Tokyo ver weg voor atleten bij de NK SPORT Softbalsters eerste in de eigen week Luxe-probleem dressuurcoal John van Loen ziet kansen als spits Ajax Okkers erfenis nog onaangeroerd Mexicanen leiden Franker om tuin £«idóc Qowuvnt MAANDAG 29 JULI 199^ Twee doden bij voetbal in Gabon LIBREVILLE Een hoofdagent van politie en een voetbalsupporter zijn gisteravond tijdens zware rellen in Libreville, de hoofdstad van Gabon, om het leven gekomen. Tientallen ge wonden moesten worden opgenomen in het zie kenhuis. De onlusten ontstonden na de neder laag van Gabon in de wedstrijd tegen Zaïre, die uitschakeling in het toernooi om de Afrikaanse beker betekende. De hoofdagent werd door pistoolschoten ge dood. De dader is nog spoorloos. Het tweede slachtoffer kwam door politie-kogels om het le ven. Een agente vuurde op een groepje rel schoppers, dat haar in een busje aanviel. Bij dit incident vielen tevens enkele gewonden. Ruim drie uur na de wedstrijd werden nog vele gewonden bij het ziekenhuis afgeleverd. HAARLEM Het Nederlandse softbalteam heeft gisteren voor de eerste keer de Haar lemse week als winnaar afgesloten. De ploeg van coach George Presburg versloeg in de fi nale Italië in de achtste inning, 2-1. In de vijf voorgaande edities van de softbal- week was Nederland nooit verder gekomen dat een finaleplaats. Dat was twee jaar gele den toen de nationale formatie op de laatste dag moest buigen voor Taiwan. De Aziaten hadden dit keer een minder sterke afvaardi ging naar Haarlem gestuurd. De selectie van de nieuwe coach Presburg is langzaam in het toernooi gegroeid. De eerste fase van de softbalnegendaagse werd als vier de afgesloten Door de toernooiformule (afge keken van het World Port Tournament in Rotterdam) had Nederland vervolgens nog een gerede kans op de toernooizege. De overwinningen van vrijdag op Italië (6-1) en zaterdag op smaakmaker de Nederlandse Antillen (1-0) waren voldoende om de finale te bereiken. De eindstrijd werd pas in de acht ste slagbeurt - een softbalwedstrijd telt regu lier zeven innings - beslist. Op een klap van Jolanda Droog passeerde Pe tra Beek de thuisplaat. Droog is één van de weinige speelsters in de selectie die over rui me internationale ervaring beschikt. Als ge volg van een aantal coachwisselingen bedank te de geroutineerde kern dit voorjaar voor de selectie. De verdediging van Nederland werd in de beslissende wedstrijd geleid door Mireil le Hammink en Marjolein de Jong. Het toernooi werd bezocht door een record aantal van 11.000 toeschouwers. Er waren 10.000 betalende bezoekers nodig om uit de kosten te komen. De organisatoren werken met een budget van 120.000 gulden, waarvan 45.000 gulden was gedekt door sponsors. Judoka's nu weer stevig op grond BARCELONA Nederland, de eerste Europese judonatie van Praag (vier gouden, één zil veren en drie bronzen medail les), is in goed twee maanden weer stevig met beide benen op de grond gekomen In die tak van sport een ideale situatie, maar niet op deze manier. De terugkeer bij het WK in Barcelona tot het „normale" peil is bij de vrouwen minder schrijnend. De bronzen medail les van Monique van der Lee en Marion van Dorssen zijn een be vestiging van de prestaties van het EK in Praag. De mannen zijn er in jaren niet zo bekaaid vanaf gekomen. HAAKSBERGEN Bondscoach Henk van Bergen heeft na het Nederlands kampioenschap dressuur