Jan Boskamp komt alleen terug voor verjaardagen h SPORT sterk op Duindigt li Verlies nieuwelingen Anderlecht begint met klinkende triomf :o CcicbcSouocmt MAANDAG 19 AUGUSTUS 1991 f EREDIVISIE FC Groningen - Willem II RKC - De Graafschap PSV - FC Utrecht Feyenoord - FC Twente Volendam - Sparta MVV - Fortuna S VW - Roda JC Roda JC 1 1 0 0 RKC 110 0 PSV 110 0 FC Groningen ..1 1 0 0 Feyenoord 110 0 Sparta 10 10 Volendam 10 10 MVV 10 10 Fortuna S10 10 Ajax 0 0 0 0 FC Den Haag 0 0 0 0 Vitesse 0 0 0 0 SVV Dordrecht .0 0 0 0 FC Utrecht 10 0 1 De Graafschap .10 0 1 FC Twente 10 0 1 Willem II 10 0 1 VVV 1 0 0 1 2 3-1 2 2-1 2 2-1 2 1-0 1 0-0 0 0-0 0 0-0 0 0-0 0 0-0 0 0-1 0 0-1 0 1-3 EERSTE DIVISIE NEC - Emmen Wageningen - SC Cambuur Den Bosch - VCV Zeeland AZ - Excelsior Haarlem - Telstar FC Zwolle - GA Eagles Heracles - Eindhoven Heerenveen - TOP Veendam - Helmond Sport Helmond Sport 110 0 Heracles 110 0 AZ 110 0 Heerenveen110 0 Emmen 110 0 FC Zwolle110 0 BW Den Bosch 110 0 Wageningen110 0 Haarlem 110 0 Cambuur L 10 0 1 VCV Zeeland 1 0 0 1 Telstar 10 0 1 TOP 10 0 1 Excelsior 10 0 1 NEC 10 0 1 GA Eagles 10 0 1 Veendam 10 0 1 Eindhoven 10 0 1 NAC 0 0 0 0 RBC 0 0 0 0 Licentie voor SVV/Dordrecht'90 ZEIST Het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB heeft aan de fusieclub SVV/ Dordrecht'90 een vergunning voor het komen de seizoen verstrekt. De licentiecommissie be sloot na een uitvoerige bestudering van de be groting en een toelichting van voorzitter Cees den Braven tot een positief advies. SVV/Dor drecht'90 was de laatste club in het betaalde voetbal die nog niet over een licentie beschik te. Het ingecalculeerde exploitatietekort van ongeveer 1 miljoen gulden vormde een discus siepunt, alsmede de continuïteit van de nieuwe club. Den Braven kon de vele vraagtekens bij de commissie wegnemen door zich schriftelijk garant te stellen voor de verliezen in de ko mende vier seizoenen. 2 3-0 2 3-0 2 3-1 2 3-1 2 2-0 2 2-0 2 2-1 2 2-1 2 2-1 0 1-2 0 1-2 0 1-2 0 1-3 0 1-3 0 0-2 0 0-2 0 0-3 0 0-3 0 0-0 0 0-0 Musemic terug bij FC Twente HENGELO Hrusef Musemic is terug bij FC Twente. De Joego slaaf werd enkele we ken geleden uitge leend aan eredivisie debutant VVV, maar kreeg van de Stichting Arbeidszaken geen vergunning om daar te spelen. Theo Vonk had Musemic niet op genomen in de A-se- lectie voor het duel te gen Feyenoord. Boere op proef bij Feyenoord ROTTERDAM Remco Boere krijgt twee weken de kans Feyenoord van zijn kwaliteiten te overtuigen. In een stageperiode solliciteert hij naar de vacante plek die coach Hans Dorjee nog in de aanval heeft. Vorige maand overigens had Wim Jansen een ver zoek van Boere om in de Kuip te mo gen meetrainen afgewezen. Boere is afkomstig van het Griekse Saloniki, waar hij anderhalf jaar op de loonlijst stond, maar de voormalige aanvaller van Excelsior, Roda JC, Cambuur, FC Den Haag en AA Gent mocht transfervrij vertrekken, omdat zijn salaris te zwaar op de begroting drukte. Ajax verslaat Real Madrid ]\]f VRI1 GistCF LA CORUNA Ajax heeft tijdens het toer nooi in La Coruna de tweede wedstrijd met 2-0 van Real Madrid gewonnen. De Amsterdam mers verloren een dag eerder met 0-1 van de plaatselijke club. Jan Wouters en Dennis Berg kamp scoorden voor Ajax, dat veel beter begon dan tegen La Coruna. John van Loen, die kort voor het einde werd gewisseld voor Ron Wil- lems, miste een strafschop. Doelman Buyo van Real werd uit het veld gestuurd wegens het onderuithalen van Bergkamp. Trainer Leo