Alkemade stelt paal en perk aan gokautomaten LEIDEN OMGEVING Bewoners zijn tegen bouw aanleunwonigen Woudsoord Commissie wijst bezwaren tegen Splotsz van hand REGIOJOURNAAL Alkemade: Jacobswoud^ moet reparatie van draaibrug betalen Zwem vierdaagse in Zoeterwoude Ce/idócSoivumt VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1991 Rijneveld in actie tegen aanleg HSL RIJNEVELD De inwoners van Rijneveld zijn volle dig gemobiliseerd in de actie tegen de hogesnelheidslijn. De werkgroep „Geen HSL door het Groene Hart" maakte dat gisteravond duidelijk in haar derde vergade ring. Volgens coördinator A. Dorrestein heeft Rijneveld 3000 handtekeningen geleverd in het kader van de actie die voor de vakantie werd gehouden, een kwart van het totaal Het bezoek van Haagse politici aan Rijneveld ging vandaag vanwege vakanties niet door De politici komen nu op 20 september. De werkgroep is daar niet ongelukkig mee. omdat nu een betere voorbereiding mogelijk is. „Het zal op 20 september een harverscheu- rende actiedag worden", aldus Dorrestein. Inmiddels zijn de meeste van de 6000 raambiljetten tegen de HSL verspreid door de gemeente. Wethouder P. van der Werf onthulde vandaag aan de Rijndijk 99 het eerste protestbord op de kruising van tracé A en de Oude Rijn. Spoorwegovergang in Ommedijkseweg dicht ZOETERWOUDE De spoorwegovergang in de Om medijkseweg in Zoeterwoude wordt vernieuwd. Om het verkeer zo min mogelijk te hinderen is besloten de werkzaamheden uit te voe ren in het weekeinde. Dit weekeinde is de overgang af gesloten van morgenavond half elf tot zondagochtend half elf. Een week later wordt het werk voortgezet en dan is de overgang een aantal uren langer afgesloten. Er is dan geen verkeer mogelijk van zaterdagavond 31 augus tus half elf tot zondagmiddag 1 september twee uur. Grond Ruiten Troef is ernstig vervuild ROELOFARENDSVEEN Zowel grond als grondwater op een deel van het Ruiten Troefterrein in Roelofarendsveen is ernstig veront reinigd met minerale olie. Dit blijkt uit een oriënterend bodemonder zoek dat het gemeentebestuur van Alkemade heeft laten verrichten. De verontreiniging is boven de zo genoemde C-waarde, hetgeen bete kent „ernstige verontreiniging". Ruiten Troef moet nu een diesel tank uit de grond verwijderen. Te vens wordt het bedrijf verplicht tot het doen van onderzoek naar de mate en omvang van de geconsta teerde verontreiniging rond de on dergrondse tank. Eerste paal voor omstreden villa's OEGSTGEEST De eerste paal van Park Boschgeest wordt woensdag 28 augustus geslagen. In het park aan de Endegeesterstraatweg worden de om streden 30 villa's gebouwd. De villa's doen dienst als kostendrager van de restauratie van Kasteel Endegeest. In Oegstgeest is deze constructie door wethouder A. Kohlbeck ooit genoemd als de 'deal van de eeuw', maar velen waren niet gelukkig met de plannen Zij vinden dat er voor de huizen teveel groen moet wijken. De fracties van Groen Links en D66 hebben zich ver zet en ook de werkgroep Milieu Oegst geest alsmede een Stichting tot behoud van Buienplaatsen lieten zonder succes van zich horen. Hogedrukreiniger „meegenomen" ALKEMADE De gemeente Alke made moet een nieuwe hogedrukrei niger ter waarde van bijna zesdui zend gulden aanschaffen. De vorige, drie jaar oude reiniger is onlangs op klaarlichte dag door een onbekend persoon in een auto met aanhanger „meegenomen" uit het bedrijfsge bouw van Openbare Werken aan de Korte Goog in Roelofarendsveen. Eén van de personeelsleden van Openbare Werken zag het wel, maar dacht dat de hogedrukreiniger voor reparatie werd afgevoerd. De vermis sing is aangegeven bij de politie en de verzekering De verzekering weigert echter uit te betalen omdat er geen sporen