een luxe-pro bleem. Door het verrassend goede op treden van de combinatie Sjef Janssen met Bo. die brons veroverde in de natio nale titelstrijd, heeft zich een nieuwe kandidaat gemeld voor de selectie van het Nederlands team voor de Europese kampioenschappen, half september in het Duitse Donaueschingen. Het voornemen van Van Bergen om di rect na de NK de afvaardiging voor Do naueschingen bekend te maken is nu opgeschort tot na het CHIO over drie weken in Rotterdam. Daar zal naar ver wachting ook een andere serieuze gega- :er tt< digde. Bert Rutten met Clavi^jg aan de start verschijnen. Rutt(L,st( de nationale titelstrijd laten logrn gens een recent auto-ongelukT j, zijn toppaard verwondingen opL_ Anky van Grunsven prolonging het mediteraans verwarmde pn gen haar Nederlandse titel. Wa^n j titel vorig jaar met Prisco bLt e deed zij dat nu met het jongi Bonfire, een heethoofdige aq zlj ruin. „Dit kampioenschap sch(ye c meer voldoening", zei de 24-jaribe zone. „Vorig jaar klom ik op deU van de derde naar de eerste pikdit won ik zowel de Grand Prix"als Grand Prix Special. Overtuigenlfst niet" Le Kieft bij PSY terug EINDHOVEN Wim Kieft keert na een afwezigheid van één seizoen terug bij PSV. De spits werd gisteren tijdens de persdag van PSV gepresen teerd als de meest recente aan winst. Kieft kwam gisteravond een verbintenis voor drie sei zoenen overeen met PSV, dat 3,5 miljoen gulden voor de Amsterdammer moet overma ken naar Bordeaux. Kieft had vrijdag een onder houd met PSV, dat toen al bij na een akkoord met de aan valler bereikte. Gisteravond werden vervolgens de laatste plooien gladgestreken. Kieft is slechts een jaar weggeweest bij PSV. De landskampioen nam de spits in 1987 over van Tori no. waarna Kieft vorig jaar naar Bordeaux verhuisde. De voormalige Franse topclub raakte echter in financiële problemen en zag zich genood zaakt de international weer van de hand te doen. Kieft is bij PSV de voorganger en op volger van Johnny Bosman, die na een teleurstellend sei zoen in Eindhoven, werd ge transfereerd naar Anderlecht. Oefenduels DEN HAAG De uitslagen van oefenwedstrijden van be taald-voetbalclubs afgelopen weekeinde zijn: Horst (gemeente Ermelo). FC Zwolle - FC Twente 0-4 (0-2). Doelpunten. Numan (2), Rabenzwaay en Mulder Oldenbroek OWIOS-WHC (combi natie) - FC Den Haag 0-10 (0-4). Grunholz (5), Hermes (2), Van Eijke- ren (2) en Van der Laan. Nijkerk. Sparta Nijkerk (2e klasse zat) - Groningen 1-2 (0-2). Doelpun ten Groningen: Zuurman, Van Du- Gennep. Vitesse '08 - Vitesse 0-13 (0- 8) Doelpunten: Van den Brom (3), Cocu (3), Eijer (2). Van Arum (2), Loeffen, Vermeulen. Latuheru. Didam. Sprinkhanen - De Graaf schap 0-7 Doelpunten: Hofstede (3), Godee, Koolhof, Peters, Polak Appelscha. Heerenveen - Heracles 1- 0 (1-0 Doelpunt Maarten de Jong. Ruurlo Ruurlo - De Graafschap 0-17. Doelpunten: Linde 4, Koolhof 3, Hofstede 3, Jansen 2, Redeker 2, Kraay, Ten Hag en Van Kessel. Hoensbroek. EKC (hoofdklasse) - VVV 4-2 (0-1) Doelpunten VVV: Van Leenders, Musemic. Maastricht. MVV - Standard Luik 0-2 (0-1) Doelpunten Jacob, Hellers. Sittard. Almania (le klasse zon) - Fortuna 0-3 (0-3) Doelpunten. De Jong. Doufikar. Sneekes. Oosterbeek OVC'85 - Roda JC 0-2 (0-1). Doelpunten: Jansen. Hanssen Dusseldorf. Fortuna Düsseldorf - Sparta 0-0. Sparta wint na straf schoppen. AA Gent - Ajax 0-2 (0-1). Doelpun