Beenhakker, die in de rust Pettersson wisselde voor Jonk en later Kreek ruilde voor Frank de Boer, was tevreden met de verrichtingen van zijn spelers tegen de club, die hij drie jaar leidde. „Het deed me best wel wat om de men sen van Real weer eens te ontmoeten. Negen spelers en het grootste deel van de begeleiding ken ik nog", vertelde Beenhakker. PROGRAMMA WOENSDAG Eredivisie Roda JC - SVV/Dordrecht '90 FC Den Haag - Vitesse Ajax - Volendam FC Twente - MVV De Graafschap - FC Groningen Willem II - VVV Eerste divisie Helmond Sport - Heerenveen Eindhoven - FC Zwolle GA Eagles - Haarlem Telstar - AZ Excelsior - Den Bosch VCV Zeeland - Wageningen SC Cambuur - NEC Emmen - RBC NAC - Veendam DONDERDAG Eerste divisie TOP - Heracles TOPSCORERS EREDIVISIE 1 Ogushukwu (Roda JC) 2 Decheiver (RKC) 2 3. Djurovski (FC Groningen)1 Kiprich (Feyenoord) 1 Roest (Utrecht) 1 Kieft (PSV) 1 Ellerman (PSV) 1 Langerak (VVV) 1 Hofman (Roda JC) 1 Sandel (Sparta) 1 Clayton (Volendam) 1 Van de Brink (Graafschap) 1 EERSTE DIVISIE 1. Duif (AZ) 2 Van Galen (Haarlem)2 Weijers (Helmond Sp) 2 Purperhart (Heracles) 2 5. Booy (Wageningen). Vink (Wage ningen). Keizer (Cambur). Volkerink (Emmen). Zuidema (Emmen). Van Eek (Den Bosch). De Ri|ke (Den Bosch). Derksen (Zeeland), Hasselbaink (AZ), Tammer (Excelsior), Hoop (Telstar), Reijnders (Zwolle), Timmerman (Zwol le), Pattinama (Heracles), Van der Gijp (Heerenveen), Herder (Heeren veen). Wubben (TOP), Camataru (Heerenveen) en Martens (Helmond Sp) allen 1. PRIJSVRAGEN Lotfo: 3-12-23-30-39-40. Reservege tal: 11. Deelnemers: 505.214. Prijzen geld: 1.036.580,00 Cijferspel: 839762. Deelnemers: 255.142. Prijzengeld: 153.085,00. Toto: 1-1-1-3-2-1-1-1-1-1-1-2. Deel nemers: 16.829. Prijzengeld: 38.257,00 Duitse lotto: 7-8-10-20-39-47. Reser vegetal 40. Spel 77: 9974596. Belgische lotto: 3-9-14-22-32-34. Re servegetal: 5. Jokernummer: 5203450 Kaartjes duurder bij overwinningen CARDIFF Supporters van de Britse vierde divisieclub Cardiff City zullen bij goede prestaties van hun favorieten dieper in de portemonnaie moeten tasten voor het ver krijgen van een toegangs kaartje. Het systeem 'U betaalt als we winnen' is een uitvin ding van Rick Wright, de nieuwe penningmeester van Cardiff City. Voor de openingswedstrijd van zaterdag tegen Lincoln moesten de fans drie pond (een tientje) betalen. Maar als Cardiff City zich opwerkt tot de eerste zeven clubs van de ranglijst gaat dat bedrag om hoog naar vier pond. Gaat de club tot de top-drie behoren dan moeten de kijkers zelfs vijf pond neertellen. De club heeft voorts een verzekering bij Lloyd's afgesloten voor het geval Cardiff City kampioen van de vierde divisie wordt en de spelers volgens afspraak per persoon een bonus van 40.000 pond (ruim 140.000 gul den) uitgekeerd krijgen. „De supporters verwachten dat de spelers superstars zijn, die de club succes brengen", aldus Wright. „De club is van plan hen ook als superstars te behandelen en te belonen als zij inderdaad voor succes kun nen zorgen". BEVEREN Jan Bos kamp komt alleen met verjaardagen nog in Ne derland. De 43-jarige ex- international, thans trai ner van de Belgische pro movendus Beveren, ver trok bijna achttien jaar ge leden naar het gemoede lijke Belgische land en er is geen haar op zijn hoofd die anno '91 nog aan een terugkeer denkt. Met Vlaamse tongval: „Als mens en trainer bevalt het le ven me hier perfect. Alleen voor Amerika wil ik een uit zondering maken. Als PSV zich meldt? Daar zoeken ze toch