Rijneveld verzet zich tegen indeling eigen politiekorps m Nt Beslissing over laatste kavels Bloemenweide weer uitgesteld RIJN- ENVEENSTREEK Composteringsbedri kan blijven draaien CcicUc SoUAtMlt VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1991 Groen licht voor verhuur raadhuis JACOBSWOUDE FBG Holding Facilitaire Be drijven B.V. (HFB) wil zich al per 1 oktober vesti gen in het gemeentehuis van Woubrugge. Woord voerder G. Hendriks zei dit gisteren namens HFB in een vergadering van de commissie financiën van de gemeente Jacobswoude. Zoals bekend wil HFB het gebouw huren en er een beleidscentrum in vestigen. Tevens is er ruimte voor kantoren en kunnen er exposities worden gehouden. De trouwzaal blijft overigens beschikbaar en tevens kan de gemeente commssievergadeingen blijven houden. Hendriks noemde het raadhuis een per fecte ruimte. De enige die gisteren moeite had met het plan was B. van Puffelen-Vos (Politiek'90). Zij zou het gebouw liever verkopen en noemde de huurprijs, 45.000 gulden met een verhoging van tien procent op basis van de omzet te laag. Rijneveld ligt negen meter papier achter RIJNEVELD De gemeente Rijneveld heeft nog een stapel van negen meter papier liggen die moet worden opgeborgen in het archief. Om de enorme achterstand in te halen wordt het bureau ODRP ingeschakeld. De raadsleden gaven hiervoor gisteravond het groene licht en stelden 60.000 gulden beschikbaar. Van de ne gen meter is 1,5 meter archief van Benthuizen, eveneens 1,5 meter van Koudekerk en zes me ter van Hazerswoude. De afdeling interne za ken is al vanaf september vorig jaar druk bezig met het verwerken van de archiefstukken die afkomstig zijn van de oude gemeenten. Zij ziet geen gelegenheid meer om de achterstand bin nen redelijke termijn te verwerken. Het bu reau ODRP is bereid de achterstand te ken binnen 90 dagen. Chemocar bezoekt geheel Rijneveld RIJNEVELD ling van klein chemisch afval Rijneveld wordt binnenkort de 14 dagen zal een che mocar iedere kern van de ge meente bezoeken. De raad trok gisteravond voor deze voorlopige maatregel 17.000 gulden uit. De enige mogelijk heid voor de inwoners van Rijneveld om het klein che misch afval weg te brengen, was het kca-depot in Hazers- woude-Dorp. Omdat dit depot niet meer aan de huidige mi lieu-eisen voldoet, is het depot inmiddels gesloten. Extra subsidie voor bejaardensociëteit JACOBSWOUDE De bejaardenscociëteit van Rijnsaterwoude kan rekenen op 1060 gulden subsi die van de gemeente. De soos krijgt dit geld om de gevolgen van de verhuizing naar het nieuwe cultu reel centrum op te vangen. De bejaarden, die 400 gulden subsidie per jaar kregen, mochten altijd gra tis gebruik maken van het Nutsgebouw, maar op 10 september gaan zij naar het cultureel centrum. Er moet dan 380 gulden huur worden betaald en de consumpties worden totaal zo'n 680 gulden duur der. De leden van commissie financiën gingen gis teren akkoord, maar bepaalden wel dat het om een eenmalige subsidie gaat. B. van Puffelen-Vos (Poli tiek'90) zei het van den gekke te vinden dat koffie wordt gesubsidieerd. Directeur Openbare Werken verlaat Alphen AI.PHEN AAN DEN RIJN Na bij- na vijf jaar directeur van de dienst openbare werken in Alphen te zijn geweest, heeft W. van der Poel van daag afscheid genomen. Van der Poel wordt directeur Grondzaken van de gemeente Den Haag. De afgelopen ja ren heeft hij zich ingespannen voor de herstructurering van de gemeente lijke organisatie. Op 1 januari gaat deze nieuwe organisatie officieel van start. De verwachting is dat het daarbinnen eenvoudiger zal zijn om de gewenste cultuurombuiging tot stand te bren gen. Wie de opvolger wordt van Van der Poel is nog niet bekend. Voor een uitgebreide ai ook voor de komende raadplege men ,,UIT", de tis wekelijkse bijlage van krant. 