TENNIS CIRCUIT Toch bezwaren tegen bouwplannen Splotsz Ilethlehem en Fleischeuer vlammen op Leidse Hout ijk an LEIDEN OMGEVING/SPORT VOORAL VREES VOOR VANDALISME IfUoievaar voelt zich "kuis in Zoeterwoude Zoeterwoude maakt zich op voor Golden Earring m. Rabobank Q S 1991 {gil VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1991 eide ag lende UIT", df R4-terrein in gebruik TER AAR Het speel terrein in de wijk Mid delland II in Ter Aar, beter bekend als het R4-terrein, wordt op za terdag 31 augustus offi cieel in gebruik geno men. Het speelterrein wordt al intensief door de jeugd gebruikt. In middels is ook een prijs vraag uitgeschreven terrein. Die naam zal bij de opening om half drie bekend worden ge maakt. Rijnakkoord houdt weer orgelconcours LEIDERDORP Streekmuziekschool Rij nakkoord in Leiderdorp houdt op 19, 20 en 27 november weer haar jaarlijkse Orgelcon cours. De deelname staat open voor amateur organisten in de categorieën tot en met en vanaf 16 jaar. De jury voor de voorronden bestaat uit docenten en de directie van Rij nakkoord. De finale wordt gejureerd door Han Lammers, Charles de Wolff en Gerard Akkerhuis. Het concours wordt afgewerkt in de Scheppingskerk aan de Van Poelgeestlaan in Leiderdorp. Belangstellenden kunnen het concours in de avonduren gratis bijwonen. De deelnemers spelen een verplicht en een vrij werk. Inlichtingen: Rijnakkoord, Cor Gordijnsingel 2, 2353 GB Leiderdorp, tele foon 071-894349 (14.00-17.00). Nieuwe commandant marinevliegkamp VALKENBURG De commandant van het vliegtuigsquadron 320 op het marinevlieg kamp Valkenburg, ka pitein-luitenant ter zee P.J. Post, zal op vrijdag 30 augustus het com mando overdragen aan zijn opvolger, kapitein luitenant ter zee F.S. De overdracht heeft plaats voor de verza melde manschappen in hangar 7 van het vlieg kamp om 10.30 uur. Evenementenmarkt in Noordwijk-Binnen NOORDWIJK Het cen trum van Noordwijk-Bin nen staat zaterdag 24 augus- tuè in het teken van de eve nementenmarkt. Tal van activiteiten spelen zich tus sen tien en vijf uur af op de Voorstraat, Lindenplein en Kerkstraat. Er zijn een bra derie, een kindervrijmarkt en een milieumarkt. Ook is een expositie over het We reld Natuur Fonds te zien. Op twee podia treden ar tiesten op. De kinderen kunnen zich vermaken met een springkussen, kruiptun- nel, wervelwindcabine en bibberspiraal. Rijkswaterstaat wil voor tankstation brug bouwen OEGSTGEEST Rijkswaterstaat houdt op dinsdag 20 augustus een informatie-avond voor de gemeenteraden van Oegstgeest en Rijnsburg in Holiday Inn aan de Haagse Schouwweg in Leiden over pompstations aan de rijksweg A44. Het gaat in eerste in stantie om een benzinepomp met parkeerplaats en voorzienin gen aan de oostzijde van de weg ter hoogte van de gemeente- werf aan de Haarlemmerstraatweg. Hiervoor wordt het bestem mingsplan nog aangepast. Voor de westzijde wordt nog een loca tie gezocht. Rijkswaterstaat geeft de voorkeur aan een plaats di rect ten noorden van het Oegstgeester Kanaal. Het verkeer moet dan over een aparte brug weer op de snelweg terug worden ge leid Deze plaats ligt voor het grootste deel in Rijnsburg en voor een klein deel in Oegstgeest. De commissie ruimtelijke ordening Oegstgeest praat op 28 augustus over de plannen van Rijks- Daar zal ook het resultaat van de informatie-avond op 20 augustus worden afgewogen. Die bijeenkomst begint om o. ook i6poievaar verblijft op verschillende plaatsen ring om de poot is duidelijk, te zien. I FOTO: PETER VERSLUYS GREB t'/'m feTER WOUDE ds ruim twee weken ift een ooievaar zijn ood^ai)'- tkie gevonden in Zoe- 15. i6aoó,|voude. Overdag huist lawk (12); dier in de polder langs 13;'1 DJ Weipoortsevliet. 