Zuid West enTehado delen Leidse B-top Ccidae Somant SPORT LEIMUIDEN KOESTERT UITGEBREID C230+ DEELNEMERSVELD ontnuchterd DINSDAG 20 AUGUSTUS 1991 Irma van Seeters kan zich bil Tehado alsnog voor de Masf ters kwalificeren. Ze moet danl het toernooi winnen. De Me-I renwijkse zette de eerste stapt door Marieke Bethlehem in|* twee sets te verslaan. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN De laatste toernooiweek voor de B-spelers en speelsters omvat maar liefst twee B-toernooien. Zo wel bij het Hazerswoudse Tehado als bij het Leidse Zuid-West kan de B-categorie terecht om de laatste punten voor de Masters te scoren. Met name wedstrijd leider van Zuid-West, Jasper van Marwijk, vindt dit „een merkwaardige zaak". Tennisvereniging Zuid-West had het district verzocht het toernooi een week later op de toernooi-kalender te plaatsen, de week die Zuid-West overi gens vorig jaar wel toegezen kreeg. Met dat verzoek werd geen rekening gehouden. Ster ker nog, in eerste instantie zou Zuid-West met de Leidse Hout georganiseerd dienen te wor den. Dat heeft het bestuur van de Leidse vereniging nog te gen kunnen houden. Immers, twee B-toernooien die in el- kaars onmiddellijke nabijheid gespeeld worden, leidt onver mijdelijk tot benadeling van één dan wel beide toernooien. Met de concurrentie van Te hado kan Van Marwijk welis waar leven, maar hij had zijn toernooi toch liever een week later gezien. „Volgende week is er geen enkel B-toernooi zo dat we ongetwijfeld een aan zienlijk beter veld hadden kunnen hebben. Als enige en laatste een B-toernooi organi seren is aantrekkelijk omdat een aantal spelers nog deelna me voor de Masters kan af dwingen. Nu moeten we die spelers en de daaraan verbon den strijd delen met Tehado". Van Marwijk liet vorige week dan, ook weten dat elke B- speler die zich alsnog zou aan melden liefderijk in de armen gedrukt zou worden. Met Onno Guinau, Marco Visser en Philip Nagtegeller als grootste kanshebbers en Perry Paauw als belangrijkste outsider was zijn B-veld dan ook niet echt sterk. Het signaal van Van Marwijk is slechts door Marcel Vink opgevangen. De Hille- gommer komt nog de nodige punten te kort om de Masters te mogen spelen en met zijn op de aanval gebaseerde spel lijkt Vink op het snelle kunstgras een gerede kans te maken de Masters alsnog via een achter deur te bereiken. Ondanks de concurrentie van Tehado zijn er bij het vierde toernooi van Zuid-West voor het eerst B-dames te bezichti gen. Op het (nog) kleine lijstje is de Beverwijkse Lydia Jonk man aanvoerster. De bij Wes terhout derde klasse spelende jeugdspeelster moet de meeste tegenstand gaan ondervinden van Ingrid Kruit, als de Me- renwijk-speelster tenminste voorbij Nelleke Weyermans geraakt. In de overige onderdelen heeft Zuid-West weinig reden tot klagen. Vele kandidaten voor de Masters hebben zich bij Zuid-West aangemeld. Bij de C-heren geven Martijn Zand vliet en Martijn Aartman acte de présence waarbij het vreemd is dat Marco Mattke niet geplaatst werd en al in de tweede ronde Zandvliet ont moet. Nog opmerkelijker is de koppeling in de eerste ronde van Patrick van Hal, de num mer een bij de D-heren, aan Fabian Ubels. Ubels staat in de stand van het LC tennis cir cuit op een zevende plaats, Van Hal op een zesde. In die situtaie zal verandering ko men. Ubels won met 6-4, 6-2 van de ongelukkige topfavo riet. Bij het 15-jarige Hazerswoudse Tehado heeft men overigens geen al grote bezwaren tegen de concurrentie van Zuid- West. Veertien B-spelers, waaronder Mare Nagelkerken, Gerard Kroese en Johan Draulans wisten het park te vinden. Een aantal waarover men zeker niet ontevreden is, gezien het feit dat men, na een geslaagd invitatie B-toernooi vorig jaar, voor de eerste keer een officieel B-toernooi orga niseert. En tegelijk een dames B-lijst kon opstellen waarin Saskia Paauw de nummer een is en Irma van Seeters de run- ner-up. Van Seeters moest in haar eerste partij direct aan treden tegen de kersverse winnares van De Leidse Hout, Marieke Bethlehem. De Me- renwijkse won