'd! [oord ludio BIOSCOPEN opening LEIDEN LUXOR (Statlonswa ,n ,4e ba< tel. 071-121239): Robin Hood ,aalt 18.45, 21.15. zo. ook 14.15. en STUDIO (Steenstraat 3 124130): Point break (al); 14.15. Switch (al); RIJNEVELD Rijneveld gaat zich met kracht ver zetten tegen een indeling van de eigen politiegroep met die van Alkemade, Jacobswoude, Leiderdorp en Zoeterwoude. De voor keur van Rijneveld gaat uit naar indeling bij de basiseenheid met Alphen aan den Rijn en Nieuw koop. De raadsleden schaarden zich gister avond unaniem achter het college-standpunt. „Dat het een moeilijke strijd gaat worden staat buiten kijf", merkte burgemees ter M. Boelen op. In het kader van de reorgani satie van de politie worden er binnenkort besluiten genomen over de indeling in basiseen heden van de politieregio Zuid-Holland-Midden. Rijne veld wil de reeds drie jaar be staande samenwerking met de groepen Alphen, Nieuwkoop, Nieuw veen en Ter Aar op grond van de goede ervarin gen handhaven. Inmiddels was er ook een nachtelijke sa menwerking van start gegaan. Een ander argument is dat de infrastructuur van de gebie den ten noorden (Jacobswou de, Leiderdorp en Alkemade) en ten zuiden van de Oude Rijn (Rijneveld en Zoeterwou de) slecht op elkaar aansluit en derhalve een belemmering vormt voor een adequate poli- tie-taakuitoefening. Ook is Rijneveld van mening dat de door haar voorgestelde indeling beter op de bestaande intergemeentelijke samenwer king aansluit en daarom een snel en goed bestuurlijk draag vlak zal vinden. In toenemen de mate wordt namelijk in IGOR-verband samengewerkt. Rijneveld vindt het daarom wenselijk dat de samenwer king tussen de politiekorpsen ook met IGÓR-gemeenten verloopt. Leiderdorp en Zoe terwoude zijn geen IGOR-ge- meenten. Zo kan bijvoorbeeld het te voeren milieu-beleid waarmee ook de politie te ma ken heeft, binnen IGOR-ver- band beter worden gecoördi neerd. teravond hun twijfels slagen van hun verzet. Boelen kondigde aan in ieder geval met de burgemeesters van Bo degraven en Reeuwijk strijde te g open te breli 01720-20800): Point b Said r t-)DJ's ening zu] •resseeri aatsweg ■DO ook 16.00. Backdraft (al); Return to the blue lagoon 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, ASTA 3: Hudson Hawk (12); 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 21.30. BABYLON 1 (naasl -iKRfii UUUI de zaak Hazerswoudse viert feest Prachtig weer, veel toeschouwers en veel deelnemers. De Ha zerswoudse wielerronde die gisteravond voor de 14e keer werd gehouden is weer een groot succes geworden. Er was een par cours uitgezet rond de katholieke kerk aan de Dorpsstraat van ruim 1500 meter. Twintig recreanten en 111 amateurs B en vete ranen verschenen aan de start. De emancipatie is echter nog niet tot deze ronde doorgedrongen, want alleen heren konden mee doen. Bert Bakker uit Zaandam was de sterkste bij de B-ama teurs en André van Velzen zorgde voor een Hazerswouds succes door bij de recreanten als eerste de finish te passeren. De wielerronde valt altijd samen met de jaarmarkt die door de ondernemersvereniging Mico al voor de 17e keer wordt