van inbraak zijn Anjerfonds steunt De Rijntamboers ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse drumfanf De Rijntamboers heeft een bedrag van bijna 4800 den ontvangen van het Anjerfonds. Daardoor is mogelijk dat het muziekgezelschap een aantal nieu instrumenten kan aanschaffen. Dat is nodig omdat verse instrumenten aan vervanging toe zijn. De Ri tamboers heeft het subsidiebedrag ontvangen om de muzikanten in Zoeterwoude hebben gecollectet voor het Anjerfonds. Bliksem in douche jTO OO lor j Ipe OOR] rrein )uw i in in LISSE Een flatwoning aan het Rembrandtplein Lisse is vannacht getroffen door bliksem. Er onsti een scheur in de douchemuur en er kwam een s oning plafond naar beneden. De hevige stroomstoot veri de verder apparaten, zoals het televisietoestel en koelkast. Er raakte niemand gewond. n 'IïU eer rond >orste ALKEMADE De ge meente Alkemade zal geen convenant sluiten met de plaatselijke horeca over de voorwaarden waaronder meer dan één gokautomaat mag worden geplaatst. Om een derge lijk convenant was ge vraagd door de Vereni ging Automatenhandel Nederland (VAN) naar aanleiding van het colle- gebesluit om paal en perk te stellen aan het aantal gok- en behendigheidsau- tooraten in ondermeer ho recabedrijven. Deze maatregel is genomen om gokverslaving tegen te gaan en om in de pas te lopen met maatregelen die in de re gio worden of al zijn getroffen. Zo mogen in sportkantines en jeugdgebouwen in Alkemade vanaf 1992 alleen nog hooguit twee behendigheidsautomaten worden geplaatst. In commer ciële horecabedrijven geldt dan een maximum van twee automaten, waarvan hooguit één kansspelautomaat; de an dere zou dan een behendig heidsautomaat moeten zijn. Dat liet burgemeester A.H. Meerburg gisteravond weten aan de leden van de raadscom missie bestuurszaken. Verte genwoordigers van de VAN noemden veel voordelen van een convenant boven een be leid waarin het aantal gok automaten wordt beperkt. Zo kan worden afgesproken dat kinderen onder de achttien jaar en probleemspelers wor den geweerd van kansspelau tomaten. Patatbakkers De burgemeester zei gister avond dat daar naar zijn me ning weinig van terecht zou komen. „Ik vind het teveel ge vraagd van patatbakkers om doorlopend op te letten wie er aan de gokautomaat speelt. Dat werk kun je ook niet door de politie laten doen", aldus Meerburg. Volgens de VAN is het onjuist om gokautomaten in sportkantines en jeugdge bouwen te verbieden, omdat er dan een verplaatsing plaats vindt naar 'normale' cafés, „met alle nadelige gevolgen vandien". De VAN vreest bovendien het ontstaan van een illegaal cir cuit en zelfs een zwart-geld- circuit als her en der kansspe lautomaten moeten worden weggehaald. Aan een conve nant zouden volgens de VAN alle horeca-ondernemers zijn gebonden. Wil er een niet meedoen, dan zou de conse quentie zijn dat hij geen speel automaat mag opstellen. Na overleg met de besturen van enige buurgemeenten hebben B en W besloten niet tot het gevraagde convenant met de horeca over te gaah omdat deelnemende gemeenten er hun beleidsvrijheid mee zou den verliezen. Zo wordt het moeilijker om een horecabe drijf dat overlast veroorzaakt te sanctioneren. Ook zijn de diverse gemeentebesturen, het erover eens dat er beter een goede regeling kan komen die in de hele regio hetzelfde is. Voorbereiding op Oranjefeest emmi rrein oning ordt. annei ingebr; n gev et me hten 1 oord o vester rrein n volc „Wij ugdra. ;ld va bben nforn eester ee: „1 z' ling De Oranjefeesten in Langen ,j( worden traditioneel laat vierd. Dat maakt de Oranjecomité Juliana in goe banen geleide feestvreugde niet minder om. Gister maakten veel kinderen gebri van de gelegenheid oi voor te bereiden op de kin<Ej