Gemeenteraad Lisse uit forse kritiek op VYY Saskia Paauw toch actief in Hazerswoude LEIDEN OMGEVING Bernardus wint van Hazerswoudse Boys lleicUcSourcmt VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1991 nfanf 1800 jr is I nieu mdat De R, I rroen licht Markt Voorhout gaat verhuizen Raad: Wegen Oosthout moeten snel worden bestraat oor bouw ^oningen bij pelewey tplei onstif' een e doft n goe Gister gebri e kinc a( kond C| ve Vers ti ie do tn rdcor. is. Uit ?rgan. ver di kabi- balver ruil- achi sport- ide« OORHOUT Op het rrein rondom jeugdge- de Spelewey wor- in in de toekomst tien s oningen gebouwd. De ieenteraad ging gister- rond akkoord met het jorstel van burgemeester wethouders, om de be- emming van het speel- rrein te wijzigen zodat oningbouw mogelijk ordt. Omwonenden zijn et gelukkig met de annen. Dlgens het college ligt het rrein er in desolate toestand en zijn de, in het verleden ngebrachte, voorzieningen n gevolge van vandalisme et meer functioneel. „Wij hten het niet meer verant- oord om opnieuw financiële vesteringen te plegen om het rrein aan zijn functie te la- n voldoen", aldus het colle- „Wij hebben de Stichting ugdraad op de hoogte ge lid van de plannen en ook ibben wij de omwonenden informeerd", deelde burge- eester M. de Goeij-Smulders ee: „Een hoorzitting over ze kwestie heeft inmiddels aas gevonden". Deze mede- "ing wekte bij de gemeente- idsleden grote verbazing, loch de commissieleden, :h de overige raadsleden, •h de gebruikers en omwo- c nden wisten van deze hoor- ting", aldus CDA-woord- aierder D. IJdo. jn woorden werden beves- ;d door verontruste omwo- b inden die op de publieke tri- ine de discussie volgden. Me- iuw de Goeij maakte duide- dat mede door de vakan- iperiode goed overleg moei- k te realiseren was. „We oesten snel handelen, in ver- ind met de aanvraag van de bsidie". Het plan voorziet in bouw van eengezinswonin- in in de premiekoopsfeer. oor de raadsleden werd ge- iperd om op het terrein se- orenwoningen of éénper- onswoningen te plaatsen, ezien de lokatie van de euwbouw werd van deze be- emming afgezien. In de na- je toekomst zal onderzoek orden gedaan naar bestaande ensen voor specifieke wonin- ;n, burgemeester De Goeij 'a igde toe binnenkort met een iningbehoefteberekening te VOORHOUT De Voorhoutse markt wordt mogelijk verplaatst naar de plek waar tot voor kort het oude raadhuis stond. Deze sug gestie werd gisteren gedaan in een vergadering van de gemeente raad van Voorhout. De raad was unaniem van mening dat de situ atie op de huidige markt, die wordt gehouden in de Mgr. Broere straat, niet langer acceptabel is. De straat is volgens de bewoners ongeschikt om als marktplaats te dienen. Er zijn geen voorzienin gen en er is sprake van verkeersonveiligheid. Namens de bewo ners dienden de heren B.J.C. van Werkhoven en A.J. van Werk hoven onlangs voor de tweede maal verzoek tot verwijdering van de markt in nadat een eerste verzoek door de raad was afgewezen. Ondanks het feit dat het college voorstelde wederom een verhui zing te weigeren, wordt nu toch op verzoek van de raad uitgeke ken naar een andere plaats. Unaniem was de gemeenteraad van mening dat de situatie op de markt niet langer acceptabel is. D. IJdo (CDA) suggereerde de markt voortaan te houden op het plein van het nieuwe gemeentehuis, „Omdat" zo zei hij: „We binnenkort willen gaan bouwen op de plek die is vrijgekomen na de sloop van het oude gemeentehuis". Op deze uitspraak werd door de overige raadsleden vol verbazing gereageerd. gen in de wiik Oosthout. Wethouder B. Joon moet de aannemer dwingen iets aan de problemen te doen. Deze eis werd gisteren gesteld door de gemeen