gehou den. Aansluitend op de wielerronde was er gisteravond in de Dorpsvaart langs de Burg. Warnaarkade een gondelvaart. Dit festijn, dat nu voor de derde keer werd gehouden, kent ieder jaar een groeiend aantal deelnemers. Twee jaar geleden waren er nog vijf deelnemers, vorig jaar tien en dit jaar 22. De boten waren ook gisteravond weer prachtig versierd en verlicht. Vanavond en morgen wordt de jaarmarkt op en rond het Ambachtsplein ge houden. FOTO: WIM VAN NOORT 18.45, 21.30. za. zo. 13.45, 18.45, 21.30. BABYLON 3: J Fever (12); 14.00, 18.45, 21.3 zo. 13.45, 16.15, 18.45, 21.30. NEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 363 meester The naked gun 2 1/2 (al); 18.45, 21 30. zo. 13.15, 16.00, jkerftOL 21.30. CINEAC 2: Teenagei aai 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, nrTQrr,o1 18.45, 21.30. CINEAC 3: Thl Hgemei" ce of the lambs (16); 18.45, 21 ouwen, ma. di. do. ook 14.00 METi LE 1 (Carnegielaan, tel. 34®"" Backdraft (al); 14.00, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 21.30. METROPOLE 2: Switc 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 18.45, 21.30. METROPOLE 3 ces with wolves (al); 14.00. METROPOLE 4: Not wif" daughter (al); 18.45, 21.30. ocü8.45,Jifigin S ond in ig beke ZOETERWOUDE De verkoop van zelfbouwka vels aan de Boterbloem laan in de nieuwe wijk Bloemenweide in Zoeter woude blijft de gemoede ren in de Zoeterwoudse politiek bezighouden. De beslissing over de verkoop van de laatste drie kavels werd gisteravond tijdens de gemeenteraadsverga dering voor de tweede keer uitgesteld, omdat de stemmen staakten. Het voorstel van het college om de voor de drie laatste kavels een nieuwe ver koopprocedure starten kreeg zes stemmen voor en zes stemmen tegen. De beslissing is daarom ver daagd tot de volgende raadsvergadering eind september. Hoogstwaarschijnlijk zal het voorstel van het college dan worden afgestemd en besloten worden om de laatste kavels te gunnen aan degenen die bij het loten om de eerder ver kochte kavels uit de boot vie len. Die mensen zullen dan onderling opnieuw moeten lo ten, maar de kans op succes is groter dan in het geval dat de kavels opnieuw aan iedereen zouden worden aangeboden. De stemmen staakten gisteren omdat het CDA)raadslid J. van der Salm (één van de twee J. van der Salms die de gemeenteraad rijk is) ontbrak. Er van uitgaande dat hij met zijn fractie zou hebben mee- gestemd zou het voorstel van het college zijn verworpen. De fracties van CDA en VVD waren het er gisteren over eens dat er geen nieuwe ver koopprocedure moest komen. Een uitzondering vormde wet houder R. Hogenelst (CDA), die het collegevoorstel steun de. Het CDA was het eerst met het College eens, maar veran derde van mening na te zijn benaderd door gegadigden die voor de zelfbouwkavels waren uitgeloot. Progressief Zoeter woude steunde steeds het col lege. Volgens fractievoorzitter W. Ooijendijk (PZ) moet de gemeente consequent vasthou den aan het verkoopbeleid voor de kavels. „Er 'is steeds gezegd dat de zeven kavels in twee etappes zouden worden aangeboden, eerst vier kavels, vervolgens drie kavels met steeds een nieuwe verkooppro cedure. Het zou getuigen van onbehoorlijk bestuur om daar van af te wijken", vond hij. Advertentie Volgens de andere partijen dient de gemeente zich te hou den aan de tekst van de ge meentelijke advertentie. Daar in werd indertijd niet gespro ken van afzonderlijke proce dures. Er werd gesteld dat bij