alleen goede trainers?" Het is de als frituurvet aan Belgiè vastgeplakte Boskamp ten voeten uit. Hij maakt van zijn hart geen moordkuil en zijn betoog is veelal doorspekt met humor, typische voetbal- humor. Even wat stof afkloppen. Bos kamp, verdedigende midden velder, speelde tussen 1960 en 1974 bij Feyenoord en Holland Sport, daarna bij de (toen) Bel gische topclub RWDM en ten slotte bij Lierse SK. Hij droeg het Oranje-shirt in 1978 in Ar gentinië. In 1984 ruilde de ro buuste import-Belg zijn spe lerslicentie bij die club in voor een job als trainer en onder de rook van Antwerpen hield-ie het liefst vijf jaar vol. Na een kort intermezzo in de Verenig de Staten zette hij z'n trainers loopbaan twee jaar geleden voort bij Beveren, en daar lo pen ze inmiddels met hem weg. Of zoals Maurice van Ham, ex-AZ eri deel uitma kend van de vier man tellende Hollandse enclave, het zegt: „Hij traint hard, staat tussen de spelers, maakt geintjes met ons, maar houdt er ook een ij zeren discipline op na. Je ac cepteert gewoon alles wat-ie zegt, gaat voor hem door het vuur. Juist omdat-ie één van ons is en zich heel normaal op stelt". Piepeltje Toen Boskamp als piepeltje in de selectie van het 'grote' Fey enoord werd opgenomen gaf- ie, met het vizier op een even tuele trainerscarrire, z'n ogen en oren goed de kost. „Ik zat opeens in één kleedkamer met spelers als Gerard Kerkum, Hans Kraay, Frans Bouw meester^ en Reinier Kreyer- maat. Dat waren de gangsters, die maakten de dienst uit, daar keek je huizenhoog tegen op. Het was dan ook 'ja, meneer Moulijn' en je hoefde er echt niet hard in te gaan op de trai ning. Jongens als Henk van Leeuwen en Lex Schoenma ker konden daar niet tegen, die zijn er aan onderdoor ge gaan. Nee, ik paste wel op in het begin. Met Wim Jansen achterop ging ik met de Solex naar de training, we zeiden niets en gingen keurig in het hoekje van de kleedkamer zit ten". Gaandeweg, hij werd in de tussentijd na een uitstapje naar Scheveningen tot een niet meer weg te denken schakel in de roemruchte Feyenoord- express van Ernst Happel („Die kon twee stenen nog met elkaar laten vechten"), schud de hij dat juk van onderdanig heid met overtuiging van zich af. Hij trainde intussen de jeugd van de Rotterdammers en roerde zich verbaal zo duchtig, dat een conflict met Wiel Coerver zelfs tot zijn ver trek bij de Kuipclub leidde. „Ik ging vervolgens naar RWDM, toen een topper in België, en kwam daarna bij Lierse SK terecht. Daar ben ik op een gegeven moment trai ner geworden, ik kon de erva ring die ik bij Feyenoord op gedaan had natuurlijk goed gebruiken. En het trainers- schap ging en gaat me goed af, ook hier in Beveren". Groot voordeel De trainer ervaart het als een groot voordeel dat hij zelf op een hoog niveau acteerde. „Al houd ik tegenwoordig geen Nivea-bal meer hoog", voegt hij er eerlijkheidshalve aan toe. „Zonder gekheid, bij ver schillende situaties komt de kennis die je als voetballer hebt opgedaan, verschrikkelijk goed van pas. Vooral als het om inzicht gaat in het spelletje. Je weet precies hoe en wan neer je moet ingrijpen". Jan Boskamp mag dan over komen als een streberige, am bitieuze oefenmeester, het te gendeel is waar. „Ik zit hier in België prima en ik zie geen re den om dat ooit nog te veran deren. Nee, ook een trainer- spost bij een grote club uit Eu ropa ambieer ik niet, of het moet een Belgische topclub zijn. Mijn familie is hier ook prima ingeburgerd. Of ik mij Belg voel? Meer Belg dan Ne