glansrijk met 6-4, 7-6, daarmee haar kansen voor een Masters-plaats be houdend. Leimuiden Het 30+-dubbel toernooi van de TV Leimuiden wordt dit jaar „pas" voor de vierde maal georganiseerd. Een relatief korte periode die door de club evenwel optimaal is benut. Immers: het open toernooi van Leimuiden is inmiddels reeds tot een begrip geworden. Door de gezellige ambiance, maar zeker ook door het deelne mersveld. „Met ongeveer 70 koppels kunnen wij zonder meer stellen dat we in Leimui den het grootste C2 30+-toer nooi verspelen in de Leidse re gio", laat wedstrijdleider Jan Klein met beslist gepaste trots weten. Klein gaat met die con statering gemakshalve voorbij aan het toernooi van Rijnkan- ters dat twee weken eerder bijna honderd partijen voor de wat oudere C2-ers afwerkte. Maar dat is hem onmiddellijk vergeven. Allereerst omdat de wedstrijdleider van Leimuiden a» -.m De kantine DEN HAAG „De kantine is de spil van een sportvereni ging en daardoor gezichtsbepa lend. Ruzies, vechtpartijen, vernielingen en aangeschoten leden zijn de schrik van elke, zichzelf respecterende vereni ging". De brochure 'Nuchter kantinebeheer' waarschuwt de lezer voor de gevolgen van overmatig alcoholgebruik op het verenigingsleven. Het boekje is uitgegeven door de Provinciale Sportraad Zuid-Holland (PSRZH) in het kader van het alcoholmati- gingsbeleid in de provincie. 'Nuchter kantinebeheer' be pleit geen totale drooglegging van de sportkantines, maar geeft beheerders een aantal praktische tips om het alcohol gebruik in het clubgebouw te rug te dringen. Het schrappen van alcohol houdende dranken zou vol gens de PSRZH de sfeer in de kantine nadelig beïnvloeden. Ze geeft wel een scala vinger wijzingen in haar poging het clubleven bij de sportvereni gingen deels te ontnuchteren. Zo kan men bijvoorbeeld de openingstijden van de tap los koppelen van de algemene openingstijden van het clubge bouw en het bier niet meer met kratten tegelijk verkopen aan leden. Om haar campagne kracht bij te zetten, ontwikkelt de sport raad een korte cursus kantine beheer. Deze cursus duurt drie avonden en is bedoeld om een brug te slaan tussen de theorie van de officiële horeca-oplei- ding en de dagelijkse vereni gingspraktijk. Kantinebeheer ders kunnen daar bovendien een kijkje nemen in 'de keu ken van de buurman'. omvang en dienen op het vier banen tellende park dan ook een fors aantal partijen af te werken: 262 om precies te zijn. „En dan hebben we nog hon derd onderdelen moeten schrappen". Problemen ver wacht Klein evenwel niet. „Dat gaat gewoon lukken", is hij vol vertrouwen. Vertrou wen dat mede gebaseerd is op het gegeven dat de eveneens vier banen overdekkende hal van Kikkers uit Nieuw Ven nep bij regen onmiddellijk zal worden „ingeschakeld". „An ders zou het inderdaad wel eens moeilijk kunnen wor den". Het is duidelijk. Leimuiden mag dan een nog jonge open toernooi-traditie kennen, aan het toeval wordt beslist niets overgelaten. Zuid-West HEB: 1. O. Guinau; 2. M. Visser; 3. M. Vink; 4. P. Nagtegeller. DEB: 1. L. Jonkman; 2. I. Kruit. HEC1: 1. M. Zandvliet; 2. M. Aartman; 3. R. Klein; 4. B. van Overloop. HEC2: 1. W. van Tongeren; 2. M. van Sterken- burg. DEC: 1. Y. van Hensbergen; 2. T. Canter Visscher. HDC: 1. M. Aart- man/M. Zandvliet; 2. D. Noppen/M. Royen; 3. M. Hoekstra; W. Steggerda; 4. P. en M. Wijffelman. GDC: 1. Y. van Hensbergen/M. Hoekstra; 2. T. HED2: 1. A. Natzijl; 2. E. Turk; 3. J. Hagemans; 4. R. van Bohemen. L. Faas; 2. I. Springvloed; HDD2: i Bohemen. DDD2: 1. T. ran Houwelingen/M. Rei HEB1: 1. M. Nagelkerken; 2. G. Kroese. DEB1: 1. S. Paauw; 2. I. van Seeters. HEB2: 1. P. Kleian; 2. F. van Leeuwen. HEC1: 1. O. Schoordijk; 2. A. van den Berg. HEC2: 1. P. Niezen; 2. A. Robben. DEC1: 1. Y. Schoor dijk, 2. I. Bavelaar. HDC: 1. P. Bak ker/F. Bennemeer; 2. R. Lensink/P. Stolwijk. GDC: 1. I. Bavelaar/A. van den Berg; 2. M, en P. Everts. HED1: 1. T. van der Voort; 2. D. de Roo; 3. H. van Schie; 4. J. Weerheim jr. HED2: 1. A. Crama; 2. R. Geerlof. DED1: 1. H. Boers; 2. W Damen; 3. M. Patiwael; 