DE OPEL-DEALER HEEFT NU HEEL ROYALE BUI. TENNIS CIRCUIT Nieuwe Sloot in teken van Masters Beamon zweeft weer even tussen tijd en ruimte KOM PROFITEREN: SEPTEMBERMAAND OPEL-MAAND. 12 fieidacGowiwt SPORT Ccidóc Soutant Rabobank Q OPEL-01 DINSDAG 3 SEPTEMBER 1991 13 LEIDEN Het tennis toernooi van Nieuwe Sloot sluit dit jaar het toernooi- seizoen af. Vorig jaar stond het evenement van de 10-jarige vereniging geprogrammeerd in juni, tegelijk met een aantal andere toernooien. Een si tuatie waarmee de organi satoren slecht konden le ven. De inschrijving viel destijds tegen, ook al om dat slechts de oudere D- en E-spelers werden uit genodigd. De keuze voor het einde van het seizoen waarbij ook de „gewone" C-en D-spelers kunnen meedoen, heeft de Al- phense jubilaris geen win deieren gelegd. Immers, bij Nieuwe Sloot kun nen de laatste punten gescoord worden voor een plek bij de LC Masters. Met als gevolg dat spelers en speelsters die nog geen "ticket" hebben voor de Masters in Alphen acte de pré- sence geven. Voor diegenen die wel zeker zijn van „Uni cum" vormt Nieuwe Sloot een mooie gelegenheid de vorm te testen. De wedstrijdleiding mocht dan ook een overstel pende hoeveelheid inschrij- vingskaarten verwerken, waarvan een kleine tachtig niet eens door de eerste schif ting heen kwam. Daaronder zat ook de kaart van Sander Geerlings. De Noordwijker- houtse C-speler was met zes tien punten nog alleszins kans rijk voor de Masters. Geerlings blijft tot in eeuwen van dagen twee punten van Marco Matt- ke verwijderd. Mattke moest gisteren namelijk vroeg in de partij tegen Timo van der Voort, die het HED1 naast zich liet liggen, wegens een nek- blessure opgeven. Waarmee de Masters aan Mattke voorbij gaan. Dat geldt hoogstwaarschijnlijk niet voor Ronald Klein. Een ronde winst is voldoende voor de Masters. Mocht Klein on- 'erhoopt toch onderuitgaan en iDennis Versteeg het hele toer nooi winnen, dan gaat Ver- jsteeg alsnog naar Unicum. De verwachte tegenstanders op jweg naar de mogelijke eindze- het hoofdonderdeel van ve Sloot zijn Alexander Ier Berg, Lodewijk Koel en de papieren favoriet Walther Jacobs. Bij de C-da- gaat het „slechts" om de 'an de titel. De acht C- Masters zijn bekend en voor Judith Pietersen en Tammera Canter Visscher is Nieuwe Sloot een lekkere warming-up. Hoe anders is het voor D-da- De laatste plaats is nog ner vacant. Nicoline Derks momenteel achtste maar heeft slechts een puntje voor sprong op Karin Boers en Li- sette Faas. Ongetwijfeld zal ian het eind beslist zijn log een weekje mag ten- Inmiddels won Lisette van Saskia Dekker en wacht nu de zware strijd met Maaike Zonderop. Hoewel de Ripse de te kloppen speelster is in Alphen heeft Faas zeker kansen; tijdens de onderlinge kampioenschappen van Uni cum vormde Zonderop een prooi voor Faas. Ook Nicoline Derks kwam, via Eveline Dekker, een ronde verder. Derks en Faas zitten in de bo venste helft, Karin Boers in de onderste bij Carmen Delsasso, de nummer twee op de plaat singslijst. Voor D-heren Ruud Bakker en Martin Verkerk zou het het verstandigst zijn tegen elkaar de finale te spelen waaruit Bakker als winnaar te voor schijn moet komen. Dan na melijk hebben de beide heren Wouter Koop ingehaald. Koop was weliswaar geplaatst in Al phen maar de Boekhorst speler bleef puntloos na verlies in de tweede ronde tegen R. Frohwei. Ook Marco Cats liet zijn kansen op de Masters va ren. In een hele zware eerste ronde dat zeker wel ver loor Cats van Martijn van der Berg na 6-4, 1-6, 7-5. Op de achtergrond doet Martijn Ser- lie nog mee. Of Bakker, Ver kerk of Serlie slagen is de vraag. Met Harold van Schie, Patrick van Hal en Dennis de Roo is het HED-onderdeel van Nieuwe Sloot wel heel sterk bezet. Plaatsing: HECl: 1. W. Jacobs; 2. D. Verst R. Klein; 4. M Mattke; 5. I. Bei 6. L. Koelman; 7. A. Robben; ~8. B