Jubilate en Lobo imponeren Katwijk TENNIS CIRCUIT 4 Piziks ontpopt zich als ster in IWAZ Tennistalenten blijven achter SPORT Rabobank Q Kiene en Van Wij in elitegezelschap: EeicUeSomcmt WOENSDAG 31 JULI ïgf5 winnares matchplay FC Den Haag goed op dreef tegen Westlandse selectie RIJNSBURG Tessa van der Valk heeft in de Engelse stad Wolverhampton een internationaal junior matchplay ge wonnen. Het jeugdige talent, dat voor de Noordwijkerhoutse Bowling Bond uit komt, verloor in de voorwedstrijden één maal, maar bereikte na liefst negen mat ches alsnog de eerste prijs. Van der Valk, die in een Nederlands selectieteam was opgenomen bowlde vermoedelijk twee records. Haar score van 684 over drie ga mes is dat zeker, het resultaat van 918 over vier games zal nog nader uitgezocht moeten worden. Als gemiddelde noteerde de Rijnsburgse, die eerder dit iaar in Le lystad een matchplay winnend afrondde, het duidelijk hoge puntentotaal van 193 punten. DEN HAAG Terwijl exploitant Alrecon (ARC) in de aanloop naar de erecompetitie meer en meer te kampen heeft met „kinderziektes", raken de voet ballers van FC Den Haag steeds beter op dreef. Te gen de Westlandse selectie maakten de elf van Adri- aanse uitstekende reclame via een op imponerende wijze tot stand gekomen zege van 12-1. Daar staat echter tegenover dat de als wervend bedoelde open dag die zaterdagmiddag in het Zuiderpark zou wor den gehouden „om organisatorische redenen" door Alrecon is geschrapt. Nadat eergisteren de persdag van FC Den Haag al gedeeltelijk de mist inging, maakte de Bunnikse ex ploitant gisteren via een aantal omwegen bekend dat de eerder aangekondigde open dag wordt opgeschort. j^en veni de redenen is dat de nieuwe (geel-groen- rode) shirts (waarvan de eerste versie werd afge keurd) nog niet zijn geleverd en dat de naam van de nieuwe shirtsponsor(s) nog niet bekend is (zijn). Al recon onderhandelt momenteel met kledingsponsor Lotto over shirtreclame tijdens het eerste deel van de competitie. Reglementair mag jaarlijks driemaal van shirtsponsor worden gewisseld en naar verluidt zijn Mercedes en Profimarkt in de markt voor vol gende periodes. Voor de open dag konden ook elftalposters en pre- sentatiegids niet tijdig worden geleverd. De oefen wedstrijd van zaterdagavond (aanvang 19.30 uur) te gen Olympiakos gaat wél door. De toegang is gratis. Als de ploeg van Adriaanse (die morgen aantreedt bii en tegen Scheveningen) het niveau van gisteravond handhaaft, kan zich zaterdag een boeiende partij ont wikkelen. De Hagenaars toonden zich gisteren uiter mate gretig, al was daar in de tweede minuut wel een Westlandse openingstreffer (Gardien, Honselers- dijk) voor nodig. Met Marcel Valk als controlerende middenvelder vond FC Den Haag op gevarieerde wijze de weg door de toch stevige Westlandse defensie. Valk, die zelf twee treffers waaronder een 'beauty' voor zijn reke ning nam, vormt ook in de ogen van Adriaanse een serieuze bedreiging voor routinier Cor Lems, wiens blessure nog niet veel herstel vertoont. „In deze vorm is Valk beter dan Lems op die plek", oordeelde Adriaanse, die een half jaar geleden nog pleitte voor een Oranje-plaats voor Lems. Een voornaam verschil is dat Valk doorgaans rustiger omgaat met de arbitrage. „Met het geëmmer van Lems, jaag