Siemerink leert van Krajicek lüs ElH§fL sïsais Alleen PSVR nog zonder puntverlies Verrassingen in Bundesliga llsf £eidóc@ou/umt SPORT te Start van Han Kulker onverantwoord vriTPs ïiilliS ïi Sa, iiiii a Sovjetunie dicht bij eindronde EK voetbal Eric Willaarts waardevol voor Go Ahead Eagle, DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1991 EREDIVISIE Vriesde naar finale 1500 m TOKYO De Rotterdamse atlete Laetitia Vriesde heeft zich vanmorgen geplaatst voor de finale van de strijd om de wereldtitel op de 1500 meter. De voor Suriname uitkomende atlete eindigde als derde in de tweede serie en dat was ruim voldoende voor een plaats in de eindstrijd van zaterdag. De Rotterdamse eindigde eerder als vijfde op de 800 m. De tijd van Yvonne van der Kolk, die in de eerste reeks werd uitge schakeld door als achtste te fi nishen, was 4.07,39, ruim een seconde boven haar persoonlij ke record van 4.06,25. SPORT OP TV VANDAAG ask( Dek TOKYO Blessures en pech blijven de Neder landse mini-afvaardiging naar de WK atletiek in Tokyo achtervolgen. ,,Het lijkt of ons niets bespaard blijft", verzuchtte Arie Kauff- man bij het bekend maken dat -Han Kulker vandaag niet kon starten op de 1500 meter. Het was gisteren de tweede maal in vijf dagen dat de technisch directeur van de KNAU een blessure moest melden. Zater dag, op de openingsdag van het derde toernooi om de we reldtitels, presenteerde Kauff- man de zich op krukken voortbewegende marathon loopster Joke Kleyweg. Maan dag sneuvelde Gretha Tromp door een val in de series van de 400 meter horden. Daarbij kwam dan ook nog eens dat Ellen van Langen toch niet optimaal was geweest voor de 800 meter en na de eerste ron de vanaf de tribune kon toe kijken. Volgens Kauffman, daarin bij gevallen door ploegarts Peter Vergouwen, was Kulker volle dig fit naar Tokyo afgereisd. De uitzending van de Leidse atleet was lange tijd een punt discussie. Kulker was dit twee maal langdurig uitgeschakeld door een blessu re in het linker bovenbeen maar hervond op 10 augustus in de „Nacht van Hechtel" zijn oude kracht. „In de week voordat wij af reisden naar het trainings kamp in Nagano heb ik thuis nog keihard getraind. Ik had nergens last van en voelde de grote vorm komen. Ook in Na gano voelde ik mij prima. Ik heb maximaal kunnen trai- Tokyo gearriveerd. Zondag deed hij een testloop, die vol gens Wassenaar aangaf dat Nederland 3, 19. zijn atleet weer in staat was een tijd van rond de 3 minuten en 36 seconden te lopen. „Maandag begon de ellende echter", aldus de duidelijk te leurgestelde Kulker. „Bij de eerste versnellingen in de trai ning voelde ik een tik in mijn been en daarna stijfheid. Het was hetzelfde gevoel dat ik een week voor de Adriaan Paulen Memorial kreeg. Dins dag heb ik nog een paar tem po's gedaan maar bij de derde voelde ik dat het mis was". Nederland 2, 19.25 uur: De heilig^lK motorsportmagazine. Golf; 21.00 uu u ke qnnrtwornlH UtJACXl eman, tllen ge leende Nederland 3, 10.00 i Duitsland 2, 09.00 uur: Atli BBC 1, 09.50 uur: Atletiek. BBC 2, 14.40 uur: Golf. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.30 uur: Sport WK atletiior' D,n EERSTE DIVISIE Helmond SP: I 3 1113 11 Excelsior4 1 0 3 2 6-11 PROGRAMMA NEW YORK Jan Sie merink heeft talent. De tenniswereld wist het al. Flushing Meadows sinds woensdag ook. De 21-jari ge Rijnsburger sloeg op de derde dag van de US Open de als zevende ge plaatste Guy Forget in de tweede ronde het grand slam toernooi uit: 4-6 6-3 6-2 7-6 (8-6). Brenda Schultz was niet in staat tot een verrassing. Ze verloor onder kunstlicht in twee sets (6-7 3-6) van de als vijfde geplaatste Mary Joe Fernandez. Maar Schultz was allesbehalve kansloos en riep alle onheil af door onbesuisde forehands. Siemerink was gisteren het ge- sprek van de dag in het snik- TOPSCORERS hete, klamme Flushing Mea dow. De net mislukte coup Krajicek tegen Lendl was niet verwerkt of een an- rebel uit Holland klom op de barricaden in een poging Forget te onthoof- De Fransman had drie weken geleden in Cincinnati nog Bec ker en Sampras verslagen. In Ohio behaalde hij, na Sydney en Brussel, zijn derde GP-zege in dit jaar, zijn zesde in zijn loopbaan. Forget (26) was klaar voor New York, de stad waarin hij zich nooit comforta bel voelde. In zes voorgaande edities van de US Open vorm de de tweede ronde altijd het struikelblok. Zelfs het dubbel spel met zijn boezemvriend Hlasek liet hij er dit jaar voor Misschien speelde die weten schap onbewust een rol bij de man uit Marseille, die om be- jredenen ook een villa in t Zwitserse Neuchatel kocht. Hij klaagde na de wedstrijd over maagproblemen. „Ik be woog traag over de baan", fluisterde hij teneergeslagen, „omdat ik last van mijn maag had. Maar ik wil dat niet als gebruiken voor mijn Ke^foe^aa,, PRIJSVRAGEN Daarmee zou hij Siemerink te kort doen. De linkshander uit de Bollenstreek vond eindelijk weer iets van zijn bravoure te rug en speelde intelligent. Na verlies van zijn opslag in de openingsgame en ae eerste set (4-6) controleerde hij de twee de en derde set met uitgekiend spel. „Ik haalde vaart uit de rallies. Daar had Forget het moeilijk mee. Bovendien was mijn opslag veel constanter dan de laatste weken het geval Siemerink doorbrak de opslag de Fransman drie keer en me 2G-Ï. In e<die ^twee jnten op zijn ei- af. In de vierde hij bewust terug Nerveus Op 5-5 in de vierde set brak Siemerink voor de vierde keer door de opslag van Forget en serveerde hij voor de partij. „Ik werd knap nerveus", lach te hij naderhand. „Er ging van alles door mij heen. Ik dacht aan Richard K partij tegen Len win, en kon me nauwenjKs concentreren". Dat werd bijna van zijn racket en evenzovele knalharde passeerslagen van Forget bracht 6-6 op het bord. In de tiebreak kwam Forget op 6-5 op setpunt. „Hij stond te choken (trillen) bij het leven", merkte Siemerink op. Met als gevolg een dubbele fout ge volgd door een loepzuivere passeerslag van Siemerink, die op 7-6 zijn eerste matchpunt verzilverde. De Rijnsburger sprong twee meter de lucht in. Zijn vader over de omheining om zijn zoon te omhelzen. „Deze overwinning had ik hard, heel hard nodig. Het zelfvertrouwen was de laatste maanden tot het nulpunt ge daald. Blijven werken, blijven werken, hield ik me voor, maar omdat de overwinningen uitbleven, werd ik steeds ne gatiever". Voor Siemerink was het zijn tweede zege in zijn korte loopbaan op een toptien speler. Eerder versloeg hij Brad Gilbert in Key Biscayne. Siemerink moest net als Kraji cek de dag ervoor een rondje maken langs de grote Ameri kaanse networks. Babbelde met USA Networks, en CBS DEN HAAG PSV is sinds gisteren de enige club in. het betaalde voet bal zonder puntverlies. De landskampioen, zonder vedette Romario, scoorde in de vaak lastige uitwed strijd bij Fortuna Sittard