teraad van Voorhout. Tijdens de ver gadering werd felle kritiek geleverd op de bestrating van de wegen in de nieuwbouwwijk. Regelmatig klagen bewoners van de buurt over het uit blijven van de verharding van de we gen. Mevrouw A.A. van der Meer-Mannak (CDA) deelde mee „er genoeg van te hebben steeds met schaamte en boos heid te moeten constateren dat de be zwaren van de bewoners volkomen gegrond zijn en dat de bouwer ernstig nalatig is in deze kwestie". Volgens W.F. Meijer (VVD) moet de gemeente „een steviger vuist maken en maatre gelen treffen om de bouwer, Noorlan- der Beheer Nederland B.V. te dwingen om tijdig de straten te verharden". Ook Groen Links en de PvdA via res pectievelijk A. Wijling-Schellingerhout en P. Jochemsz uitten hun ongenoegen over de bestrating: „Niet alleen de be woners, ook de raadsleden staan mach teloos". De raadsleden wensen goede afspraken met Noorlander en drongen aan op termijnstelling. Wethouder Joon gaf toe dat het bouwbedrijf „te kortgeschoten was in de aanleg van de wegen" en zegde toe nadrukkelijk te zullen nagaan of ook over de nieuwe plannen, een zorgvuldiger beleid kan worden gevoerd. Braderie Leiderdorp telt ruim 130 kramen LEIDERDORP De jaarlijkse braderie wordt morgen in de Leiderdorpse Hoofdstraat gehou den. Voor deze braderie hebben zich 130 stand houders aangemeld, zodat een gevarieerd aan bod van artikelen verzekerd is. Voor de kinde ren zijn er speciale attracties, zoals een auto scooter en een kinderdraaimolen. De oude am bachten zijn ook vertegenwoordigd op zeven verschillende plaatsen verdeeld over de brade rie. Het college van b en w heeft op het aller laatste moment toestemming voor de braderie gegeven. Aanvankelijk was een vergunning ge weigerd met een beroep op de verkeersbelem- merende situatie in de Hoofdstraat. Het college slaagde er niet in dit gegeven voor de commis sie beroep- en bezwaarschriften hard te maken. De braderie in de Hoofdstraat begint om negen uur en eindigt om vijf uur. „BESTUUR HEEFT ONVERANTWOORD GEHANDELD' me LISSE Het bestuur van de VVV Lisse is gisteren door de gemeenteraad van Lisse overladen met kri tiek. Het bestuur heeft onzorgvuldig en onverant woord gehandeld, zo con cludeerde de Lissese poli tiek. Uiteindelijk ging de raad wel akkoord met een renteloze lening van 150.000 gulden om de VVV uit de nood te hel pen. Ook werd besloten de VVV voortaan kort te houden. „Het is geen vrolijke geschie denis", aldus W. Loos (VVD). „Er is in hoge mate onverant woordelijk gehandeld en dat vinden we vreemd, want het VVV-bestuur bestaat echt niet uit domme mensen. Waar schijnlijk hebben ze te lang ge dacht dat de gemeente het gat wel zou dichten, maar er viel eerst weinig te dichten omdat we van niets wisten en toen we het wisten was het al rijke lijk laat". Loos noemde het een goede zaak dat er aan de lening strenge voorwaarden zijn ver bonden. „Al zou ik daarmee als VV V-bestuurder niet blij zijn, want ze worden nu kort aan de teugel gehouden. En dat moet, want we zijn wel goed maar niet gek bij het uit geven van het geld", aldus de liberaal die ook zei dat de VVV op zich een waardevol instituut is dat voor Lisse be houden moet blijven. Verkeerd F. Prins (PvdA/D66) zei dat de noodsituatie is ontstaan door slecht management. „De grens van de gemeentelijke in spanning is nu echt wel be reikt". H. de Jong (SGP/GPV/RPF) noemde het VVV-beleid „Vreemd, ver gaand en verkeerd". „Het is echter een instelling die je niet zomaar kunt laten schieten, maar het is terecht dat er strikte voorwaarden zijn ge steld en dus gaan we „Vol ver trouwen verder". B. Kortekaas (CDA) merkte tenslotte op dat de VVV zon der de hulp van de