je scheidsrechters tegen je in het harnas", weet Adri aanse. Behalve Lems moest FC Den Haag het gisteravond op het druk bezochte terrein van Verburch ook weer stellen zonder Frans Danen, die onlangs zijn J met een jaar verlengde. Danen stond gisten de toeschouwers en is in het Zuiderpark vero tot aparte trainingen met de aan hun hers kende Leo Schellevis en Edwin Post. DaneJ gisteravond toezien hoe Harry van der nieuwkomer Erwin Hermes uitgroeien tot lijk grijpbaar duo rond de belegen 'bliksen Heini Otto. Evenals Edwin Grtlnholz brachi der Laan en Hermes elk drie treffers op hui de één nog fraaier voorbereid dan de anderP Westlands elftal - FC Den Haag 1-12 (1-6): 2. Gardiep Hermes 1-1, 18. Hermes 1-2, 23. Otto 1-3, 27. Valk 1-4, der Laan 1-5 (strafschop), 39. GrUnholz 1-6, 50. GrUnhoi Valk 1-8, 58 Van der Laan 1-9, 63. GrUnholz 1-10, 65. b i 11, 71. Van der Laan 1-12 (strafschop). Scheidsrechtf-I naar. Toeschouwers: 1500. FC Den Haag: BeukenkamfJ (15. Abbenhuis), Gentile (60. Meijer), Adam, Van Oosk Eijkeren (60. Talan), Valk, GrUnholz; Van der Laan, (f mes (75. Grootscholten). T1 ZEE DUIN DOET IN TENNIS EN SHOW KATWIJK/LEIDEN Organisatoren Adriaan Fetter en Willem Taat sloegen bij het tennistoer nooi van Zee Duin een clean ace met het optre den in het avondprogram ma van het Katwijks man nenkoor Jubilate in com binatie met Imrich Lobo, bekend van de Caribbean Disco Show. Katwijk was uitgelopen voor en zeer duidelijk geïmponeerd door dit wervelende pro gramma. Het hoofdnum mer, beter dan de eind strijd bij de BI-heren, lijkt in Katwijk reeds gespeeld te zijn. Biedt Dekker Tennis de deel nemers aan de Nederlandse Tennis Kampioenschappen een complete verzorging, het Katwijkse Zee Duin wedij vert met de Warmonders waar het de entourage betreft. Nog nooit in het bestaan van het toernooi was Katwijk zo geïm poneerd als door het gezamen lijk optreden maandag van 128 leden van het Katwijker man nenkoor Jubilate en zanger Imrich Lobo, bekend van de Caribbean Disco Show. Wil lem Taat, die samen met colle ga-wedstrijdleider Adriaan Fetter tekende voor dit unieke zangfestijn, wordt nog lyrisch als hij aan de maandagavond terugdenkt. „Er is natuurlijk volop getennist, maar dat viel voor één keer toch in het niet bij wat wij maandagavond meemaakten", stelt Taat. „Moet je je voorstellen, wat er bij die meer dan 1000 toe schouwers omgaat, als bij dat zwoele weer en die opkomen de bijna rode maan zuivere en stemmige koorzang wordt af gewisseld met het opzwepende ritme van zuidamerikaanse klanken. Het was groots." Stoeien Voor één avond was het Kat wijkse center court omgeto verd in een openluchttheater, waarin onbetwist het beste spel werd geleverd door de zo fraai zingende acteurs. Hierbij viel favoriet Jan-Willem Lugt- hart in het niet, hoewel de Katwijkse tennisleraar toch met ruim verschil afrekende met Boekhorster Ben de Bruin. Feitelijk zijn de eerste rondes in het BI- en B2-enkel- CcicLcSouoaTit spel toch niet meer dan een robbertje stoeien. Léon Damen leverde tegen Bart-Jan van der Donk weliswaar de eerste set in, maar kwam daarna met 6-0 en 6-1 heel sterk terug. Karei Kist stelde ziin kandida tuur voor de hoofdprijs na de 6-2, 6-0 tegen de 'thuis spelen de Loek Verhees. Twee Nieuwvennepers, Marcel van Rijn