ten: Winter, Jonk (strafschop) SPORTUITSLAGEN Monaco-Nancy 4-1. Nimes-Toulouse 2-2, Caen-St Elienne 1-0, Toulon-Lens 0-1, Metz-Sochaux 3-1, Paris St. Germain- Auxerre 1-1, Lille-Le Havre 0-0, Lyon-Olym- Vorwarts Steyr-Kremser SC 0-1, Stur Graz-Rapid Wien 0-1, Austria Wien-Austr Salzburg 3-2, DSV Alpirv Zwiti land Young Boys-Zurich 0-2, Sion-Aarau 0-1 Lausanne-Neuchatel Xamax 2-1, Grasshop- pers-St Gallen 5-0, Luzern-Servette 1-0 Wettingen-Lugano 3-0. Stand: Lausanne 2-4, Aarau 2-3, Wettinger 2-3, Sion 2-3, Zurich 2-3. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Hilversum (morgen, aanvang 18.30 uur) luiden: le koers: Baltic Class, 2. Eddi Hano ver, 3. Tarport Randy (9-4-7). 2e koers: Goofy Boshoeve. 2. Gitty van Zullen, 3. Gala Robel (9-4-7). 3e koers: 1 Falkor Quick, 2. Empo wer Dream, 3. Dutchess Marvel (10- 12-3) 4e koers: 1 Complex Sun, 2. Tall End Charlie, 3 First Lobell (2-3-5). 5e koers: 1 Dusty Joe, 2. Evelyn Ha zelaar, 3. Exact Kievitshof (2-4-7). 6e koers: 1 Enfant Terrible, 2. Early Bird, 3 Flag Waver (6-3-4). 7e koers: 1 Falthfull Rose, 2. Fiona S 3. Ego Kievitshof (7-2-6). 8e koers: 1 Dash of Scot, 2. Dina Je- anet, 3 Edon Prince (5-4-2). 9e koers: 1 D'eleazer Bel win. 2. Da vid Morgan. 3. D'ouragan (5-4-2). 10e koers: 1. Action Skoatter, 2. Don- derstraal, 3. Reunited (7-3-5) lie koers: 1 Emma Baldwin, 2. Keystone Lance, 3. Dazraff B. (3-8-9). PRIJSVRAGEN De winnende getallen: 1-15-20-24 - 39 - 40; reservegetal: 23. Aantal deelnemers: 511.788, inleg f.2.083.849,00, beschikbaar voor prij zen f. 1.091.971,00 (Incl. jackpot f.102.142,00). Cijferspel: 251219. Belgische lotto De winnende getallen: 7 - 8 - 22 - 29 - 33 - 38. Reservegetal: 9. Jokerspel: 5654162. Duitse lotto De winnende getallen: 5-12-37-39 - 41 - 46 Reservegetal: 45. Spel'77: 2904184. EINDHOVEN Het af gelopen weekeinde is al leen Greta Tromp zeker der geworden van uitzen ding naar de WK atletiek, over ruim drie weken in Tokyo. Met een dubbele zege en een Nederlands refcord behoorde de atlete van Hera tot de uitzonde ringen bij de NK atletiek op sportpark 'de Honds heuvels' in Eindhoven. Voor de meeste anderen was denken aan 'Japan' even onrealistisch als den ken aan, bijvoorbeeld, de Tour de France. Waarvoor overigens, zo bleek bij rondvraag, opmerkelijk weinig Nederlandse (sub- )topatleten interesse blij ken te hebben. Op papier kwam tot het afge lopen weekeinde slechts een miniem aantal atleten in aan merking voor deelname aan de wereldtitelstrijd in Tokyo. Ellen van Langen (800 meter), Han Kulker (1500), Marti ten Kate (10 km), Frans Maas (verspringen) en Erik de Bruin werden op grond van hun eerdere prestaties bij de EK al 'voorgeselecteerd', maar van de deelnemers aan de af gelopen NK stelden zich (be halve Tromp) nauwelijks an deren kandidaat. Overigens was bovengenoemd gezel schapje uitermate slecht verte genwoordigd in Eindhoven, waar hoofdsponsors Philips voor elk nationaal record een videorecorder in het vooruit zicht had gesteld. Daarvan gingen er in drie dagen dus welgeteld drie over de toon bank. Tromp verscherpte de tijd op de 400 meter 'vlak' van 51,92 (van de inmiddels moe der geworden Els Vader) tot 51,68 en bleef daarmee slechts een fractie verwijderd van de officiële A-limiet op haar minst favoriete onderdeel. In Tokyo wil Tromp overigens alleen uitkomen op de 400 me ter horden. „Een