gemeente de bakens niet kan verzetten. „Onze fractie heeft altijd ge steld dat we niet verder willen gaan dan maximaal een ton subsidie per jaar, zoals nu het geval is. Door het geven van de lening, wordt dat standpunt overschreden, maar de VW dient te blijven bestaan. We hopen dat de instelling nu in staat is om uit het dal omhoog te klauteren". Burgemeester G. van der Kroft stelde vast dat de raad unaniem akkoord ging met het voorstel om de renteloze le ning te verstrekken. „Maar ook wordt vastgesteld dat hier sprake is van verwijtbaar heid". De burgemeester reken de voor, dat de operatie de ge meente uiteindelijk toch een bedrag van totaal negentigdui zend gulden aan renteverlies over vijftien jaar kost. Sporthal De raad keurde gisteren het krediet van ruim een miljoen gulden goed voor de ingrij pende renovatie van sporthal Meerzicht. Van de verenigin- fen die van de sporthal ge- ruik maken, wordt een fi- D. Stapel (CDA) is gisteren door de gemeente raad van Lisse gekozen tot nieuwe wethouder. Hij volgt partijgenoot H. Smith op. Door H. Broeke (PvdA/D66) werd een tegenkandidaat voorgesteld in de persoon van zijn fractievoor zitter F. Prins. Broeke hield een pleidooi voor een zo goed mogelijke uitleg van de democratie en een zo breed mogelijke vertegenwoordiging van de burgerij van Lisse in het college, waarbij hij er geen geheim van maakte dat wat politieke ervaring betreft, men er niet aan behoeft te twij felen dat die bij Prins volop aanwezig is. Zijn voordacht kreeg echter niet voldoende bijval, want met 13 stemmen voor, 3 stemmen tegen en een blanco stem werd Stapel tot de nieuwe wethouder van ruimtelijke ordening, sportzaken en volkshuisvesting gekozen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE nanciële inspanning verwacht. Zoals het er thans naar uitziet, komt dit neer op een extra huurverhoging van zeven pro cent (tot totaal tien procent) in juli 1992, hetgeen voor de ge zamenlijke verenigingen neer komt op een meerbedrag van totaal 6.300 gulden. Burgemeester Van der Kroft deelde mee dat nog niet met alle verenigingen overeen stemming is bereikt over de huurverhoging. „Maar we vra gen het totale krediet toch nu, om met name het spoedei sende werk aan de verwar ming en warmwatervoorzie ning tijdig te kunen aanpak ken". H. Broeke (PvdA/D66) zag liever dat eerst alleen de ruim twee ton die voor dat karwei nodig is werd gevo teerd en het college met de rest van het voorstel nog eens terug zou komen als met de verenigingen overeenstem ming is bereikt over de te betalen bijdrage. „Wij hebben de zaak uit en te na voorbereid en ook met de gebruikers doorgesproken", aldus de bur gemeester. Ik heb er alle ver trouwen in dat we er met de verenigingen uitkomen en het college voelt er weinig voor om de zaak nu los te koppelen, ook al omdat we naar de vere nigingen toe een standpunt van de raad moeten kunnen aangeven", aldus de burge meester. EIDEN De belang- jkste gebeurtenis op het ic lernooi van Tehado vond i steren buiten de banen '<jlaats. Telefonisch, beter izegd. Saskia Paauw liet aj wedstrijdleiding in Ha- Tj'Wswoude immers langs ie weg weten dat ze weer staat is een partij te ten- issen. En dat ze dat dus aag bij Tehado wil ko ten doen. et andere woorden: de keuze in wedstrijdleiders Jan Riet- ïld en Kees Kok om de zieke aauw (die zich voor aanvang 'an het toernooi afmeldde) tijd tor herstel te gunnen, pakte irfect uit. Het kleine DEB- stje is niet al voor de start nthoofd' en de districtskam- oene doet Hazerswoude dorp Een gang van zaken waar lfs Alice Terwijn, vandaag eerste tegenstandster van aauw, niet echt problemen ee zal kunnen hebben. Al is lar opdracht