Heleen van den Berg verheft NK tot compleet tennisfeest Lugthart knokt zich naar toernooizege TENNIS CIRCUIT tSouttwit SPORT 13 dbej>ERFECTE ORGANISATIE VAN DEKKER WARMOND Rabobank S IJVS op schot tijdens eerste oefenwedstrijden Han Kulker wint aan vertrouwen MAANDAG 5 AUGUSTUS 1991 weerde, linker cces Zuidai ongepl; et Sr°o^ARMOND LEIDEN ijnsburger Jan Sieme- 1nk was de vooraf 0 Oek )C)dverfde publiekstrek- er, Dekker-speelster Mo- que Kiene nam na de oegtijdige uitschakeling Romari jn r°l over en Noordwij- bij zijnerhoutse Heieen van den erg zorgde met haar ge- onnen eindstrijd voor totaal uitverkocht De Nederlandse ampioenschappen Ten- op V s 1991, voor de eerste I PSV aal verspeeld bij Dek- werden, mede door perfecte organisatie an de Warmonders, een •pmpleet tennisfeest, doojicces komt onverwacht. Het eiding zeker in de tennissport wel had geS voorspellen, dat het zal ko- meien, maar nooit wanneer. Wie 13.000 poraf had durven stellen, dat Nederlandse tennistitel bij dames door Heieen van den :rg veroverd zou worden, meewarig aangekeken Het negentienjarige meis- lit Noordwijkerhout had iers het gehele jaar nog i echt aansprekend resul- lat neergezet. De halve finale - Fruj> de NK in Son twee jaar ge- srdag jden was natuurlijk een uit- irt varjhieter van een eendagsvlieg. Urenh verder was ze sinds vorig der vyar aan haar rug geblesseerd, een bjis zeker geen kampioenskan- drie B|date. Sneei P teamAiennisteest nbogeijaar Heieen van den Berg be estige if te op tijd, dat koij veeh spelen na een blessure niet de snelste manier is om op het oude niveau terug te komen. Twee maanden geleden werd een trainingsperiode onder lei ding van haar vertrouwde Cees Houweling Tennis .werd snel feest voor de Noordwijker- houtse, die ook weer veelvul dig kontakt had met haar ont dekker en 'vertrouwensman' van het eerste uur, Harry Ver- degaal. De twijfels, die er toch altijd zijn werden tot aan vaardbare proporties terugge bracht. De aandacht werd ge richt op de technische zaken, die het spel moesten verbete ren, en de inschrijving voor de nationales, die leerde, dat de nationale topdrie, Bollegraf, Schultz en Jagerman niet aan wezig zou zijn. De nationale ti telstrijd werd weer een kans rijk gebeuren. En Dekker Tennis Warmond werd organisator. De omge ving, waarin Heieen van den Berg van veertienjarig jeugd- topper in het district Leiden uitgroeide tot, met een plaats in de eindstrijd van de jeugd- NK, één van de beste Neder landse meisjes in de leeftijds groep tot en met 18 jaar. In die Dekker-tijd bleef de Noordwij- kerhoutse in de competitie on geslagen, waarbij de ruime winst op de onbetwiste leider van het jeugdgebeuren, Yvon ne Grubben het meeste aan sprak. In het viersterren in door A-toernooi van de eigen club werd de eindstrijd tegen de Belgisch top-100 speelster Sandra Wasserman een be langrijk resultaat. Insiders wisten dus, dat Heieen van den Berg op vertrouwde grond tot verrassende prestaties in staat zou zijn. Gaande het toer nooi werd de voortrekkersrol van de vroegtijdig uitgescha kelde Jan Siemerink overge nomen. De speelster van het Amsterdamse Popeye had haar regionale populariteit niet verloren. Stellig heeft het publiek, Dekker was woens dag en vrijdag vrijwel en op de finaledag zelfs geheel uit verkocht, bijgedragen aan het tennisfeest rond een Neder landse titel. Perfect Een meer perfect damestoer- nooi konden Tennisbond en Dekker Tennis Warmond zich feitelijk niet wensen. De ver gelijking met het herentennis, dat in de eindstrijd tussen win naar Richard Krajicek