'sA- 8.45, 21.Ids en 's nachts ver- 21,3°- h de ooievaar op een of schoorsteen. Het aag Centi 8.45, 2i.) mensenschuw. 45. 21.30.1 ce of thei na. di. dt ooievaar is een zeldzaam Buitenhof |jn ons iand. „Je hebt kans zo8" 3 I5?ret Puur toeval is dat de IE AC 2: Vaar in Zoeterwoude is. In :gel trekken de ooievaars igustus of september naar Dat het dier al meer rneqielaanlwee weken min of meer 2); i4.00,lezelfde plek zit kan er op 00, I8.45,!en dat er voldoende voed- King Ralfe in het wild leven in ons ROPOLE 'J misschien maar 50 ooie- 20.30. js- Jaarlijks broeden niet TROPOLET dan circa 10 paartjes. Het zal straks ongetwijfeld oorden gaan en woude is twijfelachtig", aldus een bioloog. C. Straver, bewoner van de Uiterdijk, heeft de ooievaar meerdere malen gezien. Hij is er enthousiast over. „Een ooie vaar hier in de Weipoort is uniek al moet ik wel zeggen dat er sinds kort vogels voor komen die je vroeger nooit zag. Zo heb ik kort geleden een grauwe kikkerdief en een visdiefje gezien. Misschien heeft het te maken met de aanleg van het moerasachtige gebied nabij de Noord Aa. Blijkbaar een plek waar vogels zich thuis voelen Misschien is het goed om voor de ooievaar een paal met een wiel er op te plaatsen. Misschien gaat het dier er wel nestelen", aldus Straver. Tot nu toe hebben al heel wat mensen genoten van het dier Een bewoonster van de Wei- poortseweg vindt het wel leuk maar zegt gedecideerd: „Ik houd 's avonds de deur maar dicht want stel je voor dat de ooievaar nog een kindje bij ons brengt. Ik heb er al drie en vind dat wel voldoende..." ROELOFARENDSVEEN Tegen het verlenen van een bouwvergunning aan jongerencentrum Splotsz zijn toch drie be zwaarschriften binnenge komen bij de gemeente Alkemade. Splotsz wil een nieuw onderkomen bou wen op het parkeerterrein van voetbalvereniging DOSR. De bezwaren zijn afkomstig van J. van der Meer van het Zuideinde in Roelofarends- veen, van Texaco Petroleum Maatschappij (Nederland) BV in Rotterdam en van Autobe drijf Straathof aan de Populie renstraat in Roelofarendsveen. Laatstgenoemd bedrijf vreest ongewenste activiteiten door soosbezoekers omdat sociale controle op het parkeerterrein van DOSR zou ontbreken. Ei genaar Straathof vreest vooral dat de op zijn bedrijf gepar keerde auto's zullen worden beschadigd door baldadige jeugd. Hij vraagt zich af of hij de gemeente in dat geval aan sprakelijk kan stellen. Texaco exploiteert aan de Al- kemadelaan een benzinepomp station recht tegenover de be langrijkste toegangsweg van het te realiseren jongerencen trum. Volgens Texaco zijn jon- gerensociëteiten over het alge meen een bron van lokale overlast ondermeer in de vorm van straat vandalisme De Petroleummaatschappij verzoekt het gemeentebestuur daarom aan Splotsz geen bouwvergunning te geven. Afspraken In een reactie op de klachten van het garagebedrijf en het pompstation laat het ambtelijk Team Ruimtelijke Ordening weten dat er wel eens klach ten over vandalisme zijn, maar dan geenszins zeker is of de overlast afkomstig is van een Splotsbezoeker danwel van be zoekers van andere horeca-in- richtingen. Volgens de ambte lijke commissie kunnen met het bestuur van Splotsz afspra ken worden gemaakt over toe zicht in de directe omgeving. Ook in de hinderwetvergun ning kunnen voorwaarden worden opgenomen. Zo moet het Cultureel Centrum in Nieuwe Wetering bijvoorbeeld er voor zorg dragen dat de be zoekers geen overlast veroor zaken aan de omgeving. Dit houdt in, dat gedurende de