Chaotische start FC Den Haag eidaeSowotit le SPORT 13 Falcao ontslagen ONTRUIMING STADION NA SABOTAGE AAN HEKKEN Rood voor Stokmans Wouters aanvaardt rode kaart gelaten Oranje-kwartet berust in zilver Veenstra wint weer „Gouden1 fiets gestolen chf EREDIVISIE ■Volendam3-0 'i Twente-MW1-0 r Graafschap-FC Groningen.... 0-0 gewi »m ll-VVV4-0 idstrij I» DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1991 I 2 3-0 2 2-1 I 2 2-1 2 1-0 I 2 4-1 I 2 1-1 Oen Haag.. Hoofdrol voor Booy in show van Club Brugge BRUSSEL Club Brugge en FC Antwerp hebben na twee wedstrijd dagen in de Belgische voetbalcompetitie nog geen punt verloren. Landskampioen Anderlecht verspeelde onverwacht een punt bij Genk (0-0). De midweekse competitieronde leverde twee rode kaarten op. Stojic, doelman van Charleroi, en De Smet (Lierse SK) werden door de scheidsrechter voortijdig naar de kleedkamer gezonden. Club Brugge handhaafde de honderd-procentsscore ten koste AA Gent. Met 5-1 werd de hoogste uitslag van de dag geboekt. FC Antwerp won, minder overtuigend, met 1-0 bij Lierse. Club Brugge voerde een ware show op. Foeke Booy was zonder enige twijfel de held van de avond. Voor rust benutte Booy een strafschop. Nadat Viscaal gelijk had ge maakt, hernam Club het initiatief. He Hongaar Disztl, Creve en Booy (twee keer) verzorgden de productie. Hansa Rostock is op de vierde speeldag van de Bundesliga gevloerd. De kampioen van de voormalige DDR verloor voor 51.000 toeschouwers in Stuttgart van de plaatselijke topclub. Vijf clubs hebben nu zes punten: Rostock, Eintracht Frankfurt, Hamburger SV, kampioen Kaiserslau- tern en Leverkusen. Frappant was, dat het openingsdoelpunt van Stuttgart werd gemaakt door de voormalige Oostduitser Sammer. Later scoorden Walter en Gaudino. RIO DE JANEIRO Falcao is gisteren ontslagen als bonds coach van het Braziliaanse na tionale voetbalelftal. Volgens de Braziliaanse pers hebben de voorzitter van de bond, Ricar- do Teixeira, en de directeur selecties, Jorge Salgado, de vroegere middenvelder van al zijn functies ontheven. Een opvolger is nog niet bekend. De meest genoemde naam is die van een andere ex-interna- tional, Carlos Alberto Parrei- ra, nu nog directeur-sportief van Flamengo. Toernooi volleyballers afgelast LENINGRAD Het vol- leybaltoernooi om de Sa- vin Beker, dat vandaag in Leningrad zou beginnen, is afgelast. Door de politie ke onrust van de laatste dagen in de Sovjetunie waren slechts drie landen aanwezig: het gastland, Nederland en Spanje. Om dat de ploeg van trainer Harry Brokking toch in Leningrad is, wordt van daag en morgeng gespeeld tegen de Sovjetunie. Span je komt verder i tie niet i Spelersgroep SVV/Dordrecht'90 wil Verel niet DORDRECHT De spelersgroep van SVV Dordrecht'90 heeft gisteren in een persbericht zijn teleur stelling uitgesproken over het feit, dat de sa menwerking tussen het clubbestuur en trainer Dick Advocaat daags tevoren is beëindigd. Tevens verklaren de spelers, dat zij in tech nisch leider Hans Verèl niet de juiste man zien om als eerst verant woordelijke coach op te treden. SPORT OP TV 23.55 uur: Autosport-journaal. 