en ont troond kampioen Paul Haar huis, zoals bondsvoorzitter Ruurd de Boer dat noemde „een wedstrijd van wereld klasse" kreeg, kan en mag niet gemaakt worden. Het was wel een kampioenschap, waar alles in zat. De kampioene van 1990, Linda Niemantsverdriet werd in de eerste ronde geëli mineerd door qualifier, maar ook eerste teamspeelster van Dekker en leeftijdsgenote uit de jaargang 1974, Monique Kiene. De genoemde jaargang overheerste met liefst zes deel neemsters het toernooi, zodat de zogenaamd aanstormende jeugd er hier daadwerkelijk aan het' aankomen is. In de halve finale waren alle ge plaatste speelsters uit het sche ma verwijderd, terwijl in die ronde de laatste zeventienjari gen, Kiene en Seda de Vries sneuvelden. Daarmee kwam de perfecte eindstrijd op het programma te staan. Perfect, omdat de een entwintigjarige finaliste Esmir Hoogendoorn in ieder geval over een slagenarsenaal be schikt dat de vier jaar jongere groep nog moet aanleren. Per fect, omdat winnares Heieen van den Berg haar opponente door en door kent en nu be langrijke wedstrijdelementen als taktiek en mentale hard heid tot een onderdeel van de partij gemaakt moesten wor den. Toegegeven, qua spekta kel viel het allemaal iets te gen, maar de spanning ver goedde weer veel, en de ken ner kon smullen van tennis in vele facetten. Op een 5-2 ach terstand in de derde set, koos Van den Berg voor een serie 'alles of niets slagen', die won derwel gelukten en de angst bij Esmir Hoogendoorn deed toeslaan. „Het is toch nog vaak, dat ik voorsta en dan toch verlies", was de stelling van de Zandvoortspeelster, die het psychologisch voordeel van de Noordwijkerhoutse aangeven. Heieen van den Berg had nog een tweede voordeeltje in het zalmkleurig broekje met de Agassi-look. Het moet de speelster, die een tennisrokje pas na haar junio- rentijd aanschafte, extra ver trouwen hebben gegeven weer 'in broek' te spelen. Dubbel De 'alles of niets' slagen kwa men bij Esmir Hoogendoorn dubbel hard aan. Pas op 5-5 rechtte de Zandvoortse weer de rug, verwierf zich een tweetal breakpoints. Heieen van den Berg pareerde ze met onder meer een service-volley heel bekwaam, pakte de 6-5, de 7-5 en daarmee de mooiste titel. „Het is voor mij een hele eer om hier kampioen te wor den. We hadden toch een sterk deelnemersveld", meldde de kampioene, die niet verzuimde trainer Cees Houweling in haar dankwoord te betrekken. de het begin van de week nog werd ingeslagen, Harry miste het grootste n (nog steeds) zijn De trainer, die als coach met het eerste team van Hillegom naar de eerste klasse promoveerde, vertrok met ge zin naar andere warme oor- De successtory van Heieen van den Berg telde dubbel voor Dekker. Voor de eerste maal als organisator optre dend, was een winnares uit de regio, die dat resultaat voor een uitverkocht huis realiseer de, de fraaiste beloning voor de bijna perfecte organisatie, die Dekker-directeur Philip van der Kwast had neergezet. Rina Koppers, de zo beschei den kanjer, die het gehele ho recagedeelte leidde, werd te recht voor het voltallig pu bliek in het toch al zo krachtig aanwezige zonnetje gezet. De Nederlandse Kampioenschap pen werden een feestweek voor het nationale tennis. De toppers bij de heren toonden zich vol lof en hebben het eve nement in ieder geval nog niet van het programma geschrapt. De eer in een dergelijke sfeer- rijke omgeving een kampioen schap te veroveren, spreekt ook het zo gelouterde vijftal uit de internationale top-100 Zoals de in de Leidse regio nog steeds populaire Jacco Eltingh