combinatie is niet mogelijk", stelt zij. Cooman Het streven van de KNAU is om komende maand toch met tenminste een tiental Neder landers af te reizen. In dat licht bezien zou zelfs de 11,47 van Nelli Fiere-Cooman nog wel eens verrassende conse quenties kunnen hebben. De wispelturige nieuwbakken Zeeuwse deed met haar tijden in de voorronden het ergste vrezen, maar in de eindstrijd schoot ze dan toch verrassend uit de startblokken. Met haar tijd bleef ze bijna twee-tiende van een seconde verwijderd van de limiet (11,25). Inspiratie in de vorm van een limiet was er niet voor de Rot terdamse Wendy Schaareman. Zij overbrugde met de hink- stapsprong 12.36 meter, een Nederlands record. Het (voor vrouwen) nieuwe atletiek- nummer bevindt zich voorlo pig echter in een experimente le fase. De belangstelling van gisteren, met zestien atletes, wijst echter uit dat hiervoor wel een toekomst is wegge legd. Gele trui Zo ook voor junior Bert Albers (Ciko '66), die met drie leef tijdgenoten het schavot bezette na het onderdeel hoogspringen voor senioren. Gedrieën wa ren de jongelingen Albers, Van Mook en Ootjers over 2.14 meter gegaan, maar aan Tokyo wenst winnaar Albers niet te denken. Evenmin als aan de Tour „Ik vind het wel jammer dat de limiet (2.28; red.) zo scherp hebben gesteld", aldus de 19-jarige Delftse student bouwkunde. Aan wie de ande re sport-actualiteit van de af gelopen weken volledig voor bij is gegaan. „Van de Tour de France weet ik helemaal niets", gaf hij gisteren ruiter lijk toe. „Ik weet dat er een gele trui bestaat, maar ik heb geen idee wie er momenteel in rijdt", aldus Albers. „Indurain", kon de wat breder geïnteresseerde Ruud van Maurik antwoorden. „Als sporter houd je automatisch ook de andere ontwikkelingen in de topsport in de gaten", al- Greta Tromp op weg naar een Nederlands record en meer zekerheid op deelneming aan het WK dus de derde in de rij van vi deo-veroveraars. Van Maurik verbeterde het nationaal re cord op de 110 meter horden, dat in handen was van Hage naar Ysbrand Visser. Van Maurik, als burger full-time werkzaam bij de Koninklijke Luchtmacht, vloog in 13,91 se conden over de horden, waar Visser in '88 nog 13,96 voor nodig had gehad. Ook Van Maurik meent dat hij de aan staande WK goed zou kunnen benutten om ervaring op te doen. „Toen ik in dienst zat, heb ik twee keer aan de WK voor militairen meegedaan en daar leverde ik mijn beste prestaties. Tijdens grote toer nooien draai je het lekkerst", weet Van Maurik, die zelf de gestelde grens van 13,65 „heel" onhaalbaar acht. Ook voor de dubbele sprint kampioen Paul Franklin (100 en 200 meter) is Tokyo zowel letterlijk als figuurlijk ver weg. „Dat zit er voor mij niet in", concludeerde de tweevou dig titelwinnaar in respectie velijk 10,45 en 21,03. „De li mieten (10,25 en 20,75; red.) zijn te scherp. Dat is gebat wijt aan degene die zer— vastgesteld, maar ze dat de wereldtop niet dag werkt, zoals ik". D postbode benut zijn v I om te trainen en (ook om naar het Tour-joui kijken. „Dat wielrenniM 1 r i rtt \7 r\*r\ „1 J l^lr. ik niet. Van al die kla ten snap ik niet zoveel AMSTERDAM Ajax heeft John van Loen ge contracteerd. De aanvaller tekende voor drie jaar. Van Loen werd gekocht van Anderlecht. Voor hoeveel werd niet be kendgemaakt. Van Loen heeft na zijn slechte erva ringen bij Anderlecht niet de indruk te licht te