11, 17.20 uur: Zwemmen. Sportnet, 18.00 uur Sport. België Frans, 12.30 uur: Autosport, trainingen Grote Prijs van België. BBC 1, 12.05 uur Snooker; 15.25 uur Paardesport. Eurosport, 14.00 u P-Heracles DEN HAAG Sabotage aan de hekken in het Zui derpark-stadion heeft gis teravond geleid tot chaoti sche gebeurtenissen rond de toch al teleurstellende competitiestart van FC Den Haag. In de eerste de beste thuiswedstrijd van het seizoen, die voor het bezoekende Vitesse een duidelijke zege van 3-1 opleverde, voelde de poli tie zich halverwege de tweede helft genoodzaakt het duel „definitief te sta ken". Ogenschijnlijk na dat enkele supporters op het veld waren gekomen, maar in werkelijkheid omdat de menigte niet meer in bedwang zou zijn te houden. Nadat het overgrote deel van de 4500 bezoekers het stadion had verlaten, konden in 't geniep toch de laatste 24 minuten van het duel worden afgewerkt. Er kwam geen verande ring meer in de stand. Vi- tesse-speler Loeffen kreeg nog wel een rode kaart. bijna leeg stadion volgen nog enkele tientallen toeschouwers het restant van FC Den Haag - FOTO: CORNÉ SPARIDAENS _jPenBosch-Telstar Voetbalinspecteur Driessen t Eagles van de Haagse politie zei giste- n-Eindhoven ren niet op de hoogte te zijn T°P0 geweest van de geruchten dat igë*"ï ei?vëen-Veendam het eerste thuisduel door sup- uitslainen-NAC porters zou worden aangegre- /erleed Pen om te protesteren tegen de 5oschia voorgenomen (maar nog door in ZvU"de gemeenteraad goed te keu- TODCCADCDC ren) verbouwing van het sta- lUröCUnCHD dion De vaste bezoekers van de staantribune hebben be zwaar tegen het beoogde 'ei« /d tn\ o „Voetbaltheater", omdat daar- ,en (™e(sT. 2 slechts ruimte overblijft (RKC)2 voor zitplaatsen. Waarschijn- scoorden een keer ids 30" acht lijk uit protest tegen dat voor nemen zijn tien hekken bij de Noord-tribune aan de onderzij de losgeschroefd, ,,'s Middag om half vijf was er nog een controle van de hekken ge weest, toen was er niets aan de hand", aldus Driessen, die met ruim twintig politiemannen in het stadion aanwezig was. Geduvel Het geduvel begon toen één fan van FC Den Haag, in de 22e minuut van de tweede helft, kans zag het vak naast het handjevol Arnhemse sup porters te bereiken. Dat leidde tot massale „troepenbewegin gen" op de Noord-tribune waarbij twee Hagenaars het veld betraden. Dit was voor arbiter Reygwart het sein di rect de aftocht te blazen. „Tot mijn verbazing hoorde ik toen omroepen dat de wedstrijd de- fintief was gestaakt. Ik had de partij alleen maar even stilge legd", aldus de arbiter. Ook FC Den Haag-trainer Co Adri- aanse, die al onaangenaam was verrast met de achterstand van 3-0, wist niet wat hij hoor de. „Het was een stem die ik niet kende. Ik dacht even dat er een coup was gepleegd", al dus de voetbaltrainer, die zoals het kennelijk hoort coup uitsprak als „koe". De oefenmeester voegde er meteen aan toe dat de situatie eigenlijk geen aanleiding was voor een grap. „Het is slecht voor het voetbal en slecht voor Den Haag", wist ook hij, lange tijd nadat het eindsignaal ge klonken zou moeten hebben. De onbekende stem bleek toe te behoren aan hoofdinspec teur en stadioncommandant Warnar, die de snelle conclu sie had getrokken dat doorspe len onverantwoord was. „Hij voorzag een ramp en had geen tijd te overleggen met scheids rechter of bestuur van FC Den Haag", aldus een politie woordvoerder gisteravond- laat. Het publiek werd meteen gesommeerd het stadion te verlaten, waarna de opgetrom melde Mobile Eenheid buiten nog de handen vol had. Koortsachtig overleg in de ca tacomben leidde er na exact 35 minuten foe dat de partij werd hervat; volgens de reglemen