derlander in ieder geval. Ik ben in de loop der jaren dan ook helemaal meegegroeid met de Belgische mentaliteit". Jan Boskamp, vroeger al niet schriel, is wat zwaarlijvig ge worden, bracht Beveren afge lopen seizoen vanuit de twee de klasse omhoog. „Met deze ploeg moeten we komend jaar op z'n minst in de middenmoot mee kunnen draaien". Beve ren verloor afgelopen week einde bij de ouverture van de Belgische competitie met 1-0 uit van Molenbeek. WASSENAAR Jockey Mario van Gisteren draait al weer heel wat jaartjes mee in het rensportwe- reldje. Zestien jaar gele den kon men de nu 33-ja- rige lichtgewicht al vin den op Duindigt, waar hij momenteel nog steeds da gelijks actief is voor de bekende Haagse trainer Henk van der Kraats. Mede doordat het een tiental jaren geleden veel beter ging met de vaderlandse rensport beleefde ook Mario van Giste ren in die periode het hoogte punt van zijn jockey-loopbaan. „Ik kreeg toen veel goede paarden en won menig hoog- gedoteerd nummer zoals de Cesarewitch", zei Van Giste ren die op die ren een abonne ment leek te hebben, hij won deze lange-afstandkoers drie maal in succesie. Mede door de zware concur rentie van de momenteel heer sende stallen van Jan Pubben en Stal Statenproject kost het het Duindigt-entrainement van Henk van der Kraats meer moeite om een vingertje in de prijzenpap te houden, maar gisteren was het weer eens ouderwets raak. Kans Met de talentvolle 2-jarige Touch of Class moest de stal een eerste kans hebben. Een niet zo vlotte start leek het feest om een gulle greep uit de met 21 mille gevulde prijzen- pot echter te gaan verstoren. De zwarte merrie had echter in de slotfase van de slechts 1300 meter lange ren nog wat in petto. Uitstekend onder steund doQr Mario van Giste ren slaagde Touch of Class er pal voor de streep nog in om de aan de leiding lopende Ever Albert terug te fluiten, voor Van Gisteren kon de dag niet meer stuk, „Heerlijk om weer eens een belangrijke klassie ker te winnen", lachtte de van bloemen voorzien routinier, die er direct aan toevoegde morgenochtend om even na zes uur weer tot de orde van de dag over te gaan. Een paard van het kaliber Touch of Class lijkt nog wel meer voor Mario van Gisteren in petto te heb- Finale Op de drafbaan hadden de leerlingpikeurs een belangrij ke confrontatie in de finale Mario van Gisteren is tj zijn overwinning op Duin van het Statenproject Le genkampioenschap. In d cuit viel er voor de n aanwas een aanzienlijk zenbedrag te verdienen volg van gulle sponsorinj Ed Maas (Stal Statenpri Een dozijn jong talent ha< n hei •;a een puntensysteem «bied hnceerd voor de met z mille gedoteerde finale bedrag waarvan de leerl zelf twintig pfocent ine wil doorgaans toch lege beurs el Gc den steken. De Zweed J Westholm was d fiteerde van het verstek gaan van de favorieten can Crown en Butcher's De in ons land werl Scandinaviër won mak i met de fraai genaamde ïld in zling Java. Westholm hei :ythu; lent, hij zette dit seizo r prol procent van zijn twaalf in winst om, een peet waar zelfs menig profe jaloers op kan zijn. KOERSEN ÜLP1 rijd c slo nde irrass luvel it-etaj rde luuv." nval en sp al°01 DEN HAAG Onze tips!ciah; de koersen van Hilver®,es' klas; niet (r uit le koers: 1 Free for All, 2. F/ S Flora, 3. Free Love Kades (2-i>tfase 2e koers: 1 Fiona Bayka. 2 T^ecte Charlie. 3 El Pegaso (4-7-2) |mbur 3e koers: 1 Fabiola Hanover,L„_a reman Express. 3 Facet Never j 4) Indvo 4e koers: 1. Edward H, 2. Facpar b 3. Insurgent (4-1-6). 