liefst vijf keer: 2-5. PSV staat tweede, omdat Roda uit drie duels een punt meer vergaarde. De eredivisie begon aan zijn vierde speeldag, maar alleen De Graafschap draafde daad werkelijk vier keer op. Met weinig succes. De kampioen van de eerste divisie verloor met 2-1 van Willem II. Tien clubs speelden drie keer, die laatste groep is PSV tot nog toe de beste. Roda behield de koppositie door 0 bij Vitesse. I ider c lost. I issure tel, f nie1 iden, Sittan :ompe; Talan; Van der Laan, Van Eij%tbal. j van Ö-l, 74. Feskens 0-i sen 1-2. Scheids Brandts (De Graafschap), Werde, en Feskens (Willem II). Brink); Koolhof, Hofstede (53. Wolffs, Van Geel en Ov< wart en Vincent. FC Utrecht-RKC 1-1 ((H)). Hoekst Scheidsrechter: 1 wers: 7.500. Gele kaart: Van Hi en Luhukay (RKC). FC Utrecht: Van Ede; Verrips, dek, De Koek en Van de Meer t (46. Cooke), Roest, B :r; De Kruijff en Smolai ?SS,daJCM. RK^b° feegd rr •sjdskamj Jan Siemerink viert een feestje na zijn overwinning op Guy Forget. en ging op zijn gemak zitten bij NBC. De handtekeningen jagers verdrongen zich om de frele Zuidhollander. Roy Emerson, de legendari sche Australiër die Siemerink twee keer op bezoek had in zijn tennisschool in Florida, was vol lof. „Jan is een poten tiële toptien-speler. Hij heeft het karakter en de toewijding. De speltechnische tekortko mingen verdwijnen wel in de training. Hii pakt verbeterin gen snel op'In de derde ron de ontmoet Siemerink de Ar gentijn Markus. Brenda Schultz moet vooral aan haar forehand werken. „Als ik een forehand had, be hoorde ik bij de toptien", zei ze na de nederlaag tegen Mary- Joe Fernandez. De Heem- steedse legde de vinger inder daad op de zwakke plek. Haar opslag is de hardste in het vrouwentennis. Onlangs werd een snelheid van 186,81 kilo meter per uur gemeten. Heilig Fernandez had er een heilig ontzag voor en stond drie me ter achter de baseline de kogel op te wachten. In de eerste set bracht de tiebreak (4-7) de be slissing. In de tweede brak Fernandez in de tweede game door de opslag van Schultz, die vijf aces sloeg en evenzoveel dubbele fouten. Op 2-4 creëer de de Nederlandse vijf breek punten, in eentje „Daarmee tekende ik doodvonnis", bekende z( Ondanks Schultz tevreden. „In de voor gaande vier jaar vloog ik er telkens Ik was er op gebrand de de ronde te halen. Dat is mij gelukt". Bovendien zag ze een stijgende lijn in haar spel. „In december ga ik met trainer Nunez aan mijn forehand werken. Tot die tijd moet ik nog even aanrom melen. Maar zo slecht gaat het ook weer niet. In Schenectady won ik zondag mijn eerste GP- toernooi". Erik Willaarts (rechts) scoort de gelijkmaker (2-2) voor Go Al Eagles. FOTO:PERS DEN HAAG De zesde speeldag van de Bundesli ga heeft tal van verrassin gen te zien gegeven. •an VfL Hamburger SV was, in eigen stadion, gen de bescheiden dus Stuttgarter Kickers; 0-3. 'FC Nürnberg vernederde FC Köln met 4-0. Eintracht Frankfurt loste Hansa Rostock af als lijstaan voerder, door met 2-0 van kampioen Kaiserslautern te winnen. Rostock had dinsdag een punt laten liggen bij Wat tenscheid en heeft een doel punt meer tegen dan Frank furt. België Na drie wedstrijden heeft de Belgische voetbalcompetitie drie leiders: Anderlecht, KV Mechelen en, zeer verrassend, Racing Genk. Deze clubs tota liseerden vijf punten. Achter dit drietal staan Antwerp en Club Brugge. Deze ploegen hebben nog geen verliespunt. Hun