er dan wat vaarder op geworden, jmen Moerman realiseerde n goede nieuws gisteren wel op het Hazerswoudse gravel. Veel problemen kende Moer man overigens niet. Zijn 6-1, 6-1 overwinning op Marcel de Bakker liet aan duidelijkheid niets te wensen over. In de halve eindstrijd ontmoet Moerman nu Gerard Kroese, een tegenstander die naar alle waarschijnlijkheid voor meer problemen zal zorgen. Jack Manuputty hoorde deze week merkwaardig genoeg dat hij was uitgeloot voor het toer nooi van ZTC, volgende week. Een bittere pil voor de tennis- leraar van De Rijnkanters, die zijn zinnen dit iaar serieus op deelname aan de Masters had gezet. Een mogelijke plaatsing die hij na gisteren wel geheel kan vergeten. In een aantrek kelijke partij bleef 'concurrent' Alexander van den Berg Ma nuputty met 6-3, 3-6, 6-3 voor, zodat de oud-voetballer van UDO, Ajax, Noordwijk en (vooral) Rijnsburgse Boys zijn zinnen nu op het Masters van '92 moet zetten. Als hij dan tenminste nog in Cl mag uit komen... Bij de C-dames is ook de vier de halve finaliste bekend ge worden. Heieen Leer van Be Fair won met 6-2, 6-4 van Bos- koopse Van de Bosch. Artesia-speler Niezen moest in Hazerswoude het C2 gaan n. Dat gebeurt dus niet. Patrick Niezen gaf op met een enkelblessure, waardoor Meer- burger Van den Berg zich nu bij de laatste vier weet. Overi gens niet de enige w.o. naar de halve finale van het HEC2. Ook Bleiswijker Igesz bereikte op deze manier de top vier. Opponent Langelaar bleek geen vervoer te kunnen rege len en vanuit Spijkenisse ko men lopen was ook de oplos sing niet. Bij de D-heren sloegen Mare Brand en Harold van Schie zich op eenvoudige wijze een ronde verder. Brand door Bart Buurma met tweemaal 6-3 te verslaan, Van Schie door thuisspeler Frohwein slechts twee games te laten. De favoriete in het DED, Hed- dy Boers, verspeelde aan Ma- riska van der Heijden zelfs nog een game minder op haar weg naar de halve eindstrijd. Zus Karin kwam niet zo ver. Annemiek van Cleef, uitko mend op het eigen vertrouwde park, trok met tweemaal 6-4 aan het langste eind. Be Fair speelster Kuijper completeert het laatste viertal in het DED. Kuijper bezorgde zichzelf een prettige verjaardag door M. Verbakei met 6-1 en 6-1 achter zich te laten. wacht dat hij op het kunstgras van Zuid West de eindstrijd haalt. De OLTC'er is een heel eind op weg. Op de overwin ning op Stipkovits, eerder in het toernooi, volgde gisteren de verwachte (6-1, 6-3) zege op Bartel Swart. Overigens: eerder genoemde Stipkovits is na gisteren definitief uit het toernooi verdwenen. In zijn dubbel tegen Jan Willem Lugthart en Roel Eleveld had hij en partner Frens absoluut niets in te brengen. Nelleke Weijermans weet zich bij de B-dames in de halve fi nales. De Delftse tegenstand ster Schepes bood geen tegen stand van betekenis: 6-0, 6-1. Martijn Aartman bereikte de halve eindstrijd in het HECl. De papieren nummer twee had daarvoor wel drie sets no dig tegen Patrick Wijffelman: 6-2, 4-6, 6-3. C-dame Anja van Boesum-Waalkes bleef oppo- nente Reus de baas. De vol gende tegenstandster heet Fleurieke Westhof. Wout van Tongeren manifesteert zich dit jaar als een sterke C2-speler. Ook op het toernooi van Zuid- West doet hij het tot nu toe goed. Nu won hij met 6-2 en 6- 4 van Mark Schaling. Het DDD 30+ veld mag er op Zuid West beslist zijn. In welk part van het zestien koppels tellende schema je ook kijkt, deelneemsters aan het Master- stoernooi dat in september op Unicum wordt gehouden zit ten er altijd wel bij. Het is dus niet zo gek dat een geplaatst koppel voortijdig het toneel moet verlaten. Zoals nu Wil Koopman en Jeannette Chris- pijn. Zij zouden het toernooi