zijn voor een topclub. „Het heeft vooral met speelstijl te maken", lichtte hij toe. „In Brussel was ik de diepste spits, bij Ajax krijg ik te maken met echte vleugelaanvallers. Er zul len dus meer voorzetten komen." De lange spits is de tweede aankoop van Ajax in korte tijd. Vorige week al contrac teerde de formatie van trainer Beenhakker Alfons Groenen dijk, die eerder met Van Loen samen speelde bij Roda JC. Ajax had geld in kas na de verkoop van Richard Witschge (Barcelona) en Ronald de Boer (FC Twente). Een belangrijk deel van de opbrengst daar van, in totaal waarschijnlijk ruim 8 miljoen gulden, is be doeld voor investeringen. Of de Amsterdamse club de John van Loen ...vleugels... FOTO: SP selectie nu op peil heeft kon directeur Arie van Eijden nog niet zeggen. „We hebben deze zaak afgerond en oriënteren ons nu verder. Maandag (van daag; red.) praten we met Beenhakker om te kijken of hij nog verdere wensen heeft. Afhankelijk daarvan bepalen we wat er verder gebeurt." Van Loen heeft één seizoen bij Anderlecht gespeeld. Voordien kwam hij in Nederland uit voor FC Utrecht en Roda JC. In Brussel stond hij zelden in de basis van de Belgische kampioen. Hij maakte voor zijn vertrek naar België wel deel uit van de Nederlandse selectie, die deelnam aan de wereldtitelstrijd in Italië. De toenmalige bondscoach en hui dige Ajax-trainer Beenhakker verkoos hem in de groep bo ven John Bosman. Dezelfde Bosman verdreef Van Loen bij Anderlecht. I'ü uil Door de komst van de oud PSV'er, naar Brussel gehaald op voorspraak van trainer De Mos die hem meemaakte in de succesvolle tijd bij KV Meche- len, werd Van Loen overbo dig. Zowel Feyenoord als Ajax waren in de markt Feyenoord wilde, om financiële redenen, slechts praten over huren. „Daar voelde ik niets voor", aldus Van Loen. Ajax kwam op Van Loen na dat bleek dat de financiële ei sen van Wim Kieft te hoog waren. De Amsterdammers kozen Van Loen. Beenhakker en enkele belangrijke spelers (Wouters) hadden eerder aan gedrongen op de komst van een kopsterke aanvaller, hoe wel in de Meer voor de positie van centrale spits meerdere kandidaten (Pettersson, Berg kamp, Willems) voorhanden zijn. DEN HAAG Stanley Fran ker heeft nu al zijn buik vol van Mexicanen. De Neder landse tennisbondscoach reis de een week geleden naar Mexico om daar het stadion in ogenschouw te nemen, waar van 20 tot 22 september de Da- visbekerwedstrijd tussen beide landen wordt gespeeld. Bij winst promoveert Nederland naar de wereldgroep. Dat zou een uitnodiging voor de Olym pische Spelen van Barcelona opleveren. De buitengewoon gastvrije Mexicanen leidden Franker rond in het stadion van Xochi- milco, een buitenwijk van de hoofdstad. De Nederlandse bondscoach trof daar inder daad een hardcourt-baan aan, zoals in de specificaties was opgegeven Alleen de ballen waren anders: zonder inwen dige druk en tamelijk zwaar. „Een vertaalfoutje", veront schuldigden de joviale gasthe ren zich, naar Franker zater dag vertelde. Maar als meneer een paar ballen wilde slaan, de Mexicaanse bondscoach Anto nio Palafox was bereid als te genstander te dienen. Dat ge beurde. In de ijle lucht vlogen de ballen heen en weer. Fran ker keerde naar huis terug in de overtuiging "dat hij een team zou moeten kiezen, dat bestand is tegen snelle banen. Hij was nog niet in Amster dam terug, of de fax meldde, dat de baansoort was veran derd. Geen hardcourt, maar gravel. Veel trager dus. Dat zou ten tijde van Wimbledon met de Internationale Tennis- federatie zijn overeengeko men. Tenminste enkele dagen voordat de Nederlandse bondscoach vanuit Londen naar Mexico afreisde. Franker: „Ik kan me nu voorstellen, dat de vakbond van tennisprofes- sionals niets meer met de ITF te maken wil hebben. Dit is toch ongelofelijk.