ben me heel goed bewust van mijn ca paciteiten waardoor ik altijd een constante prestatie leverde. Mijn voornaamste taak was om anderen beter te laten spelen. Als het elftal draaide dan viel ik nauwelijks op. Daarom vond ik de kritiek van Kurver over mijn spel ook zo vreemd. Het afgelopen seizoen waren er bij Rijnsburgse Boys teveel spelers die het tijdens de wedstrijden af lieten te weten. Maar die ble ven buiten schot". Tijdens de voorbereiding werd Arroyo geconfronteerd met ver schil tussen Rijnsburgse Boys en de Voorhoutse derdeklasser. „Van Kurver kregen we altijd diverse schema's mee en werd er vanaf de eerste training kei hard gewerkt. Bij Foreholte gaat dat iets anders. Na de eer ste strandloop zaten we al bij trainer Mart de Groot in de tuin te barbequen en twee we ken later zijn we met de hele groep een dag gaan vissen. Het gaat allemaal wat meer ont spannen en dat bevalt me heel goed. Maar als het nodig is wordt er door iedereen hard ge traind en leeft bij iedereen de wens om in de derde klasse goed voor de dag te komen". De band tussen Arroyo en zijn oude club is altijd blijven be staan. De wedstrijden van Fo reholte werden door hem altijd trouw bezocht. „Ik heb na mijn vertrek naar Rijnsburgse Boys er nooit over gedacht om naar een andere club te gaan. De sfeer in Voorhout is uniek. Het is heel opvallend dat ook ande re spelers dat gevoel hebben. Oud-Foreholte-spelers als Rick van Dijk (Noordwijk), Paul Nie de derde klasse, van FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN pla£ van der Zwaan (trainer Vitessf Delft), Rob van Dijk (Noord wijk) en Edwin van der Sar (Ajax) zijn regelmatig kantine aan de Sportlaan terug te vinden". Ondanks zijn drukke werk zaamheden - general manager bij een Spaanse busmaatschap pij - wil Fred Arroyo nog twee jaar in het vlaggeschip van Fo reholte actief Rijven. „Ik blijf op dezelfde manier voetballen als ik bij Rijnsburgse Boys ge daan heb. Met mijn ervaring moet ik proberen de jonge spe- \yj| Iers een zetje in de goede rich- Opo ting te geven. Het belang van het elftal zal bij mij altijd voor op blijven

Leidse Courant | 1991 | | pagina 18