voldoende belangstelling de zeven kavels in één keer zou den worden verkocht. De ac ceptatie van de kavels door de kopers liep echter enige ver traging op, waardoor de ge meente vreesde dat er lege. plekken in het plan Bloemen weide zouden ontstaan. Inmid dels is echter duidelijk dat de kopers van de eerste vier ka vels spoedig zullen gaan bou wen. CDA en VVD vonden dat voldoende aanleiding om de tekst van de advertentie letterlijk te gaan volgen en uit te gaan van het aanbod van zeven kavels, te verloten on der de gegadigden van een paar maanden geleden. Wet houder Hogenelst voelde daar echter niets voor. „Wij zijn zorgvuldig en consequent te werk gegaan. In de adverten tie was dan misschien geen sprake van twee procedures, maar je hoeft niet alles wat je van plan bent in een adverten tie te zetten", stelde de plaatse lijke bewindsman. De gang van zaken stelde en kele toeschouwers teleur. Het ging om belangstellenden voor zelfbouwkavels van het eerste uur die bij de verwerping van het collegevoorstel een duide lijk voordeel hebben. Het uit stel van een vrijwel zekere be slissing was een tegenslag. „Er is hier vanavond gesproken over de gemeentelijke monu mentenlijst. Daar kunt U die drie kavels onderhand ook wel op plaatsen", aldus een belang hebbende. t ijs er do. ook 14.00. METROPO J King Ralph (al); 14.00, 18.45, lITPk 3462400): Point break (12); ierks 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, K. 21.30. ODEON 2: HighlalQH NC (16); 13.45, 18.45, 21.30. .45. 21.30. ODE un 2Vï (al); 13.' 13.30, 16.00, 18.' Zaal 2: Nuit d'óté en 21.45. Zaal 3: Toto Ie hei 22.00; Der Himmel Uber Bei 22.00. Down by aw; ma. 19.30, 13.15, 16.00. METROPOLE eehonder jindelijk ste prijs death (16); za. 00.15. DORDV Voor vakar imissai als Geld voor reconstructie Poelzoom en Hondsdijk RIJNEVELD De gemeente raad van Rijneveld heeft gis teravond ruim vier miljoen gulden beschikbaar gesteld de de Koudekerkse Hondsdijk en vernieuwing van de verlich ting. Verwacht wordt dat de provincie hieraan bijna drie miljoen bijdraagt. Om het ver krijgen van deze subsidie niet in gevaar te laten komen, moet de Hondsdijk voor 1 ja nuari 1993 zijn voltooid. Met de uitvoering van de werk zaamheden wordt pas begon nen wanneer over de defini tieve uitvoering van het plan overleg is gepleegd met de commissie openbare werken en verkeer. Dinsdag houdt de gemeente Rijneveld in de Rid derhof een hoorzitting voor de bewoners van de Hondsdijk. De Poelzoom in Hazerswoude- Dorp wordt ook gerecon strueerd. Vanwege de verzak kingen moet hier tevens de riolering worden vervangen. De raad trok hiervoor 541.000 gulden uit. Zodra wordt over gegaan tot het vervangen van het riool, wordt de hele straat met gemiddeld 50 centimeter opgehoogd. Door de enorme verzakkingen zijn momenteel diverse garages nauwelijks nog bereikbaar. Begin volgend jaar kan er met de werkzaamhe den worden begonnen. Ver wacht wordt dat het werk midden volgend jaar zal wor den opgeleverd. Subsidie Tamarco LEIDERDORP De muziek vereniging Tamarco in Leider dorp kriigt 5.000 gulden subsi die van het Anjerfonds. Het bedrag is bedoeld voor de nieuwe uniformen, die inmid dels alweer een jaar in gebruik zijn. REGIOJOURNAAL Parochiedag De jaarlijkse parochiedag van Meerburg in Zoeterwoude Rijndijk wordt morgen ge houden. Het thema luidt: „de fakkel doorgevenDe op brengst van de dag is bestemd voor pater Ben Verberne die op de Filippijnen werkt. De parochiedag