ten van de KNVB iets te laat omdat slechts een half uur mag worden onderbroken. Ra dio-verslaggever Jaap Bax vol deed aan de „opdracht" van de politie en het verzoek van FC Den Haag om de hervatting van de strijd niet openbaar te maken. Dit uit angst voor te rugkeer van de toeschouwers. Toen Bax uiteindelijk weer „in de lucht" kwam, en het duel zonder fiat van de Herman dad, was er weinig meer te melden dan de rode kaart die Arnhemmer Loeffen kreeg voor het neerslaan van doel- Gewonden Meest saillant in de talloze re acties van betrokkenen was de opmerking van inspecteur Driessen over een mogelijke actie om de rust op de tribunes cerug te brengen. „Een charge op een zittribune levert per definitie gewonden op". Bin nen afzienbare tijd zou het Zuiderpark-stadion moeten bestaan uit louter zitplaatsen... FC Den Haag-voorzitter Werkhoven, die binnenkort ongetwijfeld op het matje moet komen bij de KNVB en waar schijnlijk een boete boven het hoofd hangt, deelde mee dat degenen die de aanleiding vormden tot de rel, niet meer welkom zijn. „Als zij, bijvoor beeld aan de hand van de vi deobeelden, in de kraag wor den gegrepen, komen ze er dit seizoen niet meer in". Overi gens werd het bestuur van FC Den Haag door voorzitter Aal- bers van Vitesse „volledig aan sprakelijk" gesteld voor de ge beurtenissen. Een woordvoer der van de supporters-vereni ging Midden-Noord liet ten slotte weten in het rappe be sluit tot staken „opzet van po litie en gemeente" te zien. „Dan hebben ze meteen aan leiding om de gewenste ver bouwingen uit te voeren", ver onderstelde secretaris Rob van Ravens. Club-voorzitter Werk hoven liet daarentegen weten dat de komende weken echter beslist niet zal worden ge- of verbouwd. De gebeurtenissen vormen volgens Werkhoven een pleidooi voor noch een streep door de theaterplannen. Voetbal En dan werd er ook nog ge voetbald, want déarop en ner gens anders op doelt de on langs geïntroduceerde recla me-kreet „Het gebeurt in het Zuiderpark". De herinvoering van het Kerstboom-systeem leverde al in de derde minuut de eerste teleurstelling op: Philip Cocu glipte door de Haagse defensie en zorgde voor 0-1. De Haagse thuisclub hield het tempo hoog, was ook veelvuldig in balbezit, maar sprong veel te slordig om met de kansen. In tegenstelling tot Vitesse, dat die twee counters en evenveel treffers (twee maal Loeffen) de rust- en late re tussen- en eindstand op 0-3 bepaalde. Pas op 22 september speelt FC Den Haag de eerstvolgende thuiswedstrijd (de thuisduels tegen Feyenoord en PSV wa ren al eerder verboden), waar door de ploeg van Adriaanse voorlopig in uitwedstrijden het nu al geschonden imago op te vijzelen. Iets waar de nieuwe exploitant ARC (i.e. directeur Van der Feer) zich trouwens nog niet druk over maakt. Met een brede glimlach verklaarde hij dat wat hij gezien had „hoort bij de charme van het voetbal". DEN HAAG Huub Stokmans werd gisteren de tweede speler uit de eerste divisie die in het seizoen 1991/92 door de arbiter uit het veld werd gestuurd. Eindhoven- speler Van Corstanje had afgelopen weekeinde een „rode" primeur. Stokmans kreeg op de tweede wedstrijddag de rode kaart van scheidsrechter Van Dijk. De 26-jarige verdediger van Zeeland had in Vlissingen een doorgebroken tegenstander op grove wijze onderuit gehaald. Het competitietreffen met FC Wageningen eindigde in 1-1. Afgezien van een kleine on derbreking