roptocht van vanmorgen. In bloemenloods van Van Tol de Langeraarseweg kond fietsen en karren van de c,n tocht worden versierd. Vers ringen waren ruimschoots aa e, wezig. De fleurige stoet daarvan het gevolg was wi vanmorgen door een jury oordeeld. foto: wim van noof ^d00' ALKEMADE Bezwa ren tegen de nieuwbouw van jongerencentrum Splotsz moeten van de hand worden gewezen. De commissie welzijn heeft dit geadviseerd aan bur gemeester en wethouders van Alkemade. Het colle ge neemt deze adviezen meestal over. Splotsz wil bouwen op het parkeer terrein van DOSR. Waar schijnlijk wordt in novem ber begonnen. Voor een toelichting op zijn bezwaarschrift was de particu lier J. van der Meer niet naar de vergadering van de com missie welzijn gekomen. J.M C Straathof van Autobe drijf Straathof en Mr. W. H. Alzerda Winkel van Texaco Petroleum Maatschappij (Ne derland) B.V. kwamen wel Alzerda Winkel zei zich ern stig zorgen te maken over mo gelijk vandalistisch gedrag waarvoor zijn pompstation een dankbaar object zou kunnen vormen. Het pompstation ligt tussen de Populierenstraat en de Alkemadelaan vlak naast het tunneltje dat de toegang vormt tot het DOSR- parkeer terrein. Zijn vrees werd niet gedeeld door de commissiele den, die hem in cynische be woordingen tercht wezen. Onderwereld Ook bezwaarmaker J. Straa thof van het gelijknamige ga ragebedrijf aan de Populieren straat kon niet rekenen op be grip van de zijde van de com missieleden. Straathof zei niets tegen te hebben op Splotsz zo als dat Jongerencentrum te genwoordig wordt bestuurd. In het verleden gaven de be zoekers van de soos echter veel overlast. Hij zei te vcre- zen dat Splotsz op het DOSR- parkeerterrein wel eens be zocht zou kunnen gaan wor den door jongeren uit de grote steden. „Dan zou de onderwe reld vat kunnen krijgen op het bestuur van Splotsz", aldus Straathof. Hij vervolgde: „Het is zo gemakkelijk iets leuks te creeren en dan particulieren met de overlast te laten zit ten". Hij voorzag voor de poli tie veel werk als het Splotsz- honk eenmaal op het parkeer terrein zou zijn gebouwd. Oude linde valt om NOORDWIJK Een om vallende boom heeft van nacht in Noordwijk drie au to's beschadigd. Rond drie uur bezweek de oude linde aan de Voorstraat onder een harde windvlaag. De schade aan de auto's bleef beperkt tot enkele forse deuken. De brandweer heeft de boom opgeruimd. JACOBSWOUDE Om wonenden zijn tegen de bouw van tien aanleun woningen bij bejaarden centrum Woudsoord in Woubrugge. Zij maakten dat gisteren duidelijk tij dens een hoorzitting. R. van der Harst, een van de bewoners van de Van Hemes- senkade, stelde dat burgemees ter en wethouders in deze zaak onzorgvuldig hebben gehan deld. Ondanks toezeggingen zijn de bewoners van de Van Heemssenkade nooit eerder uitgenodigd voor een hoorzit ting. Verder verweet hij het college steeds zijn plannen te veranderen. „Zo weet je niet waar je aan toe bent". Het laatste plan dat nu op tafel ligt is volgens hem te omvangrijk. Van der Harst merkte voorts op dat niet alle open plekken in Woubrugge maar volge bouwd moeten worden Raadsvrouwe J.H.A.M. Scheif- fers, die namens enkele be zwaarmakers optrad, stelde ook dat het college in deze zaak onzorgvuldig heeft ge handeld. Zij stelde vast dat burgemeester en wethouders een groot aantal blunders heeft gemaakt. Met name is er nog steeds geen besluit geno men op een bezwaarschrift te gen het- voorbereidingsbesluit ter plaatje, terwijl de gemeen teraad daar onverwijld van in kennis had moeten worden ge steld. Zij zei dat de raad door het college volledig" buiten spel is gezet. Verder haalde zij de onzorg vuldige voorbereiding van de gehele procedure aan en be toogde dat het bouwplan ern stige inbreuk