5e koers: 1. Exclusiv Vic Wielinga, 3 Armada K (4-3-7) 6e koers: 1 Cindy R. 2 Estrell 3 Faithfull Rose (9-5-6) 7e koers: 1 Dizzy Dean dertranss R. 3 Earby Alf (7-6] 8e koers: 1. Channa Hanoi Woensdag, 3. Yme K (3-5-7). 9e koers: 1. Fahranazz, 2 Drent, 3. Fiasco B (5-3-8). 10e koers: 1 Elien Uithui Duke of Winsser. 3. Carin Bui (2-3-1). DEN HAAG De nieuwelingen De Graafschap en VVV zijn de eredivisie-competitie met nederlagen begonnen. De Graafschap vond dat scheidsrechter Luinge de kans op de gelijkmaker tegen RKC met een fluitsignaal en een rode kaart voor een tegenstan der om zeep bracht. VVV vond de strafschop van scheidsrechter Uilenberg, die Roda JC de gelijkmaker opleverde, een geschenk. FC Utrecht verdiende in Eindhoven meer dan een nederlaag. Er was namelijk maar één ploeg die goed, gedurfd en snel voetbal speelde. Utrecht vond echter geen voortzetting op de openings treffer van Roest (strafschop) en PSV redde daarop de punten, maar niet zijn gezicht, door wat toevallige doelpunten van Eller man en Kieft. Coach Robson verontschuldigde zich over het te leurstellende spel van zijn talenten en verwees naar het gegeven dat Gerets, Koeman, Van Aerle, Popescu, Kieft, Romario en Va nenburg niet fit waren. FC Groningen won na een matige wedstrijd, met 1-0 van Wil lem II. Tekenend voor de wedstrijd was dat het doelpunt, door Djurovski, gemaakt werd uit een strafschop in de beginfase. Na de competitiestart met een derby tussen MVV en Fortuna Sittard vroegen bijna tienduizend liefhebbers zich zaterdag af: was dat alles? Voorzichtig voetbal, nauwelijks individuele hoog standjes en opwindende momenten die op de vingers van één hand te tellen waren. Dat was de schamele oogst van negentig minuten Limburgs derbyvoetbal zonder doelpunten (0-0). Op merkelijkste man was Fortuna-voorstopper Henk Duut, die na zeventien maanden absentie door een hersenbloeding zijn ren tree vierde. Hij kreeg geel. (allen Fortuna S). MVV: Agu; Linders, Quaden, Thai en Verhoeven. Libregts, Delahaye en Visser; Hofman (83. Franssen), Meijer en Lanckohr (72. Joordens). Fortuna Sittard: Hesp; Maessen, Sa muel, Duut en Szalma; Usta (85. Dou- fikar), Mordang, Sneekes en Reijners; De Jong (81. Custers) en Boogers. FC Groningen - Willem II 1-0 (1-0): 11. Diurovski 1-0. Scheidsrechter: Van Vliet. Doelpunten 14.395. Gele kaart: Van Dijk (Groningen), Wer- dekker en Wolffs (Willem II) FC Groningen: Lodewijks; Boekweg, Veenhof, Van Dijk en Wilson, Van Duren, Olde Riekerink, Huizingh en Roossien; Meijer en Djurovski (46. Van Buuren). Willem II: Jansen; Meeuwsen, Hofs tede en Werdekker; Wolffs, Feskens, Van Geel en Overmars; Stewart, Vincent en Sylla (70. Van Gastel). Volendam - Sparta 1-1 (0-1): 24 Sandel, 73. Clayton 1-1. Scheidsrech ter Houben. Toeschouwers: 3700. Gele kaart. Van den Berg en Veld man (beiden Sparta). Volendam: Zoetebier (20. Schilder); Den Ouden (31. Stuyt), Van Loon, Binken en Kromheer; Sier, Pastoor en Steur; Peters, De Freitas en Clay- Sparta: Metgod; Faber, Van der Gaag, Veldman en Gerard de Nooij- er; Sandel, Van den Berg (52. De Ge trouwe) en Vurens (73. Van Leeu wen); Dennis de Nooijer, Valke en Helder. RKC - De Graafschap 2-1 (24)): 1 Decheiver 1-0, 36. Decheiver 2-0, 86. Van de Brink 2-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 3000. Rode kaart: 88 Maas (RKC). Gele kaart: Kraay en Smit (beiden De Graaf schap) en Beerens (RKC). RKC: Teeuwen, Hutten, Joore, Gou da (46. Beerens) en Richardson; Brands, Maas, Hoekstra