openingstijden van het „cen trum" ter plaatse van de toegang en het parkeerterrein een toezichthouder aanwezig dient te zijn. Pilsje Het bezwaarschrift van J.M van der Meer heeft betrekking op de naar zijn mening te hoge subsidie voor Splotsz. „Jonge- rensociëteiten Farmhouse moet het met veel minder doen", aldus van der Meer. Hij vindt dat de hoge subsidie voor Splotsz ondermeer ten koste is gegaan van de subsidie aan peuterspeelzalen in Alke made. Ook meent de bezwaar maker dat Splotsz zich mani festeert als een café waar voor buitenstaanders een goedkoop pilsje wordt getapt. Hij vindt het geen aantrekke lijke gedachte dat veel kinde ren zich via het parkeerterrein van DOSR, waar het Splotsz jongerenhonk wordt gevestigd, naar „de voetbal" begeven Volgens Van der Meer is er in Alkemade een groot gebrek aan gymzalen voor gymnas tiek-, trim- en andere vrije tijdsclubjes. „Iedereen heeft evenveel recht op ontspan ningsruimte dus ook op de gel den die daarvoor beschikbaar zijn. Daarom vind ik het niet acceptabel dat een zo groot be drag voor een relatief kleine groepering wordt beschikbaar gesteld", aldus bezwaarmaker Van der Meer. In een reactie laat het ambte lijk Team Ruimtelijke Orde ning weten dat het verlenen van subsidie aan Splotsz valt buiten het kader van de be stemmingsplanprocedure. „Niet valt in te zien op welke wijze de aanwezigheid van Splotsz een gevaar voor kinde ren zou kunnen opleveren", aldus de ambtenaren. De bezwaarschriften worden dinsdagavond door de be zwaarmakers toegelicht aan het begin van de vergadering van de raadscommissie ruim telijke ordening. ZOETERWOUDE - Zoeter woude maakt zich op voor de komst van de bekende popfor matie Golden Earring. Morgen avond treedt het Haagse mu ziekgezelschap op op het Loe- theterrein in het hartje van Zoeterwoude-dorp. Het is niet de eerste keer dat de Earring een openluchtconcert verzorgt in Zoeterwoude. Twee jaar ge leden waren vele honderden fans getuige van een wervelend optreden. Organisator van het open- luchtconcert is Jan van der Geest. Hij heeft een speciale band met Golden Earring. Ja renlang gebruikte de band Don Bosco - waarvan Van der Geest eigenaar is - als oefen ruimte. De flexibiliteit van Jan van der Geest betekende dat de muzikanten regelmatig over de nodige faciliteiten konden beschikken. Méér dan 25 jaar geleden pro duceerde de groep de eerste van een lange reeks hits. Dit jaar heeft het viertal Rinus Gerritse, Barry Hay, George Kooymans en Cesar Zuider- wijk er weer twee hits aan toe gevoegd. Going toe the run en Temporary Madness scoorden immers, net als als andere Earringnummers, erg hoog. Om zeven uur gaan de hekken open. De Pub Band uit Leiden zal vanaf kwart over acht het voorprogramma verzorgen. Golden Earring begint om kwart voor tien aan een an derhalf uur durende show. Achter de schermen is door Jan van der Geest en zijn me dewerkers hard gewerkt om het concert in goede banen te leiden. Voor bezoekers die per fiets komen is er een bewaakte stalling. Direct na afloop rij den bussen naar het station in Leiden. Er zijn nog kaarten te koop. Toegang kost twintig gulden. Bewoners verontrust door kappen bomen LEIDSCHENDAM Op het terrein van het voormalige minis terie langs de Oude Trambaan in Leidschendam wordt maandag begonnen met het kappen van een groot aantal bomen. Omwo nenden hebben met schrik geconstateerd dat veel bomen aange kruist en van een nummer zijn voorzien en dat kan volgens een bezorgde ingezetene alleen maar onheil betekenen. Op het ter rein waar twee van de drie kantorenflats van het VROM-minis- terie