4. E. Snel. HDD1: 1. H. van Kampen/R. Frohwein; 2. P. Koek/K. van Velzen. DDD1: 1. E. en M Snel; 2. M. Vleesdrager/C. van Vliet GDD1: 1. Y. van Dijk/R. Sweers; 2. H. Uiterwijk/C. de Jong. HDD2: 1. J. en T. Weerheim; 2. R. Crama/P. Fles. GDD2: Niet ge plaatst. HED30+: 1. D. Schmidt; 2. J. Bekkering; 3. C. Zevenhoven; 4. W. :el/K. Teljeur. GDD30+: 1. B. Han- Rooderkerk; 5. R. van de Zeeuw/W van Dilst. DDC2: 1. V. van Ruiten/* de Koning; 2. A. Oudshoom/J. Wei pe GDC2: 1 V. van Ruiten/T. Koe dam; 2. W. Beyen/P. van 3. T. du Croix/P. Kok; 4. Leunissen. HDD1: 1. L. kel/C. van Ruiten; 2. F. Stouten/P van der Meer; 3, F. van Dorp/R. Bit ter; 4. P. Kniep/P. Harskai DDD1: 1. R. Hoogeboom/R. Ak boom; 2. C. Bank/A. Bok; 3. C. i Haastregt/C. Zonderop, 4. B. Hooge vorst/E. Zevenhoven. GDD1: 1. R Akerboom/L. van Berkel; 2. W. leman/F. Stouten; 3. M. van der Steen/R. Strietman; 4. W. Onos/G. De D2-onderdelen zijn nie plaatsing voorzien. Acht Surinaamse spelers blijven in Nederland achter PARAMARIBO Acht voet ballers van het basisteam van de Surinaamse kampioen Transvaal zijn illegaal in Ne derland achtergebleven. Zij hebben zich gisteren niet ge meld voor vertrek naar Para maribo en zijn kennelijk on dergedoken. Transvaal heeft in de afgelopen drie weken oe fenwedstrijden gespeeld tegen Nederlandse ploegen. FC Den Haag en NEC zouden belang stelling hebben getoond voor enkele spelers van de Suri naamse kampioensploeg. Transvaal werd in de laatste competitie van de Surinaamse voetbalbond, die in april is ge ëindigd, eerste met 27 punten uit achttien wedstrijden. CcmLcGounant tijdens Rijnkanters „altijd op vakantie is", ten tweede omdat dat toernooi al een veel lange re C2-traditie kent en op de derde plaats omdat ze daar in Rijnsburg ook singelen en dan krijg je al snel een vertekend beeld. Klein: „Hoe dan ook, het is belangrijk dat er voor die nog betrekkelijk nieuwe categorie spelers en speelsters- toernooien zijn die grotere lijsten hebben dan die van acht, die je op de meeste par ken tegenkomt". En met die grote lijsten zit het dus inderdaad ook snor, daar in Leimuiden. Klein en zijn drie dames tellende ploeg (Le- nie Bakker, Truus van der Meer en Henny van Haaster) „beheren" deze week zelfs ne gen lijsten van niet geringe Voor de Peugeot 309 Plus vragen we u even met ons mee te rekenen. Er valt namelijk nogal wat op te tellen bij deze auto. Allemaal plussen die u straks op de weg, maar ook daarnaast, heel wat plezier zullen bezorgen. De grootste plus zit 'm in het totaal. Want u krijgt 2000 gulden voordeel op een nogal complete reeks aan accessoires. 309 XL 1.4 (3-drs) cat.prijs 24.995,- Totale waarde extra's 2.280,- Cat.prijs -+ extra's 27.275,- 309 Plus (3-drs) tijdelijk 25.275,- llw voordeel 2.000,- ruitewisser/sproeier achter uitklapbare achterzijruiten (3-drs) 'in lendenen verstelbare bestuurdersstoel intervalschakeling op elektronische toerenteller rfföW regelbare instrumentenbordverlichting rfmrn digitaal klokje middenconsole plafondconsole verlichting dashboardkastje 2 plafonniers ^handgrepen achter n kledinghaak //ffiW opbergvakkeil 'Km achterpanelen (3-drs) complete bedrading naar luid- sprekersinbouwruimte achter verlichting bagageruimte ^bevestigingsringen ^tot en met de wielkasten toe beklede bagageruimte ^met luxe stof beklede portierpanelen achterspoiler (dieselversie) sierstrip in bumpe; sportieve wielplaten in 2 delen neerklapba: achterbank De Peugeot 309 Plus (3- of 5- deurs) is voorzien van een pittige 1.4 injectiemotor met 3-weg kata lysator en lambda-sonde of een 1.9 dieselmotor. Beide uiterst zuinig en stil. Bovendien kunt u rekenen op 'n 5- versnellingsbak, gelaagde voorruit, diagonaal gescheiden remsysteem en een kooiconstructie. Een fantastische aanbieding dus, waarbij haast is geboden. Want ls k het voordeel is groot, maar de voor- n. raad is beperkt. Ga dus snel naar de 0n dichtstbijzijnde dealer, zijn adres vindt u in de Gouden Gids. PEUGEOT 3Q9 Ongehoord goed. j PEUGEOT. DYNAMISCH OP WEG.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14