- Mexico had bij de Open Franse kampioen schappen al moeten opgeven op welke baansoort zou wor den gespeeld. Daar kregen ze veertien dagen uitstel. Dan ne men ze een beslissing en ver anderen die weer zonder ons in te lichten. Andere landen, die dit soort kunstjes flikken, zijn drie jaar geschorst". Franker neemt aan dat er straks in Mexico op een vrij harde baan zal worden ge speeld, waarop serve/volley mogelijk is. Maar ook dat staat geenszins vast. Gullikson, de Amerikaanse Davisbeker-aan- voerder, inspecteerde vooraf gaande aan een wedstrijd Mexico - Verenigde Staten ter plekke de baan: hard en snel. De dag erna bleek de baan omgespit. HILVERSUM De erfe nis van Tom Okker bleef dus toch onaangeroerd. Mark Koevermans was er dichtbij om zich achttien jaar na Okkers laatste zege in Hilversum als tweede Nederlander op Het Melkhuisje tot win naar te laten kronen. Maar net als in 1986 bij Menno Oosting ging het kort voor de finish mis. Het was gelukkig geen onbe nullig struikelpartijtje. Jordi Arrese moest voor zijn finale plaats in Hilversum het gravel aan de Bussummergrintweg nagenoeg omploegen. Koever mans restte na de nederlaag met 3-6, 6:3, 4-6 nederlaag het ophalen van een cheque van ruim 20.000 gulden en de schrale troost dat hij had mee gewerkt aan één van de mooi ste partijen in de 34e Open NK. Het scheelde maar bitter wei nig of Koevermans had zijn weekje vakantiewerk in Hil versum wél tot gistermiddag verlengd. Het hele verschil was één wonderbaarlijke red ding van Arrese toen Koever- mans de Spanjaard al versla gen achtte en één prachtige return, waarmee Arrese de enige twee breekpunten die hij in de derde set kreeg verzil verde. Het betekende voor de Spanjaard, die zich drie sets achter de baseline ophield en daar met geen stok vandaan was te krijgen, direct de zege. Voor de 23-jarige Nederlander was het het einde van een droomweek. Natuurlijk baalde Koevermans van zijn krappe nederlaag, maar de blijdschap over de progressie die hij afgelopen week boekte, overheerste. Want in Hilversum kwam hij na weken kwakkelen eindelijk tot de ontdekking dat hij toch nog kon tennissen. En zich zelfs nog met de wereldtop kan meten. Niet Warmond De 'held van Hilversum' ont breekt deze week overigens, als enige van de vijf Nederlan ders die in de mondiale top honderd staan, bij het NK ten nis in Warmond, dat vandaag begint. Koevermans verkoos de (financieel) veel aantrekke lijker competitie in Duitsland. Hoewel er in Warmond voor de winnaar toch ook tiendui zend gulden te verdienen is. Dat vinden de heren toppers toch ook best de moeite waard, liet Richard Krajicek afgelo- Magnus Gustafsson schreef het Melkhuisje op zijn naam. FOTO: ANP Spanje neemt titel over van de VS NOTTINGHAM Het Spaanse vrouwen-tennisteam heeft voor de eerste keer in de historie de Federatie-beker gewonnen. Het trio, aangevoerd door de uitblinkende Arantxa Sanchez-Vicario, versloeg gisteren in de finale verrassend het Amerikaanse