gaat om één uur van start in de tent bij de kerk aan de Hoge Rijndijk 16. Er zijn stands met eten en drinken, kinderspelletjes, sui kerspinnen, een buttonappa raat en andere attracties. Ook is er een rommelmarkt. Om half drie begint de playback- show voor de jeugd. Opgeven bij Pascal Hoogenboom, tel. 892883. Om vijf uur wordt het middagprogramma afgesloten. Om zeven uur 's avonds is er een jongerenmis. Om acht uur begint de feestavond met mu ziek van The Little Steam- band. Om negen uur is er ca baret met een terugblik op tien jaar parochiedag. Om tien uur trekt de pastoor de prij zen van de loterij. Be wustwording In Alphen aan den Rijn start binnenkort weer een se rie van zes bijeenkomsten naar aanleiding van het boek van Louise L. Hay: „Je kunt je leven helen Dit boek van de Amerikaanse schrijfster staat ai jaren op de lijst van de best verkochte boeken voor de innerlijke groei en bewust wording. In een beperkte groep wordt de informatie die Louise Hay geeft, doorgeno men en getoetst aan de eigen levenssituatie, zowel voor het heden, het verleden ais de toekomst. Voor de avond- groep op maandag zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Bij voldoende belangstelling is er ook een ochtendgroep op donderdag. Voor meer infor matie: Sheila Boot (01720- 31652). Sweetie Irie Farmpop Het jaarlijkse Farmpopfestival in de Oude Weteringse jon- gerensociëteit Farmhouse aan de Weteringlaan vindt mor genavond plaats. Dit keer tre den op de groepen Nederland 2, MAM, Credit en Herb Mews and the Mules. Het pro gramma gaat om zeven uur van start. Jeu de boules De Leiderdorpse Club de Pé- tanque De Boulende Stier houdt morgen het eerste offi ciële jeu de boulestoernooi. Aan het toernooi nemen 24 doublettes (a 2 personen) deel die in het bezit zijn van een licentie van de Nederlandse Jeu de Boules Bond (NJBB). De club die vorig jaar maart is opgericht telt nu ruim 70 le den. Onder de deelnemers zijn verschillende klassespe lers die uitkomen in de lande lijke ere- en hoofdklasse van ae NJBB, onder andere van Hele Boule uit Leiden, Six Pret uit Voorschoten en Rhij- I FOTO: PR ne Boule uit Koudekerk. De wedstrijden worden gehouden op het bouledrome van De Boulende Stier aan de Van der Marckstraat in Leider dorp, naast het wijkcentrum Zijlkwartier. Het terrein rond het boulodrome is vrij toegan kelijk voor toeschouwers en supporters. Het gint om half elf i Sweetie Irie Sweet Irie en zijn achtmans band treden morgenavond op in Het Kasteel aan de Con- certweg in Alphen aan den Rijn. De Engelse groep brengt reggae ten gehore. Sweetie Irie behoort tot de nieuwste generatie ragga- muffin rappers. Aanvang ne gen uur. Toegang kost 15in de voorverkoop kost een kaartje 10 Wijn proeven Bij restaurant De Watergeus aan de Simon van Capelweg 10 in Noorden wordt zondag van elf tot drie uur weer het traditionele Open Huis gehou den. Er is een wijnproeverij. De wijn die wordt gekozen, komt dit jaar als huiswijn op tafel. Ook is er een water- proeverij en een rondvaart. Tevens is er een expositie van kunst: foto's gemaakt door de Watergeuzen. Bij de deur staat een pot waarin giften kunnen worden gegooid. Het geld komt ten goede aan het Plassengebied. Ook gaat de helft van de opbrengst van de verkochte foto's naar Natuur monumenten. Theater Het nieuwe theaterseizoen van Zoeterwoude gaat zon dag van start in Ons Huis. Om drie uur kunnen alle kinde ren van 4 tot en met 9 jaar ge nieten van de groep