en Van Hin- tum; Decheiver (84. De Wijs) en Lu- De Graafschap: Olyslager; Rosendaal (63 Van de Brink), Kraay, Brandts en Van Kessel, Matthaei, Ten Hag, Leeuwerik (63. Smit) en Godee, Koolhof en Hofstede. BRUSSEL Landskampioen Anderlecht heeft de Belgische competitie ingezet met een klinkende triomf in Kortrijk. De Brusselse formatie over klaste de tegenstander volle dig: 4-1. Van achter een drang hek deed coach Aad de Mos zijn werk. Tot eind oktober mag de Hagenaar niet in de dugout plaatsnemen. Uitblin ker Luc Nilis was betrokken bij drie treffers van Ander lecht. Supercup-winnaar Club Brugge, maakte vrijdag in Luik al het Standard van Arie Haan onschadelijk (2-1). KV Mechelen en AA Gent ver speelden een punt. Mechelen speelde thuis gelijk tegen Lo keren (1-1). AA Gent beëin digde de wedstrijd tegen Lier se SK met dezelfde score. De twee debutanten in de hoogste afdeling van het Belgische voetbal verloren. Eendracht Aalst ging tegen FC Antwerp tenonder in het gerenoveerde Bosuilstadion (0-3). SK Beve ren boog in zijn eerste uitwed strijd: 1-0 bij RWDM. Duitsland De Bundesliga heeft een harde klap gekregen bij zijn eerste optreden in het toernooi om de Duitse voetbalbeker. Zeven van de twintig verenigingen uit de hoogste klasse werden uitgeschakeld. Alle zeven trouwens uit het westelijke deel van de Bondsrepubliek. Drie verliezers waren voor de hand liggend. Hamburger SV, Wattenscheid en Duisburg troffen namelijk tegenstanders van gelijk formaat. De win- 51. Kiprich 1-0 (strafschop). Scheids rechter: Schuurmans. Toeschouwers: 18.223. Rode kaart: 84. De Koning (FC Twente) wegens het neerhalen van Taument. Gele kaart: Van Gob- bel (Feyenoord), Karnebeek en De Boer (beiden FC Twente). Feyenoord: De Goey; Van Gobbel, De Wolf, Fraser en Heus; Bosz, Met god en Scholten; Kiprich (66. Tau ment), Damaschin en Witschge (46 Blinker) FC Twente: De Koning; Gaasbeek (46. Peeper), Rutten, Zwiinenberg en Karnebeek; Van Halst (68. Van Ra- benswaay), Numan en Kool, De Boer, Mulder en Mrkela. PSV - FC Utrecht 2-1 (0-1): 3. Roest (strafschop) 0-1, 73 Ellerman 1-1, 83. Kieft 2-1. Scheidsrechter: Blanken- stein. Toeschouwers: 25.500 Gele kaart: Kieft (PSV), Van der Net, Bijl en Van Ede (allen Utrecht). PSV Van Breukelen; Gerets (62. De Jong), Valckx, Van Aerle en Heintze; Popescu en Koeman; Vanenburg, Ro mario (62. Hoekstra), Kieft en Eller- FC Utrecht: Van Ede; Verrips, De Koek, Liesdek, Roest en Van der Meer, Van der Net (86. Van Diemen) en Plugboer (83. Cooke); De Kruyff, Bijl en Smolarek. VVV - Roda JC 1-3 (1-0): 34 Lange rak 1-0, 72. Hofman (strafschop) 1-1, 87. Ogushukwu 1-2, 90. Ogushukwu 1-3. Scheidsrechter: Uilenberg. Toe schouwers: 6926. Gele kaart: Polman en Derix (beiden VVV), Arnold (Roda JC) VVV: Roox; Verberne, Polman, Ray- er en Derix; Van der Kaay, Driessen en Verbeek; Vanderbroeck, Lange rak en Gerestein (83. Van Leenders). Roda JC: Bolesta; Broeders, Boere- bach, Verhagen en Luypers; Van de Luer (69. Senden), Hanssen en Dili- berto (57. Ogushukwu); Hofman, Ar nold er. Ter Avest MVV - Fortuna Sittard 0-0. Scheids rechter Bakker Toeschouwers: 9500. Gele kaart: Duut, Szalma en De Jong De spelers van Homburg vieren hun verrasende bekerzege op Bayern München. naars waren respectievelijk Werder Bremen (3-1), Borussia Mönchengladbach (2-0) en Kaiserslautern (2-0 na verlen ging). Tot de uitgeschakelden behoren de Beierse verenigin gen Bayern München en Nürnberg. Bayern verloor za terdag in het Olympia-Stadion