team. In Nottingham verloor de vijftienvoudige titelhouder met 2-1. Twee jaar geleden moest Spanje in de eindstrijd de overwinning nog aan de Amerikanen laten. Het toernooi geldt als officieus wereldkampioenschap voor landenploegen. pen week in Hilversum weten „Er wordt geschreven, dat wij dat een schijntje zouden vin den. Ik weet niet wat men van onze verdiensten denkt, maar ik kan tienduizend gulden nog steeds geen schijntje vinden", meende de Hagenaar, die gis teren met streekgenoot Jan Siemerink in Hilversum wel de dubbeltitel veroverde. Koe vermans vangt in Duitsland in ieder geval iets meer. Aan Arrese was het gisteren lange tijd niet te merken dat hij tegen Koevermans diep had moeten gaan. De Span jaard had alleen de pech dat hij in Magnus Gustafsson een speler trof die zijn beste tennis begon te spelen, toen Arrese dacht dat hij hem op de knie ën had. Eenmaal over de rand van uitputting sloeg Magnus Gustafsson zijn mooiste slagen. De vijfde set in de finale van Het Melkhuisje werd de beste set die de 24-jarige Zweed voor zijn eigen gevoel ooit had ge speeld. Service/volley of een machtige forehand tegen de lijnen; alles lukte en na drie uur en 37 minuten was de pe zige Spanjaard gesloopt. Gus tafsson greep de eindzege en de hoofdprijs van zestigdui zend gulden met de vreemde cijfers 5-7 7-6 (7-2) 2-6 6-1 6-0. Hij is een winnaar, met wie Hilversum voor de dag kan komen. Een potentiële toptie- Senna na wij, van ManselÊ al in mineur^ HOCKENHEIM NigJoc sell staat op het punt bp Senna voorbij te racen, io voltooide gisteren een fjet door de derde opeenvfie Grand Prix in de Formtne winnen. Na Frankrpm Groot-Brittannië heeij di 37-jarige coureur ook kenheim in Duitslan^" 19de overwinning bra- Brit op acht punten va na. Verwacht wordt data de volgende Grand Prii I augustus in Hongari^ macht overneemt. Niet 4 ziliaanse titelverdediger Mansell in zijn Willial nault geldt met nogi GP's te gaan als grote voor de eindzege. Het eerste wereldtitel bete». Koploper Senna heeft M bijna bij de nederlaag legd. Zijn McLaren v niet meer. „Zolang Ho» met een betere moto® ben ik kansloos. \B heeft op dit moment F de snelste auto." ploeggenoot van Mansel derde in de strijd om K reldkampioenschap. R| Patrese werd voor lOO.CpV schouwers tweede op Hr~ heim, waarmee de L dubbele winst van WilliP-I dit seizoen een feit werfik Mansell, voor de derdte' dit seizoen startend od0j position na bij de train p snelste rondetijd ooit ol kenheim te hebben |Pr seerd, stuurde van de st(ei permachtig aan op zijnëe overwinning op het cirtn Duitsland. Verrassend Berger al snel ploeg Senna van de tweedej, reed. De Braziliaan vocPv met Prost om de derde Pn Te veel oponthoud bij <td Waarschijnlijk in op.,-, van de teamleiding mcr Senna laten voorgaan. I# ziliaan had even later bandenwissel, verzorgd^11 dezelfde helpers, nog n 1 helft van de tijd van K' nodig. 'el De taktiek leverde Sennh extra punten op. In dePF ronde gaf hij op weg»a< brek aan benzine. ier Mansell, die in zijn lang# 1 baan nooit eerder drie kS( Prix op rij won, had bri genoeg voor nog een erefv „Ik voel me erg gelJ I sprak hij na het succes. P zie ik mezelf nog niet Pe grote favoriet voor de vj° titel. McLaren en Ferra} len alles op alles zetten I 1 volgende Grand Prix p' slaan. Het zal straks in H8' rije erg moeilijk worden^

Leidse Courant | 1991 | | pagina 10