Ponsioen. DEC1: 1. J. Pietersen; 2. T Canter Visscher; 3. I. Boere; 4. M Woerden HDC1: 1. B. Ponsioen/F vd Klei; 2. R. en F. Bennemeer DDC1: 1. J. en M. Woerden, 2. L Arends/D Verbiest. GDC1: 1. M. El an Veen; 2. J. van Delft. HDC2 1. J. van Delft/A.Wesseli ;ters/H. Hooghoudt. GDC2 30+ M. Verkerk. DED1: 1. M. Zonderop 2. C. Delsasso; 3. C. Berg; 4. P. Groe newegen. GDD1; 1. S. van Dijk/P Hooftman; 2. I. Wijfje/B. vd Bosch DDD1: 1 Niemandsverdriet/Blan ken; 2. E. en S. Dekker. HDD1: 1. F Ubels/M. Vrij; 2. W. en M. Verkerk HED1 30+: 1. W. Gerard; 2. D. vd Berg. DED1 30+: 1. E. Zevent 2. M. Fillie. HDD1 30+: 1. L. van Tongeren/D. Dofferhoff; 2. J. van Duyn/M. Kantébeen. DDD1 30+: 1. MIAMI/TOKYO Om zeven uur 's ochtends ging de telefoon. Even veron derstelde hij dat de mati- neuze beller hem alsnog wilde feliciteren. Op de dag na zijn 45e verjaardag was het Bob Beamon niet vergund uit te slapen. Beamon hoorde het nieuws van de presentator van een ra dioprogramma. Opeens was hij klaar wakker. De Amerikaan was na 22 jaar en tien maan den zijn wereldrecord kwijt geraakt, dat eigenlijk voor de eeuwigheid bestemd was. Het telefoontje had hem zo ver baasd, dat de naam van 's we relds beste verspringer hem even was ontgaan. Niet Carl Lewis dus, die al een decen nium vergeefs jacht had ge maakt op die magische 8,90 Beamon wist dat Mike Powell in staat was zijn legendarische record naar de geschiedenis te verwijzen. Een maand geleden had hij hem nog getroffen. Over records hadden ze het niet gehad. De atletiekwereld had het nieuwe record gere serveerd voor Lewis, ongesla gen in 65 wedstrijden. Het ver raste Beamon dat zijn opvolger net zo plotseling opdook als hij zelf op 18 oktober 1968 tijdens de Olympische Spelen in Mexico-stad. „Ik was een beet je in de war". Zoals ook op die dag, waarvan hij later zei even tussen tijd en ruimte te hebben gezweefd. Anders De vrijdag verliep anders dan Beamon had voorzien. De di recteur van Dade County Parks and Recreation Depart ment had daar wel begrip voor. Als leider van het sport programma voor randgroep jongeren heeft Beamon door gaans niet zo veel aanloop. Die ochtend moest hij om half twaalf een persconferentie ge ven omdat hij niet meer aan de afzonderlijke verzoeken kon voldoen. Het telefoontje in de vroege ochtend volgd door talloze andere. In de middaguren klonk zijn stem hees. Het zou de meest vermoeiende dag in 23 jaar worden. „Het is een grote dag in de geschiedenis van de sport", verklaarde hij niet zon der gevoel voor theater met een handvol microfoons aan zijn lippen. „Ik wist wel dat dat record een tijdje zou stand houden. Dat het nu eindelijk is gebroken, moet als natuurlijke progressie worden be schouwd". Een jaar geleden had hij zijn verrichting nog eens op waarde geschat. „Zon der arrogantie, er is sindsdien geen prestatie geleverd, die enigszins met die van mij is te vergelijken". Eendagsvlieg De Amerikanen hielden Bea mon voor een eensdagvlieg. Na de Spelen van Mexico, waar zijn landgenoten Tommy Smith en John Carlos demon streerden voor Black Power, heeft hij zijn verbazingwek kende verrichting bij lange niet kunnen benaderen. Hij beklom het podium destijds niet met een zwarte baret en zwarte handschoen, al deelde hij wel de opvattingen van de militante zwarte atleten. Het stoorde Beamon niet dat hij pas op de dag dat zijn record met vijf centimeter werd ver beterd, weer in het felle schijnsel van de publicitieit verscheen. Sinds tien jaar leidt Beamon een sportprogramma in zijn woonplaats Miami. Bijna dage lijks vertelt hij zwarte kansar me tieners zijn eigen levens verhaal. Dat gaat over de maatschappelijke kansen die sport hem heeft geboden. Af gezien van dat veelbeschreven record heeft hij wel wat om over te vertellen. De biografie van Beamon om vat veel kommer en kwel. Hij werd geboren in het