inmiddels zijn afgebroken wordt de komende maanden be gonnen met de bouw van een kantoor van de Binnenlandse Vei ligheids Dienst. Op het raadhuis zegt men dat een aantal oude bomen die nu nog langs de Dokter Reijersstraat staan volgens het inrichtingsplan worden verplaatst naar de Oude Trambaan. Het „ruige" gebied aan de achterkant van het vroegere ministe rie wordt parkeerplaats. Wim van Wieringen, ambtenaar bij ge meentewerken en zelf een erkend natuurliefhebber: „Rond het hele vierkante gebouw komen groenstroken, watergangen en een vijver. Uiteraard is er veel nieuwe aanplant maar daaraan was niet te ontkomen. Het landschapsarchitectenbureau J. Boom BNT in Houten in Utrecht heeft een inrichtingsplan gemaakt behoud van waardevolle bomen". 13.45.' 13-45. 00. 18.45,lor 1 with mtTER KLE)N 5. zaai 3: hlehem en Mark Flei- 1 ju Dou" fuer vlamden gisteren kstheniscinet tennistoernooi van i™:andLSse Hout teêen Angeli- Rammers, respectieve- Peter van der Weele. 'NvrE w" Kieboom lijkt na ciNEAC{e tijd onzichtbaar te wo. 14.01 geweest weer terug i?ocbLzo.! ^et tennisfirmament. nja turtietenaars hadden al .30, 16.oorspejcj) ^at Dennis ngen «ipen tegen Bart Blok un 2V2 (it zou uithalen. Teenagen 3: Marki <eke Bethlehem heeft het Istoernooi van Leidse i beroofd van de als twee- f~y y\ eplaatste speelster, Angeli- J. lammers. De speelster van iweede team van De Mun teed dat zoals kenners dat konden voorspellen, zeer lurig en heel degelijk. De hoger spelende Ram- i nog wel de eerste toen in de tweede set dzakelijk geworden tie- alsnog verloren ging, de slijtageslag maar naar ,kant uitvallen, Marieke lehem. De overwinning laarmee een stekje in de p finales is echter nog niet CcidAcSouocuu DEN Vuilve! plekje wasters B-toernooi, delijk op imen Is Bethlehem vlamde n ook Mark Fleischeuer eisterên^1 Park aan de Van Beu' -enlaan. Anders kan de ili de s(0P _^>eter van der Weele, kolkeni ken le vergi ïdrijf Irijf zoi de ops :gvuil i Nieuw Vennep B-Mas- Bulters nog uit het werkte, niet genoemd De Merenwijker uit hoten had de eerste set de knip en leek ook eede set met die cijfers te winnen. Een bal, die al maal gestuit had het terugspelen werd Fleischeuer als fout er- wat het vertrouwen in 'sluitende tiebreak reeds Luiicii inderdaad bleek de /jschotenaar dit onderdeel KfitAi* c, KoKaarron TT1 oi tation i roffen beter te beheersen. Flei- triod!>r treedt in de kwartfi- a Wethi!3311 teëei\Marc Nagelker- Alphenedj ;nkele 1 P kan v, tijd zullt Bob van Over speler trof, die niet dagen op rij kon vlam- ui De tweede kwartfinale bovenste speelhelft gaat i schoi Jan"Wdlem Lugthart tratenkofcrick Kieboom, die zich 1 afeeW vcor het eerst dlt seI" fd Milieu vechter laat zian Ha" ovtra L-nP1- Norbert Kouwenho- ih S kXdie ondanks een 7-6, 5-2 aO-15 achterstand als een Gravelller toch de eerste ron de tegen Waldo Jansen uit het vuur sleepte, was niet opge wassen tegen Dekker-speler Kieboom. Net als dubbelpartner Paolo Polla op dinsdag, had Marco Visser gisteren een goede dag op Leidse Hout. Eerst werd de single tegen Berend-Jan van Donk in straight sets voordelig afgesloten, vervolgens werd het dubbelspel tegen Eelco Adrichem en Jürgen Peters een al even eenvoudige prooi. Zelfs de truc van een wikkel- tje afrollen van een nieuw ra cket hielp de 'slauer Fuchs' Adrichem niet. Visser is daar voor feitelijk te geroutineerd. Onno Guinau wordt de vol gende tegenstander van de OLTC-er. De reus van TEAN had voor Perry Paauw drie sets nodig, waarvan de eerste en uiteraard derde met voor sprong werden afgesloten. In de tweede set was het Paauw, die