Burpp. De voorstelling Voor spek en bonen" is een productie voor echte lekkerbekken die te klein zijn voor een slab en te groot voor een servet. De twee koks zetten de boel flink op stelten maar als er dan ein delijk gasten komen is er toch nog wat te eten voor iedereen. Toegang f3. Musical Het Petra Gospel koor onder leiding van André van der Tuyn brengt zondagavond de musical Job ten gehore. De musical gaat over het bijbel verhaal Job. Aanvang zeven uur. Plaats van handeling: de Gereformeerde kerk aan de Kerkstraat in Oude Wete ring. DEN HAAG RIJPWETE- RING De Adviseur Be roepen Milieubeheer (ABM) voor de Raad van State vindt dat Groenre- cycling Rijpwetering BV gebruik mag blijven ma ken van de milieuvergun ning die de provincie Zuid-Holland heeft ver leend voor het composte- ringsbedrijf aan de pro vinciale weg in Rijpwete ring. Het beroep van de buurman van het bedrijf, A. van Benten uit Nieuwe Wetering, tegen die vergunning noemt de ABM ongegrond. Dat staat in een speciaal ambtsbericht van de ABM over de milieuver gunning van Groenrecylcing Rijpwetering. De ABM, onder deel van het Ministerie van VROM, is het belangrijkste ad viesorgaan van de Raad van State bij milieugeschillen. De Raad van State zal welhaast zeker het advies opvolgen en de vergunning in stand laten. Het rechtscollege zal daarover binnen twee maanden een de finitieve uitspraak doen. Het advies over Groenrecy- ling. Alle tiende p ter bij organisi beg Gijs wicht oml dames d Ijes het honderd wel te i FOTO: cling Rijpwetering ren ter discussie tijden! hoorzitting van de gesc c nafdeling van de Raad State. Voor die afdeling d de beroepsprocedure die Benten bij de Raad heeft aangespannen milieuvergunning composteringsbedrijf. Benten vindt dat Groen 'ancy-1 cling Rijpwetering van vergunning eigenlijk gee bruik mag maken en haian q tiviteiten zou moeten aan Rijpweterinj frgen de dat de firma voor stanfy./air eej geluidsoverlast zorgt daarnaast dat besmet afv het terrein van Groenrec aar Rijpwetering terecht zal Vilbert. sptoe REGK i uzikale de als het Zuidhollandse vinciebestuur hebben if) ote Haag verklaard de kritiek ^ac' Van Ben ten niet tereel iuz'k vinden. „Het bedrijf maal Ptt? de provincie een uitstek 'ering indruk. Men houdt zich ai '°ordwijk voorschriften uit de hiiWai wetvergunning. De vrees overlast is niet terecht", een woordvoerder provinciebestuur. 'billende nd de 3rd afw verzo issen Nieuwe predikant in Aarlanderve 'm Zes AARLANDERVEEN De Hervormde Gemeente van Aarlanderveen, heeft met in gang van zondag 1 september weer een predikant. De 64-ja- rige ds. J. van den Berg is be noemd tot bijstand in het pas toraat. De vacature van predi kant in Aarlanderveen was ontstaan na het overlijden van ds. G. van Driel, ruim een jaar geleden. Omdat Van den Berg de VUT- gerechtigde leeftijd bereikte, heeft hij zondag 11 augustus afscheid genomen van de ge meente Werkendam. Zondag middag om half drie doet hij den Berg begon in Jerot driel op 29 november 195 raditieget pastorale werkzaam hede hulpprediker. Op zond) f 1 oktober 1951, werd hij al^ dikant bevestigd in J meente Giessen-Rijswij Noord-Brabant. Viif jaar n[ deed hij zijn intrede te 1 xigm^ wijk. Deze gemeente ver rplj,"'»,,, hij op 4 juni 1961 met d! Jrrff "~-mde Gemeente van Zes jaar later deed a/ t Van den Berg zijnJ in IJmuiden-west. Sind£ gustus 1976 was hij wer de gemeente Werkend 'fiting.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 10