bij Excelsior-Den Bosch (3-1) kwam het niet tot grote incidenten. In Rotterdam besloot scheidsrechter Houben de ontmoeting vier minuten te staken, omdat grensrechter Martin met aanstekers werd bekogeld. In de door internationaal arbi ter Blankenstein voor 5500 toeschouwers geleide derby tussen Telstar en AZ vielen de meeste doelpunten: 4-2. Schot- vaardigste spelers waren Bor- renbergs (Eindhoven), Musam- pa (Go Ahead Eagles) en De Gier (Cambuur), die voor hun winnende elftallen (tegen res pectievelijk Zwolle, Haarlem en NEC) twee keer scoorden. De eerste treffer van De Gier kwam tot stand uit een straf schop. De karakteristieken van de in de eerste divisie gespeelde wedstrijden zijn: Eindhoven-Zwolle 3-1 (2-1) 4 Reyn- ders 0-1, 15. Borrenbergs 1-1, 39 Bor- renbergs 2-1. 48. Winkelmolen 3-1. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers. )r-Den Bosch 3-1 (2-0). 33. De- vilee 1-0, 44 Tammer 2-0. 52. Videka 3-0, 55 Jan Gösgens 3-1 Scheids rechter" Houben. Toeschouwers: 1000 Gele kaart: Devilee (Excelsior), Van der Heide (Den Bosch). Zeeland-FC Wageningen 1-1 (0-1). 32. Uitman 0-1, 60. De Rijke 1-1. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschou wers: 3300. Rode kaart: Stokman (Zeeland). ibuur-NEC 4-0 (2-0). 40. CrUden Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschou wers: 3550. Gele kaart: Paymans (NEC). Emmen-RBC 1-1 (1-1). 8. De Jonge 1- 0, 39. Zwart 1-1. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 2710. Gele kaart Volkei Hellem De Haan Mutsaers (RBC). NAC-Veendam 1-0 (0-0). 85. Lam- mers 1-0 Scheidsrechter: Schaap 'If (AZ) Galen (Haarlem) (Helmond Sp) tr (Excelsior) ;rs (Zwolle) r (Cambuur) ibergs (Eindhoven) mpa (Go Ahead Eagles) ijke (Zeeland) hart (Heracles) PRIJSVRAGEN otto. Trekking A: 5-6-14- leserve: 42. iking B: 14-27-31-45-46-49. Re- Ie: 34. |l 77: 0003603. KOERSEN N HAAG Onze tips voor koersen van Drachten (van- >nd, aanvang 18.30 uur) lui- ik di £j( binne sitten bezig mstvisi ?kt al jonge koers: 1. Diego Rotary, 2. Dwight shall, 3. Park Kosmos (4-6-3). toers: 1. Broad Daylight, 2. Keys- Lakota, 3. Exciting Crown (9-3- 1. Silver Day, 2. Bulhem 3. Best Uithuizen (8-4-3). koers: 1. Count Marco, 2. Diane g. 3. Dominant (8-6-3). t diver e ekrege Zwitse oers: 1. Esa": ';indy Yvoo (10-8-5). koers: 1. Digitalis. 2. Esmaralda i, 3. Cees Wielinga (4-2-7). aesberg (morgen aanvang 19.00 -logsmi luiden: Evelinastar W., 3. First Love (8-4-9). {koers: 1. Epsilon Dakota. 2. Flori- Sunshine, 3. Going Home (8-2-1). (oers: 1. Bollin Sharon, 2. Liberty e, 3. Watermill Deux (1-7-3). koers: 1. Comeet Ruimzicht. 2. Hanover, 3. Impliment (9-8-1). Bono, 2. Blue Fire Lady. de bet ttraban (6-4-2). jesen t - regel iai koers: 1. Sizzling Java. 2. Abbado 3. Charly Ludwig (1-7-5). AMSTERDAM Jan Wouters aanvaardde zijn rode kaart in Ajax' eerste wedstrijd gelaten. „Je maakt een overtreding, je weet wat de straf* is, je hebt het dus te aanvaar den. Ik heb er echt geen probleem mee, als de scheidsrechters tenminste consequent blijven." Wouters bevestigde dat zijn uitsluiting niets te maken heeft met de vernieuwde spel regels. „Vorig jaar stond de zelfde straf op deze overtre ding, maar in werkelijkheid is hij alleen maar in de eerste maanden van het seizoen toe gepast. Daarna is er veel door de vingers gezien. Regels zijn goed, maar zij moeten het hele jaar door op dezelfde manier worden