ASC wil jubileum extra glans geven Koudekerk en Woubrugge lonken naar vierde klasse finale Tweede lustrum Yivax-toernooi Handbalclub Bollenstreek maakt ambitieuze start CcidócSoiwcmt LEIDEN - De selectie van ASC kan met de promotie naar de vier de klasse de 'Good Old' een pas send geschenk geven aan de hon derdjarige club uit Oegtgeest. Maar dat streven zal ongetwijfeld op wei nig steun kunnen rekenen van de andere clubs uit de afdeling zon dag. Het optimisme bij de meeste verenigingen is erg groot maar ge zien het geringe krachtsverschil is het moeilijk één echte kanshebber voor de overgang naar de KNVB aan te wijzen. Dat maakt de com petitie echter wel spannend voor de elf clubs die dit seizoen deel uit maken van de Leidse zondagafde ling. Teylingen speelde vorige voetbaljaar gang lang mee om de titel. De Sassenhei- mers bleven uiteindelijk met lege han den staan omdat VTL en VNL met de volle buit er van doorgingen. Trainer Bert Kort wil daar echter niet te lang bij stil blijven staan. „Alleen het nieuw sei zoen telt en ik hoop dat iedereen geleerd heeft van de fouten van vorig jaar. We hebben de titel zelf uit handen gegeven door in de slotfase van de competitie veel punten te verspelen. Ik reken dan ook op een extra gemotiveerde spelers groep". De selectie van de roodzwarten bleef intact en kreeg versterking van Ro bert Zwaan (SVLV). ASC kon vorig seizoen een goede com petitiestart niet verzilveren. De ploeg van John Manuputty bleek als zoveel andere jaren mentaal kwetsbaar en dat vormt het grote manco van de oudste club uit de Leidse regio. „Voetbal is leuk maar er is meer te doen in de wereld" lijkt een passende karakterisering van de ploeg uit Oegstgeest. Manuputty heeft zich daarbij neergelegd en probeert van uit die wetenschap het maximale uit zijn ploeg te halen. Maar misschien dat in het jubileumjaar de neuzen van de spe lers van ASC allemaal de dezelfde rich ting op wijzen. Bernardus wil dit seizoen een serieuze gooi gaan gaan doen naar de titel. De pe- riodetitel van vorig jaar was al een indi catie van dit streven bij de ploeg uit Ha- zerswoude-Rijndijk. De komst van Ro bert Valk (Koudekerk) is vooral in aan vallend opzicht een positieve impuls. Trainer Albert van der Berg rekent dan ook op een goed seizoen van zijn ploeg. „We hebben maar één doelstelling en dat is het behalen van de eerste plaats. Ik heb daar veel vertrouwen in omdat we rijper zijn dan vorig jaar. De ploeg is jong maar heeft al de nodige ervaring. In de voorbereiding is gebleken dat we ster ker zijn dan vorig seizoen". Ondanks de dreiging van de TGV blijft men bij MMO voorlopig gewoon voet ballen op het sportpark aan de Vlietka- de. Er is zelfs enig optimisme in Hoog- made. Een periodetitel is de voornaam ste doelstelling van de groenwitten voor al omdat het nog jonge team nog onvol doende in staat is om één heel seizoen voluit te spelen. „We willen de lijn van vorig jaar doortrekken. Zoveel mogelijk aanvallend spelen en ons niets aantrek ken van de tegenstander, dat kost soms punten maar het is voor de spelers zeer aantrekkelijk", aldus trainer Richard Bakker die Raymond Franken en Marcel Wolvers naar Woubrugge zag vertrek- kem. Leidsche Boys is na één jaar vierde klas se weer terug in de afdeling. De vele blessures en de smalle selectie waren de voornaamste oorzaken van de degrada tie. De nieuwe trainer David Brandt (ex- Valken'68) moet proberen de ploeg van de Boshuizerkade nieuw elan te geven. „Na de tegenslagen van vorig jaar moet de ploeg weer zelfvertrouwen krijgen. Als dat lukt dan draait Leidsche Boys gewoon weer in de top mee", aldus een optimistische Brandt. Ron Zadelaar (VTL) en René de Jong (LFC) vertrok ken bij de Leidenaars. De andere degradant uit de vierde klasse Alphen is na een jarenlang verblijf in de KNVB ook weer terug naar af. De Al- phense club kende vorig jaar een roerige voetbaljaargang waarin tevergeefs werd geprobeerd de degradatie af te wenden. De club likt nu de wonden en probeert zich nu in de afdeling te herstellen. De selectie werd versterkt door Dick Hooge- nes (TAVV). Trainer Jan Prevoo blijft echter voorzichtig. „We leven van zon dag tot zondag en dan zien we wel of Al phen rijp is voor terugkeer naar de KNVB". Stompwijkse Boys moet dit seizoen ver der zonder schutter Walter de Kiviet