maakt op het open karakter van Woubrug ge Zij vroeg zich af of de ur gentie van deze tien aanleun woningen wel zo groot is. „Het college heeft de omwonenden hiervan niet kunnen overtui gen". Volgens Scheiffers is het in verband met de subsidie aanvrage bij de Provincie nog altijd zo dat deze behoefte moet worden aangetoond. De advocate had ook haar twijfels over het volgens het college spoedeisende karakter van het plan Volgens haar is er geen enkel bezwaar deze aanleun woningen in de woonkern Leimuiden of Rijnsaterswoude te realiseren. Schandalig Mevrouw Spring in 't Veld (Groen Links) liet Straathof weten „bedroefd" te zijn over zijn uitlatingen. „Schandalig", vond ze zijn uitspraken over de onderwereld in Splotsz. „Ik wil alleen voorkomen dat er in de toekomst iets gebeurt", ver dedigde de garagehouder zich. Voorzitter Koek van het Splotsz-bestuur liet de com missieleden weten geen be hoefte te voelen om een reac tie te geven. „Ik twijfel tussen hard lachen en niks zeggen. Ik vertrouw op de commissie", aldus de Splotsz-voorman. Zijn vertrouwen werd niet be schaamd: de commissie advi seerde het college de bezwaren ongegrond te verklaren. Geen ontheffingsregeling voor Noord- en Galgekade ROELOFARENDSVEEN De verkeerssituatie aan de Noord en Galgekade langs het Braassemermeer in Roelofarendsveen blijft voorlopig ongewijzigd. Dat laten burgemeester en wethou ders van Alkemade weten aan de bewoners van beide kades. Zo als bekend protesteerden de bewoners van met name Galgekade vorige week heftig tegen een gemeentelijk voornemen om via een ontheffingsregeling voor de bewoners het autoverkeer langs het Braassemermeer aan banden te leggen. Het college had tot die regeling besloten in het belang van de veiligheid van fietsers en voetgangers op de smalle Noord- en Galgekade. Onvoldoende was het belang van de kades als toegangsweg naar enige kweke rijen onderkend. In een brief aan de bewoners laten B en W we ten nog steeds te zoeken naar een manier om van de beide kades een verkeersveiliger en fietsvriendelijker pad te maken. dat k te oesten nd m bsidie bouv Trim m ersgi 1 cle Het Zoeterwoudse trim- mersgilde begint vanavond aan het nieuwe seizoen. Het gilde is al sinds 1970 onder deel van de voetbalvereni ging SJZ. Sportieve mannen van 30 jaar of ouder werken dan onder deskundige leiding aan de conditie. Aanvang half negen op sportpark Haasbroek. Utopia De Zoeterwoudse jongeren vereniging Utopia opent morgenavond het seizoen met zangeres Margie en de Studio 17 Disco Show. Aanvang negen uur in de Westender. De entree is gra tis. Biermarkt In Sassenheim wordt zon dagmiddag van één tot zes uur op de Oude Haven bier-' markt gehouden. Er komen circa 25 bieren van de tap, er is live-muziek, en voor de jeugd is er als extra attractie een springkussen. Wolf Kunstenares Fredy Wolf- Wubben houdt maandag en dinsdag open huis aan Kerk- laan 31 in Sassenheim. Op beide avonden kunnen be langstellenden van zeven tot negen uur terecht, op dins dagmiddag ook van twee tot vijf uur. Er is werk te zien Fredy Wolf, modeltekenen; van Lous Bloem, aquarelle ren. Annemarie Burger, vrij tekenen en schilderen en van Frans v. Breugel. tekenles diverse technieken. Behalv werken van genoemde do J centen worden er ook ken van beginnende en ge vorderde leerlingen geëxpo sqerd. Voor informatie 02522-33275. oor d« iperd orenv onswc ezien euwbi emmii je to< Orgel- beiaard In Voorschoten wordei (n, bi vanaf maandag weer de tra ditionele orgel-beiaardeon ioning' certen in de Dorpskerk aa lWJien. de Leidseweg gehouder Maandagavond speelt Anne ke Jansen-Kot. kerkorganisti van de Parochiekerk te Lan geraar, met Marieke Linde man, fluit, en Heieen Weel, stadsbeiaardier Den