verwoordde. „Je overweegt misschien niet meer mee te doen, als je de titel al eens een keer gewonnen hebt. Je rust en ontspanning heb je ook no dig, maar met een goede orga nisatie als hier is dat met ten nis te combineren." De Heer- denaar sloot met maatje Jan Heieen van den Berg gaat volledig uit haar dak. Het NK-feest op len van haar eerste Nederlandse tennistitel compleet. Dekker Warmond is na het beha- FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN Siemerink de dag af. Leiden rukte massaal uit om het kop pel uit de gouden tijden van Unicum nogmaals te zien win- En zo geschiedde, met 6-2 6-3 werden de tweevoudige ïaars Tjerk Bogtstra en wellicht wat minder ge motiveerde Paul Haarhuis ge klopt. Met twee titels op een totaal van vijf scoorde Leiden de JESBETHIWEMA HEERST BIJ DAMES Irujjj C Ger KATWIJK Een toer- :d be5ooioverw*nn*në tijdens in Miciet badagastentoernooi lub uijan Zee en Duin is voor Laudan Willem Lugthart nog Barcejitijd iets bijzonders. De schge ^atwijkse tennisleraar le Bui/jkt vaak vrij laconiek Barcepaar op het gravel van buitenljn 'eigen' tennispark i er iiierliest hij niet graag. Vo- Jaar kaapte Tom Bul- ers de hoofdprijs voor zijn leus weg. Zover liet Lugt- lart het deze editie niet tomen. In een boeiende jnale knokte Lugthart l ich in drie sets langs San- Ier van Gelder, is bi|e finale in het HEB1 tussen .ugthart en Van Gelder was and sen er een van bijzonder hoog dajfiveau. Zandvoort-speler San eer van Gelder gaf het toch al Iprkp deelnemersveld extra igno 9.i^chet. De geplande finalist en rarfano}innaar van vorig jaar Tom ijia i.09uiters wercj in de halve fina- .eie-SciF met de kwaliteiten van Van i.Zuydielder geconfronteerd. De 5^3;°jleemstedenaar won de eerste (6-4) maar daarna was het r en uit voor Bulters (6-2, 3). De Katwijker stond dus moeilijke opgave, m). Anfaar een gemotiveerde Lugt- iei) i8Qart is een moeilijk te kloppen st (^epgênstander. „Mijn grootste Ceidóc Qowiant /Rijnders LC- 3. Stro Capi (robleem is het behouden oncentratie. Als ik die ver- dan ga ik domme fouten B paak. Ik moet proberen con- i (Zwr stant scherp te.blijven". Dat lukte in de eerste set bijzonder goed. De Katwijker hield de greep op de wedstrijd en won met 6-4. In de tweede set zakte Lugthart wat weg. De scherpte verdween en de aanvallend sterke Van Gelder profiteerde bekwaam: 4-6. In de beslissen de set stelde Lugthart orde op zaken en met 6-4 pakte hij zijn vierde toernooizege van dit seizoen. „Het toernooi van Zee en Duin is voor mij altijd heel bijzonder. Daarom ben ik blij met de winst vooral omdat het voor het publiek een leuke fi nale was. Sander van Gelder is natuurlijk een zeer goede speler die de hinderlijke ge woonte heeft om de meest on mogelijke ballen nog terug te slaan", aldus de tevreden toer- De finale in het DEB1 was van een minder ge halte. Liesbeth Iwema prolon geerde haar titel wel erg een voudig. In de halve finale was zij te sterk voor Nathalie van der Voort en in de finale deed zij het nog eens dunnetjes over tegen districtskampioene Sas- kia Pauw 6-4, 6-0. De speelster van De Munnik faalde met name in de tweede set waarin ze slechts acht punten scoorde. „Ik loop al een tijdje met een rugblessure waardoor mijn op slag alle kracht mist", ver klaarde Pauw haar matige op treden. Iwema was ook in de dubbel met haar zus Esther de sterkste. Marijke Guyt en Con- ny Vreeswijk gingen na drie sets (6-3, 1-6, 6-0 met lege han den van het gravel. In het ge- Jan Willem Lugthart zit lachend op het gravel van het centre-court van Zee en Duin. De Katwijker won de finale van Sander van Gelder. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN mengd dubbel werd de zege reeks van Iwema doorbroken door Marijke Guyt en Tom Bulters: 6-4, 4-6,6-4. Jan Wil lem Lugthart en Leon Damen hielden in herendubbel de eer van Zee en Duin hoog. Het duo Van Gelder/Fleischeurer verloor in twee sets 6-2,7-5. Bart Blok versloeg in HEC1 de Duitse outsider Tobias Jaeger. Bij de dames maakte Jolanda Mens haar plaatsing tegen An- nemarije van Overschot volle dig waar: 6-0,6-3. De heren- dubbel werd een prooi voor het Zee en Duin-koppel Bouw- /Krause. Het duo Van der Heiden pakten de hoofdprijs bij de dames via een overwin ning op Marjan Bleye en Dine- s Pa ke der Plas. In C2 trick Niezen te sterk voor San- der Geerlings. Petra Guyt volgde zijn voorbeeld in de fi nale tegen Iva Polla: 6-4,6-0. Zee en Duin-speler Cees Barn- hoorn en Martijn Selier had den er ondanks de warmte in de finale HED1 zin in. De Kat wijker won uiteindelijk in drie sets 4-6, 7-5, 6-2. Heddie Broers had tegen Pascal Groe- newegen minder tijd nodig: 6- 1, 6-1. Bij de dertig plussers waren de titels voor Douwe Remery en Cees Aanhane bij de heren en bij de dames ver overden het duo Fleischeuer- In de schaduw van de 'grote toernooien' in Warmond en Katwijk werd er op de tennis banen van Sikkens in Sassen- heim ook met volle teugen ge weer. Toernooileidster Yvon ne van Riet toonde zich dan ook zeer tevreden. „Voor de organisatie en de deelnemers was het een bijzonder leuk toernooi waarin de combinatie van leuk tennis en een goede sfeer de belangrijkste ingre diënten waren". Corrie Kroon en Wil van der Meer stonden op de laatste dag in Sassen- heim twee keer tegen elkaar in het strijdperk. Kroon toon de zich beide malen de sterk ste. In het GDC2 30+ maakte ze met Ed Kraska haar favo- rietenrol waar. Wil van der Meer en Ed Zimmerman ver loren in twee sets: 7-5, 6-3. Ook in het damesdubbel was er voor Van der Meer samen met Door de Ruyter geen suc ces weggelegd. Corrie Kroon en Jolanda Dessing wonnen vrij eenvoudig: 6-2,6-3. Rob van der Zeeuw en Leo van Tongeren vesloegen in het HDC de getipte winnaars Ad Berends en Ed Kraska: 6-2,6-2. Roel van Iersel en Wim van der Putten konden het ver trouwen in de categorie HDD25+ van de wedstrijdlei ding niet waarmaken. Domin- co van der Lans en Per Stel ling gooide roet in het eten: 6- 3, 6-0. Bij de gemengde dub bels Ria v Liesbeth Iwema toonde zich bij de dames ongenaakbaar. De speelster uit Lelystad was duidelijk te sterk voor de Leidse af vaardiging. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN Uitslagen Zee en Duin: HEB1: halve finales: J.W. Lugthart - O Guinau 6-1,6-3, S. van Gelder - T. Bulters 4-6, 6-2,6-3 Finale: J.W Lugthart - S. van Gel der 6-4, 4-6, 6-4.DEB1: halve finales: L. Iwema - N. v.d. Voort 6-3,6-4 S. Pauw - M. Siemerink 6-4, 2-6, 6-3 Fi nale: L. Iwema - S. Pauw 6-4, 6-0 HDB1: halve finales: L. Da- men/J.W Lugthart - M. van Weer- en /P. van Weeren w.o, S. van Gel- der/M. Fleischeurer - O. Guinau/P. Kieboom 6-4, 6-4 Finale: L. Da- men/J.W. Lugthart -S. van Gel- der/M. Fleischeuer 6-2, 7-5. DDB1: Finale: L Iwema/ E. Iwema - M. Guyt/C. Vreeswijk 6-3, 1-6, 6-0 GDB1: Finale: T. Bulters/M. Guyt - L. Iwema/K. Kist 6-4, 4-6, 6-4.HEB2: Finale: J. Draulans - R. Loek 6-2,6- 4 DEB2: Finale: J. Verhoef - H. Stehouwer 6-4, 6-3 HEC1: halve fi nales: I. Jaeger - M. Zandvliet 6-4, 2,6-0 HEC2: Finale: P. Niezen - S. Geerlings 4-6, 6-4, 7-6 DEC2: Fina le: P. Guyt/I. Polla 6-4,6-0 HED1: C. Bamhoorn - M. Selier 4-6, 7-5,6-2. DED1: H. Broers - P. Groenewegen 6-1.6-1. HDD1: Jonker/Remery - Fi nale: Wensink/Wissing 7-6,6-2 DDD1: Finale: Boers/Boers - Hou- wer/v.d. Plas 6-3, 7-5.GDD1: Finale: Schonenberg/Barnhoorn - Boers/S- mittenaar 6-2, 7-5. HED30+: Finale: D. Schmidt - J.Pluimgraaff 6-4, 6-2. DED30+: Finale: Passchier - De Klerk 6-1, 6-0. HDD30+: Finale: D.Remery/C. Aanhane - v. Ede- /Marijnen 4-6,7-5,6-3. DDD30+: Finale: H. Fleischeu- rer/G. Rijnders - R. de Best/C. Schaap 7-5, 3-6,6-2 GDD30+: Fina le: Jansen/Werlee - Varkevisser/Ze- Sikkens HDC30+: Finale: Van Tongeren/De Zeeuw - Berends/Kraska 6-2,6-2 DDC30+: Finale: J Dessing/C- .Krc i - W. Meer/ D. de Ruyter 5 de i Beelen en Co Lange- 6-2,6-3. GDC30+: Finale: Kroon/E. Kraska - W. v.d Meer/E. - Zimmerman 7-5,6-3 HDD25 Fi nale: D. v.d. Lans/P Stelling - R. van Iersel/W. v.d. Putten 6-3,6-0 GDD30+: Finale: v. Dooren/v.Door- en - Van Beelen/Langelaan 6-3, 6-3. m,EIDEN UVS heeft !n|en druk maar productief oetbalweekeinde achter ,e rug. Zaterdag speelden oi .e Leidenaars met 4-4 ge- adfjk tegen RCL en zondag erd 5-3 gewonnen van Hauw Zwart. Noord wijk Eindstron de eerste oefenwed- ;rijd van het seizoen met thy (|P-1 van ADO en Rijns- iurgse Boys deelde de lunten met WFC: 2-2. C haalde flink uit (7-2) ;gen hoofdklasser Storm- 'ogels. CL - UVS 4-4 (1-2) i RCL lieten tijdens de :rste oefenwedstrijd van het op sportpark De Bloe- jjnerd een goede induk achter, 'ndanks de geringe trainings- irbeid werd er in een hoog tempo gespeeld. Een opvallen de rol was er weggelegd voor de nieuwe aanwinst van UVS, John van der Zwan. Vorig jaar was de Hagenaar (ex Wilhel mus) nog actief voor Dor drecht '90 maar vanwege drukke werkzaamheden koos hij UVS. De middenvelder maakte een goede indruk en lijkt een versterking voor het team van Ruud de Groot. De andere nieuweling bij de Leid se eersteklasser Paul Osenga vormde samen met Rob Dorlas het centrale verdedigingsduo. De oud-speler van Excelsior moet de rol van de vertrokken Aad Andriessen gaan overne men. Hans van Leeuwen opende met een schitterende vrije trap de score. RCL met de debuterende Niek Oos- terlee kwam via Paul van der Bom op gelijke hoogte. Hans de Kruys verruimde met twee doelpunten de marge voor de Leidenaars maar de ploeg van Jan Kroese hield via Edwin Grootendorst en Leo van de Wetering de aan sluiting. Marcel Tolsma en weer opnieuw Leo van de We- teringh lieten de 4-4 eindstand aantekenen. Blauw Zwart - UVS 3-5 (0-1) De eerste wedstrijd in de ne derlaagserie van Blauw Zwart leverde direct acht doelpunten op. De eerste helft hielden bei de 'ploeg zich rustig. Albert Hoogland (ex-DWO) opende voor UVS de score. Na rust kregen de ploegen de smaak te pakken. Hans de Kruys (twee maal), Wout Holverda en Ar thur van Orssagen verzorgde de Leidse score en Paul Roo- zen en Wijnand Bakker (twee maal) waren productief voor de thuisploeg. Noordwijk - ADO 3-1 (1-1) Noordwijk-trainer John Eel- man heeft dit jaar de beschik king over een ruime selectie en hij zal dan ook de maand augustus willen gebruiken om het kaf van het koren te schei den. In het duel tegen ADO maakten Joost Vink, Clif Comvalius, Rick van Dijk en doelman Ronald van Kesteren hun debuut in de roodwitte hoofdmacht. De thuisploeg trof in dq Haagse tweedeklas ser een gemotiveerde tegen stander. Al na drie minuten stond ADO met 1-0 voor via Marco van Delden. Patrick Scheurwater zorgde voor de gelijkmaker en na rust zorg den Joop Tegelaar Rick de eerste oefen- Rijnsburgse Boys - WFC 2-2 (1-1) Na de vlotte opening van het nieuwe seizoen tegen FC