en Patrick Kieboom speelden zich in de volgende ronde zonder onnodig games af te staan. Mark Fleischeuer had een tiebreak nodig in de tweede set tegen Johan Drau- lans. In het B2-toernooi was even zeer sprake van enig stoei- werk. Loek Verhees stpnd te gen Jack Manuputty net zo veel games af als hij in BI wist te veroveren, namelijk twee. Perry Paauw speelde achter eenvolgens tweesetters tegen Oscar Schoordijk en Paolo Polla. Bij de twee partijen, die Bartel Swart afwerkte duidde de 6-0, 6-3 stand niet bepaald op een gelijkopgaande strijd. Roeland Kuiper klopte met twee maal 6-2 Boskoper Sij- men Moerman. Bij de dames had Cariene Smaal geen lek ker toernooi. Zowel in BI, als de B2 werd met twee maal 6-3 verloren van respectievelijk de Katwijkse hoop in stormda gen, Judith Verhoeff, respec tievelijk de opkomende storm wind, Jolanda Mens. Spannend was het bij het tref fen tussen Liesbeth Hooghoudt en Kim Dirkse, die de OLTC- speelster met één game meer en 6-4 in de derde set naar zich toehaalde. Ook Johan Draulans en Philip Nagtegel- ler verbleven lang op het gra vel. De vroegere teamgenoten van Hooghoudt en huidige Munnikers worstelden drie lange sets met Perry Paauw en Jeroen Westdijk. De spanning keert vanavond weer, als de Katwijkse jury de winnaar(s) moet aanwijzen voor de tradi tionele soundmix- en play back-show. Circuit De tussenstand van de diverse Masters-onderdelen biedt nau welijks spectaculaire wijzigin gen. Bij de B-heren kondigt Masterskampioen 1990, Tom Bulters zijn komst bij de beste acht mannen van het district opnieuw aan. Na Katwijk en het Open Kampioenschap van de Bollenstreek, dat volgende week van start gaat zullen, zo als het zich laat aanzien, Mar co Visser en Mare Nagelker- ken buiten de boot gaan val len. Bij de B-vrouwen staat Bionda Zonderop voorlopig op een onverkiesbare stek. In de C-catégorie ziin Walter Jacobs en Yvonne Schoordijk de onbetwiste koplopers en derhalve ook zeker van een plek in het afsluitende Master- stoernooi. Aan de onderzijde van de lijst is het minder dui delijk, wie zal plaatsen en wie zal duikelen. De situatie in de D-afdeling is gelijk aan die in de C-categorie. Een duidelijke kopgroep en één, die zich net als de kwalifikatiedeelnemers bij de NK in Warmond moeten leegspelen om het hoofdtoer nooi te halen. Circuitstand per 28/07 HEB: Jan-Willem Lugthart (Zee en Duin) 19; Marco van Trigt (Hillegom) 12; Mark Fleischeuer (De Merenwijk) 11, Onno Guinau (TEAN) 9; Johan Draulans (De Munnik) 9; René van der Wilk (Casino) 8; Marcel Vink (Hillegom) 8; Marco Visser (OLTC) 7; Mare Nagelkerken (TEAN) 7; Martijn Belgraver (Thor RW) 6; Tom Bulters (Merlenhove) 6; Perry Paauw (Uni cum) 6; Erik Bakker (Unicum) 5; Marcel van Rijn (Nieuw Vennep) 5; Martijn Krans (Unicum) 4; Maarten Veeger (Unicum) 4; Léon Damen ((Zee en Duin) 4. DEB: Petra Wessels (Hillegom) 11; Saskia Paauw (De Munnik) 11, Cindy Berkhout (Hillegom) 9; Nathalie van der Voort (De Merenwijk) 9; Jolanda van der Linden (Barneveld) 6; Ange lina Rammers (De Munnik) 6; Mir jam Siemennk (Unicum) 6; Marijke Guyt (Merlenhove) 5; Tine van Fraayenhoven (Overburg) 4, Chantal Leenen (GTR/NIP) 4; Nancy Ma- chielse (Zandvoort) 4; Sangeetha Vijayakumar (India) 4; Marieke Bethlehem (De Munnik) 3; Monique van Bracht (Bosheim) 3; Petra Jansen (Zandvoort) 3; Marie-José Rutten (Racketeers) 3; Irma van Seeters (De Merenwijk) 3; Bionda Zonderop (Unicum) 3. HEC: Walther Jacobs (Unicum) 24; Bart Blok (Unicum) 17; Martijn Zandvliet (De Boekhorst) 14; Jeroen Westdijk (KLTV) 13; Oscar Schoor dijk (De Merenwijk) 12; Dennis Ver- steegh (Lisse) 12; Sander Geerlings (De Boekhorst)ll; Ronald Klein (Lei- muiden) 11; Tim Bavelaar (De Me renwijk) 10; Marco Mattke (Casino) 10, Martijn Aartman (Boekhorst> 9; Alexander vd Berg (Meerburg) 8; Talbert Boef (Dekker Tennis) 8; Marc van Doorn (Unicum) 8; Erik de Graaf (Voorhout) 8; Roeland Kuiper (Unicum) 7; Jack Manuputty (De Rijnkanters) 7; Erwin Langelaan (Lisse) 6; Ivo Mikkelsen (BTC) 6; Jan de Mooy (De Rijnkanters) 6; Dennis Noppen (Unicum) 6. DEC: Yvonne Schoordijk (De Me renwijk) 21, Jolanda Mens (De Boek horst) 16; Yvonne van Hensbergen (Hillegom) 15, Pascal Jongmans (De Merenwijk) 9; Judith Pietersen (De Munnik) 8; Tammera Canter Vis- scher (Forescate) 7; Lisa Colson (Hil legom) 6; Annemariie van Overschot (De Boekhorst) 6; Fleur Meyer (Uni cum) 5; Ilja van Santen (De Meren wijk) 5; Veronique van Ruiten (Alke made) 4, Sonja Sjaardema (De Boek horst) 4. HED: Mark Broxterman (Hillegom) 29; Timo van der Voort (Hazers- woudse TC) 23, Harold van Schie (De Merenwijk) 19; Patrick van Hal (Lis se) 17; Fabian Ubels (TEAN)16; Wou ter Koop (De Boekhorst) 13; Dennis de Roo (Hazerswoudse TC)12; Björn Canter Visscher (Forescate) 11; Serge Cornelissen (Roomburg) 11; Jeffrey Hagendoorn (Van Nispen)! 1; Marco Overschot (BoekhorstjlO; Teel Steen voorde (Huis ter Duin) 9; Ruud Bak ker (De Munnik) 8; Sander van der Salm (Artesia) 8; Jan van Velzen (De Munnik) 8; Steven Driehuis (Lisse) 7, Arjan van Duin (Casino) 7; Edgar Monfils (Casino) 7; Marcel de Bruin (De Munnik) 6; Roland Kuipers Heddy Boers (Artesia) 16; Ma deion Buys (Alkemade) 16; Maud Be- ran (Unicum) 14; Maaike Zonderop (Unicum) 14; Carmen Delsasso (De Munnik) 11; Cindy Berg (Hillegom) 8; Wendy Damen (Kikkers) 7; Karin Boers (Artesia) 6; Adriênne Van Dijk (Be Fair) 6; Pascal Groenewegen (Unicum) 6; Elly van Noort (Huis ter Duin) 6; Nicoline Derks (Lisse) 5; Li- sette Faas (Unicum) 5; Nicolette Hou wer (MVKV) 5; Anénne de Vos (OLTC) 5; Nicole Castelijn (Rijpwete- ring) 4. Marieke Klosse (Bosheim) 4; Helma van Rijswijk (Boskoop) 4; Li- sette Warmerdam (Hillegom) 4; Es ther van der Wiel (KLTV) 4. Herendubbel D30+: Eelco Holshei- mer (Leeuwenbergh)/Paul Mulder (Casino), Ton Poots (De Merenwij- k)/Leo van Tongeren (De Meren wijk); Henny van Kampen (Hazers woudse TC)/Chris vd Klugt (Hazers woudse TC); Jan vd Plas (Zee en Duin)/Wim Guyt (Zee en Duin); Loek van Eeden (Van Nispen)/Rob Jonkheer (De Boekhorst), Frits Kan tebeen (Roomburg)/Gé vd Weyden (Dekker); Ben Langeveld (TEAN- )/Bert Gijsbers (TEAN); Frans Ven- nix (Oud Wassenaar)/Rob Bieger (Oud Wassenaar); Ruud Bitter (Fo- DEN HAAG Is er nog iemand die de ontketende Letten in de Internationa le Wieier Avond Zesdaag se (IWAZ) kan tegenhou den? Met het ingaan van de slot-etappe vanavond in Noord wijk lijkt geen enkele renner meer de hegemonie van de Letten te kunnen doorbreken. Was het afgelopen zondag Kaspars Ozers die de rapste bleek, eergisteren en gisteren trok landgenoot Arvis Piziks een