Haag. Aanvang kwar voor acht. toegang gratis. Uit i gevoerd worden werken var Bach, Krebs en Mozart. r* fr< WAO De Voedingsbond FNV ir jkste Lisse houdt dinsdagavond rno voor de leden van de organi stere satie een bijeenkomst over dt aatS. WAO-plannen van het kabi net. Deze bijeenkomst word EIDI izegc gehouden i Voorhof aarte we' Voetbalruilbeurs irswc ie we staa lissen De jeugdcommissie van de r Zoeterwoudse voetbalver [gn^d eniging SJZ houdt maandag- zond een voetbalruilbeurs Voetbalschoenen, kousen broeken en shirts kunner dan geruild worden. De rull et am in we ïld en lauw beurs is van zeven tot achl{n ^e) uur in het clubhuis op sport park Haasbroek. Kinderkorf van start Peuterspeelzaal de Kinderkorf aan de Kagerdreef in Sassenheim is weer van start gegaan. Wethouder J. Karremans van welzijn maakte er een officieel begin van door het uithangbord met het nieuwe logo te onthullen. Het bord is vervaardigd door medewerkers van Het Spektrum. Veel mensen maakten van de gelegenheid gebruik om nader kennis te maken met het peuterspeelzaalwerk. FOTO: HENK VAN DEN ENDE ZOETERWOUDE Zoeter woude doet ook mee aan de Nationale Zwemvierdaagse van 26 tot en met 30 augus tus. Gedurende vier dagen moeten de deelnemers een afstand van 500 meter per dag afleggen in het zwembad op sportpark Haasbroek. Op maandag 26, dinsdag 27; woensdag 28 en donderdag 29 augustus 1991 kan men tussen 17.00 en 18.30 uur in het zwembad terecht voor de eerste 1500 meter (drie dagen 500 meter). De laatste 500 meter dient verplicht op vrij dag 30 augustus 1991 te wor den afgelegd, tussen 12.00 en 19.30 uur. De kosten van deelname aan de zwemvier daagse bedragen vijf gulden per persoon, inclusief de toegang tot het zwembad. Deelnemersplaatsjes zijn vanaf heden aan de kassa van het zwembad verkrijg baar tegen betaling van het inschrijfgeld. Kinderen tot en met 12 jaar kunnen met 250 meter per avond vol staan. Er kan ook vanaf 12.00 uur worden gezwom men. ALKEMADE De Zuidzij- dervaartbrug, een smalle draaibrug in de Parallelweg van de rijksweg ter hoogte van de Rode- en Bospolder die sinds de gemeentelijke herin deling bij Alkemade behoort, moest onlangs ingrijpend wor den gerepareerd voor een be drag van tegen de vijftiendui zend gulden. Toen Alkemade de Rode- en Bospolder overnam van de toenmalige gemeente Wou brugge werden de onder houdswerken aan wegen en watergangen, de maai werk zaamheden en het verloop van kabels en leidingen in het ge bied uitvoerig besproken. De Zuidzijdervaartbrug kwam echter niet ter sprake. Toen de draaibrug slecht ging functio neren, gaf de gemeente Alke made de klacht aanvankelijk door aan Rijkswaterstaat, om dat die ook verantwoordelijk is voor de Parallelweg. Rijkswaterstaat ontkende on derhoudsplichtig te zijn. Ook navraag bij de Provincie, het Waterschap en het Hoogheeij raadschap leerde dat die od niets wisten over het eigef dom en het onderhoud aan brug. Achteraf bleek dat toch de voormalige gemeei Woubrugge was die de brug eigendom en beheer heeft had. Palen Woubrugge, nu onderdeel Jacosbwoude, zou het middel steunpunt van de brug enil jaren geleden hebben voorzif van nieuwe palen. De omw nenden zeggen echter dat palen niet lang genoeg wad en bovendien dat ze in de ou^ gaten zijn geheid. Enige ken geleden bleek de col structie van het middendraf punt wankel en leverde doende gevaar op voor de bruikers van de brug. Ook sloot de draaibrug n goed meer. Daarom moest c middellijk de fundering ondl het draaipunt worden va nieuwd, terwijl tevens de lel ningconstructie moest wordl gerepareerd. De gemeente A kemade gaat nu proberen i kosten van de reparatie te ve halen op Jacobswoude.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 10