onderlinge treffen werd wegens verbouwing van het Antwerpse stadion uitgesteld tot 13 november. Een rode kaart viel bij Kortrijk - Lierse (1-1) voor Morgan van de thuisclub. Wilmots was match winner in het duel Standard 1-0. Frans van iet een dijbeen- Engeland Manchester United heeft Man chester City van de leiding in de Engelse league verdrongen. United won tegen Oldham met 1-0 terwijl City bij Norwich op 0-0 werd gehouden. Pearce van Nottingham Forest werd in de wedstrijd tegen Totten- ham Hotspur uit het veld ge stuurd. Tottenham, dat zich misschien versterkt met Ver hagen van Roda JC, won met 3-1. Lineker was een van de Frankrijk Olympique Marseille heeft in de achtste wedstrijd voor de Franse eerste divisie een sma delijke nederlaag geleden bij Toulon. Marseille raakte daar door twee punten achterop bij AS Monaco, dat zijn werk wel goed deed door bij Sochaux met 3-1 te winen. Nantes miste de kans om zich naast Marseil le op de gedeelde tweede plaats te nestelen. Toulouse bleek op eigen veld sterker (2- 1). Paris SG (1-0 tegen Nancy) en Lille (1-0 tegen Lyon) ble ven tot de subtop behoren met tien punten uit acht duels, evenveel als Nantes. OSLO De Sovjetunie nadert de eindronde van het EK voetbal. Woensdag haalde de ploeg van bondscoach Anatoli Bisjovetsj in Oslo twee belang rijke punten binnen. Noorwe gen werd met 1-0 verslagen. Mostovoi was zestien minuten voor tijd de matchwinner. Door deze overwinning kwam de Sovjetunie op negen punten uit vijf wedstrijden. Noorwe gen is tweede met zeven uit zes, Italië derde met zes uit vijf, Hongarije vierde met zes uit zes. Cyprus telt in groep 3 niet mee met met nul uit zes. De Sovjetunie kan de kwalifi catie voor het toernooi in Zwe den binnen zes weken defini tief afdwingen in de thuiswed strijden tegen Hongarije (25 september) en Italië (12 okto ber). De zege in Oslo kwam niet zonder fortuin tot stand. Noor wegen had gedurende lange tijd een overwicht en kreeg ook veel meer kansen dan de Sovjets. „Ik ben zeer teleurge steld", zei de Noorse trainer Egil Olsen na afloop. Hij had op meer gerekend, zeker na de sensationele overwinning op Italië in juni. bidden Nedei (3.39,: ittijd. Jemazf de DEN HAAG Eric Wil laarts heeft gisteravond bewezen een waardevolle aanwinst voor Go Ahead Eagles te zijn. De 30-jarige spits, die het na de trainersperikelen bij SVV/Dordrecht niet meer zag zitten en naar Deventer ver huisde, bezorgde in de laatste minuut van de wedstrijd be zoeker Heracles het eerste ver liespunt van de competitie (2- 2). Willaarts tekende een con tract voor één jaar met een op tie voor verlenging. De karakteristieken van de in de eerste divisie gespeelde wedstrijden zijn: Veendam-TOP 0-2 (0-1). 38. Wubben Heracles-Go Ahead Eagles 2-2 den, h Velten 2- -1, 90. Willaart1 Bakk. 4.500. Gele kaart: Piqué velt (beiden Go Ahead Eagle zonderheid: de wedstrijd wer de Na trdag 64. Van der Nooij 3-1. Seheidsi Brekelmans. Toeschouwers: Gele kaart: Booy (Zwolle) Roode (Telstar). Bijzonderheid: 70ste minuut miste Hansma (Z een strafschop. AZ-Zeeland 2-0 (0-0). 63. Panhu 69. Van Roon 2-0. Scheidsr Schaap. Toeschouwers: 2957. kaart: De Jong en Kayser Zeeland) Den Bosch-Cambuur 1-3 (1- Smeets 1-0, 31. Roembiak 1 Dantuma 1-2, 78. Dantum: Scheidsrechter: Van der Neui schouwers: 2.000. Gele kaart: Schijndel, Van Eek en Hoogi

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12