kon pronken. De vierde kwartfinale wordt een strijd tussen de opkomende hitter Paolo Polla en de bekwame ontregelaar René van der Wilk. Rekenwerk In het C-toernooi vindt vooral het rekenwerk plaats. De pun ten voor een plaats in het Mas- terstoernooi en daarmee de vrijwel zekere overstap naar de rijen der B-spelers zijn be langrijk. Bart Blok staat wel heel degelijk bovenaan de ranglijst en rekenaars konden dan ook rap voorspellen, dat Dennis Noppen, die nu op een niet verkiesbare plaats staat, tegen een wellicht minder ge motiveerde clubgenoot Blok wel eens zou kunnen toeslaan. 6-2 ook deed, Noppen zich binnen de groepering nestelde, waar voor na enig rekenwerk nog een plaatsje in het Master- stoernooi is te verdienen. Pro bleem voor de Unicummer is, dat ook andere kandidaten in Leidse Hout nog ih de race zijn. Zoals Ronald Klein, die na een door elk met 6-1 ge wonnen set van Ivor Bergsma de derde set wegens rugklach ten kado kreeg. Zelfs Jack Ma- nuputty heeft nog kans op deelname aan de Masters. De tennisleraar van de Rijnkan- ters kon de man van het Fo- rescatepark, Erik-Paul van Weeren na pittige strijd met 6- 4 en 7-6 maar net afweren. Bij de dames hield Janneke Geurts de eer van Leidse Hout hoog door soepel af te rekenen met Margreet Zeilmaker. Bentlanden In het Bentlandentoernooi vie len geen grote verrassingen op te merken, zodat de aandacht in eerste instantie uitging naar een drietal interessante dub- belpartijen. Koploper daarin was uiteraard het duel tussen de beide Benthuizense Dl- combinaties Erik Kappeyne vah de Coppello/Jaap Groen en Thomas den Hartog/Synco- Jaap Jonkeren. De eerstge- noemden trokken met 6-4, 4-6 en 6-3 aan het langste eind. Spanning volop bij Antoine Klein en Arthur Linders. Het Rijswijkse C2-duo bleef met 6- 4, 6-7 en 6-3 de meerdere over het koppel Wentink/De Wilt. Tenslotte was het veelkoppige publiek duidelijk op de hand van de eigen clubgenoten Co- rine de Bruin en Ton Baren- drecht. De Boskoopse young sters Alice Terwijn en Marcel Brand hadden met 6-3, 7-6 in de C2-mixed toch de langste adem. De favorieten in de Dl- single bleven gemakkelijk overeind. Gerben van der Steeg stond zes games af aan opponent Hogebrug, terwijl Dennis de Roo een spel min der nodig had tegen Blom. In C2 moest de getipte Léon van Leeuwen er in de tweede set tegen Paul Brand flink aan trekken. De tiebreak was ech ter in zijn voordeel. Jeugdnationales Jeugd uit het district Leiden heeft maar weinig succes kun nen boeken bij de nationale ti telstrijd in de diverse leeftijds- categoriën. Ben de Bruin klop te in de groep tot en met acht tien jaar Niels van der Knaap met 6-2, 6-3, maar sneuvelde in de tweede ronde eervol te gen de naar de hoofdklasse ge promoveerde Ramon Lacroix. Jeroen Vink ging in drie sets ten onder, helaas voor de Hil- legommer wel in de eerste Hoe groot het gat met de top is werd bij de zestienjarigen dui delijk. Ronald Klein werd door de vroeger gelijkwaardi ge Leidenaar, maar thans Gel derse Alexander van den Ak ker met 6-2, 6-1 uit het toer nooi gezet. Ook Martijn Zand vliet verloor, maar kon wel gen Menno Nieuwhoff. Rogier van Duijn is bijna geen Leide naar meer, maar scoorde wel met drie gewonnen singles. Tegen de latere winnaar Den nis van Scheppingen werd in de kwart eindstrijd met twee maal 6-1 verloren. Bij de meis jes tot en met zestien jaar was de situatie niet echt beter. Hes ter Stehouwer overleefde als enige een ronde tegen Drentse Mirjam van Vliet, maar daar na was het snel gedaan met de speelster van TEAN, 0-6, 2-6 tegen de latere kampioene Lara Bitter. Ook