Zwolle kwam Rijnsburgse Boys tegen WFC uit Wormer- veer niet verder dan een 2-2 gelijkspel. Vooral in de defen sie liet de Kurver-equipe nogal wat steken vallen. WFC open de na een kwartier de score via Marcel Fritz. Piet Janmaat verzorgde tien minuten later het geelzwarte antwoord. Na de thee zette Fritz de gasten weer op voorsprong maar de nieuwe Rijnsburgse spits Ron de Jager bepaalde de eind stand op 2-2. SJC - Stormvogels 7-2 (5-0) Ben van Leeuwen, de nieuwe trainer van SJC toonde zich redelijk tevreden over de eer ste oefenwedstrijd. „We heb ben redelijk gespeeld. Ik wil dit seizoen aanvallend spelen en dat heb ik deze wedstrijd goed teruggezien. Maar de weg is nog lang en deze uitslag zegt mij niet zoveel". Wilco Otte (tweemaal), Robbert Put, Peter Alkemade, Ruud Alkemade, Menno van Rooden en Remco Martens scoorden voor de thuisploeg. Bernardus - LFC 4-4 (2-2) LFC begon het duel tegen Bernardus voortvarend. Klaas Dekker zorgde al snel voor 2- 0. Marco Honders en Gerard de Haas hielden de Hoge Rijn dijkers echter in de race. Na rust leek de thuisploeg de wedstrijd te beslissen via Ro bert Valk en Marco Honders maar Yacha Farhane nog steeds in beeld bij het Waal- wijkse RKC en Henk Land- waart bezorgden de ploeg van Hennie Beerenfenger de pun- tendeling. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Hilversum (morgen, aanvang 18.30 uur) luiden: le koers: 1. Fideel des Amis, 2. Fa- (KMM). 1. Another Starlet, 2. Eagle Flash Yankee, 3. Flair Alone (3-9-2). 7e V tley, 3. Delius van Troje (9-2-5). 8e koers: 1. Fait Accompli, 2. Fabido W, 3. Flora W (3-12-6). 9e koers: 1 Dave Scimitar, 2. Carlos S, 3. Exact Kievitshof (11-7-2). 10e koers: 1. Woensdag. 2. Cortoz Crown, 3. Comtesse (6-8-1). SPORT OP TV VANDAAG Nederland 1, 18.25 uur: Sport op 1. Nederland 2, 19.15 uur: Sportpanora- Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal. Superchannel, 22.10 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 14.00 uur: Sport. LEIDEN Tijdens atletiek wedstrijden in Amsterdam heeft Han Kulker zich naar volle tevredenheid getest in een 3000 meter. Mede door goed werk van Jan Dirk Haze- leger kwam de Bataaf uit op een tijd van 8.13.9 i I Deze wedstrijd bevestigde Kulkers hoop om toch nog de vereiste limiet te lopen op de 1500 meter om naar het We reld Kampioenschap uitgezon den te mogen worden. Hij on derneemt daartoe nog twee pogingen tijdens het volop draaiende internationale Grand Prix circuit. Jan Dirk Hazeleger noteerde 8.18.7 en Jan Jansen liet zien echt her steld te zijn van zijn kuitbles sure door achter dit duo in 8.21.8 minuten binn.en te ko men. Op de 800 meter liet Joost la Lau zien geleerd te hebben van „Eindhoven". Met 1.50.9 minuut gaf de jonge Ba taaf zichzelf een aardig ver- jaardagskado. Paul Straathof van De Spartaan kwam na 1.53.9 minuut over de streep. Bataaf Hans Wesseling bleef met 1.57.2 minuut net voor clubgenoot Ron Goudsmit (1.57.6) en ruim voor Ron Jen sen die met 1.59.8 minuut voor het eerst in zijn veteranen loopbaan onder de twee minu ten dook Joke Kleijweg werd in- de „Memorial Piet van Alphen" fraai tweede op de halve marathon. In de voorbereiding op haar mara thon van Tokyo paste deze wedstrijd uitstekend, maar diezelfde marathon weerhield haar ervan om voor de eerste plaats te vechten: „Tussen de vijf en tien kilometer heb ik die Tsjechische laten gaan om mezelf niet kapot te lopen," meldde de Leidse die nog tien dagen hard zal trainen alvo rens naar het nog Tokyo af te zullen n

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13