die De voorlopige selectie van ASC op de trappen van de historische tribune aan de Kempenaerstraat. De ploeg van John Manuputty kan via een kampioenschap het honderdjarig bestaan van de club extra glans geven. volgend jaar bij UVS zijn geluk gaat be proeven. De vorige voetbaljaargang stond in Stompwijk in het teken van de verjonging. Trainer Mulder wil daar vol gend seizoen de vruchten van gaan pluk ken. „Stompwijkse Boys moet constan ter gaan spelen. En daar heb ik ook alle vertrouwen in omdat de jonge spelers er varen hebben hoe het voetbal in de afde ling gespeeld moet worden". De nieuwe trainer van UDO, Wim Mug- ge houdt van uitdagingen. Wat dat be treft valt hij in de Voscuyl met zijn neus in de boter De competitie van vorig jaar mag gerust een zwarte bladzijde uit de historie van de club uit Oegstgeest ge noemd worden. Matige prestaties en een trainerswisseling zorgden voor veel on rust bij UDO. Mugge moet proberen de zaak weer op de rails te krijgen en het werk van interim-trainer Hans Susan voort gaan zetten. Kwaliteit is er vol doende bij de geelzwarten maar aan de instelling valt nogal wat te verbeteren in Oegstgeest. Na zijn teleurstellende laat ste jaar bij DOCOS zal Mugge gemoti veerd zijn om daar aan te gaan werken. VNA roerde zich danig op de spelers- markt. Maar liefst elf spelers kwamen de selectie van trainer Per Crispijn verster ken. Vooral Roodenburg was een grote leverancier voor de club van de Boshui zerkade. Met name Robert Goodway (Roodenburg) en Hennie Siebert (Sleu tels) lijken welkome versterkingen. Zwa- FOTO: HENK SNA TERSE re last op de schouders van trainer Cris pijn is uit het kwalitatief goede spelers materiaal een team te formeren. ..Ik til daar niet zo zwaar aan. de beste spelers staan in het veld. Iedereen kan tijdens de trainingen een plaats in de basis af dwingen". aldus de Leidse oefenmeester. Het eerste seizoen van de fusieclub FC Rijnland leverde nogal wat strubbelingen op. De wisselwerking tussen trainer An ton Manjt en de spelers was verre van ideaal, de Noordwijker trok hieruit zijn conclusies en nam afscheid van de Morschclub. Het aantal spelersmutaties was aanzienlijk zodat de nieuwe trainer Cees Vermeulen met een vrijwel nieuwe selectie moet proberen het tweede jaar van FC Rijnland een succes te maken. De selectie van Koudekerk onderwierp zich tijdens de voorbereiding aan diverse rek-en strekoefeningen om zo goed mogelijk aan de start van de nieuwe seizoen te verschijnen. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN - De zaterdagafdeling be gint langzamerhand het zorgen kindje van de Afdeling Leiden te worden. De promotie van Alphia en Sleutels zorgde ervoor dat het aantal clubs werd gereduceerd tot twaalf waardoor een wel erg mage re competitie op het programma staat. Daarbij is de toekomst van LSW'70 een onzekere factor in het geheel. Kanshebbers voor de ti tel zijn moeilijk aan te geven. Een kleine rondgang langs de clubs leert dat Koudekerk en Woubrugge op papier de meeste kans maken. Koudekerk nam afscheid van trainer Wil Henskens en spits Robert Valk die res pectievelijk bij ROAC en Bernardus aan de slag gingen. Toch heerst er enig opti misme in Koudekerk. Het nieuwe trai nersduo Peter Vlasveld en Mark de Horn willen met hun selectie nadrukke lijk aan de weg timmeren. Promotie naar de vierde klasse is de doelstelling. -Daarbij rekent hij vooral op het jonge talent en de inbreng van de nieuwko mers Amo van Weizen en Pieter van Harskamp (ARC) en Ron Wijnman van FC Lisse. Dé Rijnsburgse trainer van Woubrugge Jan van Luyk zocht in zijn woonplaats naar versterking voor zijn team. Hij slaagde erin zijn zoon Alexander en Ro nald de Mooy te interesseren voor een overstap naar het sportpark aan de Bate- weg. Met deze versterkingen moet Wou brugge in staat worden geacht een wat dominantere rol te spelen in de afdeling zaterdag. De nacompetitie is voor Van Luyk het eerste doel maar als de menta liteit goed blijft dan is promotie niet uit gesloten voor de groenwitten. Het Sassenheimse GWS gaat met dezelf de selectie als de vorige voetbaljaargang de competitie in. De ploeg van trainer Jan Zoetemelk ontpopte zich vorig sei zoen als een ploeg die het menig tegen stander bijzonder moeilijk maakte. Het concept is vrij simpel maar effectief. In de slotfase