gaan winnen, maar verloren van Thea van Kooperen en Jannie van der Does: 2-6, 6-4, 6-3 In de D30+ mixed vochten Dicky Vonk en August Jong- a-Tai en Tjitske Melcher de Leeuw en Cees van Egmond hun prestigestrijd uit. Deze ontmoeting tussen de vier 'Zuidwesters' leverde twee ge wonnen tiebreaks en dus een uiterst gezellige tijd in hét clubhuis op voor Vonk en Jong-a-Tai. Leimuiden Er zijn toernooien waar je per definitie lekker speelt. Waar vooraf een week tennisplezier en met aan zekerheid grenzen de waarschijnlijkheid mini maal een finaleplaats kunnen worden voorspeld. Er bestaan evenwel ook evenementen waarvan de prognoses per de finitie minder optimistisch lui den. „Als het meezit een rond je". Leimuiden is zo'n toernooi voor de twee Corry's uit de 'Rip'. Zonderop en Van Haa- stregt spelen er graag, maar het genoegen duurt in de regel niet langer dan één partijtje. Zo ook dit jaar. De als num mer drie van het DDD1 aan het dertig plus toernooi van 'Leimuiden' begonnen combi natie stuitte op het koppel Ria Heemskerk/Ten Voorde en ging 'voorspelbaar' en ook nog eens verdiend onderuit: 2-6, 3- 6. Ciska Pouw en Riet Akerboom deden het op dit onderdeel aanzienlijk beter. Het duo Westerbeek/Booy werd met 6- 3 en 6-4 geklopt, waarmee de plaats in de halve eindstrijd werd veilig gesteld. In die par tij ontmoet Veense Akerboom wellicht haar naamgenote uit Rijpwetering. Die moet dan evenwel met partner Hooge- boom haar hoge plaatsing nog wel waarmaken. De dubbelende heren in C2 verloren hun nummer vier, Jan van Veen en Erik Rooder- kerk. De Munnikse combinatie Strietman/Peter Kesteloo had aan twee sets voldoende: 7-5, 6-3. De onderaan de lijst be- fonnen dubbel Valentijn We er en Arie Wesseling maak ten het in hen gestelde ver trouwen vooralsnog wel waar. René de Groot en Rob Jansen bleken overigens geen eenvou dige opponenten: 6-4, 2-6, 6-3. Yvonne Holkeboer kende geen succesvolle dag in Lei muiden. In de C2-mixed ging ze met 0-6 en 2-6 onderuit te- fen favorieten Veronique van luiten en Ton Koedam en ook in het damesdubbelspel zat er geen moment een overwin ning in. Tegen Thera du Croix en Wil ma Beijen bleven Hol keboer en Marian Jongerius op een totaal van zés games steken. de 1< wordi ente ïëfen e te rentree bij Quick Boys. De kleine midden- FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN Bernardus boekte gisteravond een verrassende 3- 1 overwinning in het duel te gen plaatsgenoot Hazerwoudse Boys. Altior hield goed stand tegen Rijnsburgse Boys en ver liet met een kleine (3-1) neder laag het veld. Alphense Boys won met 2-0 van de reserves van Telstar. KRV en FC Lisse zondag deelden in een aan trekkelijke partij de punten (2- 2). Bernardus - Hazerswoudse Boys 3-1 (1-0) Bernardus liet in de altijd be laden derby tegen Hazers woudse Boys een goede indruk achter. De afdelingsploeg gaf Hazerswoudse Boys weinig ge legenheid om de wedstrijd naar zich toe te trekken. Jos van Kampen zette in de eerste helft de thuisploeg op voor sprong. Na rust verruimde Marco Honders de marge. Koen Warnau bracht de ploeg van Piet Knetsch terug in de wedstrijd maar Marco Honders schoot zijn ploeg in veilige ha ven. Koudekerk won de ande re wedstrijd in het door Ber nardus georganiseerde toer nooi. BSC Benthuizen werd met 3-1 verslagen via doelpun ten van Dick Weyman, Ron Weyman en Ron Wessels. Altior - Rijnsburgse Boys 1-3 (0-2) Altior speelde voor veel pu bliek een goede wedstrijd maar kon een nederlaag tegen Rijnsburgse Boys niet voorko men. Dick Heemskerk en Fred Bodaan zorgden voor de 2-0 ruststand. Piet Janmaat liet de derde Rijnsburgse tref fer aantekenen en Marc van der Plas redde de eer