ritzege naar zich toe. Met 91 punten gaat Piziks aan de leiding in het algemeen klasse ment en is daarmee de ge doodverfde favoriet voor de eindoverwinning van de 28e editie van de IWAZ. Gisteren haalde Piziks met zijn zege een lelijke streep door de rekening van Rijswij- ker Dennis van der Meiden van Westland Wil Vooruit die de leiderstrui af moest staan. Piziks voelde zich in de Vlier- boomstraat als een vis in het water. „Het was een bochtig parcours en daar houd ik wel van", aldus de 23-jarige renner uit Valmiercfc „Het was een in teressante race, in elk geval interessanter dan die van gis teren (op de Kerketuinenweg; red.). Daar was het rechttoe rechtaan, maar vandaag had je te maken met scherpe boch ten. Bovendien waren er voortdurend ontsnappingen". Tijd rijp De kwaliteiten van Piziks zijn inmiddels ploegleider Jan Gis- bers van de profploeg PDM niet ontgaan. Vandaag heeft Gisbers een gesprek met Letse ploegleider Igo Japinch en Pi ziks, die overigens niet alleen op het vlakke goed uit de voe ten kan, maar ook en vooral te boek staat als renner met de nodige klimcapaciteiten. „Ik ben pas 22 jaar. Ik denk, dat de tijd rijp is om de stap naar de profs te maken. Ik heb er in elk geval zin in", vertelt Pi ziks. Piziks had er in de boeiende vijfde etappe kennelijk ook zin in. Sloeg hij op de Kerketui nenweg in de slotfase toe, in de Vlierboomstraat ging er in de laatste ronde eveneens als een haas vandoor, zijn twee medevluchters Ton Koppers van De Spartaan en Paul Steij- yi WARMOND De golf van het huidige nationale tennissucces wordt ge volgd door een tamelijk diep dal. Opvolgers van de generatie Krajicek, Sie- merink, Koevermans, Haarhuis en Eltingh staan niet te dringen. „In de leeftijdsgroep van vijftien tot achttien jaar zit inter nationaal bezien nagenoeg niets", zegt de Amster damse talentontwikkelaar Cees Houweling. Met zijn negentien jaar is Mar cel Reuter de jongste van de vier spelers, die gisteren in Warmond vanuit de kwalifica tie doordrongen tot het hoofd toernooi om de Nederlandse ti tel. De anderen zijn Fernon Wibier (2-6 6-0 6-4 tegen Mike Oosterveen), de door het Haagse Leimonias ingehuurde Johan Vekemans (6-4 6-1 te gen Michel van der Sanden) en Bernd Lenten. Deze a2- speler, uitkomend voor twee deklasser Presikhaaf, behoef de niet in actie te komen. Te genstander Armand Custers liet het geblesseerd afweten. 'pol! Marcel Reuter is typiP van degenen, die in del ste regionen van het F' cuit nog wat mee profc pakken. Hij staat al eeik twee onder contract Ij stelpark, traint mis: harder dan de top, zijn eerste ATP-punlfc halen. Mede door eq, aantal blessures kampioen bij de jongerfc achttien nooit verderf telliet-toernooien, hele reeksen afwerktd Portugal en Israel toe b In Warmond verscheef melijk fit aan de linkerknie hield zicl£ Eddy Bank, als enige leden doorgedrongen! Nederlandse Masters, h verweer (2-6 1-6) tdIO snoeiharde opslag van WES die niet alleen qua lenjuc al wat weg heeft van k genoot Richard Krajiq grote verschil zit 'm ir^k F bankrekening. De laatostc diende dit seizoen al zfr1 ton. Voor Reuter is del den voor het bereiken en laatste zestien al he%|Wi Maar: „Voor het geldiar het niet aldus de Prc speler uit Badhoevedoir®c rescate)/Frans van Dorp (Forescate); Cees Leijten (Lisserbroek)/John Minck (Lisserbroek); René de Groot (Sassenheim)/Wim dé Klerk Wolters (Sassenheim); Willem Crama (TEAN- )/Wim Schreuder (TEAN); Co Lan gelaan (Lisse)/Wiebe Overwijk (Lis se); Henk Zonderop (Rijpweterin- g)/Leo van Berkel (Alkemade); Loek Koek (Alkemade)/Pim van der Meer (Alkemade); Jan Nederhof (Be Fair- )/Max van Os (Be Fair); Torsten Kroese (TEAN)/Henk-Jan Wolswiik (TEAN); Jan Jonckheer (De Boek- horst)/Jan van Schooten (De Boek horst). Damesdubbel D 30+: Krijna Ra- vensbergen (Zee en Duin)/Nel Ver does (Zee en Duin); Corrie Bank (Hoogmade)/Lenie Borst (Hoogma- de); Leny Pennenburg (Artesia)/Joke Smith (Artesia); Ineke Hooymans (Bollenpark)/Plony van Maris (Bol- lenpark); Leny Aartman (De Boek horst)/Marleen Balk (De Boekhorst); Janny vd Does (De Oude Eik)/Anne- marie Slot (De Oude Eik) Joke Smith (Artesia)/Karin Teljeur (TEAN); Hedwig Fleischeuer (Fores cate)/ Lia Herpst (Forescate); Sjennie van Ark (Unicum)/Hannie Bakker (Unicum); Sina Wiersema (De Me renwijk)/Imkje Zitman (De Meren wijk); Joke Bechtum (9)/Ria van Overschot (De Boekhorst); Loes Jon ker (Hazerswoudse TC)/Els van Schaik (Hazerswoudse TC), Riet Akerboom (Alkemade)/Petra Regoor (Alkemade); Riet Akerboom (Alke made)/Wil Koopman (Alkemade), Janny van Tol (Boskoop)/Ine Bien- tjes (Boskoop), Wil Koopman (Alke- made)/Gerda Rijnders (Dekker). Idoor PETER KLEIN ger vertwijfeld achter zich la tend. Ging de Let met de ritze ge aan de haal, eerder in de koers had Kaspars Ozers al di verse malen laten zien met welk een inzet en fanatisme hij in de IWAZ rijdt. Hetgeen niet van alle renners in het peloton gezegd kon worden. Halfkoers werd het Edward Farenhout van de Hoekse Renners te gortig en liet zich vlak voor de eerste bocht op het Pomonaplein woedend ontvallen: „Gaan we nog eens een keertje rijden?". Kaspars Ozers ging gister avond in elk geval het duel niet uit de weg. Met nog negen ronden te rijden sprintte hij weg uit het peloton, maar kreeg onder anderen de rappe Rob Sienders mee. Ozes koos het zekere voor het onzekere en ontsnapte, maar werd kort daarop weer ingehaald. Pa trick Kila ging zes ronden voor het einde er van tussen, maar ook zijn vluchtpoging was vergeefs. Kila kreeg later wel de prijs voor de meest strijdlustigste renner. De laat ste en definitieve ontsnapping kwam op naam van Arvis Pi ziks. Hij koos wél het goede moment. WARMOND/LEIDEN Monique Kiene en Jac queline van Wijk hebben zich met het winnen van de derde kwalifikatieron- de geschaard in het elite gezelschap, dat het hoofd schema van de Neder landse Tennis Kampioen schappen dit jaar duidelijk is. Ingelise Driehuis speel de zich met Robert-Jan Bierens reeds in de halve finales van het gemengd- dubbelspel. Het meespelen van Monique Kiene in de echte nationale ti telstrijd heeft lange tijd aan een zijden draadje gehangen. De speelster uit Purmerend, die dit seizoen de kleuren ver dedigde van Dekker Tennis Warmond, de nieuwe speel plaats van de NK, moest tegen Mirjam Tannenbaum, die bij de Open Leidse Tennis Kam pioenschappen op Roomburg met een wild card voor het viersterren A-toernooi werd verblijd, in de derde set een 5- 3 achterstand wegwerken. De eerste set had Kiene met 6-1 verloren, om in de tweede met 6-2 het evenwicht te herstel len. Uiteindelijk