bleken echter Sleutels en Al phia over iets meer voetballende kwali teiten te bezitten. GWS blijft echter een ploeg waar dit seizoen rekening mee moet worden gehouden. HVZ heeft de doelstellingen voor het komende sezioen wat bigesteld. Stond de vorige competitie nog in het teken van het opbouwen van een nieuwe ploeg en het wennen aan de eerste klasse, dit jaar wil de Heineken-ploeg zich wat nadruk kelijker presenteren. Trainer Ger Bontje begon vroeg aan de voorbereiding en oe fende tegen sterke tegenstanders. De komst van Jacco van Staalduinen (VNA), Richard van der Maat en Ri chard Klein (Meerburg) vormt een wel kome aanvulling voor de Zoeterwoudse vereniging. De kleinste voetbalclub van Katwijk, MVKV, trok Cees Verver aan om de se lectie dit jaar te begeleiden. De spelers groep kent geen mutaties zodat de ver wachtingen niet al te hooggespannen zijn bij de Katwijkers. Veel zal afhangen van de wisselwerking tussen de nieuwe trai ner en de spelers. .Als die goed verloopt dan kan MVKV dit jaar de rol van out sider gaan vervullen in de afdeling zater dag. De nieuwe trainer van ValkeiT68 Hans van Rijn wordt in in Valkenburg gecon fronteerd met een spelersgroep waaruit een flink stuk routine is weggevallen. Steunpilaren Wim de Wit en Hans Vij geboom kiezen voor een lager niveau en spits Terry Vonk stopte met voetballen. De Valkenburgers speelden vorig sei zoen nog in de nacompetitie en het zpu knap zijn als die prestatie dit jaar her haald kan worden. De verwachtingen van SVOW zijn voor dit seizoen niet al te hoog. Trainer Jos Bel rekent vooral op de wilskracht van de ploeg uit Nieuwe Wetering. De jonge selectie kon vorig jaar geen rol van bete kenis spelen maar de spelers zijn inmid dels gewend aan het spel in de eerste klasse. De komst van Ger van Emmerik (DOSR) is volgens Bel vooral belangrijk voor het evenwicht in de ploeg. Lugdunum wil de zaterdagtak van de vereniging nieuw leven in blazen. Daar voor heeft de club zich ingespannen om een aantal nieuwe spelers te interesseren voor een overstap naar de Kikkerpolder. Belangrijke pion in het team van trainer Henk de Kier wordt doelman Wim Era des. Als de voortekenen niet bedriegen lijken de Kikkers zeker een kanshebber voor een periodetitel. De vooruitzichten van LSW'70 zijn minder gunstig. Na een desastreus sei zoen vertrokkken maar liefst zeven spe lers en het is nog erg onzeker of daar voldoende aanvulling voor komt. Een plaats in de middenmoot lijkt dan ook het hoogst haalbare voor de Leidse stu denten. Abbenes zal een oplossing moeten vin den voor het vertrek van de twee steun pilaren Peter Tamerus (Kagia) en de ge stopte André van Stelt. Trainer .Albert van der Burg rekent echter op de goede instelling van zijn ploeg en door die goe de teamgeest is plaats in de subtop mo gelijk voor Abbenes. Idoor KEES VAN KESTEREN OEGSTGEEST - Zwem- en polo- vereniging Vivax uit Oegstgeest houdt zaterdag 7 en zondag 8 sep tember voor de tiende keer een toernooi waaraan diverse topclubs uit Nederland zullen deelnemen. Ondanks plannen voor verbetering van de binnenaccommodatie van zwembad Poelmeer wordt deze edi tie van het toernooi gewoon gehou den in het buitenbad. De opzet van het toernooi is in vergelij king met voorgaande jaren nauwelijks gewijzigd. De sportieve strijd in het wa ter wordt nadrukkelijk gecombineerd met vertier naast het bassin. Een barbe- que, disco een een afsluitende feesta vond moeten de banden tussen de deel nemende ploegen verstevigen. De mees te aandacht zal uitgaan naar de presta ties van het eerste herenteam van Vivax. De ploeg van trainer-coach Frits Welling promoveerde voor het eerst in het be staan van de Oegstgeester vereniging naar de eerste klasse van de KNZB. Het bereiken van de op één na hoogste afde ling van de nationale polocompetitie is een mijlpaal in het bestaan van de club. Het toernooi vormt voor de Welling equipe een belangrijke graadmeter voor de start van de nieuwe competitie. Maar niet alleen de heren van Vivax presteren goed. De dames grepen vorig seizoen net naast de titel zodat zij gemotiveerd zul len zijn om via het eigen toernooi alvast een voorproefje te nemen op de sportie ve revanche. Deelnemers Het weekeinde-toernooi van Vivax kent een sterk deelnemersveld. Bij de heren zal de strijd waarschijnlijk gaan