toegepast." Het was voor de derde keer dat Wouters tegen Volendam tegen de lamp liep. „Toeval, niets anders. De vorige keren waren in feite erger, omdat ik mijzelf toen heel wat te ver wijten had. Dit keer neem je een beslissing, omdat er plotse ling iets dreigends ontstaat. Dat gebeurt in een fractie. Ik denk dat ik niet de enige ben die zo'n overtreding zou heb ben gemaakt, maar als het nog een paar keer in het seizoen zou gebeuren, dan lijkt het mij dat ik mij voortaan wel zou gaan bedenken. Sterker, ik vind het geen slechte regel, want hij is in het belang van het voetbal, maar er zijn mo menten dat je je dat niet reali seert". De karakteristieken van de in de eredivisie gespeelde wed strijden zijn: FC Den Haag-Vitesse 0-3 (0-3). 3. DROOM KUYS KOMT BIJNA UIT Jan Wouters verlaat het veld na door de sceidsrechte te zijn weggestuurd. Loeffen (Vitesséj wegens neerhalen van doelman Stam. FC Den Haag: Stam; Purvis, Van Oosten, Adam en Edmund Vriesde (57. Torken); Abbenhuis (57. Talan), Valk, Yan Eijker; Van der Laan. Otto en Hermes Vitesse: Van der Gouw; Sturing, Van den Brom. Bos en Vermeulen; Latu- Loeffen en Eijer; Van Loen 1-0, i 2-0, 81. Winter 3-0. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 19.500. Toeschouwers. 6.000. Rode kaart: 88. Spee (VVV, twee keer geel). Gele kaart" Overmars, Stewart en Meijs (Willem II). Langerak (VVV). De Graafschap-FC Groningen 04). Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 9110. Gele kaart: Boekweg (FC Gro ningen). Ajax: Menzo; Blind. Wouters. Vink en De Boer; Winter, Jonk en Groe nendijk; Bergkamp, Van Loen en De Freitas), Pastoor. Stuyt en Steur; Burleson en Clayton FC Twente-MVV 1-0 (14)). 28. Mul der 1-0. Scheidsrechter: Lammers. Kessel; Matthai Smit en Godee; Koolhof en Hofstede FC Groningen: Lodewijks; Boekweg, Van Dijk, Veenhof en Wilson; Van Duren (46 Bos). Olde Riekerink en Roossien (84. Holband); Meijer, Van Buuren en Huizingh. Van j (46. Schmidt), De en Mrkela. MVV: Agu; Verhoeven (85. Frans- sen), Quaden, Thai en Benneker; Joordens (70 Hofman), Delahaye. Li- bregts en Lanckohr; Visser en Meijer. II-VW 4-0 (2-0). 4 Meijs 1- Dordrecht'90: Hiele; Refos, Trustfull (83. Willaarts), Vonk en Mulder; Gor- ré, Admodikoro, Barendse en Van Wattum; Wouden en Tebbenhoff. STUTTGART De te leurstelling maakte al gauw plaats voor berus ting. De Nederlandse vrouwenploeg schikte zich in het zilveren lot. Het verlies van de wereldtitel ploegentijdrit deed even pijn. Zilver stond Monique Knol, .Astrid Schop, Cora Westland en Monique de Bruin echter ook niet slecht. Het kwartet leverde de regen boogtruien in bij het Franse viertal, dat 27 tellen sneller reed over vijftig kilometer rond Stuttgart. De Oranjetrein raakte de mondiale titel kwijt op de tweede helft. Halverwe ge de rit hadden pupillen van Piet Hoekstra slechts drie tel len achterstand op Marsal en consorten. Op de terugweg werd bijna één seconden per kilometer verspeeld. „In het tweede gedeelte stokte het tempo te vaak naar mijn zin. De snelheid daalde soms tot 43 kilometer. Dat is ons op gebroken", oordeelde Piet Hoekstra nuchter. „Frankrijk is een goede opvolger. Ik ben dik tevreden. We behoeven niet treurig te zijn. Meer zat er vandaag niet in." Vorig jaar had Hoekstra in Ja pan vooraf zelfverzekerd aan gekondigd dat zijn kwartet voor goud zou gaan. In Stutt gart had hij zich niet gewaagd aan zulke bravour. „We