New- yorkse stadsdeel Queens. Hij groeide op in een slum, waar hij een opleiding ontving tot kruimeldief. Zijn stiefvader verbleef veelal in de gevange nis, zijn moeder stierf aan tu berculose. De jonge Beamon moest naar een zogenoemde 600-school, een instelling voor zeer moeilijke opvoedbare jon gens. Schuldenlast Toen hij naar Mexico reisde, waren zijn maatschappelijke vooruitzichten niet florissant. Hij was net gescheiden en had een aanzienlijke schuldenlast opgebouwd. Door een unieke samenloop van omstandighe den sprong hij 55 centimeter verder dan het wereldrecord, dat in het bezit was van zijn mentor Ralph Boston en Igor ter Ovanesian, tegenwoordig voorzitter van de atletiekbond van de Sovjetunie. Boston had altijd al gezien, dat Beamon op een goede dag een fantastische sprong in zijn benen had. Beamon is een typisch voor beeld van iemand die zich via de sport aan de slum ontwor stelde. Na zijn „Sprong in de 21e eeuw" was er licht in de tunnel. In San Diego kon hij psychologie studeren; in Mia mi werkt hij nog aan zijn pro motie. Zo af en toe gaat hij naar atletiekwedstrijden kij ken. Meestal als anoniem toe schouwer. Voor zo ver zijn werkzamhe- den het toelaten, leidt Beamon een rustig leven. „Het is niet zo dat Mike Powell mij iets ontnomen heeft", zegt hij.„In tegendeel. Die sprong van toen heeft me een in ieder geval de schijn van onsterfelijkheid be zorgd en me daarnaast veel opgeleverd". Beamon doelt niet op finan cieel gewin, pas sinds de jaren tachtig valt er voor lopers en springers een redelijk tot goed inkomen te verdienen. „Door mijn succes heb ik veel vrien den gekregen. De vriend schappen bleven toen de jour nalisten en de tv-camera's uit mijn leven verdwenen". Afgebeeld: de Kadett Expression, v.a. f26.200, Wie de Opel-dealer kent, weet dat hij niet één van de moeilijkste is. Vooral niet nu het weer sep tember is. Dat komt omdat september van oudsher Opel-maand is. Een maand waarin elke Opèl-dealer uiterst royaal is. Dat merktunietalleen aan de gulle (inruil)prij- zen die hij voor u in petto heeft. Maar ook aan de auto's. Wat te denken van de Kadett Expression. Een auto die nog nooit zo kompleet was als nu. Voorzien van een in hoogte verstelbare bestuurdersstoel toten met een waarschuwingszoemer voor brandend licht Of de Corsa Strada. Een buitengewoon zor geloze auto voor in de stad. Of ver daarbuiten. Ook al voorzien van heel veel extra's. U wilt nog meer extra's? Dat kan. Voor f 695,- heeft u er een vanaf de fabriek gemonteerd transparant schuif-/kanteldak met jaloezie bij. Vier sportieve lichtmetalen 'Cross- spoke'-velgen, inclusief brede banden, kosten op de Strada slechts f1210,-. En dan de Vectra. De representatieve limou- U rijdt al Opel Omega v.a. f44.765,-. Afgebeeld: de Omega Diamond GL Stationwagon, v sine die zichzelf al ruimschoots heeft bewezen. De afgebeelde Vectra GLS wordt geleverd inclusief o.a. stereo-inbouwset met 6 speakers en elektrische antenne, elektrisch verstelbare en verwarmbare bui tenspiegels, in delen neerklapbare achterbank, getint glas, hoofdsteunen achter en centrale deurver grendeling. Of gaan uw gedachten meer uit naar het andere juweel, de Omega Diamond. Zowel zakelijk als privé biedt deze auto alles wat u maar wenst Een stereo-inbouwset met 6 speakers bij voorbeèld, getint glas, mistlampen, stuurbekrachtiging, lichtmetalen velgen,'n exclusief lederen stuurwiel, centrale deur vergrendeling met anti-diefstalsysteem, twee-laags metallic- of mica-lak, en zo kunnen we nog wel even doorgaan. Maar waarom gaat u niet even zelf langs? De hele maand september is de Opel-dealer in een uiterst royale bui. En dat betekent volop profiteren. In dat betekent j' Maaike Zonderop kan de beslissing brengen over Master-deelname van Lisette Faas en Nicoline Derks

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13