tussen HPC, Gouwe, DWK en Vivax terwijl bij de dames De Zijl/LGB en Koudekerk tot de favorieten behoren. De jonge ta lenten zullen in de poule tot 18 jaar om de hoogste eer gaan strijden. Voor het jeugdtoernooi hebben zes ploegen inge schreven en kent in Antwerpen een op vallende deelnemer. De wedstrijden in Oegstgeest worden ge speeld volgens de nieuwste spelregels van het KNZB-reglement. De wedstrijd- tijd wordt verlengd en de straftijd ver kort waardoor het spel sneller wordt en dat komt waterpolo als kijkspel ten goe de. De wethouder van sportzaken in Oegstgeest Joop van der Reijden opent zaterdagochtend om kwart voor twaalf het toernooi en de finales staan voor zondag om half twee gepland. De toegang tot de wedstrijden in zwembad Poelmeer is gratis. VOORHOUT - De trouwe hand balsupporters in Voorhout en Nieuw Vennep zullen er even aan moeten wennen. De fusie tussen Foreholte en Nieuw Vennep lever de niet alleen een nieuwe club naam (Bollenstreek) maar ook een aantal wijzigingen in de structuur van de verenigingen op. De be- leidsdragers van de fusieclub stre ven de komende jaren naar aan sluiting met de vaderlandse hand- baltop. De nieuwe trainer Jan Alma krijgt de taak om deze ambi ties in resultaten om te zetten. Het streven naar de top in het dames handbal is een loffelijk streven maar zonder een gedegen financieéle onder steuning is dat een onmogelijke opgave. De fusieclub onderkende dat en ging op zoek naar geldschieters. Noorlander Be heer uit Leiderdorp bleek voldoende vertrouwen te hebben in de plannen en wordt de hoofdsponsor van de vereni ging- Ten opzichte van vong seizoen zijn er nogal wat wijzigingen in de selectie van Bollenstreek waar te nemen. Na een jaar vol onderlinge conflicten vertrok Jan Keckskemethy uit de Gaasbak en krijgt Jan Alma de supervisie over het techni sche beleid. Een verstandige keuze van de fusieclub want Alma is een trainer met een indrukwekkende achtergrond. De Hagenaar haalde al in 1965 een kam pioenschap van Nederland als trainer- coach met de dames junioren van Hel las. Daarna volgden twee nationale titels op het veld en driemaal kampioen van Nederland in de zaalcompetitie met de seniorendames van Hellas. In zijn perio de als bondscoach promoveerde hij met het nationale damesteam naar de A- groep. Na zijn successen bij de vrouwen stapte Alma over naar de herentop van de Haagse vereniging en pakte de natio nale beker zodat Hellas verzekerd is van internationale wedstrijden in het kader van Europa-Cup II. Alma zal in het eerste jaar bij de fusie- Christa Thorsen is één van de nieuwe speelsters die de ambities van de handbalclub Bollenstreek gestalte moet gaan geven in het nieuwe seizoen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE club te maken krijgen met vele nieuwe gezichten. Mirjam Collard en Lonneke Cornelisz vertrokken naar de nieuwe eredivisionist Swift Roermond en Ellen Warmerdam en Ellie van Leeuwen gaan bij Aalsmeer aan de slag. Het vertrek van deze speelsters werd opgevangen door de komst van Christa Thorsen van PSV Eindhoven, Merlin Perik van Olympia Hengelo en Astrid Groen van Animo Rijswijk. Vooral de komst van Christa Thorsten is een spectaculaire aanwinst. De speelster uit Eindhoven is de laatste jaren de absolute topschutter van de eredivise en nationale team ge weest. Maar ook Perik en Groen beteke nen geduchte versterkingen voor het team van Alma dat in Anita Seur, Diane van Dam, Claudia de Jong en de Roe meense Nicoleta Borinaceanu al be schikte over gerenommeerde speelsters. Bollenstreek streeft er echter naar om de selectie verder uit te breiden en richt zich vooral op toppers uit de vaderland se eredivisie. Voorbereiding Op de eerste dag van de competitie krijgt Bollenstreek een ideale gelegen heid om de krachten te testen. Lands kampioen Aalsmeer komt op bezoek in de Gaasbak in Voorhout en het verloop van deze wedstrijd geeft een redelijke in dicatie over de kansen van de fusieclub in de competitie. Om zijn ploeg zo goed mogelijk te kunnen voorbereiden is Alma al vroeg begonnen met de voorbe reidingen. Dit weekeinde spelen de speelsters van de Bollenstreek in een sterk bezet toernooi in Duitsland en in september volgen nog een trainingsstage en diverse oefenwedstrijden.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 31