van Homburg, lijstaanvoerder in de tweede divisie. De Saar- landers beslisten de wedstrijd, na een gelijke eindstand van 2-2, in de verlenging met nog twee treffers. Het verlies van Nürnberg was even pijnlijk. De Neurenbergers, in 1935 de eerste winnaars van het Duitse bekertoernooi, werden bij de amateurs van Havelse ook tot een extra half uur gedwongen en verloren vervolgens in de strafschoppenserie. Arsenal Kampioen Arsenal heeft de eerste nederlaag pas in de laat ste seconden kunnen afwen den. Paul Merson maakte in de negentigste minuut gelijk tegen Queen's Park Rangers. Liverpool moest tijdens de eer ste speeldag van de league ook een achterstand wegwerken. Oldham, dat 68 jaar geleden zijn laatste wedstrijd in de hoogste klasse speelde, nam op Anfield Road een voorsprong van 1-0. Pas diep in de tweede helft zorgden Houghton en Barnes ervoor dat Liverpool winnaar werd. Gary Lineker toonde bij het begin van het seizoen zijn waarde als spits voor de Spurs. Hij droeg twee treffers bij aan de drie die Tot tenham bij Southampton (2-3) maakte. Heerenvee,kk bor blijft in trCgo DEN HAAG Het Fries o] bliek heeft Heerenveen laten vallen na de degra De eerste wedstrijd na keer in de eerste divisie, TOP uit Oss, trok meei 9000 toeschouwers naai Abe Lenstra Stadion. De zen zagen dat het elftal di rig seizoen in de hoogste 1 speelde betrekkelijk v moeite had met de nieuv gen in het betaalde voeth 1. De eerste rode kaart nieuwe voetbaljaar w gereikt door de op dit n debuterende Helderse scl rechter Cees van der Neu kaart ging naar Eindhi verdediger Pascal van stanje, die in het duel me racles een tegenstander o uit haalde. al Rang' BELGIË Charlerol-Germinal Ekeren 3-1, Mechelen- Lokeren 1-1, Cerkel Brugge-FC Luik 0-0, AA Gent-Llerse 1-1, Antwerp-Aalst 3-0, Racing Genk-Waregom 1-0, Kortljk-Anderlecht 1-4, Molenbeek-Bevaren 1-0, Standard Luik- Club Brugge 1-2. DUITSLAND 2e ronde bekertoernooi: Greifswalder SC- Dresden 0-2, Werder Bremen (amateurs)- VfB Stuttgart 1-5, Borussia Mönchenglad- bach-Wattenscheld 09 2-0, MSV Dulsburg- Kalserslautern 0-2 (n.v.), Bayern München- Homburg 2-4 (n.v Hansa Rostock-Darm stadt '98 3-1, Fortuna Düsseldorf-St. Paull 2-1, VIL Bochum-Hannover '96 2-3, Rot- Welss Erfurt-Schalke '04 2-1, Armlnla Blele- feld-Borussla Dortmund 0-2, TSV Havelse- FC Nürnberg 1-1 (Havelse w.n.s.). Ludwigs- burg-EIntracht Frankfurt 1-6, 8lau-Gelb Berlln-VIB Leipzig 0-5, Holsteln Klel-Bayer Uerdingen 1-2, Bergmann-Borslg Berlln-SC Freiburg 2-1, Brakel-Fortuna Köln 0-3, Fürth-Waldhof Mannheim 0-3, Rot-Welss Hasborn-V(L Osnabrück 1-1 (Hasborn w.n.s.), Backnang-Suhler SV 0-3, Frelburger FC-Kartsruher SC (amateurs) 3-2, Wolfs- burg-VIktorla Aschaflenburg 4-3 (n.v.), V" Essen-Karlsruher SC 0-2, Armlnla Hanno- ver-SC Jüllch 1-5, Hamburger SV (ama- teurs)-Hallescher FC 1-0, Elntracht Trler- Bayer Leverkusen 0-2. ENGELAND Arsenal-Queen's Park Rangers 1-1, Chel sea-Wimbledon 2-2, Coventry City-Man chester City 0-1, Crystal Palace-Leeds Uni ted uitgesteld, Liverpool-Oldham 2-1, Man chester United-Notts County 2-0, Norwich City-Sheffield United 2-2, Nottingham Fo- rest-Everton 2-1, Sheffield Wednesday-As- ton Villa 2-3, Southampton-Tottenham I spur 2-3, West Ham Paris SG-Monaco 2-0, Metz-St. Etlenne 1-0, Nlmes-Nantes 0-0, Toulon-Le Havre 4-0, Sochaux-Auxerre 1-0, Lllle-Montpelller 1-0, Toulouse-Lens 1-1, Lyon-Cannes 0-0, Ren- nes-Nancy 3-1, Caen-Olympique Marseille 1-3. Stand: Metz 6-10, Monaco 6-10, Mar seille 