voor de ploeg uit Langeraar. Altior- doelman Robert-Jan Poelwijk stopte nog een strafschop van Martin de Louw. Alphense Boys - Telstar 2 2-0 (<H>) Alphense Boys boekte een knappe overwinning op de re serves van de eerstedivisionist Telstar. In de eerste helft hiel den beide ploegen elkaar goed in evenwicht. Na rust trok de thuisploeg het initiatief naar zich toe en Frank Bakker drukte dit overwicht in doel punten uit. Quick Boys - Vallei vogels 5-2 (1-1) Quick Boys won tijdens het toernooi van Be Fair in Wad- dinxveen vrij eenvoudig van eersteklasser Vallei vogels uit Scherpenzeel. Floor van Duijn bleek voldoende uitgerust van zijn vakantie want hij scoorde tweemaal. Edwin Otte en Ben Geyteman zorgden voor de overige doelpunten. Richard Hoogervorst maakte weer een helft vol bij de Katwijkers. MMO Woubrugge 2-2 (2-1) In Hoogmade was er sprake van weinig krachtsverschil. De puntenaeling gaf de ver houdingen dan ook prima weer. Ed Borst (strafschop) en Sjaak van Leyden zorgden voor de MMO-doelpunten en Peter Gosen was voor Wou brugge produktief. KRV - FC Lisse (zo) 2-2 (1-1) KRV en Lisse speelden in Katwijk een aantrekkelijke oefenwedstrijd. Het krachts verschil tussen beide ploegen was gering en de uitslag gaf dat goed weer. Erwin Hoogen- doorn en Marco Wassenaar scoorden voor de Nanai-equipe en Martin van Delft zorgde voor de produktie van de Rijn vogels. Sleutels - UDO 4-0 (3-0) Sleutels boekte een regelmati ge overwinning op afdelings club UDO. De Vlietclub speel de in een hoog tempo en gaf de nieuwe ploeg van Wim Mugge weinig kans op een rol van betekenis. Leo Compeer was met drie treffers goed op dreef voor de Leidse ploeg. Michel van der Broek was de andere doelpuntenmaker. SJZ WIK 1-1 (1-1) SJZ liet op sportpark Haas broek een groot deel van de reserves aanrukken tegen het Haagse WIK. Rob Retel was de enige Zoeterwoudse speler die uit een groot aantal kansen doeltreffend uithaalde. Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gratis wekelijkse bijla ge van deze krant BIOSCOPEN LEIDEN LUXQR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Robin Hood (al); 18.45, 21.15. zo. ook 14.15. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39. tel. 124130): Toen agent (al); 14.30. 19.00, 21.15. Switch (al): 14.30. 19.00.. 21.15. Naked gun 2(al); 14.30. 19.00, 21.15 Teenage mutant ninja turtles 2 (al); 14.30. Dancee with wolves (12); 20.00. Assepoester (al); 14.30. King Ralph (al); 19.00. 21.15. TRIANON (Breestraat 31. tel. 071-123875): De stam van de holen- beer (al); 19 00 Misery (12); 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071-125414): Pruimenbloeeem (16); 21.15. ALPHEN AAN DEN RkJN EUROCI NEMA (Van Boetzelaerstraat 6. tel. 01720-20800): Robin Hood (al); 13.30. 18.30, 21.30. zo. 14.00. 17.00. 20.00. Naked gun Th (al); 13.45. 18.45, 21.15. zo. ook 16.15. Hudson Hawk (al); 18.45. 21.15. zo. ook 16.15 Dances with wolves (al); 20.45. Return to the blue lagoon (al); 13.45, 18.30. zo. ook 16.15. Asse poester (al); 14.00. zo. ook 16.00. VOORSCHOTEN GREENWAY (Schoolstraat 69. tel. 01717-4354): Hudson hawk (12); vr. t/m zo. 15.45, 19.00, 21.15. wo. 15.45. Silence ot the lambs (16); vr. t/m zo. 21.15. ma. t/m do. 20.15 Greencard (al); ma. t/ m do. 20.15. Mermaids (al); vr. t/m zo. 15.45. 19.00. wo. 15.45. KINDERVOORSTELLINGEN Avontuur met een staartje; za. zo. wo. 14.00. The ducktales; za. zo. wo. 14.00. DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 27. tel. 3463500): Robin Hood al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15. 16.00, 21.30. ASTA 2: Backdraft (al); 14.00. 18.45. 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45. 