Marieke Bethlehem, Renée Crama en Judith Verhoeff werden vori ge week met een dergelijke forse score geconfronteerd. In- grid Kruit verkocht haar huid duur aan de toch een aantal malen hoofdklasse gespeeld hebbende Daphne van Riet Paap, 7-6, 4-6, 3-6. Gisteren werden de laatste Leidse deelnemers aan de strijd om de nationale jeugdti- tels geëlimineerd. Die van de 14-jarige Judith Pietersen en Maaike Zonderop lag stellig in de lijn der verwachtingen, die van Jolanda Mens zeker niet. De juniore, die niet meer bin nen het district traint, liet zich door een volledig onbekende verrassen. De jongens hadden de dag ervoor volwaardig ge streden. Martijn van den Berg en Jasper van Ingen pakten na langdurige driesetters in de afsluitende tiebreaks de ver diende winst tegen Björn Beekman (6-4, 6-7, 7-6), res pectievelijk Guido van de Broek (6-4, 5-7, 7-6). Martin Verkerk versloeg met 6-1, 7-5 Sebastiaan Burgstede, terwijl Harold van Schie eervol ten onder ging tegen de geplaatste Casper Huiberts. In de tweede ronde kwam voor het winnen de trio toch het Waterloo. Henrik Kroon, die de tweede ronde bereikte en Eric Maas- sen, die het niet trof met de lo ting, maar zeer verdienstelijk speelde tegen de als nummer twee ingeschatte Stefan Aarts waren vorige week de Leidse jeugdvertegenwoordigers in de landelijk jongste leeftijdsgroep (t/m 12 jaar). De beide meisjes, Ruby Pennings en Carmen Delsasso speelden zich hier bij de beste zestien na eerder twee rondes wel tot een goed einde gebracht te hebben. r speelde zich bij Leidse Hout weer in FOTO: HENK SNATERSE DOCOS wint ruim van Leidsche Boys LEIDEN De oefenwed strijden van gisteravond leverden een fors aantal doelpunten op. Docos won met 7-2 van Leidsche Boys en Quick Boys had weinig moeite met Ken- nemerland (5-0). Rijns- burgse Boys verloor met 2-1 van Alphense Boys tij dens het Oosterman-toer- nooi van ARC. DOSR ging tegen Rohda'23 fors on deruit (1-5) in het toernooi van Altior. Ook de organi serende vereniging ver loor met 4-3 van KDO. DOCOS - Leidsche Boys 7-2 (4-0) DOCOS boekte een regelmati ge zege op plaatsgenoot Leid sche Boys De ploeg van Hen- nie de Klerk was vooral condi tioneel oppermachtig. Voor de Morschbewoners scoorden Dennis Stuifzand (driemaal), Paul Derksen, Hans van Ma rijk, Boudy Pijnacker en Johan de Ridder. Richard Kooien was produktief voor Leidsche Boys. Quick Boys - Kennemerland 5-0 (2-0) Na de forse overwinning tegen SJC haalde Quick Boys op nieuw flink uit. Derdeklasser Kennemerland kon alleen de eerste helft redelijk tegenstand bieden. De Katwijkse doelpun ten werden gemaakt door Frenk van der Kleij, Johan Jonker, Jaap van Duijn en Ed win Otte (tweemaal). SJC - KRV 1-3 (1-1) SJC heeft duidelijk moeite met de clubs uit Katwijk. Na de zware nederlaag tegen Quick Boys was ook vierdeklasser KRV te sterk voor de Noord- wijkers. KRV toonde in de eer ste oefenwedstrijd van het sei zoen aan over een brede selec tie te beschikken waarin de nieuwkomers Perry Mertens (Soccer Boys). Arno van der Boon (Rijnsburgse Boys) en Martin van Delft (Rijnsburgse Boys) een goede indruk achter lieten. De doelpunten van de Katwijkers werden gemaakt door Jan Kuyt, Arno van der Boon en Martin van Delft. Wil- co Otte redde de eer voor SJC. Meerburg Stompwijkse Boys 5-2 (2-1) Meerburg had alleen in de eer ste helft moeite met Stomp wijkse Boys. Na rust drukte de ploeg uit Zoeterwoude-Rijndijk het verschil in klasse in doel punten uit via Ronald Ver mond (tweemaal), Jan Steen bergen, Oscar Massee en Fred Hagenaars.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11