6-10, Nantes 6-8, Lille 6-8. OOSTENRIJK St. Pölten-Kremser SC 4-2. Austria Wlen- 'Vorwflrts Steyr 2-0, Sturm Graz-Admlra Wacker 2-1. Tirol-Rapid Wlen 0-0, Stahl Linz-Austrla Salzburg 0-0, DSV Alplne-Vlen- na 0-0 Stand: Rapid Wlen 6-10, Austria Wlen 6-9, Salzburg 6-9, Stahl Llnz 6-7 Salgueiros 1-1, Braga-GII Vicente 2-1, Fa- malicao-Gulmaraes 1-4, Chaves-Estoril 1-0, Pacos Ferreira-Torrlense 1-1. SCHOTLAND Aberdeen-Dunfermline 3-0, Celtlc-Falkirk 4- 1. Hearts-Glasgow Rangers 1-0, Motherwell- Hlbernlan 1-1, St. Johnstone-Dundee United 1-1, St Mlrren-Airdrleonlans 1-2 Stand: Celtic 3-6, Aberdeen 3-6, Hearts 3-6, Hiber nian 3-5, Glasgow Rangers 3-4. ZWITSERLAND Grasshoppers-FC Zürich 3-1, Lausanne Sports-Servette 4-0, Lugano-Slon 0-0, Lu- zern-Neuchatel Xamax 1-1, Wettlngen-Aa- rau 2-2. Young Boys-St. Gallen 0-0. Stand: Lausanne 6-11, Slon 6-10, Grasshoppers 6- 9, Luzern 6-7, Aarau 6-6. Toernooi La Coruna (Spa) Deportivo La Coruna (Spa)-A|ax (Ned) 1-0 (1-0). 10. Lopez Rekarte 1-0. Scheidsrech ter Garcia-Aranda. Toeschouwers: 27.000. Gele kaart: Van Loen (Ajax) FC Porto (Por>-Real Madrid (Spa) 2-1 3e plaats: Real Madrld-Ajax 0-2 15 Wouters 0-1, 62. Bergkamp 0-2. Scheidsrechter: Blanco. Rode kaart: 34 Buyo (Real). Finale: Porto-Deportivo 1-0 n.v. 97. Alolslo 1-0. ;ers Op de derde speeldag van de Schotse eredivisie heeft Glas gow Rangers zijn eerste tegen treffer moeten incasseren. Het betekende tevens de eerste ne derlaag; Hearts won zijn thuis wedstrijd met 1-0. Celtic won met 4-1 van Falkirk, verdedi ger Gary Gillespie, deze week van Liverpool overgenomen, scoorde één keer. Aberdeen won op eigen veld met 3-0 van Dunfermline, dat nog geen winstpunt heeft gehaald. Olympique Marseille vormt met Metz en Monaco het lei dende trio na de zesde wed strijddag van de Franse voet balcompetitie. Marseille en Metz achterhaalden Monaco, dat in Parijs zijn 100-procent score verspeelde. Monaco ver loor met 0-2. De karakteristieken va wedstrijden die het afge weekeinde in de eerste zijn gespeeld zijn: NEC - Emmen 0-2 (0-1): 19. rink 0-1, 70. Zuidema 0-2. 1 rechter: Nienhuis. Toescho 2000. Wageningen - Cambuur 2-1 Booy 1-0, 87. Vink 2-0, 90. Keil Scheidsrechter: Meijer. Toe wers: 1900. Gele kaart: Ra Roembiak (Cambuur). BW Den Bosch - Zeeland 2-1 12. Van Eek 1-0, 32 De Rijke 1 Derksen 2-1. Scheidsrechter: wijk. Toeschouwers: 2600. Gele Brusselere (Den Bosch), Mag j Kayser (Zeeland). AZ - Excelsior 3-1 (1-0): 12. 1 baink 1-0, 52. Tammer 1-1, 72 2-1, 85. Duif 3-1. Scheidsn Luyten. Toeschouwers: 2850. kaart: Hasselbaink (AZ), Prun en Taument (Excelsior). Haarlem - Telstar 2-1 ((H)): 4 Galen (strafschop) 1-0, 79. Van 2-0, 80. Hoop 2-1. Scheidsn Wegereef. Toeschouwers: 4500 kaart: Luyten en Sion (Hal Olde Riekerink en Mulders (T FC Zwolle - Go Ahead Eag (1-0): 44. Reijnders 1-0, 90 Ti man 2-0. Scheidsrechter: Blom schouwers 5200 Gele kaart: (Zwolle) en Rorije (Go Ahead) Heracles - Eindhoven 3-0 (U Purperhart 1-0, 47. Pattinama 2 Purperhart 3-0. Scheidsrechtei der Neut. Toeschouwers: 2500 kaart. 65. Van Coretanje (Eindb n( gele kaart: Schiffer (Eindhova Heerenveen - TOP 3-1 (2-0): I der Gijp 1-0, 44. Herder 2-0, 51 ben 2-1, 74. Camataru 3-1. Sc rechter: Kloeg. Toeschouwers: Gele kaart: Andone (Heerenve Berens (TOP). Veendam - Helmond Sport 2): 43. Martens 0-1. 44. Wei] 79. Weijers 0-3. Scheie Merks. Toeschouwers: 2000. ME itie mes •dhc he 'l ider 'i rt bij emrr 'lishtt j nute 1st

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12