21.30. ASTA 3 Hudson Hawk (12); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. BABYLON 1 (naast Den Haag Centraal tel. 3471656): Ro bin Hood (al); 14.00. 18.45. 21.30. za. zo. 13.30. 16.15, 18.45, 21.30. BA BYLON 2 Jungle Fever (12); 14.00, 18.45. 21.30 za. zo. 13.45. 16.15. 18.45. 21.30. BABYLON 3: The si lence of the lambs (16); 18.45. 21.30. vr. ma. di. do. ook 14.00. CINEAC 1 (Buitenhof 20. tel. 3630637): The naked gun 2 1/2 (al); 14.00. 18.45. 21.30. zo. 13.15. 16.00. 18.45. 21.30. CINEAC 2: Teenagent (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3: Desperate hours (16); 18.45, 21.30. vr. ma. di. do. ook 14.00. METROPOLE 1 (Carnegie- laan, tel. 3456756): Backdraft (al); 14.00, 18.45. 21.30. zo. 13.15. 16.00, 18.45. 21.30. METROPOLE 2: Switch (12); 14.00. 18.45. 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45. 21.30. ME TROPOLE 3: Dances with wolves (al); 20.30. vr. ma. di. do. ook 14.00. METROPOLE 4: Not without my daughter (al); 14.00, 18.45. 21.30. zo. 13.15. 16 00. 18 45, 21.30. ME TROPOLE 5 King Ralph (al); 14.00. 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 16.45. 21.30. ODEON 1 (Herengracht 13. tel. 3462400): Highlander 2 (16); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45,21.30.. ODEON 2: New Jack City (16); 18.45. 21.30. vr. ma. di. do. ook 13.45 ODEON 3: The naked gun 2'A (al); 13.45. 18.45, 21.30. zo. 13.30. 16.00. 18.45. 21.30. ODEON 4: Return to the Blue 13.45, 18.45, 21.30. zo. 18.45, 21.30. HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: Nuit d'été en ville; 19.30, 21.45. Zaal 2: White room; 19.30. Onde Bate O Sol; 21.45. Zaal 3: vr. t/ m do. 19.30, 21.45. wo. alleen 19.30. Avalon; vr. Cinema Paradiso; za. Et La Lumiere Fut; zo. Swang Song; ma. Boris Godoenov; di. Route onze USA; wo. White Hunter, Black Heart; do. KINDERVOORSTELLINGEN BABY LON 3: Assepoester: wo. 14.00. za. zo. 13.45. 16.15. CINEAC 3: Asse poester: za. wo. 14.00. zo. 13.15, 16.00. METROPOLE 3: Ninja turt les II: za. wo. 14.00. zo. 13.15, 16.00. ODEON Ninja turtles II: za. wo. 13.45. zo. 13.30, 16.00. NACHTVOORSTELLINGEN CINE AC I Pointbreak (16); za. 00.15 CI NEAC 2. Teenagent (16); za. 00.15. CINEAC 3: Marked for death (16); za. 00.15. Hollands Decor in Voorschoten VOORSCHOTEN De AVRO maakte gisteren in Voorschoten opnamen voor het nieuwe program ma „Hollands Decor". Dit programma wordt de op volger van „Ontdek je Plekje". Ieder programma bestaat uit een literaire wandeling naar aanleiding van een boek. Voor Voorschoten is gekozen voor de wandeling vanaf Het Wapen van Voorschoten aan de Voorstraat richting Leid- seweg, De Vink en tenslotte eindigt de wandeling bij de Morschpoort in Leiden. Het is een wandeling volgens het boek van Afred Birkey „Bewegingen van Heimwee' De schrijver is opgegroeid in het vroegere kindertehuis Nieuw Voordorp. Tijdens de tocht wordt steeds even stil gestaan bij de vele histori sche plekjes op de wandel route. De presentator van het programma is Willem Nii- holt, die gisteren ijverig de tekst van producer Hans Rutten uit zijn hoofd leerde. Zelf lopen Volgens Hans Rutten is het programma een samenwer kingsverband tussen de AVRO, de gemeente en de uitgever van een bepaald boek. Na de uitzending wor den de kijkers in de gelegen heid gesteld zelf de route te lopen via een door de ANWB samengestelde tocht waar veel wetenswaardigheden van het dorp Voorschoten in fenoemd worden. De opzet is at er 40 afleveringen ko men, steeds gemaakt in een andere gemeente. Voorscho ten is de tweede gemeente die nu is vastgelegd. De uit zendingen komen in de maand oktober en daarna op de buis.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11