waren niet zo zeker van prolongatie. Dat beseften we. Ik weet niet of ik blij moet zijn", reageerde Astrid Schop die pas maandag wist dat zij zou rijden in plaats van Harin- ga „Deze nederlaag is echter te verdragen omdat het verschil zo groot is. Ik was teleurgestel- der geweest indien de marge twee of drie seconden had be dragen. We wisten dat Frank rijk onze sterkste tegenstander i zijn", verklapte de 25-jari- De Nederlandse vrouwen op weg naar de tweede plaats. Van links naar rechts: Monique de Bruin, Monique Knol, Astrid Schop en Cora Westland. FOTO: AP dachten dat de heenweg zwaarder was dan de terug weg." Gouden team Vorig jaar maakte Leontien van Moorsel deel uit van het gouden team. De 21-jarige Bra bantse had in overleg met Hoekstra al vroeg in het jaar besloten af te zien van de rit tegen het horloge. Zij heeft al les gezet op de wereldtitel op de weg. Hoekstra wilde niet fi losoferen over de mogelijkhe den en kansen met Van Moor sel in de ploeg. „Als is een woordje dat ik zel den gebruik. We hebben be wust die keus gemaakt. En dan moet je daarover ook niet meer zeuren,", wimpelde de vroegere gevangenisbewaar der de vragen weg. Soms komen dromen bijna he lemaal uit. Vorige week droomde Piet Kuys dat zijn ploeg bij het eerste keerpunt als veertiende passeerde. Aan de finish werd hem verteld dat het Oranje-kwartet als zes de was gefinisht. Het toekomstbeeld werd giste ren in Stuttgart bijna werke lijkheid. Met dat verschil dat Ten Kortenaar. Koerts, Den Braber en Voskamp na de eer ste 25 kilometer de vijftiende tussentijd hadden neergezet en in de einduitslag als vijfde werden geklasseerd. Op bijna vier minuten van wereldkam pioen Italië en iets meer dan één minuut op Duitsland (zil ver) en Noorwegen (brons). Het betekende een ongekende luxe voor de tijdrijders. Na slechte tijden, lijken goede tij den aangebroken. Na het goud van Talen. Cordes, De Vries en Harmeling in Colorado Springs in 1988 was het met de nationale ploeg snel bergaf waarts gegaan. Er brak een periode van doffe ellende en treurnis aan. Twee keer elfde onder Boskamp, een keer veertiende en als dieptepunt de achttiende plaats in Japan vorig jaar. VEENENDAAL Wiebren Veenstra heeft gisteren voor de tweede achtereenvolgende maal de wedstrijd voor be roepsrenners Veenendaal-Vee- nendaal gewonnen. Na een nogal matte koers besliste Veenstra na 210 kilometer de eindsprint van een kopgroep van 24 man in zijn voordeel. STUTTGART Het was niet alles goud wat er blonk voor de Italiaanse amateurtijdrij- ders. Kort nadat de ploeg met groot vertoon van macht het goud op de 100 kilometer had veroverd bleek één van de vier ultralichte racefietsen van het kwartet spoorloos verdwe nen. Tevergeefs probeerde de speaker in Stuttgart de „eerlij ke" vinder aan te sporen het karretje, dat een waarde had van 13.000 gulden, terug te brengen. SPORTWERELD Tennis - Martin Mallon, direc teur van de Koninklijke Ne derlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB), gaat voor de recht bank zijn ontslag aanvechten Op 4 september dient de zaak voor de arrondissementsrecht bank in Amsterdam. Op deze manier wil Mallon zijn ontslag nietig laten verklaren. In elk teval wil hij zijn werkgever wingen met een tot nu toe uitgebleven motivatie te ko men. Begin deze maand werd Mallon plotseling uit zijn func tie ontheven.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13