besliste een tiebreak over toelating tot het hoofdschema van de NK, de Dekkerspeelster won die af sluitende game met 7-3. Doorbraak Met het doordringen tot de beste zestien speelsters van Nederland krijgt Monique Kiene een bevestiging van de doorbraak, die de Purmerend- se eerder al internationaal maakte. Goede resultaten in de 10.000 dollar toernooien in Portugal en recentelijk in San Marino en Sezze in Italïe le verden een stek op de wereld ranglijst en bonuspunten voor de nationale AUDI-ranking op. Vandaag speelde de 17-ja- rige Monique Kiene op het center court van Dekker War mond haar eerste ronde tegen titelhoudster Linda Niemants- verdriet. Voor Jac de internationale geen hoofddoel meer zijn. De Leidse studente rechten heeft in één jaar haar propaedeuse gehaald en bereidde zich voor op de komende eredivisiecom petitie bij Leimonias met het spelen van viersterren A-toer- nooien. Gisteren werd Patricia Dallinga het derde slachtoffer van de in Den Haag wonende Van Wijk, van wie als reeks- hoofd ook een doorbraak ver wacht mocht worden. Jacque line van Wijk lootte in de eer ste ronde, zowel als in de eer ste dagronde, die om 10.00 uur aanvangt, tegen Simone Schil der. Met Susap Gadroen over leefde Van Wijk lettejivu eerste ronde van hetMa spel. Pas in de tiebreak! derde en afsluitende s|,nin Stephanie Gomperts &avc van der Linden kon|).04 worden genomen. In het hoofdtoernooi bL1g mes staan Petra Kaiaan Stephanie Rottier eejitie tweede geplaatst. De sjd2- uit Rotterdam lootte in?°-2 ste ronde tegen de veiy finaliste van Roomburg lies Reinders. Ingelist er huis werd bij de lotingfrs'c peld aan Rottier. De Lil)9 c echter ook nog in tw«Lei^ delen van het dubbelirs: als tweede geplaatste ibne dubbel met Carin Baki gen Gadroen/Van Wn!^ mixed met Robert-ji rens. Gisteren werden onderdeel Nathalie rendonck en Rick Blonf) <B 4, 6-3 teruggewezen, op het eerste match» partij voor tien minui derbroken werd. Eén p> de overwinning begon*5 tomatische sproei-instat'«n werken, waarop het spna scheidsrechter Ton ient werd stilgelegd. Na detaua ting serveerde Blom Ziffj31 lijk uit de problemen" het derde matchpoinP" toch die dubbele foutti Bij de mannen staat titi diger Paul Haarhuis position. Jan Siemerin Vincent van Gelderen! chard Krajicek staan het onderste helft schema, wat inhoudt d Eltingh bovenin zetelt gens in hetzelfde kwart chiel Schapers. Met verkreeg Rijnsburger rink ook de favoriete het herendubbel voor rend kampioenen Tjer stra en Paul Haarhuis, van den Berg treedt eerste partij binnen tegen de Utrechste Martine Bunschotei Noordwijkerhoutse nei Mirjam Oremans ej schermde positie in bn mesdubbels. ,7/ Programma Woensdag niet 1 leen van den Berg/Mirjam] - Esmir Hoogendoorn/Moq ne; Simone Schilder/Cara Jacqueline Kamp/Maddy I Petra Kamstra/Linda Nis driet - Nancy van Erp/Arf berts, Carin Bakkum/Ing huis - Susan Gadroen/Jacq Wijk Niet voor 17.00 ui h/Jan Siemerink /Bernd Leyten; Michiel I /Fernon Wibier - Jacco *1 /Johan Vekemans; Wille'611 /Ralph Kok - Paul Haar Bogtstra; Joep Hofman/Ti pers - Vincent van Gelx Willem Lodder. Donderdag vanaf 10.00 u finale herenenkelspel, gei kwartfinale damesenkels] finales damesdubbelspel nales gemengddubbelspel.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12